No. 20301. LEIDSCH DAGBLAD, Donderdag 20 Mei Tweede Biad Anno 1926. BINNENLAND. VOOR DE PINKSTERDAGEN Oetker-Cake DrOetker's Bakpoeder FEUILLETON. Het Ondergrondsche Syndicaat Officieele berichten, Do alphabetische lijst van aanbeveling ter vervulling eener vacature van rechter in ie rechtbank te Zutfen luidt: mrs. L. v. d. Bijtel, E Meindersma en A. J. Paulus. allen subsi -griffier bij de rechtbank te Dordrecht, Zutfen en 's-Gravenhage; met het lot viel ef mr W J. Keuskamp, 2e secretaris van het hoofdkant. der Coöp. Ver. Centraal be heer te Amsterdam, oud-voorzitter der land raden te Fort de Koek c. a., svonendc te Heemslede. Dij Kon. Besluit is op verzoek eervol ont slagen met dank mr. J. Limburg als raads heer-pi aatsvervanger in het gerechtshof te 's-Gravenhage: is op verzoek eervol ontslagen met. dank dr. B. J. Kouwer als hoogleeraar aan de universiteit te Utrecht. Personalia Te Den Haag, waar liij sinds eenige jaren woonde, is in den. ouderdom van 75 jaren overleden de heer Arnoldus Josephus Aloy- sius Gilissen, oud-lid der Eerste Kamer, ridder in de Orde van den Ned. Leeuw en commandeur in de Orde van den H. Gre- gorius den Groote. Hij was oprichter van Arnold Giüssen's Bank te Rotterdam. Mr. Sinninglie Damslé is benoemd tot voorzitter van een der drie subcommissies der conferentie van deskundigen voor het vraagstuk der dubbele belastingen en de belastingontduiking te Genève. Zijn sub commissie moet een conventie ontwerpen, waarbij de Staten zich zullen verplichten elkaar wederkeerig bijstand te verleenen tot het innen van aan hun vaderland ver- schuldige belasting van in den vreemde ycrbliivende personen. Het wijzigingsvoorstel ingetrokken. Bij de Tweede Kamer is ingekomen een missive van den Minister van Financiën, houdende intrekking van het wetsontwerp tot wijziging van do wet van 5 October 1841, Stbld. no. 40, houdende instructie voor de Alg Rekenkamer, zooals die wet is gewijzigd laatstelijk bij de wet van 31 December 1925, Stbld. no. 561. Ilct bovenbedoeld wetsontwerp wenschte als „Noodwetje" het mogelijk te maken ge durende de maanden van het jaar, als de begrootingen nog geen wet zijn, een beleren rechtstoestand te scheppen. Gelijk bekend, ontmoette het voorstel in de afdeelingen der Tweede Kamer groote tegenkanting. Het Bezoldigingsbesluit. Op de vragen van het Tweede-Kamerlid len heer Moller in verband met de verdee ling der gemeenten in klassen ingevolge het Bezoldigingsbesluit, antwoordde de Minister van Financiën, "voorzitter van den Raad van Ministers: Als voornaamste factoren, die bij de her classificatie der gemeenten in aanmerking zijn genomen, hebben gegolden: a. de kosten van 51 artikelen van 'dage- Üjksch levensonderhoud voor een gezin, 'bestaande uit vier eenheden en beschik kende over een jaarlijksch inkomen van 13000; b. de woninghuren, besteed bij een jaar- lij kwJi inkomen van f 3000f 4000 c. do druk. bij een jaarlijksch inkomen van f3000, der Rijks- en gemeentelijke in kt) mstcn-belasting plus opcenten, alsmede oen derde gedeelte der opcenten op de per- 'soneele belasting. Op de volgens da factoren a en b herkre gen resultaten zijn, teneinde betrouwbare gemiddelden te verkrijgen, correcties toege past, verband houdende met het inwonertal en de geografische ligging der gemeenten. Aan de hand van deze factoren is een lijst opgemaakt, waarop alle Nederlandsche gemeenten naar volgorde van duurte zijn gerangschikt. Hel hoogste duurtecijfer is 1872, het laagste 1382. De overgang van duur naar goedkoop blijkt -ccn zeer geleide lijke. Op deze lijst nemen Eindhoven met üiet cijfer 1729, Tilburg met het cijfer 1707 en Boxtel met hel' cijfer 1G10 niet een zoo danige plaats in. dat herclassificatie nood zakelijk bleek. Evenmin konden voor deze gemeenten andere dan duurfactoren in aan merking worden gebracht, waarop een ver hooging in klasse zou kunnen worden ge grond. Ware aan de wijzigingen, met ingang van 1 Jan. 1926 in het Bezoldigingsbesluit aan gebracht. formeel werkende kracht verleend tot 1 Jan. 1925, dan zou de garantiebijslag op grond van art. 27, lsle lid (oud), toe gekend aan een ambtenaar, werkzaam in een in klasse verhoogde gemeente, juist zooveel minder hebben bedragen ah hij ten gevolge der gewijzigde classificatie aan .wedde meer ontving. Aangezien art. III van het K B. van 9 Dec. 1925 practisch grooten- deels neerkomt op het verleenen van terug werkende kracht aan het gewijzigde Bezol digingsbesluit, tot 1 Januari 1925, heeft voor de hierbedoèlde ambtenaren, voor de zoo genaamde uitkeering in eens, te recht ver rekening van weddeverhooging en garantie- bijslag plaats gehad. Het bepaalde in art. 27, 2de lid, onder a (oud), is voor het onder havige geval irrelevant, omdat dit lid slechts betrekking heeft op wijzigingen, die de wedde van een ambtenaar na 1 ♦Januari 1925 ondergaat. Ook het bepaalde in art 27, 2de lid, onder a (nieuw), kan, van 1 Jan. 1926 af, voor hel hier besproken geval niet gelden, omdat dat lid slechts ziet op ambtenaren, die met ingang van 1 Januari 1926 of een lateien datum van een lager naar een hoo- ger geclasseerde gemeente worden ver plaatst. - Het is juist, dat de regelmatige toepassing van het Bezoldigingsbesluit dus verschil in inkomen doet ontslaan tusschen de twee groepen van ambtenaren, waarvan in de vraag sprake is. Verschil in bezoldiging is er inlusschen niet. Beide groepen genieten dezelfde wedde. Alleen js de eene groep nog in het bezit van een persoonlijken bijslag, dien de andere rnist. Als regen zal het ver schil slechts tijdelijk zijn, omdat de bijslag, bijv. door het verkrijgen eener periodieke verhooging, het maken van promotie e. d., wordt inverdiend. Een onbillijkheid kan in den toestand niet worden gezien. Samenstelling Rechterlijke Macht. De heeren Van Sasse van IJsselt, Beumer, Knottenbelt, Marchant, Van Gijn en Van Aal ten hebben een amendement ingediend op het wetsontwerp tot wijziging van de re geling der samenstelling van de rechterlijke macht. Zij stellen voor, in artikel 1, sub II, den tweeden zin te lezen als volgt: „In datzelfde artikel wordt onder het hoofd „c. 's-Gravenhage" de zinsnede „ten hoogste 2 vice-presidenten" vervangen door „ten hoogste 4 vice-presidenten" en de zinsnede „ten hoogste 12 rechters" vervangen, door „ten hoogste 16 rechters". Invordering directe belastingen. Ontleend is aan liet Voorloopig Verslag over het wetsontwerp tot wijziging van de wet van 22 Mei 1845 op de invordering van 's-Rijks directe belastingen: In haar geheel kan de Vaste Commissie voor belastingen zich zeer goed vcreenigcii met het aan de voornaamste bepalingen van het wetsontwerp ten grondslag liggende be ginsel, dat een eind moet worden gemaakt aan de uitzonderingspositie, waarin som- -mige categorieën van burgers ten aanzicr» van de invordering van belasting door mid del van beslag verkeeren. Echter is bij som mige leden de vraag gerezen, waarom niet een algemeene regeling is voorgesteld. De Commissie zal het op prijs stellen, in dien de Regeering een overzicht zou willen geven van alle bepalingen, welke van toe passing zijn op het leggen van beslag, zoo ter zake van belastingschuld, als van welke andere vordering ook, op salarissen en pen- Inkomstenbelasting. Eindverslag is uitgebracht over het wets ontwerp tot wijziging van de wet op de In komstenbelasting 1914. Bij do Vaste Com missie voor belastingen werd een schrifle, lijke opmerking ingezonden door het lid der Kamer, den heer Van Wijnbergen. Deze op merking heeft der Commissie aanleiding ge geven tot het stellen van de vraag, of het begrip „boschbedrijf", zooals dat voorkomt in art. 1 van het wetsontwerp, ook omvat de exploitatie van een kweekrij, gelijk de boschbezilters hebben, welke is bestemd voor het aankweeken van het benoodigde voor liet eigen boschbezit, doch welker voort- biengselen, voor zoover zij voor eigen ge bruik nief noodig zijn, aan derden worden verkocht Naar het oordeel der Commissie behoort een kweekerij als de hierbedoelde, niet als behoorende tot het bedoelde „boscn- bedrijf". Nederland en de ontwapening. Lui'.-gen. C. v. Tuinen heeft in de voor; bereidingsconfei> ntie te Genève gisteren het standpunt der Nederlandsche delegatie uit eengezet. De Nederlandsche regccring zal elke poging en eiken maatregel warm steu nen, welke tot een zoo spoedig mogelijke vermindering van bewapening zal kunnen leiden, met dien verstande, dal deze ver mindering algemeen en gelijktijdig zij. Vol gens de Iradilioneele politiek van Neder land is diens bewapeningspolitiek steeds uit sluitend beheerscht geweest door het begin sel van de verdediging van het gebied tegen eiken mogelijken aanval. Daar elke aan- valsgedachte ontbreekt, heeft Nederland, of schoon een koloniale mogendheid, reeds zijn bewapening kunnen verminderen. Ontegen zeggelijk wordt het bewapeningsvraagstuk in bijzondere mate beïnfluenceerd door geo grafische. strategische en economische ele menten. die voor de aan aanval blootstaan de landen'een zeer groote beteekenis heb ben. De Nederlandsche delegalie slelt er echter prijs oj) ie verklaren, dat onder be wapening als bedoeld in de eerste vraag, uit sluitend moeten vallen de militaire en eco nomische elementen, welke onmiddellijk te mobilisoeren zijn. Ne Nederlandsche delegalie zal zich bij zonder verheugen indien er een oplossing verkregen kan worden, waarin in de eerste plaats wordt vastgelegd, hoeveel tijd voorde mobilisatie noodzakelijk is. Op deze wijze zal het probleem der polenlieele oorlogs kracht niet geheel beperkt zijn wat de dis cussies der commissie vruchtbaar en prak tisch zou maken. Op deze wijze zouden de verschillende polenlieele elementen de eerste weken m<*t betrekking tot de spoor wegen, de strategie, en de geografische lig ging beier gepreciseerd zijn. Voorts is het voor de Nederlandsche re- gecring van principieel belang, dat de be wapening van hel moederland en die der koloniën afzonderlijke elementen vormen, die een van elkander onafhankelijke oplos sing vereischen. Centraal Genootschap vooi Kinderherstellings- en Vacantie-oorden. Dezer dagen heeft bovenstaande verceni- ging haar gewone jaarvergadering gehou den in haar herstellingsoord het Bosehhuis te Nunspeet. Benoemd werd in de vacature van den Raad van Toezicht, ontstaan door het perio diek aftreden van den heer F. W. Ludwig, de heer- A. van Riel, notaris te Amsterdam. Herbenoemd werden tot lid van het be stuur de voorzitter, dr. A. Schuckink Kool en de ondervoorzitter dr. J. J. Pigeaud. In de periodiek ontstane vacatures: A. J. C. Tam en G. Azings Venema, werden ge kozen de heeren H. L. Buurma te Hooge- zand ^n A. P. Smitt, schoolarts to Vlissin- C*n. De rekeningen en do bcgrooling werden zonder discussie vastgesteld, terwijl over de verpleging in het afgeloopen jaar geen en kele klacht of opmerking werd gemaakt. Uit het jaarverslag, dat eveneens werd goedgekeurd, zij vermeld, dat in 1925 dank zij de krachtige propaganda van den admi nistrateur, den lieer A. G. Bos, niet minder dan 62 nieuwe afdeelingen zijn opgericht, zoodal de vereeniging thans 346 afdeelingen rijk is. Aan -het bestuur is machtiging verleend hulp te verleenen aan Drenlsche kinderen uit de veenslreken. Nederlandsche Vereeniging tegen vallende ziekte. De door dr. C. T. van Valkenburg, als waarnemend voorzitter, gepresideerde jaar- lijksche vergadering der Nederlandsche Ver eeniging tegen vallende ziekte'heeft de re keningen en verslagen over 1925 goedge keurd en de periodiek aftredende bestuurs leden herkozen. Als voorzitter werd be noemd jhr. mr. J. F. Lewe van Nijcnstein, te Amsterdam. Het college van regenten van het gasthuis aan den Overtoom te Am sterdam werd uitgebreid door de verkiezing van prof. dr. R. R. Welschen. De vergade ring besloot het aantal correspondentschap pen met twee te vermeerderen. De Tweede Nederlandsche Radio-Salon. Deze zal worden gehpudèn in het „Kur- haus" te Scheveningen van 21 tot en met 30 Mei 1926. Tot het besluit om reeds dit jaar weoi een Salon te organiseeren, is de doorslag gegeven door den aandrang uit de kringen van den handel en door de overweging, dat in 1926 het tienjarig bestaan viel, zoowel vaif"de N. V. V. R., als van haar afdeeling 's-Gravenhagc. Maar dat besluit werd niet genomen, dan nadat was komen vast te staan, dat inderdaad belangwekkend nieuws kon worden geboden. Om onder de duizenden bezoekers van het vorig jaar en het nog veel grooter getal duizenden van hen, die sedert dien zich weer gevoegd hebben Jrij de belangstellenden in radio opnieuw een diepere beweging te bren gen, waren ook nieuwe aantrekkingspunlcn noodzakelijk te achten. Men zal zich herinneren de radiolelefo- nisch uitgeruste, op Scheveningen rondrij dende auto, die de „clou" mocht heeten van den Eersten Salon. Mocht het comité verle den jaar in zijn medelid, den heer G. J. Eschauzier, den man vinden, die dit publiek succes verzekerde, ditmaal zal de heer Eschauzier met een demonstralie komen op een geheel nieuw gebied, n.l. de overbren ging van handschrift en teekeningen. Eén, twee jaar nog misschien, dan zal de bioscoop per radio wellicht lot een bedrijfs- zekeren vorm zijn gebracht. Maar dan zal de technische uitvoering daarvan ook al verre liggen buiten het gebied van het voor den leek begrijpelijke. Hier zal een demonstratie worden gegeven, die te beschouwen is als voorlooper op hetgeen stellig komen gaat. maar thans nog volgens een stelsel, waar van de hoofdbeginselen algemeen begrijpe lijk zijn. Op hel gebied van demonstraties zal trou wens deze Radio-Salon op een rijke ver scheidenheid kunnen bogen. Verschillende firma's hebben daarvoor reeds toezeggingen gedaan en ook de officieele inzendingen van openbare diensten zullen een ten deele de monstratief karakter dragen. Zoo zal de radiodienst van hot Nederlandsche leger be halve een inzending van complete installa ties ook een drietal radio-automobielstations exposeeren op het Kurhausterras. Deze zul len bezichtigd kunnen worden en de bedie ning der automatisch uitschuifbare antenne masten zal van tijd tot lijd worden getoond door de Genie. Van het Staatsbedrijf der Posterijen en Telegrafie is de inzending te verwachten van den nieuwen neutrodyne-ontvanger met dubbelrooslerlampen van dr. Koomans, waar mede telefonie-ontvangsl op raam-antenne wordt gedemonstreerd. Op verzoek van het comité zal genoemd Staatsbedrijf voorts Slraalspoeldemonstralies geven, waarbij melerlangc, violetkleurige ontladingen in de vrije lucht een verras send zichtbaar bewijs leveren van de enorm hoog© spanningen, die met hoogfrequente stroomen in zelfinducties opgewekt kunnen worden. Merkwaardig is de onschuldige on gevaarlijkheid dezer verschijnselen, die men op een in de hand gehouden metalen voor werp kan opvangen. Van den Gemeentelijken Telefoondienst van 's-Gravenhage zijn demonstraties te ver wachten van radiomuziek per telefoon, waarbij een groot aantal diverse luid sprekers, door exposeerendc firma's daar voor ter beschikking gesteld, beurtelings zullen worden aangesloten. De Bell Telephone Mfg. Cy. (Standard Electric) zal een versterker-installatie in werking* stellen, waarmee het kloppen van het menschelijk hart in een geheele zaal hoorbaar kan worden gemaakt, een toepas sing van lampversterkers, die van bijzonder medisch belang is en in Amerika bij het medisch onderricht een belangrijke rol speelt. Terwijl de Bell Telephone Mfg. Cy. voorts in de muziekpauzes in de tentoon stellingszaal met een luidspreker-inrichting de Jazz-muzick uit de danszaal hoorbaar RECLAME. speciaal aanbevolen een naar Oelkers Recept gebakken met een voor direct gebruik gereed Gistpocdlcr. Backin vervangt de gist. Met Backin rijst het deeg onder het bakken. Benoodigdheden 500 gram meel f 0.18 250 gr. boter f 0.60, of marg. 0.35 200 gram suiker.., 0.10 4 eieren0.24 I pakje Backin..0.07 7* 1 citroen0.05 */9 liter tnelk.....ll>xr(.« 0.02 1 theelepel zout Bereiding: f l.OI'/j Men roert de boter tot room, voegt hieraari suiker en eieren toe en ten slotte roert men het zout en de bloem, waardoor men eerst de Backin vermengd heeft, er door. onder toevoeging van een weinig melk. Ten slotte 'mengt men de geraspte citroen» schil en het sap van den citroen er door en doet dit mengsel in een met boter inge» smeerden vorm en wordt dit bii een matige hitte 'lA uur in den oven gebakken. Men lette vooral op Backin van Dr. Oetkcr, en dat op elk pakje als Eenige Importeurs E. Ostermann Co., A'datn, vermeld zijn. Waar niet verkrijgbaar wende men zich direct tot deze Importeurs, die op aanvrage ook een gratisn-eceptenboekje toezenden. o50I zal maken, zal de N. S. F. in omgekeerde richting de muziek van het orkest in de tentoonstellingszaal weergeven in de dans zaal. De proeven met een toespraak-systeem builen in de open lucht worden dit jaar ge organiseerd door de firma R S. Stokvis en Zonen, Rotterdam, met Sterling-apparaten. Evenals verleden jaar zullen tentoonstel-» lingsberichten en nieuwstijdingen met be hulp hiervan aan het publiek buiten worden meegedeeld. Gehoopt wordt, dat de staking in Engeland geen vertraging brengt in de aankomst van nog een deel der apparaten. Het 80 man sterke Philips' Harmonie komt de Pinksterdagen. Door Philips' Radio is voorts aangekon-» öjgd, dat het nut van neg. rooslerspanning zichtbaar en hoorbaar zal worden gemaakt met speciaal voor den Ttfeeden Radio-Salon ontworpen demonstratie-toestellen, die hier voor het eerst woiden getoond. Als aangokondigde amateur-demonstratie vermelden wij het radio-telefonisch kruis-» spreken door publiek, waarvoor de afdeelin-* gen Rotterdam en Utrecht van de N. V. V. R. materieel zullen opstellen, geheel door amen teurs vervaardigd. Behalve de N. V. V. R. komen van de vereenigingen ook de Ned. Sectie der I A. R U., de Ned Radio-Luisteraars Vereeni ging, de Ned. Bond van Radio-ITandelaren en de II D. O. op den Salon uit. Op den I. A. R. U.-stand hoopt men ge legenheid (e geven tot ijking van golfmelers ten einde daarin, speciaal wat de korte golf ontvangst bel reft, een zekere overeen stemming in Nederland te verkrijgen Mo gelijk zal daarbij ook gelegenheid tot het uitvoeren van capacitöilsmetingen zijn - Het aantal sland op den Tweeden Radio-Salon is aanzienlijk grooter dan ver leden jaar en ofschoon de Groote Kurzaal Door Mrs. C. N. WILLIAMSON. Kederlandsche vertaling van Ada van Arkel. 33 „Dan waren wij zeker al weg. Het is zeo'n lange rit en Viola en ik hebben mas sa's bagage. Maar eind goed al goed. Wie zou nu gedacht hebben, dal u naar Glen lorly ?.ou gaan Ik kwam op hel idee, omdat do lucht er zoo gezond is, en het is zulk een vermoeiend seizoen geweest, dal het voor ons beiden rustiger zal zijn dan een reeks lan bezoeken in Schotland." „Ik vind, dat ik het erg tref," zei mijn heer Carringion. ..Arme kerel; ik geloof, dat je dat heusch denkt," peinsde Sheila. „Een verrassing, aie is goedl Ik begrijp niet, dat zij dat durfde nir Zl> n'ee'> wa' 'h gehoord moet hebben, toen ik pas in den coupé kwam. ,'jt zou dat een scène geveir, als ik het ver- Wlder Deze gedachte werkte op haar gevoel van ■jumor, en zij lachte bijna hardop; maar niemand ietle on haar. Garrington keek af n toe haar kan! uit. dat was waar; maar W nieuwsgierig alsof hij wilde zien of zij U's.orde. Hij zei niels, dal de heeie wefreld je' had mogen hooren, en zijn blikken naar j '0 a drukten alleen de belangstelling uit, e een man met een warm hart en een bui- !IWt,n vriendelijke en sympathieke na- moest voelen voor een knappe, jonge i-!LWj a"ePn reist en bijna armoedig -cd is. terwijl haar schoonheid had moe ten worden verhoogd door mooie dingen zoo als lady Viola die droeg. Zoo hij al bewust aan haar dacht, was het om in zichzelf te zeggen; „Arm kind. Meisjes zooals zij heb ben een recht op alles, wat vrooiijk en goed is in de wereld. Wat jammer, dal zij het niet kunnen krijgen." „U heelt zeker dozijnen invitaties gehad voor deze maand en de volgende," merkte lady Marsden op. „Ik heb er eenige, maar ik ben geen mensch voor visites," antwoordde de mil- lionnair bescheiden. „Ik ken den man, die hei kasteel van Gicniorly in een hotel heelt veranderd; ik was zelfs in slaat hem een beetje te helpen, want hij is een beste kerel en verdient succes te hebben. Dat is een van de redenen, waarom ik er heen ga, en dan dacht ik ook, dat het een goede, rustige plaats zal zijn om te probeeren een boek te schrijven, dat ik al lang in mijn hoofd heb. U zoudt het saai vinden. maaT liet interes seert mij; een nieuw idee voor socialistische plannen, dat ik uit wil werken." „U denkt altijd aan anderen," riep lady Marsden. „Ik vrees, dal ik mezelf ook niet ver geet," glimlachte Carrington. „Ik heb mezelf juist een groot cadeau gedaan. Kent u den ICarovski-diamant? Nu, dien heb ik dien heb ik zells bij me op dit oogenblik, als u. „O, mijnheer Carringion, u vergeel, dat muren ooren hebben zelfs de wanden van spoorcoupé's," riep lady Marsden. ,,U moest zulke Staatsgeheimen niel vertellen, behalve als u alleen is, heelemaal alleen met uw meest vertrouwde vrienden, en zells dan nog fluisterend." Carringion lachte. ,.tk geloof, dat ik wel in staal ben op nriin eigen bezittingen te passen. Dit is niet hel eerste juweel, dat ik meeneem, en zelfs nu is het niet het eenigste. „U moet dat heusch niet- doen," viel zij hem in de rede. „U moet uw kostbaarheden naar een Bank zenden en in een safe veilig laten wegsluiten zoodra wij aan het eind van onze reis zijn, anders zal ik geen rustig moment meer hebben, dag noch nacht." „U is heel vriendelijk er zooveel belang in te stellen," zei de millionnair. Sheila's ooren suisden. „Eerst zei ze. dat ik niet meer telde dan een kamenier, en nu houdt ze me voor een spion o( een die vegge," dacht het meisje. „Ik hoop, dal ik or niet naaT uitzie, maar toch geloof ik wel, dat het onvoorzichtig van hem is, zoo te praten." Zij herinnerde zich, dat zij onder anderen gelezen had, dat Mark Carringion zeldzame juweelen verzamelde, zijn eenige groote luxe. Nu twijfelde zij niet langer aan de identiteit van Carrington. „A propo9, u zult in Gtentorly nog een anderen kennis aantreffen," zei hij. van onderwerp veranderend. „Kapitein Derby, dien ik een paar dagen geleden legen het lijf liep, verleide me, dat hij gisteravond zou vertrekken om een dag of veertien in het hotel door te brengen. De oude wond aan zijn arm hinder! hem weer en hij dacht, dat het hotel. „Hoe vreeseüjk vervelend!" riep lady Marsden. Haar toon was zóó vol verbazing en er gernis, dat Sheila ondanks zichzelve op keek. Het lieve gezichlje van lady Viola was vuurrood en ofschoon haar groole violette oogen naar het voorbijsnellende landschap kaken, was Sheila ie veel vronw. om niet te voelen, dat het meisje den boozen argwa- nenden blik van haar moeders oogen voelde. De atmosfeer in den coupé was plotseling geladen met electriciteit. „Ik dacht, dat hij een vriend van u was, zei Carrington onschuldig. „Heelemaal niet. Ik vind hem een zeer ongewenscht jongmenseh," anlwoordde lady Marsden." „Ik hoop, beste mijnheer Carring ton, dal u me zuil helpen, als hij tracht zich in Glenlorly aan ons op le dringen, wat hij hoogst waarschijnlijk zal doen en dat e dat u hem op zijn plaats zult zetten." „Wat is zijn plaats?" vroeg Carrington ronduit. „Hij is een oliicier en een gentle man, en een boven3le beste kerel en dapper ook. Dat is mijn opinie over hém." „Van het standpunt van een man gezien is hij goed genoeg," zei lady Marsden vrien delijker. „Maar ik ben een vrouw en Viola is een jong meisje, met niemand om ons te besclrermen. Wij moeten voorzichtig zijn. Kapitein Derby is vreeseüjk opdringerig en natuurlijk is hij niemand." „Dan ben ik ook niemand." „Net iets voor u om te zeggen! Maar u hadt een naam, zelfs vóór u dien maakle, terwijl Derby ol Leslie niet zijn eigen naam is. De oude juffrouw Leslie, die hem-aan nam als kind, loen hij nog een ongelukkige kleine Vondeling was ergens in een plaatsje, dat zij bezocht, gaf hem zijn achternaam, omdat zij in Derby woonde. En hij heelt geen cent, behalve die ongelukkige paar honderd pond. die zij hem per jaar heelt na gelaten. Het verwondert me hoe hij het klaar speelt om rond (e komen in dienst „Het pleit voor hem, dal hij zoo prachlig vooruit is gekomen," zei Carrington. „In zijn beroep, ja; maar natuurlijk kan hij er nooil aan denken om te (rouwen, ten rninsle niet mei een meisje, uil den stand, dien hij schijnt te verlangen," anlwoordde lady Marsden. Sheila begon een gevoel (e krijgen ol zij een sprookjesboek las. heel wat interessan ter dan het boek, dal zij probeerde te lezen. „Wat zullen ze allemaal doen, als ze mij in Glenlorly zien?" vroeg zij zich af. Maar zij kwam spoedig (ol de slotsom, dat gravin Marsden er niet de persoon naar was om zich veel aan le (rekken van de meoning van een nederige typiste, zells al herinnerde zij zich, da! zij haar gezicht vroeger had gezien. De reis scheen niet lang voor het meisje, want haar hersens waren vol interessante gedachten. Hot stalion, waar de passagiers voor het Gtentorly-Kas teel-Ilotel moeslen af stappen, was een klein stadje, zeer bekend onder de toeristen, en daarom behoefde geen van baar reisgenoolen te vermoedm, dat haar plaats van bestemming dezelide was als de hunne. Glenlorly lag vijl of zes mijlen verder en Sheila zag haar drie melg .zeilen wegrijden in een zeer mooien aulo. zoozeer gelijkend op verscheidene andere, die voor het slalion stonden te wachten, dat zij ver moedde, dat zij door het hotel wareii'gezon- den. Er waren klaarblijkelijk een nanlal andere-gasten voor het nieuwe eii chique holel en acht of tien kameniers 'en bedien den vertrokken gezamenlijk in een groolegi autobus Alles ging zoo gauw, dal Sheila geen lijd had gehad zich af le vragen wat er met haar zou gebeurn, toen een slem haar naam noemde. „Is tr juffrouw Douglas, die als serrcla» rosse is aangenomen voor hel GJmlurly- Hotel?" (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 5