De 3-October-Vereeniging te Leiden 40 jaar. PUROL Een overzicht van wat er in deze 40 jaar gebeurde. WETENSCHAPPEN. RECHTZAKEN. RADIO-PROGRAMMA. Mannen! H. P. H. KEEREWEER Door liet Gemeentebestuur was aan de 3 uct. Ver. verzocht een uitvoering te doen plaats hebben van de aan de Gemeente Leiden opgedragen Kindercantate „Leidcas Strijd en Zegepraal", woorden van W. II. liasselbacb, muziek van A. Lijsen, beiden te Middelburg en georcheslreerd door den heer C. li. Duysler. Het bestuur meende hieraan te moeten vuldoen en droeg do leiding van dit groote werk op aan den heer Duysler. Den gebeden zomer werd druk gerepeteerd 'niet de 750 kleine zangers, die op den 3den October 'smorgens 10 uur reeds' van de 'Stadszaal naar de Pieterskerk, die welwil lend door de Gemeente-Commissie aan de \.;:eeniging in gebruik was gegeven, trok ken, voor hun laatste repetitie, waarbij de ouders, tegenwoordig konden zijn en daarna 's middags 2 ulir opnieuw voor de eigenlijke Uitvoering. Deze liep uitstekend van stapel; liet kinderkoor klonk prachtig onder de hooge gi-w elven; de solisten mevr. Marcha SpoelPfeiffer en de .heer Arnold Spoel ver- vu.den- hun- partij' opr treffende wijze, lief orchest varLlieP-idc re gin! ent. versterkt door eenige dilettanten begeleidde -uitstekendj 2oodat een ieder in verrukking was over hoi gciu' ne. Voor een belangrijk deel was dit te dank"-n aan den heer Duyster, die met be wonderenswaardige nauwgezetheid-de repe- fitiën. leidde en bij de uitvoering een ieder wist te bezielen, waardoor een uitstekend ensemble werd verkregen. De hulde, hem op dien dag gebracht, was ten volle ver diend. Deze muziekuitvoering was een zeer kostbare onderneming geweest, zoodal 'l te kort der kas ruim f 1100 bedroeg. Aange zien deze. uitvoering geschiedde op uitnoo- diging van het Gemeentebestuur, wendde 't bestuur zich tot den Raad der Gemeente met het verzoek, de 3 Oct. Ver. een buiten gewoon subsidie van f500 toe te kennen; hieraan werd door den Raad met algemeene stemmen voldaan, waardoor 't r.adeelig saldo werd teruggebracht lot f 612,05s. De levering van hel bier had "de onte vredenheid van sommigen opgewekt. Een groote firma had 50 menschen lid lalen worden, opdat deze. ook bier Iconden lcve- .c:i. hetwelk zij weer van. die firma be trokken; deze leverde alzoo 50 X 27 krui ken. Om dergelijke practijkéh tegen te gaan werd bepaald, dat alleen zij voor levering in aanmerking kunnen komen, die reeds gedurende 5 jaren lid -der" 3 Oei-Ver-, zijn. 'Zoo moest en moet 't bestuur steeds op zijn' „qui vivc" zijn: De levering en ook,de uitdeeling van bier I 'Jiccft aan het.-bestuur heel -wat moeite oil zorgen opgeleverd. In 1902 werd op dc alge meene vergadering Voor 'teerst de vraag, gesteld, of het niet wenschelijk was, de uit deeling van bier achterwege te laten", datir het de dronkenschap in de hand werkte en er b.v. vleesch. spek of hutspot, in de plaats te stellen. Een dergelijke wcnsch werd van anti-alcoholische zijde in 1908 ge- uil en daarom besloot het bestuur bij de uitdeeling in 1909 de keuze aan dö deel nemers ie lalen en het resultaat was,- dat 437 bier en 3172 koffie wenschten; deze duidelijke uitspraak was aanwijzing, om ook in 1910 op dezelfde wijze te werk te gaan! Ook nu sprak een groote meerderheid zich uil voor koffie, zoodat voor 1911 't bier werd Afgeschaft. Maar ook dat was weer niet naar aller genoegen; voor de Mei-vergadering 1912 was door een 20 leden een adres inge diend, om weer bier beschikbaar te stellen; na een lange discussie werd besloten, op nieuw de deelnemers Ie laten beslissen en 470 vroegen bier, 3153 koffie; ook in 1913 ongeveer dezelfde getallen, doch vanaf 1919 wordt door de vcreeniging alleen haring cn wittebrood verstrekt, terwijl de firma Van. helle gewoonlijk een pakje koffie aanbiedt. Nu Ier gelegenheid yah de troonsbestijging van.IL M. de Koningin in 1898 allerwcge feestelijkheden werden gehouden, lag 'pvoor de hand, dat Leiden in dezen niet achter kzou blijven. Een uitgebreid Comité werd gevormd, dal zich wendde 4ot de 3 Oct. Ver. met 'l verzoek lot samenwerking, voor een te houden Iweedaagsch feest op 22 en 23 Sept.; natuurlijk zou daardoor de 3 Oclober- dag in 't gedrang komen en zou 't niet ver standig zijn, twee feesten zoo kort na elkaar le houden. Vandaar dat 't bestuur op de al gemeene vergadering van 25 Mei 1898 den 'eden voorstelde, met 't Comité 't program ma vast te stellen voor die dagen, echter onder voorbehoud, dal de gewone uitdeeling S r'üg moest geschieden en de 3 Oct. Ver. v>or f 1000 het recht zou hebben voor al hare leden met één dame de gesloten avond- anuisemenlen bij le wonen. Hierdoor werd bereikt dat de minder be doelden hun jaarhjbsche uitdeeling niet zou den missen, le leden zonder betaling de <av ndfeestcn konden bezoeken en de kas der vereeniging in heter positie zou komen, waardoor 't nadëelig saldo van hd vorig laar ingehaald kon worden. Natuurlijk volg de hierop een lange bespreking, doch 't be- stuur verdedigde- hardnekkig zijn voorstel e" 'deef overwinnaar, met 72 tegen 19 stemmen. Een enkele opperde hel denkbeeld, etaan .1c feestviering der 3 Oct. Ver., s eeds op 31 Augustus le houden, doch hier- j i verklaarde zich een groote meerder- jic.d, daar dan 'l karakter der vcreeniging lo.ar:i verloren zou gaan. a er. in 1900 is die wensch nog eens en werd beloofd, een voorstel - uioe :r. een algemë»ne vergadering in be- le brengen; doch de voorsteller ac"terwege gelaten. 3 October is de feestdag gebleven en 'i!:* 2n? 3-aar a'H© waarschijnlijkheid verandering komen. De volgende jaren geven in hoofdzaak voor de middagfecslen een herhaling van vorige programma's. In 1899 werd een groote waleroploeht van versierde peurschuiljes georganiseerd; den prijs voor 't fraaist versierde vaartuig verkreeg G. Regeer. De tocht door enkele grachten werd opgeluisterd door 20 versierde boeiers en voorafgegaan door 't stoomjacht „Mouette" met 't bestuur aan boord, liet geheel had geweldig le lijden van den hevi- gen wind, zoodal in de Haven eenige vaar tuigen uit de koers geraakten en de vloot bij gedeelten naar 't eindpunt de Kweekschool, kon lerugkeeren: 't Volksmuziekfeest van 1892 was zoo goed geslaagd", dal 't bestuur-in 1900 een dergelijk feest, met eenige uitbreiding, orga niseerde. Veel' steun ondervond het bij de regeling van den heer A. J. Markx, van Alfen; hij verschafte de adressen van 200 vereenigingen'terwijl menig technisch détail welwillend werd verstrekt, 't Aantal deel nemers overtrof de .'.verwachting; er kwa men 30 corpsen met 645 léden; doch op 3 October, re_:nde 't 's morgens zoodanig, dal van doorgaan van 't feest geen sprake kon zijn. Echter legen 12 uur klaarde 't op, de corpsen vertrókken naar de aangewezen plaatsen en later vereenigden zij zich op het Schuttersveld, om daar gc-zamenlijk het nummer „Vrede" uit le voeren. Hier was de heer Joh. G. Geijp de dirigent. Bij loting werd de eerste prijs toegekend aan „Cres cendo" van Naaldwijk. In de Decembervergadering van 1900 kwam van 't bestuur 't voorstel, een „Ver eeniging lol Bevordering van Vreemdelin genverkeer" op te richten, 't Klonk ecnigs- zins vreemd zoo iels te hooren, daar steeds werd verkondigd, dat de 3 Oct. Ver. zich al leen'had le bemoeien met de viering van den 3 Oct. dag. Toch ging de vergadering met 't voorstel aecoordp'l bestuur zou voorloopig de leiding op zich nemen; slaagde 't plan, dan trok hel zich leriig, zoodat de nieuwe vereeniging op eigen beencn kwam te slaan. De pogingen zijn met succes bejtroond; 24 April 1901 js de Vereeniging geconstitueerd met de heeren Fockéma Andrea als voorzitter, F. van Rom- burgh als secretaris en A. J. den Hollander als penningmeester. Na een 25-jarig tijdperk is de „V. V. V." voor .bijna niemand in en ook builen Leiden een onbekende. Moge zij nog lange jaren haar goeden naam hoog houden." - Was 't voor 't bestuur soms uiterst moei lijk telken jare met iels niéuws lê komen, voor .1901. werd de keuze al le groot, daar door dé leden 3 plannen ter gpedketiring waren- ingediend; de voorkeur verkreeg de versieringswedslrijd, van fietsen voor jon gens en meisjes, wedstrijd voor versierde hondenkarren" en 's middags groote optocht van deze, nog aangevuld met andere ver sierde voertuigen. Een bijzonderheid in deze stoet was het rijtuig, waarin het bestuur was gezeten, be-, .spannen met.vier zwarte ruinen, dat door G. D. Buitendijk en C. Dieben was aange boden. Verder stelde de vereeniging „All Right" een boerencommando voor en collec teerde langs den weg voor de gevangenen in de concentratiekampen in Zuid-Afrika; een bedrag van f 617,795 werd daarbij ont vangen een deel hiervan werd besteed voor'blikken met haring en hutspot naar 't kamp le Da Reinka in Portugal, waar ook Hollanders gevangen werden gehouden/ Dezen zonden later c<?n hartelijke dankbe tuiging met een photo, die eenige dagen in de vestibule van 't Leidsch Dagblad werd ter bezichtiging gesteld. Deze feestviering had voor de kas een aar dig voordeel opgeleverd, zoodat T tekort van vorige jaren veranderd was in een saldo van f 1286.28. 1902 leverde weer iets nieuws: Namelijk een sporlbetöogjng, waaraan door 15 Ver- eenigingen werd deelgenomen. Vertoon^ werden o. a.schermen, alliletische stan den, turnen, vviclrijden met hindernissen, cricket, ge\yeerco!onne, vogelschieten, dui venvlucht; omdat voot vele toeschouwers enkele spelen nieuw waren, was in hel pro gramma van de meeste een korte verklaring gegeven. Met uitbreiding van enkele nieuwe spelen is een gelijksoortig programma in 1912 uitgevoerd, waaraan door 2G vëreeni- gingen werd medegewerkt Voor 't eerst werd toen een „Elfdorpentocht" gehouden door wielrijders, in navolging van den „Elfstedentocht" per schaats in Friesland; een herhaling hiervan had plaats in 1922; groot was bij beide gelegenheden 't aantal deelneftters; in 1912 verkreeg J. P. West er- baan van Bolsward een medaille.als verst- komende; den vorigen dag had hij den af stand., vandaar naar Leidpn per. fiets afge legd; die eer viel in 1922 le beurt aan Pij lers, die. zelfs van Leeuwarden peddelende kwam. Van geheel anderen aard was '1 middag- feest van 3 Oct. 1903. Door 't Bestuur der 3 Oct. Ver. was in samenwerking inct de Afd. Leiden en Omstreken van de Ilolland- sche maatschappij van Landbouw een ten toonstelling van vee, boter en kaas en land bouwgereedschappen op louw gezet met daaraan verbonden optocht en wedstrijd van versierde I'andbóiAv voertuigen, ver sierde tweewielige voertuigen, versierde vierwielige voertuigen, versierde paarden onder den man met gecoslumeerde berijders en reclame. Deze feesten op Zaterdag gehou den, werden door' talrijke builenmenschen bezocht; de toeloop op de tentoonstelling was bijzonder groot en dé optocht leverde een schitterende aanbjik, ondanks den voort- durenden regen. De heer G. Dieben verkreeg een eersten prijs voor zijn met vijf paarden bespannen rijtuig. Een gevoelig verlies leed de Vereeniging dat jaar door 't overlijden van haar Eere- Voorzilf r mr. F. Was; steeds had hij veel sympathie voör de Vereeniging gehad en het bestuur meermalen met raad en daad ter zijde geslaan. In de vergadering van M Sept. 1904 werd den nieuwbenoemden Bur- geméester mr. N. de Ridder 't Eere-Voorzit- terschap aangeboden, hetwelk hij aanvaard-, de 3 Oct. 1904. Alle voorzitters der vereenigingen, die op dien dag hadden deelgenomen aan den „Grooien optocht van «stedelijke vereenigin gen met hun banieren en praalwagens" be gaven zich met het Bestuur der 3 Oct. Ver. naar het Stadhuis en weiden in de Gobelin zaal ontvangen door den Burgemeester, ge flankeerd door de Wethouders. Daar bood de heer N. Brouwer hem het Eere-Voorzitter- schap aan. De Burgemeester verklaarde, dal 't hem niet alleen hoogst aangenaam was, doch zelfs "ëën groole eer met dit Eerelid- maalschap te worden begiftigd. Hij herin nerde er aan, hoe zijn beide voorgangers reeds Leidenaars waren en bij de burgerij van oudsher bekend. Het bad hem daarom niet verwonderd, dat de Vereeniging niet over één nacht ijs had willen gaan en eerst willen zien, wat zij aan hem zoude hebben. Juist de wijze, waarop hem dit bewijs van warme sympathie werd aangebod. n had hem aangenaam getroffen en hij sprak den wcnsch uit, dal de 3 Oct. Ver. als bewijs van Leiden's welvaren nog in lengte van dagen zou groeien en bloeien. Gedurende den optocht had een vreeselijk ongeluk plaats; doordat een werkman bij de Pelikaanstraat- tusscJienLdc brug err don wagon van de Ver. L. J. Cosier terecht kwam, waardoorzijn borst werd ingedrukt en hij onmiddellijk stierf. Voor zijn achter blijvende weduwe en vier kinderen is een collecte gehouden, "die ongeveer f 800 heeft opgebracht, waarbij nog eenige giften, door 't Leidsch Dagblad-verzameld, 'zoodat er in 't geheel f 1150.635 werd ontvangen. Door 't drukke bezoek van niet-Leide- naars, was 't 's avonds op 't Schuttersveld buitengewoon druk; nog nimmer was er zooveel aan enlréc ontvangen als dit jaar; het voordeelig saldo bedroeg daardoor f 725,44. In d-e jaren, waarin een maskerade werd gehouden, moest gewoonlijk oen optocht op groote schaal van de 3 Oct. Ver. achterwege blijven, daar die uit den aard der zaak zeer sterk zoude afsteken bij het schitterend ver toon der studenten in Juni, vandaar dat het Bestuur voor 1905 een herhaling wensch le te geven van 1892 en 1900, n.l. een muziek festival. Nog grooter dan vorige jaren was de deel name. Na een repetitiete 1 uur in de Stads zaal begaven de 40 corpsen zich bij gedeel ten naar 14 verschillende punten der stad, waar door elk corps 3 nummers oni beurten ten gehoore gebracht werden. Daarna mar cheerden ze alle naar het Schuttersveld, waardoor de corpsen gezamenlijk werd uit gevoerd „3 October-Festival" Marsch, spe ciaal voor deze gelegenheid gecomponeerd do^r den heer Joh. C. Geijp. Allen vereeni gingen werd een Herinnêrings-jüodaiUc uit gereikt, terwijl bij loting de eerste prijs f 100 werd toegekend aan Eulerpe, van Maasland; andere verkregen 1 75, 1 50, 1 25 en alle overige eik f 10. Iets bijzonders in 1905 was de wedstrijd in het opsporen van oude steenen, jaartal len, eigenaardige opschriften, merkwaardig heden enz. in Leiden, door de leerlingen der hoogste klassen der lagere scholen. Daaraan werd door 300 leerlingen van 17 scholen deelgenomen; 't hoogste aantal - gegevens, 181, was verzameld door. leerlingen van de school Breeslr'aaI/daarna volgden met 151. 149, 140 gegevens. Aan allé scholen werd een diploma overhandigd, dat bij de meeste nog aanwezig is. In dat jaar had de Vereeniging hel verlies te betreuren van den lieer J. Goedeljee, pen ningmeester der vereeniging, welke functie hij bijna 20 jaar met de meeste nauwgezet heid had vervuld; de vereeniging 4iad zeer veel aan hem te danken en zal nooit verge ten, wat hij voor haar heeft gedaan. De heer Tieleman, 2de voorzitter veran derde van woonplaats en moest dus bedan ken hij was een zeer werkzaam lid, die steeds met veel liefde en trouw zijn taak heeft waargenomen. Voor hen beiden zijn verkozen de heeren W. J. P. Suringar en P. F. Rollandet. (Wordt vervolgd). De Norge naar de Noordpool. Dc Norge is gistel morgen van Kingsbay op Spitsbergen vertrokken naar de Noord pool. Om 11.45 werd een draadloos tele gram ontvangen, meldend, dat allés aan boord in goede orde was. Officieel wordt uit Oslo gemeld, dat Amundsen van al het land bezit zal nemen, in naam van den komng van Noorwegen. DE STRITD IN ENGELAND. Om (e voorkomen dat dc omnibussen worden lastig gevallen^ door de stakers, wordt de auto vergezeld door twee politie-agenten.'ecu in burger- teniie, do ander in uniform, die beid' n naast den chauffeur zitten. Do motor van de omnibus wordt beschermd door prikkeldraad. Een foto van de wacjit in uniform, die gedurende de staking voor het Buckingham-Paleis marcheert. Honderden stakers bespotten de soldalen, niaar de ongewapende politie-sergeaiit (zie links op onze foto) voorkwam ongeregeldheden. HAAGSCHE RECHTBANK. De Haagse he rechtbank heeft veroordeeld; J. IC., los werkman, gedetineerd,- wegens diefstal, gepleegd te Lelde n, van een kistje met 147.30, lot 6 niaanden gevange nisstraf; G. B timmerman en H. W., stoker, bei den gedetineerd, wegens diefstal van .food, gepleegd le Leiden, tot resp. 6 maan den en 1 jaar gevangenisstraf. RECLAME. PUDDINGFABRlE-rt'. ATj. DOLAKTGR.ONING£N 6141 VOOR DONDERDAG 13 MEI. Hilversum (10.50 M.) 10.00 v.m.: Dienst in de Geref. Kerk to Sassenheim. Bs. A. M. Boeyinga, voorganger. 1. Orgelspel door M. Keuning; 2. 'Votum en zegen; 3. Zingen: Psalm 47 vs. 3; 4. Lezen: Hand. 1 vs. 1—12; 5. Gebed; 6. Opgave van den tekst: Lucas 24 vs. 5051. Thema: De Hemelvaart van Jezus. a. Wat ze is. b. Wat ze geeft. c. Wat ze vraagt; 7. Zingen: Psalm 68 vs. 9 en 10; 8. Preek; 9. Zingen: Psalm 33 vs. 11; 10. Preek; 11. Dankzegging; 12. Zingen: Psalm 29 vs. 6; 13 Zegen. 12.00 en 7.30: Politieber. 3.304.30: Uurtje voor Wees- en Ziekenhuizen, door Mcmv Ant v. Dijk. 8.00: Persber. 8.10: Concert door het versterkta H.D.O.- Orkest o. 1. van Willem van Warmelo. Soliste: Mej. Wies Defresne, zang. Opge voerd worden werken van Rameau, Handel, Gluck, Ditters von Dittersdorf, Elgar, Schu bert en Grainger. Daventry (1600 M.). 10.2012.20: Concert door het radiokwartet en solisten (sopraan, bariton, cello). 12.201.20: Gramofoonmuziek. 2.35: Lezing: Sha- kespaere's heroines: Juliet. 3.20: Lezing: Jamaica. 3.35: Trocaderomuziek. 4.35: Kinderuurtje. 5:20: Dansmuziek. 6.00 Landbouwbulletin. 6.20: Tijdsein Big Ben, weerber.,nieuws. Lezing: Heroes of com merce: Lord Stralhcona. 6.45: Piano composities van Schumann. 7.00: Lezing: Poultry. 7.20: Sussexprogramma. De dcwnland musiekers. W. Bee tie stone, bari ton. G. Don, sopraan. Orkest. 8.50: Weer bericht. nieuws en causerie. 9.20: De radio dansband en Ivy St. Helier. 9.50 11.20: Dansmuziek. Parjjs „Radio-Paris" (1750 M.) 11.50: Concert Lucien Paris (piano, viool, cello). 4.05: Kiassiek uurtje. J7.29: Espe ranto- en boekhoudles. 7.50: Concert. Orkest en zangsolisten. Kêmgswustexhausen (1300 M.) 7.20: „Die Katastrophe", vervolg radioroman van H. J. Gramatzki. 7.50: Concert. Orkest. Selma Kramer, piano. Daarna nieuws. 9.50—11.20: Dansmuziek. Brus-iel (500 M.) en Antwerpen (265 M.) 4,20: Kinuermatinee. 7.50: Dames praatje. 8.05: Hervatting van het concert. 8.30: Dansmuziek. Ant\verpen geeft om 8.20 een Vlaamsche lezing. Munster (410 M.) 8.20—9.20: Morgen- concert. 10.5011.50: Kerkkoor. 3.20: Kinderuurtje! 3.50: Mandoline concert. 5.50 en 6.10: Lezing. 6.35: Voordracht: Shakespaere. 7.20: „Romeo en Julia", van Shakespeare-. Daarna dans muziek. VOOR VRIJDAG 14 MEI Hilversum,' 1050 M. 12u. en 7.30: Poli tieber. 6.307.30: Fransche conversatie les door den heer Ch. Miche. 7.45 en 10 u.Persbericht. 8.10: Lezing door den keer ir. F. A. Brandt, afd.-chef van de Ned. Spoorwegen, over: Gevaren van den alcohol voor het snelverkeer. 8.40: Con cert door het H.D.O.-orkest, o.l.v. Fr. Lup- gens, met medewerking van mevr. Rika Hopper, declamatie, o.a. De droom, Pau wels. Het volk, J. v. Hoven. De zee, Kloos. Gedeelte van dc Badeloch-rol, uit Gijsbrecht van Aemstcl, Vondel. Klacre,- P. C. Hooft Elconoor, P, C. Hooft. Hefc Sprokkelvrouwtjc, Multatuli. Heb wonder,; J. v. Hoven. Daventry, 1G00 M 10.20: Concert door heb radiókwarteb en solisten (contra-alt-, tenor, piano). 11.50: Orgelconcert van' St. Stephens, Walbrook. 12.201.20: Lunch-muziek 2.40: Lezing: Elementary, French. 3.05: Concert. 4.05: Concert.: L. Mitchell, sopraan. F. H. Etcheverria',- bariton. 4.35: Kinderuurtje. 5.20: Dans muziek. 6.10: Uittreksel uit de radiobla den. G.^o: Speeches door den Prins van Wales, Winston Churchill, William Graham, Sir Robert Home en Robert Kindersley. 7 u.Dansnjuziek en duetten. 7.20: Weerber., nieuws. 7.35: Pianocomposi ties van Schumann. 7.50: Dansmuziek en variété 8.20: Lezing: The limitation of armaments. 8.35: Dansmuziek en va^ riété. 8.50: Weerber., nieuws. 9.05: Ope- rafragracnten door orkest en koor. 10.20: Dansmuziek van Cecil-hotel tot 11.20: Parijs, „Radio-Paris", 1750 M. 11.50; Concert Lucien Paris (piano, viool, cello)'* 4.05: Orkestconcert. 7.20: Engelsche les. 7.50: Concert, gewijd aan een Fransch departement. Königswüsterhausen, 1300 M. 7.50: Concert. Mondharmonika-orkest. „Stern".- E. v. Thellman-declamatie. J. Berger, cello* Daarna nieuws. Brussel, 500 M. en Antwerpen, 265 M. 7.20: Concert (riool en harp). 7.50: Sportlezing. 8.05: Cramofoonmuziek. 8.30: Literaire avond, o.m. Fabels van La Fontaine. Amtwerpen om 8.20: Vlaamsche lezing. Minister, 410 M. 12.35—1.50: Orkest- coDcert. 2.05: Lezing. 3.505.20: Brahms-concert. Orkest en sopraanzang. 5.50: Lezing: Der lachende Landois. 6 20—7 u.Engclsche les. 7.20: Lezing: Auslandskunde. S.05: „Die Schöpfung",- oratorium v. Haydn. RECLAME. Indien bij het scheren uw huid pijn doet of stuk gaal. kunt gij dit voorkomen door uw huid vóór het inzecpen eerst in le wrijven mot een weinig 30-GO 90 ct. 5162- FAILLISSEMENTEN. Vernietigd na verzet het faillissement van G-. J. Rosier te Leiden. RFCI a M F Me^^bcImaker-Stof^eer«IcI, AALMARKT 16 - TELEF. 861 3845 8—3

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 11