VN®. 20327, MAANDAG 21 JUNI Anno 1926, Officieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van lieden. Burgerlijke Stand v. Leiden. RECHTZAKEN. LEID DAGBLAD prijs der advertentien: 30 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Advertentiên, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 60 Cts., bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens poslrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Oirectie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden 2.35, per week Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week Franco per post 2.35 portokosten. 'f. 0.18, „0.18. Dit nummer bestaat uit TWEE Bladen EERSTE BLAD. hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Lei den, brengen ter algemeene kennis, dat door ben vergunning is verleend aan de N.V. Sa- jeltabrieken P. Clos en Leembruggen, lot het uitbreiden van de fabriek van wollen garens in het perceel 3e Binnenvestgracht No. 3 en 4, kadastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie B No. -8 50 AUG. L. REIMERINGER, Welh. loco Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden. 19 Juni 1926. grondbelasting. 7021 De Burgemeester d^r gemeente Leiden, ontvangen hebbende den slaat No. 75, de uitkomsten aanwijzende der meting en ■chatting van gebouwde en ongebouwd-1 eigendommen, bedoeld bij de artt. 19 en 23 der wet van den 20en Mei 1870 (Slaalsblad No. 82) betrekkelijk de Grondbelasting; Brengt ter kennis van belanghebbenden, dat die staat gedurende 30 dagen ter Secre tarie dezer gemeente ter inzage is nederge- logd. 7020 AUG. L. REIMERINGER, Welh. loco Burgemeester. Leiden, den 21en Juni 1926. Legger van wegen en voetpaden. Burgemeester en Wethouders van Leiden jSrengen ter algemeene kennis dat de leg- jer van wegen en voetpaden in deze ge beente, als bedoeld in art. 3 van het Regle ment op de wegen en voetpaden in de pro vincie Zuid-Holland, in hunne vergadering van 14 Juni 1926 voorloopig is vastgesteld en dat bedoelde* legger gedurende ééne maand na heden voor een ieder op de Secrc- arie (Kamer .No. 10), ter lezing is nedergc- ïgd. Bezwaren tegen den legger kunnen gedu rende den tijd der nederlegging, door be langhebbenden schriftelijk bij den Gemeen teraad worden ingebracht. 7019 Burgemeester en Wethouders voornoemd, AUG. L REIMERINGER, Weill, loco Burgemeesler. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, den 21en Juni 1920. I Tentoonstelling van Egyptische grafschilderingen. Heden is in het Rijksmuseum van Oud heden, aan liet Rapenburg, de door ons Zaterdag reeds aangekondigde tentoonstel ling van copieën van schilderingen in Egyp-' hsche graven, gevonden, geopend. Een bord voor den uitgang van hel Rapenburg ge plaatst, wijst belangstellenden den weg er heen aan. Er is, zoowel uit het oogpunt van de geschiedenis van oud-Egyple, uit het üjdperk van 1400 "tot omstreeks 1000 jaar vóór Chr., als uit het oogpunt van oude schilderkunst, veel op deze tentoonstelling te leeren. Wij kunnen een bezoek dan ook zeer aanbevelen. Vooral aan' de hand van den catalogus, die thans ter perse is, zal rcen met genoegen eenigen tijd bij deze ex positie kunnen doorbrengen. Wij willen voor heden met deze korie Aanbeveling volstaan, en komen op de ten toongestelde schilderingen morgen nader terug. School- en werktninen te Leiden. Op vriendelijke uitnoodiging van dc ^cretaregsen der Vereeniging „School- en Werktuinen", mej. dr. W. G. de Baat, con servatrice van het Anor. Chemisch Labora torium, Jhebben wij Zaterdag een bezoek Eckracht aan de tuintjes op het Raamtand. fre Vereeniging huurde van de gemeente Pl.nL 8000 M 2. grond, oorspronkelijk wei- tand, zooals men weet, en heeft deze laten bewerken tol teelgrond en, in tuintjes afge likt, beschikbaar gesteld voor de leerlin gen van vijfde en zesde klasse van de Leid- £he scholen, zoowel van het bijzonder' a's tan het openbaar onderwijs. Er hebben zich dit voorjaar 285 knapen I meisjes aangemeld en deze zijn hu elk het bezit van een tuintje. Er zijn in het eerst wel meerdere lief - febbers(sters) geweest, maar wie er geen "at of aanleg voor had, viel af, en zoo heeft let bestuur de ware tuiniers en tuiniersters ,vergehouden, die in hun vrije uren de Entjes bearbeiden, onder leiding van het •fistuur en van de onderwijzers van de res pectievelijke scholen, die voor dit werk voe- Daarmede wordt tweeërlei-doel bereikt. II de eerste plaats worden knapen en lisjes op gezonde wijze bezig gehouden, Jat hen afhoudt van straalslenteren, waf ■kwijls het uitvoeren van kaltekwaad bekent. Jh de tweede plaats wordt er bij liefde voor de naluur aangekweekt, ter- rïi' eindelijk in hun wordt gewerkt de lust arbeid en aangekweekt nelheid en besef verantwoordelijkheid, terwijl het telen van nuttige gewassen: aardappelen, groen ten enz. voor de gezinnen, waaruit de kin deren komen, op den koop toe nu en dan worden verrast met een maaltje smakelijk3 verse Ife groente. De heer E. Th. Witte, horlulanus, is voor zitter, en de eerste tuinknecht van den Hor tus. de heer J. Mater, houdt toezicht voor zoover zijn vrije tijd hem daartoe gelegen heid geeft, op ©en behoorlijke bewerking. Behalve dat ieder zijn eigen akker heeft, is er ook nog een soort proeftuin aan ver tonden, waarin cultuurgewassen worden gekweekt, die als onderwijsmateriaal die nen. Het 19 op een Woensdag- en Zaterdag middag en ook wel op andere dagen een lust om de jongens en meisjes bezig ie zien en na het sluiten triomfantelijk met versohe groenten naar huis te zien trekken om er moeder mee te verblijden. Subsidie van openbare lichamen geniet de vereeniging piet. De inkomsten beslaan uit contributies en vrijwillige bijdragen. Als men bedenkt, dat de vereeniging moet zor gen voor het gereedschap, voor zaaizaad en planten, dan begrijpt men, dal er heel wat noodig is. Zoo zou het bestuur ook graag in het bezit komen van een behoorlijk schuur tje. Thans behelpt men zich mei een oud, afgekeurd en wedeT opgelapt, ]>ortiershuisje, dat ergens in den Hortus werd gevonden. Dat de vereeniging ook onder de war- moezeniers en bloemisten vrienden, heeft, blijkt herhaaldelijk- Dezer dagen schonk een blocmkweeker voor eiken houder van een tuintje nog een dahlia, die -nu weder aan de zorg der jonge kweekers wordt over gelaten. Mej. dc. de Braai, een vriendin van' de jeugd zooals geen ander, interesseert zich in het bijzonder voor dit werk en zij neemt van het Laboratorium nog vier helpers mee. Maar als straks de vacantie aanbreekt, en de onderwijzers uit de stad gaan, ontbreekt het weer aan helpers en helpsters. Zijn er geen jonge mannen en vrouwen, die aan dit mooi opbouwend, jeugdwerk daadwerke lijk willen meehelpen? Zijn er voorts geen kindervrienden, die financieel willen steu nen om in de alleTeersle plaats het bestuur in staat te stellen een behoorlijke bergplaats voor de gereedschappen te laten maken? Het adres van mej. dr. De Braat is: Jan van Go yenkade 30. Gironummer 48740. Groningen Landdag. Gelijk reeds gemeld, zal op 9 en 10 Juli a.s. hier ter stede dë Landdag en jaarver gadering worden gehouden van de Vereeni ging „Groningen", waarbij de Leidsche af deel ing als gastvrouw optreedt. Het programma vermeldt o.m.: Vrijdag 9 Juli: 1V* uur ontvangst van Hoofdbestuur, afgevaardigden elc., waarna te 21/* uur een officieele ontvangst ten Stadhui ze plaats vindt. Daarop wordt in „Zomerzorg" de Landdag gehouden. Dr. J. B. Scheper uit Haarlem zal een referaat houden over „Het dialect en de school", terwijl een historisch onderwerp zal worden ingeleid dooi* een nog nader te bepalen persoon. Verder dien dag gemeenschappelijk diner in „Zomerzorg" en 's avonds een feestavond, waarop de Tooneelclub der ontvangende af- decling een 4-bedrijvig blijspel zal opvoeren. Zaterdag is de algemeene vergadering, ge volgd door een gemeenschappelijke lunch, waarna een boottocht plaats vindt over de Kager- en Braassemermeer. aangeboden door de afd. Leiden, 'sAvonds.tot,slot.nog een gp?:élli^ gamenzijn.-n- -.1; ,v»f 't Worden voor de Groningers een paar dagen van hefeekenïs! .,1, Gezellige avond der aideeling van de Vereen. „Blindenzorg". De afdeeling Leiden -van de vereen. „Blin denzorg" hield Zaterdagavond tot verster king van de afdeelingskas een .gezelligen avond in de concertzaal van „L'Union" aan de Steenstraat, door den eigenaar, die zelf lid der afdeeling is en voor dit philantro- pisch werk veel voelt, op zeer aannemelijke voorwaarden beschikbaar gesteld Een der leden van het afdeelingsbestuur, mej. Loes van Itallie, die zich voor het werk onder blinden bijzonder interesseert, had den avond-vrijwel geheel alleen in elkaar gezet en als loon voor haar voorbereidenden pro- propagandistischen arbeid, kan de vereeni ging een welgeslaagden avond boeken. In de eerste plaats mag geconstateerd worden dat de zaal geheel bezet was. En waarlijk niet alleen met personen, die waren gekomen om het bestuur daarmede genoegen te doen, doch voor het grootste deel met werkelijk belangstellenden. Hel programma was een voudig, doch zeer afwisselend. Na. een kort openingswoord van de leidster, mej. Van Itallie, voerde een mandolineclub van het Leidsche Volkshuis, in samenwerking met de club „Excelsior", dirigent de heer Meijer, op recht verdienstelijke wijze, eenige imr- zieknummers uit. Daarna zong een dames koortje onder leiding van mej. Van Itallie eenige liederen, waarna mej. van I. een leer zaam causerietje hield, %over de ontwikke ling van het blindenzörgwezen, er op wij zende hoe in vroeger eeuwen jonge blinden geheel aan hun lot werden overgelaten, ter wijl er thans ook in ons land zoowel van Christelijke en R.K. als van neutrale zijde, instituten van blindenonderwijs zijn. In Zwitserland, waar spreekster persoonlijk een onderzoek naar het blindenonderwijs in stelde, is men ons echter ver vooruit. Spr. wenscht dal door medewerking der overheid er veei meer gelegenheden tot opleiding van blinden en doofstommen zou worden gege ven. Haar van enthousiasme getuigende toe spraak werd aan het slot warm toegejuicht. Namens het bestuur werd haar door mej. Dora Coebergh een bloemstuk aangeboden terwijl ook de meisjes van het door haar ge dirigeerde zangkoor bloemen overhandigden. In de-pauze had de uitreiking plaats van de prijzen der gehouden tombola. De prijzen en prijsjes daarvoor waren door goedgezinde neringdoenden en onderen gratis beschik baar gesteld. Na de pauze werd door leerlingen van mej. van I. een operette opgevoerd, getiteld: „De geleende koekepan", een aardig stukje dat goed werd gespeeld en dan ook zeer in den sraaalc viel. Vérvolgens werd nog gezongen en speelde de mandolineclub nog eenige nummers. De muziek werd zoo aanhoudend toegejuicht, daf de club ten slotte nog een extra num mer moest geven. Mej. Van I. sloot eindelijk de bijeenkomst met een hartelijk woord van dank aan allen die tot het welslagen van den avond hadden meegewerkt, welke voor de kas een netto opbrengst van ruim f 120 opleverde. H. B. S. Kamp. Zaterdagavond j.l. hield de H B. S. Fiets en Wandelclub „De Trekvogels" haar eerste openbare vergadering in het Nulsgebouw. De Jolly Joker3 Band, die zich vrijwillig beschikbaar had gesteld om dezen avond met muziek op te luisteren, bracht, door een opgewekt nummer stemming in de goedge vulde zaal. Onder de aanwezigen bevonden zich de directeur der H. B S., dr. J. C. Schalkwijk, eenige leeraren en verschei dene ouders. Om circa halfacht opende de voorzitter, de heer J. Chrisliaanse, met een inleidend woord de vergadering, waarin hij aanhaalde, dat de vereeniging in een betrek kelijk korten tijd van bestaan zulk een goe den naam had verworven. Hierna gaf de lsle secretaris, de lieer D. L N. Verboog Jr., verslag van de verschillende uitstapjes, door de club gemaakt, welk verslag door de ver gadering goedgekeurd werd. De kascom- missie bracht daarna verslag uit van de financiën van de vereeniging, die in goeden slaat bleken te zijn. Vervolgens nam de voorzitter het woord en begon met een uit eenzetting te geven van de plannen voor een kamp in de a.s. zomervacantie, te hou den op de Veluwe. Kampreglement, -pro gramma, -begrooting werden door hem voor gelezen en door de vergadering goedgekeurd. Evenzoo werden er kampleiders benoemd en door hel bestuur candidalen gesteld voor de diverse kampfuncties. Na een korte pauze die opgevroolijkt werd door de Jolly Jokers, werden nog eenige punten behandeld en werden de aanwe_zigen in de gelegenheid gesteld nadere inlichtingen te verkrijgen. Hierna verzocht de 1ste penningmeester, de lieer H. Duindam, het woord en sprak een woord van lof tot den voorzitter, waarin hij hem. ijamens alle leden en het bestuur dank bracht voor zijn groote toewijding en acti viteit voor de vereeniging. Hierna sloot de voorzitter, na een woord van dank tot de Jelly Jokers de vergadering. Tainconceri „Zomerzorg". Onder begunstiging van fraai zomerweer had gisteravond in den heerlijken, beschut ten tuin van „Zomerzorg' het reeds de vorige week aangekondigde concert van het Haagse h Syipphonie-orkest „Mendeissoha Èartholdy" plaats. De kennismaking met- dit jeugdig orkestje is er een van de aangename soort geweest. Wejiswaar was het gebodene niet altijd bepaald geacheveerd te noemen, masw des ondanks mogen wij toch gerust zeggen', dat Philips de Boer3 cum sues hier tei stede een goeden indruk hebben achtergelaten, zooals bovendien ten duidelijkste bleek uit het hartelijk applaus na elk volbracht num mer. jammer was het ook, dat ook ditmaal ihet bezoek nog geenerlei reden lot groote tevredenheid gaf en in de toekomst zeer zeker voor verbetering vatbaar is. Het programma van gisteravond verdiende een groolere belangstelling dan het geval was. Tegen tienen, toen overal tusschen het frissche groen der boomen^ de oranje-kleu rige lampions werden aangestoken, leverde de tuin een buitengewoon fantastischen aan blik op. Een luisterrijk vuurwerk, vervaardigd ter pyrotechnische fabriek van onzen stad genoot A. J. Kat, vormde het waardige slot nummer van dezen genoeglijken avond en was, om nu maar in vuurwerk-makers-ter- minologie te blijven, de klap op de vuurpijl. Naar wij vernamen, staan ons in den a.s. zomer nog tal van attracties in den vorm van concerten, cabaret-avonden, e.d., te wachten. Laat dan evenwel ook het uit gaand Leidsch publiek door in grooten ge tale Zomerzorgwaarls te komen, toon en, dat het 't streven van den heer Batenburg, om ook gedurende de zomermaand^ de Sleutelstad-bewoners niet verstoken te doen blijven van goede kunst, op de juiste waarde weet te schatten. De aspkalteering van het Noordeinde. Hedenmorgen is men aangevangen om ook hét tweede gedeelte van het Noordeinde vanaf de Oude Varkensmarkt tot aan het Kort-Rapenburg van een asphaltlaag te voorzien. De uitvoering van dit werk is op gedragen aan de N.Y. Nederlandse he Bouw en Aannemingsmaalsehappij, afd. .Wegen- bouw, gevestigd te Amsterdam. Over het bestaande keien bed wordt een zgn. termac-dek gelegd, bestaande uit vier lagen hoogovenslakkef! vermengd met spe ciale teer. Hiervan is iedere laag van een afzonderlijke korrel grootte; de grofste bene den, de fijnere slakken boven. In tegenstel ling met de behandeling volgens het Dam- mann-sysleem op het gedeelte Haagbrug Oude Varkenmarkt, waar het materiaal in- gewalst weid met een lichte handwals, wordt hier iedere laag afzonderlijk bewerkt met een motorwals, waarna het verkeer zelf voor de verdere comprimeering moet zorgen. De laag, welke wordt opgebracht ter dikte van 9 9l/= c.M. is na de comprimeering door wals en verkeer nog 7 A 71/* c.M. dik. Het materiaal wordt koud in gewalst. Is het wegdek gereed, hetgeen, indien zich geen bijzonderheden voordoen. Woens dagavond hot geval zal zijn, dan moet het, al naar gelang de weersomstandigheden, een of twee dagen blijven liggen. Ook hier zullen de zwaardere voertuigen in de eerste dagen sporen op den weg achterlaten, doch deze worden door het verkeer zelf weer met de omgeving gelijk gemaakt. Gedurende drie it zes weken, nadat de weg voor het rij verkeer is opengesteld deze tormijn hangt af van den omvang en den aard van het verkeer heeft nog een oppervlakte-behandeling met speciaal voor dit doel bereide olie en teer plaats. De leiding van het werk berust bij de heeren Efmans van bovengenoemde maat schappij en den opzichter van Gemeente werken, den heer Van Wijnen. Brutale diefstal. Tijdens afwezigheid der familie is gistermiddag tusschen halfvier en halfacht ingebroken ten huize van den heer T. E. aan den Zijlsingel alhier. De dieven wisten zich toegang te verschaffen door een ruitje in de deur in te drukken ,en door deze opening van binnenaf de deur te ontsluiten en ont vreemdden een bedrag van circa f 300, waarvan f 150 toebehoorendc aan de Ned. Ilerv. Gemeente. De politie stelt een onderzoek naar de daders in. Van de eerste groep van het eindexa men gymnasium zijn geslaagd voor diploma A: P. I. J. Dijk, Laurence D. Hamming, R. T. A. S. Jo9son en G. W. Locher. Twee can didalen zijn afgewezen. Het examen wordt, voortgezet met 3 candidates Bij het te Den Haag gehouden examen dor H. G. V. slaagde ats costumiëre mej. T. Salomons, alhier. Zaterdagavond j.l. kwam de afdeeling Leiden van den „Bond van Ned. Onderwij zers" in 't Nutsgebouw in vergadering bijeen. De voorzitter deed mededoeling van den stand der actie van het „Comité voor de Openbare School". Met bevreemding werd kennis genomen van de mededeel ing. dat'de plaatselijke afdeeling van „Volksonderwijs" niet tot het Comité is toegetreden. Van de Algemeene Vergadering te Arn hem werd door de afgevaardigden verslag uitgebracht en de op die vergadering aange nomen voorstellen werden aan een stem ming onderworpen. Een inleiding over het „Instituut voor ArbeidersoMwikkeling" werd-wegens het late uur aangehouden tot de volgende i ver gadering. 5 1 De Vereeniging „Hulp in de Huishou ding" hield haar j aar vergade ring in Petri- monium. De vergadering werd door den voorzitter, dr. Boonacker, geopend, die de aanwezigen welkom heette. Na voorlezing der notulen, werd het verslag van het afge- loopen jaar voorgelezen. Daarin werd ver meld, dat de vereeniging vooruitgaande is. Ging de Ver. het vorig jaar met schuld het nieuwe jaar in, thans heeft zij een voordee- lig saldo, wat met het oeg op het toenemen van het aantal kraamvrouwen, die door de verpleegster geholpen worden, wel noodig is, daar er daardoor voortdurend verple- gingsaTtikelen en huislioudgood moet aange schaft worden. Dank zij den financieelen steun van de Gemeente is de Vereeniging tot bloei gekomen en de voorzitter hoopt, dat veten zich als lid zullen opgeven, om daar door tot nog grooler bloei lte komen. Dat de Vereeniging alle reden van bestaan heeft, blijkt wel uit het feit, dat de aanvragen èn om hulp in de huishouding én om kraam- verzorging blijven toenemen. De politie alhier heeft aangehouden zekeren T. V., die door het gerechtshof te Arnhem tot drie maanden hechtenis veroor deeld was wegens beleediging van een ambtenaar alsmede M. E. v. d. N., die door- het Kantongerecht aldaar wegens slrooperij veroordeeld was tot f 20 boete subs. 20 da gen hechtenis. Hedenmorgen omstreeks 9 uur is de circa 20-jarige kantoorbediende G., op het voorbalcon van een tram, welke hij hard- loopende had welen te bereiken, plotseling in elkaar gezakt en spoedig daarop vermoe delijk tengevolge van hartverlamming over leden. In de Stedelijke Werkinrichting zijn in de afgeloopen week opgenomen 207 vol wassenen en 6 kinderen, in totaal 113 peri sonen. BINNENLAND. Het voorloopig verslag der Tweede Kamev over het ontwerp-verdrag met Dnitschland* Het 75-jarig bestaan der stichting Hoen-* derlo. Diverse vergaderingen. Ond-lnitenant-generaal C. de Mooij it overleden. BUITENLAND. Bij referendum is de onteigening der bezittingen der vroegere Dnitsche vorsten zonder schadevergoeding verworpen. Herriot faalt. Briand opnieuw aan 't werk. Weinig vooruitzicht in het Engelsche mijnconflicf. ONDERTROUWD: N. Dreef jm. 27 j. et G. Lepelaar jd. 23 j. J. C. Blom jm. 25 j, en A. Uljee jd. 24 j. J. van Kampen jm. 24 j en N. P. L. Mokkenstorm jd. 24 j. J. Sjnteur jm. 26 j. en S. M. Ouwerkerk jd. 24 j. C. Schreuder jm. 26 j. en J. Boeze* lijn jd. 28 j. GEVEILDE PERCEELEN. Gehouden Verkooping in liet Notarisbuis alhier, op Vrijdag 18 Juni 1926 ten overstaan van don Notaris B. J. J. N. Proost te Leiden. Het Heerenhuis c.a. en pakhuis, Noord-» qindc 22. Kóoper C. van Drimmelen, qq., voor f 12.330, Woulenhof 3, J.Mcchelse qq. v-oor f 400. Overige perceelcn zijn niet ge gund. kantongerecht te leiden. Er werden Maandag voor het Kantonge recht een dertigtal zaken behandeld, meest alle overtredingen van de motor- en rijwiel- wet, waarin een meer "dan gewoon aantal getuigen optraden. Be meeste dezer zaken kwamen niet tot klaarheid en werden daar om uitgesteld tot later. Het eerst werd opgeroepen Jan de la B. uit Leiden, gedagvaard ter zake dat hij aan het bureau van den Burg. Stand de geboorte van eeir kind, waarvan hij vader was, niet had aangegeven. De la B. was niet verschenen. Een pleeg zuster, mej. Maria J. Kuiper, verklaarde, dat de echlgenoote van verdachte in het Zie kenhuis was bevallen en dat de vader er mee. in kennis was gesteld. De Ambt. eischic bij verstek f 5 sub9. 5 dagen. W. J. v. d. M., chauffeur te Voorburg, was gedagvaard terzake van het op den Rijksstraatweg onder de gemeente Sassen- heim den wielrijder Dubbeldam uit Hille- gersberg te hebben aangereden. Verdachte was niet verschenen, doch als zijn gemach- tigeté, trad op mr. Vrijberghe. de Ooningb alhier. Getuige Dubbeldam zeide dat hij met zijn jongere broer achter een auto aanreed, Ier- wijl achter hem de auto van den verdachte aankwam, die wel toeterde, doch hem daar na aanreed, hoewel de bestuurder wel zag dat hij niet kon uitwijken, omdat er van den anderen kant een aantal wielrijders aan kwam. Hij kon ook niet rechts uitwijken en. zoo kwam het dat hij van achteren werd aangereden. Hij geraakte met zijn wiel in de rails van de tram en Viel. Zijn rijwiel brak en hij kreeg verwondingen. Z.i. lag de schuld bij verdachte alleen. Deze had voor loopig achter hem moeten blijven. De heer en mevrouw Groenink. uit Den Haag, die ook per rijwiel onderweg waren en eenigen tijd in het gras rustten, hadden het geval aangezien en kregen ook den in druk, dat de schuld bij den autobestuurder lag. Deze had op dat moment den wielrijder niet mogen passeeren. De gemachtigde deed getuigen eenige vra gen, en uit het antwoord bleek, dat zij geen juiste voorstelling van de zaak hadden. De Ambtenaar meende echter dat de schuld bij den autobestuurder lag. Een autobestuurder dient voorzichtiger te zifo nog dan een wielrijder omdat hij veel meer kwaad kan aanrichten. Hij eischte dus f 10 subs. 5 dagen. De gemachtigde mr. Vrijberghe de Co* ningh uit Leiden gaf een geheel andere lezing van het geval. Daarbij zou de schuld geheel liggen bij den wielrijder en zijn broe der die hinderlijk voor zijn cliënt uitreden. De pleiter kon dit nader aantoonen met getuigen decharge en daarom stelde hij voor de zaak uit te stellen waartoe werd besloten. De zaak komt nu aan de orde op Woens dag 21 Juli.Mocht de Ambtenaar echter bi) zijn gevoelen blijven «dan zal hij nietigheié van de dagvaarding vragen. Verdachte zal op deze dagvaarding niet kunnen worden veroordeeld.

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 1