Kleine Adverfentiën UIT DE RIJNSTREEK. GEVRAAGD: Volgens opgave aan het gemeentelijk arbeidsbureau was de stand der werke loosheid als volgt: arbeiders 7, kuipers 10, visschers 9 en opperlieden 1. Het afscheid van den heer Van Zurk. De heer Van Znrk. Zooals met een enkel woord reeds werd %ajigekondigd, is aan den heer A. van Zurk, commies aan het kantoor van de di recte belastingen, met ingang van heden eervol ontslag uit zijn betrekking verleend na in dezen staat van dienst 30 achtereen volgende jaren het land-te hebben gediend. Nadat do heer Van Zurk 1 Mei 1891, in mi litairen dienst was getreden, en daar 3 ja ren had doorgebracht, werd hij in 1894 als deurwaarder bij het Kantongerecht te Leeuwarden aangesteld. Deze betrekking die hij tot volle tevredenheid van zijn su perieuren vervulde, legde hij in het jaar 1896 neder, ten einde nog in dat jaar op 1 December te worden aangesteld tot kom mies 4e klasse te Beek bij Doetinehem. Zooals het met vele Rijksambtenaren gaat, ging het ook den heer Van Zurk. In de 14 daarop volgende jaren was hij gesta- \ioneerd te 's-Heerenberg, Zevenbergen, Apeldoorn, Oud- en Nieuw Gastel, Voorst, Klarenbeek, Bodegraven, Grevenbicht, en Lekkerkerk om nu juist 16 jaar geleden te Katwijk aan Zee werkzaam te worden. Hier zagen wij den huidigen jubilaris komen en werken op den Boulevard en het Commiezenhuisje op de Strandreep bij ,,dc Zwaan." In 1911 'begaf hij zich in het huwe lijk en verliet hij het bekende huisje, dat nog aan onze bomschuiten herinnert. Thans was de woning van den heer Van Zurk die plek waar hij behalve op het kantooT van den heer Rijksontvanger Slotemaker zijn werk kon verrichten. Tot veler genoe gen mocht de jubilaris zijn werk in de ge meente doen. De eerste jaren was er voor spoed in de gemeente, en word de schat kist geregeld bedacht zonder dat bepaalde middelen van dwang moesten worden ge bruikt. Na de oorlogsjaren echter kende Katwijk een anderen tijd, waarbij kwam dat ook de gemeentelijek belastinginning tot het werk van den Rijksambtenaar ging bebooren, waardoor de arbeid van den ieder bekenden commies in andere verhou ding,kwam. Wij weten echter, dat de vele verzuchtingen die opgegaan zijn in die afgeloopen tijden den heer Van Zurk niet hebben doen verflauwen. Wij weten, dat de heer Van Zurk met zijn Katwijkers medeleefde, en dat met gepaste vrijmoe digheid ook een lofwaardige bescheiden heid zijn persoon sierde. Echter ook als mensch, als particulier persoon, leeft de jubilaris im het hart van velen, en wij spre ken naast een dankwoord, den oprecht ge- ïneenden wensch nit, dat het gezin van den heer Van Zurk nog lang getuige zal mogen zijn van de rust, die hij ongetwijfeld ver dient en dat de gemeente van Katwijk ook tot in lengte van jaren toeschouwster zal mogen blijven. Ds. J. J. Impeta herdacht gisteren zijn 76sten geboortedag en mocht van zijn ge- meenteleden zeer veel belangstelling onder vinden. Naar alle waarschijnlijkheid zal do beminde leeraar thans zijn laatsten verjaar dag hier gevierd hebben, daar hij straks, na bekomen emeritaat, zich te Kampen met terwoon zal vestigen. Een ongeveer 6-jarig jongetje „uit ïle rooje buur?', viel hedenmorgen in het Pri ns-Il endrik-kanaal. Een paar werklieden mochten het genoegen smaken hem spoedig op het droge te halen en bij den heer H. Parlevliet binnen te brengen. Daar werd hij spoedig van de noodige droge kleeren voorzien en in een wollen deken gewikkeld totdat moeder hem kwam halen. Het ventje scheen nog al geschrokken te zijn. Aan den afslag waren gisteren G. Pronk en G. Schaap, die resp. f31 en f45 besomden aan winst. G. v. d. Oever besom- de f 42, Jb. v. d. Plas f 36, C. v. Duiven voorde f34 en II. v. d. Plas f 46 aan gar nalen. Zekere S. aan de Hoogstraat reed op den hoek BadstraatWaaigat per fiets zekeren I. aan, met 't gevolg, dat de fiets van laatstgenoemde deerlijk gehavend werd en deze 6 gulden schadevergoeding vraagt. Hierover wordt nog onderhandeld. Lisse. Vrijdagavond hield de Christel. Oranje-Vereeniging haar jaarvergadering, welke tevens een feestvergadering was ter eere van den 17den verjaardag van II. K. H. Prinses Juliana. De mandolinenclub „Excelsior" verleen- do'haar medewerking, om den avond een feestelijk karakter te geven. Na de gebrui kelijke opening van den voorzitter, werd slaande door de vrij talrijke opgekomen le den de Prinses de Zegenbede toegezongen uit Psalm 134, met de noodige wijzigingen. Met groot genoegen werden eenige num mers beluisterd v. d. mandolineclub, waar op de secretaris de notulen las en het jaar verslag. Uit het laatste bleek o.m., dat de afd. Lisse van bovengenoemde Vereeniging 140 leden telt. De penningmeester kon van een batig saldo spreken van f 68,6572. De bescheiden werden in volkomen orde bevonden. Periodiek moesten aftreden de heeren dr. Th. Ruys Jr. en L. Boot, 'terwijl laatst genoemde zich niet meer herkiesbaar stel den. Na gehouden stemming werd herkozen dr. Th. Ruys Jr. en gekozen dc heer J. J. van Rossen. Na het zingen van een tweetal coupletten van het „Wilhelmus" door de aanwezigen werd de rondvraag afgewerkt, waarhij en- kêle interne aangelegenheden werden be sproken. Met groote teleurstelling was ge constateerd, dat op dezen dag zoo weinig vlaggedoek was gezien. Als slotzang werd Gezang 96 gezongen, waarop dr. Th. Ruys Jr. de vergadering met dankzegging sloot. Burg er I. Stand. Geboren: Ca- tharina Alida, D. van A. van Noort en G. A. Koster Arendje, D. van J. H. de Wilde en L. v. Duyn. Gehuwd: P. P. Boersma en C. J. v. d. Vlugt W. R. v. d. Vossen en J. v. d. Voort. Overleden: Johannes Bernardus Maat, cchtg. van A. v. d. Berg 45 j. Maria v. d. Meij, echtge. van P. F. Wildenburg 72 j. Catharina Helena Lommerse, wede. van H. van Ruiten 74 j. Na gehouden ondershandsche beste ding is aan de firma Vergunst en Daudeij alhier opgedragen het bouwen van een dub bel woonhuis aan de Kanaalstraat voor re kening van den heer L. Boot. Oegstgeest. In hotel „Het Witte Huis" hield de Burgerwacht Oegstgeest een al- gemeene vergadering. De heer H. W. Ru benkamp als voorzitter, verzocht de aan wezige leden ter gelegenheid van de ver jaring van TI.K.H. Prinses Juliana het Wilhelmus te zingen, begeleid door het muziekgezelschap „Speranza" uit War mend. Hierna opende de voorzitter de vergade ring en riep allen een hartelijk welkom toe, inzonderheid den commandant en feliciteer de hem met zijn herstel. Den heer v. <L Mey werd dank gebracht voor de prachtige zaalversiering. Een nieuw lid werd met.algemeene stem men aangenomen. De secretaris las vervol gens de notulen voor van de vorige ver gadering welke onveranderd werden goed gekeurd. Onder de ingekomen stukken wa ren o.m. een schrijven van kapitein J. W. F. Bakhuizen, die verhinderd was deze vergadering bij te wonen. De commandant verklaarde zich daarom bereid dezen avond de diploma's uit te reiken. Van den heer J. Zaalberg was een schrij ven ingekomen waarin deze, naar aanlei ding van zijn a.s. vertrek uit de gemeen te afscheid nam van de Oegstgeester Bur gerwacht. Op voorstel van het bestuur wordt de heer Zaalberg benoemd tot eerelid, wegens do zeer vele en bijzondere bewezen dien sten. Voorts stelde het bestuur voor een feli- citatictelegram te zenden aan H.K.H. Prin ses Juliana, van den volgenden inhoud. De Oegstgeester Burgerwacht, in jaar vergadering bijeen, biedt Uwe Kon. Hoog heid haar eerbiedige hulde aan bij de ge legenheid van Uwen verjaardag. Direct daarop werd dit telegram verzon den. De secretaris las hierna een uitgebreid jaarverslag voÓr. Het jaarverslag van den penningmeester sluit met een batig saldo van f 6.38V£. Voor beide verslagen wordt den secretaris-penningmeester dank ge bracht. De commandant gaf hierna een verslag van den toestand van het corps en wape nen. Hieruit bleek dat het aantal leden thans 101 bedraagt. Voor dit keurig uitge breid verslag had den commandant harte lijk dank te oogsten van voorzitter en le den. De voorzitter sprak den wensch uit dat de commandant nog vele jaren voor onze B. W. gespaard moge blijven. O.m. werd in een der kleine tusschen- poozen op keurige wijze door het orkest de Burgerwachtmarsch uitgevoerd. Hierna was aan de orde: Verkiezing van bestuursleden. Periodiek traden af de hee ren Collee en Smit. Beide aftredenden wer den herkozen en namen hun benoeming aan. Voor de vacature Zaalberg werden als candidaten door het bestuur voorgesteld de heeren dr. D. Timmermans en J. v. d. Voet. Gekozen werd dr. D. Timmermans, welke deze benoeming aannam. Voor de vacature Hasselbach werden door het bestuur voorgesteld de heeren C. P. J Paardekooper en A. P. de Rooy. Na een aantal stemmingen werd de heer J. v. d. Voet door het lot als bestuurslid aange wezen. De heer v. d. Voet liet zich deze benoe ming welgevallen. Hierna kreeg de commandant het woord en memoreert de in het afgeloopen jaar gehouden wedstrijden en oefeningen te Katwijk. Inzonderheid verheugt het spr. dat den 7en en 14en November 1925 een 18-tal leden deelnam om proeven af te leg gen van vaardigheid. Beide dagen was het weer bijzonder slecht en werd in afwijking van den regel geschoten op 150 meter. Niet tegenstaande deze tegenslag hebben 14 le den de proef glansrijk doorstaan. Spr. wekt alle leden op om geregeld deel te nemen aan de oefeningen opdat menschen verkregen worden die in tijden van nood in staat zijn een wapen te kunnen han- teeren. Met groot genoegen reiikte spr. aan de 14 leden de diploma's uit. De secretaris las hierna voor een ge deelte van het jaarverslag van den bond van Nederlandsche Burgerwachten. Met eenige toepasselijke woorden over handigde dr. Timmermans namens eenige ingezetenen, die met de prestaties van de Oegst. Burgerw. bijzonder zijn ingenomen, een prachtige zilveren wisselbeker voor de Oegst. Burgerwacht. Het bestuur zal nader overwegen welke Burgerwachten zullen worden uitgenoodigd aan den wedstrijd deel te nemen. De commandant verzocht namens de O. B. W. de onbekende gevers hartelijk dank over te brengen voor dit prachtig geschenk. Hierna spreekt de commandant met eeni ge waardeerende woorden over den afge treden voorzitter, den heer J. Zaalberg. Het verheugt spr. dat de leden hun erken telijkheid hedenavond hebben uitgespro ken in het aanbieden van het eeTe-lidmaat- schap. De heer Zaalberg was dan ook steeds in den waren zin des woords, de rechte man op de rechte plaats. De heer v. d. Meene zegt, dat naar aan leiding van het dezen zomer te herdenken 60-jarig bestaan door de Leidsche Scherp- Bchuttersvereeniging te Leiden, de com mandant in staat is aan de uit te schrijven wedstrijden met één vijftal leden uit te komen. Zeer aangenaam zal het zijn als ook met 'n 2de vijftal aan dezen wedstrijd kan worden deelgenomen. Hiertoe is nood zakelijk dat kraéhtig geoefend wordt te Katwijk. Na eenige huishoudelijke besprekingen sluit de Voorzitter de vergadering met een woord van dank voor de opkomst en dankt ook het muziekgezelschap voor de keurig uitgevoerde muzieknummers. In de gistermiddag gehouden verga dering van aandeelhouders van de Bouw grond-Exploitatie-Maatschappij Prins Hen drik alhier, werd na goedkeuring van de balans en winst- en verliesrekening beslo ten evenals verleden jaar geen dividend uit te keefen. Tot commissaris werd herbenoemd de heer G. H. Pel, alhier. Voor den Indischcn dienst is bestemd ds heer H. W. RijLing, officier van gezond heid, 2e klasse, wonende alhier. Warmond. Dat voorzichtigheid, vooral op hel water, een eerste vereischle is, moesten ook dc brievenbesteller Th. v. L. en de ambtenaar der posterijen v. D., al hier, tot hun schade ervaren. Genietende van het mooie weer, waren beiden eeu roeitochtje naar de Kagerplassen gaan ma ken Op de hoogte gekomen van den molen van A. Cozijn, wilde v. L. een aan den kant gemeerde boot grijpen, doch, hoe dan ook, net bootje kantelde en ontdeed zich van bgdde roeiers, die, geen grond meer voelende, ronddobberden in „de Leede". De heer Cozijn was spoedig ter plaatse om de beide drenkelingen de behulpzame hand te bieden en het gelukte hem na veel moeite beiden op het droge te brengen. Van het verdere gedeelte van een roei tochtje werd afgezien, daar beiden zich haasten zich van droge kleeren te voorzien om erger te voorkomen. In de vacature, ontstaan door bet vertrek van den heer Th. Bader is als admini? trateur der Woningstichting „War- munda" alhier, met algemeene stemmen be noemd »de heer J. Bergman. Wassenaar. Een 25-jarig jnbilenm. de heer N. de Bmyn Heden herdenkt de heer N. de Brujii den dag, waarop hij vóór 25 jaar als opzichter bij deze gemeente in functie trad. Voordat de heer De Bruyn in Wassenaar kwam, was hij in gelijke betrekking werkzaam te Die- men. Burgerlijke Stand. Ondei> trouwd: J. H. J. A. Kuiper en H. A. Spruitenberg. J. Reinders en J. van Bentum. Overleden: Wilhelmina de Raadt, vr. van O. van Eijk, 52 j. Huberta Maria Eli zabeth Rtfneveen, ongeil., 15 j. Door onbekende oorzaak is een riet schelf van den heer O., aan het Ammons- laantjc, in brand geraakt. Het vuur ïs door de brandweer gebluscht. Na een rede van Pater Borromeus de Greeve, in het Patronaatsgebouw, alhier, werd bealoten tot oprichting van een pro- pagandaclub. Predikbeurten. Alphen. Ncd. Herv. Kerk, Julianaslraat. Zondagvoorm., halftien, en nam. halfzeven, ds. Veldhoen (Bed. H. A.). Hulpgebouw Gouwsluis: Nam. halfzeven, ds. De Bruin. Ned. Herv. Kerk, Oudshoornscheweg: Yoorm. 10 uur, ds. J. van Linschoten. Evangelisatiegebouw, Hooftslraat: voorm. halftien, en nam. halfzeven, de heer Dek kers. van Opheusderi. Geref. Kerk, Raadhuisstraat: voerm. 10 uur en nam. G uur, ds. Schouten. Geref. Kerk, Hooflstraat, voorm. 10 uur en nam. halfzeven, ds. Wientjes. Door den kerkeraad der Geref, Gom hier is aanbesteed de bouw van een kerb bouw aan de de Ruiterslraat in den 1]^ alhier. Ingeschreven werd door: W v Ilclm alhier, f22.000; P. de Raat. Ter \.i f21.968; P. Stom, Nieuwkoop, f 20.788-1 van Dam, alh., f20.134; W. v. Beiieren aii f 19.695; W. v. Egdom, alh., f 19.G00- b f Mans,- Andel, f 15.882. De gunning *ef aangehouden. Boskoop. Onder o vergroe te belang-.1, ling had gistermiddag alhier de begrafet van mevr. Klaassen plaats, die in den aan vang dezer week na 't ondergaan van ea oprealie, op 51-jarigen leeftijd overleed. Hoezeer de gestorvene aller achting noot, bleek wel uit de tientallen bloemstui. ken van familie, vrienden en vereen^ die de lijkbaar dekten. Daarvan getuigd? dan ook de woorden van deelneming* troost aan dc groeve gesproken door d« heer II. v. d. Tak, als huisdokter en vriecd door ds. P Glas, Herv. predikant, die oei ten sterfhuize de overledene in intiem?; de overeledene had herdacht, en door familielid, die een laatste groet van 87-jraigen aan huis gebonden vader over. bracht. Nadat de kist gedaald was, danki» ten slotte namens dc familie de heer W. M. G. van Aken, burgemeester van Har. dinxveld, voor dc laatste eer aan Klaassen bewezen Hazerswoude. Donderdagavond tra} in dc Ned.-Herv. Kerk, op uilnoodiging va de Ghr. Oronje-vereeniging alhier, op ds. 1. Douma, Geref. predikant te 's-Gravenhaf- De heer B. Offringa, voorzitter der Ye. oeniging, opende het samenzijn op gebrui kelijke wijze en sprak een kort inleiden woord, waarin het doel van deze samen komst werd uiteengezet. Daarna verkreeg ds. Douma het wod en bepaalde zijn aandachtig gehoor Gods trouw, Oranje's trouw en bij Up land's trouw. Na deze gloedvolle rede eindigde spreke met dankgebed Leiderdorp. Ter gelegenheid van de: verjaardag van II. IC. H. Prinses Juliani hield gisteravond de Chr. Oranjevereenigiu, een openbare samenkomst, in het Ger. Kerk gebouw. De voorzitter, de heer G. Goedhart opende met gebed en las daarna den 46stej Psalm. Hierna sprak deze een woord vu welkom tot de vele aanwezigen, inzonder heid tot den eere-voorzilter, den heer G. t d. Valk Bouman, burgemeester, en tot di Woudstra, predikant bij de Geref. Kerk vat hun tegenwoordigheid, om daarna het woori te geven aan ds. N. G. Veldhoen, predikacl bij de Ned.-IIerv. Kerk te Alphen, die vok deze gelegenheid tot onderwerp had geko zen „Onze Prinses". Ter afwisseling gaf het kinderkoor van „Voordorp", onder leidicj van den heer F. D. van Wijck, óenige tof passelijke liederen ten gehoore. De hulde door den voorzitter bij do sluiting van di bijeenkomst èn aan den heer Van Wijck et aan het kinderkoor, was wèlverdiend. Ni het gemeenschappelijk zingen van Psalm 9s vers 2, .sloot ds. Veldhoen deze welgeslaagd* vergadering. Ingelanden van den Zijllaan- en Meye polder hebben de rekening over 1925 vast gesteld in ontvangst op f 1486,97, in uitgaf op f 1111,15, alzoo met een batig saldo vai f 375,82. De begrooting voor 1926 werd vast gesteld op ontvangst en uitgaaf f 1273.91, met een omslag van f 6 per hectare. Woubmgge. Gisteravond werd do« den veldwachter alhier proces-verbaal opp- maakt tegen een tweetal jongelieden, dk zeker in navolging van den inktwerper, d.' mantels van verschillende vrouwen et meisjes met groene zeep bekladden. Burger 1. Stand. Overleden: G Boer, oud 64 jaar, echtgenoot van D. de Jonf Losse nummers van ons Blad zijc behalve aan ons bureau ook verkrijgbaar bij de Firma A. HILLEN, Breestraat 154 Firma A. HILLEN, Stationsweg. J. J. RIJSBERGEN, Sigarenhandel Heerenstraat 2, Fa. A. SOMERWIL Azn. Hoogew.24 Firma A. H. WIJTENBURG, Haarlemmerstraat 2, A. M. VAN ZWICHT. Kiosk Prinsessekade. en bij [OH. HOGERVORST, Haarl.str. H« en des Zaterdags bij A. GERRITSEN. Alphen a. d. Rij» Gevraagd bij twee Dames een NOODHULP voor dag en nacht, goed kunnende werken en van goede getuigen voorzien. Adres Morsehsingel 8. Gevraagd eenige BAKERHUIZEN voor hcele dagen en als Joopbaker. Aan hetzelfde adres worden wasschen ge vraagd. lïuim gelegenheid om te bleken, tegen billij ken prijs. Brieven Bur, van dit Blad jonder No. 6041 k. Net Burgermeisje, 22 Jaar, vraagt nette VRIENDIN feetn dienstbode. Brieven Bur. van dit Blad •"jDnder No. 60-l7k. H.H. KAPPERS spoedig mogelijk gevT. nette Jongen om in het KLEIN HUISJE te buur gevraagd voor ge zin zonder kinderen met stukje laad ol tuin tegen billijken prijs, liefst om geving stad, doch binnen gemeente. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 6031 k. Gevraagd net DAGMEISJE Zondags vrij. Aanbiedingen liefst Maandag Vrouwen- steeg 4—6. Gevraagd IEMAND genegen een avond per weck do boeken bij te hou den. Brieven met cond. on der No. 6013 k, Bur. van dit Blad. NET PERSOON mlddelb. leeftijd, over veel vrijen tijd kunnende be schikken, zoekt eenige be zigheden. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 6014 k. Adres JOH. VAN HUISHOUDSTER Een Jufir. uit den burger stand, 31 Jaar, P.G., zoekt een zelfstandigen werk kring als huishoudster, goed kunnende koken en naaien enz, v. g. g. v. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 6017 k. Net Jongmensch, 24 jaar, reeds jaren als winkelbe diende werkzaam, zoekt een hem passende BETREKKING Ook bekend met Fordwagen Brieven Bur. van dit Blad -pnÓor No. 0038 k. BOEKBINDER Jongen gevraagd ongeveer 14 jaar. Adres: Garenmarkt 38. StoomwasschcriJ vraagt WASSCHEN droog too (platgocd ge mangeld). Maandag op Woensdag 24 ets. Dinsdag op Vrijdag 24 ets.. Woens dag op Maandag 22 ets., boven 10 K.G. 2 ct. lager. Alles vrachtvrij. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 6025 k. Gevraagd 1 Juni of Juli ecno gemeubelde ZIT- en SLAAPKAMER aan straatkant gelegen. Huurprijs f 25 p. m., voor Dame. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 6028 k. Nette LOOPJONGEN gevraagd. Drogisterij H. VAN VLIET Hecrenstraat 10. Rijwielreparatenr gevraagd voor direct in het Fongcrs Rijwielmagazijn Breestraat 85 een IliDk aan komend rijwielreparateur. Aanmelden voor heden avond 7 uur. 100 GULDEN ter leen gevraagd. Door net persoon met vaste be trekking met maandclljk- sche aflossing tegen 10 pet. rente. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 5955 k. Gevraagd COSTUMIèRE om bij fam. aan huis Ja ponnetjes te komen maken. Fruinstr. 34 bij den Zoc- terwoudsche Singel. Heer vraagt voor de maand Mei ZIT-SLAAPKAMER zonder pension. Brieven met prijsopg. on- dor No. 5929 k, Bur. van dit Blad. Gemenb. Etage met kouken of gemeubil. klein huis op goeden stand te huur gevraagd voor on geveer een Jaar. lDgaande 1 Sept. a.s. Brieven met prijsopgave onder No. 5953 k. Bur. van dit Blad. WERKMEISJE gevraagd, boven de IS Jaar, voor do huishouding. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 5960 k. WERKSTER gevraagd voor de zaak, van 8 tot 12 v.m. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 5959 k. Gevraagd een net BURGERMEISJE met allo huiselijke bezighe den bekend, P.G. en v. g. g. voorz. Scholpenkade 34. Slaapkamertje gevraagd door Juffr. tegen 15 Mei. Brieven met prijsopg. on der No. 5811 k. Flink Duitsch Zimmermadchen 22 jaar, zoekt als zoodanig plaatsing in hotel of groot pension. Brieven nan Pas bureau, Oudegraeht 247, Utrecht. Een net ouderloos meisje zoekt lrisch Zit-Slaapkamertje (eigen bed) 2 gld. niet te boven gaande, bij burger mensehen of logen vergoe ding van werkzaamheden, ook geschikt voor in een winkel. BrievenTïur. van dit Blad onder No. 5S26 k. NETTE VROUW vraagt school ol gebouw schoon te houden, liefst te OcgstgeePt. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 5914 k. JONGEN gevraagd bij H. G. BONNET, glazen- wasscher, Oranjegracht 19. Leeftijd 14 jaar. Dit is ook uw adres voor alle voorko mende witwerkpn. Aanbevelend. KOSTHUIS gevraagd voor direct door net persoon. Liefst alleen Inwonend. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 5921 k. Net Meisje, G.G., goed kun nende naaien, zoekt plaat sing als Hulp in de hnishonding fntern, liefst Lelden of omstreken. Brioven Bar. van dit Blad onder No. 5923 k. Wordt gevraagd een nette WASCHVROUW voor óén middag in de week. Adres: Rijn- en Schic- kadc 82. Govraagd voor direct een flinke DIENSTBODE voor dag en nacht, v. g. g. voorz. Aanmelden Witte Rozenstraat 14. Ter overname gevraagd een in nog zeer goeden staat zijnd VLOERKLEED maat 4 x 5 of 3 1/2 x 11/2, geen gespijkerd kleed. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 6ÜC2 k. In klein gezin van twee dames wordt gevraagd een flinke Meid-Hmshondster of dienstbode voor den dag of voor dag en nacht. Zondags vrij. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 6070 k. WASCHVROUW vraagt wegens werkloos heid eenige wasschen. Geen machines. Bill. prijzen. Naar verkiezing behandeld. Wascht en spant ook tule en vitrage gordijnen. Na dere inlichtingen worden gaarne verstrekt alsook prijslijst. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 6061 k. Net DAGMEISJE gevraagd .Leeftijd 15 a 10 jaar. Lage Rijndijk 1. LOOPKNECHT Gevraagd een flinke jongen van 16 of 17 jaar voor loop- en pakhuiswerk. Lange Mare 35. Jonge man zoekt net KOSTHUIS met gezellig huiselijk ver keer. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 6000 k. STOFFEERDER Gevraagd een jongen, be kend met platstoffecring. 15 cent per uur, vast werk. J. VAN RUITEN, Oude Vest 83. Mevrouw WOLTJER, Bre- lofspark 28, Noord wijk, vraagt voor Juli of eerder een Hink MEISJE als meisje-alleen. Terstond gevraagd eenige nette LEERLINGEN leeftijd circa 14 jaar bij de N.V. v.h. R. M. BEUTH en Zonen, Kaiscrstraat. Aan melding a.s. Maandag 10-12 uur v.m. Te hom gevraagd een woning, bevattende 6 kamers, liefst centrum der stad. Huurprijs f 550 a f 650. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 6140 k. Gevraagd handig MEISJE 14 tot 17 jaar voor hcele dagen. Aanmelden na 7 u. Utrcchtsche Veer 6. Ondergctcekcndc vraagt Dog eenige nette WASSCHEN droog en gemangeld thuis Geen verkleuren van bont. Nette behandeling. Billijke prijzen. Adres D. ZAAL BERG, Stoomwasschcrij De VALK, AloülaaD 2, Vcstc- slraat 76. Mevr. DUYSTEB, Nieuwe Rijn 18 (Apotheek) vraagt wegens huwelijk der te genwoordige tcgea 15 Mei of later, een flinke DIENSTBODE voor den dag of dag en nacht. Hulp van ?e meisje en werkster Gevraagd een net DAGMEISJE Adr. 3 Octoberstr. 49. TWEEDE MEISJE Gevraagd ccd net Tweede- Meisje. kunnende tafeldlc- nen en strijken, voor dag en nacht, van goede getui gen voorzien. Zich aan te melden bij Mevr. B. II. STÜMPEL. Hooigracht 40, te Leiden. Gevraagd voor klein gezin te Amsterdam een flinke DIENSTBODE v. g. g. v. Loon f 30 per maand. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 6093 k. Gevraagd voor directe le vering Dahlia Stekpl anten Roem v. Aalsmeer, Stolz „D" Berlin, met polklirit. R. W. v. d. BURG, Brou- werstr. 78, Rijnsburg. Atelier La Mode Gracicu» vraagt eenige nette LEERLINGEN Aanmelden hedenavond Iloogewoerd IT Gevraagd een net DAGMEISJE niet ouder dan 15 jaar, g. g. v. Aanbieding 's a 7—8, Plantsoen 3. Wegens huwelijk der tegen woordige vraagt Mevr- OLTMANS, Zoetcrwoudscüe Singel 91 voor haar gezin van 3 personen met 1 JUIU nette DIENSTBODE die zelfstandig kan wcrkea en koken, v. g. g. v. Meer personeel is aanwezig. Aanm. 's avonds na u- WAGEN In goeden staat zijnde lal tenwagen of meubelwagen te koop gevraagd. Brieven Bur. van dit onder No. 0077 k Te koop gevraagd Bad zonder Geiser. Witte Singel 2. Gevraagd voor Juffr. alleen Zit-Slaapkamertje met goede berging v kleeren, liefst benedenhu of eerste etage bij n. alleen of bejaarde men schen netten stand cn to ver van de stad. d Brieven Bur. van d» onder No. 6083 k. loopjongen cevraaird k?°Scï,d.c_, Ltest- Geversstraat 17, OcgsiK 2—3

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 6