De overleden leenvorstin van Tanette (Ned.-IndiC), I. Pantjal Tanah Aroe Pantjana, bekend en geacht vanwege hare loyale gevoelen»'ten opzichte van het Nederlandsche bewind, temidden van haar gevolg De Spaansche tennister, senorita De Alvarez, een even be minnelijke als voortreffelijke figuur op de groote tennis- tournooien. Men ziet in haar een ernstig tegenstandster van Suzanne Lenglen, die zij in Wimbledon zal ontmoeten. Agn den bekenden gene.raal-majoor M C. Kollewijn, ónrr nmmandant ,vpn de Burgerwacht te Amsterdam, is bov afgebeeld schilderij van Bart Peizel aanqehoden Wéér In Portugal al gebrek aan heerschtzeker niet aan schokkendo politieke gebeurte nissen. Revoluties, en wat daar onder dien naam doorgaat, zijn In Portugal talrijk als de regenbuien In dezen onvolprezen zomer. Een afbeelding van den jongsten staatsgreep". Een kijkje In de straten van Lissabon, terwijl de militaire „revolutionairen" defileeren. Inzet: de dictator Gomez da Costa. Het Rotterdamsche Rapaljaansche gemeenteraadslid Coremans exploiteert sinds eenige weken een „café" in boven afgebeeld steegje. Hij heeft zich nu tot de politie gewend teneinde tafeltjes en stoelen „op het terras" voor zijn café te mogen plaatsen Dc Griekscne regeering heeft aan onze Koningin, ter gelegenheid van haar zilyerenf huwelijksfeest, een fraaie copie aangeboden van hot vermaarde Eleuslnische relief, waarvan het origineel dat uit de vijfde eeuw vóór Christus stamt zich In het Nationale Museum te Athene bevindt. Het kostbare geschenk dat door den Griek- schen beeldhouwer Dlmitrlades uit marmer werd gehouden Is reeds onderweg PAUL WHITEMAN, tff populairste figuur uit de wereld der Jut- muziek, die deze week In Nederland enkele coneerten zal gaven. Op de Avusbaan bij Berlijn hebben de motormenschen dezer dagen hun grooten dag gehad. WIJ toonen hier het vertrek van een deel der mededingers naar het clubkampioenschap. Met het stoomschip „Ek" It dezer dagen ons zeilschip „De Ruyter" dat voor ons land za| deelnemen aan de wedstrijden dm den „Gold Oup" te Oslo naar Noorwegen vertrokken. De goede wenschen van af onza zeilers vergezellen het

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 10