GEMENGD NIEUWS. RADIO-PROGRAMMA DE FQNDSENMARKT. kook brengen. Daarna moet het ook weer afkoelen in de pan. U zult zien, dat deze nu jjzersterk is geworden en jarenlang alle water- en vuurproeven doorstaan kan. Is'het niet dwaas; ec-n massa mcnschen tobben de grootste moeite om goed aard appels te koken. Er is toch eigenlijk geen voedsel, dat wij zóó geregeld gcbruikenl Maar het is een feit: verscheidene dames, die tegenwoordig zelf koken, kunnen die veld vruchten maar niet mooi en smakelijk op tafel krijgen; ze zijn of te kruimelig, of te hord, te flauw of te zout, te nat of tc droog, maar geheel in orde zijn ze zeklcnl Daarom; ziehier de methode, die u volgen moet om ze in de perfectie te krijgen: zet ze. als ze nieuw zijn ongeschild maar goed schoongemaakt, zoodat er geen aarde of vuil meer aan zit, en anders geschild, in een pot met juist zóó veel koud water, dat dit hen net precies be dekt Al te dikwijls bederft men de aard- 's door zc met te véél water op te zetten. Breng ze nu aan den kook en laat ze daarna nog een tijdje zacht doorkoken tot ze gaar zijn. Giet het water er nu af, zet de aard appels nog héél even op 't vuur, zoodat liet laatste vocht verdampt, jen plaats ze daarna onder een vingerdoekje op een warme plaats tót u ze opdoet. Alle aardappels, die als puree, of in een schoteltje worden gebruikt, moeten eerst doorgekookt zijn. Wees dus altijd zuinig op uw overschotje; aardappel, zij komen dikwijls nog te pas. Zelfs de meest fanatieke Hollandsche huisvrouw ziet bij. den schoonmaak nog wel eens jets over het hoofd, lleett u b.v. wel eens gelet op liet koord van nw schilde rijen Ja, natuurlijk wél ol het nog stevig vast zit en niet slijten gaal, maar ik be doel nu of het niet vuil is Het valt me dikwijls op zoo onverschillig als mcnschen in dit opzicht kunnen wezen. En met een kleine moeite herstelt u die lout: U gaat er eenvoudig even met de verfkwast overheen. Tegenwoordig zijn de meeste muren geheel of gedeeltelijk geverfd; geef dan ook die koorden een stveekje mee. Het slaat dade lijk frisch en nieuw. - U kunt, wanneer u ze liever niet lang wilt missen of uitstoomen te kostbaar voor die dingen vindt, uw linnen rolgordijnen afne men, op een tafel uitspreiden en ze aan weerszijden goed schoonsfoffen. Maak nu een dun papje van bloem, die er een klein beef je biscuilkleurige verf doorheen en strijk dit papje met een eenvoudige verf kwast over uw gordijnen heen. Hang zc nu ergens te drogen, draai ze dan om en be strijk den drogen kant. Als deze ook droog is moet u beide zijden met een gloeiend ijzer strijken en uw gordijnen komen als nieuw voor de ramen terug. Wilt u uitgesleten zwarte letters weer bij werken b.v. op een email naambordje of zoo iets, maak het plaatje dan wann boyen een gasvlam en wrijf er schocnlapper's hakken- zwart overheen, met een schoon lapje, ge drenkt in terpentijn kunt u het overtollige zwart dan verwijderen. Ho<? krijg ik vuile, vette vlekken uit mijn karpet, vraagt een lezeres, en lioo maak ik de kleuren weer helder? Koop 1 ons alsemzout bij den drogist, lost hel zout op in een emmer met warm water en waseh hiermee het karpet' uit met een klein borsteltje. De vlekken verdwijnen su biet en do heldere kleuren komen weer te voorschijn. Iedereen kent het gevaar van pas ge boende zeilen. Vooral kleine, wilde kinderen en ouden van dagen, die niet meer zoo ste vig op den been staan, glijden er dikwijls op uit. Als u een oplossing maakt van een kwart-liter methyl-alcohol met 2 ons schel lak en u boent hier uw zeil mee, nadat er eerst met sodawater het vuil en vet er af is gehaald, dan heeft u geen kans, dat uw vloer te glad wordt. U kunt dit politoer met een vochtig flanellen lapje in uw zeil wrij ven; hot blijft er lang mooi mee. Voor een heldere huisvrouw zijn de groene vochtvlekken op tegels of slcenen een doorn in het oog. Ik help u dien doorn verwijderen I U moet over de groene vlek ken heenschuieren met een borsteltje, ge doopt in heet water, waarin een beetje chloorkalk is opgelost; dan verdwijnen die vlekken dadelijk. Gebrande gibs is een prachtmiddel tegen scheuren en gaten in muren enz., het heeft 'echter één bezwaar; het wordt zoo gauw hard, dikwijls reeds vóór het gebruik. Ver meng het met koude thee; dan blijft het langer zacht en handelbaar en het verliest ook de al te felle witte kleur. Wienogeens van <le bloemen- velden wil genieten, kome Zondag. De Dar win tulp en staan volop in bloei. Langs «en straatwog staan duizenden en nog eens duizenden. Verdronken. Donderdag kreeg de politie le Rotterdam uit Den Haag bericht, dat daar niet iu de ouderlijke woning was teruggekeerd de 15-jarige H. v ^an ^nsbeigenstraat. He jon- ■gen had voor zijn varier een boodschap moe ten doen en had om 7 uur weer thuis kun nen zijn. 's Avonds laat werd aan het poli- leburcau aan de Galerij kennis gegeven, «at aan den Schieweg, ter hoogte van de melkmarkt, een regenjas en een blauwe pet gevonden waren. In de jas zat een no- boekje, waarin de naam van den ver miste voorkwarfi. Dadelijk is men ter plaat- 8aan dreggen en weldra is het lijk van en Jongen opgehaald. Inbraak en diefstal. De Patroons van de kopergieterij van de firma Tan IVmgerden te Govinchem, had den ©enigen tijd geleden anonieme brieven ontvangen, inhoudende een waarschuwing, dat in hun fabriek gestolen werd. Deze brieven werden aan de politie ter hand gesteld. Opgemerkt werd, dat de hande laar V. B. dikwijls door werkvolk van ge noemde fabriek bezocht werd. Bij het na- gaan van de voorraden vermisten de fabri kanten electrische lampen van buiten- landseh fabrikaat, gereedschappen en on geveer 400 kilo koper. Vier personen zijD in verband met deze diefstallen aangehouden; drie van hen zijn werkzaam aaa genoemde fabriek en worden verdacht van diefstal of medeplichtigheid aan diefstal en de vierde wordt verdacht van heling. Op de veerstoomboot Woudiichem—Go- rinchem bevondeD zich Donderdag drie per sonen, elk met een fiets, die aan den, mede aan boord zijnden, opperwachtineester van de marechaussee van Woudiichem verdacht voorkwamen. Toen de boot te Gorcum aan kwam, hield de opperwachtmeester hen aan. Ecd der personen bleek een tasch bij zich te hebben, waarin zich een geheele collectie inbrekers-werktuigen bevond. Een der mannen nam de vlucht en verdween per fiets in de richting van Spijk; de beide anderen zijn opgesloten. De gearresteer den schijnen te beliooren tot een- Rotter- dumschc inbrekersbende. De bemanning gered. Toen de Noordzee-visscher C. Lokker zijn be drijf uitoefende, zag hij dat op een vaar tuig de noodvlag werd geheschen. Daar het echter kalm weer was, dacht hij eerst, dat er geen gevaar kon zijn, maar toen de seinen werden herhaald, haalde hij spoe dig de netten binnen en wendde den steven naar het in nood verkeerende vaartuig. Weldra bleek, dat er inderdaad gevaar be stond. De bemanning ging in een sloep en nauwelijks hadden zij het vaartuig verla ten, of dit werd aan den voorsteven opge heven en zonk op zijn achtersteven naar de diepte. De bemanning werd door den vis- scher aan boord genomen en in de haven van Goedereede gebracht. Later zijn ze cloor den gemeenteveldwachter naar den Belgischen consul te Rotterdam gebracht. Het gezonken schip was n.I. een Belgische motorkotter met twee masten, genaamd „Arthur Vankaute" nummer 702 van Osten- de. De bemanning had alles achter moeten laten, daar de ramp in een oogenblik tijds geschied was. De oorzaak is niet bekend. Het kastekort bij de Bossche Politie. Naar „Het Volk" meldt, is de commissaris van politie te 's-Hertogen- bosch, wien met ingang van den 20sten April, door den burgemeester verlof is ver leend, met ingang van dien datum in zijn functie geschorst. Meikever plaag. In Lim burg heerseht thans weer een groote mei- keverplaag. Vooral m de dorpen nabij de Maas hangen de takken der boomen over vol. Op meerdere plaatsen trekt de school jeugd met baar onderwijzers er op uit, om de dieren te vangen en te verdelgen. Gestikt. Gisteren is het 3- jarig zoontje van dien melkrijder T. van Akker te Bergumerheide in een put ge stikt. Doodelijk ongeval. In de weverij der N.V. Gebr. van den Bergh's Industrie en Handelmij. te Oss, wilde de 17-jarige van B. uit Lifch, een borstel op rapen die onder een weefstoel was gevallen Toen hij zich onder de in werking zijnde machine bevond, werd zijn hoofd zoodanig door een stang getroffen, dat het werd verbrijzeld. De ongelukkige werd op slag gedood. Vermiste verpleegster ge vonden. Donderdagmiddag omstreeks 5 uur is naar het „D. v. N. B." meldt, onder Princenhagc uit de Mark opgehaald het in veiTegaanden staat van ontbinding verkee. rend lijk van de sedert half Februari ver miste hulpverpleegster, mej. N., die inder tijd het rusthuis „De Mark" aan de Baro nielaan te Breda, waar zij werkzaam was, zonder opgaaf van redenen verliet. Het lijk is overgebracht naar het lijkenhuisje te Princenhage. Na bekomen verlof van de justitie zal het lijk worden begraven. Branden. TeOeffeltisDon- derdagmovgen een loods gedeeltelijk afge brand, toebehoorende aan de firma Boter- mans te Beugen. Een partij hout werd door de vlammen vernield. Gisteren is in het Stuifzand bij Hooge- vcen een landbouwerswoning, bewoond door Martinus Mersing, afgebrand., De inboedel ging verloven, het vee werd gered. Verze kering dekt de schade. Volgens „H a n d e 1 s b e I a n g e n" zijn gedurendo de maand April bij de ge zamenlijke griffie's in Nederland 157 cre- diteurenlijsten gedeponeerd met een pas sief van totaal f 6.508.818.50^ Sedert 1 Ja nuari bedraagt het aantal gedeponeerde lijsten 576 met een gezamenlijk passief van f 19.916.674.54. Volgens mededeeling van het Handelsinformatiebureau van Van der Graaf Co.'s Bureaux voor den Handel zijn over de afgeloopen week, eindigende 29 April in Nederland uitgesproken 86 fail lissementen tegenover 76 faillissementen in dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 29 April 1926 1275 faillissementen tegenover 1432 over hetzelfde tijdperk van het vorige jaar. De hooge sol. Plechtig stond hij dien Zondagmorgen op het koor vóór den foliant op den grooten lessenaar. Terwijl hij zoo stond voor 't aanschijn des Heeren, meende hij, hij wae iets bijziende daar onder op bet groote blad een zeer hooge noot te zien. Bliksikater, «zei hij in zich zeiven, daar zal ik moeilijk aan kunnen; 'dat moet die hooge „sol" zijn; maar, kom aan, ik zal ze wel kraken; ik ben juist goed bij stem, dezen morgen. Nu, zanger was hij voor geen muzikale moeilijkheid week hij ooit terug. Bij hem geen inslikken van halve noten, geen afbij ten van alleluja-staarten cn zoo meer; maar alles kwam tot zijn recht-. En dat maakte zijn zingen zoo gewaardeerd bij de paro chianen! Dio hooge „sol" daar zat hem echter dezen keer wel wat dwars. Zou hij ze maar wegmoffelen 1 En zachtjes aan zwom zijn stem er naar toe, kalm, langzaam, zooals het een noot- vast zanger betaamt. Dan zette hij een schreeuw uit: de hooge „sol", zoodat de geloovigcn in de kerk omkeken naar het koor. ledereen schrok er van, zelfs dc hooge „sol", die "van angst wegvloog't wa3 een vlieg! („Residentiebode.") Vrouw des huizes: „M i n a, w ij krijgen vandaag gasten." Mina: „Hoe wilt u het eten bereid heb ben, mevrouw Moeten zij terugkomen ol liever nietï" VOOR ZONDAG, 2 MEL Hilversum, 1050 M. 8.309.30: R.-K. Morgenwijding. Spreker: L. v. d. Broeke, redacteur van „De Tijd", met medew. van mej. Rie van Putten, mezzo sopraan. Mej. L. Brom, piano. Hr. D. Brom, cello. 1. Largo, Handel, zang, cello, en piano. 2. Andante, Mann, cello. 3. Jesu wijs en won- dermaehtig, Haas, zang. 4. Spreker: L. v. d Broeke. 5. Evangelie der natuur, Zweers zang. 6. Le rêve, Goltermann, cello. 7. Ave Verum Corpus, Mozart, zang, cello, piano. 9.45: N. Chr. Radiover. Aanslui ting van de Gereformeerde kerk Duys- straat, Rotterdam, Delfshaven. Predikant da G. Nomes, aldaar. 9.50: Orgelspel. Votum en zegen. Psalm 84, vers 1. Schrift lezing Lucas 13, vers 2230. Gebed. Psalm 138 vers 13, tekst Lucas 9 vers 57G2. Psalm 25 vers 2 en 6 (Gem. zang). Dank zegging Psalm 119 vers 17. Zegen. 2.30: Uitzending van het. Artis-concert te Am sterdam. Do Amsterdamsche ovkestver. o. L v. Fr. v. Diepenbeek. 7 u.Vrijz.-Prot. Radio-Omroep. Preek door ds. D. A. Vor stel', voorganger van de afd. Vrijz.-Herv. te Arnhem. 8 u.Persber. en sportuit slagen. 8.10: SjTiiphonieconcert door net H.D.O.-orkes (versterkt.), o.l.v. Willem van Warmelo ju de zaal „Concordia", Bussum. Mevr. GrondijsGontjarenbo, piano. Sym- phonieën van Haydn, Beethoven en piano concert, van Mendelssohn. Daventry, 1600 M. 9.35: Militaire Zondagsdienst van 'York Minster*, met me dewerking van een militaire band. 11.20: Evensong van King's College Chapel Cam bridge. 3.50: Concert. De band van de dragonder-garde. B. Davies, tenor. 4.60 ~-5.05 Scènes uit „Naar het u lijkt", van Shakespeare. 7.20: Godsdienstoefening. Preek, orgelmuziek en koorzang. 8 u. Vocaal-concert door dc vereenigde koTen van New Colledge, Magdalen cn Christ Church, Oxford. 8.15: Liefdadigheide causerie. 8.20: Weerber., nieuws. 8.35: De vereenigde koren. 8.459.55: Concert, Orkest. I. Kiddier, sopraan. D. Noble, bariton. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 12.05: Concert Lucien Paris (piano, viool, cello). 1.05: Nieuws. 7.50: Concert door het orkest Mario Cazes. Kónigswüsterhausen, 1300 M. 10.50: Concert door het Bandonion Stijkorkest. 7.50: Duo en duet. J. Wolfsthal, viool. H. Mahlke, viola, N. Pisling-Boas, sopraan. M. Seret van Eyken, alt-, A. Stciner, cello, L. Scheiwein, fagot. 8.50: Concert. F. S. Bruinier, piano, F. v. Sfcpanowski, viola. J. Berger, cello. 9.50—11.20 Dansmuziek. Brussel, 264 M. en Antwerpen, 250 M. 1.50, Concert, Solisten en koor v. Cesar Ffanck. 7.35: Galaconcert. 8.05: Le zing: Les óvènements de la scmaine. 8.209.20: Concert. Münster, 410 M. 7.50-;8.20: Les in een- heidskortechrift, 8.2Q—9.20: Morgencon cert. 10.20: Goethc-matiné. 1L05 11.50: Concert door den toonkunstenaar Paul Mania. 2.40: Lezing: Lustigcs aus dem Hundeleben. 3.20: Tziganeconcert, Orkest en zangsolisten. 4.50: Concert. Kwartet Caecilia 5.50: Scbaakles. 6.20: Sportber. 6.25, 6 50 en 7.20: Lezingen, r- 7.50—10.50: Concert, orkest en solisten (tenor, sopraan). VOOR MAANDAG, 3 MEL Hilversum, 1050 M. 12 u. en 7.30: Po- litieber. 5—6 u.Kinder uurtje, door mevr. Ant. v. Dijk. 7—7.30: Radiopraatje door den heer W. Spruit, overHet zoeken en verhelpen van fouten in ontvangtoestel len. 7.45 en 10 u.Persber. 8.10: Con cert door het versterkte H.D. O--orkest, o. I. v. Fr. Lupgens. Mej. Annie Craamer, sopraan. Hr. Everhard, de blinde pianist. 8.309.30: Lezing door prof. dr. D. Co- hen, over: Zionisme. Daarna weer concert. Daventry, 1600 M. 10.2012.20: Con cert door het radiokwartet en solisten (Contra-alt-, tenor, piano). 12.20—1.20: Orgelconcert. 2.35: Lezing: Reptiles and their allies. Te extinct reptilians. 3.20: Lezing: The p^e-war „Jeune fille". 3.35: Orkestmuziek. 4 35: Kinderuurtje. 5.20: Dansmuziek. 6 u.Lezing: Fa ding and the he avis idelayer. 6.20: Tijd sein Big Ben, weerber., nieuws. 6.45: Pianopreludes van Bach. 7 u.Lezing: The city of Stoke on Trent and ,its in dustries. 7.20: Liederen van Schub&rfc. T. Goodey, tenor.7.50: Speeches, zang en muziek van het diner v. d. Society of Dorset men in London. 8.50: Aijdsein, weerber., nieuws. Voorlezing: Simple Si mon. 9.2010.20: Concert door bet Ca^ eano-octet en B. Hooper, tenor. 10.20— 11.20: Dansmuziek van het Carltonhotel. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 11.50: Concert Lucien Paris (piano, viool, cello). 4.05: Orkestaoncert. 7.50: Concert. Kónigswüsterhausen, 1300 M. 7.50: Concert. P. Zampa, sopraan. H. Erichsen, accordeon. K. Naumann, cornet b, piston. Brussel, 264 M. en Antwerpen 250 M. .7.20: Fragmenten uit „Boccace", operette v. Suppé. 7.50: Voorlezing: La maison sur l'eau, Gauchez. 8.05: Operettefrag menten. 9.20: Nieuwsber. Munster, 410 M. 12.35: Orkestconcert. 3.20: Boekvoorlezing. 3.40: Lezing: Goethe und die Tonsctzer seiner Zeit. 4.30: Sportlezing. 4.50: Avonduitzending inleiding. 5.20: Lezing: Die Liebc zu den Bergen. 5.501050: „Die Mei ster- sin ger von Nürnberg", opera in 3 acten van Wagner. Nadat de vorige week ten slotte toch nog een gunstig aspect voor de fondsenmarkt gal' te zien, had men eenige hoop op een verdere gunstige ontwikkeling, l>ie hoop is evenwel niet verwezenlijkt. Slecat het begin van deze berichtsperiode gaf blijk van eenige belangstelling, welke echter voor bet verdere beloop geheel en al ontbrak. Het wao stil en dé algemeene verlatenheid van de markt herinnerde aan de dagen van miöden-zomor. Maandag zette vol hoop in onder den invloed van eenige bepaalde factoren. Zoo bijv. ais gevolg van de betere lendenz, welke de New-Yorksche beurs te zien gaf; voorts naar aanleiding van de betere prijzen, welke suiker en rubber konden bedingen. En ten slotte ook als gevolg van de betere prijs vorming van divaree olieproducten. Wel waren de Londensche voorraden met 1500 ton toegenomen, docb deze toename oefende niet veel invloed, getuige het feit, dat in de rubberafdecling op den eersten dag i ezer week «en tamelijke vraag bestoud. Vooral in de courante soorten ging nogal iets om. Intusschen zijn er nieuwe bepalingen om trent de rnbberrestrictie op til. Het rubber export-kwantum zal voor het komende kwar taal niet worden verhoogd, maar de scnat- tingslimiet van 500 Pond per acre zal voor de groote producenten ingetrokken en de broiet voor Me kleine producenten zal op 400 worden gebracht ilocht de locoprija gedurende het komende kwartaal beneden 1/9 dalen, dan zal een voorziening worden getroffen voor een restrictie tot 80 pet. voor bet kwartaal, beginnende Augustus. £o gunstige stemming, waardoor bet begin der week zich kenmerkte, weck al heel spoedig. Reeds den tweeden weekdag was er niet piest veel van te bespeuren en van de gespannen verwachtingen, op gewekt door de restrictieplannen en den beteren prijs, kwam niet veel terecht. Amerika schijnt blijkbaar een ander stand punt in te nemen en er een eigen prijs vorming op na te houden. Althans, er is zoo nu en dan nog wel eens een divergentie op te merken tussohen Londen c-n New-York. Zoo ook deze week, wat de prijsvorming van rubber betreft. De contra-mine was dien tengevolge geneigd om materiaal af te geven, hetgeen te gemakkelijker ging, daar ook de Londensche rubberprjjó ten slotte een neiging tot daling vertoonde. Inmiddels bleef de prijs voor rubber verder stationair, waardoor de baroepshandel wel gedwongen was om stil te zitten. Suikerwaarden waren allen aan den vas ten kant, alsmede de aandcelen der Indi sche oieili e tin stellingen, zulks als gevolg van de gunstige prijsvorming voor het nieuwe-oogstproduct en in verband met de de afdoeningen der Visp. Ook het feit, dat de Visp naar bmiete verhoogde werkte stimu- lecrend. OndankB al deze gunstige omstan digheden was do handel niet zeer levendig. Wel werden enkele kocvsverbeteringen ge boekt-, maar daardoor alleen was de bours natuurlijk niet gebaat. De suikermarkt schijnt in den laatsten tijd een tamelijke verbetering te Lebben ondergaan, medo op grond van de restrictieplannen der Cu- baansche regeering. In tabakswaarden ging weinig onl. Als gevolg hiervan brokkelden de koersen cenigszins af. Petrolcumwaarden konden reeds in. den beginne op oen verbetering wijzen, hoewel deze niet bepaald met een veiTuiming van affaire gepaard ging. In verband met de hoogere olie en benzine prijzen bleef de stemming hier ook verder aan den vasten kant. In hoofdzaak bepaal de do handel, voor zoover deze er was, zich tot Koninklijke Petroleum en ook ecnigszins tot Geconsolideerden, Peuda- wa's lagen flauw in de markt en zonder dat iets in dit fonds omging. Scheepvaartwaarden uiteraard stil en on veranderd. net gaat in het scheepvaart bedrijf nog lang niet zooals het gaan. moet on er is ook voor de naaste toekomst geen aanwijzing tot verbetering te zien. Dit wordt o.m. duidelijk gedemonstreerd door het jongste verslag der H.A.L., waarvan wij weliswaar geen bespreking, maar toch enkele gegevens, systematisch gegroepeerd, willen verstrekken. Zoo h v. bedroegen de totale reserves der H A L. in: 1922 1923 1924 1925 50,1 38,5 34,3 29,5 mill., heigeen een zeer belangrijke achleruilgang beleekent. Het nadeelig saldo bedroeg over dezelfde hierboven aangehaalde jaren resp. 4.2, 5,5, 4,2 en 4,4 millioen. De winst-pro- duceerende posten zijn mei geen mogelijk heid te analyseeren, wijl de direclie der II. A. IJ. o.a. de winst, behaald met den ver koop van eenige harer stoomschepen op de exploitatierekening treeft laten boeken. Wat vaslslaat is. dat in 1924 een winst word be haald van 3,9 millioen. waarin o. m. begre pen een winstpost resulteerende uit den verkoop van iiet schip „Sloterdijk" en ,Am- steldijk". In het resultaat der bedrijfshalen van 1925 zit o. m. een toevallige bate van 7 ton, zijnde een vergoeding van den Slaat der Nederlanden wegens in 1917 gevorder de. doch niet uitgezonden schepen. Intusschen is ook ditmaal het nadeelige saldo der winst en verliesrekening op de re serve afgeboekt, heigeen in verband met de afgeloonen jaren een aanzienlijke Jtapi- taalsinlering kan worden genoemd. Een gunstige omstandigheid is dat de boekwaar- de der vloot per tonnenmaat is gestegen. Doch daartegenover slaal weer, dat de be schikbare vrachtruimle voor den omvang van het huidige bedrijf veel te groot is. De Amerikaanschc afdeeling toonde eenige meerdere levendigheid gepaard gaan de niet een vaste lendenz. Wabash waren goed gevraagd en ook Sleels waren beien naar aanleiding van de gunstige kwartaal cijfers. Gedurende hel eerste kwartaal werd een hoogere ontvangst geboekt, terwijl d«( gewone aandeelen thans op een dividend basis van 7 PCI. slaan. Vergeleken mei hef vorige kwartaal toont het eerste kwartaal overigens een belangrijken vooruitgang. Het voordeclige verschil bedraagt rond 6 millioen dollar. Ncw-York zelf toonde even eens een vaste stemming onder den. invloed van de door den Board of Trade gepubli- ceerde maandcijfers. De maand Maart ver toonde de hoogste tot dusver in de Unie be reikte productie. De gang van zaken is over de geheele linie zeer expansief, hoewel ge paard gaande met lagere verkoopsprijzen. Toch ook dit heett weer zijn goede zijde, doordat de koopkracht van den dollar aan merkelijk wordt verhoogd. Voor binnenlandse he industrie-aandeelen bestond deze week weinig belangstelling. Beleggingswaarden lagen echter vast in de markt, f 22 April 29 April Londen 12.117» 12.09'/, Berlijn. 59.327» 59 21'/» Parijs 8.317» 8 18 Brussel 8.85 8.64 Ncw-York 2.49'/» 2.49'/, Op de valutamarkt werd in de afgelooper week wederom een poging gewaagd om da Lire ten val te brengen, welke poging even wel mislukte. Londen loonde een reactie in verband met de markttechnische positie van dit betaalmiddel. De Engclsche handel on derging in den laatsten tijd eenige uitbrei ding en vooral de uitvoer toont een aan merkelijke verbetering. De Duitsche Marl» was eveneens iels zwakker, mogelijk in ver band met het Duilsch-Russische verdrag, dat met eenig wantrouwen wordt beoor deeld. Men betwijfelt wel of er voor Duitsch- land hierin eenig voordeel van belang ligt, temeer, waar de vorige traclaten met Rus-, land lang niet dat hebben opgeleverd waf men in Duilschland zelve heeft verwacht. De Russisch-Duitseho liandelstransacties waren ook wel zonder die tractaten tot' stand gekomen. Intusschen is ook hel Rus sische betaalmiddel, de tsjcTWoncls. aan een sterke daling onderhevig. Zoo zelfs, daf men zich afvraagt, of wellicht niet eerlang met een economische debacle moet worden rekening gehouden. Hierop duidt ook de or der der Russische regeering aan de buiten- landsche handelsafgevaardigden, om alle kooporders te annuleeren, alsmede de wan hopige pogingen om op het Continent ot in Amerika geld le verkrijgen. In Duitschland schijnt men inmiddels reeds eenig crediet te hebben verkregen. Francs. Belgische zoowel als Fransche, waren uiteraard weder zwak. Teveel drulct hier de financieel-polilieko situatie van Frankrijk en België. 22 April 29 April 6 pCt. Nederland 1922 106*4 106*4 5 pCt. Nederland 1918 101*4 101*4 4'/, pCt. Nederland 1916 99H 99*4 7 pCt. Ned-Indië 1921 101*4 101*4 6 pCt. Nederl.-Indië 1919 10"4 101?,' Amsterdamsche Bank 158*4 157*4 Koloniale Bank 194 197*4 Ned. Randel-MiJ. "4K 145 Holl. Kunstzijde 124 122 Jurgens gew. aand 161*4 166*4 Maekubee 133 131 Philips Gloeilampei 370 369*4 Redjang Lebong 257 265 Singkep Tin 283 283 Geconsolideerde Petroleum 183 180 Koninkl. Petroleum 388*4 392*4 Nieuwe Koninklijke Olié 374 377 Amsterdam Rubber 324*4 334 Hessa Rubber 437*4 446 Holland-Amerika-Lijn 45 45 Nederl Scheepvaart-Unie 168 169*4 Mij. „Nederland" 166 168 Cultuur-Mij. Vorstenlanden 170*4 171*4 Handelsver. Amsterdam 652*4 658*4 Arendsburg Tabak Mij. 535 518*4 Deli-Mij. 384*4 382*4 Senembah Tabaks-Mij. 444*4 437*4 Union Pacific aand. 148 148 RECLAME. HOEDT U VOOR NIERZWAKTE! Al wordt onnoemelijk veel last veroor zaakt door zwakke of zieke nieren, toch wor den do eerste verschijnselen vaak verwaar loosd. De zorgen en eiscben van hot heden, daagsche leven leiden tot nierzwakte, tot- gevolge waarvan het bloed niet behoorlijk gefiltreerd wordt. Zoodoende blijven ver giften in het lichaam achter, die de zenu wen aantasten, do gewrichten eD spieren doen ontsteken en tot pijnlijke en zelfa ongeneeslijke nierkwalen aanleiding geven, Rbeumatische pijnen, hoofdpijn, rugpijn eni kwellende blaaskwalcn zijn er het gevolg vangij wordt zenuwachtig, prikkelbaar en moedeloos, vermoeid, afgemat cn zwak, de eenvoudigste taak schijnt u een zward last. Het is gevaarlijk deze waarschuwingen te veronachtzamen het verstandigst i* de nieren zonder uitstel bij to staan en te versterken. Foster's Rugpijn Nieren Pillen versterken de niereD, zij maken u gezond en houden u gezond. Laat een flacon halen en over tuigt uzelf: tal van mensohen in uw om geving kwamen tot dezelfde ondervinding- Let op de verpakking in glazen flacon* met geel etiket (alom verkrijgbaar) waar door gij zeker vijt geen verlegen buiten- landscb goed te ontvangen. Prijs f 1-75 flacon. 4559. 3-3

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 11