fjO. 20326. ZATERDAG 19 JUNI Anno 1926. Officieels Kennisgevingen. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van lieden. DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIEN 30 Cis. per regel. Bij regelabonneraent belangrijk lageren prijs Kleine Advertenlien, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 50 Cts, bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummer» voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRUS DEZER COURANTt Voor Leiden per 3 .maanden 2.36, per week .....Y.'S 0.18. Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per weck0.18, Franco per post 2.35 portokosten. Dit nummer bestaat uit VIER Bladen EERSTE BLAD. 'inschrijving van leerlingen voor de openbare bewaarscholen. Burgemeester en Wethouders van Leiden, (brengen ter kennis van belanghebbenden, dat aan de Openbare Bewaarscholen in het I Elisabethshofaan de Van der Werfistraat en in de Gioenesteeg tot en met 26 Juni as. gelegenheid zal worden gegeven tot het 'doen inschrijven van leerlingen en wel des voormiddags van kwart vóór 9 tot half- ticn en uitgezonderd Woensdag en Za terdag des namiddags van kwart vóór 2 tol kwart over 2 uur. AUG. L. REIMERINGER, Wetk. lo.-Burgemeester.- VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 19 Juni 1926. 6973 HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden Gezien het verzoek van D. de Roode, om vergunning tot het oprichten van een in richting voor het bereiden van vleesch- .waren in het perceel Sieboldlstraat No. li, {kadastraal bekend Gemeente Leiden. Sectie K. No. 1957; Gelet op de arlt. 6 en 7 der Hinderwet; Geven kennis aan het publiek, dat ge noemd verzoek met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie ge legd is; alsmede, dat op Zaterdag, den 3dcn Juli [e.k., des voormiddags te half elf uren op het Raadhuis, gelegenheid zal worden /gegeven- om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen, terwijl zij er de aandacht op Vestigen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hin derwet voor het Gemeentebestuur of een I tijner en zijn verschenen, teneinde hunne hezwa -^ mondeling toe le lichten. AUG. L. REIMERINGER, Welh. lo.-Burgemecsler. i VAN STRIJEN, Secretaris. truien, 19 Juni 1926. INSCHRIJVING VAN LEERLINGEN VOOR DE OPENBARE SCHOOL. Burgehieester on Wethouders van Leiden 'brengen ter algemeene kennis: lo. dat voor de toelating met Septem ber a.s. van nieuwe leerlingen tot de Jon gensschool voor u.l.o, (aan de Pieterskerk- 'kt-raat), de Meisjesschool voor u.l.o. (aan. ,!dc Breestraat), de Opleidingsschool voor 'Gymnasium en Hoogere Burgerschool (aan 'de Aalmarkt), de Opleidingsscholen voor uitgebreid lager onderwijs (aan de Lan- gebrug, dc Heerenstraat, den Mare singel, dc Oude Vest en de Boommarkt) cn de openbare lagere scholen wier leerlingen bestemd zijn om na zes jaren over te gaan haar de Centrale sohool voor het 7e leer jaar (aan het Schuttersveld, dc Duivcnbodd- fetraat, de Haverstraat, de Paul Kruger- Btraat, den Zuidsingel, de Medusastraat cn de Vrouwen kerksteeg, tijdelijk geves tigd in het schoolgebouw aan dc Mare), gelegenheid tot inschrijving zal worden ge geven aan DIE SCHOLEN TOT EN MET 26 JUNI e.k., dagelijks, behalve Zondags, van des voormiddags halfnegen tot negen JUirr en op Maandag, Dinsdag, Donderdag cn Vrijdag bovendien van half twee tob twee uren des namiddags; 2o. dat bij de inschrijving het bewijs Van geboorte-in schrijving moet worden Vertoond 3o. dat de kinderen, met uitzondering Van die waarvoor toelating tot de voor melde u.l.o.-scholen Wordt gevraagd, OP 1 SEPTEMBER a.s. DEN LEEFTIJD VAN V/j JAAR MOETEN BEREIKT HEBBEN. AUG. L. REIMERINGER, Wetli. lo.-Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden» 19 Juni 1Ö26. C972 De Jan Steen-tentoonstelling. Dc Jan Steen-tentoonstelling alhier is als- (jog verrijkt met het bekende schilderij „De Vioolspeler", door bemiddeling van onzen Sezant te Rome afgestaan door de Ilaliaan- sche regeering. Hot schilderij behoort tot de verzameling fan het Uffizi-Museum te Florence. De tentoonstelling, die dagelijks van 10-5 l)Ur on Zondags van halféén tot 5 uur ge- J°Pond is, werd gisteren door ruim 600 per- l^ncn bezocht. Hot Genootschap „Mathesis Scientiarum Genitrix". ^Gisteravond hield het Genootschap,, Ma- ■oesis Scienliarum Genitrix" zijn jaarverga dering in den Foyer der Stadsgehoorzaal, eiialve het bestuur-, de directeur en d» faren was een vrij groot aantal leden opgekomen, meer dan andere jaren. Verder waren er vertegenwoordigers van enkele zustervereenigingen. Aan de bestuurstafel zal alleen de wet houder v. Onderwijs, de heer J. B. Meynen; van denbürgemeester was bericht ingekomen dat hij wegens ongesteldheid verhinderd was tegenwoordig te zijn. Na het voorlezen van dezen brief en nadat de voorzitter zijn leedwezen over deze ongesteldheid had uit gesproken, stelde hij voor den burgemeester een telegram te zenden met de beste wen- schen voor zijn spoedig en volledig herstel, waarloe bij acclamatie werd besloten. Door den secretaris, mr. H. A. Sypkcns, werden de notulen der vorige jaarvergade ring gelezen en onveranderd vastgesteld. Daarna bracht dr. J. C. Schalkwijk, na mens de kascommissie het verslag uit over de rekening en verantwoording van don penningmeester, die, zooals hij zeide, in de meest volmaakte'orde was bevonden, waar om hij voorstelde dezente dèchargcercn van zijn beheer. Het bleek, dal do totale ontvangsten heb ben bedragen f74.698.91, en de uilgaven f 58.987.60, zoodat 't batig saldo f 15.711.31 bedraagt. Tot bestuursleden werden met vrijwel algemeene stemmen herbenoemd de lieeren dr. S. P. Host Weber, J. Heringa en J. Zit man, terwijl in dc plaats van prol. dr. W. van der Woude, die aftrad en volgens de wet van liet Genootschap niet terstond her kiesbaar was, werd benoemd* ir. G. van Klinkenberg, directeur van de Stedelijke Fabrieken van Gas en Electriciteit. Hiermede waren de huishoudelijke werk zaamheden afgeloopen; de leerlingen wer den in do zaal toegelaten, waarna de voorz. de gebruikelijke rede hield, waarin hij de voornaamste gebeurtenissen, die in het af- geloopen jaar hebben plaats gehad, mede deelde, aanvangende met een hartelijk wel kom tot de aanwezigen. Allereerst richtte hij zich tot den wethou der van Onderwijs, den heer Meynen, en getuigde ook met voldoening, dat het Ge nootschap zelden een vergeefsch beroep op het Dag. Bestuur van de gemeente doet, wanneer de belangen van de school dit noodig hebben. Hierna gaf de voorzitter ouder gewoonte een verslag van de incest belangrijke ge beurtenissen, die in 1925 ten opzichte van het Genootschap en zijn onderwijs-inrich- ting zijn voorgevallen. En dan noemde hij alt er eerst de herden king van het 40-jarig bestaan in Sept." l.l. Een tweede belangrijke gebeurtenis was de herdenking van het 25-jarig beslaan van den electrischen cursus, die toevallig samenviel met den lfOslcn verjaardag van het Genootschap. Deze cursus vormt een hoogst belangrijk onderdeel van het onder wijsprogramma der school. De cursus heeft gedurende dit 25-jarig tijdvak rijkelijk goede vruchten voortgebracht. Ter herdenking van dit 25-jarig jubileum heeft het bestuur een prijsvraag uitgeschre ven, waaraan alle leerlingen kunnen deel nemen en waarvoor prijzen van f 400 en f 200 zijn uitgeloofd. Het bestuur heeft ge meend op deze wijze dit jubileum waardig te kunnen herdenken en ziet met groole belangstelling de beantwoording dezer prijsvraag tegemoet. Toen in hel begin van den vorigen cursus bekend -werd, dat de Indische Poslschool zou worden opgeheven, heeft het bestuur stappen gedaan bij de gemeente om de be- schikking te krijgen over het gchecle school gebouw. Deze slappen hebben tot een goed resultaat geleid en dc betrokken Minister heeft de schikking goedgekeurd. Zoo heeft dan het Genootschap nu de beschikking over een eigen gebouw en hiermede is een lang gekoesterde wensch in vervulling ge gaan. Geheel bevredigd zal het bestuur echter eerst zijn, wanneer óf het bestaande gebouw geheel is gemoderniseerd, óf wan neer het een nieuw gebouw heeft verkregen. De verlichting laat, evenals de sanitaire inrichtingen op de bovenverdiepingen, nog veel le wenschen over. De voorzitter vestig de nogmaals de aandacht der autoriteiten op deze niet meer houdbare toestanden. Hel Genootschap telt thans 5 leden van verdienste, 5 buitengewone leden en 304- leden. De voorzitter riep het heengaand be stuurslid met aen -woord van dank voor hetgeen hij in de zittings periode, die de wel toelaat had verricht, een hartelijk tot weerziens toe. De voorzit ter hoopt, dat als later het Genootschap nog maals een beroep op hem doet, hij zich weder beschikbaar zal stellen. In den heer Van Klinkenberg begroet hij een oird-be- kende, die in een vroegere periode reeds veel in het belang van het Genootschap deed. Hij heel hem van harte weder welkom in dezen kring. De herbenoemden wenscht hij ge luk met hun herbenoeming. Hij rekent ook voor de komende jaren op hun voortduren- den steun. In het corps leeraren hadden eenige mutaties plaats. Aan ir. H. Middelbeek werd op zijn verzoek eervol ontslag verleend. In zijn plaats werd benoemd ir. C. Blokhuys. w. i. Op 1 Februari werd aan ir. G. H. Meerburg eervol onlslag verleend en al» zijn plaatsvervanger gedurende den loopen den cursus werd aangesteld de heer ir. F. van Teulem, te 's-Qravenhage. Den amanuensis voor de natuur- en schei kunde P. L. v. d. Nat, werd met ingang van 1 Januari 1926 wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd eervol onlslag verleend. Tot opvolger werd be noemd de heer J. Kukier. Op 1 Januari 1926 bedroeg het aantal leerlingen der dagschool 20 en der avond school 386, tegen 21 en 378 op 1 Jan. 1925. Het Genootschap ontving van de Vereen, van Oud-leerlingen van M. S. G. tweemaal een bedrag van f 100 ten geschenke. Ver der kwamen van firma's en particulieren geschenken in den vorm van boekwerken, platen, toestellen enz., in. Verder deed de voorzitter eenige mede- deelingen over de uitgeschreven prijsvragen, waarover wij gisteren reeds eenige mede- deelingen deden en wenschte de prijswin- r.ers met hun onderscheiding geluk. Met groote waaréeering getuigde de voor zitter ten slotte van de toewijding en ijver van den directeur der school, ir. Verwijs, en van de overige leerkrachten, terwijl hij ook met genoegen gedrag eri vorderingen van de leerlingen prees. Na het uitspreken dezer rede, die zeer warm werd toegejuicht, werd overgegaan tot het uitreiken der diploma's aan de talrijke geslaagde leerlingen, indertijd door ons reeds vermeld, alsmede van (ie prijzen aan de be kroonde voor de vijfjaarlijksche prijsvraag, dien we gisteren reeds mededeelden. Alleen merken wij nog op, dat aan den bekroonden N. de Boer niet, zooals vermeld, een derde prijs werd toegekend, maar tegelijk met YV. F. Broers Tz een tweeden prijs. De voorzitter wenschte de geslaagden, die nu met het diploma de school verlaten, met dit succes geluk. Zij hebben den tijd niet mee. De omstandigheden zijn voor de in dustrie niet gunstig en om spoedig een be irekking te krijgen, valt niet mee. Hij spoort hen echter aan moed te houden en le hopen op betere toestanden. Het werk voor de prijsvragen weid door hem in overeenstemming met de jury, ge prezen. Hij feliciteerde de bekroonden met de eervolle onderscheidingen en niet het minst onzen stadgenoot Van Weeren, die door drie bekroningen te veroveren, getoond heeft een zeer veelzijdige werkkracht te zijn. De heer Sirag, leeraar aan de Middelbare Technische School le Utrecht, vroeg nu het woord om er aan te herinneren, dat hij nu 27 jaar geleden ook het diploma van M.S.G. verwierf en bij voortgezette studie het on derwijs, hier genoten, op hoogen prijs heeft leeren stellen. Uit eigen ervaring durft hij rnede lo doelen, dat het onderwijs van M. S. G. een vergelijking met de beste Mid delbare Technische Scholen glansrijk kan doorslaan. (Applaus) De voorzitter dankte den heer Sirag voor deze vleiende getuigenis. Hierna vroeg nog een der geslaagden, thaiis oud-leerling Hermans, het woord, om namens alle geslaagden 't bestuur, den di recteur en de leeraren dank te zeggen voor het genoten onderwijs. Wat hem persoonlijk aanging, had hij zoo gaarne een woord wit- lén richten tot-den leeraar in de electro- techniek, den heer Blom, dien hij'hier niet aanwezig vond. Zijn lessen en zijn voort durende aansporing tot ernstige studie heb ben hen> en andere leerlingen vooral ge sterkt in hun ijver en volhardrtigsvermogen. (Applaus). Hierna sloot de voorzitter de vergadering en nadat allen staande het ..Mathesianen- lied" hadden gezongen, begaf men zich naar de tentoonstelling, die hu werd bezichtigd. Centraal Isr. Wees- en ^Doorgangshuis. Donderdagavond j.l. heeft* ten huize van don heer A. Hertzberger te Amsterdam, regent van hel C. I. W.- en. Doorgangshuis alhier de installatie plaats gehad van de nieuw-behoemde regent en regentes van deze instelling, dr. F. Mannheimcr te Ara-' sterdam en mevr.. Hirschler, uit Haarlem. De heer Hertzberger heeft bij die gelegen heid ook een woord van welkom gesproken tot de heer en mevr. prof. J. L. PaLache, bij hun komst in Amsterdam. In zijn antwoord heeft de heer dr. F. Mannheimer medegedeeld een belangrijke gift voor hel bouwfonds van het gesticht ter beschikking le stellen en zich verder ook met kracht aan de belangen van het Leid- sche Weeshuis te zullen wijden. Een Radio-tentoonstelling. Gisteravond is in hot St. Pancratiusge- bouvv aan de Hooigracht een radio-tentoon stelling geopend, uitgaande van de R.-K. Radio-Club alhier. Een'kort openingswoord werd gesproken door den heer Sfijnman. Hij wees er op. het dool kortelijks -uiteenzettend, hoe op deze tentoonstelling vertegenwoordigd waren toe stellen van den meest primitieven tol den meest modernen aard, alle door leden ver vaardigd. Men knn daaruit al zeer duidelijk zien, hoe snel de radio zich heeft ontwik keld en welk een vlucht deze heeft ge nomen. ook voor den handel etc, waarbij de amateurs juist ^eoveel hebben bijgedragen. Reeds is echter door het organiseeren van deze tentoonstelling de band onder de leden veel hechter geworden en afgezien van al het verdere durfde hij daarom deze tentoon stelling als geslaagd noemen. Hij sprak ten slotte den wensch uit, dat de versteviging van dezen band onderling nog moge voort duren en verzocht den promotor der club, kapelaan Blom, de officieele opening te ver richten, waaraan deze gaarne voldeed. Hij wenschte het bestuur geluk met het nomen van "het initiatief voor deze tentoon stelling en hij hoopte dat behalve het aan halen van den band onderling vele anderen zich geroepen zullen voelen toe te treden als lid. Hierop word door hem een gespannen koord doorgeknipt, waarmee de opening was verricht van deze tentoonstelling, die daarop werd bezichtigd Inderdaad bevat deze tentoonstelling van de meest eenvoudige tol de meest volledige toestellen, oud en nieuw. Men ziet er hel Koomans-schenia in diverse uitvoeringen, eenvoudig en luxueus, kort golf-toestel systeem-Reinartz, super-radiola, hardslag, tot de 7-lamps super heterodyne alleen op raam toe. Een oud toestel van 1914, oude gelijkrichters en daarnaast het moderne, alles' vervaardigd door leden der club. Maar beschrijven laat zich dit niet, men moet het zien en liooren! Zij ten slotte vermeld, dat dc stands van Philips, van Iemoco., aan de Mare en van Telefunken deze tentoonstelling volmaken, waar iedere radio-liefhebber iets van zijn gading cn zijn belangstelling waard zal aan treffen. Prof. van Ilalüe heeft aan de commis sie, die zich gevormd heeft om hem op 1 Juli te huldigen, laten weten dat hij hel op prijs zou stellen indien van een herdenking bui ten besloten kring werd afgezien. Men deelt ons mode, dat jhr. prof. mr. W. J. M. van Eysinga de volgende week af wezig zal zijn wegens verblijf le Cu'nève in verband met Volkenbondsaangelegenhpden. Geslaagd zijn voor hel examen apothe kers-assistent de dames IC. J. Hammes, geb. te Leiden en J. L. M. Delzeur, geb. te Rot terdam. Gisteren slaagden te 's-Gravenhage voor het examen gemeente-administratie, afgenomen- vanwege de Ned. Vereeniging voor Gemeentebelangen onze stadgenooten de heeren H. IT, M. Barij en Th. v. d. Burgh benevens de hoer L. J. Droogh te Noordwijk. Een l»ckende figuur in de wetenschap pelijke wereld, dr. J. II. YVillerdink, vroeger conservator aan de Sterrc wacht alhier, wordt morgen 70 jaar. Tot hoofd eener Ulo-school in een parochie van de II. Familie is benoemd de heer Joh. van Berkel alhier; Het assistent-diploma van de Centr. Ver. v. Openbare Leeszalen en Bibliotheken is uitgereikt aan mej, J. II Kuiper, alhier. Aan dc Lcidsche Modevakschool zijn na gehouden examen geslaagd voor leerares mej. W. de Ruy.ter; voor coupeuse, de dames J. v. Dijk en .1 v. d. Nagel voor costumière mevrouw A. v. d. Boon—^Been en mej. A. Berlolh. Voor hel parkconccrt van het Sled. Muziekcorps in het v. d. Werflpark op Dinsdag a.s., des avonds le 8 uur luidt het programma als volgt: No. 1. „Luclor et Emergo", marsch, Geijp; 2. Ouverture „Tcmpelweilie", Keler-Bela-, 3. „Maritana", wals. Dellinger; 4. Fantaisie ,,Die Lustige Wil we", Lehar; 5. Scènes uit „Les Hugnenols", Meijerbeer; 6. ..Andalucia' Valse Espagnole, Popij; 7, ,<Ons Rood; Wit en Blauw", marsch, Geijp. Gisteravond is alhier het Leidsclio de- laclieinênt, sterk 17 man, dat onder leiding van luitenant R P. Wierix heeft deelgeno men aan de vicrdaagsche afslandsmarschert te Nijmegen, teruggekeerd. Wij vernemen dat alle Leidenaars den tocht "hebben vol bracht, zoodal aan ieder het N.B.L O.-kruis is uitgereikt. Een keurige prestatie, die groo- ten lof verdien tl Hel City-theater brengt ditmaal als eerste hoofdnummer „De Pelgrimva- ders", de geschiedenis van een troepje En- gelsche idealisten, die zich ver van hun moederland ergens in de wildernis gaan vestigen. Maar op de lange zeereis naar deze gewesten worden zij overvallen door een 'hevigen storm, die hen alten met den on dergang bedreigt. Overweldigend zijn de op namen van de kokende golven van den on- melelijken oceaan, die het schip als een notedopje heen en weer slingeren, terwijl tot overmaat van ramp de bemanning haar plicht verzaakt door aan het muilen te slaan. Charles Ray, de hoofdpersoon, dwingt in deze film bewondering af door zijn ge voelvol, sterk spel. Als tweede hoofdnummer Back Jones in „De Kampioenracer", een allervermake- lijksle historie met sensalioneele autoren nen, het geheel dus een programma, dat een bezoek ten volle waard is. In het C a s i n o-t h e a t e r staan twee hoofdnummers op het programma, die vrij wel den geheelen avond vullen. Intusschen ziet men toch nog eenige Hollandscb Nieuws, dat dezen keer vooral voor sport liefhebbers interessant is. Wij noemen- de Gordon Bennett-wedstrijd, de „Hollandia"- roeiwedstrijden en Sportclub Enschedé Vóór de pauze gaat dan „De Millionair- Cowboy", een goed vertolkt verhaal over banditisme en liefde, met Lefty Fiynn in de hoofdrol, terwijl het publiek na de pauze .wordt beziggehouden door „Het "geheim van BINNENLAND. Zitting dei Tweede Kamer. Vragen van Kamerleden aan de regeering. BUITENLAND. Na Briand wordt Herriot in Frankrijk belast met de vorming van een kabinet. De bijeenkomst der Kleine Entente. Een samenzwering ontdekt te Smyrna tegen den Tnrkschen president. Sybille Brant", een film in zeven acten Sy- bille Brant is een actrice, die pogingen doet om haar verloofde, die een tooneelstuk ge schreven heeft, beroemd te maken, in de verwachting, dat er dan voldoende animo onder de looneeldirecteuren zal zijn om het stuk op te voeren. Zij treetft daartoe telkens in het publiek in diverse rollen op en zorgt dan weer, dat de door haar voorgestelde vrouw spoorloos verdwijnt, na den laalslen keer in gezelschap van voornoemden auteur le zijn gezien. Deze wordt ten slotte gear-- resteerd en is aldus tegelijkertijd befaamd, waarna de gelukkige oplossing spoedig volgt. Het verhaal is uitermate spannend en wordt geheel door het prachtvolle spel van IJenny Porten beheerschl. Het Luxor-theater vangt deze week het programma aan met een uitgebreid Journaal, gevolgd door een komische twee- acler „Zijn nieuwe uitvinding". Als eerste hoofdnummer wordt vervolgens vertoond „Radio", een inderdaad zeer spannend ver haal van een Amerikaansch ingenieur, die een toestel heeft geconstrueerd, waarmede levende schepselen op grooten afstand ver nietigd kunnen worden. Zijn geheim dreigt in handen van den vijand le geraken, doch de bijzonderhedeen ontbreken hun. De in^ genieur wordt dan gevangen gezej op een pnbewoond eiland, waar hij het toestel moet conslrueerpn. Inplaats hiervan seint hij noodsignalen-uit en wordt ten slotte verlost zonder zijn geheim te móeten verraden. Na de pap ze krijgen we Pol a Negri in „De halfbloed", een mystiekehistorie, welke zich afspeelt in het Hemelrijk Pola Negri zien is haar bewonderen en bovendien It's a Paramount. Nader vernemen wij, dat de opgra vingen in Hilversum niet onder leiding van prof. Holwcrda, doch onder die van den conservator dr. Remouchamps plaats hebben. Naar aanleiding van de plannen van den Haagse, hen gemeenteraad om van de Haagsche en N. Z. H. Trammaatschappij een gemengd bedrijf le maken, wordt gemeld, dat de II. T. M. alsdan aan de N V. zal over dragen de lijn 's-GravenhageWassenaar— .Leiden-f 2.G09.000, voor nakomende uit gaven voor deze lijnen f 29.000. rollend materiaal dezer lijnen f2.100.000. B. en W. laxeeren de opbrengst in 1927 van bovengenoemde lijn op f 470.000. Gisteravond omstreeks halfzes, is een meermalen bekroonde Cocker-Spanicl' van kapt. v. M. door een in woeste vaart rijdende auto, waarvan liet nummer onbekend id ge bleven, op den Haag weg, overreden en ge dood. De Commissaris van Politie te Zand- voort heeft naar hier doen overbrengen de 40-jarige mej. A. B geboortig uit Duitsch- land. die in het bezit hteek te zijn van een koffer inhoudende 15 Resschen wijn. welke zij ten nadeele van de fam van W. alhier, bij wie zij in betrekking was geweest, had ontvreemd. Tegen haar is een bewij3 van 'in verze kering-stelling afgegeven, terwijl zij ter be schikking van de Justitie zal worden gesteld. Door W. A. B. is aan hel politiebureau alhier een rijwiel in bewaring afgegeven, dat hij onbeheerd op den openbaren weg had aangetroffen. Gistermiddag is een 5-jarig meisje, Willy H. P., in'de Kraaicrslraal van de tree plank van een in beweging zijnde auto ge vallen. De bestuurder van de auto, J. C. H„ die niet had bemerkt, dat het kind op de treeplank geklauterd was, reed door, zoo^at de onvoorzichtige kleine een achterwiel over de beide dijbeenen kreeg. De Eerste-Hulp- dienst kon evenwel geen leisel constateeren en bracht het kind naar de ouderlijke wo ning aan de Uiterslegracht. waar de huis dokter het verder behandelde. Wij verwijzen naar een tweetal offi cieele kennisgevingen in dit Blad betreffende de aangifte van nieuwe teerlingen voor tal van openbare scholen, zoowel voor uitge breid lager als bewaarschoolonderwiis. d

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 1