No. 20317. LEIDSCH DAGBLAD Woensdag 9 Juni Derde Blad Anno 1926. UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. Burgerlijke Stand v. Leiden. Alkemade. Gemeenteraad. Voorzitter de burgemeester. Tegenwoor dig alle leden. Na opening der vergadering met het ge bruikelijke gebed worden de notulen der yorige vergadering gelezen en onveranderd yastgesteld. Aan de orde de agenda r Vaststelling van een tweetal pensioens grondslagen, in verbond met de toeken ning van een periodieke verhooging. Na toelichting door den Voorzitter wordt hec concept-raadsbesluit ongewijzigd vastge steld- 2o. Voorstel van B en W. om over te gaan tot het vergrooten van de burge meesters woning. De Voorzitter lioht het voorstel nader toe en deelt mede, dat de oude waranda, welke destijds voor zijn woning heeft gestaan en welke netjes was opgeborgen thans weder cfóenst kan doen om de achterkamer in zijn woning te ver- groolem. De Voorzitter laat de teekening sien. Door hot uitbreken van de muur en bet aanbrengen van deze serre wordt de lamer 2 Meter grooter. Vooral met het- oog op de grootte van zijn gezin adhten B. en W. deze verbetering zeer gewen sch't. De kosten van een er. ander worden geraamd op f 6C0. De heer De Vette zou gaarne zien dat het werk werd aanbesteed, waardoor aan een ieder de gelegenheid wordt gegeven mede te dingen. De Voorzitter aeht- zulks niet in het belang van het werk. De heer De Jong licht het voorstel van B. en W. nog nader too en 'stelt voor de verdere uit. roering van het werk aan B. en W. op te Hragen. De heer Los vraagt of het geen kwaad bloed bij anderen zal opwekken als let werk ondershandsch wordt gegund. De Voorzitter antwoordt dat iedere leve rancier op zijn tijd van de gemeente werk fcekomt. De heer Van der Geest vraagt of 'de leveranciers van Oud-Ade ook mee mo gen schrijven. Spr. hoort weinig van op drachten aan de neringdoenden in Oud- Me. De Voorzitter zegt dat aan Van der jGeest en anderen meermalen werk wordt jegund. Hierna wordt z.h.s. het worstel van B. èo W. aangenomen. 3o. Wijziging begrooting, dienstjaar 1925 oa 1926. De Voorzitter leest de te wijzigen posten voor. De heer Rietbroek uit zijn ïvrccmding dat in den raad wel tevoren oachtiging wordt gevraagd voor het ver eteren van de burgemeesterwoning, waar- roor op de begrooting geen post staat ver meld, terwijl spr. uit de stukken heeft ge- ton'stateerd, dat aan amtswoningen voor gemeente-ambtenaren een bedrag ad [GÖO meer is uitgegeven dan bij de bcgroo- ing geraamd, terwijl de Raad hierin te men niet is gekend. De Voorzitter antwoordt dat bij het aan braden van herstellingen aan, woningen meestal .van tevoren niet is te voor- rieo of deze mee- of tegenvallen. Gaat men enmaal breken dan komen ook vaak de «breken voor den dag en dan kan men och eerst niet bij den Raad kom een. om lachtiging hiervoor te vragen. Na deze toelichting wordt de wijziging de begrooting onveranderd goedge keurd. lo. Reclames schoolgeld, dienstjaar 1925 hondenbelasting. Deze worden afgehan- leld overeenkomstig voorstel van B. en W. Hierna werd door den Voorzitter mede- leeling gedaan van o m. de volgende in- :ekomen stukken a. .Schrijven van Ged. Staten houdende ïoedkeuring raadsbesluit tot het aangaan an een geldleening groot f 31.000. b. Schrijven houdende bericht benoeming 'an den burgemeester De heer De Jong als oudste lid van den 'aad gelooft zeer zeker de tolk der aanwe nen te zijn, indien hij de burgemeester au harte feliciteert met zijn herbenoe ming tot burgemeester, dezer gemeente. Zes wen geleden aldus spr. aanvaardde de urgemeesier onder zeer moeilijke omstan digheden het burgemeestersambt. Veel is 'oor hem in die jaren tot stand gebracht, 'Ptgeen een ieder kan constate-ereo. Spr. 'ankt den burgemeester hartelijk voor 'rtgeen hij in het belang der gemeente leeft gedaan en hij hoopt dat de volgende jaren onder burgemeester Vosters van nog groot eren bloei moge getuigen. Applaus). De Voorzitter dankt den heer De Jong a°r de hartelijke woorden tot hem ge- proken en voor de teekenen van instem- miuf door de leden. Spr heeft het ambt leeds met liefde en ijver aanvaardt en uïj 'uopte onder Gods Zegen nog veel in het e'ang van de gemeente te kunnnen doen. te. Voorstel van B en W. om aan den 'tmeenteopzichter A. van Wieringen een ratificatie te geven ad f 100, \oor buiten- e^oon toezicht bij het dempen van de 'Ooteo langs den Langeweg De Voorzitter zegt dat hij met liefde en •euer dit voorstel steunt omdat de ge- ^nleopzichtcr om een gratificatie niet jeeft gevraagd en ddt toch wel heeft ver kend. Heele dagen heeft hij voor de ge rente klaar gestaan bij dc slootdompmg 'te den Langeweg, terwijl spr. slechts 'er drie dagen in de week over hem kan Schikken. Be heer Dc Vette vraagt of deze gra datie wel in overeenstemming is met .pen van Wi erin gen hoeft gepresteerd. ®lgen's hem komt hem zeker wel f 200 toe. heer Los zegt dat men niet moet ver- dat de gemeeDteopzichter in een ze- er dienstverband stond, zoodat spr. net tersfcel van B. en W. voldoende acht. i ^porzitter zegt, dat B. en W. dit be- niet onwillekeurig hebben bepaald, degelijk een berekening hebben locb den heeft de Voorzitter toezicht gehouden. De heer De Vette merkt op dat hij dit niet wist, zoodat de zaak thans in een ander daglicht bomt- te staan. De heer Rotteveel stelt voor hem -f 150 te geven welk voorstel z.h.s. wordt aange nomen. Go. Verzoek van T. J. de Graaf om een vergoeding als bedoeld bij artikel 13 der Lager Onderwijswet voor zijn dochtertje, dat op 11 Januari 1926 den leerplichtigen leeftijd heeft bereikt en de Bijz. school te Leiden bezoekt. Het voorstel van B. en W. om aan adres sant een vergoeding te geven van 76 pCt. in de kosten van een spoor abonnement ad f 48 zijnde alzoo f 36, wordt aangenomen. 7e. Verzoek van de firma Maarse en Kroon he Leimuide-n om aan de vergunning tot het berijden met een autobus door de Veen een bepaling op te nemen, die aan genoemde firma de noodige waarborg geeft, dat zoolang zij met een bus in de Veen rijden, aan geen concurrentedienst vergunning worde verleend. De Voorzitter deelt medo, dat de firma Maarse en Kroon zich bereid hebben ver klaard 10 pCt. bijdrage te geven in de kos ten voor het maken van een draaipunt als zij van B. en W. vergunning kreeg om met een autobus door de Veen te mogen rijden. Eenige weken na dit verzoek vroeg ge noemde firma om bij de voorwaarden van vergunning een bepaling o£ te nemen, dat de gemeente de noodige waarborg zou ge ven om aan geen concurrentendienst ver gunning te verleenen. B. en W. hebben hiertoe niet willen be sluiten en zij leggen daarom dit schrijven aan het oordeel van den Raad voor. De heer Los zou het niet in den haak vinden de f 250 op te strijken c-n later aan een andeT vergunning te verleenen. De heer De Jong betoogt dat hij geen voorstander is om de f 250 in de gemeente kas te laten glijden. Men dient toch reke ning te houden met de toekomst en spr. haalt als voorbeeld aan de gemeente Lei den, die bij de subsidicverleening van den spoorweg aan de Heerensingel de voor waarde stelde dat de trein niet verder mocht doorrijden. Spr. gelooft toch wel dat de firma vertrouwen moet hebben ia B. en W., die aan een anderen onderne mer geen toestemming zullen verleenen. Na ampele bespreking wordt met alge- meene stemmen besloten dat de Raad zich niet wensoht te verbinden. Hierna volgt aanbieding van het Gemeen teverslag over 1925, waarna aan de orde komt een verzoek van C. van Veen te Kaag om vermindering van zijn aanslag in het vergunningsrecht over het vergunningsja-ar 1926/1927. Het voorstel van B, en W. om zijn aan slag te handhaven, aangezien adressant zijn reclame te laat heeft ingediend, wordt aangenomen. Rondvraag. De heer Rietbroek brengt onder het oog het gevaar dat de autobus op de bruggen stopt voor het in- en uit laten van passagiers. De Voorzitter zegt de firma Maarse en Kroon hierop te zullen wijzen. Voorts vraagt de heer Rietbroek of het nie-t weusolielijk is om aan meer dere vrachtauto's -aanhaaktoestellen te la ten maken van aankoppelimg van de mo- lor8puit. De Voorzitter zegt dat de beide vracht auto's van S. van der Meer van dergelijke aanliaaktoestelleo zijn voorzien en dat B. en B. binnenkort bij den Raad nog met voorstellen zullen komen om zelf oen vrachtwagen aan te schaffèn. De heer Van Dooren wijst op de duister nis welke des avonds heerscht tengevolge van het besluit van den Raad om geduren de de maanden Juni en Juli de lantaarns niet te ontsteken. De heer Los merkt op dat bij heldere maan het vreemdaandoet dat de gemeen te dan zoo roekeloos met het licht om springt. De heer Horsman voelt veel voor de be wering van den heer Van Dooren. Na ge houden roncVraag wordt met 8 tegen drie stemmen besloten de lantaarns gedurende liet geheel e jaar te laten doorbranden. De heer Van Dooren wijst verder nog op een gevaarlijke put bij de brug van Ver geer. De Voorzitter zegt herstelling toe. Verder wijst de h?er Van Dooien nog op de aanplakborden in de gemeente, welke in een zoodanigen toestand vorkeeren dat. zij tot ontsiering van de gemeente bij dragen. Spr. vraagt of de gemeente niet zou willen overgaan tot aanschaffing van aanplakzuiltje6 De Voorzitter zegt deve zaak in de ver gadering van B. en W. te tullen bespreken. De heer Los vraagt den Voorzitter hoe het staat met de 'schommelbalken. De Voorzitter zegt dat deze zaak nog steeds in onderzoek is. Vam Rijnland heeft spr. de ïnededeoling ontvangen dat het geen bezwaar heeft tot het- maken van een borstwering van stee- nen. Verder is spr. nog in onderhandeling met den technisch ambtenaar van den Prov. Waterstaat. De heer Bouwmeester klaagt <.,ver het water in de Nieuwe-Welering. De voorzit ter zegt dat hij zich hiervoor moet wenden tot den voorzitter van den polder. De heer Rotteveel merkt op, dat er den Iaalslen tijd weinig wegwerkers op de we gen werken. De weg vanaf Oude-Wetering tot aan Rijpwetering vraagt dringend her stelling, vooral het paardenspoor. De voor zitter zegt herstelling toe. Oe heer tie Vette wijst op den oprit van de brug te Rijpwetering. De Voorz. zal dezen oprit opboogen. Ook vraagt de heer De Veile politietoezicht bij het voetballen des Zondags. Ook hierop zal Boskoop. Maandag had hel 4-jarig dochtertje van den heer A. R. het ongeluk, terwijl zij bij haar vader achter op een rij wiel zat met een liarer beentjes tusschen de spaken te geraken waardoor haar beeu- tje op verschillende plaatsen gekneusd werd Maandag had mej. K. alhier het onge luk in het Reyerskoop haar taschje met 'n inhoud van f 50 te verliezen. Zij zag dat het door een onbekend persoon werd ge vonden die er per rijwiel mede van door ging. De politie doet onderzoek. Leiderdorp. Burgert ij ke Sta n d. Ondertrouwd; Hendrik van den Haak le Rijnsburg j.m. 24 j. en Jansje Baars, jd. 23 jaar. Getrouwd: W. de Haas en J.*Rijsdam H. J. Glasbergen en H. van Wageningen R. H. Schipper en A. Noordervliet. Gevonden voorwerpen: een gebrand zilveren armbandhorloge. Inlichtingen zijn Ier secretarie te -bekomen. Waddings veen. Maandagmiddag ge raakte in de carrosseriefabriek van den heer Verheul alhier, de werkman M. met met zijn hand in een machine, waardoor twee zijner vingers zeer ernstig verwond werden. Hij stelde zich direct onder genees kundige behandeling en kan voorloopig geen werkzaamheden verrichten. De „Sts.Crl." bevat de gewijzigde sta tuten van de N.V. Waddingsveensche Hout- warenfabriek, voorheen "D. Brommer Jzn., alhier. Woubrugge. Sedert de vorige opgave hebben de volgende personen zich hier ge vestigd: M. 0vervliet, uit Alphen aan den Rijn; S. Gerdes. uit Alphen aan den Rijn; L. G. Boon uit Naaldwijk; H. G. van Alphon uit' Waderoyen; W. .1. Krimp, uit Zevenho ven; C. M. Ubink, uit Tëè Aar; J. Elsge-est, uit Oegslgeest; N. van der Jever, uit Rijn- zalerwoude; M. van der Nagel, uit Koude kerk; A. J. van 't Riet, uit' Warmerhuizen; P. C. van Leeuwen, uit ^Warmond; J. L. H. Mensinck, uit Zuidwolde en H. W. Turk, uit Zoelerwoude. Vertrokken: zijn: C. Nigte naar Lissc; M. W. van Es naar Waarden; J. van Griet huizen naar Mijdrecht; P. J. Baak naar Hazerswoude; J. Boon, naar Naaldwijk; W. M. van der Weyde, naar Zuylen; J. van Iperen en gezin, naar Rijnzaterwoude; J. Th. Lunenburg, naar Leimuiden; B. L. Reyn goud en gezin, naar Sassenheim; A. Oost hoek en gezin, naar Leiden; G. F. van der Ploeg, naar Alkemade; A. Roos naar Alphcn aan den Rijn; G. Krimp, naar Vinkeveen; M. W. Lieverse, naar AlkemadeJ. J. Wit- teman naar Warmond en W. M. Mooren, naar Voorhout. (^j., T rWIUt boeren moeten niet vergeten j Geest I worden gelet. Tot slot nog de heer Van der f.- luw...™» j ueesi over de gèleverde grint voor de wegen, Ocf-» Nov., Dec. en j welke z. i. veel te grof is en moeilijk te sopzichter in functie was bij de Ouwiog van de school te Oude-Wete- 5«a hM hiervoor een vergoeding heeft togen va ij f ïpo Gedurende die maan- verwerken. De Voorzitter antwoordt grint te kunnen komen. Hierna sluiting. moeilijk aan Haarlemmermeer. Bij den graanhan delaar D. N. aan den Huigsloterdijk alhier werd Dinsdag uit een schuur een groote hoeveelheid zakken ontvreemd. De eigehaar heeft dit kort daarop ontdekt' en begaf zich onmiddelllijk naar de politie, die er dadelijk op uit trok om een onderzoek naar den da der in te stellen. Na eenig zoeken slaagde men er in den man te vinden en te arrev- teeren. Het bleek te zijn de koopman G. uit Leiden, die de zakken inmiddels met een vrachtauto naar Leiden had meegegeven cn zich zelf toen in Lisserbroek had verborgen om aan de aandacht der politie te ontsnap pen. Hij werd naar Hoofddorp overgebracht en zal ter beschikking van de justitie wor den gesteld. Nog zij vermeld dat hij een paar weken geleden ook reeds een poging tot diefstal in deze gemeente had gedaan Tot onderwijzer aan de bijzondere school aan den Aalsm'eerderweg alhier (hoofd de heer T. H. van der Veen) is be noemd de heer J. ter Schegget te Amsterdam Hillegom. Midden in den nacht is veldwachter Veen door een auto aangereden. Men vreesde het ergste maar het bleek be trekkelijk héél goed afgeloopen te zijn, om dat het ongeluk zich bepaalde lot schram men op vele plekken van het lichaam. De auto moet heel hard gereden hebben, de chauffeur klaagde over verblinding door schel licht van een andere auto. Hij ver leende alle hulp, toonde veel belangstelling voor den aangeredene, en meldde zichzelf bij het hoofd der politie. De trammaatschappij heeft een gewo nen passagierswagen laten ombouwen naar het model van een electrischen wagen. De lange zitbanken zijn vervangen door om- klapbare bankjes, voor een en voor twee personen. Deze bankjes hebben rotting zit tingen, die goed veeren. Er is verder een mooie lambriseering aangebracht. De buitenwanden zijn van staalplaten. De wagen is niet in twee afdeelingen ver deeld zooals de oude wapen-, hij bevat 25 zitplaatsen en ruimte voor eenige staan plaatsen. Op het voor- en acl^rbalcon zijn ruiten gemaakt, geen deuren eenter voor den in- en uitgang. Dinsdag was de fraaie wa gen op de baan en zal vermoedelijk deze week in dienst genomen worden. Wie denkt, dat nu de eleclrificatie spoe dig zal volgen, vergist zich. Daarvoor is meer noodig dan een verbouwde wagen*. Katwijk aan Zee. Gisteravond verga derde de afdeeling van den Ned. Ctr. Middenstandsbond, in verband met het ge durende de volgende week te Leiden te houden congres. De voorzitter opende op de gebruikelijkn, wijze en memoreerde het feit, dat wederom 2 leden van onze afdeeling tot raadslid werden gekozen, namelijk de heeren G. van Duyn en J. D. van Dubbeldam, zulks ffr voorziening in de vacatures-D. C. van Leeuwen en dr. A. J. van Walsem. Hierna werden de punten besproken voor de jaar vergadering, o.a. reorganisatieplannen, uit- keering bij overlijden, opgave vereeniging^n enz. Een der leden kwam nog met e.n aardige verrassing, zoodat de vergadering een geanimeerd verloop liad. Tot afgevaardigden naar hel congres wer den benoemd de heeren B. J. Dijkdrent en Jac. Haasnoot, met 2 leden van het bestuur. De voorzitter wekte alle leden op deze vergadering bij le wonen. Mr. Knibbe, uit Leiden, zal tefërëeren over: „Voorkoming van kwade piaciijken bij aannemers-werken" en de heer Van Dijk ui! Den Haag over: „Cadeaustelsel". De vergadering werd vervolgeus door den heer Van der Jagt gesloten De burgemeester dezer gemeente her innert er aan, dat het verboden is in zee te baden zonder bad- of ontkleed'koets tusschen het Noorderhoofd van Rijnl. Uitwalerihgs- kanaal tol 500 Meter ten Zuid-Westen van den Vuurtoren of zich op dat terrein in bad- costuum op of langs het strand te begeven. "Vanwege de Ned. Vereeniging tot Be scherming van dieren, afd. Katwijk en Om streken, is dezer dagen aan de houders van honden een circulaire gezonden waarin o.m. gezegd wordt, dat de oorspronkelijke vooi- schriften herzien zijn. dat van politiewege toezegging is gedaan, dat slechts in uiterste noodzaak de hond doodgeschoten zal wor den én dat nu iedereen, als hondenbezitter, er toe medewerke, dat honden zoo spora disch mogelijk 's nachts op straat worden aangetroffen Hedenmorgen ging de inare door de straten: „de KW 82, schipper W. de Mol, van de reederij Jb. Guyt, is van de liaring- visscherij binnen met 200 kantjes liaring". Op 12 Mei was dit vaartuig vertrokken, zoodat de logger .precies op de vier weken binnen was. Nu treft men bet slecht, want de prijzen zijn niet hoog, zoodat van een ruime besomming geen sprake kan zijn. Maar toch er is reden lol dankbaar heid, want het feit is geconstateerd, dat de Noordzee nog niet doodgevischt is. Verre van dal! Gelukkig! Noordwijk. Gisteren was voor de 35e maal de processie van Amsterdam in Noord- wijk ter vereering van den H. Jeroen. Luis terrijk werd dit feit gevierd. Er waren een 500-tal deelnemers. E»e pastoor had den in gang naar de kerk laten versieren en vlag gen wapperden in hel dorp. Met een viertal extra-trani3 werden de bedevaartgangers aangevoerd en met muziek van het fanfare corps Excelsior afgehaald. Een 50-tal Am- sterdamsche bruidjes opende de rij. De plechtige Hoogmis werd opgedragen door den hoog-eerw. Plebaan Weslerwoudt, uit Haarlem als Prolotonarius Apostolicus.. Onder de Hoogmis werd gepreekt door kapelaan v. Bemmelen. Op het martelveld, gelegen in de buitenplaats van jhr. mr. Evcrwijn en door hem welwillend openge steld, preekte pastoor Filbry, past. Vre- deskerk te A'dam. Na op het martelveld tc zijn geweest trok men naar den tuin van hét St-Jeroensgesticht, waar de Proost van het Kapittel Mgr. H. J. Taskin preekte. De processie stond onder leiding van den Pres. der Broederschap, pastoor de Rooy, uit Am sterdam. Voorhout. B u r g e r l ij k e Stand. Goborn: Johanna Alida, d. van J. P. Ilogcr- vorst en M. Mens Maria Margaretha, d. van C. v. d. Zwet en A. C. Burgmeijer. Ondertrouwd: Jac. van Doorn, wedn. van M. van Schooten 38 j. en M. Burgmeijer 23 jaar. Getrouwd: P. v d. Berg 30 j. en M. L. van den Nieuwendijk 30 j. en II. J. Raap horst 23 j. en C. v. d. Ploeg 24 j Loop der bevolking. Gevestigd: M. M. Witteman van; H. Koenen van Crefeld (Duitschland) W. A. Mooren van Wou brugge; G. J. Baak van Leiderdorp; J. M. de Raad van Rotterdam; S. N. v. d. Zijden van den Haag en W. J. M. van Bueren van Rotterdam. Vertrokken: C. G. Onderwater en A. Augustinus en gezin naar Noordwijkehout. Wassenaar. Maandagmiddag kwam de metselaar B. alhier op het gevaarlijke kruis punt Langeslraat-Kerkstraal in bolsing met een auto. Hij was, op zijn rijwiel gezeten, uitgeweken voor een auto, maar had toen niet bemerkt, dat er nog een tweede achter- reed. Zijn rijwiel werd gegrepen en hij zelf tegen de straat geslingerd. Met bloedende verwondingen aan het hoofd werd hij opge nomen en in café Beijershergen binnenge dragen. Aldaar verleende dr. Louwerse de eerste hulp. Vervolgens werd hij per auto naar zijn woning vervoerd. Het rijwiel was ernstg gehavend. Naar wij vernemen zal binnenkort worden overgegaan tot den aanleg van we gen rondom den Burcht, de bekende heuvel in het weiland achter de Paauw Zoeterwonde. Gedurende de afgeloopen maand werden er bij het correspondent schap der arbeidsbemiddeling 8 werkloozen ingeschreven, waarvan er 2 konden ge plaatst worden. Op het einde der maand stonden nog ingeschreven 3 los arbeiders. Opgave van personen, die zich te Leiden hebben gevestigd. C. Albla3, Boerhavestraal 33. J. H. Arnold, Oegstgeesterlaan 13. H. Bonman, Cathnjnes'.raat 2a. C. Poole. J. W. Friso- slraat 2. M. J. D. Wilbrink, Overrijp 5b. A. Vooys, Drie Octobers tra al G3a. A. M. Duyn damv. Rijn, H. Morschweg 58. N. H. van Haarlem en fam., Wasscherij-. knecht. Leliestraat 37. C. Schaap eu fam.. Opperman, Koddesteeg 3G. E. Daube, Dienstbode. Wasstraat 17. J. van Kleu nen, Monteur, Voorstraat 2 J. G. Scher mer en fam., Baas Bclon-Mij.. SophiasLraat 72. J. G. A. Sönderman, Oude Rijn 100. A. J. M. Leewens, Leerares, NoordeinJe 50. G. Meyer en fam., Hoogewoerd 103. J, C. Saeys en fam., Timmerman, Groea- oordstraat 36. A. C. H. Waglho, Huis houdster, Oegslgeesterlaan 33. A. Rein, Kok, Breestraat 48-50. M. J. Sleinmeyer, Dienstbode, Rijnsburgerwcg 30. M. van Weeren, Weverstraat 1G. A. Krans— Voorthuysen en fam., N. Beetsstraal la H. W. ten Hoorn Boer en fam., Timmer man, Javaslraal 41a. H. Das, Koopman, Groenestecg G. Dr. W. Storm van Leeu wen en fam., Hoogleeraar, Ter weepark 2. A. Poppek, Dienstbode, Haarlenunersfr G8. H. J. Luiten, Kellner, Prinsenstraat 70a. R. H. Schipper en fam, Zijjsingel 52 G. J. J. Knol, Dienstbode, Lage Rijn dijk 115. K, Ivirtz, Verpleegster. Zoelerw. singel 83. A. II. Pos, Handelsreiziger, Kloksteeg 8a. M. Krüger, Dienstbode, H. Rijndijk 8. L. Kamerling en fam. Privaat Docent, Gronesteinkade 2 B. van Wort, Dienstbode. Boerhaveslraat 33. H. J. C v. d. Abeelen en fam., Meubelmaker, Acacia- straal 15. J. van Eginond, Haarlemmer- straal 173. J. Francois, Wasstraat 21 J. M. Olyerhoek, Dienstbode, Haarlemmer straat 13. E. Gideonse, N. Beetssfraat 12. F. G. Maurits en fam., Boomkweeker, Croenhazengrachl 29. D. Naula, Hooi gjachl 75. W. le Mair en fam.. IIoul- draaier, P. Huiberlshof 19. J. P. U. Bracco Gartner, Winkeljuffr.Hoogstraat 1-2. M. HuterBlootshoofd en fam., Ge- ciliaslraat 27. E. E. Uhlich, M. Moon- straat 32a. Opgave van personen, die uit Leiden zijn vertrokken. C. A. Meciielse, Schoten, Scholorwc-g 10G rood. A. F. Sleutel, Middelburg. Ro zenstraat 236. J. de Karn, Middelburg, Oude Kerkstraat B. 78 H. J. G. Lamme, Overveen, Duinvlietlaan G. II. Hanen, Rotterdam, Malhenesserdijk 11 H. L. Nel Den Haag, Haringkade 99. J. Boehmer, Den Haag. Loosd. kade 78. J. Bos, Wijk bij-Duurstede, b. J. D. Stap, agent v. pol. A. Dijkstra, Den Haag. Crispijnslr. 97. G. J Monlagne (vr.), Gouda, Crabethstr. G. H. P. Ober, Noordw.hout, „St.-Bavo". J. Hus (vr.), Katwijk, Hesseslr. 9, b. d. ouders. J. A. W. Aalbersberg, O^gslgeost, Julianalaan 18. Wentink—Glasbergen (vr). Den Haag, Drebbelstr. 285. G. B. v. Delden, Deventer, L. Bisschopslr. 17. H. G. Bomhard, Oegslgeest, Duinzichtstr. 34 J. J. Selier, Den ITaag, Hoefkade 410. S. A. Sybranda (vr.). Lisse, Sclioolstr. 12. M. Valkhof (vr.), Wassenaar, Herten- laan 5. H. L. Welhooren, Amsterdam, Zieseniskade 8boven. Johs. Bavelaar, Hoorn, Rijkswerkinrichting. M. W. J. Kouw (vr.), Den Haag, Deimanslraal 313. J. P. Roovoet, Oegslgeest, Assendeltlslr. 12. J. Brilijn (vr.), Ooltgensplaat, wijk verpleegster. C. A. Boggemann, Roller- dam, Haringvliet 74a. L. v. Bergen. Voorburg, v Heurnslraat 21. 11. P. Sche pers (vr.), Zalt-Bommel, Bleek 186b. A J. Gijbeis, Oegstgeest. Duinzichtstraat 25. G. van Gelder. Beilen, Brink straat 1. II. Jongbloed. Joure, Torenstr. 30. G. v. Schaik, Voorburg. Heeswijkstr. 91. J. G. v. Meurs (vr). Utrecht, Nachtegaal sir. GO. A. Si ra. Oegstgeest. Abspoelweg G. DamQualm, Alphen a. d. R Wilha.str. 3. Chr. Hartwigsem (vr.), Honselaarsdijk, Endeldijk 7 M. J. Riphagen (vr). Den Ilaag, de Mient 134. R. K. Schalkwijk (vr.), Rotterdam, Schied.weg 45. -— H. J. Haman (vr.), idem. idem. M. Riodl (vr.) Den Haag, Galileistr. 12G. A. Rijnberk, Utrecht, Coorschërtslr. 72bis. De verschillende brandspuiten in deze gemeente zijn weer geprobeerd, zeer ten ge- noege van de jeugd, aan wie Lij het warme weer een frisch bad welkom was. De spui ten verkeerden overigens in goeden slaat, terwijl ook het materieel best voldeed. Zal het volgend jaar de nieuwe motorspuit reeds haar intrede hebben gedaan? NIEUWE UITGAVEN. Wij ontvingen de tweede aflevering van „Duizend en één kijkjes in Zwitserland", (uitgave Elsevier, Amsterdam), dat even als haar voorgangster uitmunt door schit terende foto's en fraaien druk. Dit num mer is geheel 'gewijd aan een beschrijving van het meer van Genève, waarin vooral Lausanne in woord e>n beeld prachtig wordt weergegeven. GEBOREN: Nicosiena Theodora, d. van A. v. WeGbroek en J. F. Post Jannetje Hcrmina Petra. d. van J. H P. van Dooren en J Visser Esther Rosalie, d van B. A. Harleveld en C Tetjeur Dirk, z. van J. II Blonk en J. M v. Dissel Johannes Pe trus. z. van R. Stuart en L. v. Ileusden Neeitje, d. van C. Meinema en A. Stam Gerardus Anthonins, z van C. A. Kraan en E. v d. Tol Frieda, d. van W. Groenewc- gen en S. W. Siera» Alida Christina, d. van W. Maarse en E. M. G. de Konnigh Pieter Johannes, z. van P. J. v. d. Burg en M. J. Ros Johanna Margaretha, d van A. van Oosten en J. M. le Pair Hendrik, z. van J. Sinteur en C. J H. Kromwijk Hans Leo, z van L. Westerman en M. M. Visser Johanna Petra Andrea, d. van J. P A. IJseelstijn en A. C._Bokhoven Do rothea Anna. d. van P. K. L. v d. Linden en A. M. Ropli Jan, z. van A. G. van Dijk en J. J. M. Brand Cornelia, d. van J. F. v. d. Waals en G. Snoeker Janne tje Johanna, d. van G. v. Eygen en J. Boom Trijntje, d. van C. A Groeneveld en A. Groeneveld Johanna, d. van II D. Mier enet en J. F. Schneider Gerrit, z van (f. van Slrien en S. de Romijn Jan Cans. Antlvs. Maria, z. van J. A. Jongenelen en C. J. Rijnaarls Agatha, d. van II F. Hanno en M. Kooien Maria, d. van W. F Pre- voo en C. Nieuwenburg Corneii3 Adria- nus, z. van A. P. de Jong en E. W. Schrama Sara, d. van J. Kuijvenhoven en S. II. W. Pardon Johannes, z. van J. Tegelaar en H. A. Ouwerkerk Gerard Michael, z. van G. M. Seugling en J. J. Schrijver Willem Fredrik, z van L. J. Serlie en J J. Kapaan Jacob, z. van B Boon en L. Noordam Abigael WilhHmina, d van D. Hanno en W C. Swanenhurg Johannes, z. v. C. L. Schenk en G. C. Lek Dirk,

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 9