ANEKDOTES. <Je gewone raadsels 3 goede oplossingen hebt, is het voldoende om vermeld tc wor den. Bram Linsohooten, dat vind ik ook hoor, dat jullie niet veel voorspoed hebt met dc kuikentjes, wel erg jammer. Het is van baa-te te hopen, da.t deze nu allen in leven blijven en dat die eitjes van rle krielkip pen ook nog uitkomen. Als het weer nu maar eens eindelijk bestendig zacht wil blijven, en niet telkens weer koude dagen er tusschen. Henny Hulsbergen Hpnning, je brief kwam zóó vroeg over de post, veel vroeger dan de bezending uit Leiden. Ja de dagen vóór Pinksteren waren mooi en heel warm, maar len Pinksterdag was het bar koud. I'k hoop erg voor je, dat je Zondag mee naar Amsterdam mag, dat hoor ik dan de volgende week wel van je. Is de tocht naar NoorcLwijk en Katwijk nog doorge gaan, want Maandag het wel goed weer.' Nellie Baan, ik antwoord! maar op jouw naam, al ben je al weg uit het ziekenhuis als deze kindercourant komt. Je schreef, da.t er al een ander meisje op jouw plaats op de zaal is gekomen, die graag mee wi! doen, dat mag gerust hoor. Ik weet niet hoe zij heet, maar zij zal dit hoop ik wel lezen. Die gevlochten servetring in het couvert was zeker door Nellie Baan voor mij gemaakt, maar ze leest dit misschien niet meer, dus ze we<^t niet, dat ik haar bedank. Greta Hakker, wat heb jij flink je best gedaan om met drukletters een brief aan mij te schrijven. Ik hoop, dat je met Pink steren prettig bezoek hebt gehad, mocht er beide dagen bezoek komen, dat was ze ker wel heerlijk. Lig je dicht bij meisjes met wie je kan platen Dé .Wierama', las je verleden week wafe ik je schreef. Nu ontving ik je brief weer een week te'laat, dus verloren zijn ze niet, maar het is wel jammer als ik ze een week te laat krijg.: Nelly van Leeuwen, nu vandaag ook pas jo brief met het prijsraadsel ontvangen, zag je verleden week in de corresponden tie wat ik je schreef? ik kreeg toen ook je brief te laat en miste je bij de prijs raadsels, jammer niet waar? ,,Leendert, Theo, Betsie Elderhorst, ik heb jullie brief met 'belangstelling gele zen en begrijp heel best alles, wat er in staalt. Hoe heerlijk voor jo allen, dat je nu zoo'ai dooi gTOot portret hebt van je vader.- Hannie Mieloo, beD.je nu weer opnieuw ziek geworden, dat is al heel vervelend. Lig je gezellig in de huiskamer voor het raam, dan kan je ook eens naar buiten kij ken. Ik hoop de volgende week te hooren, dat je veel beter bent Annie van den Broek, de volgende week schrijf je mij natuurlijk wat voor boek je hebt gekregen, want nu had je den prijs nog niet gehaald. BVas je er zoo blij mee? Louis en -Corrie de Hertogh, nu is het goed warm, nu kunnen jullie zeker wel met je (ent naar Katwijk, misschien ga je Zondag wel al, als het weer zoo warm en droog blijft. Nico van Wijk, weer 2 brieven van je, een met anecdotes en raadsels, maar wil je nu vooreerst niets nieuws sturen, waDt ik heb nog zoo vreeselijk veel liggen. Vrijdags en Zaterdags was het mooi weer toen ik in Breda was, toen heb ik nog erg van de buitenlucht genoten, dat was heerlijk. Lena, Marie, Piet Kükler, wat zal alles nu goed groeien in het tuintje. Ja hoor. dat be grijp ik, dat je je verheugt om later groente uit je eigen tuintje te kunnen eten. Nelly en Lies Hagoort, ik heb nog zóóveel raadsels liggen; dus alsjeblieft wacht nog een beetje, ik zal later wel waarschuwen. Dit is goed weer voor de kuikens, groeien ze flink? En is het kleine poesje al gekomen? Jasper en Arie Koevoet, hoe vreeselijk grappig, wat je schreef over die 2 zwarte kuikentjes, die weggejaagd werden. Ik vond het len Pinksterdag wel bar koud, maar het deed mij toch niet aan Kerslmis denken, zóó erg vond ik het gelukkig nog niet. Koos Hofstra, dat begrijp ik, dat je zeer in je schik bent, dat je gelukkig hebt geloot. Corrie Broers, hoor ik de volgende week over je prijs? Lien de Graaf, Zaterdagavond was ik weer terug in den Haag, zooals ik ook in'de kindercourant vermeldde. Nu is het echt.zo mer, vindt je niet? tenminste als liet niet weer ordelijk verandert. Gerrit van der Horst, het zal vreemd zijn als een hidlang geen brieven van oen van jullie komen,' want al jaren hoor ik geregeld van een van jc familie. Ik hoop, dat Gerda er dan later plezier in krijgt en mij weer allerlei vertelt over je heele familie. Het beste allemaal. Suze en Ti lus Nooleboom, zeker houd ik ook heel veel bloemen, maar meer van le-^ veilde frissche bloemen buiten en in potten en vazen binnen, dan van gedroogde, bloe men, al vind ik hef ook vreeselijk aardig als iemand bloemen droogt en ze verzameld. Nellie Mulder, zoo druk- schoon gemaakt? Ben ie blij, dat het nu klaar is en alles netjes en schoon? Zoo, ben jij 's middags altijd thuis en 'smorgens naar je werk? Riekus en Corrie Kromhout, wat jammer dat jullie brief raet de prijsraadsels nu pas is gekomen. Ja hoor, Corrie als je veel huis werk hebt, moet je maar geen brief schrijven bij dc raadsels. Riekus, ik hoop voor je, dat j* toestemming zal krijgen om heele dagen naar school te gaan. Ali de Groot, je- brief met prijsraadsel kreeg ik deze week pas. Catharina van Egmond, wat aardig die beschrijving over je reisje naar Utrecht met je vader, hoe grappig om' 's nachts te rijden en er dan 's morgens heel in de vroegte aan te komen. Ik ken Utrecht o zoo goed, ik heb er zóó dikwijls gelogeerd, en ik kom er nu nog dikwijls, want mijn eenige broer woont er. Bertha en Marie van Iterson, het spijt mij voor jullie, dat de brieven met prijsraadsels te laat waren, ik zou, als ik jullie was, altijd maar zorgen dat de brieven er als Dinsdags morgens zijn. dat is veiliger. Nu lekker weer, vindt 'je niet? Willem en Jan Overduyn, van ieder van daag 2 brieven gekregen, ook van de prijs raadsels. Het sprookje van Hans en Grietje ken ik wel, en ik heb het ook wel zien op voeren. het is een mooie operette. Heb je het begin der correspondentie gelezen, daar zie je het antwoord op de vraag over het ver schijnen van de kindercourant verleden week. Daar was het len Pinksterdag goed weer voor, om werkjes binnenshuis te doen. Ik mis vandaag veel trouwe klantjes, na tuurlijk uit geweest met Pinksteren, dat be grijp ik o zoo best. Allen hartelijk gegroet door Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKEREN. GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Bram Linschotem, Nettie van Kiessen, Mientjo van Riessen, Henny Hulsbergen Hen- ring, Nellie Baan, Gretha Hakker, Nellie Muidei', Cornelia van der Lelie, Anale Ba- velaar, Aart van de Nadert, Thomas Hofstra, Koos Hofstra, Lien de Graaf, To de la Bjje, Fraus Sohimmel, Suze Nootebo.om, Titus Nooteboom, Lena Kükler, Piet Kükler, Marie Kükler. Hendrik Jan Broeksema, Bep Broek sema, Piet Nieboer, Willem van der Ham, Neliy Hagoort, Lies Hagoort, Jan Smit, Suze Bavelaar, Jasper Koevoet, Arie Koe voet Catharina van Egmond, Jozef Hanno, Mientje Hanno, Coruelis Blaauw, Jan Over duyn, Willem Overduyn, Hannie Mieloo, Louis de Hertogli, Corrie de Hertogh, Koos Brouwer, -Willy de Neys, Suus rle la Rie, Nico van Wjjk, Annie van don Broek, Leen- dert Elderhorst, Theo Elderhorst, Betsie Elderhorst. In dit pakje vond ik nog brieven mot goede oplossingen der p r jj s r a a d s e 1 s van: Wiliem Overduyn, Jan Overduyn, Annie Oudshoorn, Catharina de Lange, Cornelia van dei- Lelie, Ali de Groot, Nelly van Leeuwen, Marie van Iterson, Bertha van Hereon, Annie Bavelaar, Dé Wiersema, Corrie Kromhout, Eiekus Kromhout, en een brief zonder naam in wit couvert op wit ge ünieerd postpapier. OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT HET VORIGE NUMMER. 1 Een ruiter op zijn paard. {Van eer. paard spreekt men ook van beenen). 2. Rotterdam. Rat, Tom, t, rad. 3. lulius Caesar. •1. De letter a. Min ho. Minho. 6. Zwartsluis; ar, wit. was. zuil. 7. Dit 8. Anjelier, roos, ridderspoor, papaver. RAADSELS. Voor allen om uit te kiezen, de giooteren h. de kleineren 3. I. Ingezonden door Bram Liuschooten. Er liep een mannetje rondom het huis; Hij zei: vrouwtje haal ]e kleeren in huis Wie is dat? II. Ingezonden door Jozef Hanno. Welke boer kan vreeselijk veel lever, maken? III. Ingezonden door Willy de Neys. Groen gezocht en ras gevonden Afgeschrapt en vastgebonden Toen gerookt maar niet gegeten Toen gekookt en weggesmeten. IV. Ingezonden door Lena en Michela de Vleeshouwer. Mijn geheel van 3 letter grepen is eer, plaats op Java. De le en 2e lettergreep samen is niet binnen, de kinderen spelen ei zomers graag; de 3e lettergreep hebben de ouders voor hun kinderen. V. Ingezonden door Grelha v. d. Zwart en Trijntje Voorma. Een spreekwoord van 5 woorden en 2J letters. I. 20, 14, een vrouwelijke kip. 19,31, een lengtemaat. In dc meeste huizen is een 4, 13, 17, 15. Het 22. 10, 18, 16 11 van slotfen, gebeurt meest machinaal. 12,23. 2, 7, 21 is een snareninstrument. De dames volgen graag de 9, 3, 25, 5, VI. Ingezonden door Suze Bavelaar. Trap op, trap af Kan loopen op een draf, Maar waar het gaat, Of waar het staat 't Is altijd op zijn kop. Wie raadt het? VII. Ingezonden door Annie en Tini Epskamp. Iets van 4 letters dat dient om licht te geven; laat de laatste letter weg, ik fcen een jong diertje. VIII. Ingezonden door Liesbeth en Jaap Barnouw Kaas is een gezond voedsel. Neem een woord uit dezen zin. draai het om en onthoofd het dan, dan krijg je een schip. Onthoofd liet dan nog eens en draai het daarna om dan krijg je een verkorten meisjesnaam. Ingezonden door Johanna van der Ham. Onderwijzer: „Hoe wordt de aarde ver deeld?" Leerling; ..Door aardbevingen". Ingezonden door Cornelis Joan Lisseuberg Dikke landstoimer op wacht: „Kapitein ik ga niet meer op wacht, als het schilder- huisje niet dieper wordt gemaakt; als het regent wordt mijn hee'e buik nat,"

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 20