O. 20304. DINSDAG 25 MEI Anno 1926. Officieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIEN: 30 Cts per regel. Bij regelabonnement belangtijk lageren prijs. Kleine Advertentie, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 50 Cts., bij een maximum aantal woordeo van 80. Incasso volgens postrecht Voor eventueele opzending van brieven 10 Cis. porto te betalen. Bewijsnummer B Cts. Bureau Noordelndsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 25G0 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus tio. 54 PRIJS DEZER COURANT:. Voor Leiden per 3 maanden 2.85, per week Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week Franco per post f 2.35 portokosten. 5T0.18. „0.18, Dit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. HINDERWET. Burgen>eester en Wethouders van Lei sou, brengen ter aigemeene kennis, dat hen vergunning is verleend aan: a. J. Araoldus en rechtverkrijgenden, tot iet oprichten van een inrichting voor hefc Sr vaardigen van kunstgraniet, een stuca- joers werkplaat*, een bewaarplaats voor ngebluschte kalk en een kalkblusseherij in ,et perceel Minnebroersgraoht No. 9, ka- astraal bekend Gemeente Leiden, Sectie Nos. 225, 1598 t-'m 1591 en 1593 t/m 1598 I b. de Commanditaire Vennootschap Tie nman en Dros en rechtverkrijgenden, tot •et uitbreiden van de fabriek voor het ver vaardigen van verduurzaamde levensmidde- -£ in het perceel Oude-Rijn, kadastraal ekend Gemeente Leiden, Sectie I. No. Zh N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRITEN, Secretaris. Leiden, 25 Mei 1926. 5773 DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden rengen ter aigemeene kennis, dat W. de aai, te Leiden, een verzoek heeft inge diend ter bekoming van verlof voor den er koop van alcoholvrijen drank voor go- uik ter plaatse van verkoop in het per- Tel Sophiastraat No. 17. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRïJEN. Secretaris. Leiden, 25 Mei 1926. 5772 Het 25-jarig ambtsjubileum van Ir. G. L. Driessen. IIcl was Zaterdagmiddag met de groolsche jtiuldiging van onzen directeur van gem.- Verken door liet personeel van de afdeeling erncentewcrken en andere ambtenaren en eambten in dienst der gemeente, nog niet fgeloopen. Zooals wij in ons om der tijds ville al te beknopte beschrijving dezer lcchligheid, mededeelden, wcnschle de jubi- aris dat op den middag de deelnemers aan de huldiging en anderen die, om welke rede- jnen dan ook, er niet bij tegenwoordig konden zijn weder in de Foyer terug zouden komen. Velen hebben van die uitnoodiging ge- jbruik gemaakt en anderen hebben dit voor beeld gevolgd. Zoo kwam het dat de zaal nog Voller was dan des voormiddags. Met den directeur was ook zijne familie weder qan- wezig. Zelfs zijne moeder kwam weer terug, [evenals des morgens door- cenigc werklieden ipp een stoel den trap opgedragen. Met een kort woord opende de beer Dries ken zelf deze bijeenkomst Ilij verkeerde in 'een eigenaardige positie zoo sprak hij. Hij [was nu gast en gastheer tegelijk. Had hij [zich geroepen gevoeld na de huldiging van de morgen hier iets aan te bieden, wederom [verrast men hem met de aanbieding van een g'.ed verzorgd program, dat er mag zijn en waaraan blijkbaar weder velen zullen mode lwerken. Hij greep nu nog eens deze gelegen heid aan om te danken voor de mooie en kostbare geschenken hem aangeboden. I's Morgens kon hij er slechts vluchtig ken- ittis van nemen; thuis gekomen heeft hij ze [nov eens bezichtigd en bewonderd.0 liet (album met de vele afbeeldingen de foto's waren vervaardigd op het fotografisch ate- ;Ucr van den heer H. Jonker, Apolhekersdijk j die "voor hem van historische waarde [rijn, is door de artistieke uitvoering een stuk Mcunst geworden. Hij stolt dit geschenk op hoogen prijs. Niet minder doet hij dat ten opzichte van kot prachtig cadeau van de werklieden, dat bij een eerplaats zal geven op zijn sclirijf- tafcl. Ilij verzekerde hier het personeel nog maals, dat hij vooral deze attentie op Jiooge waarde schat. Ook wat de ambtena ren uit andere takken van dienst hem schon ken (antiek Delftsche borden, waarvoor onze bekende handelaar in antiquiteiten de heer H B van Dijk, Burgsleeg, voor dit doel de hand wist te leggen) werd zeer door hem ge waardeerd. Zooals hij hel bij de aanbieding reeds ri'ide: hij vroeg zich af waaraan heb ik dat alles verdiend. Hij dankte er allen ten zeer ste voor. Hartelijke blijken van instemming volg den op deze woorden en toen kort daarna 2!'n bejaarde moeder binnen kwam, werd 2|j weder hartelijk begroet evenals in den .voormiddag. Het mannenznngkoor onder leiding van n opzichter Barendse. wiens uitnemende solo-zang ook te prijzen viel, opende het programma met ..Zegekoor uit Judas Macca- van Handel"* gevolgd door „Jubileum- hulde". Daarin werd- »>Dsn waardigen leider .'van Gem.-werken) r een loflied gezongen, Ja, ver, wijd en zijd in bet rond wordt gehoord." Fi-n strijkkwartet, gevormd door dc heeren i j R- Dekens, A Valkenburgh, of r n ieucellist Harry Vcldhuyzon eerhng van den heer Yrvjh.otf), verleende m welwillende medewerking met hierna ••-sar vvsrdioftrtMijke vrhze: .Quartet no. 2 Ck. Dancli^op. 208 (18181907) ten gehoore te brengen. Vermoedelijk hield dit muzikale gedeelte der huldiging verband met het feit dat de jubilaris zelf een uitnemend kenner en vriend van muziek is. Daarop volgde en zoo bleef men in de lijn, die voor den veelzijdigen jubilaris inte resse had een vertooning van lichtbeelden een voorstelling gevende van de prestaties van den heer Driessen op architectonisch ge bied, terwijl ook diens portret enkele malen onder gejuich werd vertoond. De heer J. A. Verhoog, eenmaal als hoofdopzichter naar het woord van den heer Driessen zelf, zijn e e n i g e rechterhand, later niet meer, gaf daarbij tekst en uitleg op de wijze zooals men dat van dezen robusten hoofdopzichter verwachten kon: kort maar krachtig. Hierop volgde een korte pauze, welke de heer Ir. Jan van der Laan, benutte om den heer Driessen namens de Leidsche particu liere architecten en andere bouwkundigen, dank te zeggen voor de hartelijke en tege moetkomende wijze waarmede zij steeds met hem overleg kunnen plegen voor en tijdens de uitvoering van werken in deze gemeente en op zijn medewerking mogen rekenen. Het programma na de pauze was even artistiek en goed verzorgd als het eerste ge deelte, alleen was er nog iets meer afwisse- i ling in. Er werden immers ook eenigc aar dige voordrachten gehouden. Dat ook de behoeften en verlangens van den lichamelijken mensch bevrediging von den behoeven we nauwelijks te zeggen. Nu was de heer Driessen de gulle gastheer die hot zijn gasten aan letterlijk niets deed ontbreken, waardoor de stemming ook een aldoor stijgende lijn vertoonde, totdat tege lijk met het hoogste punt ook het einde kwam. De heer Driessen en de zijnen zullen deze huldiging nimmer vergeten en ook bij hen, die er Aan deelnamen zal de aangename her innering er aan lang bewaard blijven. Een photo, genopen door den heer Bleuzé, van de huldiging is (er bezichtiging in onze Tijdingzaal. Voor wedergave in ons blad was I deze minder geschikt. Leidsche Duin water-Mij. In de heden alhier onder voorzitterschap van den lieer N. C. F. van Ginkel, gohouden aigemeene vergadering van aandeelhouders der Leidsche Duinwater-Maatschappij wa ren vertegenwoordigd 27 aandeden, uit-' brengende 24 9temmen. Aan het door de Di rectie uitgebrachte verslag over 1925 is het volgende ontleend: In hel afgeloopen jaar werden ie Katwijk aan den Rijn uit het duinreservoir opge pompt 2.138.971 M3. duinwater, tegen 1.9C8.679 M3. over het jaar 1924, zoodat 170.292 M3. meer is opgepompt dan in het vorige jaar. Gemiddeld weiden per etmaal opgepompt 5860 M3. tegen 5379 M3. over 1921. De lioogdrukpompen werkten gemid deld II uur 29 min. per dag, logen 13 uur II min. in 1921. Het brandstoffen- en stroomverbruik voor de filterpomp- en hoogdrukpomp-macliines, de luehtcompressoren, dynamo-stoomma chine, de verwarming alsmede voor de pomp-installatie Groot-Berkheide bedroeg: steenkolen 988.90G K.G.; gasolie 48.859 K.G. stroom voor kracht 32.218 K.W.U. Voor de verlichting werd 4581 K.W.U. stroom ver bruikt., Nadat liet vorige jaar de hoogdrulc-stoom - pompmaeliine in den watertoren te Katwijk aan den Rijn was gesloopt, werd de wind- ketel, 300 mm. persleiding (hoogreservoir) en verbindingsleiding tusschen pers- en af- v oer leiding opgeruimd. In het lokaal zijn vanwege de Stedelijke Fabrieken van Gas en Electriciteit te Lei den geplaatst: 2 kracht-transformatoren, 1 licht-transformator, 2 olieschakelaars en vond de verdere montage en aansluiting met de lioogspannings-draaistroomkabel plaats. De installatie der laagspanningsruimte en[ de verschillende verbindingen met de di verse water- en vacuumpompen, enz. wer den gemonteerd door het Electrotechnisch Bureau II. L. J. Tobé te Leiden. Het bestaande lokaal, grenzende aan het pompgebouw, vroeger ben dienste van de accumulatorenballerij, is over de geheele lengte van dit gebouw vergroot en daarin geplaatst: 1 lage druk centrifug«oalpomp, 540 M3. per uur, direct gekoppeld aan electr. motor van 40 P.K.; 2. idem 200 M3. per uur aan electr. motor 15 P.K.; 2 vacuumpom pen, direct gekoppeld aan electr. motor 3.5 P.K.; en in den watertoren: 1 hooge druk centrifugaalpomp, 500 M3. per uur, direct gekoppeld aan electr. motor, van 125 P.K.; 1 idem 200 M3. per uur aan electr. motor 40 P.K.; 2 vacuumpompen, elk 3.5 P K. In het compr^ssorlokaal1 verlikale 4 cylinder Jychleompressor, 500 M3. lucht per uur, door middel van tandwieloverbrenging aan gedreven door een electr. motor van 30 P.K. Deze installatie werd geleverd en opge steld door de Koninklijke Nederlandsche Machinefabriek v.h. E. H. Begemaim te Hel mond, doch nog niet opgeleverd; zij betrok de hierboven genoemde motoren van de Elec'romotorenfabriek „Dordt" le Dordrecht en de luehfeompressor van het Ingenieurs bureau W. J. Oudegcest, Den Haag. Beide centrifugaalpompen, elk met een capacilc-it van 200 M3. per uur, kunnen automatisch in- er. uitgeschakeld worden door den vlotter in hot hoogreservoir; de bedde grootere worden door het personeel in en uil dienst cesteld. In eigen beheer werden voor beide pomp- installaties de noodige 300 en 225 mm. ge goten ijzeren zuigleidingen gelegd, alsmede de verbindingen met de beide persleidingen respectievelijk naar de filters en het hóog- reservoir. Voor de meting van het opgepompte wa ter naar het verzorgingsgebied is in den watertoren een zelfregislreerende Venturie- meler geplaatst, met een partiaal-omloop- meter, geleverd en opgesteld door de firma Siemens en Halske te 's-Gravenhage. De overeenkomst van 18 October 1898 in zake het hebben van een draad aan de tele foonpalen van de stoomtram LeidenKat wijk, voor de telefonische verbinding tus schen het kantoor te Leiden £n den water toren te Katwijk, werd in 1924 opgezegd, omdat de Noord-Zuid-Hollandsche Tram weg Maatschappij de bovengrondsche lei ding door een ondergrondsclien kabel wenschte le vervangen. Wegens de finan- cieeel eischen der Tramweg Maatschappij voor het behoud van een draad in den ka bel werd de voorkeur gegeven aan don aan leg van Rijkswege van een dubbeldraads verbinding, waarin ook de watertoren te Leiden is opgenomen met een waterstands aanwijzer tusschen de beide torens. Onderhoud, instandhouding, opheffing van storingen en dergelijke zijn voor rekening van het Rijk. Deze telefoonverbindingen kwamen medio Juni tot stand. Stoommachines, Bronsmotor. pomp en ketels vereisehten het gewone onderhoud. Belangrijke malerieele schade ontstond door het breken van den zuigerstang nabij het kraishoofd van de hoogdruk-stoompomp- machine in het pompgebouw. Hoewel de stoomafsluiter zoo spoedig mogelijk werd gesloten, maakte het vliegwiel nog eenige omwentelingen, waardoor de sloomvcrdee- ling nog enkele malen funclionneerde, mét het gevolg, dat de sloomcylinder. pomp- plunger en slang zoodanig door den heen en weer slingerenden stoomzuiger vernield werden, dat deze met enkele andere kleinere onderdeelen vernieuwd moesten worden. De lengte van het buizennel der Maat schappij in de gemeente Leiden bedroeg 31 December 1925: 93.603 M., in Katwijk 20.000 M en Rijnsburg 4968 M. en in Oegst- geest 10.018. M Gesloten werden 238 abonneraents- en 140 metercontracten, doch vervallen zijn 42 abonnements- en 6 meiercontracten. Het iofaal aantal contracten op hel einde van dit jaar bedroeg 9690; in 1924 9334; in 1923 8965. Het water werd het geheele jaar geregeld aangevoerd en onderzocht door dr. G. M. Ruiten: Zijn oordeel was: Zeer goed drink water, voor zooverre dit langs scheikundigen weg is uit te maken. Bacteriologisch* werd het water geregeld onderzocht aan het Chemisch en Bacterio logisch Laboratorium te Haarlem. Volgens het verslag van het laboratorium was het kiemgehalte van het water geregeld zeer laag, ook qualilalief bacteriologisch was de hoedanigheid van het water zeer gunstig. De 2123 geplaatsle watermeters hebben een verbruik aangewezen van 806.945 m3., zoodat. gerekend naar het totaal verbruik van 2.138.971 m3.f door de abonnementen moet gebruikt zijn 1.332.026 m3., waar onder echter liet water voor spuien, brand- blussching en lekkage begrepen is. Van de geplaatste watermeters is 1/4 ge deelte vervangen d^oor nieuwe of gerepa^ reerde en opnieuw juist gecontroleerde meters. Over de naar het oordeel van Contrac tanten „te ihooge aanwijzing" dor water meters, kwamen dit jaar 2 klachten in, doch bleken de meters bij onderzoek zuiver aan te wijzen. Het watergebruik der eenige nog in ge bruik zijnde standpijp bedroeg 38 m3„ of een vermindering van 24l/* m3., tegen het vorig jaar. Het saldo der exploitatierekening in 1925 bedraagt f 247009.26', zoodat na afschrijving op de rekening „Eigendommen", reservfee- ring van f 14500 voor extra diensten in 1926 en bijvoeging van het onverdeeld dividend saldo van 1924, een bedrag van f 181921.21* ter verdeeling overblijft, waardoor aan aan deelhouders aan rente en dividend 127/io en aan de gemeente Leiden een som van f 72946,79 kan worden uitgekeerd. De balans werd onder voorbehoud van goedkeuring door B. en W. der 'gem. Leiden vastgesteld. Ten slotte werd de directie gemachtigd een leening aan te gaan tot een bedrag van f 250.000 ter bestrijding van de kosten van uitbreidingswerken. De voorwaarden der leening zullen door de directie onder goed keuring van den Raad der gem. Leiden- na der worden vastgesteld. Geitenfokkersvereeniging ,>L. G. V." Gisteren, Pinkster-Maandag, hield de Leidsche Geitenfokkersvereeniging „L. G. V." op het sportveld aan den Zoeterwoud- sche-Singel haar 9de jaarlijksche tentoon stelling van geiten. Het weer, dat zich des morgens niet bijzonder goed deed aanzien, werd op den middag iets beter en toen te twee uur de voorzitter, de heer C. J. Akker man de tentoonstelling opende, scheen het Mei-zonnetje heerlijk óver het groene veld. Er waren 43 geiten aangevoerd, waaronder uitnemende exemplaren, wie het was aan te zien, dat het puike melkgeefsters zijn, alsmede dat zij goed worden onderhouden, blijkende aan dc blanke kleur en dc glad de haren. De belangstelling van de zijde van het publiek was niet bijzonder groot, waartoe de afgelegenheid van het terrein, zoover van den Singel af misschien ook toe bij gedragen heeft. Aanzien doet nu eenmaal gedenken. Onder de aanwezigen werd ook opge merkt de referendaris van de afd. Aige meene Zaken ter gemeente-secretarie, de heer F. G. Rosier, die den burgemeester vertegenwoordigde, alsmede de leider van de Leidsche Jeugdgroep, de heer Eeltjes, terwijl ook afgevaardigden van de zuster verenigingen Waddinxveen en Wassenaar voor deze gelegenheid waren overgekomen. Al de aanwezigen werden door den voor zitter verwelkomd, alsmede ook de jury, de heeren II. Roest, te Hoogvliet, landbouw- leeraar en M. J. Zuidam, assistent-Rijks- zuivelconsulent, te 's-Gravenhage. De uitslag der bekroningen was: Witte ongehoornde overjaarsche geiten: lsle prijs, Vereen, medaille met f3: J. Sloosweg: 2de prijs, medaille, geschonken aoor P. Mol met f2- L. v. d. Berg; 3de prijs, medaille Holl. Mij. Landb.: P. Keyzer; 4de prijs, medaille van A. W. van Zijp J. van Leeuwen; 5de prijs, med. Jeugdb Die renbescherming: H. D. Sirag; 6de prijs, med. v. d. Vereniging: II. D. Sirag. Wille ongehoornde drachtige geiten: 1ste prijs, med. van den Burgemeester: Joh. A. Paulidus; 2de prijs. med. v. d. voorzitter: Sloosweg; 3de prijs, med. v. d. heer Sloos weg: F. v. Hal; 4de prijs, f2 50, geschonken door den heer Ch. van Spall: W. Verhoog. Witte gehoornde eenjarige geiten: Isa prijs, medaille van T. T.: J. v. d. Moolen; 2de prijs, med. van L. v. d. Berg: II. Ver hoog. Witte gehoornde overj. geilen: 1c prijs, medaille van II D. Sirag: C. Kapaan. Bonte overj. geiten: 1ste prijs, medaille van mej. v. d. Berg: J. Jonk. Lammeren: lsle prijs, medaille van Smit mei f 1.50: W. Smit; 2de prijs, ad f 1.00: L v. d. Berg, 3de, 4de, 5de en Gde prijs, ad f 0.50A. Piket, F. Kamphuis, L. v. d. Borg en H. D. Sirag. De prijzen werden met een gepast woord door den voorzitter uitgereikt. Harmonie-Gezelschap „De Post". Bij de op Hemelvaartsdag cn Tweeden Pinksterdag gehouden muziek wedstrijd, uit geschreven door den Boud van Harmonie- en Fanfare-verecnigingen in Zuid-Holland ter gelegenheid van het 30-jarig beslaan dér Muziekvereeniging T. A. V. E. N. U. op het z.g. eilandje aan de Zeestraat naar Kijkduin te Loosduinen, waaraan een zeer groot aantal muziekverenigingen hebben deelgenomen, heeft onze „Post-Harmonie" een schillerend figuur gemaakt. Het heeft in de afdeeling van „Uilmuniendheid- Harmonie" den eersten prijs behaald, met het hoogste aantal punten dat bereikt werd, nl. 115, terwijl 120 als maximum aantal was vastgesteld. Daardoor viel het gezelschap ook ten deel de eereprijs (wisselprijs) voor het hoogste aantal punten. Hieraan mag nog worden toegevoegd, de onderscheiding „lof van de Jury" wel een bewijs dat er supe rieur is gespeeld. Doch bij deze ééne overwinning bleef het niet. Bij den Marschwedstrijd: Eersle Af deeling, kwam het Gezelschap met de ver plichte Marsch „Le Rekfhr au Village" van J. Goffen, weer als nummer een uil den strijd, ditmaal met 20 punten. Was het wonder dat het kranig gezelschap in zijn mooie nieuwe uniformen gisteravond in zegetocht de slad binnentrok met den voorzitter, den heer Metselaar en den direc teur den heer Bolderdijk in een rijtuig voor op," en dat men in „Den Burcht", waar de muzikanten hun oefeningen houden, bijeen kwam om de overwinning te vieren in te genwoordigheid van eereleden, donateurs en de dames van de leden? De voorzitter herdacht de gebeurtenissen van de twee spannende dagen en huldigde den eminenten directeur aan wiens bijzon dere muzikale capaciteiten en bezielende leiding hij voor een vootnaam deel de over winning toeschreef. Hij herinnerde er aan hoe het gezelschap „Onderling Genoegen" te Rijpwetering, dat ook door den heer Bolderdijk geleid wordt mede met een eeisten en een tweeden prijs ging strijken. Dat er op deze toespraak een hartelijk applaus volgde behoeven we nauwelijks le zeggen. De heer Bolderdijk, die deze speech be antwoordde, wees voor een groot deel de eer terug naar het gezelschap zelf, dat door ijverige studie en onverdroten wilskracht het zoo ver wist te brengen. De mooie uni formen, waartoe de wakkere voorzitter zoo veel heeft bijgedragen, zijn misschien ook niet vreemd aan deze overwinning. De dra gers zijn er trolsch op en in het gevoel van eigenwaarde spannen zij zich buiten gewoon in. Hij wekle de vrouwen en meisjes van de leden op om hun mannen en verloofden niet terug te houden van de repetities, want op de repetities komt het vooral aan. Hij be sloot zijn toespraak met een toast op een 70-jarigen makker in hun midden die zijn 'eer3le wankele schreden op den moeizamen weg der muziek heeft geleerd. Men Weef hierna nog cenigea tijd gezel lig .bijeen. BINNENLAND. Het Kon. Nat Steuncomité is opgeheven* Te Maastricht is een gedenkteeken ont huld voor de in ons land overleden Fransche vluchtelingen. Reserve-officieren beginnen een proces tegen den Staat Jaarvergaderingen en congressen, o.a. van den B. v. N. O. en de communisten. In de vergadering van de Alg. Ver. van Bloembollencultuur werd de kwestie van het eigen gebouw opnieuw verdaagd in verhand met een nieuw voorstel van de afdeeling Heemstede. BUITENLAND. Fransche voorstellen ter voorbereidend# ontwapeningsconferentie. Een brief van Abdel Krim aan gouver neur Steeg. Nog geen schot in de Engelsche mijncrisis. Ernstige spoorwegramp en een ernstige vulka an-uitb a rating Tot gewoon lid van de afdeeling Na tuurkunde van de Kon. Academie van We tenschappen is gekozen prof. dr. W. van der Woudc, alhier. Naar wij vernomen is do gezondheids toestand van den oud-hoogleeraar prof. mr. AV. v. d. Vlugt, die langen lijd zeer wankel was, thans weer bevredigend. Naar wij vernemen zal het op Vrijdog 23 Mei a.s. 25 jaar geleden zijn, dat de heer J. A. Christiaanse bij de N.V. Zeep en Eau de Colognefabriek v/h. Sanders en Co., in dienst trad, alwaar hij sinds een groot aantal jaren dc fnqctie van boekhou der en chef de bureau vervult. Ongetwijfeld zal het hem op dien dag niet aan de noodige bewijzen van belang stelling en sympathie ontbreken, niet al leen van hca, die betrokken zijn bij het bedrijf, waarin hij werkzaam is, maar ook van de vele anderen, die hem buiten het bedrijf leerden kennen. Zoo o.a. heeft de heer Christiaanse als leeraar M. O. Boek houden velen in dat vak grondig onderwe zen en door het houden van lezingen over Zwitserland en het berggebied van Oos tenrijk, welke streken hij meermalen be zocht, heeft hij velen aan zich verplicht. Verder is hij ook in de muziekwereld geen onbekende, waar hij als voorzitter van het N.V. Sanders' Gemengd Koor ,.Do Ster", dit koor tot een gTOoten bloei wist op t>e voeren Voor hen, die den Keer Christiaanse bij dit jubileum wenschen te complimentee ren, zal daartoe gelegenheid bestaan op den dag van Het jubileum, 28 Mei des na middags tusschen 12 en 1 uur ten kantore van de N.V Sanders' Zeepfabriek aan het Levendaal alhier. Zooals reede vermeld werj gistermid dag door de Stads-Evangelisatie ,,.Teruél" Groenesteeg 16, een openlucht«amenkom«t. gehouden aan de Lammermarkt bij d'-n molen. De liederen welke werden gezongen trokken zeer de aandacht, zoodat er veel menschen kwamen toestroomen. Aan het eind® werd door het Leidsch zangkoor nog een tot wederziens gezongen, waarmede vele aanwezigen instemden. In de Grocnsteeg.vond men daarna een feestdisch samengesteld waarvan door Zeer velen werd gebruik gemaakt. herinneringen uit hot. verleden werden daar nog eens opgehaald. 's Avonds te acht uur werd er nog een volksbijeenkomst gehouden in de zaal waaabij door Woord en lied nog eens werd stilgestaan bij de zeer bewogen tijden. Met blijvende herinnering mag worden teruggezien op dezen dag. Hedenvoormiddag werd door B. en W op het Raadhuis aanbesteed: liet uitvoeren van bestrating3wcrken ten Oosten van de Wasstraat. Ingeschreven werd door 7 aannemers, de heeren: II. Baks en II. Stecnkisl. f11811; H. Kaniers, Raarmdonk, f12700. P. üekin- ga Amsterdam, f 11744; W. F. Marcelis en H.'C. Heemskerk, f113311; J. C. v. Evert f9990; L. P. v. d. Geer en A T Stuifzand f9950, en A. C. v. d. Berg f 9500 Waar de plaatsnaam niet is vermeld, is dit Leiden. In de 9lrafzaak tegen den «ergeant- majooT A. v. I., wegens verduisl- ring vin r^ksleer, waarvan hij door den Krijg-and te 's-Uwtogenbosch was vrijgesproken, is het door den Auditeur-militair ingestelde Hooger Beroep ingetrokken.

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 1