Kleine fldverieni'n No 20311. LEIDSCH DAGBLAD, Woensdag 2 Juni Derde Blad Anno 1926. GEMENGD NIEUWS. UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. Onderschat toch niet GEVRAAGD: Bollenziekten. Op verschillende plaatsen ziel men in de bollenstreek al hyacinthen rooien. De regenval van Zondag heeft het z.g. nieuwe „Zwarlrand" zoo ge weldig voort doen gaan, dat er geen andere maatregelen kunnen worden genomen, dan afschoffelen en rooien. Men hoopt daarmede te voorkomen, dat niet alle bollen worden aangetast door het geelziek. Men acht ze daarom veiliger in de schuur dan te veld*, Duizenden bij duizenden guldens schade wordt er thans geleden door de hyacinthen- kweekers met de thans geldende prijzen. O p den Kanaal weg te Den Haag is de 18-jarige M. uit de Anna Pau- lownastraat, die zich daar met zijn rijwiel bevond, vermoedelijk opzettelijk door een motorrijder 'aangereden. De motorrijder heet B. en behoort tot de stakers der Electrolnx. Het rijwiel van M. werd vernield, terwijl hij zelf bewusteloos geraakte en naar het ziekenhuis is overgebracht. Zijn toestand is niet ernstig. B. is aangehouden. Diefstal. Ten nadeele van mevr. S. uit Rijswijk is gisteren in de Bijenkorf in Den Haag een porlefeuitte met ƒ200 gestolen. Te Rijswijk is een inwoner van 's-Gra- venhage gearresteerd, die bekend hoeft de dader te zijn van de in den laatslen tijd bij eenige bloernkweekers gepleegde diefstallen van bloemen. Politieke straat schender ij. Zondagmorgen kwamen verschillende raadsleden van Hilversum tot de verras sende- ontdekking, dat de ramen en deuren van hun woningen des nachts met kalk be- pnveerd en ontoonbaar waren gemaakt. Waarschijnlijk weten de werkloozen meer van deze straafcsofchenderij, ten minste juist de woningen van enkele raadsleden <fie vóór de opheffing van de steunregeling hebben gestemd, waren uitverkoren. Het ergste er aan toe was echter de woning van den heer Saras, waar de heele voor gevel met witte kalk was besmeerd en de vleiende benaming van „dief" op den weg daarvoor was geklad. Natuurlijk lag het in Ide bedoeling van de daders, de woning van wethouder Allessie op dusdanige wijze toe te takelen, dodi per vergissing zijn ze bij diens buurman, den heer Saras, te rechtgekomen Ongevallen. Te Gronin- gen is gistermorgen de timmerman G. D. uit Assen, die op een dak van een huis in de Agricolastraat werkzaamheden verrichtte naar beneden gestort. In zorg weideenden toestand is hij opgenomen in het Acade misch Ziekenhuis. Gisteravond is de 18-jarige mej. T. v. d. Y. uit de Uerdcrsiaan op den Bczuidenhout- schcwcg te Den Haag. per rijwiel tegen een stilstaande autobus van lijn 3 gereden. Zij viel en is met een hersenschudding naar het Ziekenhuis gebracht. Het paard van den bakker O. de Kerker ie Heerlen sloeg op hol, waardoor O. onder de kar geraakte en een been boven de knie brak. Zijn zoontje, dat ook op de kar zat. bleef ongedeerd. In het hospitaal weid het been geamputeerd. Kort na de amputatie overleed O. Gistermiddag vond men in liet ruim van een in aanbouw zijnd schip aan de werf van de Rotterdamsche Droogdok-Mij. aan de Heyplaatstraat te Rotterdam, den 19-jarigen scheepsbouwer lï. S. uit Slikkerveer bewus teloos liggen met een groole wond aan het achterhoofd. De man is per auto van den G. G. D. naar het ziekenhuis aan den Cool- singel vervoerd, waar hij ter verpleging i3 opgenomen; hij bleek een schedelbreuk te hebben gekregen. Vermoed wordt dat V. uit een luchtkoker is gevallen. Een verkeer»kwestie te De venter. De Deventer politieautoriteiten yerkeeren in een lastig geval. Reeds ge- ruiraen tijd trachten zij, door het plaausva van verkeersposten op drukke punten in de nauwe straten der oude stad, wat orde te scheppen in het verkeer. Van alles ie al geprobeerd om althans te zorgen, dat het publiek rechts houdt. Op een der pleinen bij een viaduct staat een paal en bij dien paal een agent, die oppast, dat niemand zonder bekeuring te krijgen Links van den paal zal rijden. Enkele dageu geleden, toen al 12 perso nen wegens hun vorkeerszonde waren aan. gehouden en de slachtoffers stonden af te wachten, wie N«. 13 zou zijn, kwam de burgemeester aangereden, per auto; hij reed links van den fat-alen pa-al. Groote hi lariteit bij het publiek, omdat de agent zijn hoogsten chef stil liet passeeren, met beleefd saluut. Er kwam heel wat over te doen en in den gemeenteraad ontstond een lachpartijtje, toen opgemerkt werd, dat de burgemeester van de v««rkeerskwestie ,,zoo veel afweet." En Maandagmorgen nieuw rumoer, want weer reed de burgemeester links van het paaltje. En weer sloeg de daar geposteerde agent beleefd aan zijn helm. Maar die agent maakte er nu tocli rap port van, omdat het publiek hem had uit gelachen. De politie zit met het geval ver lege©, omdat, als de burgemeester zijn links rijden volhoudt, de verkeerspost op het plein in kwestie wel kan inpakken, daar niemand dan meer aan de aanwijzin gen der politie gevolg geeft. Er is nu een politie-,.onderzoek" gaande. De burgemeester gaf nu reeds te kennen, dat hij links van den paal kan rijden en tocli nog rechte op den weg kan zijn. De oorzaak schijnt te schuilen in een fout, be gaan bij het tc-r plaatse aanbrengen van een vluchtheuvel, die een sta-in-den-weg is. Nader wordt gemeld: De burgemeester van Deventer, jhr. mr. T. A. M. A. v. Humalda v. Evsinga is op zijn verzoek bekeurd wegen3 de overtre ding door hem begaan ten aanzien van de verkeersregeling. Ze vertrouwden hem niet. Men schrijft uit Lonneker aan. de „Zw. CrL": 't Was in het speelkwartier besloten lusschen de jongens van de 4e klas: ze zouen een voetbalclub oprichten. Gijs werd voorzitter, Derk zou secretaris zijn en Jaap penningmeester. Over den naam van de club konden ze 't nog niet eens worden en hoewel ze reeds een poosje lang als jonge mussciien door elkaar hadden getierd, nie mand kreeg toch den juisten inval. Efin, dan zouen ze 't maar zonder naam I doen. Hoofdzaak was toch maar de bal, en daarvoor had je centen noodig. en die cen ten kon je krijgen als je met een lijst de buurt ingang. Werkelijk hadden ze geluk en binnen een week tijds hadden ze de 14.20 bij elkaar, waaronder een gulden van een sportvriend. Maar toen kwam de ellende. Op een morgen kwam d'r een paar kleu ters op klompen bij de politie: meneer, de penningmeester wou d'r met dc kas vandoor gaan! De politie, zooals dat nu eenmaal d'r plicht is. zelfs als ze door kleuters gealar meerd wordt, trok op onderzoek uit en kwam terecht bij onzen Jaap. Na een streng verhoor kwamen de ware feilen aan het licht. Ze hadden 'm wel penningmeester ge- i maakt, en dat wou die ook wel zijn ook, maar ze vertrouwden 'm zeker niet en nu kwamen Gijs en Derk en nog twee commis- sarissen eiken dag de kas nakijken, of T geld d'r nog wel was. En dat wou zijn moe- der niet langer hebben, en nou wou die van zoo'n „rotclub" ook niet langer lid blijven. I Maar de andere jongens, ook verhoord, verklaarden, dat Jaap naar een andere club wou overloopen en de kas meenemen, en daarom hadden ze de politie maar gewaar schuwd. De veldwachter, een man met een scherp sporloog. zag in de jongens een toekomstig kampioenselftal van Lonneker, en uit liefde voor de sport, bracht hij de partijen weer tot mekaar. In hel vervolg zal de kas niet meer eiken dag, maar eens per week gecon troleerd worden, en dan mocht 't heele be stuur meekomen. En de naam van de club zal zijn V. V. M. (Voetbalclub Vertrouwt Mekaar). De burgemeester van Kan tens (G.) waarschuwt aan Louis Stevanus Mullens, 53 j., goochelaar, reizende met een woonwagen, geen vergunning te verleenen, gelden in te zamelen om een gratis voor stelling te geven aan schoolkinderen, daar hij, in het bezit van het geld zijnde, hier aan niet voldoet cn nadien niets meer van zich doet hooren. Oplichter gearresteerd. Door de gemeentepolitie te Waalwijk is eeai zekere J. K., die reeds door een 12-tal ge meenten wegens oplichting gesignaleerd atond, gearresteerd. Sinds corige week Woensdag had hij zijn verblijf in de gemeente. Hij gaf zich uit als scheikundig ingenieur, die door hrt bestuur van den Sc-hoenfabrikantenbond was uit gezonden ter c-conomiseering der fabrieken in deze streek. Daarvoor had hij in Ame rika studie gemaald en die werkmethoden moesten hier ook worden ingevoerd. Hij was in het bezit van 11 octrooien, aldus liet hij uit. Bij de Ecr3te T.angstraatsche Eleetrici- teita-Mij. gimg hij op bezoek, ter be stelling van een radio-installatie. Een toe stel werd aar gekocht voor f 410. Een zoon van zijn kostjuffrouw kwam als bode bij hem in dienst voor f 30 per week. Een werklooze typograaf zou optreden als rei ziger mot wien een contract voor 3 jaren werd afgesloten. Een foto werd gemaakt voor een spoorwogabonmement, on hetzelve aangevraagd enz. enz. Hoewel Mijnheer veel vertrouwen vreïdo ging de leverancier van de radio, toch eens bij enkele schoenfabrikanten informeeren. Dezen was echter niets vain genoemden opzet bekend, en dat deed bedoelde leve rancier besluiten de politie te waarschu wen. Spoedig kwam men hier tot de ont dekking, dat men met een oplichter te doen had. Ondertusöchen had de .inge nieur" eea vrachtauto besproken om zijn reiskoffers on benoodigdheden in Roosen daal af te halen. Tegelijk zouden dan nog twee Amerikaansclie ingenieurs mee ko men. Juist voor hij de gemeente kon ver laten wist de politie hem nog in te reko- nen. Bij het fotografisch atelier had hij voor ruim f 100 artikelen besteld. In Waal wijk is echter niets aan hem geleverd ge- wórde©, zoodat alleen de pensionhoudster cenige dagen kost aan hem kwijt is. De politie uit de gemeente Vlight, IJmuiden, Apeldoorn, Deventer, Hengelo, Cuijk a. d. Maas, Heerlen, Helmond, Roermond, "Ze venbergen, Gouda en Zandvoovt hadden allen opsporing en aanhouding van hem verzocht wegens oplichting. Instorting in een mijn. In de Domaniale mijnen te Kerkrade had een instorting plaat-s, waardoor eenige mijnar beiders onder het gesteente werden bedol ven. De gehuwde arbeider G. uit Kerkrade verloor het leven. Watertoevoerbuis eespron- gen. In het ketelhuis op de staatsmijn „Wilhelmina" te Terwinselen is gen water- toevoerbuis gesprongen. Het water slroomde den ketel binnen en spatte naar alle rich tingen. Drie stokers liepen brandwonden op. J. B. en W. H., beiden uit Terwinselen moesten naar het ziekenhuis t,e Heerlen vervoerd worden. De derde stoker kon. na ter plaatse verbondon te zijn. naar huis gaan. Collecte. In het dorpje Oudchaske is Zaterdag een collecte gehou den ten bate van het zwaar beproefde gezin Haisma, welks huisje is afgebrand, waarbij vier kinderen in de vlammen zijn omgeko men. De opbrengst was ruim 500 gulden. ,J a n", zei vader, „de o o i e- vaar heeft vannacht een zusje gebracht. Wil ik je het kindje, eens laten zien?" ,.Nu, pa, als ik kiezen mag. had ik liever, dat u me den ooievaar liet zien! Alphen. Gistermiddag had een sluca- door, werkzaam bij Sch. te Aarlanderveen, hel ongeluk een cemenlbak op het hoofd te krijgen, waardoor hij zulke verwondin gen opliep, dat geneeskundige liulp moest worden ingeroepen. Op den hoek v. Mandersloostraal- Bruggestraat maakte v. d. S., doordat de voorvork van zijn rijwiel brak, zoo on zacht zinnig kennis met de straatslecncn, dat hij in bewusteloozen toestand bij een der om wonenden werd binnengedragen. Zijn opge- loopcn verwondingen waren van dien aard. dat medische hulp moest worden verleend. Rijkspostspaarbank Aan het post kantoor alhier en de daaronder ressortee- rende hulppostkanloren werd gedurende d? maand Mei ingelegd f 18.302,56, terugbe taald f 22.705,02. Het -laatste door dat kan toor uitgegeven boekje draagt het nummer 10.895. Bodegraven. Onbestelbare brief, terug- ontvangen in de tweede helft der maand Mei: 1. Arie van de Pol, Ter-Aar, Korteraar. Rijkspostspaarbank. Aan het post kantoor alhier en de daaronder ressorte rende hulppostkanloren werd gedurende de maand Mei ingelegd f3985.25. terugbe taald f 4142,41. Het laatste door dat kan toor uitgegeven boekje draagt het nummer 4S5G. Wonbrngge. Het aantal kiezers vol gens de van kracht geworden kiezerslijst 19201927 bedraagt 1101 voor de Tweede Kamer, 1095 voor de Prov. Slaton en 1050 voor den gemeenteraad. Het jaarlijksche onderzoek der verlof gangers der lichtingen 1914 en 1917 zal voor deze gemeente plaats hebben in het Gemeentehuis te Roelofarendsveen op Vrij dag 18 Juni, voorm. kwart over tien. Zwammerdam. Ingekomen en ver trokken personen, gedurende de maand Mei 1926. Ingekomen: Uit Rietveld, Neeltje de Jong, dienstbode, A 150. Uit Bloeraendaal, Agafcha Verlaan, z.b. aan boord woonschip. Uit Alphen a. d. Rijn, Pieter Baars, veehoudersknecht, D. 74. Uit Bodegraven, wed. Dammes Uithol en ge zin, C 01. Uit Hornslet, Denemarken, Jo hannes Nielsen, leerling landbouwbedrijf B 10. Uit Vol tl age, Duits ohland, Tlieresia Drees, dienstbode, C. 49. Uit Bodegraven, Dirk den Oudsten en gezin, molenaars knecht-, C 91. Idem, Hendrik van Luinen. en gezin, landarbeider, A 96. Uto Hoen- koop, Pietertje Wijntje van Leeuwen, dienstbode, D 21a. Uit Cbaam, Heime Bin- neweg, tuindersleerling, D 09. Uit Bode graven, Alida Staal, wed. Willem van Dam, z.b., B 37. Uit Iteeuwijk, Leent-je Hoosbeek, echtgenoote van Leendert Pieter van Roon D 67. Uit Leiderdorp, Elisabeth Klink, dienstbode, B 76. Uit Velsen, Jannetje de Waard, dienstbode, A 49. Uit Woerden, Lourens Baelde en gezin, A 148. Uit Klaas, waal, Neeltje van Essen, echtgenoot© van Joh. Vos, A 41. Uit Dordrecht, Elisabeth Christina Maria Cerlach, z.b. C 49. Uit Doorn, Cornelia Eteiman, chauffeur, C 96. Vertrokken: Naar Hekendorp, Oukoop 9a, Corn elks Kroone en gezin, boeren knecht, A 96. Naar Dortmund, Duitsch- land, Maria Gosheger, dienstbode. C 49. Naar Jaarsveld, Lopifeerkapel, Jannetje Te ekens, z.b. B 108. Naar Amsterdam, Al- bert Cuvpstraat 933 la. Anna Spelt, A 122. Naar Bloemendaal, Oveirvee», Bloemen- daalscheweg 287, Anna Petronelle Elisa beth Nelissen, religie use, C. 49. Naar 'Al- pheta a.d. Rijn, Vinkebuurt 80, Willem Pie ter van Eek en gezin, fabrieksarbeider A 76a. Naar idem, Korteteekterweg 22a, Dirk Anbhon'nc Roobert cn gezin, veekoopman, B 83. Naar Gorindiem, Haarst-raat 211, Louiza Wieggerinok, huishoudster C 87. Naar Boskoop, Zijde 234, Cornell's Hoogen- dooan en gezin, boomkweeker*knecht D 49b. Naar Nieuwkoop A 263, Agatha Maria Blom, dienstbode C 80. Naar Bodegraven, N.Z. 100b, Gerardus Vlasveld, boeremar- beider ,C 138. Naar Naaldwijk, A 155, Tcu- na Zwaneveld, dienstbode, A 126. Naar Warmond, Oosteinde, Cornelia Zevenho ven, dienstbode, B 103. Naar Wassenaar, St. Jacob us stichting, Anna Regina Geers, religie use, C 49. Naar Reeuw qk, Marga- rc-tlia van Dijk, dienstbode, D 72. Naar De Bilt, Bilthoven. K-e inbrandt! a an 46, Joanna Agatha Francisca de Haas, wmkeljuff., C 84. Naar Zandvoort, huize „Stenre der Zee", Carolina Maria Klister, religious©, O 49. Naar Alphen a. cl Rijn, Aarlanderveen, Hcndi'ika Marrigje Breeveld, dienstbode, B 48. Op 16 Juni a.S. zal alhier inspectie worden gehouden ovw de grootvorlofgan gers der lichtingen 1914 en 1917. Als plaats waar ckit onderzoek wordt ge houden, is aangewezen het Gemeentelo kaal achter het- Raadhuis, ingang Kerk straat. De regeling dezer inspectie is als volgt: Des voorm. 9.40 uur de verlofgangers uit de gemeente Zwammerdam. Des voorm. 10.15 uur de verlofgangers uit de gemeente Bodegraven. Des voorin. 1.15 uur de ver lofgangers uit cïe gemeente Reeuwijk. Dc Zeudingseolleetie, met de Pinkster dagen in de Ned.-Herv. Kerk alhier ge houden, heeft opgebracht f 64 tegen f 106 iin het vorige jaar. Haalemmermeer. Op den IJwcg in Haarlemmermeer werden twee pakjo3 ge vonden inhoudende naar schatting ongeveer 1000 koperen dopjes, die het model hebben van een vingerhoed, afkomstig of verzonden uit Antwerpen. Van deze vondst werd ten raadhuize alhier kennis gegeven. Maandag beging het 9-jarig zoontje van den arbeider G., aan den Lisserdijk, alhier, de onvoorzichtigheid op een passee- rende auto te klimmen, zonder dat dit door den bestuurder weid opgemerkt. Dicht b:j huis gekomen zijnde, wilde de kleine van de in volle vaart rijdende auto springen, met het gevolg, dat hij kwam te vallen. Het ventje liep zoodanige kwetsuren op, dat ge neeskundige hulp moest worden ingeroepen. Katwijk aan den Rijn. Onder begun stiging van mooi weer en groote belang stelling gaf gisteravond de Harmonie-ver- eeniging, alhier haar eerste concert in dit seizoen. Aangezien er nog geen nieuwe mu ziektent is, waren de muzikanten gezeten op een platform, dat in der haast was ooge slagen. Over het geheel werd er goed ge blazen en wij gelooven, dat ook dezen winter goed gestudeerd is. Katwijk aan Zea. Van de Irawlvi* scherij kwamen Dinsdag te IJmuiden aan de markt de loggers: KW 15 met f298; KV/ 21 met f 315; KW 40 met f 282; KW 51 met f308; KW 00 met f 709; KW 62 met f328; KW 00 met f303; en KW 148 met f200 besomming. Maandagavond is een heer, die langs het strand wandelde, door een jongen met een steen tegen het hoofd gegooid, zoodat hij een bloedende wonde bekwam. De jongen maakte zich daarop ijlings uit de voeten. Daar de naam van het jon- gemensch aan den wandelaar bekend was, deed deze ten polit-iebnreele aangifte van het feit, waarop de onverlaat, de 19-jari- ge bakkersknecht Van B., verzocht werd op het bureau te verschijnen. Deze voldeed liieraain echter niet. Gistermiddag werd v. B. door de politie opgewacht en t-oen hij de bakkerij van zijn patroon in Rijnsburg verliet andermaal gesommeerd mee te gaan. Ook thans weigerde v. B. Niet dan na hevig verzet slaagde de politie er ten slotte In hem te boeien en naar Katwijk te transpor te ore n, waarmede hij dus zijn zaak er niet beter op gemaakt heeft. Lisse. Onder begunstiging van heerlijk zomerweer maakten de jongens van het Patronaat alhier, een uilstapje per boot naar IJmuiden. Met muziek voorop trok men naar den aanlegsteiger, begeleid door familie en vrienden. Te halfnegen de3 avonds arriveerden allen welvoldaan van hun reisje. De muziek bracht de jongelui weer in het Patronaals- gebouw. Dinsdagmorgen bij hel afrijden van de rolbrug over de ringvaart schrokken de paarden, bespannen voor een zwaar gela den wagen met graan van den landbouwer G. K., Ie Abbenes, Haarlemmermeer, voor een aulo. Dc wagen kwam met een flinke vaart tegen een telefoonpaal met kast, eu werd nagenoeg geheel vernield. Het graan kwam op den weg terecht, terwijl liet lele- foonkaslje werd platgedrukt. RECLAME. het gewicht ©ener goede spijsvertering. liet beste middel tegen darmtraagheid is Laxin- drops. het heerlijk smakend, zacht «u neker werkend laxeermiddel. Per doos 75 cent 03(9 Noordwijk. Gevonden voorwerpen: 1 knipmes; 2 zakken; 1 rugzak; 2 portemoo- naieo met inhoud3 rijwiet-belasting-mer- ken 192G; 1 sleutel; 1 oorknopje en 1 sok- kenhouder. Inlichtingen over bovenstaande voorwer-i pen worden aan het politiebureau to Noordwijk-Binnen verstrekt, uitsluitend iederen Zaterdag van 121 uur. 0e heer B. alhier, die zijn duiven ui* had laten vliegen, ontdekte, toen zo terugkwamen, dat met de duiven een geto papegaai meo was kennen vliegen. NoordwijkerhoBt. De raad dezer ge. mcenle vergadert Vrijdagavond as. om hatlacht. In de gemeentetent gaf de R.-K mu ziekvereniging Jeanne d'Arc" een concert ter eere van het feit, dal ze op het concours te Wassenaar een eersten prijs behaalde in dc afd. uitmuntendheid. Dc belangstelling was groot. Den directeur werd een hulde blijk aangeboden. Wegens afsluiling van den weg naar den Ruygcnhoek rijden de autobussen nu over Langeveld, dwars door de duinen. Voor natuurliefhebbers een prachtrit. Sassenheim. De heer W. Künernaru» heeft den dag, waarop hij 25 jaren dienst had als goedcrcnagent bij onze tram. fees telijk herdacht, d.w.z van verschillende kanten is die dag voor den jubilaris tot een feestdag gemaakt. 's Morgens kwam oen vijftal heeren van de directie den heer ICünemann complimen- treren, wat vergezeld ging van de gebruike lijke enveloppe mei inhoud. Even later bood de burgemeester uit naam van eenige bloemisten, waarmee de heer Künemann bijna dagelijks in aanraking komt, zijn ge- lukwenschen aan, eveneens vergezeld van een gevulde enveloppe. 's Avonds kwam het muziekkorps van do tram, uit Leiden over eri bracht den jubi laris een serenade. De heer Künemann zal niet kunnen ze® gen, dat het hem op zijn feestdag aan be langstelling heeft ontbroken. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken; W. C. Feitkamp, weduwe G. de Groot, to Leiden, Sleen3lraal 37. R.-c. mr. A. N. Kuhn. Cur. mr. P. du Ry van Beest Holle, Den n.iag. NIEUWE UITGAVEN. Do Uitgeversmaatschappij „Elsevier", to Amsterdam, zond ons ter bespreking in ores Blad do eerste van do 11 'k halfmaandelijksck© afleveringen van „Duizend en dén kijkjes in Zwitserland", een serie uitgelezen foto's in diepdruk van Zwitserache landschappee stadsgezichten, merkwaardige bouwwerken, enz., benevens tal van korte artikelen var, bekende Zwitsersche schrijvers. De ex-bondspresident, de boer Guiseppo Motta, verklaaide zich bereid eon kor to in- leiding te schrijven, terwij! Herman Rob- bar's ,een woo,rel vooraf" schreef. Onder het vele fraaie drukwerk, dat tegenwoordig in den handel verschijnt, neemt dit wel een bijzondere plaats in. Het i3 ia één woord een kunstwerk, dit zoowel oa den inhoud der artikelen, doch in meerder® mate nog om de waarlijk schitterende foto's ieders belangstelling voor dit wonderschoon® land zal weten op te wekken. De prijs, welke per aflevering 80 cents bedraagt, is zeker niet te hoog voor dit unieko staaltje van mod-ma "boekdrukkunst. Losse nummers van ons Blad zijn behalve aan ons bureau ook verkrijgbaar bij de Firma A. HILLEN. Breestraat I5< Firma A. HILLEN. Stationsweg.' T. I. RIJSBERGEN. Sigarenhandel, Heerenstraat 2, Fa. A. SOMERWIL Azn. Hoogew. 24 Firma A. H. WITTENBURG, Haarlemmerstraat 2, A. M. VAN ZWT^MT. Kiosk Prinsessekade. en bij fOH. HOGERVORST. Haarl.str. 128 en des Zaterdags bij A. GERRITSEN Alphen a. d. Rijn STRIJKSTER Gevraagd hek wan ra Over- #»erud ens! rijks", ef. vervoegen Koolstr. 1. MEISJES gevraagd Enkele (linke meisjes kun nen ^plaatst worden aan do ruaastalel en brei machine. Adres firma VAN TOOT Sc. Co, 03 Lammer markt 63. H.H. KAPPERS gevraagd een bediende, goed kunnende Beheren. of iemand voor de avonduren of halve dagen, veel verval. Brieven Bur van dit Blad onder No. 6501 k. Een net DAGMEISJE gevraagd. Begenlesse'.aan 7, Ocgst- geest. KEUKENMEISJE Gevraagd een flink Keu - kenruetsje, zelfstandig kun nende koken en werken, met hulp van 2e meisje. Zonder goede getuigen onnoodlg zich aan te mel den. Mevr. ZÜKLOH, Bo termarkt JG. DIENSTBODE gevr. wegens huw. der te gen woordigo in gezin van 2 pers. tegen half Juli of 1 Aug. zelfstandig kunn. koken eo werken. P.O., niet beneden 19 J. en v. g, g. v. Loon f 300 Mies Inbegrepen Aanmelding bij Mejuffr. FRANrOIS. Zoeterw Sin gel 57 A, 's sv. 7—9, DIENSTBODE Er biedt zich aan een dienstbode, kunn. koken cn werken, liefst in klein ge zin, v. g. g. V. Br. letter M aan P. YIS- VISSER, Agent I., D. te Oegslgeest. Een net DAGMEISJE gevraagd, niet beneden 10 Jaar. Adres: Hooigracht 70 A. Gevraagd een Kapperaleerliiifl of gevorderde. O. ROSLEK, Dames- en Ifeerppkapper. Ifansenstr. No. 56. Gevraagd voor nu of later ONGEM. KAMERS met keuken of kookgele genheid door dame alleen. Brieven niet prijsopg. on der No. 6W0 k. Bur. van dit Blad, Te huur gevraagd een vrije woning, liefst met plaats of stukje grond. Huurpr. f 4 a 15 p, w. Brieven Bur. van dit Blad onder No. k. PIANOLES gevraagd, door cenigszios gevorderde. Brieven uiPt prijsopgaaf onder no. 9015k, Bur. van dit BUd. Net Burgermeisje 20 jaar, zou gaaroe eenige middagen of iederen mid dag bezet hebben. Onver schillig wetke bezigheden, liefst bij kinderen. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 6905 k. Katwijk aaa Zee Gevraagd Jongmenseh pri ma verkooper tegeu provi sie, bekend bij Kruideniers Brieven Bur. voo dit Blad onder No. 6793 k. NET KOSTHUIS gevraagd in het centrum der stad, P.G.. t9 p week. P.rleven Bur .van dit Blad onder No. 6661 k. SloomwasscherU vraagt WASSCHEN droog toe (plalgoed ge mangeld). Maandag op Woensdag 24 ets. Dinsdag op Vrijdag 24 cis.. Woens dag op Maandag 22 ets., boven 10 K.G. 2 ct. lager. Alles vrachtvrij. Brieven Bur. van dit Blad onder No. G025 k. Hooge Bq vei dienste N.V. Spaarkas met maand en weekstortiogen vraagt vertegenwoordiger om te werken met inspecteur. Vereisehte bespraaktheid en relation. Bijverdienste v.«n pl.m. f59 per maand. Brieven Jasmijnstraat 30 Den itaag. KOSTHUIS gevraagd omtrek Heereo- btraat en Tuinstadwijk. Brieven met opgavo van prijs ontW No. 6942 k, Bur. van dit Blad. Juffrouw, h. Ij. b. h. zoekt tegen 1 Juli een gem. ZIT-SLAAPKAMER liefst zonknnt) met vuur, licht, wasch cn pension. Tegen nnder over een le komea prijs. Brieven Mej. A. MARKS, Hooigracht 52a. DIENSTBODE gevraagd 3 Octobers! raat U. Ook voor hal re dag^o. Net DAGMEISJE gevraagd. SPRON'K, WitU Singel 14. Gevraagd een nette Slagerslcerlinp of halfwas door A. DÏUB- BHKCKK. Vleesohhouwee cn Spekslager. Brouwerstc. CO. Uijoshurir, Tel. DAGMEISJE Mevr. DK HAAN W«rmon- derweg 25, twee viloite» van BIJnsbe?gt»r weg, vraagt een fllak net daftnelaje. Gezin »we« pe.MOnon. Zondags vr'J. i

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 9