,jg0( 20300. WOENSDAG 19 MEI Anno 1926. Officieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. LAD PRIJS DER ADVERTENTIEN SO Cts per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs Kleine Advertentiên. uitsluitend bij vooruitbetaling. Woensdags en Zaterdags 60 Cts bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht Voor eveDtueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Posfchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRUS DEZER COURANTS Voor Leiden per 3 maanden 2.36. per week Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week Franco per post 2.35 portokosten. SfO.18. 0.18. Mt nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. - RAADS-C0MMIS3IEN. De Burgemeester van Leiden, Gelet op art. 54 der Gemeentewet; Brengt ter algemeene kennis, dat de Ge meenteraad, in zijne zitting van' 17 Mei j.l., beeit benoemd: tot lid van de Commissie van Beheer over de gestichten „Endegeest, Vooigeest en Rhijngeest": den heer Th. B. J. WILMER. N. C. DE GUSELAAR, Burgemeester. Leiden, 19 Mei 192G. BOUW BIJZONDERE SCHOOL. Burgemeester en Wethouders van Leiden .krengen Ier openbare kennis: a dat de Raad dier gemeente in zijne vergadering van den 17en dezer besloten heeft medewerking te verleenen aan liet jcsluur der Vereeniging tot oprichting en instandhouding van scholen voor lager- en mul.o. op Gereformeerden grondslag lol stichting van eon schoolgebouw, bestemd yorr gewoon lager onderwijs, aan de Java- etraaf, hoek Driftslraat; b. dat binnen dertig vrije dagen, te iKkcden van heden af, ieder ingezetene en liel schoolbestuur van dit besluit bij G ede- put»,rde Stalen der provincie Zuid-Holland - «roep kan komen. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, den 19on Mei 192G. Adres aan den Raad. Door het bestuur van de Woningbouw ver. „Tuinsladswijk" is volgend adres aan den raad gezonden: ..Namens onze ledenvergadering herin nert ons bestuur Uw College aan het Raads besluit van 2 Augustus 1920, waarbij gun stig beschikt werd op het verzoek onzer rereeniging om over te gaan tot den bouw Van 209 woningen en een badhuis. Van de woningen zijn er 208 verrezen, maar het badhuis met de daarbij behoorende woning laat nog steeds op zich wachten. Tevergeefs heeft ons bestuur herli aaldel ijle bij Burge meester en Wethouders op uilvoering van liet betreffende Raadsbesluit aangedrongen. Waar de behoefte aan een badhuis in ons stadsgedeelte zich meer en meer doet ge voelen, verzoeken wij Uw College beleefd en met de meeste aandrang de stappen te willen doen. welke tol een spoedige stich ting van het badhuis leiden. Namens voornoemd bestuur (w.g.) .Tac. Tjatema. voorzitter. Hocgoveen, secretaris. Tentoonstelling in de Vakschool voor Meisjes Rapenburg 23. Het bestuur der Vereeniging „Vakschool voor Meisjes voor Leiden en Omstreken'', (Huishoud- en Industrieschool) heeft voorde ouders en verzorgers der leerlingen en ver der belangstellenden de gelegenheid geopend kennis te maken met T werk der leerlingen, door in de verschillende leer- en leslokalen dit werk tentoontestellen en. onder leiding van de onderscheidene leêrarëssen te doen bezichtigen. Deze tentoonstelling werd gis termiddag geopend voor genoodigden en door dezen geïntroduceerden. 's Avonds was zij voor hét publiek toegankelijk, zooals hedenmiddag en ook nog vanavond. Wij raden onzen lezers en vooral de vrouwen onder hen, die er nog niet toekwamen een kijkje te nemen ernstig aan, dit vanavond nog te doen De inrichting op zich zelf, in dit deftig, patricisch heerenhuis, voornaam zonder zweem van overdreven weelde, maakt reeds indruk. Tot goed versland declon we hier even mede, dat de school is gesplitst in een af- deeling voor lager vakonderwijs en eene middelbare afdeeling. De lagere afdeeling is toegankelijk voor leerlingen die zes klassen der gewone lagere schooi hebben doorloo- ron. Deze meisjes kunnen worden opgeleid voor een schooldiploma, voor linnen juf- houw, voor cosluurnnaais'-.T en voor hulp in de huishouding. Om toegelaten te worden tot hel middel baar gedeelte moet hei meisje in bet bezit zijn van het einddiploma M. U L. O., of jnmstena drie klassen van een II. B. S. heb ben cloorlocpca. Deze meisjes volgen een tweejarige opleiding tot huishoudkundige, terwijl in Sept. a s. nog een afdeeling voor Opleiding van kinder verzorgsters ér bij zal komen. Hoezeer dit veelzijdig onderwijs Voor meisjes wordt gewaardeerd blijkt wel meruit, dal de lessen thans door reeds 365 teerlingen worden gevolgd. De resultaten van het onderwijs vindt sir J* -vor3chdlende lokalen gedemon- Beginnen wij onze wandeling van uit het lokaal, waarin het algemeen vormend on derwijs wordt gegeven, als vervolg van het gewone schoolonderwijs,doch zich geheel aansluitend bij de practijk van het leven. Leerplichtige kinderen mogen dan ook op de Vakschool schoolgaan. Men treft hier een stel leermiddelen aan. welke de best inge richte gewone school de inrichting zou kun nen benijden. Door het bestuur werd bij de uitnoodiging de bijzondere aandacht gevestigd op de af deeling „Deensche Keuken" waarin les werd gegeven. Meer dan een dozijn leerlin- i gen, keurig, heldere keukenmeisjes staan 1 naast elkaar voor een aanrecht en hebben elk de beschikking over een compleet stel keukengereedschappen, fornuis enz., enz. De leerares staat aan het eind tusschen de twee tafels in en heeft vandaar een over zicht over het geheel en over elk onderdeel. Vandaar uit kan zij haar orders geven en zoo noodig ingrijpen. Gisteren was dit niet noodig: elk der meisjes bleek voor haar laak berekend. Daar achter ligt een lokaal voor de ge wone keuken ingericht. Daar zfet men de i spijzen en toespijzen gereed gemaakt door I de leerlingen zelf, zoo keurig dat men er on willekeurig naar gaat watertanden. Men leert er koken op gewone kolen, op gas en langs elecfcrischen weg. Wal er, inzake in- i maken wordt gepresteerd ziet men er als I men voorbij de rijen gevulde inmaakfles- schen en kruiken gaat. i Een afdeeling voor de behandeling van de wasch: mangelen, strijken, enz. geeft I een goede blik op het vele dat daar wordt geleerd. Op de eerste verdieping wordt allereerst de aandacht gevraagd voor een afdeeling, waar onderricht wordt gegeven in het cos- tuumnaaien en wat daamrede verband houdt. Het daar tentoongestelde werd ont worpen en uitgevoerd dooT de lecrlingep zelf. De meisjes-costuums en de jongens pakken mogen gezien worden. Vermelden wij als zich hier bij aanslui tend de lingerie-afdeeling met de afdeeling borduur-, haak-, stop-, en verstelwerk. Wij kunnen deze verdieping niet verlaten voor een kijkje te hebben genomen in de kinderkamer met haar mooie collectie door de leerlingen zelf vervaardigd: kinderspeel- goederen en kinderspelen, etc. Op de derde verdieping, eertijds de zolder, vindt men nog een lokaal met een heerlijk uitzicht naar het Zuiden over de daken der omringende huizen heen. Waarvoor zou men het beter hebben kunnen bestemmen dan voor teeken- en schilderlokaal. Het is wei de moeite waard ook daar eens te zien welke vorderingen de leerlingen uil de ver schillende leerjaren maakten. Wij behoeven nauwelijks te zeggen dat vriendelijke meisjes-leerlingen hier en 'daar op de gangen slaan geposteerd om de be zoekers den weg te wijzen en dat in de ver schillende lokalen de leeraressen gaarne alle mogelijke inlichtingen verstrekken. Wie de school, zij het zelfs maar vluchtig met eon bezoek vereert komt tot de erkenning dat zij gerust een model-inrich ting kan worden genoemd. Strafvordering voor de politie. OndeT groote belangstelling hield gister middag dr. mr. W. J. G. A. Nijgh, advocaat j en procureur te Ilellevoelsluis, op uitnojdi- ging van de afdeeling van het 4de district I der Rijkspolitie-vereeniging en de onderaf- j decling „Leiden" van den Alg. Ned. PoÜtie- i bond in de groote zaal van café „Zomer- zorg" over bovenstaand onderwerp een lezing. De spreker werd ingeleid door den voor zitter van de afdeeling van het 4de district Rijkspolitie, den hebr H. van Eijk, die in de eerste plaats allen welkom heette om ver volgens zijn voldoening uit te spreken over do groote opkomst. Mr. dr. Nijgh, hierna het woord verkrij gende. ving zijn betoog aan met op te mer ken, dal hij hier geen juridisch, technische beschouwing van het wetboek zou geven, doch een beknopte weergeving van de rech ten en verplichtingen, die rusten op den hu 1 pof ficier-opspori n gsambtenaar. De kern van het nieuwe Wetboek van Strafvordering ligt volgens spr. Tn art. 275: „Behalve de rechter en de griffier neemt aan de groene tafel niemand plaats," waarin dus het O. M. ten achter wordt gesteld. Drie vragen stolt spr. in dit verband op den voorgrond: a. wat is er in -het nieuwe Wetboek be kend omtrent den verdachte? b. wie zijn diens ..natuurlijke vijanden"? c. welke zijn hun rechten en verplichtin gen? Bij de beantwoording van de eerste vraag blijkt al direct, dat hel onderscheid tusschen verdachte en beklaagde is weggevallen, een bewijs van hel gematigde karakter van het geheele Wetboek. De rechlspraitk onderscheidt twee vormen van procesrecht, nl. accusatoir en inquisito riaal: hel nieuwe wetboek berust geheel op het laatstgenoemde. Verdachte is hij legen wien een redelijk vermoeden van schuldigheid bestaat, dan wel tegen wien ernstige bezwaren t. o. v. het misdrijf zijn gerezen. Bij de gerechtelijke vervolging onderschei den wij 2 phasen, nl. het opsporingsonder- ooek en het gerechtelijk vpenndezoek Ir zamen vormende het voorbereidend onder zoek en de behandeling ter terechtzitting, waarvan alleen het opsporingsonderzoek voor dit gehoor van belang was, zoodat spr. dit alleen behandelde. De rephten van den verdachte tijdens het opsporingsonderzoek zou spr. negatief willen noemen cn berusten in de eerste plaats op vrijheid, ook al slaat hij onder de meest ernstigste verdenking. Pressie mag nooit worden uitgeoefend, noch door woorden, noch door daden. Zijn voornaamste recht evenwel is. dat zijn tijdens het verhoor af gelegde verklaringen zooveel mogelijk in zijn eigen woorden moeten worden te schrift ge steld; voorts hoeft hij nog het recht zich te doen bijstaan door een of meer raadslieden cn nog lal van andere, waarvan spr. nog noemde het niet-verplicht zijn te antwoor den op cfe vragen hem tijdens het verhoor gesteld. Als complement hierop komen dan de rechten van den raadsman. Bij de beantwoording van de tweede vraag: wie zijn de „natuurlijke vijanden", I wees spr. met klem op het onderscheid tus schen het voorbereidend onderzoek en de 1 behandeling ter terechtzitting, de aanhou- ding en de in verzekeringstelling en de be waring krachlens bevel van den rechter- commissaris eenerzijds en de gevangenne ming en -houding krachtens uitspraak van de rechtbank anderzijds. Eerst na nauwkeurige besludeering hier van, kan voor ieder geval afzonderlijk wor den uitgemaakt, wie al9 natuurlijke vijanden zijn te beschouwer). Komende tot het laatste gedeelde van zijn voordracht, splitste spr. de rechten en ver- plichingen van de opsporings-ambtenaren- hulpofficieren, niet behoorend tot de rechtef- lijke macht, als volgt: bij heeterdaad; bui ten heelerdaad, dus bij aanhouding en bi; 't bestaan van ernstige bezwaren tegen den verdachte, welke gevallen spr. alle nader uiteenzette. Ten slotte sprak spr. den wensch uit, dat zijn voordracht mocht leiden tot verhelde ring van het inzicht der politie-ambtenaren in de bepalingen van het nieuwe wetboek, waarvan spr. aandachtige lezing in de vrije uren warm aanbeval. Op deze luid toegejuichte rede volgde een levendige gedachtenwisseling, waaraan o.m. werd deelgenomen door de heeren Te Brake (Katwijk-Rijn), inspecteur Wijk (Leiden), Van Eijk (Alphen) en Paqué (Noordwijker- hout). Hierna sloot de heer Van Eijk de vergade ring met een woord van dank aan den spreker en tot de aanwezigen voor hun aan dachtig gehoor. Vereeniging van boden en schippers „Ons Belang". Maandagavond kwam deze vereeniging in het gebouw „Patrimonium" op de Hoog- landsdhe Kerkgracht voor de eerste maal in jaarvergadering bijeen. De voorzitter, de heer Verkerk, uit Alphen, hield een optimistisch getinte openingsrede, waarna spr. zeide aangenaam verrast te zijn door de goede opkomst, die veel beter is dan spreker had verwacht. In het bijzonder werden welkom gehee- ten eenige personen, leden van de Kamer van Koophandel, welke door het bestuur waren uilgenoodigd om deze vergadering bij te wonen. Na lezing der notulen bracht de secreta ris, de heer Berk uit Zoelerwoude, het jaar verslag uit, waaruit wij het volgende ver melden In December '24 werd de Vereeniging op gericht met 23 leden. Thans telt de ver eeniging er 48. Doot bemiddeling der Vereeniging was o.a. door vele leden een goede transportver zekering gesloten, terwijl de leden der ver eeniging een niet onbelangrijke reductie hadden weten te verkrijgen op autobanden. Voorts werden de verschillende bespre kingen en onderhandelingen gememoreerd, welke het bestuur met tal van afzenders ge houden had. Met voldoening kon geconsta teerd worden, dat deze besprekingen er veel toe hadden bijgedragen om een vlottere re geling in verschillende aangelegenheden te verkrijgen. Deze berden alle stuk voor stuk opgenoemd. De' verstandhouding was daar door tusschen verzenders en boden ook veel -beter geworden. Veel tijd had het bestuur echter nog moe ten besteden, niet zoo zeer om de geschillen tusschen bode en verzender, als om die tus schen de boden onderling op te lossen. Dat heeft het bestuur vele onaangename oogen- blikken bezorgd. Op dit gebied is nog zoo weinig geregeld, en bij verschillende zoo weinig welwillendheid om een redelijke op lossing le aanvaarden. Van groot belang werd ook nog genoemd, dat medegedeeld kon worden, dat de proef druk van de lijst van boden en schippers, uit te geven door de Kamers van Koophan del reeds was verschenen. Als de boden een dergelijke uitgave op prijs bleken te stellen, zou deze spoedig te verwachten zijn. De vergadering toonde door een krachtig applaus hare in9lemming met dit jaarver slag. Uit hel verslag van den penningmeester, den heer Vis uit Alphen a. d. Rijn, bleek, dat er sa Mo was van pl.m. f14 bene vens eenige bezittingen. Ook deze ontving applaus voor zijn verslag. De voorzitter dankte de beide heeren voor hun werk, waarop de secretaris-den voorzit ter dank zegde voor zijne leiding, wal de vergadering aanleiding gaf tot krachtig ap- plaudisseeren. Verschillende punten werden vervolgens zeer geanimeerd besproken. Zoo o.a. de vraag, of het wenschelijk zou zijn een an dere standplaats te hebben. In Gouda, zoo werd medegedeeld, stonden de boden alle onder een groote overkapping, wal een ideaal geacht werd, daar het nu zoo uiterst lastig is bij veel regen de goederen droog te hou den. Opgemerkt werd, dal men thans onder de boomen slaat, wat ook reeds veel waard is. Ook kwam daarbij aan de orde de vraag, of het niet wenschelijk zou zijn aan boden één standplaats le geven, dat is voor de ver zenders heel makkelijk. Omtrent beide punten werd besloten, vooral omdat hel thans nog niet noodig was een beslissing te nemen, het bestuur op te dragen hare aandacht er op gevestigd le houden en zoo noodig door bespreking met de autoriteiten de belangen van de boden ie behartigen. Besloten wordt een schrijven te richten aan de verzenders, om aan diverse wen- schen der boden tegemoet te komen. Van de zijde der gasten werd nog medegedeeld, dat er pogingen in het werk gesteld zullen wor den o-m ook de klachten, welke de boden hebben, onder de aandacht van belangheb benden te brengen. Na levendige bespreking nam vervolgens de vergadering het besluit om bij voorko mende gelegenheid gerechtelijk op te treden tegen den bode, die onrechtmatig goederen, voor een anderen bode of schipper bestemd, meeneemt. Voorts werden naast hst bestuur nog drie commissarissen benoemd, die mede zullen hebben toe le zien, dat de bepalingen van het reglement nagekomen worden. Als zoodanig werden benoemd de lieeren Binnendijk van Rijnsburg, Van der Bent, Katwijk/Zee, en Rijsdam van Katwijk/Zee. Besloten werd ook nog aan de onderne mers van autobusdiensten een schrijven te richten met het verzoek niet meer toe le la ten, dat de autobusbesluurders goederen voor eigen rekening in de bus gaan ver voeren. De heer Rerlc sprak onder instemming der vergadering nogmaals den wensch uit, dat de lijst der boden en schippers spoedig zou verschijnen. De voorzitter zegde ten slotte toe, dat nu deze vergadering zoo goed was geslaagd, er meer vergaderingen gehouden zullen wor den. Marktkoopliedenbond „Ons Belang". Maandagavond jd. liield bovenstaande bond in café „l'Union" haar jaarvergade ring.' De voorzitter opende deze vergadering, welke tamelijk goed bezocht was en besprak verschillende belangrijke dingen, welke door „Ons Belang" in het afgeloopen jaar zijn behandeld. Het ledenaantal was wederom toegenomen, wat tevens een bewijs i9. hoe de Vereeniging werkt voor de belangen van de kooplieden. Die vooruitgang is ook le danken, door het medeleven met onze orga nisatie, van verschillende autoriteiten Dit werd bewaarheid, toen „Ons Belang" haar lustrumfeest vierde op 3 Mei j.l. in café restaurant „Zomerzorg", waar de burge meester ons met een bezoek kwam vereeren en waar ook nog de heeren Reimeringer en Sijlsma tegenwoordig waren. Bij deze ge legenheid werd „Ons Belang" door de auto riteiten groei en bloei toegewenschtinzon derheid werd hulde gebracht aan den emi- nenlen voorzitter, den heer Zoutendijk, voor den krachtigen steun gedurende vijf jaren, welke de vereeniging in den heer Zouten dijk heeft gehad. Ook het Steunfonds, nauw verbonden aan de organisatie, mag zich financieel in bloei zien toenemen. De bloempjesdag. welke j.l. Hemelvaartsdag is gehouden, heeft opge bracht de som van f 192, hetgeen als ge slaagd mag beschouwd worden, gezien het slechte weder dien dag. De bestuursverkiezing leverde op. dat ge kozen werden de heer Berbe tot eerste voor zitter, de heer Brusse tot tweede voorzitter en de heer van Gelderen lot Commissaris. Verder werd het jaarverslag voorgelezen door den secretaris, den heer W. Grönloh. Daarna werd door den penningmeester, den heer Van der Wilk het financieel ver slag uitgebracht, waaruit bleek, dat de kas geen reden tot klagen geeft. Zooals reeds van te voren bekend was. zou de heer Zoutendijk als voorzitter aftre den. Dit aftreden is voor „Ons Belang" een zware en gevoelige slag. Alle leden weten hoe dikwijls'zijn hulp noodig was. Hoe ge zien hij was, bewijst wel het feit. dat wan neer hij op pad was bij hoogere autoriteiten, om daar de belangen van de organisatie te bespreken, hij daar nooit of te nimmer on- bevrodigd vandaan kwam. Gaarne ter wille van zich zelve, en in het belang van d» vereeniging. had de heer Z. aan willen blij ven. maar door vertrek binnenkort naar elders was dit onmogelijk. De heer Zoutendijk paf te kennen, voor loop! g nog als lid te zullen aanblijven. Te vens bedankte hij zijn 'overige bestuursleden voor de gezellige samenwerking pedurende al dien tijd ondervonden, daarbij te kennen BINNENLAND. De Rijksmiddelen ovei April en de eerste vier maanden van 1926. Zitting van Eerste en Tweede Kamer. Nederland verloor den lawntenniswed* strijd tegen Italië met 32. Een der slachtoffers van de inbraak te Overschie is overleden. De gearresteerde bekend. BUITENLAND. In*België is Jaspar kabinetsformateur. Het debat over ontwapening te Genève, De toestand in Polen verbetert. Dinsdag verkiezing van een president. Graaf Betlilen ontkent iets met de Hon* gaarsche valsche munterszaak te doen te hebben gehad. gevende aan. de vergadering, dat zij in ge vallen van nood op zijn hulp kon rekenen, wat met applaus begroet werd. Geslaagd zijn voor liet apothekers assistent-examen de dames A. C. v. d. Meyde geb. te Rotterdam en A. Konink, geb. te Lei- derdorp. Bestemd is voor uitzending naar Ned - j Indië de heer II. P. M. Bosman, alhier, on- derwijzer 2de kl. bij het openbaar Euro- peésch Lager onderwijs. Gedurende den komenden zomer zal in 's-Rijks Museum van Oudheden, Rapen burg 28, Leiden, een zeer belangrijke ten toonstelling worden gehouden van schilde rijen uit Egypte. De Fransche schilderes Mile. Marcclle Baud heeft namelijk in opdracht van het Inslitut Francais du Caire gedurende meer dere jaren in Egypte gewerkt om de tallooze schilderijen welke zich in Egyptische gra ven bevinden, te copiëeren. Zóó is er een uiterst belangrijke schilderijen-verzameling bijeen, welke eerst in het Musée des Arts décoratifs in Parijs on op het oogenblik nog in het Musée du Cïnquantenaire in Brussel tentoongesteld is. Bij besprekingen door den Conservator dor Egyptische afdeeling van het Leidsche Mu seum. dr. van Wijngaarden, te Brussel ge houden, bleek de schilderes niet ongenegen ook ons land in staat te stellen belangstel lenden in Egyptische schilderkunst van haar werk te doen genieten. Zoo zal dus na Brussel Leiden aan de beurt komen waar men hoopt deze tentoon stelling 20 Juni a.s. te kunnen openen. Gistermorgen is T. S. M., die in den gag van zijn woning in de Bloemistenlaan, terwijl hij op een ladder stond te witIen, doordat een sport bezweek, naar beneden gevallen, tengevolge waarvan hij gewond werd aan zijn arm en wang. terwijl hij een hoeveelheid witkalk in het oog kreeg. Door den Eerste-Hulpdienst werd de eerste ge neeskundig© bijstand verleend. Gisteravond tusschen 9 uur en mid dernacht is uit een geldkistje, staande in een schrijftafel ten huize van den heer J. K. bode der Leidsche BouwvereeDiging. aan den Maredijk, ten nadeele dier organisatie een bedrag van ruim f700 ontvreemd De politie stelt een onderzoek naar de daders in. De politie alhier heeft proces-verbaal opgemaakt tegen W van P.. in dienplbe trekking bij de firma S. alhier. aTs verdacht van verduistering van een bedrag van ruim f200, ten nadeele dier firma gepleegd Door de poli li alhier zijn aangehouden de nachtverblijver3 H. W. uit Velsen en II. U. uil Delft, die nog respectievelijk 3 en 16 dagen hechtenis te ondefgaan hadden; de eerste wegen3 overtreding van de ge meente-verordening. de 177 code wegens openbare dronkenschap. Heden middag omstreeks 12 uur ont stond een begin van brand in een wasch- en strijkinrichiang in het perceel Buiten- rustslraat nr. 5. doordat een partij wa^ch- goed. tocbehoorende aan den eigenaar, don heer Van V., dat rondom de kachel te dro gen hing. vlam vatte. Het vuur werd door de bewoners met eenige emmers water gc- bluseht. zoodat de ter plaatse aanwezige motorbrandspuit geen diensten behoefde le verrichten. na-

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 1