flo, 20302. VRIJDAG 21'MEI Anno 19 2 BERICHT. Officieele Kennisgeving. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws yan h«rian. LEIDSCH DAGBLAD PBUS DER ADVERTENTIEN) 30 Ct9. per regel. Bi] regelabonnement belangrijk lageren priji. Kleine Advertentién, uitsluitend bij vooruitbetaling. Woensdags en Zaterdags 60 Cts.. bij een maximum aantal woorden van 80. Incasso volgens postrecht Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noordelndsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratis 2500 Redaotle 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT) Voor Leiden per 3 maanden 2.35 per week0.18. Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn. per week„0.18. Franco per post 2.35 portokosten. Dit nummer bestaat uit VIER Bladen EERSTE BLAD. r Heden wordt met het bezorgen van bet Dablad aan al onze abonné's in Leiden gratis onze Zomerdienstrege ling voor trein, tram enz. afgegeven. Onze abonné's buiten de stad ont vangen deze Dienstregeling even eens gratis morgen Zaterdag 22 Mei* DE DIRECTIE. Burgemeester en Welliouders hebben uit ingezetenen der gemeente benoemd tot jleden van den Raad van Bestuur der stich ting „Fonds voor Aanleg, Onderhoud en Beheer van Wandelparken te Leiden", de- heeren A. G. Bosman en B. F. Kranlz. Maatschappij der Nedeil. Letterkunde. Woensdag 9 Juni a.s., 's voormiddags 11 our, houdt de Maatschappij der Nederland- sche Letterkunde onder voorzitterschap van prof. dr. H. T. Colenbrander, hoogleeraar in de Vadenlandsche geschiedenis aan de Bniversileit alhier hare jaarlijksche verga dering in het gebouw der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. Prof. dr. Gerard B. Brom, hoogleeraar in de schoonheidsleer aan de R. K. Universi teit te Nijmegen zal in deze vergadering een voordracht houden over: „Onze schilders en schrijvers in de vorige eeuw". Behalve dat een aantal verslagen zullen Porden uitgebracht, zullen ook de namen worden bekend gemaakt van de 'benoemde nieuwe leden en ook zal bekend gemaakt worden het werk dat het bestuur der Maat schappij voor het vereenigingsjaar 1925 192G, op advies van de Commissie van Bchoone Letteren met den jaarlijks uitge loofden prijs van f1000 bekroond heeft. Verder zal behandeld worden een voor mol van de maand-vergadering om uit de renten van het vaste Fonds een som van 1250 aan den heer J. D. van der Yen af ie slaan, als bijdrage in de onkoslen, verbon den aan het samenstellen van zijn Herfst- 'en Oogslfilm van Nederland. Aan den vooravond der jaarlijksche ver gadering komt de Commissie voor de Ge schied- en Oudheidkunde bijeen, waarin de ,heer F. E. baron Mulert, oud-kapt. t. z. zal ppreken over: „Onze oudste betrekkingen we! den Sultan van Marokko", Ir. G. L. Driessen 25 jaar directeur Gemeentewerken. Zooals wij reeds eerder hebben mede gedeeld. zal het Zondag a.s. 25 jaar geleden trijn, dal onze stadgenoot, de lieer G. L. iDricssen de betrekking van directeur van Gemeentewerken aanvaardde, als opvolger (Tan dr. De Vries Broekman, die werd bc- inoemd als hoogleeraar aan de Technische tuoogesc-hool te Delft. De heer Ir. G. L. Driessen. Lodewnk Driessen werd ie Lei- „a^eWen, G October 18G1, waar zijn foonm ,re?'eur was van de Leidsche Ka- Se ,ail3chaPP'j. welke fabrieken nog door veders van onzen Directeur van Ge meentewerken worden beheerd en bestuurd. De heer Driessen studeerde na het voor bereidend onderwijs 'in de stad zijner inwoning te hebben genoten, aan de Techn. Hoogeschool te Delft, waar hij tot een der beste studenten werd gerekend. Na den titel van ingenieur te hebben verworven, verlrok hij in April 1890 op 28-jarigen leeftijd .als adspiranl-ingenieur van den Waterstaat naar Indië. Zijn eerste standplaats was Noord-Tegal waar hij werk zaam was bij den aanleg van bevloeiings werken. Hij ontplooide daar reeds zijn energie en werkkracht bij het maken van den grooten stuwdam van Soengapan. Reeds in 1891 werd hij als ingenieur 3e klasse overgeplaatst naar Buitenzorg, om er werk zaam te zijn als eerst aanwezend ingenieur, tevens belast met het toezicht op de water- verdeeling in de Residentie Batavia. Onder zijn leiding werden daar toen veel wegen aangelegd, bruggen gemaakt en veel ander werk, speciaal op waterbouwkundig gebied, verricht. In Indië hebben Ilinke jonge krachten geen blijvende plaats. Hun roept steeds meer en ander werk. Zoo werd de lieer Driessen in 1893 als ingenieur 2de klasse overgeplaatst naar Poerwaredjo, hoofdplaats van de residentie Bagelan, spe ciaal voor de verbetering van den water afvoer in Zuid-Bagelan en in 189G geroe pen naar Karanganjar, in dezelfde residen tie, als chef der irrigatie afdeeling Serajoe, zich uitstrekkende over de residentie Ba gelan en Banjoemas. Als zoodanig werden door hem ook weder belangrijke bevloeiings werken tot stand gebracht en daarna in exploitatie genomen. In Maart 1900 vertrok hij wegens 10- jatigen dienst mat één jaar verlof naar Holland en kwam dien tijd in Leiden door brengen. Er was toen bij gemeentewerken veel te doen; Leiden durfde hot toen al aan, een Slachthuis te bouwen en men vond den nog jongen Indischcn ingenieur bereid dit werk onder opperleiding van dr. De Vries Broek man uit te voeren. Leiden was een der eersle steden, die een Slachthuis bouwde. Men had dus geen voorbeeld, dat men slechts had (e volgen. Er werd toen wel gezegd, dat het veel te groot werd opgezet. Ingenieur Driessen dacht er anders over. Ons Slachthuis is niet te groot gebleken en voldoet na zooveel jaren nog zeer goed, mede dank zijn inzicht. Hetzelfde kunnen we zeggen van het andere groote werk, waarvan de uitvoering aan den heer Driessen werd opgedragen: liet gesticht voor zenuwlijders „Rhijngeest", te Oegstgeest. Was het wonder dat er invloed op hem werd uitgeoefend in Holland te blijven en dat de gemeenteraad hem uit vele sollici tanten als opvolger van den kundigen en geleerden dr. Broekman benoemde? De 25 jaren, die achter ons liggen hebben bewezen dat de Leidsche Raad met zijne benoeming een verstandige daad heelt gedaan in het belang van de gemeente. Men zie maar eens wat hij verder deed. Om Rhijngeest heen zijn met Yoorgccst nog vele andere gebouwen verrezen, alle door hem ontworpen en onder zijn leiding uitgevoerd. Als een andere groep van gehouwen onder hem gebouwd noemen wij de openbare scho len aan de Duivenbodestraat en op het Schuttersveld, om niet le vergeten onze mooie en in grooten stijl gehouden Iloogere Burgerschool op het Raamland aan den Ilooge Rijndijk (ontwerp van ir. Dudok, de tegenwoordige Dir. v. Gemeentewerken te Hilversum), waarbij zich aansluit de uit breiding van het gymnasium aan de Doeza- straat. Zoo komen wij naar de tijdsorde gerang schikt tot den bruggenbouw, aanvangende met hel groote \t-erk, de Blauwpoortsbrug, vrijwel iels geheel nieuws in die dagen, toen er nog heel weinig rolbascule bruggen in ons land waren. Deze irug heeft haar soli diteit reeds bewezen. Daaraan knoopen zich vast de overdekking van het Kort-Rapen- burg en de verbreeding van de Paarden- slecg. Dat deze eerste rolbascule brug goed functionncert bewijst wel het feit dat naar dit systeem meer en meer onze oude klap- bruggen, die niet meer voldoen in het mo dern verkeer, worden omgebouwd, zooals de Pauwbrug, de Kraaiersbrug, de Lciderdorp- sche brug en de Singelbrug. Ook op het ge bied der hygiëne is tijdens hot directeur schap van den heer Driessen naar zijn.plan nen en onder zijn leiding veel en veel goeds tot sland gekomen. De zweminrichting aan het Rijn- en Schiekanaal en liet volkszwem bad aan den Zijl. enz. Ook het zoo degelijke en niet dure bad huis aan de Van der Werfslraat mag hierbij genoemd worden. De gebouwen aan den Reinigingsdienst en van de Vuilverbranding in den tijd toen zij ontworpen moesten worden en gebouwd nog zoo weinig bekend, getuigen van de groote kennis op liet gebied van de moderne bouwkunst. Men weet dat de heer Driessen ook nog een tijdlang directeur van den Rei nigingsdienst is geweest en hem door den moeilijk-sten tijd licen beeft geleid. Zoo komen we eindelijk tot den woning bouw van wege de gemeente. De woning- bouwvcrceniging bleken voor de talrijke wei nig kapitaalkrachtige minder bedeelde inge zetenen le dure huizen te bouwen. Zoo moesten van wege do gemeente woningen worden gebouwd, hygiënisch ingericht, niet te groot en niet te klein engoedkoop. Met de twee woningcomplexen, die henoor den. den Heerensingel (263) en die terzijde van den Haagweg (148) heeft de heer Dries sen deze puzzle weten op te lossen. Van de vele groote werken onder des hee- ren Driessen leiding tot stand gekomen of nog in uitvoering of voorbereiding, noemen wij nog de verbetering van onze groote*ver- kcerswegen: den Hooge-Rijndijk en den Rijnsburgerweg. Wij weten het wel, de heer Driessen heeft daarvoor zijn helpers gehad en hij heeft ze nog, maar dit weten wij ook: er gebeurt op het bureau van gemeentewerken niets of hij heeft er zijn gedachten over laten gaan, hij heeft de lijnen uitgestippeld en hij blijft de uilvoering regelen, totdat het werk gereed i9 Bovendien was er in al deze jaren het dagelijksch onderhoud aan straten, bruggen en wegenaan gemeentegebouwen en aan plantsoenen (Kooipark) dat onder zijn opperleiding geschiedt. Voeg daarbij de talrijke adviezen door hem aan de Commissie van Fabricage, aam B. en W. en den Raad over allerlei zaken verstrekt, welke steeds van groote voor studie getuigen en ge krijgt een indruk van dc enorme werkkracht van dezen man. die spijl zijn 64 levensjaren, waaraan hij er tien van de beste in de tropen doorbracht, nog een ongebroken kracht bezit. Het ge heim van veel werken moeten we echter voor een groot deel hierin zoeken, dat hij al zijn tijd wijdt aan zijn ambt. Morgen, voormiddag te elf uur, zal men in de kringen, waar men den man en zijn werk kont en waar men, wat wij hierboven neerschreven, volkomen onderschrijft, al zal men het nog onvolledig noemen, den jubi laris in den Foyer der Stadsgehoorzaal hul digen. Het Congres van de A. R. E. A. In de voortgezette vergadqjing van gister middag kwam vervolgens het bestuursbeleid ter sprake. De afd. „Bergen op Zoom" had bij dit punt een woord van dank gebracht voor het i ele werk voor de vereeniging gedaan, doch had gewenscht, dat een der hoofdbestuur ders zich beschikbaar had gesteld voor het houden cener lezing in de afdeeling. Het hoofdbestuur had daarop schriftelijk geantwoord ,dat het dit zoo mogelijk altijd doet. De afd. 's-Gravenhage meende, dat meerdere voorlichting in enkele belangrijke pcrsoneels-aangelegenheden wel mogelijk was. Het hoofdbestuur had daarop geant woord, dat de redacteuren steeds bevoegde personen kunnen aanzoeken de hier ge vraagde voorlichting te geven. Op de vergadering zelf kwamen echter meerdere grieven los. Niet minder dan 27 afgevaardigden voerden daarbij het woord. Met name was het Utrecht, dat constateerde dat het met het Hoofdbestuur niet in den baak was. Prof. Keesom werd ter vergadering ko mend met gejuich ontvangen. Een ander afgevaardigde eischte niets meer of minder dan dat het Hoofdbestuur liet roer van zijn beleid royaal zal omslaan. Vooral maakten enkele afgevaardigden het Hoofdbestuur er een verwijt van, dat het niet voldoende op de bres staat voor de be langen der ambtenaren, wat hun financieele positie belreft. Ook ten opzichte van de re organisatie was de houding van enkele af gevaardigden voor het bestuur allerminst welgevallig. Op die wijze zullen, naar deze afgevaardigden meenen, R.-Kath. ambte naren A. R. Iv. A. den rug toekeeren. Ook had een afgevaardigde den indruk gekregen, dat het hoofdbestuur liefst de vriendjes ge kozen ziet in zijn midden. Met enkele voor beelden werd dit geïllustreerd. De groep Rijksambtenaren „St. Matheus" wilde ook een andere richting in het be stuur. Het gaat bij „St. Matheus" vooral tegen den Voorzitter. In menig opzicht slaat deze boven bun lot verheven, maar voor voorzitter is hij niet de aangewezen man. Dat is niet in het belang van A. R. K. A., ook niet in het be lang van de Kalh. Staatspartij zelf. Het is de bisschop van Haarlem geweest, die „St. Matheus" Heeft gedrongen lid van A R. K. A. te worden, maar al3 de leiding niet anders wordt, dan zat „St. Matheus" tot don bisschop gaan, om daarvan onthe ven te worden en Hij gelooft, dat „Vader" liet zal toestaan (Beweging). Wcest maar niet bang, hoeren, dat wij naar een roode organisatie zullen gaan, riep deze spr. de heer Van der Linden uit. Een ander afgevaardigde achtte het wet houderschap van den heer Drabbe onver- ecnigbaar met het voorzitterschap. Weer een ander lid van „St. Matheus" ging onder rumoer der vergadering ook te- genaden voorzitter in en laakte het zeer, dat deze den heer Kuyens heeft verdrongen. Spr. wilde niet meegaan naar het Stadhuis om begroet te worden door jhr. De Gijselaar, die er in de Eerste Kamer ook toe mede gewerkt heeft, dat de lagere ambtenaren werden gedupeerd. Hij dringt er ten slotte bij den voorzitter op aan, dat deze zich terugtrekt uit het bestuur. De afgevaardigde van Eindhoven verde digde ien slolie den heer Drabbe en prees heigeen deze met den heer Van Velzen voor Eindhoven heeft^ gedaan. Hierna werd het woord genomen door dea geestelijken adviseur, den rector Jansen, uit Amsterdam. Dezé vroeg aan „St.-Matheus" om zich niet te houden aan hun mededeeling, dat zij met mee zouden gaan naar hel Stadhuis. Het is ook goed-roomsch het van God ge geven gezag, afgescheiden van den persoon, te erkennen. De adviseur zou zich dood schamen, wanneer hij hier op deze on- roomsche uiting van den heer Van der Lin den niet had geantwoord en hij hoopt, dat de heeren van „St-Matheus" nog op de dwaling huns weegs zullen lerugkeercn. (Luid applaus). De heer Teijssen, lid van het hootdbe- stuur, verklaarde nog in het kort, dat het geheeJe hoofdbestuur zich homogeen ge voelt met den voorzitter en met hem zullen blijven of heengaan. Nadat de voorzitter hierna het Kamerlid den heer Bulten, die ter vergadering wae gekomen, nog had verwelkomd, schorste hij de vergadering tot morgen halftien. De leden trokken daarna naar het Stad huis, waar zij door den Burgemeester, de wethouders Mulder en Sanders en den ge- i meente-secretaris werden ontvangen in de kamer van B. en W. j De Burgemeester heette hen welkom in het stadhuis. Het gemeentebestuur stelde j dit bezoek van een ambtenarenvereeniging j zeer op prijs. De amblenaren nemen in de maatschappij een gewichtige positie in. Zij hebben tegenover de maatschappij plichten te vervullen, die niet altijd gemakkelijk le vervullen zijn en ook wel een teleurstellin- j gen baren. Ook zij moeten het gezag steu nen, waaraan zij mede de dragers, althans de uitvoerders zijn. I Spr. wees er op, dat in deze gemeente de ambtenaren van welke kleur ook, eendrach- i tig in het belang der gemeente werken. Een vierde deel van de gemeentenaren behoort j tot de richting van Uw groep, zeide de Bur gemeester, en werkt met de andere groepen mee en zoo hoort lret ook. Wij, hoe verschil lend van inzicht, hebben alten één Koningin die zich boven de partijen plaatst en onder Haar gezag werken wij allen samen in het belang der gemeenschap. De voorzitter, de heer Vrytag Drabbe, dankte met een kort woord den burgemees ter voor de vriendelijke woorden, waarmede hij instemde eD het gemcenlebstuur voor de hartelijke ontvangst Hierna werden veraerschingen aangebo den en het Stadhuis vervolgens bezichtigd. Na oP de stoep van het Stadhuis te zijn gekickt, vertrokken de heeren weder naar Zomerzo rg", waar .een heerlijk diner, waaraan de heer Batenburg bijzondere zorg had doen besleden, hun wachtte. Na dit diner, dat geruimen tijd duurde, werd de avond verder feestelijk doorgebracht in de groote zaal van „Zomerzorg", waar de R.-K. tooneelctub „Adolt Kolping" het door Z.Eerw. P. Aewerdonk S. J. uit het Fransch vertaald blijspel in drie bedrijven, getiteld „Durand en Durand" opvoerde, dat zeer in den smaak viel. Men bleef tot laat in den avond gezellig bijeen. De tweede dag. Te ruim halflien werd hedenmorgen de vergadering weder heropend en ving de voorzitter aan de opposanten, die het beleid van het Hoofdbestuur hadden aangevallen le beantwoorden, waaruit wij slechts enkele hoofdpunten kunnen medcdeelen. Over liet verwijt, dat het ledental achteruitging, merkte de voorzitter op, dat dit verschijn sel zich bij alle organisaties van Rijks ambtenaren voordoet en dat A.H.K.A. nog niet een slecht figuur maakt. Betreffende liet niet deelnemen aan het georganiseerd over leg door Zaandam als een verwijt aan liet Hoofdbestuur naar voren gebracht, kon de voorzitter meedeelcn, dat het hoofdbestuur de lijd daarvoor nog niet gekomen acht. Met betrekking tot het uiten van liet ver langen dat de A.R.K.A. zich zou aansluiten hij den Vredebond antwoordde de voorzitter dat het bestuur daartoe thans is overge gaan (applaus). Op het bezwaar dat hel Hoofdbestuur een zijdig wordt samengesteld, doordat voorzit ter en secretaris tegelijk aftreden, merkte spr. op, dat de rooster dit aangeett. Het be stuur als zoodanig heeft daar geen schuld aan. Het besluit dat geen gepensionneerden zitting in het hoofdbestuur hebben, was unaniem genomen. Spr. zeide dit met na druk. Er zal nu nog eens over de zaak ge stemd worden (leekenen van instemming). Aan de afdeeling Kerkrade antwoordde de voorzitter, dat bet hoofdbestuur afwijzend slaat tegen combinaties en conferenties van een groep atdeetingen. De ervaring heeft het hoofdbestuur geleerd, dat op deze wijze een tegenleiding kan worden geformeerd Spr. wijst in dit opzicht op da groep St. Matheus. Over een wensch van Kerkrade om liet or gaan meer dienstbaar le maken aan de at deetingen, wilde de voorzitter over deze quaestie een Commissie doen benoemen, maar dan moeten de atdeetingen de meer dere kosten ook aandurven. Dat het hoofdbestuur niet in hoogcr be roep is gekomen bij de Kroon tegen liet be stuit van den gemeenteraad van Brunsen tot' verlaging van de ambtenaarssalarissen, had het twee reden. In de eerste plaats zou de burgemeester in beroep gaan, wat het hoofdbestuur beier achtte. En een beroep op de Kroon te doen op grond van het algemeen belang, zou geen zin hebben, waar liet Rijk zelf in die verlaging is voorgegaan. Men had in Brunsen een actie voorat bij dc raadsle den moeten beginnen. BINNENLAND. Zittingen van Eerste en Tweede Kamer. Vragen van Kamerleden. De Coöperatieve Boerenleenbank, afdee ling Rijpwetering, Ond-Ade en De Kaag, heeft haar 25-jarig bestaan herdacht. Groote brand te Ooslzaao. BUITENLAND. Nog weinig schot in de voorbereiding t eener ontwapeningsconferentie. In België is een kabinet Jaspar gevormd. In het Hongaarsche valsche monters- proces is het getuigenverhoor geëindigd. Het requisitoir. Een kruitfabriek in de lncht gevlogen. Thans bij de regeenng aan te dringen op een betere rechtspositie der ambtenaren, achtte het Hoofdbestuur niet gewenscht Het is beter geen rechtspositie dan ééne, be-t invloed door den algemeen thans heerschen- den geest Na deze betrekkelijke minder belangrijk*? punten kwam de voorzitter tot de drie hoofdpunten in het debat. Allereerst de quaestie over het rapport Focking inzake bezuiniging op het secreta riaat. Onder instemming van de vergadering verklaarde de voorzitter, dat het hoofdbe stuur deze zaak ia het volgend congres vol ledig aan de orde zal stellen. In dat verband stelde de voorzitter voor de behandeling van het voorstel der agenda betreffende deze bezuiniging ook uit te stellen, waartoe bij acclamatie werd besloten. Dat het hoofdbestuur niet mededeelzaam genoeg is, met betrekking tot gevoerde on- derhandelmgen met de Regeering en in het georganiseerd overleg, mag men het niet als een verwijt aanrekenen. Het zou het graag anders hebben gedaan. Maar als het ver trouwelijke onderhandeling gold, moest het zwijgen. Daarop kwam de voorzitter tot het hoofd punt: het bezwaar tegen den voorzitter. ,,St. Mallheus" wilde Drabbe weg hebben en Nuyens in zijn plaats. Men heeft giste ren uit den mond van den heer Teyssen ge hoord dat het hoofdbestuur homogeen met zijn voorzitter is. Spr. acht zich niet be voegd in alle gevallen uit te maken wat Roomsch en niet goed Roomsch is, maar dit weel hij wel. dal zooals „St. Mallheus" de zaken voorstelt niet fatsoenlijk en dus niet goed Roomsch is. (Teekenen van in stemming). Spr. behandelde daarna uitvoerig de can- didaalslelling van den heer Nuyens door „St. Mallheus'*. liet hoofdbestuur heeft zich van elke aan beveling onthouden, en aan Nuyens niets gezegd. Aan zijn bedanken als candidaat van hel hoofdbestuur slaat dit bestuur vol komen vreemd. Besluit der vergadering dat een g^pension- neerd lid in hel hoofdbestuur moet zitten dan zal het hoofdbestuur zich daarbij neer leggen. De voorzitter besloot met op le merken dat het „St. Mallheus" le doen is om de lei ding in de A. R. K. A. te hebben maar dat zal hij en zullen zijne medebestuursleden nimmer dulden. De heer Nuyens zette nu zelf van den bes tuur sta fel af. de geschiedenis van zijn candidaluur uiteen. Hij heeft die candida- luur nooit begeert en wanneer hij tenslotte voor den aandrang van builen is bezweken dan acht hij dit een niet unfaire daad, en evenmin acht hij hel unfair dat hij, na iemand op wiens oordeel hij hoogen prijs slélt, 1° hebben geraadpleegd en die hem zeide dat zijn terugtrekken in het belang zou zijn van A. R. K. A„ zich weder terug trok. Ilct woord van repliek was hel c^rsl aan den heer Van der Linden van „St. Mal lheus", die voorop zetle dat zijn groep, voor hel meerendeel beslaande uit kleine ambte naren, de voorziller, niet de man acht. die aan den Bond leiding geeft, welke hij be hoort. En daarom verzet de groep er zicli le ge^ en zal dit blijven doen ook in de toe komst en wanneer de verandering niet komt dan za! de afdeeling overwegen wat zij moet doen. De heer Friedman uil Den Haag sloot zicli bij dit beloog aan en vroeg ten slotte of de voorzitter wil wijken voor den aandrang niet al-leen van „St. Mallheus" maar van meerdere afdeelingen. Doetichem verklaar de ook r.og dat het verzet tegen dc leiding' van het hoofdbestuur niet nllccn uitgaat van de groep „SI. Mallheus". Nadat r.og andere afgevaardigden het woord hadden gevoerd werd de zilling ver*) diiiied tol dar* ruacaiddaj^

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 1