EERSTE KAMER. KERK- EN SCH00LN1EUWS. LAND- EN TUINBOUW. UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. auto's, wagens, melkkarren enz. tusschen deze beide plaatsen geleid worden over Amersfoort. Personen en fietsen kunnen met een bootje worden overgezet. Verdronken. De 19-j arige A. N., te Midlaren, ie Dinsdagavond bij het baden verdronken Te Harmeien is het 2-jarig dochtertje van B. V., in een onbewaakt oogenblik in den Rijn gevallen en verdronken. Te Wildervank verdronk een achtjarig jongetje van den arbeider Nieboer bij het bloemenplukken en te Bonnerveen een ze venjarig jongetje van A. Stijntjea, waar schijnlijk op dezelfde wijze. Valsche markbiljetten. De laatste weken worden bij de politie in het Oosten van het land door winkeliers her haaldelijk klachten ingediend over het ont vangen van valsche Markbiljetlen. Het blijkt dan, dat men den betrokken winkelier voor gekochte waren oude en thans waardelooze markbiljetten in betaling heeft gegeven. Op deze wijze raakt de man niet alleen zijn waren kwijl, maar schenkt hij den bedrie gers bovendien een flink bedrag in Neder- landiche valuta, dat hij als „wisselgeld" terugbeeft. De militaire politie te Denekamp is er nu in geslaagd een van deze oplichters te ar resteeren. Het bleek een Duitscher te zijn, die juist een winkelier in Denekamp had opgelicht door hem een oud 10-Markbiljet in betaling le geven. Eenige honderden meters van de grens werd de man gearresteerd en toen bleek, dat hij zijn truc al bij zes andere winkeliers had toegepast. Bij een had hij zelfs een waardeloos 50 markbiljet gewis seld. Zijn oogst van den dag bedroeg niet miDder dan ongeveer 30 gulden Ilollandsch geld en 50 geldige Duilsche renlemarken. Auto-ongevallen Toen d kaaskoopman P. H. en zijn helper J. C. bei den uit Venlo met een ledigen vrachtauto van Crefeld naar Venlo reden, kwam tus schen Creveld en Viersen 'n defect aan de stuurinrichting, waardoor de auto tegen een boom reed. De auto werd deerlijk gehavend en P. H. zoodanig aan het hoofd verwond, dal de eerste geneeskundige hulp le Viersen verleend moest worden. Levensgevaar be staat echter niet. Hij wordt thans in zijn woning te Venlo verpleegd. J. C. kwam met den schrik vrij. De auto is niet verzekerd. Een Citroën-aulo, eigenaar de heer M. uit Amsterdam, reed met bestemming naar 's Bosch, door de tamelijk scherpe bocht bij het fort ,,'t Hemeltje" onder Harten bij Utrecht toen de auto kantelde en van den weg de sloot invloog. De heer M. was direct uit den auto, ma#r mevrouw die aan het stuurrad zat, kon slechts met moeite en met verwonden pols bevrijd worden. Later is de wag9p per hijschkraan weer bp den beganen weg gebracht. Te Kerkrade werd de 70-jarige Engelen, die een bezoek had gebracht aan zijn zoon, des avonds bij het huiswaarts keoren door ezn auto aangereden en zoo ernstig ge wond, dat hij bewustelooe naar het hospi taal werd gebracht. Daar werd hij van de H.H. Sacramenten der Stervenden voor zien. Zijn toestand is beterend. De 15-jarige zoon van den heer K., aan de Nieuwstraab te Kerkrade, werd door een auto aangereden en brak beide beencn. Bo vendien bekwam hij een groote bloedende wonde aan het hoofd en werd bewusteloos naar het ziekenhuis gebracht. De onbewaakte overwegen. Bij een onbewaakten overweg van de spoorlijn EnschedéOldenzaal, even voorbij het dorp Lonnekcr, is een voorman met paard en wagen door een trein aangereden. De wagen werd geheel vernield, de voerman er af geslingerd, maar wonder boven won der kwam hij er met een ontwrichten schou der af. Doordat het tuig brak, bleef het paard ongedeerd. Noodlottige vechtpartij. Dinsdagavond kwam het den burgemees ter van Amby ter oore, dat Maandagavond daar iemand ernstig was gewond en dat de man reeds van de laatste H.H. Sacra menten was voorzien. Van de mishandeling, waarvan die ver wonding een gevolg was, was geen aan gifte gedaan. Onmiddellijk werd toen een onderzoek ingesteld door de gemeen te-poli tie, later geassisteerd door de Kon. Marechaussee. Er bleek toen, dat de 37-jarige G. K. wonende te Maastricht ten huizo van zijn vader te Amby lag met een ernstige wonde aan het achterhoofd. Dokter Willems oordeelde overbrenging naar Cahvanënberg noodzakelijk. De man had hersenschudding en verbloeding. Hij was aan het achterhoofd getroffen door een scherp voorwerp. Onmiddellijk werd een nader onderzoek ingesteld. Toen bleek, dat G. K., in café V. te Amby uit was geweest met twee meisjes, waarbij een 18-jarig dienstmeisje, N. ge- heeten. In den avond kwam de broer van dit meisje in bet café en wikle zijn zusje mee nemen. Er was toen al eenige wrijving ont staan. En toen M. N. met de beide meisjes wegging, werden ze door G. K. gevolgd. Getuigen verklaren nu, dat K., die eenigszins dronken geweest moest zijn, N. plotseling een trap in den rug gegeven heeft. Beiden vlogen elkaar aan en lageD in een oogenblik op den grond. Wat er toen gebeurd is, zal nader moeten worden uit gemaakt. N. ontkent geslagen te hebben, maar er is een getuige, die zegt, gezieD te hebben, dat N. deD getroffene meerdere malen op het hoofd sloeg. Msn heeft evenwel niets iin zijn hand gezien. M N. en zijn zusters beweren, dat er nog meerdere personen omheen stond, toen de vechtenden op den grond lagen. Dit wordt door anderen ontkend. Na de worsteling krabbelde K. overeind en waggelde naar het h'uiS van zijn vader. Met moeite heeft men hem dien avond daar gehouden; hij wilde absoluut naar Maas tricht, naar huis terug. Tot laat in den nacht is een minutieus onderzoek ingesteld, waarna de verdachte M. N. naar Maastricht is overgebracht en Woensdagmorgen voorgeleid voor den offi cier van justitie. N. die niet ongunstig bekend staat, ont kende geslagen te hebben. De getroffene is stervende. („Limb. Koer.") Geheime distilleerder ij. Gistermiddag hebben twee kommieze®, ge assisteerd door twee recheoheurs der poli tie, een inval gedaan in de woning van den bankwerker Th. de G. te Eindhoven, waar een geheime distilleerderij is ontdekt. Men voüd op een zolderkamertje een volle dig ingericht apparaat, dat in volle werking bleek te zijn. Na afkoeling heeft men het apparaat, alsmede de overige ingrediënten in beslag genomen. De vrouw des huizes werd in verhoor genomen, waarna de man, die op een fabriek werkte, werd aangehou den. Medeplichtigen in deze zaak zouden zijn J. van U. te Strijp, en L. A., die mo menteel in Frankrijk vertoeft. Van U. zou do jenever aan den man gebracht hebbea voor een zeer matig prijsje, waardoor het geval dan ook schijnt uitgelekt te zijn. Naar men meedeelde, is het apparaat op een buitengewoon ingenieuze wijze vervaar digd. Het alcoholgehalte werd geschat op niet minder dan 90 pCt. Ga s bedwelming. Dinsdag- avond bij het naar bed gaan bemerkten de bewoners van een perceel aan den Oos tersingel te Groningen, erge gaslucht in huis. De 81-jarige vrouw Alberts voelde zich onwel, haar man ontbood een dokter die de vrouw naar de tegenover gelegen woning liet brengen. De politie, de politie-dokter en de gasfabriek, die inmiddels gewaar schuwd waren, namen de noodige maatre gelen. Een zieke juffrouw, Wetsema ge- Jiecten, werd naar het ziekenhuis overge bracht. Werklieden werden aan den arbeid gezet, om het euvel te verhelpende gas lucht was het gevolg van een defect aan de leiding (invreten van roest). De toestand van mej. Alberts is goed, evenals die van haar man, die ook onpas- sol ijk was geworden. De bewoners der naastgelegen huizen durfden daen nacht niet naar bed, omdat overal een sterke gas lucht hing. Zij waren door de politie ge waarschuwd en gewekt. Was het onheil niet tijdig ontdekt, de gevolgen zouden zeker zeer ernstig zijn ge weest. Er wordt nog een nader onderzoek ingesteld. Gevaarlijk stoeien. Een 20-jarig jongmen9ch te Delfzijl is bij het stoeien met kameraden op zijn hoofd ge vallen en plotseling krankzinnig geworden. Op medisch advies is hij per auto onder politiegeleide naar het Academisch Zieken huis te Groningen vervoerd. D e 18-j arige M. S. te Anna Paulowna, die de onvoorzichtigheid had van een in volle vaart zijnden vrachtauto te springen, kwam daarbij zoo hevig te vallen, dat hij onmiddellijk overleed. ,,M ijnheer, kunt u m ij ook zeg gen op welk station wij hier zijn V' vroeg eon heer uit den coupé van een nachttrein. „Houd je grappen voor je", zei de sta tionschef. „Natuurlijk kan ik dat. Stel je voor, dat ik het niet kon 1" (Zitting van gisteren)* Ontwerp-verdragen. Aan de orde is de goedkeuring van de ontwerp-verdragen van Genève betreffende: het recht van vereeniging en vergadering van landarbeiders: de schadeloosstelling voor ongevallen in den landbouw; den mi nimum-leeftijd waarop jeugdige personen mogen worden toegelaten tot het verrichten van arbeid als tremmer of stoker; het ver plicht geneeskundig onderzoek van kinde ren en jeugdige personen, werkzaam aan boord van schepen; voorbehoud der be voegdheid tot toetreding tot de ontwerp-ver dragen van Genève betreffende: het gebruik van loodwit in verfstoffen; en de toepas sing van den wekelijkschen rustdag in de industrie (6 wetsontwerpen). De ontwerpen werden goedgekeurd. Wetsontwerp nitbreiding Rechterlijke Macht De heer SMEENGE (V.B.) vraagt op de agenda te plaatsen het wetsontwerp tot uit breiding der Rechterlijke Macht, omdat er haast bij is, wil men dit 1 September kun nen invoeren. Dc Minister van Justitie, de heer DON- NER heeft tegen spoedige behandeling geen bezwaar. De VOORZITTER is bereid het ontwerp onder aan de agenda te plaatsen. Verschillende ontwerpen. Aan de orde zijn de navolgende ontwer pen: 1. Goedkeuring van het op 3 November 1925 te 's Gravenhage lusschen Nederland en Argentinië gesloten verdrag tot regeling van de toelating, alsmede de rechten, ver plichtingen en immuniteiten van Consulaire Ambtenaren der Republiek in Nederlandsch- Indië, Suriname en Curacao. 2. Begrooting van het Bouwfonds voor de Departementen van Binnenlandsche Zaken en Landbouw en van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen voor 1925. 3. Verhooging en wijziging van hoofdstuk Va der Staatsbegrooting voor 1925. (Verschil lende onderwerpen). 4. Wijziging en verhooging van de be - grooting van inkomsten en uitgaven van het Staatsbedrijf der Artillerie-Inrichtingen voor 1925. (Verschillende onderwerpen). Goedgekeurd. Begrooting voor Curacao en Suriname. Zonder discussie werden goedgekeurd de begrootingen voor Curacao en Suriname voor 1926. Verschillende ontwerpen. Aan de orde zijn de ontwerpen: 1. Nadere wijziging van de Indische Comptabiliteitswet. 2. Aangaan van een of meer geldleenin- gen ten laste van Nederl.Indiè. 3. Heffing van belasting van propyl-alco- hol en iso-propyl-alcohol. 4. Nieuwe wettelijke regeling van de zee- brieven. i 5. Wijziging van verschillende wetsbepa lingen in verband met de wet van 22 Dec^ 1924 (zeerecht). 6. Naturalisatie van: le. A. Bal en 19 an deren; 2e. H. E. H. Berckmans en 20 ande ren (2 wetsontwerpen). 7e. Naturalisatie van: le. C. P. Andrews en 19 anderen; 2e. M. L. Bétrix, weduwe van B. L. Gerard en 19 anderen; 3e. C. A. van der Bellen en 10 anderen (3 wetsont werpen). Bij no. 3 geeft de Minister van Financiën de heer DE GEER eenige nadere inlichtin gen. Van particuliere zijde is de Regeering gewaarschuwd en dat heeft spr. zeer ge waardeerd. Er zal de noodige publiciteit aan art 2 van dit ontwerp worden gegeven. Voor industrieele doeleinden zal geheele of gedeeltelijke ontheffing van accijns gegeven worden. No. 16 worden goedgekeurd. Bij no. 7 raadt de heer DE GIJSELAAR (C.-H.) nog eens voorzichtigheid aan bij het naturaliseeren. Het lijkt hem dat het niet bijster kapitaalkrachtige menschen zijn die graag Nederlander worden. De minister van Justitie, de heer DON- NER acht die bezwaren niet juist. Als aan de vereischten wordt voldaan, dan is het verzoek niet te weigeren. Goedgekeurd. Uitbreiding Rechterlijke Macht. Aan de orde is het wetsontwerp tot uit breiding der Rechterlijke Macht Goedgekeurd. De vergadering wordt verdaagd tot Dins dag 22 Juni, 's avonds 8V> uur. Ned. Herv. Kerk. Beroepen: To Rijperkerk: W. G. G. Bee- rekamp, te Leeuwarden. Aangenomen: Naar Buren: P. V. van Stein Callenfels, te Nieuwland. Gerei. Kerken. Beroepon: Te Woerden: B. van Halsema, te Ermelo. Chr. Gerei. Kerk. Beroepen: Te Zeist: A. Zwiep, te Hil- legom. Vrijzinnig Hervormden. Gisteren is le Apeldoorn onder voorzit terschap van den heer G. A. de Ridder de jaarvergadering gehouden. Het jaarverslag van den secretaris, dr. W. Méindersma, werd goedgekeurd en deze, die aftreedt en zich niet herkiesbaar stelde, tot eerelid be noemd. Op 1 April bedroeg het aantal leden 22.600, sindsdien al weer met 1300 gestegen. Uit het verslag van de Studiekas, uitge bracht door ds. J. N. Pattist, blijkt, dat er o.a. is ingekomen uit collecten f597.66, aan giften f 231.50, aan contribuliën f 1960.65. Aan oelagen is uitgegeven f4050. Hot batig saldo bedraagt f557.91. Toela gen zijn verstrekt aan 14 studenten, waar van 10 te Leiden studeerden, 2 te Utrecht en 2 te Groningen; verder aan 5 studeerende voor staatsexamen en 1 leerling van een lyceum. liet verslag van de commissie voor de propaganda wordt uitgebracht door ds. Priester. Gewezen wordt op het feit, dat sedert de geboorte dezer commissie de be weging in kracht is toegenomen. Sedert dien zijn er 66 nieuwe afdeelingen opgericht. De rekening sluit met een nadeelig saldo van f 102.08. De inkomsten zijn in totaal f2530.64, de uitgaven f2632.72. Na de pauze wordt de rpjeening en verant woording van den algemeenen penning meester, den heer L. J. van Dijk, behandeld. Deze wordt, overeenkomstig het advies van de financieele commissie goedgekeurd. Zij sluit met een bedrag van f 5150 aan in komsten en- uitgaven. De begrooting over 1926'27 wordt vast gesteld tot eon bedrag van f3300, aan in komsten en uil gaven. Ds. van Wijhe doet verslag van de com missie inzake „de Wachttoren", de uitge versmaatschappij van de organisatie. De vereeniging is de eenige aandeelhoudster van de vennootschap. Zij kon dit zijn door een renteloos voorschot van f 10.000, door een belangstellende hiertoe beschikbaar ge steld. Tot secretaris van het hoofdbestuur wordt ds. K. A. Beversluis van Groslhuizen be noemd. Er wordt besloten, om de volgende alge- meene vergadering ie houden te Haarlem. Aan de orde komt nog het urgentie-voor stel van de commissie van contact. Op haar verzoek is deze commissie ontbonden. Zij stelde voor, om drie afzonderlijke commis sies in te stellen: 1. commissie van contact met de centrale commissie van vrijz. godsd. leven; 2. commissie van contact met jeugd beweging en 3. van contact met religieus socialisme. Dit voorstel wordt aangenomen. Op voorstel van het hoofdbestuur worden benoemd in de oerste commissie: mej. Nic. Bruining, de hceren de Ridder, ds. van Wijze, en ds. Poldervoort als secundus. In de tweede commissie- ds. Bakker, van Veen- dam. en ds. BeVersluis, van Groothuizen. In de derde commissie: ds. Faber, van Zutphcn en ds. Banning, van Sneek. Mis schien zal het hoofdbestuur nog een derde lid aanwijzen, die niet socialist is. Afscheid ds. Impeta. Meldden we eenigen tijd geleden dat ds. Impeta te Katwijk-aan-Zee zijn af- scheidspredikatie zou houden op 27 dezer, thans kunnen we melden dat deze rede uit gesproken zal worden op 28 dezer. Er schijnt reeds veel bolangstelling voor te zijn. De met landbouwgewassen bezette uitge strektheid in den Haarlemmermeerpolder. Omtrent de in den Haarlemmermeerpol der met de onderscheidene landbouwge wassen in 1926 beteelde oppervlakte, werd ons medegedeeld, dat van deze uitgestrekt heid werden verbouwd: Granen: wintertarwe 1800 Heklaren; zo- mertarwe 400rogge 100; wintergerst 150; zomergersfc 550; haver (waaronder eveae) 1800; totaal granen 4800 hektaren. Peulvruchten: veldboonen 350; erwten 1800; bruine en witte boonen 100; totaal peulvruchten 2250 hektaren. Handelsgewaden: koolzaad 125; bruin mosterdzaad 50; geel mosterdzaad 1800; karwijzaad 975; blauwmaanzaad 500; vlas 60; kanariezaad 140; andere handelsgewas sen als tuin- en spercieboonen, sla, worte len enz. 325; totaal handelsgewassen 3975 hektaren. Land- en Tuinbouwzaden f suikerbieten zaad 15; knol- en raapzaad 140; ajuin- en uienzaad 2; westerwoldoch raygraszaad 1; ander graszaad 6; spinaziezaad 400; andere land- en tuinbouwzaden als koolrapen-, boerekool-, wortelen-, voederbieten-, kroten- witkoolzaad enz. 60; radijszaad 125; totaal land- en tuinbouwzaden 749 hektaren. Knol-, wortel- en bolgewassen, hoold- gewas geteeld: consumptie-aardappel en 500 suikerbieten 1300 mangelwortels en voe derbieten 500; koolrapen en knollen 25; ge le wortelen of paardenpeen 4; uien 5; bloembollen, sjalotten, kroten enz. 400; to taal knol-, wortel- en bolgewassen 2734 Heklaren. Groenvoeder-gew assen, als hoofdgewas- geteeld; roode of hoofdzakelijk roode kla ver 700; witte of hoofdzakelijk witte klaver 7; mcngklaver (roode en witte dooreen) 75; lucerne 50; kunstweiden 200; wikken 20; groene mais 10; totaal groenvoedergewas- sen 1062 hektaren. Ned. Commissie voor de Geitenfokkerij. Onder voorzit lerschap van den heer Jacq. Timmermans uit Roermond, werd in de Landbouwbeurs te Utrecht een algemee- ne vergadering gehouden van de Ned. Com missie voor de Geitenfokkerij. In zijn openingswoord wees de voorzitter er op, dat behalve de R.-K. Bond van Zuid- Holland en Halsteren, alle gewestelijke or ganisaties thans bij de commissie zijn aan gesloten. In 1925 waren aangesloten 18057 personen met 28165 geiten, tegen 19699 personen met 29743 geiten in 1924. Spr. schreef dien achteruitgang toe aan het feit, dat tegenwoordig koemelk ook in de een voudigste gezinnen gebruikt wordt. Spr. con stateerde, dat verbetering te bespeuren valt in model zoowel als opbrengst, hetgeen voor namelijk ligt aan de verbetering in de fok kerij, doch ook aan de voeding en verple ging. In de vacalurc-W. Schmilz werd lot be stuurslid benoemd de heer II. Roest, (Z.-H.) Besloten werd tot, de uitgave van een jaarboek, desnoods 'in den vorm van een ver groot nummer van „De Geit", het orgaan der commissie. Besloten werd finapcieelen steun te ver- lecnen aan een plan van de Ned. Landbouw Commissie tot het houden van een nationa le tentoonstelling in 1928. Indien dit plan niet doorgaat, zal het bestuur zich in ver binding stellen met het Bureau voor Var kensfokkerij om aan de varkenskeuring in 1927 ook een van geiten te verbinden. Op voorstel van de afd. Gelderland werd besloten tot invoering van uniforme af stam mipgsbewijzen en algemeen keurings rapport'. Door den heer J. Timmer uit Groningen werd ten slotte de vraag besproken, of bij de wet geregelde keuring van dekbokken mogelijk en gewenscht is. Alphea. Bij het oprijden van de Al- phensche brug trachtte gisteravond een woonwagenbewoonstetr van den wagen te springen, doch gleód hierbij op het natte en daardoor gladde hout van de brug uit en viel tusschen de wielen. Eenige voorbij gangers hielden onmiddellijk den wagen tegen en trokken haar van onder den wagen weg. Zij is er, behoudens eenige kneuzin gen goed afgekomen. Een rijksveldwachter wilde gistermor gen nabij Gouwsluis per fiets voor een hond uitwijken en viel daarbij zoo ongelukkig, dat hij z'n pols brak. Wij verwijzen naar een advertentie in dit Blad betreffende de gewijzigde dienst regeling van den autobus-dienst „M.O.D.A." Alkemade. In den ouderdom van 92 jaren is overleden de heer L. van Haestregt te Rijpweteriüg, die de oudste inwoner de zer gemeente was. In den loop der maand Mei zijn ter Secretarie aangegeven de volgende slach tingen Bedrijfsslachtingen: 17 koeien, 16 varkens. Huisslachtingen 1 kalf. Noodslach- tingen 10 koeien, 38 kalveren, 3 varkens, 2 biggen, 2 lammeren en 2 geiten. Ingevoerd werd 653 K G. vleesch. Het ontvangen bedrag aan keurloon is 1260.50. Bevolking. - Ingekomen en vertrokken personen Gevestigd: M. W. Meijer van Warmond; G. M. Wildenburg van Nieuwkoop; H. van Tol en gezin van Amersfoort; A. M. Vermey van Voorhout; F. Doldersum en gezin van Maasdam; A. M. Oomen van Breda; M. van Heften van Drcumel; A. Boermans van Leeuwarden; G. G. van der Ploeg van Wou- brugge; L. A. Verhaar van Haarlem; K. P. Verhaar van Oegstgeest; A. van der Knijff van Leiden; M. W. Lieverse van Wou- brugge; J. A. Kouwenhoven en gezin van Haarlemmermeer; G. Neumann van Essen; J. H. A. M. Jansen van Amsterdam; P. van Seggelen van Warmond. Vertrokken: B. H. Verhaar naar Amster dam; W. Noordhoek naar Voorschoten; J. Th. Borst naar Warmond; G. Schrijvers naar Voorscholen; G. C. Duivenvoord^. Zoeterwoude; H. E. M. van Steyn naar terwoude; G. J. van der Meer naar Li^l Berlijn naar Den Haag; G van der r naar Sassenhe.m. C W. M. Vosters £5 Oisterwijk, L. J. de Prie naar Uithoorn i van Immerzeel en gezin naar Den Haae'-i van Essen naar Olst; Wed. J. Bens Zevenaar: F. J van Eeden en gezin i? Noordwijkerhout; F. Reeuwijk cn naar Zoeterwoude; Wed. C. Kerkvliet Alphen aan den Rijn; A. C. DuivenvoonS naar Noordwijk; L. A. Verhaar naar Niirr2 gen. Boskoop. De gemeenteraad versai» op Maandag, 14 Juni a.s., des namidd^ om zeven uur. Onderwerpen ter behandeling; i. (v^ ning. Trekking van nummer voor stemmig en rondvraag. 2. Vaststelling van de not* len der openbare vergadering van 26 Apri 1926. 3. Ingekomen stukken. 4. Mededeel gen. 5. Aanbieding door B. en W. van verslag van den toestand der gemeeit» over het jaar 1925. 6. Aanbieding door B en W. van het verslag van het Burgerij;! .Armbestuur over het jaar 1925. 7. Aanbi ding door B. en W. van de rekening m ontvangsten en uitgaven van het Burger lijk Armbestuur oyer het jaar 1925. 8. Aan bieding door B. en W. ter vaststelling vaa een concept-wijziging der gemeentebegn» ting voor den dienst 1925. 9. Voorstel vyf B. en W. om te besluiten tot ondershant sche verhuring van boomkweekerijland aai de heeren D. Spek en E. Worst. 10. Voor stel van B .en W. om te besluiten tot te- dershandsche verhuring van een stukje wa land aan den heer S. E. Dortland. 11. Voo stel van B. en W. om machtiging te verk* nen tot publieke verhuring van een gt deelte van het gemeentelijk bouwtcrrói aan de Zuidkade voor boomkweekerijlaid 12. Voorstel van B. en W., betreffende di aanschaffing van een vrachtauto voor ds gemeentelijken ophaa-ldierst van ascü vuilnis. 13. Voorstel van B en W. tot vrij ziging van de Bouw ver ordening. 14. Voc* stel van B. en W. om te besluiten tot afvrei, king van het doorbraakplan Zuidkade, vw zooveel betreft de dcinjrug van het uf resteerende gedeelte. <5 Voorstel van B, en W. betreffende wijziging van de veror dening op de heffing van schoolgeld vcd lager- en uitgebreid lager onderwijs. Voorstel van B. en W om te besluiten iet intrekking van do on bewoonbaar verklank van het perceel R-ddcrbuurt 49. 17. Rond vraag. 18. Sluiting. Koudekerk. Woensdagmiddag waw vele belangstellenden bijeengekomen in da boomgaard van den heer J. D, R. in dü Lagewaard, waar een openluchtmeeting f» houden werd, uitgaande van de Jongelinp en Meisjesvereemgingen op Geref. grond slag te Ilazerswoude, Koudekerk cn Leidefl dorp. Was het weer in den beginne nog i gunstig, wat later moest de spreker slakts wegens de vele regenbuien. Al het publiek trok loon in optocht nai j de Geref. Kerk waar de meeting voortga? werd. Als sprekers traden allereerst op de beél J B. v. d. Sijs, theol. cand. uit Leiderdorp die. de bijeenkomst opende; ds. K. Schilder uit Oegstgeest hield een rede over „Gew*k denaar en Bedelaar". Na de pauze welke ai gewisseld werd"'door eenige muzieknummer van enkele leden van „Koudekerks fanfare' sprak mr. II Bijlcvcld uit den Haag ove? „Offers die des avonds branden". Daanu sprak ds. H Haspcrs alhier een slotwoord waarna dc bijeenkomst met dankgebed wefl geëindigd. Leiderdorp. Onze gemeente heeft <x| in een der afgcloopcn nachten bezoek fc« had van pioenenliefliebbers. Ten nadeeii van den heer R. zijn een 80 a 100 pioeneJ ontvreemd. Van de daders geen spoor. Rijb1 politie heeft van een voetstap in de nabih heid van de plaats waar de pioenen obi vreemd zijn de maat genomen. Ook ta nadeele van den heer de Gr aan den Hooft Rijndijk zijn pioenen ontvreemd. Zwammerdam. De bondsring „Bodegra ven en Omstreken" van JongelingsvereejS' gingen op Gerei, grondslag hield Maandat avond in de Chr. School alhier haar !aat$ vergadering van deze Ringcampagne. Na de gewone opening en het lezen dd notulen, werd hel woord gegeven aan döf heer J. van Noort, lid van de Vereenighl .Samuel", le Alpben, die aan de hand vtf zijn onderwerp, „De Geref. Jongelingsvtfj eeniging blijft noodzakelijk", aantoonde, ook in dezen tijd het beslaan, doel en W werk van de Geref. Jongeüngsvereenigin^ nog even noodzakelijk blijft als in de eet-1 tijden der oprichting. Aan de besprekijl over dit referaat werd door verschilled leden deelgenomen. De heer Teekens. lid der vereenigiDg Bodegraven, droeg hierna een gedicht votfi Ten slotte wérden door secretaris en P& ningmeester de gewone jaarverslagen uit# brac-ht, die slof gaven tot tevredenheid De levering van de nieuwe bemalin# installatie voor den Dam- of Binnenpolw alhier, is door het bestuur opgedragen aai de N.V. „Crossley Motoren" te 's-Gravei' bage. Haarlemmermeer. Een zoontje vod arbeider B. aan den IJweg alhier, was eenige kameraadjes op den weg aan stoeien. Plotseling kreeg hij van een dez jongens een slag met een stok op het boo! die zoo hevig was, dat hij uit een diepe wond geruimen tijd bloedde. De dim werd ingeroepen van Dr. N., die een band legde. Mej. C. reed op haar rijwiel op Hoofdweg te Abbenes in Haarlemmerfi)-- en raakte bij het naderen van een auu) kluts een beetje kwijt, waardoor z»J macht over het stuur verloor en kwam vallen. Met een gekneusd been werd opgenomen en onder geneeskundige beD deling gesleld.

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 6