flO. 20311. WOENSDAG 2 JUNI Anno 1926. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. LEID DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIEN: 30 Cts. per regel. Bij regelabonneuient belangrijk lageren prijs. Kleine Advertenliën, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 60 Cts., bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordèindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden ƒ2.35, per week 0.18. Builen Leiden, waar agenten gevestigd rijn, per week0.18, Franco per post 2.35 portokosten. Bit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. Stolpiaahsch Legaat. Curatoren van het Stolpiaansch Legaat hebben op de door hen uitgeschreven prijs- yraag: „Het verzet tegen en de onthouding yan melaphysica, die kenmerkend waren yoor de positivistische en voor de eenzijdig kenkritische scholen der 19de eeuwsche wijsbegeerte, hebben plaats gemaakt voor pen hernieuwde belangstelling in meta fysica. Gevraagd wordt een kritisch onder zoek naar de opkomst van dit nieuwe slre- yen en naar de resultaten, waartoe het reeds thans heeft geleid" drie antwoorden ontvangen. Het antwoord onder het motto „Vivere arte non nccesse est, sed eam exércere" en flat onder het motto „Etre c'est lutter, vivre z'sl vaincre" vêrwijderen zich in hun moei lijk te volgen betoog te zeer van de gestelde vraag, dan dat zij als een beantwoording öaarvan zouden kunnen gelden. Zij kun nen voor een bekroning niet in aanmerking komen. Het derde antwoord, onder het motto: „Het absolute is de opperste realiteit", geeft een levendige beschrijving van de positi- yislische geesteshouding in het algemeen jen van de kentering die in de levensbe schouwing is ingetreden. De schrijver heeft (echter nagelaten, het een en ander vol doende in verband te brengen met de kri tische en idealistische systemen van den ken en hunne nawerking. Zijn antwoord is dan ook zeer eenzijdig, en kan daarom, niettegenstaande loffelijke eigenschappen, ,fcict bekroond worden. Curatoren schrijven thans de volgende .prijsvraag uit; ..Eene kritische beschrijving tier ethiek vai> den Isl&m volgens al alia zal i." Antwoorden worden vóór 1 Januari 1928 ingewacht bij "den voorzitter van het cura torium, prof. dr. J. iïuizinga, te Leiden Zij ffioeten in het Nederlandsch of in het Latijn gelikt, met een spreuk geteekend en verge zeld zijn van een verzegeld briefje, dat de zelfde spreuk draagt en waarin des schrij vers naam en adres zijn opgegeven. Beper king van den omvang der verhandeling tot bngeveer vijftigduizend woorden wordt Aanbevolen. De prijs van een goedgekeurd antwoord (3 de gouden medaille ter innerlijke waarde van f 250 en f 100 in geld, of wel, naar ver kiezing, de geheele som in geld. Naar aanleiding van ons bericht van gis teren inzake het Legatum Stolpianum, niaakt men er ons attent op, dat hierin, zeer lot onzen spijt, ecnige vergissingen zijn in geslopen. Het was niet, zooals gemeld, de jaarlijksche vergadering van het Curato rium, doch de twee-jaarlijksche bijeenkomst van de Senaatscommissie onder presidium van den rector-magnificus, prof. dr. W de Sitter, ter controleering van het verslag van tien penningmeester bijeen. Adres van de Kamer van Koophandel en Fabrieken aan den Minister van Waterstaat De vele ingekomen klachten over de te kooge tarieven voor het verzenden van post stukken,. geven de Kamer van Koophandel ïn Fabrieken voor Rijnland aanleiding, de aandacht van Zijne Excellentie eerbiedig te vragen voor het navolgende. Vooraf merkt de Kamer op, dat deze Lachten in het bijzonder worden geuit tegenover de Kamer, daar deze in sterke mate er toe heeft; medegewerkt om de invoe ring van eike bezuiniging, welke zonder te ernstige schade voor het bedrijfsleven mo- fiolijt was, te bevorderen. Deze medewerking werd echter daarom ?oü bereidwillig verleend, omdat officieus ja uitzicht werd gesteld, dat mede door deze bezuinigingen begin 1926 een belangrijke Verlaging der tarieven zou komen. Zeer lot haar spijt meent de Kamer van Koophandel echter uit de Memorie van Ant woord op de Regeling van de Inkomsten en bijgaven van de Posterijen. Telegrafie en elefonie voor 1926 te moeten opmaken, &t de toezegging tot verlaging der tarieven in de eerste helft van het jaar. 1926 niet verwezenlijkt zal worden. Zelfs meent de Kamer te moeten constateeren, dat in deze Memorie van Antwoord een veel minder optimistische toon doorklinkt dan in de Me morie van Toelichting. Zoo wordt b.v. in de bovengenoemde Me- rlT? Van Anlwocr<* getracht aan te toonen. t cle tarieven in Engeland hooger zijn dan *-10C\tG 'an<*e- terwijl uit de vergelijking van etierlandsche en Engelsche tarieven, 00aIs deze in de onderhavige Memorie van ntwoord voorkomt, bij nauwkeurige be bouwing blijkt, dat zulks niet het geval is. ooreerst toch moet niet vergeten wor- jK?' de poststukken in Engeland voor feel wi por^° over een ne2en rnaul grooter Nederla^rZ°n^en ^unnen wor^en dan *n fon °°ra^ dient echter het volle licht te val- tb^ven voor brieven en brief- 10 pi, o'i/ ^ier *e ïan(*e respectievelijk bedragen, terwijl die in En- Sehn4 sl<*hts Th en 5 cent zijn. Alleen het tarief vo5r gedrukte stukken en de nieuwsbladen is per postzending in Nederland lager, en wel gemiddeld respec tievelijk 1.9 en Th cent, tegen in Engeland 2V= cent voor de beide categorieën. Het leidt echter naar de meening der Ka mer tot onjuiste gevolgtrekkingen, als men, evenals in de Memorie van Antwoord ge schiedt, om het „gemiddelde" porto, in de beide landen betaalt voor „brieven". .brief kaarten" en „drukwerken" te verkrijgen, deze stukken beschouwt als volkomen aan elkander gelijkwaardig, en niet let op het specifieke onderscheid, hetwelk tusschen deze stukken bestaat. Voor de vergelijking (ussqhen Nederland en Engeland valt b.v. reeds onmiddellijk op, dat in Nederland 00 pCt. van alle poslzen- dingen „Gedrukte Stukken" en „Nieuwsbla den" zijn, tegen slechts 32 pCt. in Enge land, maar bovendien is het lage gemid delde voor gedrukte stukken en nieuwsbla den in Nederland mede toe te schrijven aan de tariefreductie voor groote zondingen druk werk, mits deze door den verzender gesor teerd worden, zoodat daarmede de Dienst der Posterijen van werk ontlast wordt om welke reden dit porto (gemiddeld 1.9 eai 1,5 cent) dan ook minder dan het normale 2 cent bedraagt. Gedrukte Stukken en Nieuwsbladen vor men derhalve speciale categorieën; ze staan niet zonder meer gelijk met brieven en briefkaarten, zoodat, in verband met de ver schillende percentages van CO en 32. niet zonder meer tot een „algemeen" gemiddeld besloten mag worden. Uit de gegevens, in de Memorie' van Ant- woora zelf voorkomende, moet derhalve ge concludeerd worden, dat de bemerking, als of de porti in Engeland hooger zouden zijn, niet voldoende wordt gestaafd. In het bijzonder meent de Kamer nog te moeten wijzen op de Vereenigde Staten van Noord-Amerika, alwaar, ondanks"den .veel hoogeren levensstandaard, veel grooter grondgebied en veel minder dichte bevol king een binnenlandsch porto voor brieven bestaat van slechts 5 cent. Opmerkelijk acht de Kamer het ook. dat Gedrukte Stukken en Nieuwsbladen in En geland 32 pCt. van alle poststukken zijn. terwijl in Nederland dit percentage 60 is. Uit bovengenoemde percentages blijkt bo vendien. ook al Arerwaarloost men andere factoren niet, welk een buitengewoon sii- muleerenden invloed vooral op den duur een lager porto heeft op het aantal stukken, aan de po9t ter verzending mee te geven. Het verschil tusschen deze percen tages moet toch ongetwijfeld toegeschreven worden aan het in Engeland en Nederland verschillende porto van gemiddeld 2 cent en 1,9 en 1,5 cent. Onze Kamer meent dit als een bevesti ging te mogen beschouwen van de opvat ting, dat lage tarieven zeer stimuleerend werken op de verzending van het aantal poststukken. Waar het tarief hier te lande, zoowel absoluut als in verhouding tot an dere landen, zoo buitengewoon hoog is, en daarom zeer remmend op het aantal te ver zenden stukken inwerkt, zal bij verlaging eerder dan in andere landen op een nfeï onbelangrijke toename van het aantal post stukken gerekend kunnen worden. Deze toename van het aantal poststuk ken zal zich, als stadsport weer wordt in gevoerd, wel zeer sterk manifesteeren in het aantal poststukken, hetwelk in de plaats zelf bezorgd moet worden. Aan de Kamer zijn namelijk verschillende voorbeelden medegedeeld, waarbij men ter vermijding van het hooge porto door eigen personeel de brieven laat rondbrengen. Nu is het een gunstige omstandigheid le achten, dat binnen afzienbaren tijd geen tekorten óp den Dienst der Posterijen, Te legrafie en Telefonie zullen voorkomen, ook zelfs niet als de verlaging zoo spoedig mo egelijk wordt ingevoerd. De verlaging van de porti voor brieven en briefkaarten van 10 en Th cent op 7V* en 5 cent zal, immers naar becijferd wordt 77» millioen per jaar kosten. Voor 1924 was het batig saldo 5 millioen, in 1925 zal het vermoedelijk evengroot zijn. Voor 1926 is het geraamd op 7 millioen, dus slechts een half millioen minder dan de verlaging zou bedragen. Waar 1925 reèds voor een groot deel tot het verleden behoort, zal, als de verlaging op dit oogenblik ingevoerd zou worden, 1926 zelfs een zeer belangrijk overschot ople veren. Verwacht rnag en moet echter worden, dat de verlaging onderhisschen haar invloed zoodanig zal doen gevoelen, dat het aantal te verzenden stukken aanmerkelijk zal toe nemen, waardoor een tekort in latere jaren niet waarschijnlijk is. Bij dit alles zijn nog niet in rekening ge bracht de groote bezuinigingen, in het uit zicht gesteld door het Rapport der z.g. Com missie Nolting, omtrent hetwelk onze Ka mer den Directeur-Generaal der Porterijen, op C April 1925 mededeelde, dat „een spoe dige ten uitvoerbrenging van de ontworpen plannen, voorzoover de Kamer kan oordee- len .een dringende eisch was." Ofschoon dit rapport eind 1924 reeds uit kwam, moeten de voornaamste der voorge stelde bezuinigingen nog hoogstens in het stadium der proefnemingen vefkeeren. De Kamer is er van overtuizd. dat ver schillende bezuinigingen een krachtigen wil tot doorzetten vereischen, maar, waar de toestanden door het Rapport blootgelegd, zoo dringend herziening eischen, meent de Kamer te mogen vertrouwen, dat Uwe Ex cellentie de ontworpen bezuinigingen zoo spoedig mogelijk zal willen doorvoeren. Rcsumeerende komt de Kamer lot de slotsom, dat een onmiddellijke verlaging van de te hooge tarieven mogelijk is en door de omstandigheden ten volle geweltigd wordt, zoodat onze Kamer zich veroorlooft op onverwijlde invoering van de toegezegde verlaging aan le dringen. Hoogheemraadschap Rijnland. Hedenmiddag hield het Hoogheemraad schap Rijnland in het Rijnlandshuis, onder voorzitterschap van den Dijkgraaf, mr. P. A. Pijnacker Hordijk, een gecombineerde vergadering van Hoogheemraden en Hoofd ingelanden. Na vaststelling der notulen van de Vorige vergaderirig en de overlegging van het proces-verbaal van kasopneming, werd overgegaan tot de bespreking van een voor stel tot wijziging van art. 20 van de veror dening lot regeling der jaarwedden van Rijnlands beambten, welk voorstel werd aangenomen. Besloten word tot verkoop van een ge deelte water aan het Spaarne aan de ge meente Spaarndam. Vervolgens werd overeenkomstig het voorstel van Dijkgraaf en Hoogheemraden besloten tot oninbaarverklaring van eenige pachtsommen over de jaren 1921, 1922, 1923 en 1924. In behandeling kwam daarop een con cept-overeenkomst met den polder Nieuw koop en Noorden tot regeling van toekom stige schade aan de Zwammerdamsche brug, als gevolg van geregeld vervoer van Haagsch stadsvuil door die brug naar genoemden polder De overeenkomst werd tenslotte goedgekeurd. Hierna kwam aan de orde de vaststelling der rekening van de uilgaven en ontvang sten van het Hoogheemraadschap over het jaar 1925. De totale ontvangsten bedroegen f 623.105.49. de uilgaven waren f505.625.18, zoodat het batig saldo bedroeg f 117.625.31. Het totaal der ontvangsten en uitgaven was bij de begrooling geraamd op f803.118.34. De uitgaven, nader gespecificeerd, waren: Kosten voor het huishoudelijk bestuur bestuur 4 87.044.72V=; idem voor openbare werken f328.315,80; idem van de bijzon dere eigendommen f 5277.11idem van waarnemingen en toezicht f4486.15; uitga ven in de vorige hoofdstukken niet begrepen f59.185.30; buitengew. uitgaven f20.976.62 onvoorziene uitgaven f 194.47. De hoofdstukken van de verschillende ontvangsten wijzen aan- ontvangsten van vroegere diensten f 163.199.50; inkomsten van bezittingen f54.835.38; opbrengst van sluizen en bruggen f 18 470.21, id. van om slagen over landen in Rijnland f311.333.40; idem wegens bemaling van landen buiten Rijnland of andere door Rijnland bewezen diensten f21.146.621/'; verschillende ont vangsten f44.489.451/' en buitengewone ontvangsten f 9630 91'/'. Tenslotte werd ook het gaarderboek over 1926 vastgesteld Z. H. V. „Het Groene Kruis'. Gisteravond hield de afd. Leiden van de Zuid-Holl. Vereeniging ,,Hct Groene Kruis" onder voorzitterschap van dr. J. A, Sohreu- der in het gebouw Pieterskerkgraoht haar jaarlijksche algemeene vergadering. Na lezing der notulen en mededeeling van en kele ingekomen stukken bracht de secre taris, de heer Eilippo ter voldoening aan art. 11 der statuten het verslag uit van den toestand der vereeniging over het jaar 1925. De reglementaire ledenvergade ringen werden 16 Juni en 28 October 1925 gehouden. Het bestuur kwam vijfmaal bij een om de belangen van het Groene Kruis te bespreken. De vereeniging leed een gevoelig verlies door het overlijden van bet bestuurslid, den heer mr. P. M. Trapman. Voor zoover zijn drukke werkzaamheden hem toelieten wijdde hij gaarne zijn krachten aan ons „Groene Kruis". Het bestuur mocht in de jaren va.n zijn bestuursfunctie menig dfge- lijk advies van- hem ontvangen. Zijn nage dachtenis houdt de vereeniging in eere. De werkzaamheden van de wijkverpleeg ster, Zuster W. Th. van Bottenburg waren in vele weken van het jaar overstelpend. Het aantal bezoeken bedroeg in 1925 4208 tegen 3284 im het voorafgaande jaar. De secretaris bracht haar dank voor haar goed'e zorgen en getrouwe plichtsbelrach- ting. De assistente der wijkverpleegster en de concierge bleven in dit verslagjaar weer aan de vereeniging verbonden, meer in het bijzonder .voor de verzorging van het ma gazijn der verplegingsartikelen. Door de assistente werd bovendien eon 600-tal dien sten verleend. Er werden 1725 artikelen uitgeleend. Een veertigtal magazijnartikelen werd onbruik baar, voornamelijk rubberverplegingsarti- kelen. De magazijnvoor^iad werd door aankoop weer aangevuld en uitgebreid o.a. met een gummi waterbed, wi.ndringcn, ijs- zakken en twee sponsrubberbedden. In het ledental kwam weinig verande ring. „Het Groene Kruis'Verk kon regel matig worden voortgezet en de toestand der vereeniging geeft in het algemeen re den tot tevrcdctnheidL Het perceel Picterskerkgracht 3, dat in eigendom behoorde aan de Stichting „Ge bouw Pieterskerkgradht", waarvan de Ver eeniging voor Christelijk Onderwijs, Ars Aemulae en het Groene Kruis deel uit maakten, ging door ontbinding der Stich ting over aan de gemeente Leiden. Het bestuur is van meoning dat deze eigen domsovergang ook in het belang van „het Groene Kruis" is. De gemeente Leiden is bereid hot magazijn te blijven huisvesten in de tegenwoartlige lokalen. Mocht de gemconfte te eeniger tijd dey beschikking over het geheele gebouw wenschen, dan wordt het een andere gesohikte localiteit toegewezen. Voor de geldmiddelen verwees de secre taris naaar de rekening van de penning- mecsteresse mej. Le Poole. Wij noteeren hieruit, dat dc contributies hebben bedra gen f 4260 en dat wegens vergoeding van de diensten der wijkverpleegster f 2175 werd cmtvangen. Voor salarissen werd f3068 betaald en voor onkosten f1211. Voor aankoop van verplegingsartikelen werd f 913.85 besteed. Het batig saldo der winst- en verliesrekening werd op het hoofd „magazijnartikelen" afgeschreven. Secretaris en penning-meesteres werd dank gebracht voor hun bemoeiingen. Hierna werd na rondvraag de vergade ring gesloten. Vereeniging tot bevordering van den Bonw van Werkmanswoningen te Leiden. Gisternamiddag werd ten kantore van mrs. Cosman en Trapman alhier de alge- niecne vergadering gehouden van de Ver eeniging lot bevordering van den Bouw van Werkmanswoningen. Uit het jaarverslag (het 34ste) dal op deze vergadering werd uitgebracht, bleek onder meer, dat de werkzaamheden der Vereeni ging beperkt bleven tot de exploitatie der woningen. Wel bleef het bestuur bespre kingen voeren met B. en W. omtrent het stichten van nieuwe woningen, maar ook in dit jaar leidden deze besprekingen er nog niet toe, dat reeds met den bouw kon wor den begonnen. De verhuring der woningen leverde geen moeilijkheden op. Zoowel de administrateur als degene, die tijdelijk de woningopzichtores verving, deden hun werkzaamheden met ijver en tot tevredenheid van het bestuur. In den loop van bet jaar nam mr. E. Schotman ontslag als lid van het bestuur, waarin hij als penningmeester fungeerde. Zijn drukke werkzaamheden waren hem aanleiding heen te gaan. Het bestuur be treurt zijn aftreden ten zeerste. Mr. Schot man was een ijverig bestuurslid, die voor de werkzaamheden der Vereeniging steeds groote belangstelling toonde. Tot zijn op volger werd benoemd mr. F. J. J. Trapman alhier. Het besluur leeft in de hoop, dat het in het volgend jaarverslag zal kunnen gewa gen van de tot-stand-koming van nieuwe woningen ter vervanging der opgeruimde krotwoningen. Het vertrouwt, dat het gemeenlebetsuur het zijne zal doen om spoedige tot-stand- koming van een nieuw bouwblok te bevor deren. Het verslag werd door de vergadering goedgekeurd. Daarna werd door den penningmeester het financieel verslag der woning-exploitatie uitgebracht, waaraan wij het volgende ont- lcenen: De totale ontvangsten bedroegen in 1925 f 117.953,71. de uitgaven f 112 583,62, zoodat het batig saldo bedroeg f5370,09. Van een complex van 30 woningen werd f 13.249,61 ontvangen en bedroegen de uit gaven f 13.309,47van 147 woningen waren de ontvangsten f 83.482,31, de uit gaven f81.975,241/'- Wcrkm.woningen I: Ontvangsten f 12.273,71. uitg. f 10 779.29; won. GeeregrachtZijdgracht: ontvangsten f8948,08, uitgaven f6519,61. Ook de rekening werd onder dankzegging aan den penningmeester goedgekeurd. Het ruiterfeest Het sanatorium-fonds der onderofficiers- vereeniging „Ons Belang" heeft versterking noodig, en het is daarom dat de Leidsche afdeeling, evenals vorige jaren, een ruiter feest heeft georganiseerd in de groote ma nége der Doelenkazerne, waarvan de op brengst voor het fonds is bestemd. Dit feest, dat ook nog heden- en morgenavond wordt gegeven, en waarvoor een niet te hooge entrée-prijs wordt gevraagd, schijnt zich wel in groote belangstelling te mogen ver heugen. Vijfhonderd zitplaatsen heeft men er gecreëerd, en toch moesten er gisteravond nog meerdere stoelen worden aangedragen. De manége was op aardige wijze door de firma v.h. R. Geeraerts-Reuter verlicht, ter wijl de heer G. R. Lau voor een feestelijke aankleeding had gezorgd. Bovendien speelde „Sappho", dat met leden van Orpheus en eenige militairen was versterkt, er reeds lang voor het aanvangsuur haar vroolijkste wijsjes, waardoor men al dadelijk in de goede stemming kwam. Tc klokslag acht begon het feest met de entree van een zestal clowns, waarna een keurig gereden manoeuvre A la Flêche aller aandacht trok. Nauwelijks was het vroolijk belgerinkel der nauw luisterende paarden verstomd oj een Mexicaan9che schutter stoof in woeste vaart de manéze birmen. BINNENLAND. Ds. Joh. Rauws, zendingsdireclor in Oegstgeest, herdenkt heden zijn 25-jarig herderlijk ambtsjubileum. Het Koninklijk bezoek aan Amsterdam. Zitting der Tweede Kamer. Diverse jaarvergaderingen en andere bijeenkomsten. BUITENLAND. Baldwin in het Lagerhuis over het Engelsche mijuconflict. De verkiezing van den nienwen Pool- schen president Briand krijgt nogmaals een votnm van vertrouwen. Nienwe onrnst in Portugal. Het Zweedscke kabinet treedt heden af. daarbij van zijn vermeende schutterscapa- citeiten blijk gevend door een zestal branr dende lampjes uit te schieten, in casu.... le doen uitblazen, wat groote vroolijkheid veroorzaakte. Een drietal ruiters gaven nu een springdemonstralie ten beste, waarna het programrpa vóór de pauze besloten werd met een aantrekkelijk nummer „Russische Post" en een komische stoelendans, uitge voerd door acht ruiters. De tweede 'helft begon met hel optreden van Carré Junior, die den volke demon streerde waartoe hij in twee maanden tijds een dienstpaard had weten te brengen. Ge willig en nauwkeurig gehoorzaamde het mooie dier aan iedere, met de zweep aange geven, zwenking en aan ieder tempo. Het stapte over balken, galoppeerde, knielde, enz. Een werkelijk hoogst verdienstelijke prestatie, wooxvoor de heer Carré luiden bij val verwierf. Een ,,zang"-nummer van een viertal clowns bracht eenige variatie, ter wijl vervolgens weer een tweetal cowboys, waarbij de heer Carré, de „arena" binnen stormden, acrobatische toeren op de paar den verrichtten en het lasso-werpen demon streerden. Toen op een gegeven moment Carré op het losse paard zou springen vond het dier het blijkbaar welletjesen on der daverend gelach der toeschouwers sprong het een seconde tevoren.over de afzetting, den berijder met een triest gezicht alleen slaan latendl Van geheel anderen aard doch stellig ook veel mooier was het caroussel-nummer, gereden door twaalf on derofficieren der veld-artillerie. Het was, dunkt ons. het fraaiste van heel den avond, een spel van zwenken en keeren, een soort rhythmische dans van man en paard op de maat der muziek, besloten met een alge-: meen spring nummer. Tenslotte optreden van een aantal volli- geurs, een eerste rijles, een paar moppen der telkens optredende clowns, een tableau vivant en de eerste avond van het goed ingezette ruiterfeest was ten eindel Toinconcert „Zomerzorg". Gisteravond had in de fraaien tuin van café „Zomerzorg" het reede door ons aan gekondigde concert van de Haarlemsche Or kestvereniging plaats. Waar het weer niet geheel en al onverdeeld gunstig was, mag de opkomst van hel publiek zeer zeker be vredigend genoemd worden. De pre3l'atie3 'van de H. O. V. zijn van genoegzame algemeene bekendheid dan dat wij er hier nog over zouden uitwijden. Het programma voor dezen avond bestond uit sluitend uit opera-muziek. Het publiek loon de zich uiterst dankbaar en juichte na elk nummer orkest en leider hartelijk toe, zoo dat dit eerste concert, in den geheel geres- taureerden en a giorno verlichten tuin, stel lig tot voldoening stemt. Moge dit voor den organisator, den heer Batenburg, een aansporing zijn om op den ingeslagen weg voort te gaan. Het slot van dezen schoonen avond werd gevormd door een luisterrijk vuurwerk; geleverd door de firma A. J. Kal. De mooie entourage met op den achter grond de oude boomen, zoomede de talrijke lichtjes, die door het gerimpelde oppervlak van den vijver prachtig weerkaatst werden, werkte er in niet geringe male toe mede om dit gedeelte uitstekend te doen slagen, zoo dat de vrij talrijke bezoekers waarlijk geen spijt zullen hebben gehad van hun gang naar „Zomerzorg". Dat bij de volgende gelegenheid het er nog voller zal zijn, is o.i. niet aan twijfel onderhevig. Naar wij vernemen, is dr. J. C. S. Locher, predikant bij de Ned.-Herv. gem.f alhier, die langen tijd in het Diaconessen- huis werd verpleegd en er tweemaal een maagoperatie onderging, in zoover hersteld, dat hij heden de inrichting heeft kunnen verlaten. Na eerst eenigen tijd thuis rust te hebben genomen, hoopt dr. L. in hei buitenland verder herstel te zoeken.

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 1