A. KUIPERS Vilt de groote mode 3.?? IPT3I 4.Z* UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. BARTHOLOMEUS NiEBOER BARTHOLOMEUS NIEBOER Afwezig tot 24 Mei P. VISSER WEERBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 7*33. Hedenmiddag 2 uur; 762. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. naar waarnemingen in den morgen van 35 Mei, medegedeeld door het Meteorologisch Instituut te De Bildt Hoogste barometerstand 7G6.8 te Valencia. Laagste stand 750.0 te Toulon. Verwachting tot den avond van den 16en: Meest matige Noord-Oosten tot Noorden wind. Zwaarbewolkt of betrokken. Waar schijnlijk Sè'geft.' Wéinig verandering in temperatuur. EOOG WATERTIIDEN TE KATWUK-a.-ZEE Vooi Zondag: Hoogste stand des voorin, te G u. 22 min. Hoogste stand des nam. te G u. 42 min. Tooi Maandag: Hoogste stand des voorm. te 7 u. 2 min. Hoogste stand des nam. te 7 u. 23 min. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl". 7 uur voorm.: 12'/i gr. G. 12 uur's middags: 12'h gr. G. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Zaterdag 13 Mei: 9.14 n.m. lot 4.36 V m. Zondag 1G Mei: 9.1G n.m. tol 4.35 v.m. RECLAME. VILTHOEDEN De Faam is wél zoo goed. 4761 Alphen. Een langs de huizen gehou den collecte voor de vereeniging „Zieken zorg" heeft opgebracht ruim f787. Bodegraven. Wij vestigen er de aan dacht op dal met het oog op' den Zomertijd do dionsten ia de verschillende Proteslan t- sehe kerken een halfuur later zullen aan vangen. Hemelvaartsdag kenmerkte zich voor on zo gemeente weer door een uitermate druk verkeer. Door de politie werd op de drukste uren getracht het verkeer in goede banen te leiden. Het is echter nog niet zoo ver dat er den geheelen dag politietoezicht is. Tot nog toe ^wamen ons twee ongeval len ter oorc. Het eerste had plaats op het kruispunt BrugstraatVan Tolstraat, waar 4 wegen samenkomen en altijd gevaar be slaat. Hier werd een wielrijder die zijn bocht wat Hein nam, aangereden door een auto, die de bocht gelijktijdig wat groot nam. Het achterwiel van de fiets werd in elkaar gedrukt. Het tweede ongeval vond plaats op de Noordzijde. Hier moest een motorrijder uit wijken voor een voetganger, waardoor hij genoodzaakt was in den sloot langs den weg te rijden. Hij ging kopje onder, het mo torrijwiel was licht beschadigd. Mej. J. Huisman, alhier is geslaagd voor het examen leerares in (kostuum naaien. Onder directie van den heer F. W. v. Staalduinen is hier opgericht een mando lineclub. die aanvankelijk 36 leden telt. Ook op de lammerenmarkt van Dins dag a.s. zal weer een premie beschikbaar worden gesteld voor den grootsten aanvoer enz. Dan zullen ook de eerste Texelsrhe lammeren, die Maandag te Texel voor het eerst zijn aangevoerd reeds op de markt aanwezig zijn. B t g e r 1. Stand. Overleden: Tijmen Zaal 68 j., geh. met K. Snel. Ondertrouwd: J. C. Schouten 34 j. en II. Fortuyn 26 j. In den loop dezer week vestigden zich in onze gemeente de volgende personen: J. Iluitkar en gezin, veehouder van Fijnaart M. den Hollander, smid, van Nieuwkoop; A. Wolswijk en gezin, los arbeider, van Alphen a d. Rijn; Jan Kok. zonder beroep. Van Driebergen. Vertrokken- M. Vink, zonder beroep, naar Alphen a. d. Rijn; G. Bardelmeyer, zonder beroep, naar 's-Gravenhage: P. v. Dam en gezin, veehouder, naar Papekop; Wed. W. v. Dam zonder beroep, naar Zwammerdam. Boskoop. Gevonden voorwerpen: Een belastingplaatje met beugel, een schroeven draaier, eon armband, sigarettenkoker, 6 sleutels, broche, zakmesje, blauw koralen ki'King, zilveren halsketting, portemonnaie, paar zwarte dameshandschoenen, paar grijze dameshandschoenen, ceintuur hee- renjas, koralen armband, domineesteen, Lasch met inhoud, nortemonneie met in hered, occuleermcsje. Inlichtingen bij de politie. Op h l concours te Nieuwkoop be haalde de Harmonie St Caecilia een eer sten prijs in den marschwedstrijd en een 2e n priis conconrsnummer. Op het concours te Amerstol behaalde de muziekvereniging Concordia een 2en prijs concoursnummer en een 3en prijs in den marschwedstrijd. Op het concours te Nieuwerkerk behaalde de zangvereeniging ..Zang zij onze leus" 2 eersto prijzen. Donderdag geraakten 2 meisjes, van resp. 10 en 11 jaar, die beiden op étn rij wiel gezeten waren, in een sloot in de Bieze alhier. Den rijksveldwachter de J., die in de onmiddellijke omgeving was. mocht het gelukken de beide meisjes, die rced3 zinkende waren, te redden. Hazerswoude. De uilslag van do ge houden aanbesteding van krooswerken en grasverpachling der gemeente is als volgt: Perc. 1. P. den Hertog f 20; perc. 2. D. de Bruin f 18; perc. 3. G. van Tol f38; perc. 4 J. Brouwer f24-, perc. 5 P. den Hertog f20; perc. 6. G. v. To! f 6; perc. 7. idem f 50; perc. 8. id. f49; perc. 9. P. den Hertog f30. Grasgewasvcrpaehling: Perc. 1 A. Gor dijn f9; pero. 2. A. Gordijn f7 toe te beta len; perc 3 J. v. d. Haven f 6 toe te betalen; perc. 4 Idem f 2 toe te betalen. Waddinxveen. De gemengde zangver- eeniging Excelsior, alhier, zal op tweeden Pinksterdag deelnemen aan het nationaal concours le Gouda, en wel in de eerste af- deeling. De collecte, gehouden door de man- nenzang vereeniging „Onvermoeid Vooruit" tot aanschaffing van een vaandel bracht f 103 op. Het vaandel is bereids aangekocht en prijkt thans in de étalage van het siga renmagazijn van den heer van der Krans. Zwammerdam. De heer J. van den Hoofdakker, eerste fitter aan de Gasfabriek alhier, heeft op het tc Amsterdam gehouden examen vanwege de Vereeniging van Gas- directeuren, het diploma behaald. -Onder het rundvee van een tweetal landbouwers alhier, is een geval van mond en klauwzeer voorgekomen. i Burger 1. Stand. Onder trouwd: Wilhelmus Boere j.m. 41 j.. alhier en Cornelia van Rijn j.d. 28 j.. te Reeuwijk. Hillegom. De opbrengst van den ver koop van blauwe bloempjes heeft f 82.60 voor do drankbestrijding opgebracht. Katwijk. Burger 1. Stand. Geboren: Albert Johannes, Z. v. C. Boezaard en Cr. Vlieland. Maarten, Z. v. D. Jonker en L. Hoek. Jannetje, D. v. G. van Duijn en P. van Duijn. Overleden: Ario van Rijn, 80 j., weduwn. van E. Kulk. H. Spaanderman, 70 j., echtgenoot van Dirkje Ilock. Dirkje Oudehand, 4 m., D. v. A. Ouwehand. Gerrit van der Plas 73 j., echtgenoot van L. de Jong. Ondertrouwd: W. van der Plas en M. v. Rjiijn. C. Zwanenburg en K. van Duijn. Gehuwd: J. Maagdelijn en W. v. Dricl. II. Messemaker cn T. de Jong. Katwijk-aan-den-Rijn. Alhier vond een aanrijding plaats lusschen een auto, be stuurd floor V. en den jeugdigen H., die met z'n. fiets voor de auto bleef rijden ondanks herhaalde signalen. Het voorwiel der fiets werd geheel vernield, doch de jongen kwam er goed af. Iloe gevaarlijk het is om met een auto van de Groote Steeg gebruik te maken in plaats van de v. Egmondstraat, komende van dc ophaalbrug, ondervond gistermiddag nog weer de heer L., van de Katwijksche Wasscherij. De tram kwam vanaf het station, de auto vanaf de bmg. Men hoorde schijnbaar eikaars seinen niet. Het twijfelen van den chauffeur zou bijna oorzaak ge dweest zijn van een ernstige botsing. Het scheelde slechts enkele centimeters of de auto zou vermorzeld zijn. Het liep nu rog best af. Ooggetuigen waren een oogen- blik in spanning. Laat het een les zijn voor het vervolg, ook voor anderen. De v. Eg mondstraat is de verkeersweg. Katwijk-aan-Zee. Volgens jongste op gave aan het gemeentelijk arbeidsbureau was de stand der werkeloosheid als volgt: arbeiders 7. kuipers 6, visschers 7 en op perman 1. te zamen 21 personen. Onze gemeente wordt geregeld rijker aan moderne zaken. Zoo is nu weer door den heer L. K. v. d. Vlist uit Leiden een dames-kapsalon geopend in het pand tus- schen hotel Zeezicht en het Paviljoen van het Groot Badhotel. De advertentie in ons blad van gister avond deelt een en ander uitfopiig mede. De salons zien er prachtig uit en we dur ven gerust zeggen, dat deze zaak, vooral met het oog op het komende badseizoen, ads een aanwinst voor* onze badplaats gerekend mag worden. C. Schaap bracht gisteren voor f14 visch aan den afslag. Aan garnalen besom- den G. v. d. Oever f30; Jb. v. d. Plas f34; TI. v. d. Pla9 f38 en C. van Duivenvoorde f 24. Hedenmorgen besomde H. Messemaker .f20 aan visch. Lisse. De zangvereeniging St. Grego- rius alhier behaalde op Hemelvaartsdag op hèt concours te Nieuwkoop in de 3de afdee^ ling een eersten en een eereprijs. Burger 1. Stand. Onder trouwd: H. P. Benkemper en H. M. Mar-, seille. Gehuwd A. Augustinus en C. H. v. d. Meij Overleden: Christina Cornelia groenen-» dijk. 3 weken. Ncordwijfe. Bij het alhier gevestigde correspondentschap voor arbeidsbemiddeling zijn dezen week als werkzoekende inge schreven 23 personen n.l. 14 visschers. 4 landarbeiders. r?n gehuwd panr voor huis- mi keukenwerk, 2 kantoorbedienden en 1 los «arbeider. De collecte met de EimnaMoem ten bale van de T. B. G.-beslrijding heeft hier opgebracht ruim f 72. Ncordwiikerhout. Vrijd.ogavond had een publieke veiling plaats van bloembollen ten bate der armen uit de beide patochie's. Ze bracht op [2600. De pasteor. die mede aanwezig was, verkocht een fijne sigaar uit zijn koker. Deze bracht voor het goede doel ruim f 20 op. Nccrdwijk-Binuen. Vrijdagavond vond de vergadering plaats van «le vereeniging van ,,Land- en Tuinbouw", afd. Noordwij k in café Royal". Daar de voorzitter, den heer H. dc Boer, tot zijn spijt verhinderd was deze vergadering bij te wonen, open de do heer J. E. de "Wilde de vergadering met een hartelijk welkom. Hierna gaf hij 't woord aan den secreta ris, die het, tot in de puntjes verzorgde, verslag voorlas en dat zonder op- of aan merkingen werd goedgekeurd. Dan volgde 'b verslag van den penningmeester, den heer Rotteveel, oveF het jaar 1925. Ge noemde heer begon met mede te deeleD, dat door vertrek eenerzijds en aanwerving v.in nieuwe leden anderzijds het ledental vrijwel stabiel is gebleven; n.l. 71. Aan contributie werd ontvangen f 261, waarvan echter de helft aan het hoofdbestuur moet worden afgedragen. Daarbij komen groote uitgaven aan excursie, propaganda etc., zoodat de totaaluitgaven bedragen f 713.09} Verleden jaar was er nog een batig saldo en een som van f 183.55 op de spaarbank. Door die groote uitgaven is die som ech ter geslonken, tot f 34.33, zoodat hij met recht aandringt op groote zuinigheid. Hij hoopt dat het jaaor 1926 zoowel financieel als moreel goed mag zijn voor do afdee- lir.g en dat. de voorzitter nog lang z'n zeer gewaardeerde krachten mag blijven geven in goede harmonie met do leden. Door den waarnemend voorzitter worden de hoeren Rus en Rietvink a.angewezen om de be st-heiden n«a te zien. Alles werd in de volmaakstc orde bevon den en het woord van danlc door den voor. zit ter uitgesproken, was hier zeer zeker op z'n plaats Hierna volgde keuring van eenige inge zonden planten en een collectie irissen o.a. Hortensia „Madame Molière", Spirea, De- ronio, Azalia. De Deroni.a kreeg het hoogst aanbal punten. Enkele vragen in de vra- genbus o.a.Wet is het beste bestrijdings middel tegen roest, werden aangehouden tot een volgende vergadering, daar één der leden dan daarop een volledig 'verslag zal uitbrengen. Daarna volgde de verloting van de iris sen eD vaD een prachtige Hortensia. Door vertrek van den heer J. Medemblik werd de heer Grullemans tot commissielid benoemd. Ook werd besloten om de excur sie naar de duinen uit te stellen tot Juni daar door 't koude, schrale weer, nu een tocht niet is aan te bevelen. Niets meer aan de orde zijnde, sloot de voorzitter de vergadering met dank voor de opkomst. Als gevonden is aangegeven: Een ro zenkrans, een portemonnaie, een mandje, een armbandhorloge, een auto-band met velg; een ring met sleutels, een heeren horloge, een paar handschoenen. Inlichtingen omtrent deze voorwerpen zijn te bekomen aan bet politiebureau te Noorclwijk-Binnen, uitsluitend iederen Za terdag van 12* tot 1 uur. Oegstgeest. In den uitslag van het con cours te Koudekerk schijnt een fout begaan te zijn, door op te geven in de afdeeling uitmuntendheid door de Chr. Zangvereeni- ging „Debora" alhier als vrij nummer „Salve Regina" van II. Oberhoffer. Dit vrije nummer i9 niet uitgevoerd, al stond het in het programma, doch hiervoor is gezongen als vrij nummer „In d^ Mei*' van Israel Olman. Rijnsbnig. De muziekvereen. „Wilhel- mina" alhier, als Harmoniekorps voor het eerst deelnemende aan een concours, be haalde to Nieuwkoop in de derde afdee- ling, een tweeden prijs. De 4-jarige G. v. d. E. geraakte aan de Vliet te water. Een buurjongen, Huig v. d. Zwan, bracht den kleine weder op het droge. Aan de Sandtlaan alhier is een boom omgevallen op de telefoonlijn, waardoor hefc telefonisch verkeer werd gestoord. De boom is gisteren verwijderd en de lij'n her steld. Opening Hul p-p oet- en tele graafkantoor. Gisteravond ia alhier het hulp-post- en telegraafkantoor door den burgemeester dezer gemeente of ficieel geopend. Bij de openingsplechtigheid waren tegen woordig de beide wethouders, de raadsle den, de directeuren der posterijen en der telegrafie te Leiden, de kantoorhouder der posterijen alhier en eenige genoodigden. Nadat de burgemeester allen in het nieu we gebouw hartelijk had welkom geheeteo, merkte spr. op, dat de tot stand koming van iets, wat reeds lang gewenBcht en ver- eischt was, een rede is tot feestelijk ver toon, waarom door B. en W. besloten» was, de opening van dit nieuwe hulp-post- en telegraafkantoor op eenigezins officieel© wijze t© doen plaats hebben. Vervolgens somde spr. op de verschillen de klachten, die over het oude gebouw werden vernomen, en waarom door B. en W. stappen werden gedaan om verbetering te krijgen. Dank zij de medewerking van den raad, kon daarna aan dear bouw van een nieuw kantoor worden begonnen, welke bouw: door den heer EL Tv Iterson werd aangeno men. Met; jpHe geiï*tfceid konden E. en !W. den bouw aan een vakman als de heer v. Iterson overdragen en B. en W. kunnen niet anders, dan meenen dat zij voor wéi nig geld uitnemend geslaagd ziju. Verkregen is een ruim kantoorlokaal be neden, met een keurige, geïsoleerde spreek cel, een doelmatige wachtkamer en een behoorlijke entree. Bovendien is aan het gebouw verbonden een goede garage, ter wijl voor den kantoorhouder een naar de eischen des "tijds ingerichte, ruime woning .beschikbaar is. Spr. wenscht de laadsleden geluk met de totstandkoming van dit gebouw. Den kantoorhouder, den heer W. v. d. Ven wenscht spr. toe, dat hij nog vele ja ren op dezelfde prettige wijze als tot nu toe, het publiek zal mogen bedienen, en hij hoopt dat deze met zijn gezin nog vele gelukkige jaren in dit huis mag doorbren gen. Vervolgens richtte spr. een woord" van dank tot allen die aan de totstandkoming van het gebouw hebben medegewerkt, in het bijzonder tot den architect, den heer v. Ommeren, door ziekte afwezig, wien spr. een spoedig herstel toe wenscht. Voorts dankte spr. den ingenieur der pos terijen en der telegraphie te Leiden voor hun waardevolle adviezen. Ook den op zichter, den heer v. d. Laken, die mede een werkzaam aandeel aan den bouw had bracht spr. dank. Den aannemer, den heer H. v. Iterson, complimenteerde spr. voor het gebouw, dat deze met den heer v. Egmond, die het timmerwerk, en den heer H. v. d. Gugten die het verfwerk verrichtte, zoo keurig had afgeleverd. Van den inspecteur te *s-Hage, zoo deel de spr. mede, was ingekomen een telegram, dat deze verhinderd was de opening van het nieuwe postkantoor den bloei van de gemeente mocht doen toenemen. Tevens deelde spr. mede, dat door B. en W. was besloten, het eersto telegram, da® uit dit kantoor zou worden verzonden, te zenden aan het hoofdbestuur der poste rijen. De inhoud van dit telegram zal ongeveer luiden: Bij dc officieele opening van het nieuwe hulp-post- en telegraafkantoor bren gen beleefden dank voor hulp en steun, B. en W. van Rijneburg. Hiermede verklaarde spr. heb gebouw voor geopend. 'Na het applau*, dab op deze redo volg de, dankte mede namens zijn collega van de telegrafie, do directeur van de posternen te Leiden, voor de waardeerendo woorden tot hen gesproken. Spr. wees voorts op heb krachtdadig aandeel van den burgemees ter in de totstandkoming van dit gebouw en feliciteerde de gemeente met zulk een voortvarend burgemeester, die het belang van zijn gem een toleden zoo flink behar- tigde. Na bezichtiging van het gebouw, ver- eenigden op uitnoodiging van B. en W., de genoodigden zich tot verder geuoege- lijk samenzijn in de raadszaal. Warmond. Do lieer Til. S.. werkzaam op de N V „Padox", alhier, had liet ongeluk met zijn -arm lusschen een eleclrische zaag bekneld te geraken, tengevolge waarvan een paar pezen werden doorgesneden cn hij bovendien een diepe vleeschwonde bekwam. Nadat een noodverband was aangebracht, moest hij ziel) onder geneeskundige behan deling stellen in het Ziekenhuis te Leiden. Donderdag was het vijf en twinlig jaren geleden, dat de heer Bladet als ploegbaas in dienst trad bij de Nederlandse he Spoor wegen. Het heeft hem op dien dag aan be- tangstêlling niet ontbroken en vele en ver schillends gelukwensehen kwamen binnen. MARKTBERICHTEN. LEIDEN, 15 Mei. Botermarkt. De prijzen waren beden als volgt: prima fabrieksboter (conlrofe) van f 1,85 lot f 1.95 per K.G.; prima boerenbotcr van f 2 tot f 2.15 per K.G.;' goede boter van 11.85 tot f 1.95 per K.Gè Aangevoerd 47/8, 27/16 vaten, wegende 3260 K.G. Handel vlug. Turfmarkt: Lange turf f 8.50 tot f 10 per 1000 stuks. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Door het koude weer is de aanvoer tamelijk be perkt en de handel vlug met voor verschil lende variëteiten goede prijzen. Betaald word£ thans: Poeticue f 0.35 0.5O, Trel- liivmf f 0.90—1.56, Darwinnen naar gelang der lengte van den stengel f 12.20, Pa pavers f3—5.40, Campanulata f 1.50—1.80, Anjers wit f0.70—0.60, idem rose f 1.16— 1.20, Pioenen rood f 4.507, idem rose f 7.607.00, Centoria f 0.650.85, Anemo nen f 22.40, Irissen f 2.60'2.80, Pyre- thrums f 1.50—3.30, Seringen per bos f 0.34 —0.37. Wegens Beursvacantie ontbreken heden de noteeringen der Amsterdam- sche Beurs. Advertentiën. Den 28sten Mei a.s. hopen onze gehelde Kinderen ARIE DE GRAAFF en 5313 MARLA JOHANNA VAN DER WALLE te Voorschoten, hunne 40-Jarige Echtvereeni- «jinrj te herdenken. Mede namens verdere Familie, Hun dankbare Ouders F. v. D. WALLE. M J. v. D. WALLE— WaSSEKBUHC. Sassenheim, 13 Mei 1926. Heden overleed, tot onze diepe droefheid tengevolge van een noodlottig ongeval, onze lieve Man en Vader JAN JACOB WIJNTJES in den ouderdom van bijna 73 jaar. 6267 Mede namens verdere Familie Wed. J. J. WIJNTJES— M. Oord. IACOC j. WIJNTJES Leiden, 13 Mei 1926. lyaresingel 60. Eenige en algemeene Kennisgeving. De begrafenis zal plaats hebben Maandag a.s. te 11.20 op de begraafplaats „Rhijnhol". Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een langdurig lijden, nog on verwaehts, onze zeer geliefde Zoon, Broeder, Behnwdbroeder, Oom, Verloofde en Neef op den leeftjjd van 31 jaar Uit aller naam J. NIEBOER 5323 H. E. NIEBOER Dool. Leiden, 15 Mei 1926 5e Groencsteeg 87 De begrafenis zal plaats hebben Woensdag a.s. te eirea ell nur, op do be graatplaats „RhJjDhol" Eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed nog geheel onverwachte, na een langdnrig, doch ge duldig lijden, mijn geliefde Verlooide, in den ouderdom v. 21 jaar. NamcDs zijn bedroefde Verloofde, COR DE KONINK. Leiden, 15—5—1926. 7518a Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een ge duldig lijdeD, onze innig geliefde Echtgenoote, Moe der, Behuwd- en Groot moeder, Zuster en Behuwd zuster 5306 JOHANNA CATHAR1NA KLEINHOUT geb. LIGTVOET, in den ouderdom van bjjna 52 jaren. Namens verdere familie A. KLEINHOUT. Leiden, 14 Mei 1926. Morschweg 129. Volstrekt algemeene kennisgeving. Voor de vele bljjken van hartelijke deelneming, be toond gedurende de ziekt* en na het overlijden van onzen geliefden Veder, Behuwd- en Grootvader, den heer N. TAN 00STERH00T, betuigen wij onzenharteiyken dank. 5288 Namens de familie: Mevrouw de Wed M. A. O. VAN OOSTERHOUT- Pbiks. Leiderdorp, Kerklaan 1. Het Bestuur der 3 October. Vereeniging betuigt Beet uur- deren en Leden der Ver- eenigingen zijn welgemeende® dank voor de Serenade gis teravond gebracht ter eere vnn het 40-jarig Jubileum der Vereeniging. 5327 W. v. D) LAAN, Voorzitter N. G. SPAARGAREN, 8eeretarle. DIERENARTS PraktUk waargenomen door Dr. ROOS. 5304 besteller Leidscb Dagblad, Oegstgeest, beveelt zich beleefd aan voor het plaatsen van Adror- tentiën in het „LeWwIi Dagblad."

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 3