VRIJDAG 4 JUNI Anno 1926. STADSNIEUWS. KERK- EN SCHQ0LNIEUWS, BUITENLAND. Het voornaamste nieuws van heden. No 20313. LEIDSCH DAGBLAD PRUS DER ADVERTENTIEN: 30 CU. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Adrertentiën, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 60 CU., bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 CU. porto te betalen. Bewijsnummer 5 CU. Bureau Noordelndsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redaotle 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRUS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden 'ƒ,8.35, per week ,'.1....70.18, Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week Ji 0,18, Franco per post 2.35 portokosten. Hit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. Shr. Middensiandsvereeniging. Gisteravond werd een. vergadering gehou den van de Christelijke Middensiandsveree niging afdeeling Leiden. Dit was de laatste vergadering voor het Congres, dat hier ter plaatse gehouden zal worden op 16 en 17 Juni a s. Na opening der vergadering op de gebrui kelijke wijze, heette de voorzitter de heer J. van der Steen de aanwezigen welkom en gaf den secretaris de gelegenheid de notulen le lezen. Hierna werden verschillende inge komen stukken afgehandeld. Vervolgens kwam de beschrijvingsbrief van het hoofd bestuur voor de op het congres te behande- len onderwerpen in bespreking. Tegelijk weiden afgevaardigden benoemd. Alle pun ten .van de Verschillende agenda's kwamen achtereenvolgens in bespreking. Op de huis houdelijke vergadering van Woensdagmid dag 1G Juni zullen worden behandeld een voorstel der afdeeling Leiden tot oprichting van een ondersteuningsfonds en een voorstel der afdeeling Schiedam betreffende een on derzoek naar de mogelijkheid ecner reorga nisatie en een voorstel van de afdeeling As sen over het program van actie. Op de open bare vergadering van Donderdagmiddag 17 Juni worden inleidingen gehouden over mis standen in het aanbestedingswezen. Inleider mr. P. G. Knibbe alhier, en het Cadeau-stel sel, inleider de heer K. Dijk te 's Gravenhage, alsmede twee voorstellen der afdeeling Koe- voiden betreffende snel recht en het pogen de honderd gulden aftrek voor levensverze kering op het biljet van de Rijksinkomsten- belasting verhoogd te krijgen. In de open bare middagvergadering zal optreden: mr. H. Bijleveld te 's Gravenhage, die zal spre ken over. Pal geslaan of lamgeslagen, ter wijl ds. Beekenkamp hel slotwoord zal spre ken. Vervolgens werden nog enkele mededee lden gedaan over verschillende feestelijk- kden, welke die dagen eveneens plaats fieLben. Bij de rondvraag werden nog eenige opmerkingen gemaakt, waarop de heer van Weeren met dankzegging eindigde en de Voorzitter de vergadering sloot. De Coöperatie „Vooruit". Gisteravond werd de tweede feestavond ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de Coöperatie „Vooruit" in de groote Stads gehoorzaal gegeven. De zaal was weder even vol als gisteren al waren het meest andere gezichten. Het program was vrijwel onge wijzigd. De voorzitter de heer F. A. Kooistra hield in zijn openingswoord weder een plei dooi voor de arbeiderscoöperalie en wees op hel mooie symbool gelegen in de terra-cotta gedenksteen van den heer Vermeulen die tot het nageslacht zal spreken. Het gezelschap Ruys uit Amsterdam trad weder met een eenigszins gewijzigd pro gramma op en had ook nu weer een gewel dig en verdiend succes. Dit gezelschap met zijn kleine pakkende tooneelstukje» is voor bijeenkomsten als deze als geknipt. Mej. Hamel die in De Muis (spel van angst en «heldenmoed) de angst op onnavolg bare wijze verpersoonlijkte, had een bloem stuk van den voorzitter in ontvangst te nemen. Het Pensioenfonds der N. Z. H. T. M. Door dc Directie der N. Z. H. T. M. is aan de verschillende organisaties van tramperso neel medegedeeld, dat bij beschikking van den minister van Waterstaat van 17 Maart 192G is goedgekeurd het Reglement van het Pensioenfonds 1 Januari 1925. De noodige voorbereidingen zijn getroffen, teneinde de inwerkingstelling van dit Reglement spoedig ie doen geschieden, waarbij in de eerste plaats Ier kennis van het personeel zullen Worden gebracht de dienstjaren, welke ten opzichte van de pensionneering, enz. van elk hunner zullen gelden. Opgemerkt wordt Voorts, dal voor elke sedert 1 Januari 1925 plaats gehad hebbende pensionneering de '^palingen van voormeld reglement bereids toopassing hebben gevonden. Als opvolger van den heer H. Bey, die, Selijk bekend, werd aangesteld tot concierge van het Raadhuis, is benoemd tot koster van 0 Marekcrk, de heer Th. Zitman alhier. Gistermiddag omstreeks 5 uur was een A-jarig knaapje, F. B. geheeten, op een vaar tuig liggende in de Mare aan het spelen. I,olseling sprong de jongen op den wal en stak zonder uit te kijken de straat over, juist oea een met 'n paard bespannen ijs- wagen passeerde Onmiddellijk hield de koet- 5ep,hel Paard in, zoodat het voertuig stil- i vo°rdat de wielen den knaap hadden ereikt. Vermoedelijk kreeg de kleine echter enige trappen van het paard, althans toen J binnengedragen was in één der nabij- finn?°j percee^a, constateerde de inmiddels i Eerste Hulpdienst, dat drie ribben hii j n warei*- Der politie-brancard werd ,aaraa ter verdere behandeling naar het '~r.em,sch Ziekenhuis overgebracht. ongerustec* re(*en *°t ïJülfift!1 °„°seetiiigen treft den koetsier, he,eend gebleven is, geen schuld. Naar wij vernemen is met ingang van 1 Juni 1.1. de autobusdienst langs den Rijn (Lage Zijde) van Leiden naar Alphen v.v., gelijk bekend in exploitatie bij de A. D. W. A. L., opgeheven, zoodat genoemde on derneming thans alleen nog den dienst LejdenHoogmadcWoubmggeTer Aar Alphen exploiteert. PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 6 JUNI. Bodegraven. Ned. Herv. Kerk: voorm. 10 uur, ds. Pott en nam. halfzeven, de heer Müller. Geref. Kerk: voorm. 10 uur en nam. half zeven, ds. Dam. Geref. Gemeente: voorm 10 uur, preekle- zen; en nam. halfzeven, ds. van Reenen. Boskoop. Ned. Herv. Kerk. voorm. 10 uur, dr. P. Glas (Bediening H. D.) Salvatori: voorm. half tien, en nam. G uur, ds. Kalkman uit Werkendam. Geref. Kerk: voorm. 10 uur en nam. 6 u. ds. Fernhout. Hazerswonde. Ned. Herv. Kerk: voorm. halfelf, ds. Luu- ring en nam. halfacht, de heer Smit, diacoon te Heemslede. Geref. Kerk: voorm. halfelf, lceskerk; en nam. 8 uur, ds. Schilder, uit Oegstgeest De Kaag. Ned. Herv. Kerk: voorm. 10 uur, ds. Van Baaien. Katwijk aan Zee. Geref. Kerk: voorm. 10 uur en nam. G uur ds. J. J. Impcla. Kondekerk. Ned. Herv. Kerk: voorm. 10 uur, de eerw. heer Smit, uit Heemstede; nam. halfzeven, ds. Israël. Geref. Kerk: voorm. 10 uur, en nam. 7 uur ds. Haspers. Leiderdorp. Ned. Herv. Kerk: voorm. 10 uur, ds. Bee kenkamp, uit Leiden; nam. halfzeven, ds. Luuring, uit Hazerswoude. Geref. Kerk- voorm. halftien, en nam. halfzeven, ds. Woudslra. Noordwijk-Binnen. Ned. Herv. Kerk, voorm. 10 uur. ds. Van Haaften. Noordwijk aan Zee. Ned. Herv. Kerk: voorm. 10 uur, ds. Voorsteeg, uit Katwijk aan Zee (Bediening H. D.); nam. 5 uur, de eerw. heer L. v. d. Meer. Geref. Kerk: voorm 10 uur en nam. 5 uur ds. Koers. Oegstgeest. Ned. Herv. Gem.: voorm. 10 uur, in het Groene Kerkje, en nam 5 uur, in Irene, ds. Jansen Schoonhoven. Onde-Wetering. Remonstr. Gem.: voorm. halfelf, dr. Sax. Sassenheim. Ned. Prot. Bond: voorm. halfelf in de zaal Hoogstraten, dr. K. H. Boersema, uit Leiden. Chr, Geref. Gem., Kerklaan: voorm. 10 uur en nam. 5 uur, leeskerk. Valkenburg. Ned. Herv. Kerk: voorm. 10 uur, de heer Van der Meer, uit Noordwijk aan Zee. Voorschoten Ned. Herv. Kerk: voorm. 10 uur en nam. 5 uur, ds. H. P. Fortgen6. Voorhout. Ned. Herv. Kerk: voorm. 10 uur. ds. F. G. H. Nicolaï. Wassenaar, Ned. Prot. Bond: voorm. halfelf, ds. F. Dijkema, doopsgez. predikant, te Amslerdam Waddinxveen. Ned. Herv. Kerk: voorm. 10 uur, lees- dienst en nam. halfzeven, ds. H. A. de Geus. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur, en nam. G u., ds. W. Veder. Zwatnmerdam. Remonstr. Geref. Gem.: voorm. halfelf, dr. C. E. Hooykaas, uit Rotterdam. Ned, Herv. Kerk: voorm. 10 uur, en nam. 7 uur, ds. Klools. Geref. Kerk: voorm. 10 uur en nam. 7 uur ds. Wissink. Ned. Herv. Kerk. Beroepen: Te IJhorst en de Wijk: J. H. Klein Wassink, le Rottevalle; Te Hypo- liteshoef en Oosterland: A. N. v. d. Kreeke, te Zuid-Zijpe; te Barneveld: J. Monfrans, te Sommelsdijk. Aangenomen: Naar Giesen-Ouder- kerk: E. Jongens, te Nijehaske (Heerenveen). Geref. Kerken. Tweetal: Te Hilligersberg-straatweg: J. Gillebaard, te Noord-Scharwoude; en I. K. Wessels, te Veere. Beroepen: Te Roden: A. D. R. Pol man, te Groningen; te Wagenborgen (Gr) de heer Dondorp, cand. te Utrecht. Beroepbaar gesteld. De classis Leiden der Geref. Kerken heeft geëxamineerd en beroepbaar gesteld de hee- ren J. Smelik, candidaat le Hillegom, en C. van Schie, candidaat te VoorsrJmlen. DE ALGEMEENE TOESTAND. Rondom den Volkenbond. Maandag begint de 40e zitting van den V olkenbondsraad. Et zijn 24 punten op de agenda, waaron der de voorloopige rapporten der onlangs bijeengekomen commissiën over do samen stelling van den Bondsraad en de ontwape ning. Naar men verwacht, zal het eerste onderwerp niet openlijk worden besproken, aangezien de oommissie op 28 Juni op nieuw bijeen komt, maar in verband met de ontwapening zijn eenige kwesties betref fende art. 16 van het Bondsverdrag, welke door Frankrijk ter sprake waren gobracht, door de commissie naar den Raad verwe zen. Chamberlain, Briand, Vandorvolde en Ben es j zullen aanwezig zijn, Undcn die zou presideeren, niet. De financieele Volkenbondscommissie heeft haar werkzaamheden hervat. Zij heeft het verzoek van Bulgarije over een lea ning van 2 milliard leva voor de kolonisee ring van zijn vluchtelingen, behandeld. De commissie acht dit een politieke zaak. Heden komt de opheffing van de finan cieele controle over Oostenrijk aan de orde. Zaterdag de Hongaar&oke kwestie. Volgens de algemeene overtuiging in de oommissie is het thans onmogelijk Honga rije een bewijs van vertrouwen te gcv«n t.a.v. het gebruik van de rest der interna tionale leening, gelijk Bethlen verlangt, omdat men vreest dat het geld voor doel einden van binnenlandsche politiek zal worden besteed. De militaire e-ommissie ter ontwapening heeft met meerderheid van stemmen beslo ten, dat alleen het oorlogsmateriaal voor het leger op vredesvoet zal beperkt wor den. LUXEMBURG. Dictatuur? Prüm heeft de Kamer naar huls gezonden. Dit wordt beschouwd als een dictatoriale daad, daar hij geen meerderheid in de Ka mer heeft. BELGIE. Obstructie. De Belgische Kamer heeft gisteren de Stemmingen, betreffende het wetsvoorstel tot instelling van een amortisatiekas voor de openbare schuld, niet kunnen beëindi gen, tem gevolge van de obstructie van twee communisten en drie leden der Frontpartij. Het reglement van orde staat namelijk aan vijf loden toe, om over olk artikel een hoof delijke stemming te eisdhen, en genoemde vijf leden hebben in dezen van hun recht gebruik gemaakt. De voorzatter deelde mede, dat het bu reau heden een wijziging van het regle ment- zou voorstellen. DUITSCHLAND. Twee dooden Naumann al. Gisteren is tc Berlijn de directeur-gene raal van de Rijksspoorwegmaatschappij Oeser overleden. Oeser was gedurende 25 jaren redacteur van de „Frankfurter Zeitung" en had als vrijzinnig afgevaardigde zitting in den Prui- sischen Landdag. Spoedig na de revolutie werd hij benoemd tot Pruisisch minister van spoorwegen en na de overdracht der spoor wegen aan het Rijk werd hij „Landeshaupt- mann" van de provincie Saksen. In 1922 werd hij in het kabinet-Cuno rijksministe* van binnenlandsche zaken, later minister van verkeerswezen. Dit bleef hij tot het plan-Dawes in werking trad en de rijks- spoorwegen in een zelfstandige maatschap pij werden omgezet, wat in den herfst van 1924 geschiedde. Oeser werd daarop toe directeur-generaal van de nieuwe maat schappij benoemd. Sinds geruimen tijd was hij reeds ernstig ziek. Hij is 67 jaar gewor den. Op alle gebouwen van de rijksspoorwe gen is de vlag halfstok gelieschen. Als opvolger wordt de ex-kanselier Lulhe* genoemd. Verder is overleden op zijn kasteel „See- bach" de vroegere Pruisische minister van handel, Hans Hermann Freiherr von Ber- lepsch, de baanbreker van de sociaal-poli tieke wetgeving in Duitschland. Hij bereikte den ouderdom van 83 jaar. Dr. Naumann, bekend uit de jongst ont dekte rechtsche Putsch-plannen, is afgetre den als burgemeester van Lubeck. De tegen woordige plaatsvervangende burgemeester, een socialist, is zijn vermoedelijke opvolger. Ook in tweede lezing werd de motie van afkeuring tegen Naumann aangenomen. FRANKRIJK. Uit de Kamercommissie. Met 22 stemmen tegen 15 heeft de Kamer commissie voor het algemeen kiesrecht het regeeringsvoorstel tot herstel van het dis trictstelsel verworpen. Met 19 stemmen tegen 17 heeft de com missie besloten zelf een wetsontwerp bij de Kamer in te dienen tot volledige invoering van de evenredige vertegenwoordiging. Peret heeft in de financieele Kamercom missie nog eens een geruststellende verkla ring afgelegd over 's lands financiën. Binnenkort hoopt Péret het accoord van Washington over de schulden bij de Kamer ter ratificatie in te dienen. Hij wil ook de besprekingen met Engeland hervatten en zal 'n poging doen om de veilighoidsclau- sule door een bijzonder verdrag met Enge land te vervangen. ENGELAND. Het mijnconflict De strijd tusschen Lloyd George en Asquith. Gistermiddag werd medegedoeld, dat Evan Williams, voorzitter der Mijneigenaars- vereeniging, een brief heeft gericht tot Her- bert Smith, president der Mijnwerkers-fede ratie, waarin hij voorstelde, spoedig een in form eele bijeenkomst te houden. Dit is blijkbaar de eerste stap bij de poging tot hervatting der onderhandelingen, welke de mijneigenaars haddon besloten te doen, zooals bericht werd. Mededeelingen uit welingelichte bronnen bevestigen de berichten, dat de mijneige naars voornemens zijn, de oprichting voor te stellen van een kleine gemengde com missie, welke beide partijen vertegenwoor digt. onder een onafhankelijken voorzitter, om opnieuw den geheelen toestand na te gaan. Een ^persoonlijke ontmoeting der beide leiders zou blijkbaar een voorloopige ge dachten wisseling over dit voorstel ten doel hebben. Herbert Smith is echter naar Brussel ver trokken, om de vergadering der internatio nale Mijnwerkersfederatie bij te wonen, en zal eerst Zaterdag weder te Londen terug zijn. Naar men verwacht, zal hij spoedig na zijn terugkomst een bijeenkomst hebben met Evan Williams. In het Lagerhuis heeft Qhurchill ver klaard, dat de regeering inzake de staking in de mijnen haar volkomen vrijheid van handelen heeft homomen. Deze beslissing sluit echter niet uit, dat zij binnen de limiet i van 3 millioen pond met het sjibsidie aan den mijnbouw zal voortgaan. Op een vraag naar wettelijke maatregelen om in de toekomst een algemeene staking te beletten zeide Churchill, dat de regeering natuurlijk deze zaak zal overwegen. De eer ste minister kon er echter op het oogenblik geen verklaring over afleggen. 0 De liberale Lagerhuisleden hebben giste ren vergaderd onder voorzitterschap van Lloyd George. De bespreking is tot Dinsdag verdaagd. De leden willen niets mededeelen om trent het verloop der zitting. Van de meest bevoegde zijde vernemen wij echter, dat de stemming in de vergade ring van de Kamerclub zeer sterk ten gun ste van Lloyd George was. Er weid een. motie ingediend, dio het karakter had van een motie van vertrouwen. Deze motie zou met overweldigende meerderheid zijn goed gekeurd wanneer men er over gestemd had. De aanhangers van Asquith wilden echter liever hun leider eerst inlichten over de stemming der vergadering. Lloyd George heeft een brief gezonden aan generaal-majoor sir Robert Hutehson, assistant-whip der liberale partij, waarin hij de geruchten ontkent, dat hij onlangs vooretellen zou hebben gedaan aan de ar beiders-partij. Hij zegt: „Twee of drie maan den geloden heb ik duidelijk verklaard in een rode, waafaan ik mij geheel en al houd. dat ik zelfs een bondgenootschap met een andere partij afkeurde. Ik beweerde, dat het de eerste taak was van het liberalisme, zijn onafhankelijke positie in hot land te ver sterken, en dat het, indien het bij verkie zingen de meerderheid niet kon verwerven, bereid zijn moest, met eene der andere par tijen samen te werken, waar-het maatrege len betrof, die wij al9 liberalen konden goedkeuren. Ik ben geen socialist, maar een liberaal". Aangaande de algemeene slaking zegt Lloyd George: „Ik was er mij gedurende den loop daarvan pijnlijk van bewust, dat ik een weg volgde, waardoor ik de sympa thie van eenige mijner beste vrienden ver loor. Niet voor de eerste maal gevoelde ik mij genoopt tot een gedragslijn, welke, naar ik wist, in het- geheel niet populair was, maar ik zette aan het Lagerhuis duidelijk uiteen, dat ik in mijn uitingen voor mijzelf sprak, en niet namens de geheele partij. Ik wen ach mijn vrienden slechts te ver zekeren. indien zoodanige verzekeringen noodig zijn, dat de gedragslijn, die ik volgde slechts was ingegeven door hot oprecht ver langen, aan de industrie dien vrede en goe den wil terug te geven, welke meer dan ooit noodzakelijk zijn voor hel herstel var den Brilschen voorspoed". POLEN. Eisch van Haller- Generaal Halier eischt in een open brief van de regeering vrijlating van de nog ge vangen zittende generaals en met name van den voormaligen minister van oorlog gene raal Malsewski. TURKIJE. Weer een koerden-opstand. In het district Wan i9, volgens een be richt uit Bagdad, een opstand van Koerden uitgebroken. De rebellen moeten een aantal steden en dorpen hebben bezet. De Turken hebben sterke strijdkrachten naar het be dreigde gebied gezonden. BINNENLAND. De Koningin is uit Amsterdam naar hef Loo teruggekeerd. Het Verbond' van Nederl. Werkgevers dringt aan op niet-ratificeeren van het met Duitschland gesloten handelsverdrag. BUITENLAND. In Duitschland is overleden oud-minister Oeser, directeur-generaal der spoorwegen. Dictatuur in Luxemburg? In Egypte geen kabinet Zagloel pasja. Ontspanning in den toestand. EGYPTE. Geen kabinet Zagloel» Gisteren hoeft men te Londen bericht ontvangen, dat Zagloel Pasja heeft afgezien van zijn voeunjemec een Egyptisch kabinet te vormen, en dat deze taak aan Adlj Pasja zal worden opgedragen. Hierdoor i? de Egyptische toestand voor het oogenblik gunstiger geworden. Het is nog niet bc kend, of Adly Pasja rich in staat zal ach ten een regeering te vormen, maar, mocht hij hierin slagen, wordt het waarschijn lijk geacht, dat medewerking der Britscho regeering mogelijk zal worden gemaakt. Zooals reeds is verklaard, verlangt En geland niet, zich te mengen in de uitoefe ning der constitutie, welke vrij door dc Egyptenaren is ontworpen, mits er niet be. p aaldel ijk wordt opgekomen tegen de 4 punten, welke tot onderhandeling warcD voorbehouden volgens de verklaring van 1922, op welke de Egyptische onafhanke lijkheid is gegrond, en inzonderheid tegen de clausule waarbij de bescherming dc,' buifcenlandsohe belangen aan Britannic werd toevertrouwd VEREENIGDE STATEN. De diankkwestid De Senaatscommissie voor de drankwet heeft aanbevolen de behandeling van alle voorstellen tot wijziging van de wet sine die te verdagen. BUITENLANDSCH GEMENGD. Weer een veemmoord? Een roeier ontdekte gistermorgen bij eer brug in Fulda het lijk van een rijksweer^ soldaat dat een touw om den hals droeg waaraan zich aan het andere einde eenige zware steenen bevonden. Op het lijk werd een brief gevonden aan de ouders van den soldaat in Göttingen, waarin de jonge man schreef dat hij op last van zijn meerderen naar het buitenland vertrekken moest, waar tegen hij, om zekere redenen, erg opzag. De politie heeft de zaak nader in onderzoek ge nomen. Drama's. Woensdagnacht heeft te Berlijn-Westend een 55-jarig ingenieur uit Hannover, Her* mann Bargher genaamd, op buitengewoon dramatische wijze zelfmoord gepleegd. Enkele minuten na middernacht weiden do bewoucre van Wes;tend door een ontplof-, fing uit hun slaap gerukt. Men vermoedde, t er een aanslag was gepleegd op den spoorweg BerlijnSpandau. Eenige agenten, die dit eveneens dachten, onderzochten on middellijk de spoorbaan, die echter intact bleek. Daar het onderzoek geen resultaat opleverde .besloten zij wegens de dichte duisternis, te wachten tot 's ochtends, alvo rens verder op onderzoek uit te gaan. Het wa9 een wisselwachter, die in den vroegen ochtend op ongeveer 150 meter van het slation Heerslrasse enkele verspreide deelen van een menschenlichaam vond Zij lagen in een kuil, die door een ontploffing in den grond moest zijn geslagen. Vlak bij den kuil stond een klein gesloten kolterlje eil voorts vond de wisselwachter met bloed bevlekte, lappen van een grijze broek Dc politie, die onmiddellijk gealarmeerd werd, zocht de omgeving af en vond op eenigen afstand het been van een mensch, dat in de lakken van een boom hing. Ongeveer 200 schreden verder lag het tweede been opeen grasperk. Aan de andere zijde van den spoor weg vond men een stuk van het lichaam en ongeveer 300 meter verder een hand. Daar men eerst vermoedde, met een mis daad le doen te hebben (nog onlangs i- im mers te Stockholm iemand met dynamiet uit den weg geruimd) werden de autoriteiten verwittigd. Een groot aantal agenten, onder leiding van den Berlijnschen hoofdcominisi saris van politie en diens plaatsvervanger, verschenen weldra Ier plaatst Men ver moedde eeret, dat het in de bedoeling van den verongelukten man had gelegen, een aanslag op de spoorbaan te plegc-n 11 m dan, daar de ontploffing te vroeg had plaats-, gevonden, het slachtoffer van zijn eigen mis* dadig plan zijn geworden. Deze hypothese bleék echter onjuist. Men vond namelijk irt

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 1