PUROL No. 20301. LEIDSCH DAGBLAD, Donderdag 20 Mel Derde Blad Anno 1926, UIT DE RIJNSTREEK. Mz isjes UIT DE OMSTREKEN. SPORT. Alphen. Bij de gehouden afslag van het keer-nMiia „Immannei" in Wijdhoor, ten overstaan van notaris jhr. G. J. Stoop, al- tor hetwelk in hod stond op i 8500, is niet ge'na ij nd en ook niet aan den hoogsten fiiedèr gegund. Bodegraven. Onzetoonaange- fende markt. In een vergadering van den Bond van Melkveehouders te Am sterdam werd besloten den prijs der con- sumplienielk te regelen naar de kaasprijzcn Ie Bodegraven. Vroeger geschiedde dit naar dc Goudsche prijzen. Ook de prijs der onder Rabbinaal toezicht vervaardigde kaas zal voorlaan worden berekend naar dc Bode- gravensche markt. Deze beido eenvoudige berichten teekenen tijzonder klaar de steeds belangrijker wor dende rosilie van de Bodegravenscbe markt. Vooral is dat wel te danken aan de kwali- fcit der kaas, die wordt aangevoerd en die door geen enkele markt wordt overtroffen. Op de markt van Dinsdag was do aan voer weer ouderwetsch groot. Op twee na 600 wagens. Aanstonds bleek hoe noodig de juist gereed gekomen vergrooling van het terrein was. I^et reserveterrein tusschen de oude en nieuwe markt was geheel in beslag genomen door de veemarkt, zoodat, wanneer de markt nog haaT oorspronkelijke grootte zou hebben gehad, het terrein te klein zou gebleken zijn, om alle wagens de aange nomen ruime plaats te geven. Nu kon -ge bruik gemaakt worden van de uitbreiding, die juist klaar was en die zeker nog wel plaats biedt aan een 100-tal wagens meer. Opvallend is den laatsten tijd het groot aan tal auto's met kaas. De auto gaat hoe langer hoe meer de brik als vervoermiddel ver vangen. De verzekering 'van weihouder v. d. Marei Jat de Texelsclie lammeren aanwezig zou den zijn, werd niet vervuld. Een schipper had aangenomen deze dieren, die Maandag het eerst te Texel worden aangeboden, naar Bodegraven te vervoeren, doch blijkbaar is deze regeling niet geslaagd.. Toch was er een (linke aanvoer Groninger lammeren. Het achttal onderleekenarcn van het adres aan den Raad, waarin wijziging der rioolverordening werd gevraagd, heeft deze week weer vergaderd. De in het raadsver- slag gegeven cijfers werden aan ernstige' critiek onderworpen, terwijl de commissie gat trachten op de toegezegde conferentie met eigen cijfers fe komen. Met een commissielid bespraken wij de houding van den Raad. Ook deze kon niet begrijpen hoe nu de Raadsleden kunnen verklaren met het plan volkomen op de hoogte te zijn, waardoor het dus overbodig werd, om over de voorgestelde verordening bespreking le houden, terwijl toch Voor deze raadsvergaderingen bleek, dat de raadsleden cu juist niet zoo bijzonder op de hoogte waren. Dankbaar was men algemeen, dat Sen conferentie was aangeboden, hoewel men van meening was, dat het toch fe erg geweest zou zijn, indien het adres, dat zoo de publieke opinie vertolkte, eenvoudig voor kennisgeving was aangenomen. Reeds bleek intussehen, dat meerdere leden, dank zij dc oppositie, toch wel tot het inzicht ge komen waren, dat de verordening er wc! wat ruw op inhakte en te zeer de beurzen der burgers beroofde. Hoe dat nu weer fe rijmen was met de stellig uitgesproken mee- cing, dat de verordening goed en billijk was. ja steunde op het moreel recht, blijft een raadsel. Dinsdag werd het rijwiel gestolen van een der belaslingcommiezen, waaraan diens tnsch met stukken nog was bevestigd. Niet illeen Werd het verlies van bet rijwiel be treurd, maar ook het gemis der stukken is uitermate hinderlijk. De politie zoekt ijverig naar den dader. Leimniden. De Raad dezer gemeente vergadert Vrijdag a.s., des avonds te halt eegen. Tuntcn van behandeling: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Benoeming van een gemeente-ontvanger. De aanbeveling, opge maakt door B. en W. is ats volgt: 1. J. W. de Ren, ambtenaar ter secretarie alhier: 2. I. F. de Ren, tijdelijk gemeente-ontvanger. 4. Behandeling verzoek van J. Kempenaar, om vergunning lot hel bouwen van een erker aan een le bouwen huis aan den Nieuwcn- weg voor rekening van .T. v. Veen. 5. Comp tabele besluiten. G. Behandeling reclames belastingen. Rijpwetering. Woensdagmorgen verga derden do stemgerechtigde ingelanden van den polder in liet café van den heer. Zoete melk alhier. Na opening der vergadering door den voorzitter, den heer .1. P. Straat hof, werden door den secretaris de notulen van de vorige vergadering gelezen, welke onveranderd werden vastgesteld, waarna werd overgegaan tot vaststelling van de re kening over hel jaar 1925. Bij monde van den heer Roeloffs werd namens de reke ningscommissie medegedeeld, dal de reke ning met de bescheiden in orde was aan getroffen, alleen was er in de rekening een b''foutje gevonden van f 0.005. Ilij stelde evenwel de vergadering voor de rekening Jast te stelten welke sloot in ontvangst op j 093S en in uitgaaf op f6917,18. atzoo een batig saldo van f 2990,82. Hiertoe werd z. b s. besloten. Hierna kwam aan de orde de begrooting voor het jaar 192G. Deze werd ra een opmerking van den heer Heemskerk, Waarbij hij het bestuur ernstig in overwe ging gaf voortaan van werken van eenigc eeteekenis een begrooting te vragen, zonder stemming goedgekeurd, en wel in ontvangst en uitgaaf op f 15.792,35. Voorts werd door "e vergadering machtiging verleend'tot at en overschrijving en tevens werd het be suur gemachtigd om bij onvoorziene om standigheden, welke geen uitstel kunnen lij- en, handelend op te treden. Tot leden van e commissie voor het nazien der rekening oor het volgend jaar werden gekozen de eeren R, G. Straathof, J. T. de Graaf cn D Kroon en lot plaatsvervangende leden de hceren W. Los, J. Bakker en C. G. Bontje. Aan de weduwe Kerkvliet werd door de ver gadering een jaarlijksch pensioen verleend van f 100. Hierna bad de stemming plaats voor de verkiezing van twee leden wegens periodieke aftreding van de heeren J. P. Straathof en C. Bojitje Gzn. De heer Straat hof werd gekozen met 13G stemmen, met 13 stemmen van onwaarde. De heer Bontje met 79 stemmen, terwijl de heer Bisschop er 58 bekwam. De beide gekozen heeren namen de be noeming aan en dankten de vergadering voor het in hen gestelde vertrouwen. Na de gebruikelijke rondvraag, welke niels belang rijks opleverde, werd de vergadering door den voorzitter gesloten. Zwam nier dam. In de Dammebuurt al hier passeerde de auto-bus van den dienst Alphen—rGouda een woonwagen, voortge trokken door een paard. Door het aanzetten van den motor schrok het paard en trok den wagen met de rechlerwielen op den hoo- gen dijkkant, tengevolge waarvan de wagen omsloeg. Van de inzittende zes personen ge-,- raakte een kindje van nog geen jaar onder een kastje, waaronder bol echter weer on gedeerd te voorschijn werd gehaald; overi gens bekwam niemand cenig leisel. De wagen, nog betrekkelijk nieuw, had maar weinig schade bekomen: van het huisraad was evenwel veel vernield. Door tussehen- komst van de politie ontving do eigenaar van den woonwagen een bedrag voor scha devergoeding. RECLAME. Er is geen deugdelijker middel voor iiet verkrijgen en behouden van een fraaie Huid van Handen en Gelaat, dan 30-60-90 et. Hillegom. De ledenvergadering der af- decling Hillegom van de Algemeeno Veree- niging voor Bloembollencultuur was zeer druk bezocht. De voorzitter, de heer R. Vcldhuyzen van Zanten, herinnerde aan het overlijden van twee leden der afdeeling. De rekening over 1925 sloot met een batig saldo van f 868.0-i. Het jaarverslag zei, dat de aldeeling 390 leden en 30 leerling-leden telt. Bij dc behandeling van den beschrijvings brief voor de algemeene vergadering noemde dc voorzitter het cardinale punt, het Eigen Gebouw, van geweldig belang, de afgevaar digden van Hillegom zullen met kracht en klem voor het Hillegomsche plan moeien strijden. Tot afgevaardigden werden gekozen de heeren C. de Wrecde cn G. ïïylkema, plaats vervangers de heeren J. Hylkema en F. Rijnveld. Alle stukken betreffende het punt wer den voorgelezen-, daarna kwamen de spre kers aan liet woord. De lieeren Jonkheer en Yeltliuys wilden liet terrein le Hillegom voor de besturen en afgevaardigden der afdeelingen en het hoofdbestuur ter beschikking stellen. De lieer Keur protesteerde tegen de partij digheid van het hoofdbestuur. Ifet Hille gomsche terrein moet, zeiden verschillende leden, vergeleken worden met dat te Haar lem, dan zullen dc heeren zien hoe schit terend de ligging is van- het terrein aan den Rijksstraatweg tegenover de Van den Ende laan, lussclien de R.-K. Kerk en villa Re- mina. Het is twee H.A. ongeveer groot en biedt ruimschoots gelegenheid voor een grootscli gebouw met beurs, autopark, proef tuin, enz. De lieer De Wreede noemde het terrein te Haarlem hoekig, leelijk en klein. Het hoofdbestuur is in deze kleingeestig. Do heer II. Yeldhuyzen van Zanten stelde voor telegrafische uitnoodigingen tot bezich tiging op Donderdag en Vrijdag van 2 tot 5 uur te verzenden. Daartoe werd besloten. Tevens name vele leden op zich per auto de afdeelingen le bezoeken om het Hille gomsche plan de noodige toelichting le ge ven. De voorzitter en secretaris wezen er ten slotte op, dat het Hillegomsche plan niet veel kost; do begrooting is bekend. Het Ilaarlemsche plan is niet berekend; daar zullen ontzettend vele niet genoemde kos ten bij komen; de rendabiliteit te Haarlem is gering omdat daar een overvloed van vergaderzalen is. Men zou daar een gebouw stichten, dal op een hofje verscholen ligt, dat.het nageslacht ons steeds zal verwijlen en dat bovendien zware financiccle offers- zal eisclien. De vergadering vereenigde zich met het praeadvics van liet hoofdbestuur in zake het voofslel van Heemstede omtrent hel Scheidsgerecht. Katwijk aan Zee. Gisteravond gaf de muziekvereeniging „Uitspanning na In spanning", een uitvoering in <le muziektent op den Boulevard. Er was heel veel jong publiek tegenwoor dig dat het den muziekliefhebbers haast totaal onmogelijk maakte, van de uitvoering te genieten. De potitie-maalregel om liet rijverkeer tijdens de uitvoering over de Burgersdijk- straat te verleggen was zeer te waardeeren en als ze de schoolgaande jeugd uit de on middellijke nabijheid van de muziektent kon weren bij een uilvoering zou dit den luisteraars zeer ten goede komen. Katwijk-aan-den-Rqn. -De timmerman J. Haasnoot, werkzaam bij de lirma Jac. Haasnoot alhier, kwam Dinsdagmiddag op den Valkenburgscheweg, bij den molen, le vallea, doordat de fiets doormidden brak. Hij a*rd aan het hoofd gewond en heeft zich dan ook direct hij dr. Hueting laten verbinden. Zijn fiets was bijna geheel ver nield. Lisse. Op "bijna 80-jarigen leeftijd overleed alhier de heer C. Segers, lid der firma Gebr- Segers. Langen lijd was deze firma een der grootste op het gebied van den handel in bloembollen In wijden kring was de firma bekend bij de kweekers. Vele menschen om hem heen zullen hem noode missen, daar zijn devies was:-„leven en laten leven", Noordwijkerliont. Woensdagavond gaf de clrrist. muziekvereeniging- „Ilarpe Da vids" een concert op de gemeentetent, na van le voren een muzikale wandeling le hebben gemaakt door het dorp. Tweeden Pinksterdag neemt de vereeni- ging deel aan liet concours te Loosduinen. Voorschoten. Jubileum H. van Klaveren. Heden is het 25 jaar geleden, dat de heer II. van Klaveren werd aangesteld tot ar beider bij de Holl. Spoorweg Mij., thans Ne- derlandsche Spoorwegen, en dat hij 25 jaar diftist doet op het station Voorschoten. Na -i1/5 jaar bij „Weg en Werken" te zijn geweest, werd hij arbeider-rangeerder en hij vervult nog steeds deze functie, en, naar wij vernemen, tot volle tevredenheid van de directie der Ned. Spoorwegen. Het puhliek, dat dagelijks met den trein meegaat komt ook geregeld met v. Klaveren in aan raking cn weet maar al te goed, dat hij gedurende deze 25 jaren steeds op zijn post was, hetzij bij overweg of afdeeling bagage en een beroep op zijn hulpvaardigheid nooit tevergeefs was. Oegstgeest. De Sts.-Crl. bevat de sla- tulen van de Woningbouwvereeninginjj „Buitenlusl", gevestigd alhier. Hedenavond opent de lieer C. P. A. v. d. Zalm in de De Kempenacrstraat 33 een vleeschhouwerij en spekslagerij. Op dit pand waarin Voorheen een handel in groenten en fruit werd gedreven, heeft de heer v. d. Zalm beslag weten te leggen en het thans geheel gerestaureerd lot slagerswinkel. De winkel heelt een geheel ander aan zien gekregen Alles is in helder lichte kleuren geschilderd, de wanden zijn nu ge heel met tegels bezet, de noodige machine rieën, ijskast en gereedschappen nieuw, zoo dat het geheel ons nu prachtig tcgenhlinkt. Als nu de heer v. d. Z. degelijke vleesch- waren in verschillende soort levert en blijft leveren, zal het hem zeker niet slecht gaan. Onze winkelstand is met deze zaak weder om vooruitgegaan. De alhier gehouden collecte voor „Jeugdhulp" heelt -opgebracht f 7G. i Sassenheim. De voor de R.-K. kerk en armen geveilde bloembollen hebben opge bracht f 6100. Voorhout. De Chr. Jongemannenver- ceniging „Bid en Werk" alhier, herdenkt op 4 Juni a.s. haar 32'/,-jarig bestaan. Daar de vereeniging than3 zeer bloeiend is, hoopt men dit feest in het najaar eenigs- zins feestelijk te herdenken, tegelijk met de viering van het jaarfeest. Diocesane Federatie van ttet Wit-Gele Kruis in het Bisdom Haarlem, In 'het gebouw „St.-Bavo", Smedeslraat, Haarlem, werd gisteren de jaarvergadering gehouden van de Diocesane Federatie van het Wit-Gele Kruis, Bisdom Haarlem. Wegens bedanken van den voorzitter, dr. Canov, leidde de secretaris-penningmeester, burgemeester Lommen, le Castricum, de vergadering. Een 13-tal afdeelingen, waar onder Leidschendam, Stompwijk, Langeraar, Noordwijk, Katwijk, Pijnacker, waren ver tegenwoordigd door afgevaardigden. De voorzitter opende de vergadering met een welkomstwoord en gebed en herdacht dan de afgetreden voorzitter, die wegens on gesteldheid had moeten bedanken. Vanaf de oprichting was dr. Canoy bestuurslid ge weest en heelt veel voor de Vereeniging gedaan. Uit het jaarverslag, dat zeer gunstig voor de Vereeniging is, stippen we aan, dat 1925 als het vruchtbaarste jaar voor de Vereeni ging is te beschouwen. Ook dr. Canoy wordt in het jaarverslag herdacht en de wensch uitgesproken, dat zijn gezondheid moge wederkeeren en dal nog menig gelukkig jaar voor hem en zijn gezin zij voorbeschikt. Het ledtenla! steeg tot 7100. In 1925 sloten ecnige afdeelingen zich aan, andere bericht ten, dat de oprichting was tot stand geko men, terwijl van anderen niets werd ver nomen. De financiën der Federatie eischen versterking om een intensieve propaganda te kunnen voeren. Aansluiting van nog vele afdeelingen is daarom dringend ge- wenscht. Momenteel voelen nog vele af deelingen niet of onvoldoende de voordeeleni gelegen ia het onderling verband, dat de Diocesane Federatie Legt. In het jaarverslag wordt nog de wensch geuit, dat in de toe komst niet steeds Haarlem als plaats aan gewezen zal zijn waar de jaarvergadering plaats hoeft, doch dat van deze gewoonte afgeweken zal worden en te vergaderen in bepaalde centra van andere streken om ook alzoo het Wit-Gele Kruis aldaar beter in gang te doen vinden. Ook bij de bestuurs verkiezing zou met de uitgestrektheid van het Bisdom rekening worden gehouden. Dan wordt nog de wensch uitgesproken, dat men meer algemeen onder de Katholieken over de principieele Katholieke wijkverpleging zal gaan nadenken. Met het jaarverslag ging de vergadering aceoord. De rekening van den penningmeester, na gezien door een daarvoor benoemde com missie, die bij monde van den E.W. Ka pelaan van Noordwijk verslag uitbracht, was in orde en sloot met een batig saldo van 219.55. Den penningmeester Werd dank gezegd voor zijn goed beheer. De begrooting voor 1926 sluit in ontvang sten en uitgaven op f 550. Ook hiermede kon de vergadering accoord gaan. Tol voorzitter (vacature dr. Canoy) werd met algemeene stemmen gekozen dr. Grib- beling, te Delft Van diens benoeming zal hem kennis worden gegeven. Tot secretaris-penningmeester werd her kozen burgemeester Lommej, le Caslricum. Besloten werd dr. Canoy iot eere-lid te benoemen. Het bestuur zal overwegen of het mogelijk is in meerdere plaatsen te ver gaderen en wel ook in meer Zuidelijk ge legen plaatsen. Dan kreeg dr. Lamers, uit 's-Herlogen- boscJi gelegenheid uiteen te zetten, hoe in het Bisdom 's-IIertogenbosch gewerkt wordt bij de aanschaffing van verplegingsarlikelen. Hoe het hoofdbestuur der Federatie aldaar in overleg is gelreden met hem om le be spreken wat bij de oprichting het meest noodzakelijk is. Ook werden verschillende gummi-artikelen aan de afgevaardigden ge loond. De vergadering was dankbaar voor de inlichtingen, door dr .Lamers verstrekt. Dan werd nog gesproken over de T.BC.- bestrijding, wat niet overal even vlot liep en waarbij men van_ zekere zijde nog wel eens tegenwerking ondervond. Enkele voor beelden werden genoemd. Het bestuur ver zocht dergelijke klachten in hot vervolg spoedig bij het bestuur in te dienen, opdat door het Nationaal Federatie bestuur deze klachten kunnen worden onderzocht en, waar noodig, ter sprake kunnen worden ge bracht, om hieraan een einde le maken. Dan werd nog gesproken over de propa ganda, te voeren in 1926 en werd de wensch uilgesproken, dat de aandacht vooral zal vallen op de eteden, waar men zich schijn baar ?elf sterk genoeg gevoelt om alleen te staan, niet beseffend van welk groot nut het is zich in Diocesaan en daarmee in het Nationaal verband te organiseeren en dan mede te zwakkere vereenigingen tot steun (e zijn. Men moet toch tegenwoordig niet als eeniging blijven slaan, waar ook en vooral op hel gebied van ziekenverpleging organi satie zoo dringend noodig is. Rotterdam gaf een mooi voorbeeld door aansluiting. De volle aandacht van het bestuur werd vooral ge vraagd voor Haarlem, Den Haag cn Leiden. Het bestuur deed de toezegging in 1926 een groote propaganda te zullen voeren. Na enkele zaken van meer ondergeschikt belang besproken te hebben, dankte de voorzitter de aanwezigen voor hun aange name discussies en betoonde belangstelling en sloot de vergadering op de gebruikelijke wijze. VOETBAL. Het Nederlandsche Elftal. Spelen Denis en Van d e t Meulen mee? - "Gisteravond heeft de N.E.C. te Amster dam vergadert ter Samenstelling van het Nederlandsch Elftal voor den wedstrijd op 13 Juni te Kopenhagen tegen de Denen. Het resultaat was als volgt: Van der Heulen. Denis Van Kol Van Nus Anderiessen Van Heel Gielens Küchhn Buitenweg Tap Sigmond Reserves zijn: Koster (Stormvogels), Sandberg (H.V.V.), en Frölich (Enschedé). De reserve-doclvcrdediger zal later wor den aangewezen. Deze samenstelling heeft rn zooverre ver, rassingen gebracht dat ook Denis en Van der Meulen werden gekozen, waarop nie mand meer had gerekend na de stellige berichten, dat zij verhinderd waren mee ts gaan. De N.E.C. zal zich waarschijnlijk echter wel van te voren op de hoogte heb ben gesteld, zoodat moet worden aangeno men dat zij weer van de partij zullen zijn, hetgeen een aanmerkelijke versterking bc- teekent Intussehen lazen wij toch ergens dat Van der Meulen z'n deelname van een medische keuring zal laten afhangen. Mocht ook hij meegaan, dan worden onze voor uitzichten op succes heel wat gunstiger. Met Denis en Van Kol, die 6teeds beter wordt, zal hij een uitstekende defensie vormen. In de halfiinie was Krom den laatsten tijd niet al te best. Hij is thans vervangen door den tweede-klasser Van Nu6, van het Utrechtsche Voorwaarts, die in diverse procfelftallen opvallend goede dingen heeft gedaan en waarvan men veel meent te mo gen verwachten. Ook Van Heel is natuur lijk weer van de partij, terwijl than'3 Ande. riessen, van Ajax, als midhalf fungeert. Na Van Daalen, Wamsteker, Bul en Has- 8ink dus weer een nieuw proefkonijn", waaromtrent wij echter in geen en deele optimistisch vermogen te zijn. Wij hebben dezen speler aan het werk gezien toen by nog uitkwam voqr 7t Gooi en ook later als lid van Ajax, doch" nimmer Heeft hij op ons eenigen indruk kunnen maken. Evenwel mogen wij er de N.E.C., die evenmin al te hoopvol zal zijn, er hard oyer yaHeri om dat de keuze werkelijk zeer moeilijk is.. Wellicht had onze stadgenoot Roem een kansje gemaakt indien hij op-djemelvaarte- dag had deelgenomen aan de proefwed- strijd te Rotterdam, doch nu deze A.S.C.'er die toen verhinderd was, het onnoodig heeft gevonden daarvan aan de desbetreffende commissie kennis te geven, zaL hij voort aan wel buiten beschouwing blijven. De voorhoede is beduidend versterkt door het weer meespelen van Wout Bui-' tenweg. Op den linkervleugel zijn Tap en" Sigmond gehandhaafd, hetgeen te voorzien was, terwijl de rechtcrwing wordt gevormd door GiclensKüchlin. Alle oude bekenden dus, waarover weinig valt te zeggen. He' geheel maakt een goeden indruk. Woensdagavond, 2G Mei, wordt op het Sparta-tcrrein te Rotterdam, een oefen wedstrijd gespeeld tegen de Engelschc ama teurs-combinatie Middlesex-Wanderers. Het elftal is samengesteld na de proef-» wedstrijd, welke gisteren to Amsterdam plaats vond. De ploegen bestonden uit: E1 f t a 1 A. Dc Boer Gill Koster Van Nus Anderiessen Van Heel Hoogmoed Buitenweg De Boer Oldenburg Sigmond O De Gelder Hendriks Tap Fröhlieh Nagels Ruysch Calame Veldkamp Van Kol Vermetten Quax Elftal B. In elftal A, dat met 41 won heeft kee per De Boer weinig gelegenheid gehad om zijn capaciteiten te toonen, cn de enkele malen dab hij aan den tand gevoeld werd deed hij nogal onzeker. De Blauw Witter Gill en de Stormvogelsman Koster vorm den een zekere achterhoede welke de B- voorhoede geen oogenblik tijd liet. Ook de middcnlinie was vrij zeker van haar zaak Vooral Van Nus en Van Heel deden goed werk, terwijl Anderiessen er na rust beter in kwam. In de voorhoede was Buitenweg weer als van oïids, vooral voor de rust; daarna deed hij 't blijkbaar wat kalmpjes aan. Olden burg toonde zich 'n snelle speler. Ook de Z.F.C.'er Hoogmoed toonde aardige staal, tjes van vlot spel, evenals de Enschedé'cr De Boer, die met Sigmond uitstekend sa menspeelde en 't spel goed open wist té houden. Bij de andere partij vlotte het in dé voorhoede niet zoo goed. De Enschedé-spe- ler Nagels werd zelfs door zijn clubspelertf naast en achter zich te veel vergeten, zoo. dat hij weinig gelegenheid had om zijn cal pacibeiten te toonen. Fröhlieh wi6seldt goede met slappe momenten af en Tap was nergens. Hij was veel te langzaam etf maakte den indruk hoegenaamd geen ple zier in 't spel te hebben. Do V.U.C.'erS Hendriks cn De Gelder hebben hard ge* werkt, maar toonden nog te veel gebrek aan routine, ofschoon de jonge De Gelder eenige zeer mooie dingen deed en nog wel meer van zich zal laten liooreD. In de mid denlinie was Calame de harde werker; al leen was do V.U.C.'er in zijn aanvallend» taak minder goed dan in zijn verdedigende De kleine Ruysch werkte hard, maar wij zien hem toch liever in de voorhoede. Veld^ kamp van Enschedé toonde zich een taai fipelcr, maar liet zijn vleugelspeler te veel aan zijn lot over. Het backstel Van Kol—*, Vermetten had tegen de snelle A-voorhoede een zware taak, maakte enkele opvallende' fouten, maar deed ook veel goed werk.- Vooral Van Kol was dikwijls do beste van beiden. Quax ten slotte heeft zich heel wat beter gehouden dan in den wedstrijd tegen België en de vier doelpunten wareS ditmaal zeker niet te houden geweest. KORFBAL. VitesseRozenburg. De wedstrijd VitesseRozenburg (halve eindstrijd Zilveren Korf) wordt a.s. Zater-» dag van 79 uur op het terrein a. d. Zoer tcrw. Singel gespeeld. ROEIEN. De Hollandia-wedstrijden. Het resultaat der loting. De uilslag van de loting voor de roeiwed* strijden van Hollandia (29 en 30 Mei) luidt: Tweeriems jl: 1. Willem III, 2. Nereus. Vierrierns B: 1. Deutsche Ruder und Turn Verein, 2. Amstel. 3. Adelborsten, 4. d$' Maas, 5. Njord, G» Triton, 7. Laga. 8. Nereus/ Achtriems A.: 1. De Hoop. 2. Laga. Tweeriems overnaads: 1. Het Spaame, 2,. De Hoop, 3. Njord, 4. Nereus. Skiff A.: Willem III. 2. Die Leylhe, 3. Tri-, Ion. 4. Laga, 5. Nereus. Oude Twee: 1. Naulilus. Vierrierns A 1. Willem III, 2. De Laak, 3. Aegir, 4. Adelborsten, 5. Njord, 6. Argo. Oude Skiff: 1. Willem in, 2. De IIoop.^ 3. Njord. Oude Vier: 1. Die Leylhe. 2. De Iluze^ 3. Amslel, 4. De Ifoop, 5. Nautilus, G. Laga, 7. Nereus. Tweeriems B.: 1. De Maas, 2. Laga. Achtriems B.: 1. De Hoop, 2. Triton. Skiff B.: 1. Amstel. 2. Maas. 3. Laga Vierrierns overnaads: 1. De Laak, 2. Die Leylhe, 3. Amslel, 4. Foseidon. 5. Triton, G. Nereus. Oude Acht: 1. Amslel, 2. Njord. 3. I^aga. Tweeriems zonder sluurman: 1. Njord 2. Laga. 3. Nereus. Double Skiff: 1. Amslel. Vierrierns zonder sluurman: 1. De IIoop, 2. Laga. Vierrierns damc3 seniores: 1. De Laak', 2. De Hoop, 3. Nereus. Vierrierns dames juniores: 1. De Laak. 2. Die Leylhe, 3. Delflsche Sporl, 4. De Vliet, 5. Het Spaarne, 6. De Maas, 7. De Hoop, 8. Nereus. MOTORSPORT. Kon, Ned, Motorboot Club. De K. N. M. C. zal haar openingslochl ge«| durende de Pinksterdagen houden. Ver- wacht worden jachten uit Amsterdam, Rot*

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 9