Antje's Hoedje. 1 C. E. BE Antje's hoedje viel in 't water, Och, dat was een groot verdriet! Airtje zette 't op een schreien, Maar gelukkig kwam broer Piet. Piet was wat een ferme jongen, Had een stok al in de hand, Maar, hoe of hij zich ook rekte, 't Hoedje kwam niet naar den kant. Wacht, dacht Nellie, 't tweelingzusje, 'k Zal je helpen, kom maar hier, 'k Pak je bij je middel, stevig; Maar och, 't vorderde geen zier. Koosje kwam nu aangeloopen, Hield heel dapper Nellie vast, Eén twee, drie, zij zou flink trekken, Ben je klaar? Dan opgepast! HOGERWAAKB. Maar hoe of het drietal rukte, 't Hielp geen steek, het schoot niet opX Toen kwam eindTijk buunnans Liesvy' En gevolgd door dikken Jop, Bukten, trokken z' allen samen, - Oef, wat dat een moeite gaf! Zelfs het trouwe hondje Flokkie, Kwam er aan met luid geblaf. En zoo zie jc hen steeds trekken, Pieter, Nellie, kleine Koos, Liesje, Jop cn 't hondje Flokkie, Ja, zoo ging 't een heele poos. Eind'lijk toch kwam 't hoedje nader, 't Werd. gegrepen door broer Piet* ALlen vielen achterover, Maar dat zie j' op 't plaatje niet zult wel weer heel wat pret hebben gehad. Ben je erg blij met je horloge Bram Linschoten, dan vertel je mij de Volgende week maar over je feestdag. Zon dagmorgen leek het wel winter, daar heb je gelijk in, maar 's middags werd het op eens veel zachter. Frans Schimmel, ja ik ken dat album wel; mooie plaatjes zijn het. Schiet jo nl goed op of ontbreken er je nog veel lie hoop, dat je kuikenfamilie weer vermeer derd is deze week. Annie de l'Ecluse, dat sprak van zelf, als je grootmoeder jarig was, ging je naar haar toe in plaats van een langen brief te gaan schrijven. Corrie van Leeuwen, krijg je ook zoo'n kiek waar je heele klasse op staat 1 Ik heb nu nog de kiek, waar ik met de klasse op sta, toen ik elf jaar was, vreeselijk grap pig om er nu nog eens naa-r te bijken. Louis en Corrié de Hertogh, zeker brandt mijn kachel nog, ik heb er nog geen zin in om die op te bergen, er komen telkens nog koude dagen. Nico van Wijk, je anecdotes zal ik later eens plaatsen. Kon je toch nog tijd vin den om te schrijven op dien feestdag, dat zou ik niets kwalijk hebben genomen als je toen bad overgeslagen. Lies en Nelly Hagoort, jullie mogen ge rust meedoen. Als je iets niet weet, vraag je het maar aan Aart, die doet al lang mee, dus die» weet hoe we altijd alles doen. Thomas en Koos Hofsfcra, de raadsels gaan weer bij mijn grooten stapel. Willy de Neys, ik heb er Zondag net zoo over gedacht als jij en mij verheugd dat mijn kacheltje lekker brandde. Wijnand van Appel, je raadsel is precies als dat, wat ik al had en nu plaatste. Suze Bavelaar, heel aardig hoor, dat je mij over alle zusjes en broertjes hebt ge schreven, een heel kindertroepje hoor. Vindt je het niet gezellig met zooveel? En houdt je veel van die kleintjes? Drietal van der Reyden, dat is zoo. ik ben Vrijdag 16 April in Leiden geweest en ook in dien winkel op de Hoogewoerd, hoe weet je dat? Heb je mij daar gezien? Kende je mij? Dan had je gerust even naar mij toe mogen komen. Dat raadsel van Amster dam heeft er al ingestaan. Herman en Frédérique Spits, zeker mogen jullie samen inzenden. Janny Jansen, ik zal wat je mij stuurde eens lezen, je begrijpt dat ik het nu nog niet las; eerst moet ik voor mijn raadsel- jeugd zorgen vandaag en morgen, zoodat liet op tijd in Leiden is. Wim en Jannetje Teljeur, niets erg hoor ab jullie de volgende week geen tijd hebt om in te zenden, dan schrijf je de week daarna maar weer. Wim en Jannetje Teljeur. niefs erg hoor als jullie de volgende week geen tijd hebt om in et zenden, dan schrijf je de weck daarna maar weer. Jacob Passchier, dit raadsel zal ik later wel eens gebruiken. L. Geuke, ik had graag den naam voluit, anders weet ik niet of je een jongen of een meisje bent. Corrie Geenjaar, nu behoef je deze week weer niet tevergeefs lang te staren en te zoeken zonder je naam te vinden, je brief was op tijd, dus ik kan je vermelden. Koos Brouwer, je naam staat er zoowel bij de goede oplossingen als in de corres pondentie, dus je hart kan gerust zijn. Ik zou het ook heel vervelend vinden als ik een brief schreef en die kwam niet terecht Beginnen de seringen ook al te bloeien? Jo de Jongh. zorg nu maar. dat er niet weer iets gebeurt met je voeten, je hebt nu je deel wel gehad. Dé Wicrsma. ik miste je wel al eenige weken en vond het daarom gezellig, toen ik vandaag weer een praatje van je vond in het pakket Heb je het zoo druk gehad met van alles en nog wat? Bep Spierenburg en Ali de Groot, als deze komt is Ali's verjaardag wel afgeloopen, maar daarom toch nog hartelijk gefelici teerd. Aardig hè. tegelijk met onze Prinses, dan- is het toch overal vacantie öp school en dan is het overal feest, niet alleen bij jou in huis. En allebei zoo heerlijk naar een bal geweestI Annie van Houten, je anecdote krijgt stel lig ook eens een beurt. Henny Hulsbergen Henning, er is de laatste dagen niet veel zon geweest om je anjers en viooltjes uit te laten komen, maar het is ook nog zoo vroeg in het voorjaar, heb maar geduld. Jan Smit, je ingezonden raadsel en anec dote gaan bij mijn voorraad, dus eenmaal komen ze aan de beurt. Jansje Sjardijn, voor iemand, die voor zijn gezondheid nu aan zee is. is het helaas erg koud, daar heeft men nu zon noodig om lekker in het warme zand te kunnen liggen. Wie weet als je dit leest, is het misschien al zoo. o Annie van den Broek, het was goed, dat die uitvoering op Zaterdagavond was, zoo dat je Zondagsmorgens kon uitslapen, an ders was .je, vrees ik, op school in slaap ge vallen nadat je om 2 uur 's nachts pas naar bed ging. De anecdotes van iou en Jansje zijn aardig. Jasper en Arie Koevoet, er waren meer dere vergissingen in dat raadsel. Dan stu ren jullie later maar wat anders, ik heb er nu al weer heel veel liggen. Hot werd Zon dagsmiddags toch nog wel lekker weer om te gaan wandelen, hebben jullie dat toen nog gedaan? Cor en Riekus Kromhout, het is te hopen, dat Riekus niet ook de bof heeft gekregen, toen zijn neefje, bij wie hij logeerde, het had, vooral niet nu hij met 1 Mei weer halve dagen naar school mag gaan Barrie Kenbeek, ik heb weer zóóveel ver schillende papieren in voorraad, dat ik heusch niet weet, waar jouw raadsel ligt, ik zal het hoop ik, wel eens tegenkomen, als ik ga uitzoeken.

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 19