No. 20293. MAANDAG 10 MEI Anno I926fl STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. KERK- EN SCH00LNIEUWS. UIT DE RIJNSTREEK. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER AD VERTE NTIEN 30 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine AdvertenliSn, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 50 Cts., bij een maximum aantal woorden van 80. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven ÏO Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindspleln Telefoonnummers voor Dlreotie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden ƒ2.35, per week 0.18. Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18, Franco per post 2.35 portokosten. Bit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. Het vermenigvuldigingscijfer. Naar wij vernemen - zullen B. en W. foorstellen het vermenigvuldigingscijfer der plaatselijke belasting op het inkomen op 0.9 te handhaven. Jubilea. (Wanneer wij ons op den dag van heden Lweer neerzetten~om eenige Leidsche jubilea te bespreken, gaan onze gedachten in de eerste plaats uit naar iemand van den eigen stam, den letterzetter J. D. de Vroede, die yandaag den dag herdenkt, waarop hij voor 40 jaar als zetlersleerling bij het „Leidsch Dagblad" in dienst trad. Te minder zal iemand ons zulks ten kwade duiden, omdat De Vroede met zijn feestgenoot van Koperen op een 40-jarigen diensttijd kan terugzien en dus ook volgens fcneienniteit als nummer 1 op de ranglijst &aat. De heer J. D. DE VROEDE. De Vroede behoort tot die verstandige (menschen, die er niet van houden aan den weg te timmeren, die zonder ophef'of pre tenties kalm en waardig hun werk verrich ten, zooals dit behoort te worden gedaan. Zoo. was De Vroede, toen hij als 15-jarige jongen bij het „L. D." in dienst kwam, na dat hij reeds drie jaren werkzaam was ge weest aan de toenmalige „Leidsche Cou rant" en zoo is hij gebleven tot op den hul digen dag toe. Kundig werkman als hij is, is hij de laat ste jaren speciaal belast met liet zgn. „op maken" van de advertentie-pagina's een veelomvattend werk, dal bij uitstek bloot- slaat aan de critiek der adverteerders. Want het is waarlijk niet gemakkelijk om aan iedere advertentie een plaatsje te geven, waarmede de adverteerders tevreden zijn. De Vroede weet zich echter steeds tot aller tevredenheid van zijn belangrijke taak te kwijlen, hetgeen hem ongetwijfeld als een groole verdienste moet worden aangerekend. Het lag dus in de lijn der verwachting, dat de dag van heden niet onopgemerkt zou voorbij gaan en dat is dan ook niet geschied. Hedenmorgen werd" de jubilaris allereerst -in het privé-kantoor in tegenwoordigheid van Commissarissen ontvangen door den directeur, den heer J. W. Henny, die in vriendelijke bewoordingen uiting gaf aan zijn waardeering voor dezen noesten wer ker, hetgeen hij vergezeld liet gaan van een enveloppe met inhoud. Bovendien had De Vroede ook nog de gouden draagmedaille voor 40-jarigen trouwen dienst van de Maat schappij van Nijverheid en Handel benevens een getuigschrift in lijst, in ontvangst te nemen. Nadat de arbeid in de werkplaatsen een oogenblik was stop gezet werd namens het personeel van drukkerij en zetterij het woord gevoerd door een collega van den ju bilaris, P. J. Schouten, die in het bijzonder wees op de uitstekende kameraadschap, welke steeds bestaan had lusschen De Vroede cn het overige personeel. Toen dan ook, aldus spr., het plan rijpte, u op dezen dag een kleine huldiging te bereiden, waren het niet alleen de collega's met den meester knecht die daartoe medewerkten, doch ook het personeel van correctie, redactie en ad ministratie verklaarde zich spontaan bereid ij van hun sympathie jegens u ^>1 ijk te geven door gelden bijeen te 2amclen voor een hul deblijk in den vorm van zes massief eiken houten.Stoelen. Deze bood spr. den jubilaris daarop aan, den wensch uitsprekend, dat het gouden feest dit 40-jarig mocht volgen. Door den meesterknecht en namens correctie, redactie Ca administratie werden vervolgens nog Woorden van waardeering gesproken. ^°k de gepensionneerden waren bij deze 'diging aanwezig, die trouwens aan bet uldeblijk hadden bijgedragen. Door een der machinezetlers werd den Jubilaris nog «en fraai in messing uilge- °2ie m^nfa^uur-z<2thaak aangeboden. T spreekt van zelf, dat de jubilaris den i vrijaf had om het feest verder m acn huiselijken kring te vieren. Een tweede jubilaris begroeten wij van daag in den heer A. van Koperen, die heden den dag herdacht, waarop hij eveneens 40 jaar geleden in dienst der gemeentelijke Pu blieke Werken trad, waarvan hij de laatste jaren bij den reinigingsdienst werkzaam i9. De heer A. VAN KOPEREN. Hedenmorgen omstreeks 10 uur werd de heer van Koperen, wiens portret wij hierbo ven afbeelden, ten kantore van den reini gingsdienst ontvangen, waar hij door den di recteur hartelijk werd gelukgewenscht. Deze wees o.m. in het bijzonder op de trouwe plichtsvervulling van den jubilaris en sprak den wengch uit, dat het van Koperen gege ven moge zijn nog eenige jaren in dienst der gemeente te blijven werken, omdat hij tot de beste werklieden behoorde. Ook de ambtenaren en werklieden van het bureau van den reinigingsdienst lieten zich niet onbetuigd; eerstgenoemden hadden den jubilaris te zijnen huize in de Oosterdwars straat 21 een fraaie bloemenhulde gebracht, terwijl de collega's hem een stoffelijk blijk van waardeering aanboden in den vorm van een fauteuil. Naar wij vernemen zal van Koperen Woensdag a.s. in de Commissie van Fabri cage officieel worden gecomplimenteerd. Last not least viert heden de lieer H. de Nie zijn 25-jarig jubileum als employé der N. V. Sajelf abri eken Clos en Leembruggen. De heer de Nie, die in de laatste jaren de positie bekleedt van chef van de afdeeling verkoop, heeft zich in dit tijdvak door zijn energie en groote werkkracht wetqp op te werken tot de belangrijke plaats, welke hij momenteel inneemt. Dezelfde energie is ook de reden, waarom de heer de Nie bij zijn patroons hoog staat aangeschreven, terwijl het kantoorpersoneel hem eveneens een goed hart toedraagt door zijn altoos vriend- schappelijken omgang en zijn beminnelijke vriendelijkheid. Dit alles is op den huidigen dag wèl heel sterk tot uiting gekomen. Nadat de jubilaris, die met zijn echlge- noote en kinderen per auto van hun woning waren gehaald, zijn intrede had gedaan in een der kanloorlokaliteiten, hetwelk voor deze gelegenheid feestelijk met groene pal men was versierd, werd hij allereerst na mens de directie toegesproken door den heer J. C. A. Binnendijk, die hem in een van groote waardeering getuigende toespraak van harte geluk wenschto met dezen dag evenals hij thans nog de firma feliciteerde mot het bezit van een dergelijken ambte naar. Gaarne had spr. hem op dezen dag een stoffelijk blijk van waardeering overhan digd, doch wetende hoe weinige de behoef-" ten waren van den jubilaris, had hij ge meend niet beter te kunnen doen dan hem een enveloppe le overhandigen, over den inhoud waarvan de heer De Nie naar eigen goeddunken kon beschikken.'Als persoonlijk blijk van sympathie voegde spr. hieraan nog een kistje sigaren toe. Het is ons bijna ondoenlijk al het verder gesprokene hier weer te geven, schier alle toespraken getuigden van den algemeene bemindheid die de heer De Nie zich in den loop der jaren bij het personeel in den meest uitgebreiden zin van het woord heeft weten te verwerven. Namens hel kantoorpersoneel en de collega's voerde de heer H. Donkers het woord, die zijn goede wenschen verge zeld deed gaan in een clubfauteuil; namens de firma's Parmenlier en Jaeger de heer P. Verslraaten; de heer J. J. Planjer bood na mens de kantoorclub „Dojucodil" den jubi laris een zilveren sigarendoover aan, terwijl hij hieraan namens het Isle-fonds een ondersteuningsfonds voor het personeel een fraaie palm in pot en bloemen toe voegde. Het muziek- en iooneelgezelschap na mens hetwelk de heer P. ook sprak had den hem reeds in den loop van den dag een bloemenhulde doen thuis bezorgen. De meesterknechts van de fabrieken aan de Verwerslraat boden den heer De Nie bij monde van één hunner, Vis geheeten, een rookstandaard aan, waarbij de overige meesterknechts niet ten achter bleven door hem een gangspiegel met tocbehooren te offreeren. 't Was een even spontane als hartelijke huldiging, waaraan het personeel in al zijn geledingen deelnam en die als zoodanig voor den gevierden jubilaris ook wel de meeste waarde zal hebben. Liefdadigheidsavond ten bate van de noodlijdenden in de Veenstreken. De ook door ons aanbevolen liefdadig heidsavond van de afdeeling Leiden der Nederl. Vereeniglng van Huisvrouwen, Za terdag in den Foyer der Stadsgehoorzaal ge houden, is in alle opzichten geslaagd. De zaal was geheel gevuld met een, hel doel der vereeniging sympathiek, gehoor. Twee sladgenoolen de heeren dr. D. G. Ubbels en J. Hirschig, hadden ten bate van dezen avond een ets en een schilderstukje afge staan en de Rolo-gravure-maatschappij schonk een mooie album met fraaie afbeel dingen, terwijl de firma Rademakers gratis chocolade en flikken had beschikbaar ge steld, die tegen inkoopsprijs ook ten voor- deele van den avond konden worden ver kocht. De vergadering werd op het vastgestelde uur met een vriendelijk welkom geopend door de presidente der afdeeling mevrouw SchotsNueboer, nadat reeds te voren de muziek van de door den heer Eeltjes ge vormde Jeugdgroep voor Dierenbescherming de gasten reeds op eenige aardige nummers had verrast. Hierna hield mevrouw Van Riel Smeenge, schoolopzieneres en presidente van het Steuncomité „Emmen een inleidende rede waarin zij op eenvoudige wijze, maar in aangrijpende woorden den noodtoestand in het Zuid-Oosten van Drente schelste en duidelijk maakte waarom dit verschijnsel thans vooral accuut is geworden. In den oorlogstijd toen er groote, behoefte aan brandstof was kon men nauwelijks turf genoeg aanmaken die tegen hooge prij zen van de hand werden gedaan. De arbei ders hadden ruim werk en verdienden goede loonen. Men verkeerde er toen ook in een tijd van hoogconjunctuur en, zooals elders, dacht men dat het zoo zou blijven, 't Is niet zoo gebleven; vlugger nog dan elders is de terugslag gekomen. Thans vraagt niemand om turf. De fa- brieksturf is vrijwel onverkoopbaar en om dat de turf moet worden verkocht voor'men opnieuw kan aanmaken is de werkloosheid groot. Nu pleegt veenarbeid steeds seizoen arbeid te zijn. De arbeiders werkten ook vroeger onge veer drie maanden in de venen en gingen daar werken in Duilschland voornamelijk in de fabrieken of naar Holland en Fries land voor het grasmaaien. In Duitschland vinden zij geen werk; in Friesland maait men met de machine en zoo blijven ze werkloos thuis. Zoo moest ingegrepen wor den. Het Rijk helpt, de gemeente Emmen helpt mede zelfs boven haar zwakke krach ten, maar voldoende is die sleun niet. Van daar de oprichting van een steuncomité in den winter van 1925, al wist men dat daar voor een slechte tijd was gekozen omdat in den laalsten tijd reed3 zooveel van de lief dadigheid van het Nederlandsche volk is gevergd. Hot Comité is echter niet teleur gesteld. Vooral uit Holland zijn rijke giften gekomen en toen spr. vernam dat de Neder landsche huisvrouwen hier een compagne hadden opgezet was zij gaarne bereid over den toestand van Drente te spreken. Het beeld dat zij van haar geliefde ge boorteland gaf was somber en aandoenlijk, menigeen werd er door getroffen. Men heeft het de landelijke bevolking kwalijk geno men dat zij er niet voor voelt om in de mij nen te gaan werken. Spr., die de menschen kent, meent dat er veel is dat deze weige ring kon vergoelijken. De'vergadering voelde de bezwaren blijkbaar ook. Toen mevrouw R. over de school sprak en van de kinderen waarmede zij als schoolopzieneres het best op de hoogte is vroeg ons een geacht Leidsch ingezetene: Hebben wij, die de Belgische en Duitsche kinderen indertijd hebben verpleegd, ook geen zedelijke ver plichting om deze arme kinderen tot ons le laten komen? Philanlropen in onze stad en in ons gewest mogen er over denken. Een woord als hier Zaterdagavond is gesproken geworden, kan niet aan onze menschen voorbijgaan zonder ontroering te wekken, die tot weldoen moet prikkelen. Het programma, dat onze lezers kennen werd op uitnemende wijze uitgevoerd. Van de muziek spraken we reeds. De jongelui hebben zich op uitnemende wijze van hun taak gekweten. De rythmische dansen door mej. Jelly Schim van der Loeff en eenige haTer leer lingen uitgevoerd, waren iets heel bijzon ders. De bewegingen waren gracieus en cor rect, de cosluums keurig en fijn. De dansen werden zuiver op de maat uitgevoerd. De meeste er van leken ons ook uit het oog punt van kunst gezien, van ^eteekenis. Deze dansen werden dan ook uitbundig toegejuicht. De dames die ze uitvoerden, ontvingen bloemen. Als wij nu spreken van lest best dan be doelen wij de voordracht van mr. A. W. Kamp uit Den Haag. Dat deze' gevierde declamator echter met het oog op den tijd zijn programma erg moest bekorten zal ech ter menigeen zijn tegengevallen. Zijn voor dracht in ernst „De IJsberg" maakte diepen indruk en de meer komische: „De school opziener en de rups" viel echter nog meer in den smaak. Er werd gelachen dat het een lieve lust was. In de pauze verkochten jonge meisjes lootjes voor de ets en de lekkernijen van de firma Rademaker. De heer, dr. Jorissen, stond het dames- bestuur welwillend terzijde door op de z.g. Amerikaansche wijze het schilderstukje te verloten, dat f 50 opbracht en nadat het etsje bij de verloting door den der bestuurs leden was gewonnen werd, ook dit nog eens op dezelfde wijze geveild en bracht nog een aardig sommetje in de kas. De netto opbrengst van den avond bedroeg f 189.75. Ingekomen is verder bij de Nederl. Ver. van Huisvrouwen, afd. Leiden; van: Mevr. M. te Leiden f 10, Prof. Dr. M. te Oegst- geest f 10, fam. G. R. te Leiden f 2.50, Mej. H. te Leiden f 2.50, fam. D. H. te Leiden f 2.50, P. C. B. le Leiden f 4. Totaal f 31.50. Verdere giften worden gaarne in ont vangst genomen door de penningmeesteres- se mevr. C. Joris9en-Versteeg, Hooge Rijn dijk 11 (of op postrekening dr. W. P. Joris sen: 3569). „Mathesis Scientiarnm Genitrix". Aan het eindexamen der 5e klasse voor Wis- en Natuurkunde namen 71 Candida ten deel; 4 trokken zich tijdens het, examen terug, terwijl 22 afgewezen moesten wor den. Aan 45 candidaten kon dus het diplo ma uitgereikt worden: W. J. Biessels, van Nijmegen; F. G. Brou wer, Den Haag; B. A. J. Dijkmans, Leiden; P. D. Groot (met lof), Doetinchem; W. C. G. Homberg. Leiden; P. H. van Ingen, Bode graven; M. Joon (met lof). Leiden; G. H. Koekkoek, Leiden; A. Leemans, Leiden; P. M. van Leeuwen, Leiden; P. J. Moens (met lof), Rotterdam; C. Rahder, Leiden; A. W. Renaud, Delft; H. Roetman (met lof), Den Haag; G. II. Schouten (met lof), Rotterdam; L. C. Segaar, Leiden; II. van Wickevoort Crommelin, Den Haag; N. Zaalberg. Leiden; A. G. van Aken, Den Haag; J. van de Graaf Leiden; J. O. R. Gravendaal, Leiden; G. J. van der Linden. Leiden; H. Moene, Leiden; L. W. Muller, Apeldoorn; M. van den Ouweelen, Leiden; II. xan Raalte, Hooge- vcen; G. Reyngoud, Leiden; K. C. Roman, Leiden; H. C. P. Snel, Leiden; L. Verschra- gen, Leiden; G. A. de Vries, Leiden; A. Wigman, Den Haag; H. Wind. Leiden; J. N. Bouter (mot lof), Leiden; S. den Duik (met lof), Katwijk-aan-Zee; J. Gressie, Leiden; H. C. de Jong, Leiden; H. W. Marcelis, Lei den; P. Meyer, Sassenheim; P. G. Niers man, Voorschoten; J. J. W. van Oerle, Lei den; D. van Roycn, Leiden; H. van der Voet. Katwijk aan Zee; W. J. van der Voet, Den Haag; S. M. Wijling, Leiden. Aan het eindexamen der 6de klasse voor Beschrijvende Meetkunde en Perspectief namen 31 leerlingen deel, waarvan 9 niet aan de gestelde eischen konden voldoen. Aan de 22 overigen kon het diploma uitge reikt worden. II. Bakker, van Den Haag; J. N. Bouter (met lof), Leiden; A. van Delden, Amster dam; A. Gerlenaar. Leiden; P. A. Hartevelt, Leiden; J. Heemskerk, Leiden; D. de Jong, Leiden; J. H. A. Koopman. Den Haag; P. A. Kouwenhoven, Leiden; S. Linschoten, Lei den; P. Th. W. L. Matla (met lof), Den Haag L. Mensink, Deventer; A. W. Meyers, Lei den; J. R. van Minos, Den Haag; E. Muske, Leiden; G. Nasveld. Voorschoten; W. Ouwer kerk, Leiden-, J. Richèl, Den Ilaag; II. van der Voel, Katwijk aan Zee-, S. H. Vrijhof!, Leiden; B. J. B. van Weerlee, Leiden; A. v. Weizen (met lof). Leiden. Watersnood-Comité. Bij het Watersnood-Comité is nog bin nengekomen van M. te L. f 5. Giften worden nog gaarne ingewacht bij den penningmeester, den heer F. Muys van de Moer, Plantsoen 49, Leiden, postgiro- nummer 57471. Men bericht ons, dat het benedenge deelte «nel' een boven voorkamer van het pand Stationsweg 43 door de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland is verhuurd aan het Algemeen Assurantiekan toor Haaksma Co., thans gevestigd Steen- schuur 14. Het pand zal denkelijk 1 Juli a.s. in ge bruik worden genomen. Wij verwijzen voor een advertentie in dit Blad. waarin wordt bericht, dat met in gang van heden door de firma Hunders- marek en Co. een snelvrachtdienst Leiden-— HaarlemAlkmaar is ingesteld. Voorloopig wordt deze dienst dagelijks onderhouden, doch het ligt in de bedoeling van de onder nemers deze spoedig uit te breiden tot twee maal daags. Goederen, welke vóór 9 uur 's morgens aan het Kantoor in de Nieuwstraat worden gedeponeerd, worden nog dienzelfden dag vóór 5 uur aan de gewenschte adressen be zorgd. De politie alhier heeft een heerenrij wiel in bewaring genomen, dat onbeheerd op den openbaren weg werd aangetroffen. Een vreemdeling, die zonder midde len van bestaan hier terstede rondzwierf, is door de politie over de Duitsche grenzen geleid. In de Stedelijke Werkinrichting zijn in den afgeloopen week opgenomen 200 volwassenen en 6 kinderen, in totaal 206 personen. BINNENLAND. Samensmelting van den Nationalen Wo- r ningraad en van den Bond van Arbeiders# woningbonwvereenigingen. Diverse vergaderingen. BUITENLAND. Weinig verandering in den toestand in Engeland. Bemiddelingspogingen in de Duitsche vlaggenkwestie. Noch in België, noch in Polen is de crisis opgelost De Amerik. vlieger Byrd is over de Noord pool gevlogen» Ned.-Herv. Kerk. Drietal: Te Maarsscn: G. Alers, le Nieuw-Lekkerland; IC. J. v. d. Berg, le Amersfoort en J. J. Timmer, te Ermelo. Beroepen: Te Alkmaar: H. J. Hak, le Domburg; Te Ilaltem: G. Benes, te Mon ster; Te Franeker (toez.): J. II. Klein Was- sink, le Rotlevalle. Aangenomen; Naar Zwolle: C D. van Noppen, pred.-evang. aldaar. Bedankt: Voor Diepcnheim: W. van. Dooren te O.- en W.-Blokker; voor Zeilen- Andelsl: G. Benes, te Monster. Geref. Gemeente. Beroepen: Te Leiden: II. Kievit, te Yeenendaal. Alphen. Ingekomen en vertrokken perv sonen. Ingekomen: G. M. P. van Vclzen, Grijpensteinstr. 47, uit Eindhoven M. A, de Wilde, Hooftslr. 295, uit Schoonhoven J. Meerveld, Steekterwcg 66, uit Hazers- woude P. K. Baas en gezin J. v. Nieu- wenhuizenstr. 6, uit Ter-Aar L. I. Meus. sen, Van Mandersloostra. 96, uit Maastricht I. L. Schouten gezin, Stevinslr 10, uit Doorn D. v. d. Meer en gezin, Nieuwslr. 8, uit Woenseradeel C. de Jong,/irijpen- steinstraat 53 uit Koudekerk. D. Neus, echtg. van P. de Jong, Grijpensteinstraat 53 uit Nieuwcr-Amstel M. T. Nagtzaam, Ju/ lianastraat 28, uit Leiden Dames Da Graaf, Prins Hendrikstraat 156, uit Nieuw, koop G. Bosselen, Bloemweg 11, uit Noord-Amerika. D Ruiter, echt. van G Bosselen, Bloemweg 11, uit Ermelo D, v. d. Kraan en gezin, Bloemhofslr. 17, uit Mijdrecht M. Vlasveld, wed. J. Slraver Olweg 17, uit ITazerswoude. Vertrokken: G. Schravemaker naar Zeisl H Stormbroek naar Zevenhuizen N, A. van Le'ent naar Terheiden II. Aalbcrs naar Renkum P. Houdijk en ge.' zin naar Boskoop J. van Es en geziij r.aar IJsselmonde J. M. C. Dooremalen, wed. P. Roskam naar Rotterdam C. J. de Groot naar Den Haag, Kempstr. 54 A Wolswijk en gezin naar Bodegraven. P Baars naar Zwammerdam. H. J. Hoogo veen naar Koudekerk H. Öudshoorn naar Zeist L. van Leeuwen en gezin naar. Boskoop. Zaterdagmiddag stak 8-jarig meisja van v. d. B. de Wilhelminastraot over zon. der le letten op een auto, die kwam aan rijden. Het volgende oogenblik werd het meisje aangereden en legen den grond ge smakt. Bij onderzoek bleek echter, dal het kind geheel geen letsel had opgeloopen. Burger 1. Stand. Bevallen- M. G. Snel geh. v. Zuidam, Z. C. Bruininex geb. v. Leent. D. E. Eikelenboom, gen. Den Brave, Z. J. A. Baane, geb. Olie-' mans, D. Y. Deelstra geb. Spoelflra. Z. J C. M. r. d. Burg geh. Verkleij, Z K. Ra-' demaker geh. Olivier, D. N. Lepelaar, geb. Kom. D A. Hukeni -eb. Bakker, D Gehuwd: J. J. Oosldam jm. 32 j. en C. J. v. d Meer jd. 25 j P. Coh jm. 30 j. en A. Touw jd. 27 j Overleden: J. M v. Ooi jd. 19 jA van ToJ wedr. van M Ellchroek 81 j. M. van Rijndijk.jd. 16 j C. Mulder, echlg. van M. Wilschut 63 j. M v. Heijningen. echt. van G. J. Bosscnicyer 61 j. Wcubrugge. In een gehouden Ouder avond werd aan de Oudercommissie opge- dragón zich met een verzoek tot den raad dezer gemeente le wenden, opdat het raads besluit, „bouwen van het openbaar slacht huis op den tuin nabij de openbare school" nog gewijzigd kon worden en cn ander# plaals daarvoor aangewezen. Het bestuur der Chr. Sch. alhier be noemde in de plaals van wijlen mejuffrouw Verhorst, tot onderwijzeres mej J. G. vaa Muiswinkel, te Zwammerdam.

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 1