Ho. 20320. ZATERDAG 12 JUNI Anno 1926, Officieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. KERK- EN SCH00LNIEUWS. GEMENGD NIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIEN: 30 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Adverientiün, uilsluilend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 60 Cts bij een oaximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postreebt Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden ƒ2.86, per week Builen Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week Franco per post 2.35 4* portokosten. £0.18. „0,18. Dit nummer beslaat uit VIER Bladen EERSTE BLAD. DRANKWET. Burgemeester en Weihouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat A. F. Moseman, te Leiden, een verzoek heelt in gediend ter bekoming van verlof voor don verkoop van alcoholhoudenden drank, ando ren dan sterken drank, voor gebruik lor plaatse van verkoop in liet perceel Groene- sleeg No. 67. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, den 12den Juni 1926. KINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat door hen vergunning is verleend aan W. M. Brandt en rechtverkrijgenden, tot het oprichten van een werkplaats voor het herstellen van machines en electromotoren, in het perceel Oude Varkenmarkt Nis. 3 en 3b, kadastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie F No. 1196. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN. Secretaris. Leiden, 12 Juni 1926. KOEPOKINENTING. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat de koe pokinrichting in het Elisabelhshof aan de Oude Vest ni Woensdag 16 Juni e.k. lot nadere aankondiging is geslolen. N. C. DE GIJSELAAR. Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 12 Juni 1926. 66-13 Comité voor de Openbare School. Zaierdag 5 Juni j.l. is op initiatief van <üe afdeel mg Leiden van den Bond van Ne- derlandsche Onderwijzers een bijeenkomst gehouden in een der zalen van café-restau rant „De Harmonie", alhier, om te komen tot de oprichting van een comité van actie ter verdediging van de Openbare School. Na ampele bespreking werd een comité als bovengenoemd gesticht, waaraan de Bond van Nederl. Onderwijzers, afd. Lei den, de afd. Leiden van het Nederl. Onder wijzersgenootschap en van den Gentralen Ouderraad hun medewerking verlopen. Als dagelijksch bestuur belast met de uit voering van zaken werden gekozen de hee- ren N. F. Kooistra, voorzitter, H. Lauten- bach, secretaris, Wasstraat 18 en Ch. L. Waldkötter. De voorzitter sprak de hoop uit, dat meer dere organisaties op onderwijsgebied zich bij het comité zullen aansluiten. Genootschap Mathesis Scientiarnm Genitiix. Voor het eindexamen van den Dagcursus van bovengenoemd genootschap slaagden: I. Afdecling Werktuigbouw: P. A. Harte- rclt; J H. A. Koopman, Den Haag, J. R. Iran Minos, Den Haag; G. Reyngoud; P. J. A. Sleysler, Den Haag en A. J. Solleveld, Den Haag. II. Afdeeling Waterbouwkunde: J. Buys, Kalwijk-aan-Zee; P. A. Kouwenlioven en J P. van Schravendijk. III. Afdeeling Bouwkunde: P. A. Kouwen- hoven en J P. van Schravendijk. Voor het eindexamen van den Avond cursus. afdeeling Bouwkunde slaagden: C. Meerburg, van Leiderdorp en A. v. Muyen. Waar geen plaatsnaam is vermeld, is deze Leiden. Leidsche Pluimvee-Vereeniging. Woensdagavond werd in één der boven zalen van „de Harmonie" een ledenverga dering gehouden van de L. P. V. onder voor zitterschap van den heer dr. H. v. Sillevoldt Aanwezig 17 leden. Onder de ingek. stukken was een schrij ven van den heer H. L. A. v. d. Horst, waarin hij verklaart zijn besluit om te be danken als secretaris te handhaven., wes halve hij de noodige boeken aan den heer Bursch doet toekomen, die het secretariaat zootang zal waarnemen. De voorzitter betreurt het zeer, dat de heer v. d. Horst niet van'zijn besluit is af brengen. Zijn heengaan is een groot ver lies voor de L. P. V. De hec-r v. d. H. ver klaart zich evenwel gaarne bereid, de ver eniging met raad en daad bij te slaan, holgeen door de vergadering met luid ap plaus wordt begroet. In verband met een wijziging van art. 6 van hot huishoudelijk reglement, dat een voorschrift, dat het bestuur bestaat uit ten Minste 5 leden, stelt de voorz. voor het be stuur met 2 leden uit te breiden. Bij de stemming verkreeg de beer C. de Graaf 11 Memmen, de heer T. F. Vlieland Jr. 14 Memmen, zoodat de heer Vlieland de plaats van den heer v. d. Horst zal innemen als secretaris, terwijl de heer Bursch tot pen- J nu meester werd benoemd. Vervolgens kwam de vraag ter sprake de Vereeniging dit jaar een tentoon- ;ng houden?" Na eenige discussie werd besloten deze vraag voor 1927 althans bevestigd te beant woorden. Besloten wordt een tentoonstel lingscommissie van 3 leden te benoemen, wolke het bestuur zal bijstaan in de werk zaamheden voor de a.s tentoonstelling. Na de rondvraag, die weinig opleverde, sloot de voorzitter dezo vergadering. Voor het examen apothekers-assistent slaagden de. dam es A. C. J. Boot, geb. te Hoorn en L. G. M V. Weerelt, geb. te Rot terdam. Bestemd is voor den Indischon dienst onze stadgenoot, de heer P. F. van Bemmel, officier van gezondheid 2de klasse. Bij Kon. besluit is op verzoek eervol ontslagen uit Rijksdienst T. M. Hoogcn- doom. alhier, als accountant der directe belastingen. Aan den officier van gezondheid 1ste klas van het Nederlandsch-Indische leger F. Kroon en berg, alhier, is wegens onge schiktheid voor de waarneming van den imlitair&n,dienst op zijn verzoek eervol ont slag verleend met behoud van recht op pensioen. B. en W. van Den Haag bevelen den raad aan ter benoeming van een lijdelijke leerares in de Engelsche taal- en letter kunde aan de H. B.-scholen voor meisjes mej. G. J. de Vries, alhier. Iloewel het batig saldo nog niet defini tief is vastgesteld, wordt de netto-opbrengst van de door de Onderofficicren-vereenigmg ,,Ons Belang" ten bate van haar sanato riumfonds georganiseerde ruiterfeesten ge schat op ruim f 900. Het Luxor-t heater heeft z'n bezoekers gisteravond, ondanks de korte pauze, lot bijna halltwaalf bezig gehouden. Voor de pauze werd vertoond een film in zes acten, met Frankie Darro in de hoofdrol. Deze jeugdige acteur bleek een ernstig con current voor Zijne Majesteit Jackie Googan te zijn. ja, wij zouden zelfs zoggen dat wij aan Frankie's meer ongekunstelde spel de voorkeur geven. In plaats van variété kreeg men vervolgens een toespraak van den we reldreiziger. Louis Engelsman, over - wien men gisteren in ons blad het een en ander heeft kunnen lezen. Hij vertelde van z'n reizen, gaf bijzonderheden daaromtrent en vertoonde een stuk van z'n reisfilm. Na de pauze kwam het hoofdnummer „Speelgoed van Parijs" met Lily Dameta in den titelrol, weergevende hel interessante verhaal van een revue-danseres, die tijdelijk Parijs den rug"toekeert om den man harer keuze te volgen, maar al heel spoedig be rouw krijgt en na heftige scènes besluit tot haar vroegere leven terug te keeren Dit gegeven is breedvoerig uitgewerkt en wordt ons in 7 acten vertoond. Voor liefhebbers van sensatie is er deze week weer veel te genieten in het City theater. Na het gebruikelijke wereld nieuws en eenige komische nummers van goed gehalte wordt als eerste hoofdnummer vertoond „De geweldenaar", waarin Richard Talmadge de hoofdrol vervult. Wij zien hier Richard als „de man, die alles durft en alles kan" in volle actie. Geen halsbrekende toer is hem te gewaagd en men vraagt zich af bij al zijn sterke staaltjes van durf en moed hoe het mogelijk is, dat hij het er altoos heelhuids afbrengt. In het tweede hoofdnummer „Maciste en gevangene no. 51" zien we weer eens den krachlmensch. Maciste aan liet werk en zijn geweldige spierkracht dwingt ook in deze rolprent weer aller bewondering af Mede door het uitstekende spel van de bekoorlijke filmster Elsie Tullcr wordt deze film tot een boeiend geheel, dat zeer zeker de moeite van een gang naar het City-theater waard is. Het bezoek aan het Casino-theater had gisteravond geducht te lijden onder de concurrentie van het circus, doch wij twij felen niet of dit zal, nu de gebroeders Amar wederom vertrokken zijC de -volgende avon den wel beter zijn. Het Journaal brengt o.m. in beeld het Pinksterfeest van de A. J. C. en de wieler sport te Amsterdam. Heel aardig waren ook de opnamen uit het Londensche nachtleven, waarbij ons o. m. een geheel cabaret-pro gramma wordt voorgezet. Na nog een ko mische één acter wordt voor de pauze ver toond de film van den Noordpooltocht van den Noor Roald Amundsen in 1922, welke excursie, zooals men weet, tot geen resul taat leidde, daar de vlie-gmachine, waar mede het laatste gedeelte van de route moest worden afgelegd, onder den zwaren last be zweek. Het voornaamste gedeelte is dus de reis met de „Maud", Amundsen's poolschip. Het al dan niet slagen van de expeditie doet echter niets af aan de groote verdiensten van deze film, welke, ofschoon niet be paald actueel, toch een uitstekend beeld geeft van de talrijke gevaren on ontberin gen aan een dergelijke expeditie verbonden. Na de pauze draait het romantisch film spel in 7 bedrijven „Wolken aan den huwe- lijkshemel". een slerke speelfilm, waarvan vooral de verfilming van het Bijbelsche ver haal van David en Uriah, geheel in natuur lijke kleurep, vermelding verdient. Zaterdag 19 Juni a.s., 's avonds 8 uur, zal vanwege de afdeeling Leiden der Vereeniging tot verbetering van het lot der blinden in Nederland en zijn Koloniën, een uitvoering worden gegeven in het café restaurant „l'Union", Steenstraat, waarvan de opbrengst strekken zal ten bate van de afdeelingskas dezer Vereeniging, die voor zware eischen wordt gesteld. Door de leerlingen van mej. L. van Itallie alhier, zal een speciale Operette worden op gevoerd van Hcndrika van Tusschcnbroek, getiteld: „De Geleende Koekepan". Een koortje, gevormd door haar leerlingen zal eenige zangnummers uitvoeren met pianobegeleiding, terwijl een Mandolineclub van hel Leidsche Volkshuis haar welwillen de medewerking heeft toegezegd. In de pauze zal" door iemand, die met de toestanden van het blindenwezen op de hoogte is, een causerie worden gehouden. Wij bevelen, met het oog op het doel dat bovengenoemde Vereeniging nastreeft, deze uitvoering gaarne bij onze sladgenooten aan en verwijzens overigens naar de advertentie waaruit men zal kunnen zien, "dat kaarten voor deze uilvoering verkrijgbaar worden gesteld bij mej. Van Itallie, Plantsoen 14 en mevr. Lechncr, Nieuwe Rijn 17. De Leidsche Reddingsbrigade klaagt voortdurend over de schade, die aan haar materiaal veelal doot baldadigheid wordt aangebracht Thans zijn wederom een drie tal reddingshaken, respectievelijk van de Bethlehemsbrug, Volmolenbrug en Schrij- vensbrug, beschadigd of gebroken. En zoo zingt zij weer haar oude Tied je: „Beschermt t o ch ons mate- r i a a 1". Bij beschadiging of vermissing van het materiaal worden berichten gaarne inge wacht bij: A. J. van der Lijke, Oude Singel 14, lel. 889; W. F. van Ingen Schenau, Aal markt 7, lel 421. Om eventueele teleurstellingen te voor komen, deelen wij mede, dat in afwijldng van het aanvankelijke plan om hedenavond de afscheidsvoorstelling le geven, het circus Amar reeds in den afgeloopen nacht is ver- trokken, zulks in verband met het feit, dat geen toestemming werd verleend om heden- nacht (Zondag) het circus af te breken. Voor hot parkconcert op Dinsdag a.s. i nam. le 8 uur in het Van-der-Werff-park, i te geven door het Stedelijk Muziekcorps, is het programma als volgt: No. 1. Marche des petits Marmousets, I Ganne; 2 Ouverture ..Don'Juan" Mozart; I 3. Rote Rosen", wals. Lobar. 4. ..Un jour j d'élé en Norvège" fantaisie Wilmers: 5. „Down Sonth" (le uitV.). Middletort: 6 To- réador", wals. Roijle-, 7 „King Cotton", marsch. Sousa. Men meldt ons, dat de afdeeling van het Leger des Heils. Maandagavond a.s. een groote openluchtsamenkomst zal houden j aan hot strand te Katwijk-aan-Zee. PREDIKBEURTEN. FOOR ZONDAG, 13 JUNI. Leiden. Evang. Lutfc. Gem.: Voorm., halfelf, ds. J. Ph. Makkink. Remon. Gerei. Gem.:, Voorm., halfelf, dr. Lente Eglise Wallone: Dimanche k dix heures el demi du matin, mr S. Cler. Ver. van "Vrijz. Herv. (Zaal Volkshuis): Voorm., halfelf. dr. K. H. Boersema (Avond maal). Vrij Kath. Kerk (Stille Rijn la): Heden avond, 8 uur, Vespers en Lof; Zondagvoorm. halfelf. Mis. Doopsgez. Gem.: Voorna., 19 uur, ds. L. Bon ga. Jeugddienst (Hoöglandsche Kerk): Voorm. 10 uur, ds. Beekenkamp. Alphen. Ned.-IIerv. Kerk, Julianastraat: Voorm., 10 uur, ds. De Bruin, en nam., 7 uur, ds. Veldhoen. Hulpgebouw Gouwsluis: Nam., 7 uur, ds. De Bruin. Ned.-Herv. Kerk, Oudshoornscheweg: Voorm., halfelf. ds. Trouw, uit Haarlem. Evang. Gebouw, Hooflslraat: Voorm., 10 uur, en nam., halfzeven, ds. Appeldoorn, uit Voorlhuizen. Geref. Kerk, Raadhuisstraat: Voorm., 10 uur, en nam., 6 uur, ds. Schouten. Geref. Kerk, Hooftstraat: Voorm., 10 uur* en nam., halfzeven ds. Wientjes. Hillegom. Ned.-IIerv. Kerk: Voorm., 10 uur, en nam., halfvijf, ds. Grolle. Geref. Kerk: Voorm., half tien,, en nam., 5 uur, ds. C. Vellenaar, uit Den Haag. Chr. Geref. Kerk; Voorm., 10 uur (II.A.), en nam., 5 uur, ds. Zwiep. Katwijk aan den Rijn. Ned.-Herv. Kerk: Voorm., half tien, en nam., 6 uur, ds. Bollee. Geref. Kerk: Voorm., half tien, en nam.,. 6 uur, ds. Meyerïng. Katwijk-aan-Zee. Geref. Kerk: Voorm., 10 uur, en nam. 6 uur, ds. J. J. Impeta. Lis se. Ned.-Herv. Kerk: Voorm., 10 uur, en nam., 6 uur, ds. G. van Dijk Azn. Geref. Kerk: Voonn., halftien, e«n nam.., 4 uur, ds. F. .G. Petersen, legerprodikani, Ghr. Geref. Kerk: Voorm., 10 uur, en nam., 5 uur, leesdienst. Geref. Gemeente, Voorm., halfLien, en nam., 4 uur, ds. H. A. Minderman. Ned. Prot. Bond: Voorm., kwart over tien, ds. G. Hulsman, uit Den Haag. Leiderdorp. Ncd.-Herv. Kerk: Voorm., 10 uur, ds. Linscholen, uit Oudshoom, na/m., halfzeven, ds. Rutgers, uit Katwijk aan Zee. Geref. Kerk: Voorm., halftien, en nam., halfzeven, ds. Woudstra. Noordwijkerhont. Ncd.-Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. P. Hofstede. Oegstgeest. Ned.-Herv. Gem.: Voorm., 10 uur, in het Groene Kerkje, ds. Jansen Schoonhoven; nam., 5 uur, in Irene, ds. Van Wijngaar den, uit Voorschoten. Sassenheim. Ohr. Geref. Gom.: Voorm., 10 uur (H. A.), en nam., 5 uur (Dankzegging), ds. II. J. L. de Vries, uit Ililligersberg. Ncd.-Herv. Kerk: Voorm., 10 uur, ds. Krijkamp; en nam., 6 uur, de heer P. Si- dcrius. Geref. Kerk: Voorm., halftien, en nam., 5 uur, ds. Bocyenga. Wonbrngge. Ned.-Herv. JCerk: Voorm., 10 uur, ds. Riemens, uit Leiden; nam., half acht, nog onbekend. Geref. Kerk: Voorm., 10 uur, en nam., halfacht, de eerw. heer Van Sc-hie, uit Voorschoten. Warmond, Ned.-Herv. Kerk: Voorm., 10 uur, en nam., 6 uur, dr. J. J. Woldendorp. Zoeterwonde. Ned.-Herv. Kerk: Voorm., 10 uur, ds. J. II. Mulder. Ned.-Herv. Kerk. Beroepen: Te Baechem: J. L.'Faber„ te Zutphen; te Altforst: J. C. Fontein, te Ilurwenen; te Heukelum: Joh. Kloots, te Varik (Gld.). Geref. Eerken. Beroepen: te Delft: W. S. de Vries, le Tzum (Fr.). Bedankt: voor Bolnes: C. J. Wie- lenga, te Zierikzee. Ds. P. G. Van Slógteren. f Gisteren is in het diaconessenhuis alhier in den ouderdom van 3G jaar, overleden ds. Pieter Guibald van Siogteren, doopsge zind predikant le Wageningen. Gereform. voorbereidend hooger onderwijs. Te Apeldoorn is de jaarlijksche vergade ring gehouden der Nationale Vereeniging voor Gereformeerd voorbereidend onderwijs te Kampen. Zij werd geopend door prof. Lindeboom met een korte toespraak. Daarna werd rekening en verantwoording gedaan, waarbij, bleek, dat ^e fjnancieele toestand vooruitgaande is ten gevolge van de toe neming van hel aanlaileerlingen. Tot cu ratoren werden benoemd ds. J. Esselink, te Eindhoven dr. Penning, te Eindhoven, ds. Boxwerf, le Doorn, en dr. Bouma, le Zwolle. Aan de Kroon is aanvrage gedaan tot aanwijzing vail het gymnasium weer voor den tijd van zes jaar om op het eindexamen loclaling le verleenen tot de hoogescholen. In de namiddag vergadering spr dr. G. Bouma. van Zwolle, over het hooge belang van positief christelijk onderwijs en opvoe ding op onze gymnasia en hoogere burger scholen. Chantage door buitenlan- ders. Dezer dagen heeft de Haagsche politie een einde gemaakt aan een chantage- zaak, die door een Pool en zijn vrouw vol gens een oud systeem in Den Haag was op gezet. De Pool is getrouwd met een Hol- landsche vrouw,, die door haar huwelijk echter Poolse he geworden is. De vrouw lokte heeren mee naar haar woning, waar op een gegeven moment dan de Pool verscheen en bedreigingen uitte, waarvan de uitvoering afgekocht kon worden met vrij belangrijke sommen geld. De politie heelt het tweetal gevolgd en ze zoo in het nauw gedreven, dat zij gedwongen waren het land te ver laten. Het is niet de eerste maal, dat de Pool in aanraking komt met de politie. Men is blij het ongunstige sujet weer kwijt te zijn. Al tetrouwlustig. De 36-j a r i ge F. J. D. is te Rotterdam gearresteerd. Hij i3 reiziger in zenuwstillende en andere mid delen en heeft een vrij uitgebreide dames- cliënlele, te midden waarvan hij kwistig trouwbeloften deed en geld van spaarbank boekjes opmaakte. Geen vergif. Bij het nader door de politie ingestelde onderzoek naar den plotselingen dood van de dienstbode P. S. uit de Diergaardelaan te Rotterdam is gebleken, dat het meisje een natuurlij ken dood gestorven is. De hoofdpijnpoe ders, die zij een paar uur te voren had in genomen, waren volkomen onschadelijk. BINNENLAND. De Minister van Oorlog over de schade* loosstelling aan Naardensche kweekers. Eenige jaarvergaderingen. Te Hillegom zijn twee kinderen ver» dronken. BUITENLAND. Treedt Brazilië ook nit den Volkenbond? Engelsch protest tot de sovjet-regeering over steun aan de Engelsche stakers. Een Russisch dementi. Eengroot betonblok. Maan- dag zal voor den sluisbouw te IJmuiden een begin worden gemaakt met het gieten van een betonblok met een inhoud van bijna 4000 M3, en waarin 500.000 K.G. ijzer wordt verwerkt. Dit is het grootste blok dat tot nu toe bij den sluisbouw in één giettijd (4 etmalen) is gegoten. Nog tt - it is eon blok van een dergel ijken inlruid in ons land vervaardigd. Het grootste blok, tot heden bij den sluisbouw vervaardigd, had een inhoud van circa 2000 M3. Het be doelde blok is een onderstuk van het bin nen sluishoofd en de deurkas. Met r u i m f 16.000 er vandoor. Eenige dagen gel oden werd een kantoor bediende van een firma, gevestigd aan de Prinsengracht te Amsterdam opgedragen, een brief te laten aanteekenen voor een be drag van f 16.800, welk geld verzonden word als betaling aan een firma builen de stad. Toen de bediende des avonds niet in zijn i woning aan het Slatuinenpad terugkeerde, wekte dit achterdocht. En terecht, want het bleek, dat de jongeman zich vermoedelijk het geld had toegeëigend. Hij had boven dien eenzelfde soort enveloppe op het kan toor weggenomen en deze gevuld met papier dat dezelfde afmetingen en dezelfde dikte had als het bankpapier. In plaats van den brief met het gold, had hij dezen doen aan teekenen. (Tel.) Oliediefstal. Gisternacht zijn ten nadeele van de Firma Jacob Vis lo Zaandijk van haar opslagplaatsen aan do Kalverringdijk wederom vier vaten olie ont vreemd. Dit is in den laatsten tijd nog al eeps meer voorgekomen. Ditmaal is de waarde van de ontvreemde olie groot, want zij was van een kostbare soort. Auto-ongeluk, Op den Bussu- mer grindweg slipte gisteren even voorbij de grens lusschen Hilversum cn Bussum te c.a. halfvier, e^n auto, komende uit de rich ting Bussum. Draaiende om zijn as vloog hij tegen een boom. Van de vier inzittenden werden drie gewond. Een dame kreeg een hoofdwonde en een achtjarig knaapje een beenfractuur. De bestuurder, de heer Nier- trasz, uit Hilversum, bekwam een ernstige hoofdwonde en vermoedelijk hersenschud ding. Per vrachtauto zijn zij naar de Ma- jella-slichting vervoerd, onder leiding van de verkeerspollilie. De toestand van den heer Nierstrasz is zeer ernstig. Verdronken. Het 8 j a r i g% zoontje van den schipper B., te Laar. thans te Hoorn, viel nabij de gasfabriek aldaar le water. De vader poogde het knaapje Ie red den, doch hij slaagde hierin niet Nadat het kind was opgehaald, werd kunstmatige ademhaling toegepast. De doktoren moesten echter nadien den dood conslaleeren Gistermiddag is le Korleakkers, gemeente Veendam, het drie-jarig dochtertje van W. Drenlh bij het bloempjes plukken in een sloot gevallen en verdronken. Een gedetineerde ontvlucht In het Huis van Bewaring te Utrecht bevond zich sedert eenigen tijd een ver dachte, beschuldigd van verschillende dief. stallen; eenige had hij reeds bekend Daar een deel van het onderzoek te Amsterdam moest worden gehouden volgens den verdachte had hij medeplichtigen gehad in de hoofdstad werd de man door rijks- veldwaclit en recherche naar Amsterdam overgebracht, ten einde de politie daar na dere aanwijzingen te doen, welke even- tueel zouden kunnen leiden tot de aanhou ding van anderen. Om dit onderzoek in een zeker pand succes te waarborgen, moest de arrestant dit alléén binnengaan, om bij de bewoners geen argwaan te wek ken. Na een poo«>e kwam hij terug bij de politie die vóór l.et huis op hem wachtte. Hij moest volgens zijn zeggen nog eenige keeren het pand binnengaan, want de zaak was nog niet geheel voor elkaar zooals hij dit wel wensebte. De politie vertrouwde hem en zoo verdween de man opnieuw in het huis. Hij kwam terug, maar bad bin nen nog geen succes gehad; na weer ever met de politiemannen te hebben staan praten, ging hij andermaal het perceel bin nen... oin toen niet meer te voorschijn te komen. Toen de politie het wachten moede.

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 1