aeer aandacht aan den bal dan aan bun egenpartij leesteden blijft de Belgische anval een tijdje in actie. Het Hollands-die oiddenvak stelt zich minder goed op waar- ioor bij het overplaatsen de bal eenige eeren in Belgische handen terecht komt. Toch blijft Holland meester van het ter- ein en met een ver schot, dat den kort >ijna van den paal doet breken, maakt Eukker het derde doelpunt. Het Hollacdsche ovewieht is er en blijft r. We zien Eggink verdienstelijk werk Joen in het midden, en daarna dreigen ie Belgen gevaarlijk te worden door het riskante spel van onze verdediging. De Hüllandsche aanvallen zijn echter talrijker ra beter van opzet ook al is hier de afwer ing niet altijd even goed. Het loopt dan I dicht naar de rust als Gerding uit een ;oede combinatie het vierde punt maakt. Het volgende aanvals-vak blijkt er zin n te hebben. De Ruyter schiet op den snd, maar er vallen geen doelpunten te ioteeren en als de rast wordt aa-ngekon- ligd is het nog 40. Holland krijgt straks het. voordeel van -ten sterken wind eu een groote nederlaag schijnt het dreigende lot der Belgen. Om 3.07 wordt het spel hervat. De eerste idioten op den Belgischen korf worden door de Hollandsche speelsters gelost. Even daarna maakt eerst de Ruyter daarna Eggink zich goed vrij maar beide missen de kans. Als er ongeveer 10 minuten ge speeld zijn, heeft mej. Klokke succes en de voorsprong wordt vergroot tot 5 doel punten. De Belgische verdediging kan al het werk niet aan en het Hollandsche aa.nvais- quartet krijgt een aantal makkelijke kan nen die bet echter Diet benut, Een ver •chot van Eggink vangt mej. Klokke op. Zij plaatst naar De Ruyter die alleen voor ien korf staat en zonder veel moeite er 5—0 van maakt, In cte begin-opslelling wordt liet Holland sche overwicht steeds grooler.De Belgische verdediging kan het tempo niet volhouden ?n wordt door den Hollandschen aanval 'Jadweg overspeeld. We zien v. Kieuwen- kuizen vrij voor den paal kómen en het schot van zijn handen over den korf waaien. Even daarna is v. Bemmel met een gemak- kelijken kans even zoo onfortuinlijk. Het spel vermindert en ook de Hollanders begaan eenige fouten. Gerding plaatst een paar !La<al slecht over, doch ook nu weten de Belgen niet aan het woord te komen. Het publiek, dat met den voorsprong van zijn favorieten ruimschoots tevreden is, gaat de Belgen aanmoedigen en vraagt om een ie- genpunt. Deze moreele steun heeft echter jiiiet het gewensc-hte gevolg, want het vol gende doelpunt is weer voor Holland, als ra goed werk van v. Kieuwenhuizen, mej. Visscher den stand op 70 brengt. De Belgen schijnen een tegenpunt te wil len, maar hun aanval is zoo eenzijdig en •zonder tactiek dat zij geen enkelen goeden kans welen te scheppen. Aan d.e andere zijde komen v. Bemmel en v. Kieuwen-huizen er hoe langer hoe beter in. maar hebben met schieten geen geluk. Hun aanvallen zijn echter zeer gevaarlijk en als v. Kieuwen- huizen eerst voor den paal en daarna van achter den paal over den korf heeft gescho ten, vangt de toeloopendel Bemmel den bal vlak voor den korf op en maakt het achtste doelpunt. Er zijn dan nog vier punten te spelen. Doelpunten worden er verder niet gemaakt en als het einde wordt aangekondigd heeft Holland zijn vierden wedstrijd tegen België met cijfers gewonnen. De Belgen hebben gisler op duidelijke wijze getoond dat zij routine missen dat zij routine zeer van noode hebben. Dat kwam voor de rust aan hei licht, toen zij ondanks n'-t voordeel van den wind veel te dicht op kaar hieven spelen, dat kwam verder aan hel licht op de oogonblikkèn waarop op IJollandsclie verdediging door gewaagd spel ia déconfiture geraakte en dan (och weerde sriegenhfid kreeg zich te herstellen. Be halve tactische tekortkomingen, mangelde 1 et de Belgen ook aan techniek en was bv. lel schieten van sommigen hunner zeer ^on- b?ho!pen. Eén groote eigenschap bezit "het Belgische spel reeds thans. Dat is de onver- Dauwde geestdrift waarmee den ganschen wedstrijd tegenstand weivl gebóden. Die geestdrift heeft ons bewaard voor een een zijdigheid die voor allen onprettig zou zijn geweest. Deze eigenschap geeft goede hoop voor de toekomst vafi Korfbal in een land dat zich elders op sportgebied laten we aan voetbal of wielrennen denken zoo vaak heeft welen te onderscheiden. - Over de Kederlandsche ploeg kunnen we kort zijn. Het Kederlandsche twaalftal heelt goed gespeeld, het heeft gemakkelijk ge speeld doordat het een tegenstander liad, die van zijn spel maar weinig begreep. Fouten werden niet afgestraft met doelpunten, ver keerd plaatsen was gemakkelijk te her stellen. De twee Leidenaars kunnen op een goe den wedstrijd terugzien. Kieuwenhuizen en v. Bemmel met hun zoo geheel Verschillend spel, de eerste met zijn talrijke wendingen en menige variatie, de ander spelend vol gens rechte lijnen, ztj hebben het ondanks al die verschillen een vlotten wedstrijd ge speeld. v. Kieuwenhuizen kwfira er in de tweede helft prachtig in en toen had df» tegen hem spelende Belg geen oogenblik vat op bem. Zijn verdedigen was gewaagd, maar gistermiddag kon dat zonder Veel gevaar. Va.n Bemmel speelde anders, minder op gewekt, dan we van hem gewend zijn. Mis schien leed zijn spel onder de weemoedige gedachten, die naast de aangename herin neringen toch altijd bij het herdenken van het bestaan eener vereeniging naar boven komen. Toch was ook onder deze somber heid het. spel van den Fluks-caplain van goede hoedanigheid. De speelsters in dit vak slaagden er maar matig in zich bij de heeren aan ie passen. Mej. Visscher 9p&elde ondanks de twee doelpunten onvoldoende. In het midden vielen Bakker en mpj. Voordenberg op. Zoowel Gerding als mej. de Joode plaatsten eenige malen zeer slordig. De verdediging zat degelijk in elkaar. Eggink speelde een goede partij. Maar ook het verdienstelijke werk van de Ruyter en de beide speelsters dient gememoreerd. CRICKET. Uitslagen. Ie klasse. Rood en Wit—-HilversumRood en Wit wiet met innings eo 7 runs. P.W.—H.C.C. II: H.C.C. II wint met .G2 runs op de eerste 'innings. Overzicht. Zooals wij verwacht hadden, bleef in Hilversum Rood en Wit de 'baas. Dat het echter een inningsoverwinning der Haar lemmers zou worden, hadden wij allerminst verwacht. R. en W. lieerft, aooals wij reeds opmerkten, een minder sterk elftal dan verleden jaar* en hetgeen de Haarlemmers gisteren te zien gav*n, was niet buiten gewoon. De iimingsoYQrwinning moet dan ook eerder worden toegeschreven aan het zwakke spel der Gooiers. Hilversum zat in haar eerste inning3 van b9 aan den kant, dank zy het goede bowlen van Wackwitz 6 voor 9, (diens heengaan binnen korten tijd zal voor R. en W. een gevoelig verlies beleekepen). Cremers» met 10 en Van Moeiten 12 not out, kwamen in de dubbele cijfers. De R. en W. innings bracht daarna 163 voor het verlies van 7 Wickets op, waarin B. Davidson met 63 het grootste aandeel had. Schelfhout met 7 voor 50 lmd de beste bowlingcijfers. De Gooiers werden natuurlik opnieuw naar de wickets gestuurd, nu met een totaal van 9o als resultaat, waarmede de inningsnederlaag een feit was geworden. De wedstryd van de Haagsche II tegen P. W. bracht de verwachte overwinning van de bezoekers, al slaagde H.C.C. II er dan ook niet in, om er een inniDgsover- winning van te maken. AjaxL. C. C.recna. De wedstrijd gisteren gespeeld tusschen een met drie invallers spelend Ajax I en een team bestaande uit een zestiental spelere van L. C. C. en Ajax II, was uit den aard der zaak van weinig belang, voor zoover het den uitslag betreft. Ifoofd2aak toch was hier oefening en die oefening bleek hoog noodig voor beide zijden. De eerste innings van Ajax bracht een totaal van 121 op, niet al te hoog als men -in aanmerking neemt, dat de eerste klassers een derde klas-aanval tegenover zich kregen. De innings zou overigens waarschijnlijk een hooger totaal hebben opgebracht bij een nor maal aantal fielders. Het feit, dat de zes eerste batsmen, die 91 van het totaal van 121 runs op hun naam hadden, gevangen werden en dat slechts drie staartmenscben werden gebowld, zegt genoeg. Topscorer was Van der Mey met 43, een overigens niet ge heel kanslooze score. Janssen met 15 en Wempe _en Hofsteenge beiden met 11. kwa men verder nog in de dubbele cijfers. In den aanval van de Leidsche toonde A. de Vrind zich een veelbelovende kracht. De innings van de zestien spelers der L. C. C.-Ajax lï-eomb. leverde een totaal van 58 op. Een vrij laag totaal met de reserve* bowlers van Ajax I in den.aanval, maar toch te hoog door het minder goede fielden der cersle-klassers. Bij de 58 runs waren 12 byes, wat te denken geeft. De batsmen van de Leidsche en van Ajax II legden zich voornamelijk toe op verdedigen, zoodat Ajax 1 om aan hun innings een einde te maken, rog ruim anderhalf uur in het veld moest staan. Het batten van de L. C. C.-comb. was dan ook weinig opwindend. Alleen Eichhorn benutte de kansen om te scoren en boekte een totaal van 23. Jn den Ajax-aanval deel den Van der Mey, Wempe, Hofsteenge en F.rmers de wickets broederlijk. Bijzonder op dreef met den bal was Ermers. De tweede innings van Ajax I begon vrij goed. Het openingspaar JanssenGoslings bracht de twintig op. voordot de staart - man Goslings als slachtoffer van A. de Vrind viel. Daarna was het mis. De kop stukken verdwenen voor een luttel aantal runs en voor 46 in totaal zaten tien Ajax- menschen aan den kant toen de tijd ver streken was. (Met het oog op den tijd werd dé tweede innings op drie kwartier voor beide partijen bepaald.). In de tweede innings van de Leidsche r s. kwamen tien batsmen tot een totaal van 33. Het fielden dér "Afatfcreden was nu heel wat beter, evenals het bowlen van Wempe. die 3 wickets nam voor 4 runs. Ook Hof steenge en Ermers deden goed werk. Het geheel was een prettig partijtje, waar mede beide partijen hun voordeel konden doen. UAWN-TENNIS. Om den Davis-beker. 1 Holland winfc met 32. Het Zaterdagmiddag te Koordwijk ge speelde dubbelspel tusschen Van Lennep Diemer Kooi en FrancoisWasher ia veel spannender geweest dan over het algemeen werd verwacht. Men meende dat. onze landgenooten niet zoo heel veel moeite zouden hebben om te winnen, dooh men is bedrogen uitgekomen. De Belg Francois vooral speelde verra-ssend goed terwijl daarentegen onze landgenoot Van. Lennep slecht op dreef was. De eerste set werd door Holland zelfs zonder tegCDgame ver loren. Daarna scheen een verbetering te komen door goed forceeren van Kool., Op* 45 kwam de kans tot gelijkmaken, doch opnieuw ging het mis. De Hollanders ver loren de game en Van Lennep miste in den volgenden op hem gespeelden slag. 56. Een oogenblik wogen de partijen nu gelijk op. Het werd 8S, doch een nieuwe in zinking der oDzen bracht de Belgen met 10S de zege. Nu kwam echter de ommekeer, voorna melijk bij Diemer Kool. Hij nam meer en meer het Spel tot zich, zwoegde enorm, forceerde openingen en braclït den stand op 31 in de derde game. Wel werd het toen 3—2, doch daarna domineerde Kool volkomen en met 63 werd de set gewon nen, terwijl in de volgende set de partijen op gelijken voet werden gek*»icbt door een G—2-ovei winning. In. de vijfde een bedenkelijke inzinking van de Hollanders. Met 13 schijnt alle kans verkeken. Echter, ook Francois gaat missen cn als Van Le<nnCD zijn service game

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 13