ffo. 20296. VRIJDAG 14 MEI Anno 1929, Officieele Kennisgeving. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD FRUS DER ADVERTENTIEN: 30 Cts. per regeL Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine AdvertentiSn, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 50 Cts.. bij een maximum aantal woorden van 80. Incasso volgens postrecht Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noordelndspleln Telefoonnummer* voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèqus- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRUS DEZER COURANT! Voor Leiden per 3 maanden 2.35, per week 70.18. Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week 3 0,18 Franco per post 2 36 portokosten. Dit nummer bestaat uit VIER Bladen EERSTE BLAD. VERGADERING van den GEMEENTERAAD VAN LEIDEN op MAANDAG 17 MEI 1926, des namiddags te twee uur. De vergadering zal, zoo noodig, des avonds worden voortgezet. Te behandelen onderwerpen: lo. Benoeming van een lid der Commis sie van Beheer over de gestichten ,,Ende- geest", „Voorgeest" en „Rhijngeest." (69) 2o. Benoeming van een Voorzitter der Commissie van s^dvies, bedoeld in art. 35 van de verordening, regelende den rechts toestand van de ambtenaren der gemeente Lelden, (vacature A. J. Oostdam). 3o. Benoeming van een Stads-Vroed- yromv, voor het tijdvak 1 Mei 19261 Mei 1939. (92) 4o. Voorstel tot overname in eigendom cn onderhoud bij de gemeente van een perceel grond a-an de Frans van Mieris- straat, Sectie IC No. 2569. (96) 5o. Voorstel tot overname in eigendom cn onderhoud bij de gemeente van het perceel De Laat de Kanberstraat, Sectie M No. 2297. (91) 6o. Voorstel: a. om de Breepoort aan de Uiterste- graoht niet meer voor den openbaren dienst bestemd te verklaren; b. om de sub a bedoelde poort te verkoopen aan de N.V. Textielfabrie ken v/h. Gebr. van Wijk en Co. (97) 7o. Voorstel tot verkoop van een perceel bouwterrein aan de Driftstraat hoek For- mosastraat, Sectic K, Nis. 3536 en 1291, beide ged.aan J. van der Heijden q.q. (93) 8o. Voorstel: a. om goed tc keuren, dat door Burg. cn Weth. bezwaren zijn ingediend te. gen met toepassing van art. 244a der Gemeentewet opgelegde aanslagen in de plaatselijke inkomstenbelasting, c.q. opcenten op de Eijksinkomsten- belasting ten behqeve van andere gc. meenten •b. om Burg. en Weth. te machtigen lot het indienen van bezwaren en het instellen van beroep, bedoeld in art. 265i der Gemeentewet, ten aan zien van aanslagen over 1923/24 en volgende belastingjaren. (99) 9o. Verordening, houdende wijziging van de verordening van 25 September 1922 (Gem.blad No. 56) op de Veemarkt. (90) lOo. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst, betreffende de levering van elcctricitcit aan de gemeente Noordwijk door de Electriciteitsfabriek te Leiden. (95) llo. Praeadvies op het verzoek van de Commissie vooi dc te houden tentoonstel ling van schilderijen van Jan Steen, om deel te nemen in het garantiefonds ten be hoeve van die tentoonstelling. (100) 12o. Vaststelling van het "-vermenigvuldi- gingseijfer, bedoeld in de verordening op de heffing eener plaatselijke belasting naar het inkomen tc Leiden, voor het be lastingjaar Mei 1926—Mei 1927. (103 en 101) 13o. Voorstel: a. tot beschikbaarstelling van gelden ten behoeve van de uitdieping van den Nieuwen Rijn tusschen het Rijn- Schiekanaal cn de Singelbrug en de daarmede gepaard gaande vernieu wing van de walbeschoeiing b. in zake de jaarlijksche uitvoering van diepwerken; c. in zake het adres van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijn land, betreffende den toestand van de wateren en bruggen in de ge- meen'te. (93) Mo. Praeadvies op de motie van den heer Wilbrink, in zake het opmaken van plannen voor den aanleg van een haven jflet daaraan gelegen industrieterrein en 111 zako den grondwaterstand in de terrei nen achter den Mare- en Heeren singel (94) 15o. Voorstel om Burgemeester en Wet houders te maohtigen het ontwerpen van P anncn tot herziening van het uifcbrei- 'ngsplan der gemeente op te dragen aan 'ct architectenbureau Granpré Molière, 1 c,'hagon en Kok, te Rotterdam. (101) 16o. Praeadvies op het verzoek van de jerceniging tot oprichting en instandhou- sc^°^en voor lager en meer uit- K lager onderwijs op Gcreformcer- 'j Shondslag, om beschikbaarstelling van ,ODooaigde gelden voor de stichting van Vin 700r gewoon lager onderwijs üc Ja va straat, hoek Driftstraat, (102) De Zomertijd. Wij herinneren er onze lezers aan, dat hedennacht de zomertijd ingaat. Men vergete du9 niet hedenavond vóór het naar bed gaan de klokken één uur vooruit te zetten. Het 40-jarig bestaan van de 3-Octobervereeniging. Zoo is dan Woensdagnamiddag de samen komst van het bestuur der 3 Ocloberveree- nigijig in den Huize Bruyns toch nog een echte receptie geworden. Het zag er in de receptiekamer vriendelijk uit en een aardig strijkje werkte aan een opgewekte stemming mee. Tal van schriftelijke gelukwenschen, waaronder veel langs telegrafischen weg waren binnen gekomen, waaronder ook een gedicht van den in Leiden en bij de Lei- denaren welbekenden heer Jan de Quack, dat door den voorzitter den heer W. van der Laan werd voorgelezen en dat met dezen wensch eindigde: „Schenk' U de toekomst dan nog Lal van vruchtb're jaren, Waarin „Vereeniging van 3-October," Gij, D'aesthetica, als steeds aan gulle vreugd moogt paren, Tot 't onverwoestbaar heil der Leidsche Burgerij." Zooals wij Woensdag nog konden melden, boden de cehtgenoolen van de bestuursleden het bestuur ter herinnering aan dit jubileum een geestige caricatuur-teekening aan van den Leidschen schilder Fons van der Velde, in eenvoudige maar keurige lijst De echtgenoote van den voorzitter, mevr. n der Laan bood met een eenvoudig, recht hartelijk woord het souvenir het bestuur aan, dat bij monde van den voorzitter met dank werd aanvaard. Het ging van den be stuurstafel van hand tot hand door de zaal en men had er veel pret mee. De caricaturen waren geestig en hielden zooals wij reeds zeiden verband met de beteekenis der namen van de lieeren. De uitvoering van het werk is bovendien bijzonder goed. Men bewondert in deze teekening zoowel de vaardigheid als de vindingrijkheid van den schilder. Tal van besturen van verecnigingen. rnet Vreemdelingenverkeer vooraan en vele bij- bijzondere personen feliciteerden het be stuur. Sommigen deden het door het uitspre ken van een korte rede, de meester, volston den met een fermen handdruk. De heer Van der Laan dankte op zijn ge wone vriendelijke wijze voor dc goede wen- schen voor de vereeniging uitgesproken. Me vrouw De Gijselaar was een der eersten die liet bestuur feliciteerde. De burgemeester kwam iets later. Het bestuur heeft, zooals reeds zoo dik wijls bij vorige gelegenheden, weer- eens kunnen ervaren hoe de Leidsche burgerij met de 3-Oclobervereeniging sympathiseert en hoezeer zij vooral het tegenwoordige be stuur op prijs stelt. Daarvan zal zeker hedenavond de hel bestuur aan te bieden serenade nog op meer sprekende wijze getuigen. Vanavond blijft bij wijze yan spreken geen oude vrouw bij 't spinnewiel. Eindexamens Gymnasia. Bij beschikking van den Minister van On derwijs, Kunsten en Wetenschappen zijn de data van het eindexamen van het openbaar gymnasium alhier bepaald op 16, 17, 18, 19, 21, 22 en 23 Juni. Tot gecommitteerden, on der wier toezicht deze examens zullen wor den afgenomen, zijn aangewezen dr. C. J. Vinkestcyn, inspecteur der gymnasia te 's Gravenhage, dr. F. J. L. Kramer, oud- hoogleeraar aan do Rijksuniversiteit te Utrecht, directeur van het Koninklijk Huis archief te 's-Gravenhage, en dr. J. de Vries, hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Utrecht, aan wie op 21, 22 en 23 Juni wordt toegevoegd dr. H. T. Nicrstrasz, hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Utrecht. Als zoodanig zijn elders in den lande aan gewezen de heeren dr. J. Droste, dr. J. C. Kluyver, dr. W. van der Woude en dr. F. Muller, respectievelijk lector cn hoogleeraren aan de Rijksuniversiteit alhier. Voor het R.K. gymnasium ie Katwijk-aan- den-Rijn zijn dc data vastgesteld op 21, 22, 23, 24 en 25 Juni. Gecommitteerden zijn hier: G. Roos, hoogleeraar aan de Rijksuni versiteit te Groningen, dr. C. G. N. de Vooys, hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Utrecht, cn dr. J. G. van Corput, hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Groningen, aan wie op 21, 22 en 23 Juni wordt toegevoegd dr. F. A. II. Schreinemakers, hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit alhier. Het 16e Zendingsleest op Ond-Poelgeest. Begunstigd door prachtig weer werd op het landgoed „Oud Poelgeest" het door de Vereeniging tot bevordering der Zendings zaak voor Leiden en Omstreken uitgeschre ven zestiende Zendingsfcest gehouden. De Chr. Harmon ie-Vereeniging „Athalia" te Leiden, onder leiding van den heer J. Noor- danus, verleende hierbij haar medewerking. Te omstreeks kwart over één riep de mu ziek allen naar dc, rond om het spreekge stoelte geplaatste banken en stoelen tus schen hot ontluikende groen der boomen. Prof dr. II. M. van Nes opende het Zen dingsfeest en sprak namens de Vereeniging lot de eigenaresse van dit schoone landgoed, de familie Willink een woord van hartelij- ken dank voor het wederom beschikbaar stellen van dit buiten. Spr. verzocht de aan wezigen te zingen de Lofzang, waarna werd voorgelezen Handelingen 1. het verhaal van de Hemelvaart. Zij, die met de Zending medeleven, weten wat een slagen den laatsten tijd de Zending ten deel zijn gevallen. Twee van de groot ste medewerkers zijn door den dood de zen ding ontvallen. Een tweetal zendelingen zal uit het verre Indié terugkeeren wegens ongesteldheid. Hoe kunnen wij thans feest vieren? zoo zeggen velen. Doch juist op de zen dag zijn wij gezamenlijk in de gelegen heid hun allen te gedenken. God heeft ons dezo slagen toegebracht en daarin moeten wij berusten, aldus spr. Doch niet alleen dit. doch ook het bekend maken met de zen- dingsplichtcn, welke op ons rusten, door God ons opgelegd, wekt ons op tot hel vie ren van dit Zendingsfeest Hierna ging spr. voor in gebed. Na het zingen van „Geloofsvertrouwen", sprak ds. H Janssen, leger- en vloot-predi- kant in algemeen en dienst over: De geeste lijke verzorging van onze militairen in Ne- derl.-Indië. De geestelijke verzorging van onze militairen in ons land en in ïndië heeft mijn volle belangstelling. Deze be langstelling is tot heden nog niet ten volle doorgedrongen tot de menschen, althans niet zoo, als waar het recht op heeft Jaar lijks gaan een 20.000 jonge mannen naar dc kazernes. Veel wordt daar beleefd door hen, en aan zeer vele gevaren worden zij blootgesteld. Het is niet zooals bij hun ouders thuis. Doch voor hen, die in ons land in militairen dienst gaan is dit nog niet zoo erg. Voor die jongemannen hier is het bereiken van hun ouderlijk huis nog moge lijk, doch voor hen die voor den tijd van zes jaren naar het verre Indië gaan. is dit geheel iets anders. De garnizoenen hier le lande bieden nog zeer veel goede samen leving, doch in Indië is dit nog lang niet zoo. Een heel klein gedeelte van hot In dische leger beslaat thans nog maar uit Hollanders (Europeanen). Er is in den laatslen tijd een groote verandering le con- stateeren. Hoevele namen van predikan'on en zendelingen zijn nu te vinden als bewi'i van hulp en steun aan de militairen in Indië. Vooral de inlandsche militairen kun nen thans terugzien op een goede geestelijke verzorging. Het zou spr. te ver voeren om namen te noemen, ook al om niet één of ander te vergeten. Spr. protesteerde hier tegen het denkbeeld, dat de geestelijke zorg een zeker verniè zou zijn. Om dit te bewijzen geeft spr. ccnige duidelijke voorvallen, die juist van het tegenovergestelde overtuigen. Het is daar onder hen niet zoo, dat zij ge brek hebben aan het bezoek aan de bioscoop of dergelijke inrichtingen. Wel is er nog gebrek aan Militaire Tehuizen, hoewel er hier en daar een enkele verrijst, doch tot heden nog niet voldoende zooals hier in Holland. Groote beworfdering heeft spr. in Indië gekregen voor het vele en groote werk dat het „Leger des Heils" voor de militairen daar heeft gedaan en nog doet Spr. hoopt nog eenmaal den lijd te beleven, dat overal in Indië tehuizen mogen verrijzen als die in Buitenzorg. Spr. hoopt ook dat eenmaal in Indië de vrouwen in de garnizoenen mo gen verdwijnen, zooals hier in Holland. Dat ook vanaf dit Zendingsfeest een plaats geruimd moge worden tot medewer king van de militairen in Indië, om aldaar het woord van God te doen verkondigen en uitbreiden tot Zijn Heil, eindigde spr. Gezongen werd dan „Het smeeken der Heidenen". Een collecte werd tijdens dezen zang gehouden en door spr. warm aan bevolen. Als volgende spreker trad op Zendeling J. L. D. v. d. Roest over: De donkere bos- schcn van Nieuw Guinea en het licht des Homels. De bevolking van. Nieuw Guinea behoort tot de minst beschaafde bevolking van de wereld. Jaren heeft spr. onder deze bevol king gearbeid. Spr. en zijn echtgenoote wer den a<ongezien mét oogen alsof de menschen zeiden: Wat komt gij hier doen? Hoevele jaren hebben' beiden de menschen zien thuiskomen van hun moord- en rooftochten. Viermaal per jaar kwam op dit verlaten ge deelte der wereld een postbestelling. Op da gen reizens afstand was daar een blanke mede-zendeling en zijn vtouw te vinden. Óp eenvoudige wijze werd daar gearbeid en het zaad des Evangelies rondgestrooid, onder deze woeste menschenmassa, het geen spr. nader toelichtte. Onbegrijpelijk is het, hoe God de enkele blanke menschen gesteund en gesterkt heeft. Zeer vele mede- menschen hebben daar het leven gelaten, doch nooit heeft één van die donkere, on wetende menschen één hand uitgestrekt naar hen, die in den naam des Heeren Zijn naam verkondigen. Dan. werd „Geloofsvertrouwen" gezongen en trad ds. W. A. Hoek, Ned. Herv. predi kant te Amsterdam op en sprak over „Gods ,werk en 's menschen werk". Spr. begon met ons den tekst voor te stellen: Zoo de Heere de stad niet bouwt, de bouwarbeiders wer ken tevergeefs, doch ook het omgekeerde is v^aar volgens spr., n.1. zoo de Heer de stad bouwt, werken de arbeiders niet vergeefs. Met hoeveel liefde zal dan gewerkt worden en zoo is het ook met de Zending. Wat een geweldigheid, om niet alleen het „Woord" te brengen tot de bevolking van één land, doch aan de 1500 millioen menschen van de geheele wereld. Nader schetste spr. dan de zegeningen van dit weric. Het menschel ijk werk zal onherroepelijk vernietigd worden doch Gods werk zal blijven bestaan tot in eeuwigheid. Gezongen werd dan „Jezus Lof", waarna werd gepauzeerd. Na de pauze werd gezongen „Zendings bede". Dit lied is gedicht door mej. Cath. van Klaveren en getoonzet door den heer J. Noordanus. Hierna trad op Zendeling L. Bodaan met het onderwerp „In het binnenland van Sumatra". Spr. leidde ons in dit binnenland en vertoefde bij het Zendingswerk onder de Bataks. Alleen in dit binnenland wonen 120.000 Karo Balaks. die meest allen nog heidenen zijn. Dat het Zendingswerk steeds maar door zooveel geld vraagt, begrijpen nog zeer vele menschen niet. Dit is een be wijs, dat men van dit, zoo verbazend uitge breid werk, hier nog zeer weinig begrijpt. Spr. bracht zijn gehoor in een Bataks' huis en beschreef daar de toestanden met bij geloof, etc. Door de mannen wordt veel ge dobbeld. Bij deze gelegenheid worden zelfs de vrouw of kinderen verspeeld. Het is vol gens spr. nog maar een heel klein tipje van de ellende en onwetendheid met ons geloof, waarvan spr. hier gewaagt. Door het bijeen komen op de Zendingsfeeslen wordt het hier vele onwetenden eenigszins duidelijk gemaakt, waar het voor noodig is de Zen ding le steunen. Door de bestaande moeilijk heden, veroorzaakt door de laai en gewoon ten der inlanders, is het noodig eën ernstige en moeilijke studie te maken in Holland om daarna de zware strijd in Indië aan te vangen. De geestelijke nood is groot, zeer groot, waarom spr. de collecte sterk aan beveelt. Na het zingen van: Bekeering van Israël, trad op ds. J. Nauta, Ned. Ilerv. Predikant te Kalwijk-aan-Zee voor het uitspreken van de slotrede. Spr. ving zijn rede aan met de opmerking van een kort overzicht van de Zending. Het groote aantal predikanten op het vaste land gerekend tegenover het kleine aantal zen delingen voor de ruim 49 millioen inlanders in Indië is wel bijzonder groot. De opwek king tot medewerking aan de Zending is dus met de Pinksterdagen zeker niet misplaatst. Wijzende op hetgeen ons allen is opge legd tot deze medewerking in de Zending eindigde spr. zijn slotrede, liet zingen „Bede' Ach blijf met Uw genade, enz. on sloot dit zendingsfeest, dat 'door ruim 2000 menschen bezocht werd en als zeer goed geslaagd gc- Tekend mag worden, met dankgebed. Lentefeest van het Leidsche Volkshuis. Elk jaar weder vieren de leerlingen van talrijke clubjes volkskinderen, die gedurende een gsoot deel van het jaar door sociaal voelende jonge mannen en vrouwen een of meer avonden onderricht ontvangen en van de straat gehouden, hun lentefeest, zooals weder kleineren het Kerstfeest vieren. Dit is al een traditie geworden; een goede traditie die zeker ook in de toekomst in eere zal worden gehouden. Onze lente komt echter veelal zoo laat en het kan zoo koud zijn,. Daarom wordt het feest dan ook meestal in de groote zaal van het Volkshuis, die dan door het groen, dat de kinderen zelf in de vrije natuur zoeken en waarbij het jonge pijpkruid de hoofdrol speelt, wordt versierd. Ditmaal wilde men het eens buiten probee- ren en daarom werd het feest wat verlaat en op Hemelvaartsdag gehouden. Met zekere angst ging de directrice en die haar in haar veelomvattende taak bijslaan, den dag van gisteren tegemoet. En 's morgens leek het nog slecht, al woei de wind uit het Zuiden. Gelukkig klaarde tegen den middag het weer op en het Mei-zonnetje zegevierde over dé grauwe wolken van de laatste dagen cn weken en het sein kon aan do meer dan 250 deelnemers en deelneemsters gegeven wor den, dat het feest buiten plaats zou hebben en dat de Meiboom reeds stond geplant op het sportterrein aan den Zoeterwoudsche- Singel. Daar wa3 het te halfvier aantreden. De talrijke groepjes jongens en meisjes met bloemkransen om het hoofd en bossen bloeiend pijpkruid in de hand, kwamen orde lijk onder geleide van hun leiders en leid sters binnen. Ora het terrein, waar de kin deren hun spelen zouden houden, waren tribune3-gewijze zitplaatsen aangebracht voor de ouders en andere familieleden van de kinderen. Elk hunner mocht twee kaar ten afgeven. Zoo kwam het, dat er op het drukst van den middag zeker 700 a 800 menschen, klein en groot, op het veld waren. Met het zingen van het „Pijpkruidlied", begeleid door de piano, werd de feestelijke middag geopend, waarna eenige jongens clubs, onder leiding van een oudere op wer kelijk aardige wijze den kleppermarsch al marcheerende speelden. Hierna werd op het feestterrein met den groenen Meiboom in het midden door de knapen en meisjes een Lentespel met zang en dans vertoond, door een der dames zelf1 vervaardigd en door de kleinen ingestudeerd. De geschiedenis is aldus: Koning Winter wil zijn plaats nog niet aan Lente afstaan en verschijnt met zijn sneeuwwitte hofhouding op het tooneel. Jongens bombardeeren den sneeuwman en als de jongens zijn afgetrok ken komen de elfjes verheugd doorgeloopcn. De zang vertolkt haar verlangen naar de Lente, maar ze schrikken als ze den Winter nog op aarde vinden en roepen de kabouters te hulp, die den Wintervorst nu gaan be stoken. Nog eenmaal tracht de Winter A. BINNENLAND. Ingediend zijn eenige wetsontwerpen. Ds. Van Duin herroept zijn verklaringt Zangconconrs van den Kring Leiden en en Omstreken te Kondekerk. Mislukte inbraak in een correspondent schap van de Nederlandsche Bank te Tel Apel; een inbreker doodgeschoten. BUITENLAND. Nieuwe moeilijkheden in Engeland* Voortzetting der staking. De Dnitsche Rijkskanselier Luther is a1* getreden. De plannen voor een rechtsche Putsch in Duitschland. Revolutie ta Polen. elfjes te verjagen. Het lukt hem niet; in Iriumf voeren kabouters en elfen hem weg. Nu durven ook de bloemen te voorschijn te komen; de elfjos roep<*i sneeuwklokjes, ma deliefjes, boterbloemen cn vele bloemen meer op voor een dansje om den Meiboom. Zoo nadert de Lente met haar bloemenkinderen en gezamenlijk gaan zij groetend langs de wachtende schare, om ten slotte in triumf elfen cn kabouters cn al de blijde menschen- kinderen met zich mcc te voeren. Het spel was werkelijk aardig, de cos- tuums frisch en mooi en de zang der kleinen zuiver en helder. De ouders, die er getuige van waren, hebben ook genoten. Alleen had het nog een beetje meer echt lente moeten zijn. Na afloop trokken de kleinen met bun ge leidsters cn leiders weer naar het Volkshuis, waar in de groote zaal op lange, met groen en bloemen versierde tafels, de feestdisch gereed stond: gekleurde eieren, brood, melk, limonade, enz. Nadat zij daarvan hadden genoten, trok ken de kleinen huiswaarts, wel wat moe van de inspanning, maar toch gelukkig. Zondag zal het zangspel nog eens worden opgevoerd in de groote zaal van het Volks huis, in tegenwoordigheid van verlegen" woordigers van de Volkshuizen en Toynbee- vereenigingen van een 40-tal plaatsen in ons land. Droevig ongeval. Gistermiddag omstreeks halféén heeft in de Warmonderleede ter hoogte van den mo len van den Zwanenburgerpolder een droevig ongeval plaats gehad, waarbij onze 72-jarige stadgenoot, de heer J. W. het leven verloor. Genoemde heer was met eenige kennissen aan het zeilen en wilde het touw van een der zeilen losmaken, toen onverwachts het fokkezeil lossloeg en den heer W. overboord slingerde. Door de tamelijk groote snelheid der boot konden de overige inzittenden niet onmiddel lijk hulp verleenen, zoodat de man voor hun oogen verdronk. Eerst te ongeveer 5 uur is het lijk opge haald. Aan den heer A Erades, eerste be' diende in de Stads-Gehoorzaal, is bij Ko ninklijk besluit van C Mei 192G, No. 30, toe gekend de aan de Orde van Oranje-Nassau, verbonden eere-medaille, in zilver. Onder leiding van den heer M. Bolder- dijk behaalde op het concours, gehouden le Loosduinen, het muziekgezelschap P. C er L- een eersten prij3 3de afd. concerlwed- strijd en een eerolen prijs 3de afd. marsch wedstrijd. De Harmonie IIazer3woude (Dorp), direc teur de heer M. Boldcrdijk, behaalde een tweeden prijs 2de afd concertwedstrijd en een eersten prijs 1ste afd. marschwedstrijd. Het R.-K. muziekgez. ,,St. Caecilia" le Voorhout behaalde een tweeden prijs 3de afd. concert en een eersten prijs lsle afd. marschwedstrijd, directeur eveneens de heer M. Bolderdijk. Op de Jubileum-Tentoonstelling der afd. Rotterdam van de Ncderl. Bunketbak- kcrs-Vereeniging verkreeg onze stadgenoote de firma Backer Co., met hare afdeeling Essences en Kleurstoffen de verguld-zilveren medaille. Geslaagd 13 voor het examen Boek houden en Ilandelsrekenen al3 rekening- courant boekhouder, afgenomen door „Mer- curius" tc Amsterdam, de heer C. Van Ber gen, alhier. Het bestuur der Openbare Leeszaal en Bibliotheek „Reuveos" heeft aan de bewo ners van het Kooiprtrk en naaste omgeving; voor wie het gebouw der O. L. en B. in cte Brcestraat op vrij groolen afstand ligt, cm

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 1