1 1 11 Kampen in 38.52; 4 P. ,T. J. Huvbers in 30.52; 5. A. G. Bakkar in 40.5; C. K. P. Put- tors in 447. Ill C. 1. A. C. Stoel in 38.7; 2. I. J. van 'i Hoogerhuis in 38.42; 3. J. Ii. v. d. Stadt in 38.46; 4. J. C. L. K. van Wely in 38.57; 5 0 Hoogerhoud in 38 30;*6. G. F. Bohré in 41.13; 7. II. C. M. v Heslenfeld in 44.48. De eindstand werd olsnii: I. W de Vries Lentsch met 4 put 2. A. C. Stne! met 5 pnt.3. G. de Vries Lenlsch, met 6 pnt.; 4. F. J. J. Huybers, mot 8 pnt.; 5 G. Hoogerhoud, met 12 pnt6. en 7. J. J van 't Hoogerhuis en A. G. Bakker 13 pnt.; 8. 9 en 10 II. C. A. v. Kampen, J. C. L. K van Wely en I. H. van de Stadt, ieder 14 pt. II. H. C. M. Hoslenteld, met 17 pnt.; 12. G. T. Matthieu, met 19 pnt.; 13. G. F. Bohré, met 20 pnt.; 14. K. F. Potters, met 21 pnt 15. .T. Dorsman, met 24 pnt.; 16. F. .1. Bom bard, met 25 pnt.; 17. Ir. L. Doedes, met 27 pnt. De 10 eerslgenoemden ktvamen nu in de eindwedslrijden, tvaarvoor gisteren slechts één race gezeild werd. Gelukkig was "liet weer*legen dien tijd heel wat beter gewor den. Af en toe scheen hel zonnetje, terwijl de wind aanmerkelijk verzwakt was. De baan was nu veel langer, namelijk als volgt: slarlloren Zweiland Norremeer -Zweiland Norremeev Zweiland finish. Na een fraaien start ging de Roller- dammer Huybers voortdurend aan den kop, doch op het allerlaatste traject werd hij ge vaarlijk bedreigd door Van Wely, G. de Vries Lenlsch, Hoogerhuis. Van der Stad. Stoet en \V. de Vries Lentsch, welke laatste thans het bezwaar van zijn grooler gewicht ondervond. Het werd een spannende eind strijd, die door Van Wely gewonnen werd in 1 uur 26 min. 12 sec. 2. Huybers, in 1 u. 26 min. 21 sec.; 3. G. de Vries Lentsch, in 1 li 26 min. 36 sec.; 4. Van 't Hoogerhuis. in 1 u. 26 min. 47 sec.: 5. Van der Stad. in 1 li. 28 min. 13 sec.; 6. W. de Vries Lentsch in 1 u. 28 min. 40 sec.; 7. Stoel, in 1 u. 29 min 8. Hoogerhoud, in 1 u. 32 m. 22 s.; 9. Van Kampen, in 1 li. 37 min. 31 sec.; 10. Bakker, in 1 n. 37 min. 4f sec. De wedstrijden worden llians op Hemel- vaarlsdag voortgezet. ROEIEN. De ,,Hollandia"-wedstrijden. Het programma voor de ;,Hollandia"- roeiwedstrijdeD, di© op Vrijdag 23 en Za terdag 29 Mei nabij 's Molenaarsbrug zullen worden gehouden, bevat de volgende, num mers: Jonge Twee A, Jonge Vier B, Jongo Acht A. Overnaadsche Twee (beginnelingen I, Jonge Skiff A, Oude Twee. Jonge Vier A. Oude Skiff, Oude Vier, Jonge Twee B, Jonge Acht B, Jonge Skiff B, Overnaadsche Vier (beginnelingen), Oude Acht, Stuurman- looze Twee, Dubbel-skiff, Stuurmanlooze Vier. .Yierriems-gieken-dames seniores en idem dames-juniores. Utrecht: J. D. Koster, 2 gew.; T. W .Rutgei 2 gew.G. J. v. d. Plaats, 1 gew. en 'tiouwenburg, 2 gew. Op degen toonde de Leidsche Schermve eeniging zich ver de*meedere. Zij veroven reeds direct een 50 voorsprong en wo eenslotte met 115 partijen, en met 1 ont. tegen 27 geg. trelfers. De resullate waren voor Leiden: E. J. Bruins, 2 gew A. E. W. de Jong, 4 gew.; Lehman, 3 gei en J. W. Henny, 3 gew. Voor Utrecht: M. Bijleveld, 0 gew.; B. J. Besier, 3 gew.; J Xieuwenhuizen, 0 gew. en G. J. v. d. PI aai 1 gew. Tenia aisle werd getrokken op sabel, waai bij het krachtsverschil weer gering bleek l zijn. Tot en met de tiende partij ging he volkomen gelijk op, doch na 5—5 liep Lei den uit tot 75. Daarna werd het 7— 86 en 96, waarna kapitein De Jong laatste partij met 43 verloor legen Vai der Plaats. Leiden won dus met 97 en me 39 ontv. tegen 54 geg. treffers. Bij onze stadgenooten waren de uitslagen E. .T. Bruins, 2 gew.; A. E. W. de Jong, gew.; Lehman, 2 gew. en J. P. Abb inga, gew.. Bij Olympia: A. Xieuwenhuizen, 3 gew. H. J. Küster, 0 gew.; G. J. v. d. Plaats, gew. en .1 W. Rutgers, 2 gew. De wedstrijden, die te kwart over lwe< aanvingen waren pas te ruim haltzevei beëindigd. Zaal BonilletA. E. W. Voor de competitie had Zaterdag in de zaal Bouillet te Den Haag de ontmoeting plaats tusschen de Haagsche Schermveree- niging (zaal-Bouillet) en de Leidsche schermclub A. E. W. alhier. Op degen kwamen voor zaal-Bouillet uil de heeren Völlmar, Smit, Kuipers en Lijken; voor A. E. W. de heeren Stapel, v. Duuren, De Jager en Boogert. De uilslag luidt; degen: 1. zaal-Bouillet met 9 gew. partijen-, 2. A. E. \Y. met 7 gew. partijen. Uitblinker hierbij was bij A. E W. Stapel, die al zijn partijen won en slechts één ttreffer ontving.. Op sabel kwamen voor zaal-Bouillet uit de heeren De Visser, Schiff, Kuipers en Völlmar; voor A. E. W. de heeren v. d. Boor, De Jager, Smit en v. Duuren. De uitsla? luidt: 1. A. E. W. met 9 gew. partijen; 2. zaal-Bouillet met 7 gew. partijen. Hier gelukte het Van Duuren in een goed geschermde partij den sterk schermenden Schif met 40 te slaan, terwijl De Jager zorgde, door Völlmar met 43 te slaan, dat A. E. W. de overwinning op dit wapen be haalde. De wedstrijd, welke geleid werd door den heer H. de Iongh, had een vlot verloop, en droeg een uiterst sportief karak ter. De opmerking door den hoofdsecondant gemaakt, dat hij gevoeglijk thuis had kun nen blijven, bevestigt dit overigens. Namens A. E. W. bracht de leider dank aan de H. S. V. voor ontvangst en regeling en voor de aangename wijze, waarop deze ontmoeting heeft plaats gehad. wint, wordt het 44, niet dan na 3 kansen verloren te hebben door prachtspel van Washer. Deze wint zijn service... 4—5. Dan echter is Van Lennep plots in praehtvorm: oploopeüd op zijn service maakt hij alle returns af door oohoudbure vollies 55 Nu hebben de Hollanders geduchte veine drie maal is een netbal in him voordeel, zij bet door de snelheid der slagen 65. En Kool serveert de set prachtig uit: 75. En gistermiddag hadden de laatste twee enkelspelen plaats, in tegenwoordigheid van een talrijk publiek, dat zich in het bijzon der gespitst had op den spannenden strijd tussohen Washer en Timmer, daar de ont moeting Van LennepLaloux als een ge makkelijke overwinning voor Vair Lennep werd beschouwd. Dit laatste was ook het geval en met 60, f0. 6—2 wist de Hol lander ons veilig te brengen naar de twee de ronde van de Davis-cup. Laloux speelde geen onverdienstelijke partij, maar wist ^oral met de keiharde drives" van den Hollander geen raad. Mefc den stand 31 voor Holland werd im de strijd IWasherTimmer aangevan gen, een strijd, die op een groote teleur stelling is uitgeloopen. Timmer was er geheel uit en vooral op fijn backhand" miste hij de eenvoudigste hallen, waarvan Washer een dankbaar ge bruik maakte door zijn formidabel harde drives" op Timmers's backhand" te con- eentreeren. Zonder eenigen strijd eigenlijk wist de Belg de eerste twee sets met 6—1, 6—3 in de wacht te sleepen. Dachten wij in de derde set, dat de spanning nog zou kunnen komen, door veel beter spel van Timmer, die zelfs met 31 voor kwam t« staan, lang duurde deze illusie niet, want nadat de stand' 55 was geworden, beëindigde Washer, of eigenlijk Timmer door een reeks missers op eenvoudige bal len de set en daarmee 'den wedstrijd. De competitie. Voor de competitie won Leiden I gisteren met 61 van Rijswijk, terwijl Leiden II met 52 won van Ready. ZEILEN. Om het twaalfvoetsjollen-kampioenschap. de resultaten der vóórwedstrijden. Voor de zeilwedstrijden om het Iwaalf- Yoelsjollen-kampioenschap waren ditmaal, zooals wij al hebben gemeld, zeventien deelnemers ingeschreven, weshalve er vol gens reglement vóórwedstrijden moesten worden gehouden. Iedere zeiler moest daar toe drie wedstrijden zeilen, terwijl voor el- ken wedstrijd de deelnemers bij loting in twee groepen werden verdeeld. In lolaal vonden er alzoo zes races plaats. De tien besten kwamen daarvan in de eindwedslrij den. De baan was van den slarlloren naar het Zweiland, vervolgens naar het Korre- meer en daarna naar den toren terug. De puntentelling werd zoodanig berekend, dat de eerst aankomende één punt kreeg, de tweede twee punten, enz. De voorwedstrijden begonnen reeds Za terdagmiddag, storm en regen len spijt, en hebben geduurd tot gisternamiddag. •De volledige uitslagen luiden: IA. 1. W. de Vries Lenlsch in 31 min. 57 sec.; 2. P. J. J. Huybers in 32 min. IS sec.; 3. A. G. Stoel in 33 min. 15 sec.; 4. G. Hoogerhoud in 33 min. 19 sec.; 5. J. C. L. van Wely i n33 min. 28 sec.; G. G. F. Bohré in 33 min. 56 sec.; 7. J. H. van de Stadt in 34 min. 5 sec.; 8. J. Dorsman in 35 min. 21 sec. 1 B. 1. G. M. de Vries Lentsch in 33 38; 2. II. G. A. van Kampen in 34.33; 3. H. G. M. Heslenfeld in 35.8; 4. A. G. Bakker in 36.23; 5 G- 3' Mallhieu in 36.37; G. K. F. IHjiters in 41.53. If A 1. A. G. Stoel in 37 53; 2. J. C. L. K. van Wely'in 41.56; 3. J. J. van 't Hooger huis in 43.25; 4. A. G. Bakker in 47.22. Jï B j. \V. de Vries Lentsch in 35.52 2 P. J. J. Huybers in 36.34: 3. G. Hoogerhoud in 36.44; 4. G. de Vries Lenlsch in 36.48: 5. J. H. v. d. Stadt in 37.4S; 6. G. .1 Matthieu in 37.57; 7. H. C M. v Heslenfeld in 38.45 III A. 1. G. de Vries Lentsch in 36.29; 2. i 5? de Vries Lentsch in"37.7; 3. li. C. A. v. SCHERMEN. Leidsche SchermvereenigingOlympia. Leiden wint op allo wapens. In de schermzaal van de Doelenk&zerne alhier vond Zaterdagmiddag de eerste com petitie-wedstrijd voor de eerste klasse A van den K.N.A.S.B. plaats tusschen de Leidsche Sehermvereeniging en de Utrechtsche Stu- denten-Schermvereeniging ..Olympia". On der leiding van kapitein J. L. Gude werd ge trokken op floret, degen en sabel, waarbij onze stadgenooten over de geheele linie de zége behaalden. De Utrechtenaren hebben echter goed partij gegeven en vooral op flo ret en sabel is de strijd vrijwel tot het laat ste moment spannend gebleven. Op floret won Leiden met 97 partijen, en met 33 ontv. legen 35 gegeven treffers. Kapitein de Jon? verloor z'n partij tegen Bulgers, met 3—2. Leiden en Utrecht won nen vrijwel om beurten, zoodat de laatste partij beslissend was. Deze ging tusschen Do long en Niauwenhuizen, en bracht een 32 zege van den Leidschen captain. De indivi- dueele resultaten waren voor Leiden- E. .1 Bruins, 2 gew.; .1. P. Abbinga (die voor lui tenant Verkuyl inviel). 0 gew.; A. E. W. de Jcng, 3 gew en J. W. Hênny, 4 gew. Voor GOLF. Om den Van Limburg Stirum-beker. Zaterdag en Zondag zijn op de banen van de Noordwijksche Golfclub de wed strijden van den Van Limburg Stirum-beker gehouden, match-ploeg IS holes voor pro fessionals in Nederland. Na een mooian en spannenden strijd won de winnaar van ver leden jaar, J. van Dijk, ook ditmaal den beker. Dunn, de oefenmeester van de Nocröwijksche Golfclub, kwam in de finale. De uitslagen waren: DunnAnderson (Dunn 19 holes); Van DijkD. Oosterveen (Van Dijk 75); Van DijkJ. Oosterveen (Van Dhk 2 up); Van Dijk—Dunn (Van Dijk 8—bl. EngelscheAmerikaansche Golfspelers. Op de banen van de Noordwijksche Golf club is gisteren de teamwedstrijd tusschen Engelsche en Amerikaansche golfspelers in Nederland gehouden. De foursomes eindig den -in een geljjk spel (21/s voor iedere partij). De single? wonnen de Engelschen j met 51/041/2. zoodat de totaaluitslag 8—7 voor de Engelschen werd.

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 14