Henny Hulsbergen Hcnning, wat heb je heerlijke cadeaux gehad op je verjaardag, ïr zijn gelukkig voor je eenige exlra feest dagen in dezen tijd, Hemelvaartsdag en Pinksteren, zoodat je dan veel tijd hebt voor )c Mccann en je boeken. Corrie Geenjaar, je hebt groot gelijk hoor. Hemelvaartsdag is geen dag om te zitten werken; dus ik haast mij om vandaag klaar Is komen en op Hemelvaartsdag in Breda te zijn, waar ik dan een week blijf. Lena en Michela de Vleeshouwer, ja ik vond Robbedoes ook een alleraardigst ver haal; ik las het met plezier, ik hoop, even als jullie, dat er nu weer een mooi verhaal zal komen. Annie de l'Ecluse, ja zeker, je behoort tot de grooteren, maar dit prijsraadsel is heusch niet moeilijk; lees maar goed zooals ik het heb uitgelegd. Toen ik verleden jaar zoo'n soort gaf, vond iedereen het ook gemak kelijk. Jansje Sjardijn, als je dit leesl, is je ver jaardag al voorbij. Heb je veel plezier gehad? Heeft je vader dat op één dag heen en terug gefietst? Dat is heel wat, hoor. Greta en Cafrien Smit. waren ju'lie met zóóvelen op dien verjaardag, dat je aan 2 lafels moest zitten? en was het allemaal 'amilie? Frans Schimmel, hoeveel kuikentjes zijn er nu nog in leven? Je schreef wel dat de eieren uit waren gekomen en eenigen dood, maar niet»hoeveel.- Thomas en Koos Hofslra, lazen jullie dat ik de brieven der vorige week nu pas kreeg? Cor en Riekus Kromhout, over een poosje mogen jullie mij gerust eens nieuwe raad sels sturen; nu heb ik er nog zóóveel. Ge lukkig, dat de brandwond al veel beter is. Ja. ik zou ook aardig hebben gevonden om Riekus eens te zien. Prettig, dat Cor en Mela zijn verhoogd. Nelly Lezwijn, o ik hoop ook zoo dat het heel spoedig warmer meer wordt, vooral nu ik naar Breda ga logeeren; ik logeer daar buiten de slad en kan dan best mooi weer gebruiken. Niesje de Gelder, zeker vond ik dat heel treurig waar jij over schreef; ik wist dat niet; ik schreef dat Woensdags., Ken je die familie. Vierlal Kouprie, deze 2 raadsels hebben er nog niet ingeslaan, dus die zal ik later eens gebruiken. Marie 'en Berlha van Iterson ik kan er niets aan doen hoor, bedoelen jullie den brief van verleden week? Nu ik vond dien vandaag ook niet in dit pakket, erg jammer voor jullie. Emanuel Eljon, nu ligt je raadsel veilig hij den grooten voorraad die nog ligt te wachten lot ze aan de beur! komen. Bep Spierenburg en Ali de Groot, laler rag ik in het L. D. dat hei kleintje, waar jullie mee gaat rijden, in Leni was geboren, Suzo Bavelaar. zoo, wordt het lentefeest dit jaar builen gevierd, nu dan hoop ik van harte dat het weer echt goed zal zijn op Hemelvaart (ik schrijf dit Woensdags) an ders worden jullie allemaal ziek. Aart v. d. Nadort, er liggen nog zulke stapels raadsels te wachten, ik weet niet waar of die van jou'bij liggen, en ik heb nu heusch geen tijd om te gaan zoeken, ik wil vóór Hemelvaartsdag mijn werk klaar hebben. Nelly Iiagoort, je vindt het zeker wel prettig wonen in een huis met een tuin. dat is heel iets anders als op een bovenhuis. Aardig hè om de kuikentjes te voeren. Suus de la Rie, er worden nu deze keer 4 boeken verloot, 2 onder alle groplcren en 2 onder alle kleineren die goede oplossingen inzenden, er wordt geloot, dus ieder moet maar geduldig afwachten, wat het lot heslist Nico van Wijk. ik hoop dat je moeder nu wcor beter is, ik begrijp best dat je hot akelig en saai in huis vindt als jp moeder ziek is. Is je knie weer beter? Je beide brie ven heb ik'ontvangen Corrie de Hertogh, ik ben blij dat je weer beter bent. Koos Brouwer, wat heb jij al vreeselijk veel in je tuintje gepoot; ik hoop voor lat alles goed zal opkomen, Heb je een zus- 'er in Tiel wonen? Ik heb 2 jaar buiten l'icl gewoond. Drietal Elderhorsl, dank aan je moeder voor haar brief. Ik wensch jullie allen van Jptglq kracht cn slerkle. Vierlal uit Warmond. Leen en Gerbrand. ik zie wel dat het goed gaat met jullie vo gels en dat je er veel plezier in hebt. Keeltje ik merk wel dat jij veel houdt van je lieve kleine broerlje. Veel plezier op zijn lsten i verjaardag. To de la Bije. ik woon in Den Haag. Frederflt Hendriklaar. 157. Als ik je eert goeden raad mag geven, zorg dan. dat je brief er altijd Dinsdagsmorgen al is op het' bureau, niet tot 's middags wachten. En wil jejiog wat wachten met nieuwe raadsels en anecdotes te sturen, ik heb er nog zóó veel in voorraad. Marie W., j'ai regu la lettre trop tard, la semaine passée, je ne pouvais plus y ré- poudre. Ce que lu m'as écrit de les petiles soeurs et de leur portrait m'a beaucoup amusée. Je comprends que tout le monde les régard» quand elles se promènent dans ce costume, car c'est nu trés joli costume, je le connais bien. La semaine prochaine je serai Breda, lis le commencement de ina correspondance. Margaretha Sierag, dank voor je langen brief. Wat een zorgvolle tijd is het bij je (huis geweest, ik begrijp, dat jullie o zoo dankbaar bent, dat je moeder weer beter is. En heb je goed geholpen en op de broertjes gepast, dat is flink van je. Leuk, niet waar, die kleine poesjes; ik houd er ook erg veel van, als ze liggen te etoeieh op den grond. Willem en Jan Overduyn, dank voor de lange brieven. Wat hebben jullie veel ge schreven en verteld, heel aardig, hoor. Zeker weet 'ik, wat die dag beteekent; ik vind, dat jullie dien dag mooi hebt gevierd. En met veel plezier las ik alles over Apie; ik vind het zoo prettig, als menschen en kinderen goed voor dieren zorgen; ik ben ijverig voorstandster der dierenbescheming. De poes, die hier naast mij op een vacht ligt te slapen, wordt 1 Juni al 12 jaar. Clazina van^Venetie, och, ik meende, dat jij in dezelfde straat woonde als Niesje. Nu, als je wilt kun je dus nog 11/2 jaar meedoen. Vandaag zit ik urenen uren te schrijven, want ik wil vandaag klaar ko men, en niet, zooals anders, er 2 dagen over doen en het' zijn heusch veel vellen vol; het neemt veel minder plaats in, als het gedrukt is, dat begrijp je wel. Drie zusjes Uittenbogaard ik hoop dat jullie een prettdgen dag hebt in Koude kerk en er mooi wordt gezongen op het concours. Gelukkig datje allen weer gezond bent, want anders zou je niet mee kunnen gaan. Als je dit leest, ben ik in Breda, maar vóór Pinksteren ben ik weer in Den Haag terug, maa-r de volgende week zit ik in Breda aan je allen te schrijven. t Marietje en Annie Kwaadgras heel toe vallig was ik dien Woensdag wel in Lei den maar niet lang, het was enkel om zie- •ken te bezoeken ,en toen had ik heusch geen tijd meer voor nog andere bezoeken. Je mag best om beurten een briefje schrij ven en dan doe ik net of het van je bei den is. Dat boek ken ik niet. Je hebt een prettigen verjaardag gehad, zie ik. Jasper en Arie Koevoet ik hoop ook van harte het spoedig mooier zachter weer wordt. De Haarlemmerhout is prachtig, in Juni logeer ik altijd in de Spanjaardslaan, dat is een gedeelte van de Hout, ik logeer dan in dat groote witte huis op den hoek van de Hout, dat zal je wel zien. Ik hoop jullie heel veel kuikentjes zult krijgen. Jetje Berlram hoe aardig dat je een klein broerlje hebl gekregen. Je moeder zal nu ecrsl veel voor hel kleintje möfelen zorgen en dan komt zij weer gauw bij je en je. bent zeker erg verlangend om het nqjuwe broerlje le zien. Misschien hoor je nog wel eens door iemand wat ik je schreel. Nellie Baan wat ben je toch veel moois aan hel maken en wat zal iedereen blij zijn met je handwerkjes, en geef je het dan tel kens mee als iemand je komt bezoeken, of bewaar je het ook wel om mee te nemen als je weer naar huis mag gaan. Jansje Keyzer. zoo Dg je tegenover Nellie, dan kunnen jullie samen praten, en praten jullie ook samen over de raadsels en alles wat in de kindercourant staat Dat is zeker een feest hè, als je ouders bij' je komen; woon je in Leiden? Jacob Passchier, je ziet, je brief fcwam nog net bijlijds. doordat je dien regelrecht r.aar Den Haag stuurde. Zullen allen, die de brieven over de post sluren, kijken in het begin der correspon dentie, waar ik de volgende week ben? Allen hartelijk gegroet door Mej. A KOOPMANS VAN BOEKERLX. OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT HET VORIGE NUMMER, 1. Koppelslok. 2. Meesler-Cornelis. 3. Zeist, Harderwijk, Assen. Ar. Groenoordstraat, ior, rood, gans, era, 5. Theemuis. A. Koopmans van Boekeren, pook, man, bak, boos, Kees, Anna. 7. Kin de ren kinderen. 8. Slop, (op. GOEDE OPLOSSINGEN VAN HET PRIJS RAADSEL ONTVANGEN VAN: Trijntje Voorma, Gretha van der Zwart, Jan .Wassenaar, Leendert Elderhorst, Theo Elderhorst, Betsie Elderhorst, Jansje Sjar dijn, Koos Hofstra (2 brieven) Thomas Hof stra (2 brieven). Semien Voorbrood, Johan na Voorbrood, Jozef Hanno, Mien Hanno, Willy de Neys, Niesje jde Gelder, Michela de Vleeshouwer, Lena de Vleeshouwer, Nico van Wijk (2 brieven), Corrie Geenjaar, Truus Jansen, To de la Bije, Adrie van Dijk, Marijtje Uittenbogaard, Nelly Le zwijn, Cornelis Lefeber, Jaantje Lefeber, Annie Van den Broek, Corrie Uittenbo gaard, Frans Schimmel, Cor Kromhout, Riekus Kromhout, Jan Overduyn, Willem Overduyn, Diewertje Uittenbogaard, Ca- tharina van Egmond, Cornelis van der Lelie, Lambertus Geuke, Greta Smit, Oa- trien Smit, Jaantje Lek, Willem van der Ham, Henny Hulsbergen Henning, Annie de l'Ecluse, Marietje Kwaadgras, Annie Kwaadgras, Leen Oudshoorn, Gerbrand Breedijk, Neeltje Oudshoorn, Greetje Bree. dijk, Jan Smit, Jansje Keyzer, Nellie Baan Jetje Betram, Koos Brouwer, Louis de Hertogh, Corrie de Hertogh, Pieter Leen-, mans. Suus de la Rie, Lies en Kelly Hagoort, Aart v. d. NadoTt, Cornelis Blaauw, Nellie Broers, Corrie Broers, Suzs Bavelaar, Emanuel Eljon, Margaretha Sierag, Bep Spierenburg, Ali de Groot, Piet Nieboer, Marie v. Iterson, Bertha v. Iterson, Marie Wijnbeek (brief der vorige week), Betje Brocksema, Hendrik Jan Broeksema, Jas per Koevoet, Arie Koevoet, Marie Kouprie, Marianne Kcmprie, Nellie Kouprie, Paul Kouprie, Clazina van Venetië, een brief zonder naam op wit velletje in groot wit couvert, alleen oplossingen, geen brief er verder bij. Van wiet een brief op klein postpapier met aardig zwait plaatje cn heel veel geschreven er bij om mij te ver zeilen over vioolles en een clubje, de schrij ver of schrijfster woont in de Groenoord straat. Van wie dezen brieft PRIJSRAADSEL'. Dit is een soort prijsraadsel, dat ik vroe ger al eens heb gegeven en toe® zeer naar genoegen was. Jullie moet nl. een reeks woorden zoeken, waarvan het laatste ge deelte steeds het eerste gedeelte van het volgende woord moei zijn. Toen moesten jullie beginnen mei pakhuis en zoo doorgaan: pakhuis, huiswerk, werk plaats enz., enz. Nu moeten jullie beginnen met: zomer- v a c a n t i e. Het 2de woord moet dus be ginnen met vacantie zooals bijvoorveeld va- cantfewerk of vacanlietrein of zoo iels. En dan steeds zoo doorgaan. Is het zoo goed begrepen? Het laatste gedeelte mag één óf meer lettergrepen zijn, van het 'eene woord moet het begin van het volgende woord zijn. De grooteren moeten 25 woorden zoeken. De kleineren moeten 15 woorden zoeken. Iedereen moet b'eginnen met zomer- vacanlie. 'Het komt er niet op aan, wat liet laatste woord is.

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 20