Kleine Advertentie LEIDSCH DAGBLAD, Woensdag 28 April Derde Blad Anno 1926. UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. GEVRAAGD: Ho. 2028& Boskoop. s Gemeenteraad. Tegenwoordig alle leden met uitzonde ring van de heeren j. j. GrootendoT3t, D. Mesman, en A. Nijhof. Deze laatste ver schijnt echter halverwege de vergadering ter zitting. Voorzitter de heer P. A. Colijn, burge meester. De voorzitter opent de vergadering. De notulen der vergaderingen van 15 en 22 Maart 1926 worden zonder opmerkingen vastgesteld. De voorzitter doel mededeeling van de in gekomen stukken. Alle stukken worden aangenomen voor kennisgeving. De heer l\"oe3t vraagt of er eoms te zijner tijd nog gebruik gemaakt zal worden om sobere noodwoningen te bouwen, nu de Re geering de gelegenheid opent in de nadee- üge exploitatie, welke ten hoogste f 50 per jaar per woning mag bedragen, de helft bij te dragen, een en ander met doel om krot woningen op te ruimen. De voorzitter zegt hierop geen bevestigend antwoord te kunnen geven. Misschien komt het er nog wel eens van. De moeilijkheid is echter waar deze huizen- gezet moeien wor den. Om ze in de Julianastraat te bouwen, hiervoor gevoelen B. en W. niet het min ste. Bovendien is er sprake van een gere geld wederkeerend tekort op de exploitatie, waarvan de Gemeente de helft zal moeten bijpassen. De heer Noest heeft op zijn beurt geen bezwaar tegen den bouw van deze wonin gen in de Julianastraat. B. en W. deelen mede: a. dat tot monteur van het eleclrisch be drijf is benoemd de hèer P. Ter Weel van Tiel. b. dat tot planlsoenarbeider is benoemd de heer H. van Soest; c. dat het straatwerk, voortvloeiende uit de verbreeding van de Achterkade is ge gund aan den heer W. Kranenburg; d. dat de bouw van de transformatoren- huisjas eveneens is opgedragen aan den heer W. Kranenburg; e. dat het z.g. tien-gemeenten-plan van watervoorziening door de Bronwalerleiding dezer gemeente niet zal doorgaan; f. dat de stukken, betrekking hebbende op de gevoerde onderhandelingen over slroom- levering voor de Raadsleden ter inzage heb ben gelegen. De neer Noest vraagt of reeds het besluit om stroom van Leiden to betrekken door Ged. Staten is goedgekeurd, en voorts of soms een nader schrijven, inzake het eer tijds genomen besluit tot stroombetrekking van Leiden, van Ged. Staten is ontvangen. De Voorzitter antwoordt ontkennend. Voorstel van B. en W. om te besluiten tot ondershandsche verhuring van woningen aan de heeren D. Schaap en C. Ph. Moer- lands. De heer Van der Wolf bejammert het, dat indertijd de Huurconunissie is op geheven. Nu kunnen verschillende huis eigenaren buitengewoon hooge huurprijzen bedingen. Spreker vindt een huurprijs ad f 7.50 per week voor de wonipg gehuurd door den heer Moexlands niet te hoog. Den heer Van Kleef is het opgevallen, dat de huur voor de woning gehuurd door den heer Schaap f 2.50 bedraagt en die van de woning gehuurd door den heer Moerlands, directeur der Rijkstuinbouw school f 350. Oppervlakkig bezien is dit een sclieeve verhouding. De Voorzitter antwoordt-, dat reeds bij de - begrooting do huren zijn vastgesteld, Ged. Staten wenschen echter nog een na der raadsbesluit. Op het oogenblik gaat heb dus over een formeele kwestie. In ver band hiermede meent spreker dat bespre kingen over wijziging van de huren bij een volgende begrotingsbehandeling pas aan de orde kunnen worden gesteld. De raad vereenigt zich met het voorstel van B. èn W Voorstel van B. en W. om te besluiten tot ondershandsche verhuring van gedeel ten der v.m. klompenschuur staande aan het Torenpad. De heer Noest betreurt het, dat nu voor 'le tweede maal een gezin in een derge lijke inrichting moet- worden onderge bracht. Spreker verzoekt om in de schuur een lichtraam aan te brengen, want nu zitten de bewoners zoo goed als zonder licht. De Voorzitter zegt zulks toe. Vervolgens wordt tot de verhuring be sloten. Voorstel van B. en W. om over le gaan lot vaststelling van het vermenigvuldigings- cijfer der - plaatselijke inkomstenbelasting voor 't belastingjaar 1926-1927 op 0.9 De heer Brand heeft zich. verwonderd over het eenvoudig praeadvies van B. en W. Omdat men over geen gegevens beschikt, stellen zij eenvoudig voor handhaving van het oude vermenigvuldigingscijfer, terwijl zij toch de wetenschap bezitten, dat de aan slagen in de inkomstenbelasting, berekend naar de inkomens, voortvloeiende uit de welslandsperiode nu komen. Spreker zou voor durven stellen om het vermenigvuldi gingscijfer met een fractie te verlagen. Hij is zoo optimistisch om te gelooven, dat de inkomens waarnaar, de aanslagen worden berekend wel 30 pCt. hooger zijn dan de vorige maal. In elk geval van de boom- kweekers. En van andere beroepen kan ook gezegd worden, dat een stijging van het in komen heeft plaats gehad. Immers wan neer het het hoofdbedrijf goed gaat, dan profiteeren hier ook de andere bedrijfsgroe pen van. De heer Van Kleef geeft toe, dat er inder daad op een belangrijk meerdere opbrengst van de inkomstenbelasting gerekend kan worden. Echter mag niet uit het oog wor den verloren, dat reeds een belangrijke be lastingverlaging heeft plaats gehad, toen pasgeleden is besloten om de opcenten op de hoofdsom der Personeele Belasting terug te brengen van 80 tot 30. Dit geeft een min dere opbrengst van f 9000, hetwelk gelijk staat aan verlaging van het vermenigvul digingscijfer met een fractie. In tegenstel ling met den heer Brand is spreker van meening, dat de belasting in deze gemeente reeds belangrijk is verlaagd. Echter gelooft hij ook, dat B. en W. zeer aan den veiligen kant zijn. In dit verband meent hij echter de vraag te moeten stellen of het nu zoo langzamerhand geen "tijd begint'te worden voor de gemeente om uitbreiding van grond gebied te verkrijgen. - Spreker heeft hierbij het oog op den Olweg en Reijneveld. De be woners daar gevoelen zich geheel Boskoo- pers. De post wordt er besteld. De menschen doen him inkoopen in deze gemeente. Zij gaan hier ter kerke. Alzoo maken zij wel gebruik van de lusten, die deze plaats hun biedt, doch dragen niet bij in de lasten. Wanneer zij bezwaren zouden doen gelden tegen een evenlueele annexatie kan nooit het motief gelden, dat de belasting hier zoo hoog is, aangezien deze hier niet zoo hoog is ais men soms wel denkt. De Voorzitter antwoordt, dat inderdaad de verlaging van het getal opcenten op de hoofdsom der personeele belasting een ver minderde opbrengst geeft, gelijk staande met verlaging van het vermenigvuldigings cijfer met een fractie. B. en W. staan op het standpunt, dat zij hun voorstellen moe ten baseeren op cijfers. Spreker gelooft dan ook, dat wanneer zij gekomen waren met voorstellen, gegrond op een optiraistischen kijk, dit reden in deze vergadering zou heb ben gegeven tot ernstige critiek. Bij B. en W. staat de meening voor, dat geleidelijk met belastingverlaging door moet worden gegaan, echter niet ontijdig. De voorzitter moet den heer Van Kleef toegeven, dat inderdaad een uitbreiding van het boomkweekerijbedrijf heeft plaats ge vonden buiten de gemeentelijke grenzen. De lasten, welke ontstaan zijn tengevolge van deze expansie worden echter nog geregeld gedragen door de ooi^pronkelijke groep, de bewoners van Boskoop, terwijl zij, die van de voordeelen profiteeren en buiten de ge meentelijke grenzen wonen niet naar even redigheid mededragen in de lasten. De lieer Brand meent toch nog met een voorstel te durven komen om het vermenig vuldigingscijfer met een fractie te verlagen. Na nog eenige discussie gaat de vergadering in comité. Na heropening der deuren stelt de heer Brand voor om het vermenigvuldigings cijfer vast te stellen op 0.8; De Voorzitter moet dit voorstel ten sterkste ontraden. Na nog eenige discussie wordt het voor stel in stemming gebracht en verworpen met 4 legen 7 stemmen. Het voorstel van B. en W. wordt vervol gens aangenomen. Voorstel van B. en W. om le besluiten tot verlaging van de opcenten op de hoofd som der Vermogensbelasting van 100 tot 80. De heeren Noest, Brand en Boekraad hebben zich over dit voorstel verwonderd Wordt dit voorstel aangenomen, dan is er een mindere opbrengst van f2000 te ver wachten Zij zijn van meening, dat dit thuis behoort bij de eerstvolgende begroo- tingsbehandeling, met name die voor 1927. De heer Van Kleef wijst erop. dat de ver mogensbelasting hier zoo zoetjes aan een bedrijfsbelasting is geworden. Voor vermo gen wordt tegenwoordig ook medegerekend de opstand op de kweekerijen. Verleden jaar, toen de bestede prijzen hiervoor erg hoog waren, deden er zich gevallen voor, dat menschen, die nooit gedroomd hadden zoo rijk te zijn, in de vermogensbelasting werden aangeslagen. Nu de prijzen scherp gedaald zijn. is zulks het geval niet meer. Uit dit alles blijkt, dat het vermogen gebaseerd was op een fictieve waarde. Groote vermogens zijn hier niet. Wel komen hier veel middelmatige vermo gens voor, die nu zwaar belast worden en toch geen groote rente-opbrengst hebben. Spreker staaft zijn bewering met enkele voorbeelden. De Voorzitter merkt op. dat B. en W. af gaan op cijfers. Hun is door den inspecteur medegedeeld, dat een hoogere opbrengst van f 2000 was te wachten bij handhaving van het volle aantal opcenten. Vandaar hun voorstel. De opmerking, dat dit bij de vol gende bcgrooling moet worden behandeld is onjuist, omdat het belastingjaar voor de ver mogensbelasting loopt van 1 Mei tot 1 Mei. Na nog eenige discussies, waarbij de hee ren Brand en Noest meenen, dat in verband met het voorgaande punt sprake is van meten met twee maten, wordt het voorstel in stemming gebracht en aangenomen met 6 tegen 5 stemmen. Aanbieding door B. en W. van de be scheiden tot staving van dé over de jaren 1922, 1923 en 1924 door de bijzonder© scho len gedane uitgaven, bedoeld in art. 103, 2e lid der L.O.-wet. Door den heer Noest is schriftelijk ver zocht om uitstel van dit voorstel tot een volgende vergadering, aangezien hem den tijd ontbroken heeft om alles serieus na te gaan. Uit de besprekingen hierover gehou den, blijkt hiertegen bezwaar te bestaan. De heer Van Kleef wijst er op, dat het niet noodig is, dat een raadslid controle werkzaamheden gaat verrichten. Hiervoor is het Secretarie-personeel. Waar hierbij meteen de kwestie aan de orde wordt ge steld of een bestuur f 0.50 per kind Ln re kening kan brengen voor administratiekos ten, meent spreker dat dit een onbillijke regeling is. Immers de omvang van de ad ministratie van een kleine school zal niet veel uiteenloopen met die van een gTootere schooL Spreker meent dat het beter zal zijn een vast bedrag uit te trekken. Hierover ont staat eenige discussie, waarbij tenslotte de regeling van f0.50 per leerling voor ad ministratiekosten de meest juiste wordt geoordeeld. Het voorstel van B. en W. wordt ver volgens aangenomen. De voorstellen van B. en W. om te be sluiten tot beschikbaarstelling van een gou den medaille voor de Pioenententoonstel ling, en tot herziening -van de rekening- courant-overeenkonxst met de Nationale Bankvereeniging worden zonder discussie aangenomen Vastgesteld wordt het kohier der Hon denbelasting 1926. De heer Van der Wolf dringt hierbij aan op invoering van een hondenpenning. Eveneens worden vastgesteld drie beslui ten t-ot wijziging der begrootingen 1923 en 1926. Tenslotte wordt op het request van en kel© huurders en eigenaren van loodsen in Zuid wijk, om aldaar een electrische kabel te leggen, gunstig beschikt. De aanlegko3- ten zullen f 3500 bedragen. Bij de rondvraag werden enkele onbe langrijke vragen gesteld over een water molentje, het pad bij de Biezentocht, de boom en een schuurtje op de Achterkade, de verbouwing van een 8-retorts-oven en het leggen van een kabel in de Achter-kade, welke alle bevredigend werden beantwoord. Niemand meer het woord verlangende sluit de Voorzitter de vergadering. Leiderdorp. Gisteravond gaf de heer Meeuwissen, inspecteur en beheerder van de toonkamer van de Stedelijke Lichtfabrie ken, te Leiden, wien dit uitermate is toe vertrouwd, in het café Ramaker bij de Lei- dordorpsche brug een demonstratie in het koken en braden op gas. Vele dames had den aan de uitnoodiging gehoor gegeven om deze bij le wonen. Op zeer duidelijke en be vattelijke wijze zette de heer Meeuwissen uiteen, hoe voordeelig en zuinig het koken op gas is, wanneer het op oordeelkundige wijze gebruikt wordt. Met belangstelling volgden de aanwezigen de bereiding van de verschillende spijzen, als soep, vleesch, visch en postelein, en roemden na gebruik de deugdelijk- en smakelijkheid Heden avond wordt de demonstratie voortgezet. O ode wetering. Maandagavond hield de R.-K. tooneelvereeniging St. Theodulfus haar jaarvergadering ten huize van den heer II. Vesscur. De voorzitter, de heer W. Adema, opende de vergadering met den christelijken groet en heette allen van harte welkom. Spr. wees op de mooie resultaten, welke de vereeniging in het afgeloopen jaar heeft bereikt en gaf daarna het woord aan don secretaris. Deze las de notulen van de vorige vergadering, welke onveranderd wer den goedgekeurd en bracht vervolgens een uitgebreid verslag uit over het afgeloopen jaar. Dit verslag mocht een hartelijk ap plaus verwerven. Hierna kwam de penning meester aan het woord, wiens rekening dit maal met een nadeelig saldo van f 68.54 sloot. De aanschaffing van verschillende dure hulpmiddelen, als electrische tooneel- verlichling en nieuwe coulissen, heeft groote bedragen gevorderd. De rekening en be scheiden werden nagezien door de heeren Th. Hoekstra en H. Delers en volkomen in orde bevonden. De voorzitter dankt ge noemde heeren voor hun controle en den penningmeester voor zijn accuraat beheer. Bij de bestuudsverkiezing, die vervolgens aan de orde komt wordt de aftredende se cretaris, de heer P. H. van den Bosch, bij acclamatie herbenoemd. In de vacature, ontstaan door het bedanken van den heeT Th. Obdeyn, die wegens drukke werkzaam heden niet meer in staat is om zijn functie langer waar te nemen, wordt met 20 van de 22 stemmen gekozen de heer Th. van Wieringen. Beide heeren namen hun be noeming aan. Aan de rondvraag namen ver schillende led on deel. Na een opwekkend woord van den regisseur, de heer J. H. Ves- seur, sloot de voorzitter de vergadering op de gebruikelijke wijze. De collecte met de Emma-bloem, ten bate van de T. B. C.-bestrijding heeft op gebracht do som van f 72. Waddinxveen. Aan het jaarverslag over 1925 van de Gezondheidscommissie te Bodegraven ontleenen wij het volgende voor wat betreft de gemeente Waddinxveen: be volking op 31 .December 1925: 6687. Gebo ren in dat jaar 139 en overleden 67 per sonen. Haarlemmermeer. Bij gelegenheid van het a.s. vcrlrek van den heer E. Wilmink, stationschef bij de Ned. Spoorwegen te Hoofddorp, naar Coevorden, werd hem door het spoorwegpersoneel uit waardeering en dankbaarheid voor de prettige samen werking en de in vele opzichten zoo bereid- willgi betoonde medewerking, een prachtig aandenken aangeboden. Hieruit blijkt wel, dat de heer Wilmink bij het personeel hoog stond aangeschreven. Hoe gevaarlijk het is met een zwavel- opparaat om te gaan, moest de kweefter C. K., aan den Stommeerweg te Aalsmeer weer ondervinden. Bezig zijnde op zijn kweekerij met het zwavelen van gewas sen, deelde plotseling de vlam zich aan het sterk ontbrandbare artikel mede. Het appa raat sprong uit elkaar en de uitslaande vlammen verbrandde het gelaat van den kweeker op ernstige wijze. Zijn oogen ble ken gelukkig niet geleden te hebben. De dokter was dirert ter plaatse om heelkundige hulp te verleenen. Hillegom. De 16-jarige zoon van den heer W. Hageman ia in de Hoofdstraat door een auto aangereden, waardoor hij zoo. danig kwam te vallen, dat hij bij de familie Olie werd binnengedragen. Hij had eenige wonden aan het hoofd opgeloopen, terwijl zijn kleeren erg waren gehavend. Later is hij naar de ouderlijke woning overgebracht. De afdeeling Hillegorö en omstreken van den R.-K. Prov. Bond van Geilenfok- vereenigingen irt Zuid-Holland heeft haar jaarvergadering gehouden. De opkomst was matig. Uit het jaarverslag van den secré* laris bleek: ofschoon het vereenigingslevea in vele organisaties niet bloeit en vooral het vergaderingsbezoek veel te wenschen over laat, mag onze afdeeling consfateeren, dat hef ledenfat is toegenomen en thans 50 be draagt. Er werden 6 bestuursvergaderingen gehouden en 2 ledenvergaderingen, terwijl de propaganda niet verwaarloosd werd Het bezoek aan de keuring was vrij goed, terwijl een 7-tal prijzen werd uitgeloofd. De ver zorging van den dekbok was uitstekend. De penningmeester sloot zijn kas met een nadeelig saldo van f 59,15 en gaf de redenen daarvan aan De concept-begrooting 1926— 1927, vermeldend in onlvangslen en uit gaven f212.30, werd goedgekeurd. Besloten werd aan de Prov. Regelingseommissie te verzoeken, de keuring te doen houden óp Zaterdag 29 Mei a.s. Bij den kruidenier K aan de Weere- steinstraat is ingebroken. Er wordt een zoo goed als nieuw gouden horloge met een zware gouden ketting vermist, benevens een portefeuille van een der zoons, waarin een spoorabonnement HillegomHaarlem zat. Ecnig geld en zilveren voorwerpen heeft men laten liggen. De politie stelde direct een onderzoek in. Er kon niet geconstateerd worden hoe men het huis binnengekomen is en ook niet hoe men het verlaten heeft. Noordwijkerhont. Na gehouden confe rentie van B. en W. dezer gemeente met de N.V. Bitumen-Wegenbouw, Utrecht, liet deze firma f 6000 vallen van de inschrijvings som. Hierdoor werd haar de reconstructie van den weg NnordwijkerhoutRuygcnhoek (dat van Den Hoofdweg van Den Haag Bloemendaat) die uitgesteld werd lot Sep tember, tóch gegund, voor f 151.200 Het werk zal nu spoedig worden aangevangen. In verband met den bouw van een nieuw krankzinnigengesticht voor vrouwen, werd aangekocht de kapitale bouwmans woning met landerijen van wijlen weihou der G. Warmerdam, alhier. Tot president van de Christel, muziek, veroeniging „Harpe Davids" is gekozen de hc-er Schroder, alhier. De hulp van politie en geneesheer werd ingeroepen, bij een familie aan den Kerkweg alhier, waar. man en vrouw een bloedige vechtpartij hielden. De man is thans voortvluchtig. Katwijk-aan-Zee. Gisteravond had de jeugdige wielrijder M. v. d. Plas het ongeluk een hond te overrijden, ten gevolge waar van hij op den grond werd geworpen, be wusteloos bleef liggen en door eenige om standers in den schoenenwinkel van den hoer Haasnoot werd binnengedragen.. De verwondingen bleken echter niet van om. stigen aard te zijn, zoodat hij spoedig huis waarts kon gaan. W. K. heeft een hond die goed appor- teerd. Gisteren gooide H. een voorwerp dwars over de Voorstraat bij de School straat. De hond er vlug op af. Juist kwam daar een zekere v. d. P., die een gebrek heeft aan een zijner beenen, per fiets aangereden, waarlegen de hond in volle vaari opstoof, v. d. P. kwam toen lee- lijk le vallen. Niet alleen dat hij een neus bloeding, een geschaafde neus en een ge kneusde arm bekwam, maar ook was hij een tijd bewusteloos. De heer C. A. Kruijt bracht hem bij K. H. in den winkel en toen hij daar ongeveer een uur gezeten had en een noodverbandje door K. was aangelegd, kon hij, daar hij wat bijgekomen was, naar huis gebracht worden. Hedenmorgen lag de patiënt nog te bed en moest op advies van de arts ecnigen tijd rust houden. Aan den afslag waren gisteren met garnalen: H. v. d. Plas met f70; G. v. d. Oever met f50; Jb. v. d. Plas met f38; C. van Duyn met f28; D. Hoek roet f 10; H. Messemaker met f 15; L. v. d. Plas met f 12, en H. Sip met f 9 bcsommir- Corn. Schaap Bracht yoor f 93 en G. Pronk voor f 110 versche risch aan da markt. De visch en garnalen waren hoog in prijs. Voorschoten. Zaterdag 1 Mei a.s. her denkt de heer P. Zonneveld den dag, dat da firma Zonneveld vóór 30 jaar werd opge richt. Was oorspronkelijk de handel alleen in brandstoffen, in den loop der jaren is hieraan gevoegd het leveren van grint en aanverwante artikelen. Gevraagd net DAGMEISJE rouwensteeg 4. NETTE JONGEN gevraagd, goed kunnende lir-fsea. W. ROODKNBURG. Nieuwsleeg 27. Gevraagd ceü net DAGMEISJE voor licele dageD. Zondags viij. Zich aan te melden na uur Brcestraat 111a. Cevraagd een nette huisnaaister voor eens ia de veertien do gen tc komen nnaica, inct alles op de hoogte. Grieven Bur van dit Blad onder No. 57221;. net meisje gevraagd voor halve dagen, ecu meisje van p.t.m 14 jaar £«°r»ket verrichten van hmscl. hezigh. Aanmelding oensdagavond tusschen J uur Nieuwe Rijn GSa. LOOPJONGEN gevraagd. Oude Varkenmarkt 32. Te koop gevraagd Huis met Tuin. Brieven m. prijsopg. enz. onder No. 5717 k, Bur. van dit Blad. Zit-SIaapkamerije direct gezocht. Brieven met prijsopg. on der No. 5725 k, Bur. van dit Blad. Gevraagd een net DAGMEISJE P.G., voor gezin van drie personen. Zondags vrij. Picler Korkkoorsteeg 11. In ec-n gezin te Bussum van 2 personen waarvan de man hulpbehoevend is, ccn nette JUFFROUW gevraagd, voor hulp in de huishouding en bij do ver pleging. Zich aan to mel den Eloogewoerd 171 Mevr. BLANKEN. Terstond gevraagd aank. ol halfwas Bijviel- of Motorhersteller A. O. MEESTER, Leider- dorp. Te koop gevraagd een Plano. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 5763 k. Klein gezin vraagt beleefd een Benedenhnisje liefst buiten de stad, de richting Morsckwcg of zoo, gezin van 3 personen, 14.— a I 4.50 per week. Adres H. J. J. KOEDIJK, Haven 00, Leiden. Gevraagd een nette WERKSTER voor den Vrijdag. Tcrwceweg 4», Oegst- gcest. Wegens huwelijk der tegen woordige wordt gevraagd een nette DIENSTBODE liefst boven 20 jaar, van 8—5 uur. Loon f7.—. Aan melden '6 ar. na 7 uur Mevr. BECHERER, Steen- schuur 5. DAGMEISJE Voor direct gevraagd een net Dagmeisje. Zondags vrij Zich aan te melden Mevr. v. DIJK, Haarlemmerstraat No. 231. DIENSTBODE gevraagd met 1 Juni in klein geziD Aan 's morgens half 8 lot half 1. In staat de gehecle zorg der huish; op zich to nemen. Ook een voudig kunnende koken. Iloog loon zonder kost. Mevr. VAN DEN BERG, Rapenburg 67, geeft Inlich tingen. H.H KAPPERS Gevraagd ecu net jong- mcnsch, liefst eenigszins met 't vak bekend. J. H. DE MAN, Nieuwe Mare 11. Gevraagd een jongen niet beneden do 14 jaar. Doezastraal 39. Net Persoon, vaste betrek king, vraagt f 100 te leen rente 10 pet., maandelijk - sche aflossing. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 5402 k. Net Meisje zoekt nog eenige nette NAAIHU1ZEN voor verstelwerk. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 5450 k. NET PERSOON zoekt een betrekking als wisscllooper of incasseerder van gelden of anderszins. Ook genegen borg te stor ten. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 5143 1:. Welke Groninger helpt een Prov.-genoot aan WERK in Leiden. Steller dezes is 28 jaar, P.O., drankvrlj. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 5434 k. Gevraagd iemand genegen con of twee avonden de Boeken bij te bonden Brieven met cond. onder No. 5392 k, Bur. van dit BI. Gevraagd een Slageisleerling liefst In do slagerij werk zaam geweest zijp.de, bij ADR. v. d. MAREL, Was senaar Gevraagd 500 GULDEN hypotheek op zellvaartulg. Ruime overwaarde met 8 ot 0 mnandelijksche aflossing. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 5123 k, Gevraagd een gebruikte, doch in goeden staat zijnde ZIEKENWAGEN Brieven Bur. van dit Blad onder No. 5113 k. NETTE WERKSTER Voor 2 dagen in de week netto werkster gevraagd. Haarlemmerstraat 21*. HUISHOUDSTER Beschaafde Juffr. zoekt 1 Mei of later een zelfstan digen werkkring als huis houdster bij heer, dame of klein gezin. Hoog salaris geen vcreischte. Brieven Bur. '.-an dit Blad onder No. 5328 k. COIFFEURS Gevraagd Bediende bckw. voor heerensalon. JOH. SOTJVEBEIN, Yier- kant, Ltsse. Voor een klein gezin dat in Oegstgeest komt wonen wordt tegen half Me! ge vraagd een ne4te DIENSTBODE voor dag ea nacht. Zich aan te melden hedenavond tot 9 uur Jan v. Goyen- kade CO. Gevraagd Bakkersleerling leeftijd 14 jaar. Adres: Koningstraat 2. 150 GULDEN ter leen govraagd door net persoon met vaste positie met maandel. aflossing, te gen nader overeen te ko men rente. Brieven Bur. van dif Blad onder No. 5027 Is, Gevraagd WASCH Ruim gelegenh. om te dro gen en te bleken. Geen machine. Aan hetzelfde adres worden bakerhuizen gevraagd, ook als loopba - ker, van '6 morg. 0 u. tot 12 u. 'b midd. en 's av., van goede get. voorz. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 5519 k. Eenvoudig Burgerheer van gevorderden leeft., vraagt ZIT-SLAAPKAMER of kamer met alcoof aan de straat, ccnv. pension, eigen bed. Brieven met prijsopg. onder No. 5521 k, Bur. van dit Blad. Gevraagd NETTE JONGEN voor Joop- ea winkelwerk. J. J. VAN LEEUWEN, Nieuwe Rijn 20. Dame vraagt op netten stand in Lelden een le ETAGE bevatt. 4 kamers en keuken ca bergruimte ongemcubil. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 5324 k. Te koop gevraagd een kruidenierswinkel-in ventaris, gebruikt doch ln zeer goeden staat. Brieven met opg. v. prijs cn waar te bpzlcnt. onder No. 5517 k, Bur van dit BL Gevraagd een nette jonge WERKSTER Donderdag van 's morgens 9 tot 5 uur, Vrijdag van tot 4 nur. Hooigracht KOSTGANGER Gevraagd tn klein gezin een nette kostganger, hui selijk verkeer cn degelijke voeding. Prijs f 10 p. week, in 't centrum der stad. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 5306 k. Leerling-Coifiense gevraagd bij TH. NIEBOER Jr., Nieuwe Rijn 95. Eenige bekendheid met het vak strekt tot aanbeveling. Te koop gevraagd tien gebruikte melkbussen en een flinke liandkarn. President Steinstraat 13, Leiden. Mevr. L. MULDER. Water- steeg 4, vraagt een nette jonge WERKSTER of dagdieastbode v. g. g. v- Gcvraagd een Koksleerling bekend met de banketbak kerij. Adres Restaurant de Harmonie, Breestraat. Gevraagd nette kindcr- o! dienstbode WASCHJES of eenige bezigheden voor de morgenuren, door een burgermeisje, wonende om geving Heerenstraat. Brieven Bar. van dit Blad onder No. 5579k. H.H. KAPPERS Gevraagd een nette lecrltng of aankomende Bediende bij JOH. VAN VA LD ER EN', Kapper, Vrouwenstoet» 11. Er wordt gevraagd een nAGMEISJE en voor drie dagen ln do week een werkster. Aan melding MeJ. STERREN- BERG, Rapenburg 12. NETTE JONGEN gevraagd om voor het vak te worden opgeleid en te vens voor licht loopwerk- Loeft. tusschen 14—16 jaar. Ztch aan te melden bij Het Bonthuis", Nieuwe Rijn 23, hedenavond tusschen 68 uur. Een MEISJE gevraagd leeftijd 1? tot 14 jaar voor halve dagen. Zich aan te melden Oude Singel 109. Gevraagd een DAGMEISJE v. g. g. v. E. DE JOXGH, Nieuwe Rijn 53. Gevraagd tegen half Aug. een Kraamverzorgster of Baker voor dag en nacht Brieven met voorwaarden onder No. 5577 k. Bur. van dit Blad. Gevraagd een beider BUITENMEISJE v g. g. v. voor direct te Oegstgeest, In gezin met 2 kinderen. Leeftlj't 1418 J. Adres Kempenaerstr. 42b, Oegstgeest. Wordt gevraagd 1 Mei een Dagwerkmeisje voor vast ot als noodhulp, later voor dag en nacht. Adres Zuster VAN OER HOEVEN. Noordcindspl. 4a. Er wordt gevraagd een flinke nette Hulp in de huishouding v. g. g. v. en van allo hui selijke bezigheden op do hoogte. Adres: McJ. KKKSOM, Was- straat 3, Leiden. Gevraagd flink BURGERMEISJE genegen alle voorkomend# werkzaamheden (e verrich ten. Aanmelden Donderdag Rapenburg 13. MEISJES geviaagd aan de S'oom-Wnsch on Strijklnrlchtiag Nooit Oo- dacht. Zjjlfeif.gcl 3. Gevraagd een flink DAGMEISJE 1 niet beneden lf> Jaar. Hoogo Rijndijk 116. Gevraagd BURGERMEISJE ot Juffrouw, die genegen M dagelijks een paar uur huish. bezigh. tc verrichten Adres: Vrouwenstecg 6a. Gevraagd nette Jongens en Meisjes leeftijd 14—10 jaar. Aanmel den na zes uur Fol-riek vaa Suikerwerk „Elite Nieuw st ra at 24-"-4a. KAMERS gezocht met of zonder pension doo* Iemand hare b. b. b. b* zilk. gemeubileerd, a!t»ap*- gestoffeerd tegoa 1 JJr:_- Brieven met prJJsopgov# onder No. 5747 k. Bar- nut dit Blad.

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 9