EH MIER CHOCOLADE REEPEN NO 20310. LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 1 Juni Tweede Blad Anno 1926. voec/zaa m v enste nken c/ BINNENLAND. FEUILLETON. GEMENGD NIEUWS. dwingende Noord-Nederlandsche belangen geboden is; overwegende, dat de voorgestelde wijzi ging geen waarborg brengt voor handhaving en versterking der Nederlandsche cultuur gemeenschap van Vlaanderen en - Holland; overwegende, dat integendeel de voorge stelde wijziging eenerzijds door de principi- eele opheffing der Belgische neutraliteit de consolidatie van het den Vlaamschen eigen aard verstikkende Franco-Belgische blok be vordert en dat deze wijziging anderzijds door tal van bepalingen Holland dienstbaar maakt aan Franco-Belgische economische, politieke en militaire belangen; overwegende, dat deze wijziging aldus een schrede is op den weg eener Neder- landsche nationaliteit van Holland en van Vlaanderen bedreigende oplossing der Groot-Nederlandsche kwestie in Franco- Belgischen zin en derhalve in strijd is met de waarachtige, Dietsc'he, Groot-Neder landsche gedachte; spreekt als zijne meening uit, dat het de plicht is van alle stambewuste Hollanders en Vlamingen om zich tegen liet tot stand komen der aanhangige wijziging van het verdrag van 1839 te verzetten. Staatspensionneering. Het hoofdbestuur van den Bond voor Staatspensionneering heeft een brief gericht aan Paus Pius XI (in de Latijnsche taal), waarin onder meer wordt gezegd, dat in te genstelling met de houding der roomsch- katholieken in het buitenland „de Roomsch- Katholieke Staatspartij in Nederland zich ten sterkste legen het Bondsstreven verzet en behoudens faciliteiten in een over gangstijdperk geheel den geldel ijken last van eventueele pensionneering, zelfs met bijberekening van alle onkosten, op de schouders laadt ook der minst-draagkrachti- gen, wat in de gegeven omstandigheden ten gevolge heeft, dsat arbeiders, kleine zelfstan digen etc., die na 1919 den leeftijd van 65 jaar bereiken en voor wie op geenerlei wijze premie is betaald, verstoken blijven van een eervollen onbezorgden levensavond; dat deze onchristelijke houding der Neder- landsche Roomsch-Katholieken beschouwd in liet licht der daden van Roomsch-Katho- lieke buitenlanders, en in dat van de eischen der Heilige Schrift, stellig niet de goedkeu ring zaj kunnen wegdragen van het Hoofd dor Roomsch-Katholieke Kerk; redenen, waarom het hoofdbestuur voor noemd U, Heilige Vader, eerbiedig verzoekt de Roomsch-Katholieken in Nederland met Uw heilig gezag af te brengen van de dwa lingen huns weegs". De Liberale Groep-Van Houten. De heer J. D. Viruly te Scheveningen, secretaris van de liberale groep-Van Hou ten. deelt mede: Vorige maand heeft de meerderheid der actualisten onder leiding van dr. De Jong besloten tot fosie met het Vaderlandsch Verbond. Thans heeft de algemeene verga- gadering van 29 Mei van het Vaderlandsoh Verbond besloten dit Verbond op te heffen, en in samenwerking) met dr. De Jong en zijln actualisten een nieuw Vaderlandsch (Verbond op te richten. .Waar dit nieuwe Vaderlandsch Verbond evenwel op actualistisch-fascistische leest zal zijn geschoeid, kan de liberale groep, bekend als de Partfr-Van Houten, welke tot het Vaderlandsch Verbond behoorde, met deze reorganisatie niet medegaan. Deze groep, waarin naast mr. S. van Houten staan de voormalige vice-voorzitter van het Vad. Verbond mr. dr. J. A. A. H. de Beau fort en de hoofdbestuursleden jhr. mr. dr. fW. D. de Jonge en J. D. Viruly, herneemt dan ook zijn zelfstandigheid. Evenwel leze men in verband hiermede het 6lot van mr. Van Houten's Staatkun digen Brief, d.d. 80 April: „Misschien is thans de baan ook meer geëffend voor samenwerking met den Vrijheidsbond voor een ingrijpende verbe tering van het kiesrecht dan in 19fö." bestaat thans dus een redelijke kans, dat de Vrijheidsbond met de liberale groep- Van Houten versterkt wordt. Centrale Nederlandsche Ambtenaarsbond. Gisteren is in De Twee Sleden te Den Ilaag de 4e algemeene vergadering aange vangen (31 Mei, 1 en 2 Juni) van den Cen- tralen Nederlandschen Ambtenaarsbond. Zij werd geopend door den voorzitter, den heer F. S. Noordhoff, die wees op den bloei van den bond, welke 1 Mei 1926 9374 leden telde (1 Januari 1926 9169. 1 Januari 1925 8572); het Bondskapitaal be draagt thans ruim f82,000. Spr. deed uil- komen, welk een goede geest er heerscht in den Bond. welke zoo paraat is als ooit leve ren. Goed ook is de verhouding tot be vriende organisaties, met name ook tot den Werkliedenbond. Onder het regime van minister Golijn hebben de ambtenaren veeren moeten laten, wat den tegenzin bij de katholieke arbei ders tegen de coalitie zeer versterkt h^ft. Het extra-parlementair kabinet wenscht nu rust in de salarisverhoudingenmaar de Bond heeft te zorgen dat de belangen der ambtenaren niet in het gedrang komen. Dat de gemeente-ambtenaren er minder slecht zijn afgekomen, ligt aan de andere politieke verhoudingen in .Provinciale Sla- ten en Gemeenteraden, vergeleken bij die in de Tweede Kamer, Spr. keurde het sterk af dal bij de stem ming over de motie van Embden in de Eerste Kamer zoovele sociaal-democrati sche leden afwezig waren. De Bond toone dat de ambtenaren geen enkele salarisverlaging meer zulten aan vaarden; thans is de tijd voor salarisver- hooging gekomen. Verschillende vertegenwoordigers van andere organisaties werden door spr. be groet; o.a. Falkenberg namens den Al gem. Duitschen Ambtenaarsbond. Fransche, Oos- tenrijkschc. Engelsche en Tsjecho-Slowaak- sche organisaties hadden bericht van ver hindering gezonden. Namens het N. V. V. begroette de heer Van der Linden de vergaderden; spr. zette uiteen dat het de vakbeweging goed gaal; we hebben alle hoop aldus spr. eerst daags weer de 200.000 te .bereiken. Vooral de groep hoofdarbeiders neemt er toe. Namens het „Personeel in Overheids dienst' sprak de heer Luhrs. Voor den Alg. Nederl. Politiebond de heer Koenod. De heer Falkenberg uit Berlijn bracht de groeten van de Duilsche collega's over. Namens de Haagsche afdeeling sprak de 'heer Kuiper een woord van wplkom. Na eenige discussies weiden de jaarver slagen van den secretaris en den penning meester goedgekeurd, waarna dé zitting tot heden werd verdaagd. Bij Kon. besluit is op zijn verzoek eervol ontslagen J. H. Struyk van Bergen als notaris te Dinteloord. De alpliabctische aanbevelingslijst voor rechter in de rechtbank te Dordrecht bestaat uil"; Mrs. L. v. d. Bijtel, A. J. Paulus, B. F. Verveen, allen -subst -griff. bij de rechtbank, respect. Dordrecht, 's-Gravenha- ge en Rotterdam Mr. H. A. J. Reumcr, amb tenaar Openbaar Ministerie bij Kantonge rechten, ter standplaats Rotterdam is met het lot afgevallen legen een der bovenver melde candidal en. De raad van Den Haag heeft het voor stel van B. en W. inzake den stadhuisbouw verworpen met 358 stemmen en met 2221 stemmen een molie-Joëls om de Spuiplannen uit te werken. Gistermiddag is de jaarlijksche ver gadering gehouden van het Indisch Genoot schap. Tot bestuursleden zijn gekozen mevrouw Van DeventerMaas en de heeren W. Crcmer en J. W. J. Wellan. Uit het jaarverslag blijkt, dat de vereeni- ging thans 338 leden telt. Er is een batig saldo van ruim f210. RECLAME. Uw eerste taak te morgens zij zorg te dragen voor goede ontlasting. Tenzij dit geregeld geschiedt, krijgt gij hinder van hoofdpijn, gedruktheid, maagpijn, onzuiver bloed enz. Fosterte Maagpillen genezen verstopping, regelen de lever, maag en in gewanden, eD versterken zoodoende uw ge heele gestel. 6062 Prijs per flacoD van vijftig versuikerde pillen f 0.65in apotheken en drogistzaken. RECLAME. 6058 n.v.hollanW ZWITSER CHOCOLADE - F- Het Koninklijk Bezoek aan Amsterdam. Te kwart voor twaalf heeft de Kon. Familie gistermorgen een uitgebretden rij- oer door een groot gedeelte van de stad «smaakt- Het was thans aangenaam weder; ie wind was niet hinderlijk en zorgde voor wat zonneschijn, welke aan de drukke straten en grachten, waar overal de driekleur woei, een vroolijken aanblik gaf. Ditmaal heeft de Koninklijke Familie verschillende 6tads- jiken bezocht, waar zij in jaren niet ge weest is, waarbij zjj echter weer blijk gaf van haar voorkeur voor toch wol het schoon ste, waarop Amsterdam zich zoo terecht beroemt, de mooie statige grachten, die in baar zomerkleed van zonnig groen op zijn foordeehgst uitkwamen. bangs Leliegracht en Egelantisrsgracht teed de hofstoet naar de Hugo de Groot- binirt, en vandaar door de Bilderdijkstraat naar de Ter Haarstraat. Hier waren van de Gereformeerde ziekenverpleging alle niet bedlegerige patiënten op het trottoir of op de balcons opgesteld met het ver plegend personeel, terwijl de zieken, die bet bed niet konden verlaten, zooveel "5ne- gelijk voor de vensters waren geplaatst. De pleegzusters hebben de vorstelijke familie het Wilhelmus toegezongen, terwijl de stoet een oogenblik halt hield. Taarna heeft het dochtertje van dr. .1. W. de Braine bloemen aangeboden. Vriendelijk neigden de Koningin, de Prins en de Prin ts? ten dank en ten afscheid en daarna werd de weg vervolgd. Door de Kinkerbuurt en de Nicolaas Beetsstraat, waar de brandweer voor do kazerne stond aangetreden, ging het thans H3ar de Vondelstraat en de Koemer Visser- ptraat, en vervolgens stapvoets door het yondelpark. Tevoren heeft Prins Hendrik, vergezeld door jhr. Laman Trip, een bezoek gebracht sar. de Marine-tentoonstelling in het Ned. Historisch Scheepvaartmuseum en aan het gebouw van de Verkeerspolitie aan den Overtoom. De Koningin-Moeder zal heden een kort bezoek aan de stad brengen. Nadat de Koningin gistermiddag lialf 5 tor Gedep. Staten van "Noord-Holland liad ontvangen, kwam halfzes 3e gemeenteraad Van Amsterdam op audiëntie. Burgemeester De Vlugt hield een rede. Gisteravond heeft de Prins een bezoek gebracht aan de nieuwe Studenten-sociëteit. Tweede Kamer. In de lieden te houden vergadering van 4e Tweede Kamer zal de vooratter voor stellen: De wetsontwerpen: Herziening van de t.Veidedtgingsbelasting II; Wijziging van de artikelen 32, 33 en 34 der Leeningwet 1914, waarvan de gewijzigde tekst is bekend ge maakt bij Kon. besluit van 6 Aug. 1920, benevens beëindiging van de heffing van i opcenten op den accjins op suiker, als bo- ioeld in art. 37 van genoemde wet; Wijziging van de Wet op de Personele belasting 1896; Aanvulling der Zegelwet 1917; Heffing eener .Weelde-verteringsbelasting te verzenden naar een commissie van voor bereiding. Het NederlandschBelgisch Verdrag. Een op j.l. Zaterdag te Utrecht onder leiding van mr. P. W. de Koning gehouden algemeene vergadering van den Dietschen Bond was in hoofdzaak gewijd an de bespre king van het NederlandschBelgisch ver- dog, mede in verband, met de indiening bij de Belgische Kamer van het wetsontwerp tot goedkeuring daarvan en met de publica tie van de memorie van antwoord van mi ester van Kamebeek en van het Additio neel Protocol. Een zestal Hollandsclte en Vlaamsche sprekers hebben verschillende zijden van hel verdrag nog eens in den breede in het licht gesteld. Door dc vergadering werd de volgende motie aangenomen: De Dietsche Bond, overwegende, dat de aanhangige wijzi ging van het verdrag van 1839 noch door dwingende Zn id-Nederlandse he noch door gg—--w- Het Ondergrondsche Syndicaat Door Mrs C. N. WILLIAMSON, hcderlandsehe vcrialing van Ada van Arkel. 12) ..Ja erg, is hel nicl?" zei de oudere vrouw. „It geloof nooit, dat zij het soort vrouw is, dal een Amerikaan of een Engelschman zou aantrekken, denkt u?" ..Misschien niet," gaf het meisje toe, zich verbaasd afvragende waar dit gesprek heen ging. ..Natuurlijk,'1 ging lady Elhinglon voorl, .zou een arme man haar misschien willen trouwen om haar geld. want zij moei heel 'dk zijn, en dat geloof ik ook wel, waal zij k-eed! zich heel koslbaar en zij heeft mooie ■''"'Veelei! maar nültionnairs behoeven niet zon zulke minderwaardige dingen Ie denken verband mei een vrouw." '„Arm schepsel," dacht Sheila, „zij is zeker a' °ver de vijflig, en loch geloof ik, dat zij veriie|(j js en jaloerseh, op mijnheer Car- "nglon of op mr. Franklin, wanl dat zijn de '■enige millionnairs, die ik gehoord heb. dat hotel 2')a. Wie zou hei wezen?" Maar zij behoefde niet lang nieuwsgierig c zijn. De volgende zin van ladv Ethington ■aazle haar het raden gemakkelijk. ..Mr. rankün zei gisteravond, dat de secreta- Sse VJn mr Kjnnon |)em zou ileipen et zijn massa brieven," ging dc dichteres 'cl v'ermoed. dat hij u bedoelde?" ueila antwoordde, dat zij mr. Franklin Wcit avond van zes lot zeven zou helpen, tenzij voegde zij er ondeugend bij hij •haar diensten aan een van zijn kennissen wilde leenen. „Aan een van zijn kennissen leenen?" herhaalde lady Blhïnglon opeens één en al opwinding. „Daar bedoelt hij gravin Ka- rovski mee?' Zij zweeg even en dacht schijnbaar ernstig na. Toen ging zij verder met een bios en schitterende oogen: „Lieve, ik heb je iets ie vragen. Houdt je veel van juweeien? Natuurlijk. Dat doen alle nor male jonge meisjes. Je gaat me nu zoo heer lijk met mijn werk helpen en ik wil je iels moois geven om je aan te moedigen. Mis schien heb je wel gehoord, dat ik een manie heb voor juweeien en er heel wal bezit. Nu. ik zal de doos halen, waarin ik mijn ringen bewaar en ik zal je er eenige aan wijzen, waarvan je er een mag uitzoeken." „O neen, lady Ethington, als 't u blieft niet 1" riep Sheila. „U is heel vriendelijk, maar ik zou zoo'n cadeau niet kunnen aan nemen. Ik wordt door den directeur van het hotel betaald voor al wat ik voor u doe en „O, maar er is nog iels anders, dat ik zou willen, dat u voor me deedl; iets, waar de directie niets mee te maken heeft en waar die ook niels over zal te welen komen als je liet aardige, verstandige meisje bent, waar jk je voor aanzie," viel lady Ethington haar in de rede. ,,U behoeft niet te aarzelen om dezen ring aan te nemen en misschien r.og een andere kleinigheid later, als u uw best hebt gedaan, want u zult het verdiend heb ben. Kijk niet zoo bedrukt. Het is iels heel gemakkelijks, dat ik je wil laten doen. en liet za! je andere werk heelemaa! niet beïn vloeden. Ik vraag je alleen maar om me te laten weten of mr. Franklin minnebrieven schrijft of brieven van welken aard ook aan vrouwen en of tl, als u bij hem is, iets ziet of hoort, dat u den indruk geeft, dat hij om gravin Karovski geeft." „Dal kan ik onmogelijk doen," antwoord de Sheila snel. „Ik weet zeker, dat u er niet over heeft nagedacht, want als ik deed wat u vraagt, zou ik een spion zijn, een gemeenc spion, en ik zou verdienen ontslagen te wor den." „O lieve Hemel," riep lady Elhinglon uit „Dat is nooit in me op gekomen. Natuurlijk zou ik liet u nooit gevraagd hebben, als ik daaraan gedacht had. Vergeet het maar gauw. Maar u moet toch op een goeien dag mijn juweeien eens zien; nü als u wilt. „Zouden we nu niet liever gaan werken." stelde Sheila voor. „wij hebben nu al een halfuur gepraat." Doch lady Ethington beweerde, dal zij niet in een stemming was om te schrijven. Zij had zich al nerveus gewerkt, zei ze, en zou zich veel beter voelen als zij kalm wat praatte. En dus praatte zij. maar niet kalm, niet alleen over haar eigen aangelegenhe den; maar .over die van iedereen van eenig gewicht in het hotel. Zij verleide Sheila, dal lady Marsden vreeselijk diep in de schulden zat, en dal overal, waar zij kwam, de schuldeischers haar lastig vielen en dat de „arme, mooie Viola" een vreeselijk leven had bij zulk een moeder. Maar op de een ol andere manier, ging lady Ethington vertrou welijk voort, was lady Marsden er in ge slaagd Mark Carrington, die millionnair. die iedereen zoo aardig vond, in haar netten te vangen. Hij was een. buitengewoon knappe man en een weldadig en goed mensch ook, maar hij was niet 3lim genoeg gew.est om Lydia Marsden te doorzien. Men zei, dat zij er vroeg of laat wel in zou slagen zijn rouw 1e worden, en het zou natuurlijk schitterend Vechtpartij TeDelft is d woonwagenbewoner De G. bij een vecht partij in hert woonwagenkamp in dr-n Wip- polder door zijn zwager B. met een mes in den buik gestoken ën vrij ernslig verwond Een andere zwager bracht De G. met een steen een bloedende hoofdwonde toe. De man is in het gasthuis Ier verpleging opge nomen. Een der daders werd gearresteerd, de andere is voortvluchtig. Een witte spreeuw. B ij den heer S. te Lekkerkerk is een jonge spier witte spreeuw met roode oogen bezorgd. Met lijstervoeder en wormpjes wordt getracht het dier in het teven te houden. Twee jongens onder een ran- geerenden trein. Gisteravond omstreeks 7lU uur is een ernstig ongeluk gebeurd od den Westerdoksdijk tc Amsterdam, waar goederentreinen over den openbaren weg rijden, en ook vaak rangeeren. Terwijl jon gens aan het voetballen waren, Ier aoogte van de zandvlakte, welke Trompkade heet, naderde van den kant van den steiger van de Holland-Amerika Lijn een goederentrein bestaande uit een locomotief en 31 wagons. Een der jongens, de 12-jarige Ilolshuizen, wonende Palmgracht 14, bemerkte den trein niet, doch liep daar recht op aan Hij kwam tusschen den tweeden ten derden wagen terecht, kreeg een duw van de tree plank, en geraakte onder laatstgenoemden wagen. Zijn vriendje, de 14-jarig'e Kroon, wo nende Palmgracht 23, wilde hem nog tegen houden, doch viel helaas ook. Van den jong- sten knaap weiden beide beenen afgereden. In hopeloozen toestand is hij met den auto van den G. G. D. naar het Binnengasthuis overgebracht. Onderweg bezweek de jongen aan de zeer zware verwondingen. Kroon be kwam ook zeer ernstige verwondingen. Hem werd door een der wielen den rechtervoet afgereden. Ook hij moest naar het Binnen gasthuis worden overgebracht. Bij het door de politie ingesteld onderzoek, bleek, dat den machinist geen schuld treft, daar de locomotief de plaats waar het onge luk zich afspeelde, reeds gepasseerd was, en hij dus niet kon vermoeden dat de spe lende jongens den trein niel bemerkt had den. De moordaanslag in de Soen- dastraat. Het slachtoffer van den moord aanslag in de Soendastraat te Amsterdam is in het Wilhelminagaslhui3 overleden. Zooate men weet, weigerde de in hechtenis genomen zoon van D. alle inlichtingen aan de politie. Ook de overige huisgenoolcn, die bij de voor haar zijn en ook voor Viola, dat zij dezen slag kon slaan. Maar loch hadden de handelslui niet genoeg verlrouwen in haar succes om den rijken man aan den haak te slaan en dat leek wel wat verdacht, >mdat zulke kooplui juist altijd zoo'n lijnen neus hebben. Sheila voedde zich heel schuldig, dat zij hier al die intieme dingen over lady Mars- den en de arme lady Viola zat aan te hoo- ren. en zou lady Ethington graag hebben willen doen ophouden, als zij maar had ge weten hoe, hoewel zij niet kon helpen, dat zij er belang in stelde. Het was echter voor iemand in haar positie onmogelijk, om iemand als lady Ethington terecht te wijzen, en zij kon dus niels anders doen dan luiste ren tot haar uur om was. Zij moest, als zij met haar werk voor lady Ethington klaar was, weer naar de kamer van mr. Mc. Kinnon gaan om te hooren oi de tijd, dia voor extra-werk was open ge houden, gevuld moest worden. Toen zij op het punt stond om binnen te gaan, ging de deur plotseling open en mr. Franklin kwam zoo snel naar builen, dat Sheila achleiuit moest springen om een botsing te vermij den. Hij maakte zijn excuses, maar zij had juist tijd om te zien, dat er een uitdrukking van buitengewone voldoening op zijn knap gezicht lag. „Hij heeft misschien de een of andere gunst van mr. Mc. Kinnon gedaan ;ckre- gen," dacht het meisje; doch mr. Mc. Kin nor was er niet. Mr. John Munro was rileen in de kamer en zat aan zijn eigen schrijfta fel met een bundel papieren in de hand Hij zag er echter niet uit of hij gewerkt had. Hij was schijnbaar onder den indruk van een of andere sterke emotie, die hij. toen hij Sheila zag binnenkomen, met moeite trachtte te gebeurtenissen ten huize van D. aanwezig zijn geweest, wilden geen inlichtingen geven over wat er heeft plaats gevonden. Gisteren echter heeft de zoon een volle dige bekentenis afgelegd. Hij gaf op, dat hij ter bescherming van zijn moeder zijn vader heeft aangevallen. Nadat hij ter beschikking van de justitie was gesteld, is hij weer op vrije voelen gekomen. Zooals wij meldden stond het slachtoffer ongunstig bekend. De beide Pinksterdagen en ook den dag daarna, waarop het dram? zich afspeelde, was D. dronken, liet schijnt dat hij in zijn dronkenschap zijn vrouw heeft bedreigd. Men weet, dat hij toen irt bet Wilhelmina-Gaslhuis was opgenomen en verklaarde een poging tot zelfmoord to hebben gedaan. Vermoedelijk heeft hij op deze wijze willen trachten zijn zoon lo sparen. Droevig ongeval. TeNieu- wemcer is gistermiddag tijdens het transport van kisten geweer-onderdeelen, ten be hoeve van de Artillerie-inrichtingen aan de Hembrug een droevig ongeluk gebeurd. Bij het transport wordt gebruik gemaakt van een Ford-truck. Daar liet hier een ge ringen afstand betreft, worden de kisten niet vastgebonden en is het verboden daarop plaats tc nemen. Ondanks het verbod van zijn chef en de waarschuwingen van zijn mede-arbeiders is de 28-jarige P. K. v. d. S. op de met kis ten geladen auto gaan zitten. Waarschijn* lijk heeft hij door een kuil in den korten af 1e leggen weg het evenwicht verloren met liet gevqjg, dat hij van den wagen viel en een kist op het lichaam kreeg. De val was zóó ernstig, dal de doc'd spoedig intrad. De verslagene was gehuwd cn vader van ién kind. Door den trein overreden, Men meldt uil Zaandam: Gistermorgen om; slreeks 5 uur heeft men te Zaandam op het gedeelte spoorrails tusschen Westzanerdijk en het slationsemplacement hel lijk gevon^ den van den 27-jarigen M. v. d. II. Het hoofd was van de romp gescheiden. Ifet lijk is naar de Algemeene Begraaf-» plaats overgebracht. Au lo-ongevallcn. IndeN.-» Ebbingeslraal te Groningen is de 52-jarige J. A., wonende Zaagmulderswegje door een auto aangereden. A. bekwam kneuzingen, een schedelbreuk en andere verwondingen. Ilij is naar het ziekenhuis overgebracht. Te gen den auto-bestuurder is proces-verbaal opgemaakt. Toen cr-i Rollerdamsche autobus te Zwijn-* dreclit laDgzaam naar de slandplaaLs reed, trachtten eenige wielrijders nog door 't onderdrukken. Maar hij kon niet verhinde* ren, dat zijn vingers beefden, toen zij nea< veus aan de papieren frommelden, en dat er twee felroode plekken waren op zijn vrij huoge jukbeenderen. Sheila kon zich alleen maar voorstel/en, dal mr. Franklin iets moest gezegd hebben, dat mr. Munro beleedigd of gehinderd had; misschien had hij de een of andere fout iu de TegeÜng becritiseerd op een manier, dio mr. Munro als ondergeschikte niet had kun-r nen teruggeven. Zij had medelijden met den biceken jongen man en glimlachte vriende* lijk en kameraadschappelijk tegen hem, toen zij hem vroeg of er werk voor haar wa» tusschen drie en halfvijf. Hij antwoordde eerst niet, scheen zelfr haar vraag niet gehoord le hebben, ofschoon zij'n oogen zoo dringend op haar gevestigd waren alsof hij wilde spreken. Hij sprong op en begon de kamer op en neer le loopen, rusteloos, ongedurig, als een beest in zijn kooi. „Ik ben blij, dat u gekomen is blij, dat u gekomen is, juffrouw Douglas," zei hij eindelijk. „Had u me noodig?" vroeg ze. v „Ja neen. Ik bedoel, ik ben blij, dat u in Glenlorly gekomen is. Ik ben hier niet gelukkig. Ik 'ben een man met onbegrensd* ambities. Dit is geen plaats om daaraan i« voldoen. Ik heb me dood ongelukkig ge* voeld. met geen enkelen vriend om een* mee te pralen niemand, met wien ik in dien zin zou hebben willen pralen. Maar zoodra ik u zag gisteren, voe'.de ik de tegen woordigheid van een verwanten gee9L If verlang, dat u mijn vriendin wordt; mag itf u zoo beschouwen?,' J X l - (Wordt vervolgd)".

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 5