AGENDA. BUITENLAND. TELEGRAMMEN. Dinsdag. Jeruël (Groencsleeg 16}': Bijbclbcsprc- kiug. 8 uur. Stadsevangelisatie (Morschweg 50): Sa menkomst te 8 uur nam. Stadszaal: LeidBchc Orkestvereeniging. 8 uur. Woensdag. Ambachtsschool: Tentoonstelling en open bare lee. Van 812 uue voorin, en half- twee5 uur nam. Pieterskerk: Kunstkring voor Allen: Het Paleetrinakoor. 8 uur. „Prediker" (Janvossensleeg); Irene Fami lie-avond. 8 uur. Dagelijks. „Casino-bioscoop". Iloogewocrd: Voor stellingen to 8 uur. Woensdag- en Zaterdagmiddag van 2 tot 1 uur kinder- en lamilie-malinée. „City-theater", Haarlemmerstraat: Bios coop- en Variété-voorstellingen te 8 uur. 's Woensdag en Zaterdags matinée te 1 uur. „Luxor-lhcater", Stationsweg: Bioscoop- en Variétévoorstellingen. Dagelijks te 8 uur. 's Woensdags en 's Zaterdags matinée te 2 uur. Scala (Den Haag)Oastvoorstetlingen Bonpie de Vries in „Polenbloed", 8 uur. De apotheek van de „Hulp der Mensch- heid". Hooigracht 48, is altijd geopend, doch van n.m. 8 uur lot v.m. 8 uur alleen voor spoed-receplen. Alleen voor leden van dat fonds. Do avond-, nacht- cn Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 26 April tot cn met Zondag 2 Mei waargenomen ooor do apotheken der heeren: D. J. V. Driesum, Mare 76, tclef. 406 en G. H. Blanken, Hoogewocrd 171, telcf. 602. DE ALGEMEENE TOESTAND. De schuldregeling. Econo mische conferentie. De Amcrikaansche Senaat heeft met 55 stemmen tegen 20 dc regeling der Belgische schuld aan de Ver. Stalen goedgekeurd. De Amcrikaansche schuldcommissie heeft daarentegen besloten, dat Frankrijk zijn aanbod moet herzien. De voornaamste kink in den kabel is, hoeveel Frankrijk zal betalen bij het begin onderhandelingen hangen niet af van do betwiste waarborgclausule, die Frankrijk ontheffen zou van zijn schuld-verantwoor delijkheid, voor het geval, dal Duilseh land zijn schadeloosstelling niet zou beta len. De Amerikaansche commissie heeft zich zeer stellig hiertegen uitgesproken en Bérenger zal vermoedelijk op deze waar borg wet aandringen. Wegens ongesteldheid van Gustave Ador heeft Georges Theunis (België) de voorberei dende economische conferentie te Genóve voorgezeten. De werkzaamheden der confe rentie zijn begonnen met een rede van Ador, die voorgelezen werd door Theunis. In deze rede zegt Ador, dat de Volkenbond zich niet beperken kan lot de verbetering der internationale methodes en regelingen, doch ook de mogelijkheid onder de oogen zien moet van internationaal overleg over 3e doelmatige middelen om de algemeene welvaart te herstellen. De lieer Oudegeest en andere leiders der soc.-dem. vakverenigingen en coöp. ver- ecnigingen hebben een groot concreet pro gramma voor de conferentie ingediend. Vol gens dit programma zal de conferentie do volgende onderwerpen moeien behandelen: le. de stabiliteit van het muntwezen door samenwerking tusschcn de centrale ban ken onder controle der regeeringen2e. de internationale handelspolitiek; 3e. de kwes ties in industrieele afspraken; 4e. andere maatregelen ter verzekering van stabiliteit van werk- en van levensstandaard der ar beidende klasse door internationale crediet- verleening. De commissie zal heden dit programma hespreken. DUITSCHLAND. He! Dnilsch-Russisch veidiag. Het door dr. Slresemann en Krestinski onderteckende Duitsch-Russisch verdrag, be staat uit de volgende 4 artikelen: Art. 1: De grondslag der betrekkingen tusschcn Duilsehland cn de Unie van Sovjet republieken blijft liet verdrag van Ra- pallo. De Duitsche regeermg en de Unie zullen met elkaar in vriendschappelijke voeling blijven om over alle kwesties van politieker) en edbnomischen aard, die hun beide landen gemeenschappelijk aangaan, een wereenkomst bereiken. Art. 2: Indien één der verdragsluitende partijen, ondanks haar vreedzame houding, ioor een derde mogendheid of verschillen de andere mogendheden aangevallen wordt, dan zal de andere verdragsluitende partij, tijdens den gehcelen duur van het conflict, de onzijdigheid in acht nemen. Art. 3: Indien, naar aanleiding van een conflict van den aart! als in arL 2 bedoeld of ook op een tijdstip, waarop geen van de verdragsluitende partijen in een oorlog gewikkeld is, tusschcn derden een coalitie gesloten wordt, met het doel tegen ééne der verdragsluitende partijen een econo- raischen of financieelen boycot tot stand te Jbrengen, dan zal de andere verdragsluiten de partij zich bij een dergelijken boycot niet aansluiten. Volgens art. 4 treedt het verdrag in wer king na de uitwisseling der ratificatie- oorkonden en heeft een geldigheidsduur van 5 jaar. Beide verdragsluitende par tijen zullen zich tijdig vóór den afloop van dezen termijn over de verdere ontwikkeling hunner politieke betrekkingen verstaan. Aan het verdrag zijn toegevoegd de no ta's lusschen dr. Slresemann en Krestinski gewisseld en waarin beide partijen beloo- gen, dat het verdrag ook ertoe zal bijdra gen om den algemeencn vrede te bewaren, dat beide "regeeringen het doelmatig achten binnenkort besprekingen te beginnen over het sluiten van een algemeen verdrag tot vreedzame beslechting der geschillen, die lusschen beide partijen zouden kunnen ont slaan, waarbij vooral rekening zal worden gehouden met de mogelijkheid der arbitrage procedure. Ten aanzien van de principieele vragen, die samenhangen met de toetreding van Duilsehland tot den Volkenbond, neemt de regeering der Unie van Sovjetrepublieken kennis van de verklaringen, die onder de hoofden 2 en 3 der Duitsche nota voor komen. De Duitsche regeering is overtuigd, dat de toetreding van Duilsehland lot den V.B. geen beletsel zijn zal voor de vriendschap pelijke ontwikkeling der betrekkingen tus schcn beide staten. Zouden hetgeen de Duitsche regeering niet verwacht in het kader van den Volkenbond op een be paald oogenblik slroomingen aan het licht treden, die, in strijd met deze grondleg- gende vredesgcdachte, éénzijdig tegen de Unie van Sovjetrepublieken gericht zou den zijn, dan zou Duilsehland dergelijke slroomingen met alle macht tegenwerken. Volgens art. 16 en 17 van het Volken- bondsstaluut komen sancties tegen Rus land, afgezien van de verdere vereischten, slechts dan in aanmerking, wanneer de Unie van Sovjetrepublieken een aanvals oorlog legen een derden staat begint. Daarbij moet opgemerkt worden, dat de vraag of, bij een gewapend conflict met een derden slaat, de Unie van Sovjet-repu blieken de aanvaller is, met bindende kracht voor Duitschland, slechts met zijn eigen toestemming uitgemaakt zou kunnen 'worden en dat dus, in dit opzicht, een eventueel door andere mogendheden tegen de Unie van Sovjetrepublieken, volgens Duilsch inzicht niet gerechtvaardigde be schuldiging, Duilsehland njet zou kunnen dwingen om doel le nemen aan de op grond van art. 1G getroffen maatregelen. In de Rijksdagcommissie voor buitenl. zaken is dit verdrag eenstemmig goedge keurd. FRANKRIJK. Opheffing verbanning voor gesteld Marokko. Een afgevaardigde voor de Seine, E. Soulier, heeft de indiening aangekondigd van een wetsvoorstel, bevattende slechts I artikel, om de verbanningsart. van 22 Juni 188G in tc trekken, die aan de hoofden van families, welke in Frankrijk geregeerd hebben en hun directe erfgenamen den toegang lot het Fransche grondgebied ont zegt. Onder deze wet is de hertog van Guise, hoofd van de „Maison de France" sedert den dood van den hertog van Or- léans uit Frankrijk verbannen, dat hij tot nog toe trouw gediend heeft De betrokken legoeringen hebben 1 Mei vastgesteld als uiterste termijn, na welken de besprekingen inzake vrede in Marokko niet gerekt mogen worden. Indien de Rifti hardnekkig bleven, zouden dc troepen tot het olfensiet overgaan. De besprekingen duren echter voort. ENGELAND. De begreoting ingediend Nienwe belastingvoorstellen Critiek van Labour en liberalen Uit Ierland. Cüurcliill, de Kanselier der Schatkist, heelt gisteren zijn begrooting ingediend. Hij zeide, dat het budget het vorigs jaar een overschot aanwees van 5 milliosn, hetwelk echter door de kolen-subsidie in een delieit - van 14 millioen is veranderd. Wanneer men de grondslagen van de be lastingen en de uilgaven ongewijzigd liet voor liet jaar 1926-'27 zouden de uil gaver bedragen 812.641.000 pd. en de inkomsten slecbts 804.700.000. Er zon dus eer. tekort zijn van 7.941.000. Een nieuwe beperking der uitgaven is dus dringend noodzakelijk en do bezuinigingscommissie uit het kabinet zal haar taak voortzetten. Er zal een onderzoek worden ingesteld naar de weelde-belasting. De regeering heeft besloten, een belasting te leggen op het wedden. Wedden, waarbij crediet wordt ver strekt, is overal wettig, en wedden, waarbij contant betaald wordt, is wettig bij wed ren) Dergelijk wettig wedden zal worden belast. Deze belasting zal 5 pet. bedragen, en, naar- geraamd werd, G millioen pond opbrengen over een geheel jaar, maai' «Iit jaar zal rij niet in werking treden voor het einde van het seizoen der wedrennen zonder bindernissen, en niet meer den 1.5 millioen opleveren. Voorts zullen rechten wórden gelegd op pakpapier, welke na 1 Mei in werking zullen treden, en, naar geraamd wordt, in het loopende jaar 400.000 pond zuilen op brengen, en in een geheel jaar 550.000. Hij heeft besloten, dat do Mc. Kenna rech- teo op ingevoerde auto's ook zullen gelden voor handelsvoertuigen. Deze uitbreiding der belasting zal in het loopende jaar 200.000 pend opbrengen, en 350.000 in een geheel jaar. Zij kan niet worden gerechtvaardigd, wanneer men binnen de grenzen blijft van do politiek tot beveiliging der industrieën, maar de scheiding tusschen handels- en luxe auto's is onzeker en nevelachtig, en het word. steeds moeilijker deze gescheiden te houden. De genoemde belasting zaf op 1 Mei in werking treden. Eu regeering is voornemens, volgens de wet tot beveiliging der industrieën weder die rechten in te voeren, welke men de rechten op de slóten-industrieën noemt, welke anders dit jaar zouden afloopen. Deze industrieën zijn van het hoogste belang voor de rationale verdediging. Een commissie van deskundigen heeft de rechten herzien. De wijzigingen rijn evenwei gering, zg zullen uii het loopende jaar nog 50.000 pond meer opbrengen en in een geheel jaar 60.009. Met uitzondering van de rechten op do optische instrumenten, die met 50 pet ver hoogd zijn, en andere kleine bijkomende rechten, zijn het nagenoeg de oude rechten, die weder zijn opgelegd. Overgaande tot het wegenfonds, hetwelk wordt bijeengebracht door de auto-vergun ningen, zeide Churchill, dat de inkomsten van dat fonds snel toenemen. Hp raamde, dat de bestaande rechten, die in 1920 on geveer 8 millioen pond opleverden, het volgende jaar niet minder dan 20 millioai zullen opbrengen, hetwelk ruim 2 millioen meer is dan de opbrengst van het vorige jaar. Er is dan ook een surplus van bijna 19 millioen in reserve. Hij stelt voor, dat de schatkist 7 millioen van dat surplus zal nemen, en verder, dat de inkomsten uit de motor-belasting in het vervolg ver deeld zullen worden tusschen het wegen fonds en de schatkist, op den breeden grond slag dat alles, wat geheven wordt voor do slijtage der wegen, voor de wegen bestemd znl worden, en datgeDe, hetwelk tot weelde of genoegen behoort, aan den staat zal komen. Dientengevolge ral de schatkist in het nieuwe financieele jaar beslag leggen op 1/3 van de opbrengst der rechten op particuliere auto's en motorrijwielen. Daar door zal de schatkist ten naastebij 3.5 millioen ontvangen. Hetgeen de haudelsvoer- tuigen opleveren, ral geheel voor 'net wegen fonds worden bestemd. De rechten op zware voertuigen van deze klasse zullen worden verhoogd, daar zrj voel vergen van de wegen, en niet hun rechtmatig aandeel betalen. Deze verhooging ral naar het wegenfonds gaan, en in ruime mate de overdracht aan de schatkist vergoeden van een deel der rechten op particuliere auto's en motor rijwielen. Churchill meende 5.5 millioen te zullen verkrijgen door liet crediet, dat aan da brouwers wordt verleend voor do betaling der accijnzen, van 3 tot 2 maanden te ver minderen. In dit financieelo jaar wil hij den bier-accijns incasseeren over 13 maanden. Overgaande tot de Fransche oorlogsschuld zeide Churchill, dat de vele veranderingen in het Fransche ministerie en de politieke toestand in Frankrijk belet hebben, dat de regeling, waartoe men met Cnillaux was gekomen, definitipf werd gesloten. Hij heeft echter gcede ree» nen om te verwachten, dat 't bezoek van den Fransclien minister van financiën zeer spoedig na de begrooting ral plaats hebben, en hj heeft van dezen ds verzekering ontvangen, dat de Fransche regeering, zonder op de aanstaande regeling vooruit te loopen, onvoorwaardelijk op zich zal nemen, gedurende het huidige finan cieele jaar minstens 4 millioen pond te be talen. Deze stap toont het verlangen, om tot een regeling ta komen en is een goed voorteeken voor de aanstaande besprekingen. De nationale balans is aanmerkelijk ver beterd als resultaat der verschillende posten, welke hij opnoemde. Inplaats van een deficit van 7.900.000 pond levert zij een surplus op van 14.150.000. Geen verlaging der in komstenbelasting of eenige andere belasting is da3rom gerechtvaardigd. Ten slotte zeide do Kanselier, dat hij voornemens is, het amortisatie-fonds dit jaar to verhoogen van 50 tot 60 millioen. Snowaen, de vroegere socialistische kanse lier van de schatkist, kon Churchill niet gelukwenschen met zjjn voorstellen tot ver hooging der belastingen, noch kon Churchill verwachten, dat zijn begrooting grif door het Huis aanvaard zouden wórden. Hij ver zette zich krachtig tegen de meeste voor stellen. Snowdcn oefende vooral kritiek uit op de belasting op de weddenschappen. Lloyd George viel het herstel van den gouden standaard aan, dat den uitvoer handel ernstig belemmerd heeft en het conflict in de mijnindustrie bespoedigd door de daling der kolenprijzen op de buiten- landsche markten. Hij verklaarde echter, dat de wjjze, waarop Engeland zijn nationale schuld delgt, een der merkwaardigste presta ties op financieel gebied is in gelijk welk land. Lloya George critiseerde de beseher mende rechten. Hij heeft geen vertrouwen in de belasting op de weddenschappen. Horne (conservatief) vroeger kanselier der schatkist, zeide, dat de meeste mensehen tot het besluit zullen komen, dat het herstel van Óen gouden standaard wijs en voor zichtig is geweest. Hij wees er op, dat do gcede toestand der financiën te danken is aan net gezonde stelsel der Engelsche begrootingen, den moed, de volharding en het geduld van het Engelsche volk. Daarna werd het debat tot heden ver daagd. T Inzake Siet mijnconflict worden heden de besprekingen voortgezet. Uit Dublin wordt gemeld, dat de Vrij- slaalscdie regeering alle republikeinsche obligaties zal aflossen, die De Valera vóór het (raciaal met Ierland in 1921 in de Ver- eenigde Slaton geplaalst heeft. De inlossing zcu op 1 April 1927 beginnen. Smiddy, de Vrijslaatscho vertegenwoor dlger te Washington, onderzoekt thans de Amerikaansche vorderingen cn stelt een lijst van de obligaliehouders samen. Men schat dat er een bedrag van 1 millioen p. st. mee gemoeid Ts. De douane van Ierland heeft het passa giersschip „Bristol" aangehouden, dat tal rijke documenlcn en groole bedragen aan geld aan boord had. Men zegt, dat de docu menten gericht waren aan vooraanstaande leden der Iersche republikeinsche partij en betrekking hadden op een zending van munitie en wapenen van de Ver. Staten naar Ierland. ZUID-SLAVIE. Nieuwe crisis Jovanowilsj, die tol dusver een voorname positie in de radicale partij (de partij van Fasjilsj) bekleedde, is uit de partij gestoo- tcn. Het hoofdbestuur heeft, nadat Jova nowilsj een uur lang het woord gevoerd had om zich te Verdedigen, mét 46 tegen 1 slem en 22 onthoudingen tot 2ijn uilslui ting besloten. Het lot Yan het kabinet Oezoenowils'j schijnt bezegeld (flfe BUITENLANDSCH GEMENGD. Uit wraak. Om zich te wreken op haar vriend, die haar mishandelde heeft een vrouw tc Cre- lail haar heide kinderen geworgd en daarna ziohzelf opgehangen, - y,-, Mijnbrand. H Te Liehenwerda is Zondagmiddag een grooto mijnbrand uitgebroken, veroorzaakt door zelfontbranding in een bruinkolen mijn. Pas gisterochtend was de brand ge- bluscht. De schade is aanzienlijk. Botsing tnsschen trein en antobns. Een electrische trein greep op dc spoor lijn FernstreGaily, in Australië, op het kruispunt Boroma een autobus, die vol vacantiereazigers was. Negen personen werden gedood, twaalf gewond. De gedoo- den waren zwaar verminkt. Moordaanslag. Te Geneve is een mislukte aanslag ge pleegd op mr. Aubert, die destijds in het proces Conradi optrad. De dader is onbekend en gevlucht. Storm, sneenw, onweer. Engeland, Frankrijk, België en Duilseh land zijn door storm, onweer of sneeuw bezocht. Hier en daar is nogal schade aan gericht. De doodenlijst te Calcutta. Deze lijst is weer vergroot met 5 Moham medanen en 1 Hindoe, terwijl nog twee gewonden bezweken. Vele arrestaties had den plaats. Fiansch verzet PARIJS, 27 April. (Havas). Volgens Ge „Echo de Paris" lieeft de tekst van het Rus- siscli-Duitsche verdrag heel wat beweging veroorzaakt; diplomatieke kringen te Parijs zijn bijna eenstemmig in hun oordeel dat de daarin vervatte bepalingen de verwach tingen verre overtreffen. Onverwijld zal te dier zake tusschen Frankrijk, Engeland en andere belanghebbenden gedachtenwisseling beginnen. De „Malin" maakt de opmerking, dat met zulk een verdrag bet ten slotte Duilsehland zou zijn dat1bij een conflict waarin Rusland betrokken zou zijn uit zou maken wie gelijk, en wie ongelijk heeft. Voorzeker zullen de geallieerden en de kleine Entente zich met elkander verstaan over een stap te Berlijn, ten einde een dui delijke en formeele verklaring te verkrijgen. Het zou moeilijk zijn een mogendheid lot den Volkenbond toe te laten, die van te vo ren aan dien bond het recht ontzegt om dc aansprakelijkheid voor een gewapend con flict vast le stellen. De Fransche schuldenregeling. .WASHINGTON, 26 April. (Havas.) De schuldregelingcommissie heeft de bestudee- ring van liet Fransche aanbod voortgezet, zonder officieel tob" een conclusie te zijn gekomen. Vermoed wordt dat de commissie tob een besluit zal geraken, doch eerst de ratificatie van de regeling met België wilde afwachten, alvorens met het finale stadium der onderhandelingen te beginnen. Prak tisch zijn de belangijkste kwesties geregeld en, voor wat de nog hangende punten be treft, meent men heb gemakkelijk eens te zullen worden. De jongste telegrammen uit Parijs hebber» een gunstigen indruk ge maakt cn betrokken klingen achten het mogelijk dat nog voor het einde der week overeenstemming is bereikt. WASHINGTON, 27 April. (Havas). Som mige leden der Amerikaansche schuldregc- lingscommissie zouden een verhooging ver langen van het voor de eerste annuïteiten door Frankrijk voorgestelde cijfer. Waar schijnlijk heden -zullen aan Berenger de tegenvoorstellen of opmerkingen der com missie worden voorgelegd. PARIJS, 27 April. (V. D.). Briand en Peret hebben gisteravond in de financieele Kamercommissie belangrijke verklaringen afgelegd inzake de Fransch-Amerikaansche oorlogsschulden-ondorhandelingen die te Washington gevoerd worden. Over deze on derhandelingen wordt de meest strikte ge heimhouding bewaard en ook van de be sprekingen in de commissie is geen publi catie gegeven aangezien liet tot stand ko men van een regeling reeds meerdere malen mislukt is door voorbarige publicatie. Uit bevoegde bron echter verluidt, dat de Premier in de commissie verklaard heeft dat de tot nu toe gepubliceerde berichten over de onderhandelingen veel te optimis tisch waren. IIij waarschuwde de commis sie, dat er een ersntig verschil bestaat tus schen het aanbod van Berenger en de eisclicn der Vereenigde Staten. Het verschil bestaat voornamelijk over het totale bedrag en het aantal annuiteiten. Naar vernomen wordt heeft De Berenger 0 3/4 milliard dollar aangeboden, terwijl de fundeeringscommissie 7 1/2 milliard vraagt. De Premier verklaarde voorts, dat de re geering de hoop heeft opgegeven dat de ze kerheidsclausule, waarbij de Fransche be talingen afhankelijk worden gesteld van de Duitsche betalingen, in de overeenkomst zal worden opgenomen. Daarentegen sprak Briand de hoop uit dat Amerika de „valuta-clausule" aanvaar den zal, welke gebaseerd zal zijn op de koersfluctuaties van den franc. Briand verklaarde vervolgens, dat hij De Berenger instructie had gegeven de fun deeringscommissie le wijzen op den ernsti- •gen economischen toestand van het land, welke een belangrijke factor is geworden voor de Fransche betalingscapacileif. Ondanks de beslaande mecningsverschil- len achtte Briand toch een zeker optimisme betreffende het resultaat der onderhandelin gen niet misplaatst. Betreffende de Fransche betalingen tot delging van de oorlogsschuld aan Groot- Britannië bevestigde Briand dat Përet zou kunnen rekenen op 4 millioen Pond Sterling gedurendq (iét komende linanA eele jaar. De eersle twee millioen zuiirf voor het einde van dit jaar betaald Worden en de andere twee millioen in het rcrsi? kwartaal van 1927. Het Fransche leger. PARIJS, 26 April. (Havas). In een uiteen.' zetting van de militaire hervormingen eh de vermindering van den diensttijd tot een jaar wees Painlevé er op dat Frankrijk ver- plicht is, de bescherming van zijn grond te verzekeren en de orde in zijn buitenlandse]! gebied te handhaven. Nadrukkelijk bepleitte bij uitbreiding der troepenmacht in Fransci gebied in bet buitenland; de gebeurtenissen in Marokko cn Syrië hebben het nudaar van aangetoond. Frankrijk, voegde hij er bij is beslist vredelievend gezind, maar bijzon* der kwetsbaar en moet dus kunnen beschik, ken over een parate, defensieve organisatie, die in staat is een aanvaller onmiddellijk en snel te keeren. Spr. is van oordeel dat de vermindering van den diensttijd zeer goed vereenigbaar is met dc behoeften der lands- verdediging en strookt met de wenschen des lands. Het ontwerp stelt-de legersterkte op 277.000 man. waarvan 97.000 blanken, in de vreemde gebieden, en op -40 divisiesin plaats van 34 in het moederland. Uit Marokko. LONDEN, 27 Atü. (N.T.A. Draadloos). .Uit Capablanea wordt bericht dat de poE tie 8 communist-em heeft gearresteerd, be- schuldigd van pogingen om Fransche sob daten tot desertie te bewegen. Te Rabat moet een journalist, Bouvet genaamd, om dezelfde reden zijn gearresteerd. MADRID, 27.April. (V.D.) De gedele geerden van Abdel Krim zijn gisteravond per auto in Oudjda aangekomen. Nog gis teravond heeft in het gebouw van het Fransche consulaat-, waar de onderhande-' lingen plaats hebben, een bespreking plaats gevonden met de Spaansclie en Fransche gedelegeerden. Hedenmorgen tc negen uur is (le conté* pent-ic opnieuw bijeengekomen. MADRID, 2G April. (Belg. Tel. Ag.). Na het diner in de ambassade, hadden Primo de Rivera en Steeg een onderhoud dat tot 1 uur na middernacht duurde. Het blad Beüciere del Lunes zegt dat ter zake der1 huidige onderhandelingen beide reegeringen het geheel eens zijn. Vanochtend werd Steeg door den koning ontvangen. De Engelsche begrooting. LONDEN. 27 April. (Reuter). De bladen zijn algemeen van oordeel dat in Chur-, chill's begroolingrede niet veel geestdrift doorklinkt. Betreurd wordt dat tastbare voorstellen tot werkelijke verlichting van den belastingbetaler ontbreken, maar toege geven wordt dat de begrooting toch wel eenige gezonde proposities inhoudt. Alge meen wordt bij de debatten scherpe kritiek verwacht. Het conflict in de Engelsche mijnindustrie. LONDEN, 27 April (V.D.) Er heerscht tliams een meer optimistische stemming met betrekking tot het bereiken van een com promis in het conflict tusschen de mijn eigenaren en mijnwerkers. Het schijnt dat de mijneigenaren hun tegenstand tegen een nationale loonregeling willen opgeven wan neer de regeering aan de districten welke op den export zijn aangewezen en aan die welke onder dc internationale depressie in het bijzonder te lijden hebben een voldoen de ondersteuning zal toestaan. De mijnwerkers schijnen het nog niet eens te zijn over de vraag of zij indien de1 mijneigenaren een nationale loonovereen- komst willen toestaan zullen toestemmen in een verlaging der looneri of een verlen ging van den arbeidsduur. Litwinoi's politiek goedgekeurd. MOSKOU, 27 April (Belg Tel.-Ag.) Dé zitting van het centraal uitvoerend comité der sovjets beeft haar werkzaamheden be ëindigd. Het rapport van Litwinof werd met algemeene stemmen aangenomen, als mede een resolutie waarbij de buitenland- sche politiek der regeering volkomen wordt goedgekeurd. Verkiezingen in Roemenië. BUKAREST, 27 April. (Belg. Tel. Ag.) Het staatsblad bevat een dekreet, waarbij d« verkiezingen voor de Kamer op 25 Mei en die voor den Senaat op 28 Mei worden be; paald. Het nieuwe parlement zal 25 Juni bijeenkomen. De pogingen tot coalitieherstel mislukt. WARSCHAU, 27 April. (V.D.) Aangezien wegens de onverzoenlijke houding der op< postie alle hoop cp een herstel of verbree- dmg der regeer» ogscoali tie opgegeven ib heeit Skrzynski verklaard zijn ontslag té zullen aanbieden. Er blijven nu nog vier mogelijkheden n.l.1. Handhaving der te genwoordige coalitie met een nieuw Kabi net. 2. Een coalitie met de Sociaal-Demo craten met vergaande persoonswisseling-, 3. Een Kabinet dat slechts tot taak heelt grondwetsherziening uit te voeren en ont binding van den Landdag. 4. Een Kabinet van ambtenaren. Toch troepenbeweging? v LONDEN, 27 April (V. D.) De bladen melden uit Constantinopel, dat de TurkeQ\ voortgaan met het transporteeren van ka nonnen cn munitie naar Smyrna 60 Adana. Voor hulpbehoevende Joden. NEW-YORK, 27 April (Reuter). De Jood- sche gemeenschap alhier heeft een cam* pagne geopend om een fonds van 15 niil* lioen dollars bijeen te brengen tot lenigiDj der ellende onder de in Polen en aü"e?J landen van continentaal Europa wonend Joden. De stad New-York beloofde voor da doel zes millioen dollars bijeen te brengej en is daarin reeds voor de helft geslaagd want op drie, gisteren in verschillende g^ deelten der stad gehouden gastmalen, on ving zij verschillende toezeggingen, tot eelk totaal bedrag van 3 millioen 700 duizeu.J dollars.

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 2