UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. LAND- EN TUINBOUW. WETENSCHAPPEN. vervullen van zijn taak gemakkelijk te ma-, ken en hem steeds daarin met zooveel dank baarheid én waardeering hebben ter zijde .csiaan. Spreker dankte verder de aanwe nen voor de groote belangstelling, wekte ben op tot meer liefde en genegenheid tot de «emeenle en vroeg vergiffenis voor de te kortkomingen en fouten door hemzelf be- ga'tIierop dankte de heer A. Eveleens Jr., voorzitter van den Jongerenkring, ds. Bar- the! voor alles wat hij voor dezen kring ge weest is. Verder werden woorden van dank geuit door den heer Jan van der Zwaard, r.amens de catechisanten; den heer Jan Reedijk als voorzitter van de drankbestrij ding; den heer Jan Keessen Dz., als voor- zilter van het reügieusch socialistisch ver hond; Jacob Alderden, als boekhouder van de Doopsgezinde gemeente, terwijl de heer M. Harmsen zich gedrongen gevoelde ds. Barlliel hartelijk dank te zeggen voer de groote bereidwilligheid en hulpvaardigheid, die ook de niet kerkelijke menschcn steeds van hem mochten ondervinden. Op verlangen van den heer Alderden werd dni scheidenden leeraar toegezongen Gez. 51 1 en 3. Nadat ds. Barthel in hartelijke bewoordingen dank had gebracht aan alle broeders en zusters, kennissen cn vrienden en de verschillende aulorileiten, werd r.ug gezongen Gez. 44 1. Uit een en ander bloek ruimschoots, dat ds. Barthel in het belang van de Kark Vete goede diensten heeft bewezen, z.eerw. steeds niet grooten ijver en nauwgezetheid zich voor het volbrengen van zijn arbeid heeft voorbereid en daarin groot en trouw is ge bleven van het begin tot bet einde toe. L)6 ondubbelzinnige en hartelijke wijze, waar op hem daarvoor bij zijn afscheid dank werd gebracht, was dan ook indrukwekkend en bereikte wel haar hoogtepunt toen door den Jongerenkring een drietal en daarna door de catechisanten een zevental eigen gemaakte verzen werden gezongen, waarin om. zijn herderlijke liefde en zorgen hoo- gelijk werden gewaardeerd en op treffende wijze lot uiling kwam, dat het scheiden van ds. Barthel, die niet slechts als leeraar, maar ook als menschenvriend hoog stond aangeschreven, niet gemakkelijk is ge- yallen. Ned.-Hêrv. Kerk Beroepen: Te lleemse: L. J. C. Vis boek, cand. en hulppred. te Nijverdal, te Zuilen: P. C. de Groot, te Vianen. Aangenomen: Naar IJmuiden; ds. H. J. Dijckmcesler, van Walsum. Geref. Kerk. Bedankt: Voor Thoten: J. Fraanje te Barneveld. Cbr. Geref. Kerk. Beroepen: Te Nieuwendam (als voor ganger): L. Holtrigler, hulppred. bij de Bel gische Chr. Zendingskerk te Genk Ds. P. B. Engenholtz. f In den ouderdom van 76 jaar is in Den Dolder overleden ds. P. H. Hugenhoitz, em.- Ned.-Iferv. predikant. De overledene, die vrij laat predikant werd (candidaat in 1897), d:ende de gemeente van Zoelmond en werd in 1910 emeritus. Bond Handelsonderwijs. Zaterdag vergaderde in „Pulchri Studio" de Bond van Gemeenten, Vereenigingen en Siichlingcn tot het geven van handels onderwijs, onder voorzitterschap van het Tweede Kamerlid, dr. H. Mol loc. In liet huishoudelijke gedeelte der verga dering is bestolen, dat het hoofdbestuur zal onderzoeken de mogelijkheid van het uit geven eener brochure betreffende doel en betcekcnis van het handelsonderwijs. Benoemd zijn lot leden van het hoofdbe stuur, in de plaats van mr. Fokker te Middelburg, die niet herkiesbaar was, de heer II. v. Willigen (Den Helder) en de heer Mulder (Zutfen). aftredend; en ter aanvul ling van het hoofdbestuur met een vertegen woordiger van het handelsavond-onderwijs een lid aan te wijzen door de Handelsavond- schoolvereeniging „Kennis is Macht". Vervolgens heeft de heer J. Peper, direc teur der handelsschool te Amersfoort, een inleiding gehouden over de rechten der leer lingen van de handelsscholen. Na de pauze hield mr. J. H. Thiel, in specteur van het handelsonderwijs, een in leiding over de eenheid van het handelson-" denvijs. Mr. Joh. Schcurer sprak over de finan- cieele positie van het handelsonderwijs. Hollandsehe Studenten naar Dnitschland. In de maand Mei wordt voor Hollandsehe studenten een reis georganiseerd naar Duit- sche universiteiten, gedurende twee weken. De deelnemers zijn geheel de gast van de Deutsche Studentenschaft en worden ver wacht 7 Mei in Aken om via Keulen. Dus- stidorlf, llannover en Berlijn op 22 Mei de tournee te bcCindigen in Hamburg. Alphen. Loop der bevolking. Inge komen: J. Nijboer. Hooflstr. 160, uit Wedde M. Dompeling, Bloemhoüstr. 27, uit Den 'laag en J. v. Beijeren, Hooflstr. 83. H. v. Driessche, Raadliuisstr. 44, uit Schic- ~ln}; A. v. Etswijk en gezin, Olweg 10, uit «"«p; A. L. Nagtegaal, Raadliuisstr. 155 t Bergen op ZoomJ. H. van Frankfoort, Loncordiaslr. 9, uit Den Haag. M. Ver knal, Hoorn 322, uit Koudekerk; G. Slools gezin, Ridderbuurt 65, uit Opmeer; D. de «mot en gezin, Pr. Ilendr.str. 13, uit Wilnis. lertrokken: W. B. v. Dijkman, Nicuw- A. v. Zanlen, naar Woerden; K. Lug- jenborg, naar Naaldwijk; A. B. v. Waas- ergen, naar Hilversum, Melkpad 29; J. "mihoen naar Woubrugge; C. A. v. IJssel- naar Gouda, P. C. Bothstr. 79; M. C. uouaberg, naar Woubrugge; W. v. Rijn en gezm naar Berkel en Rodenrijs; IJ. Dijkstra ar Ooststellingwerf; J. Burgmeijer en ge- n. naar Zevenhoven? P. Tuinenbuia piï gezin naar Schagcn; II. Cappel en gezin naar Vught; J. v. d. Berg naar Den Haag, Vijzelslr. 24; A. M. Rodenburg en gezin, naar Den Haag, Valkenbosclilaan 181. Burger 1. Stand. Bevallen; C. Ilogervorst geb. Boot, D. M. Heenk geb. v. Griethuizen, D. C. H. Mars geb. Kompier 2 Z. J. Plugers geb. v. d. Heu vel, Z. C. Janszen geb. Kareis, D. H. van Leijden geb. Hocks, D. J. B. Beze- mer geb. Vermeulen, Z. M. van Riis geb. Sekeris. levenl. Z. Gehuwd: A. Borst jm. 26 j en A. Spelt jd. 18 j. A. v. d. Ent jm. 23 j. en J. M. Janssen jd. 21 j Overleden: P. C. den Ouden jd. 21 j. n. van Eist jd. G m. H. G. Boogert jm. 2 m. J. W. v. Leeuwen jm. 2 m. Alkemade Burger 1. Stand. Ge boren Wilhelmiua Maria, D. v. Theodorus Adrianus ran der Hulst en Anna Vink.. Elisabeth, D. v. Johannes Remmerswaal en Anna van Moorsel. GehuwdWilhelmus Xi col aas van der Meer jm. 26 j. niet Cornelia Johanna Bar- tels jd. 29 j 1Hendricus Johannes Jaco bus 11 ar te Is jm. 2-1 j. met Maria Christina van der Meer jd. 24 j. Overleden: Frederika Windt, 60 j. Uit het verslag van den keurings dienst van Waren district Leiden, blijkt dat over het tijdvak 1 Januari 31 Maart 1926 zijn genomen op het laboratorium 32 on ter plaatse 529 monsters, waarvan 1 af gekeurd. 9 winkels werden geïnspecteerd. Bodecraven. Aan de aannemers Wol- terbeek en Van Dorp te Rotterdam is voor f 44.250 opgedragen de bouw van het ge meentelijk slachthuis alhier. Woubrugge. Burger 1. Stand. Ge boren: Jacoba Johanna, d. v, J. Bol en P. v. d. Neut Abraham, z. v. J. J. Smita en A. v. d. Heiden. Overleden: D. O. Fritsma, wednr. van K. Weijte, 83 jaar. Hillegom. De voddenkoopman uit Lei den, D. V., is door de politie verbaliseerd ter zake van diefstal. Ruim 60 zakken had hij weggenomen uit het pakhuis van den heer P. van Lierop alhier. De zakken zijn in be slag genomen. De dader heeft bekend. Een auto, die door een dame bestuurd werd, is tegen een vrachtauto gereden. De laatste had gestopt wegen9 verblindend licht van de eerste, en toch werd hij nog aange reden. De politie nam de kwestie in onder zoek. Burgerl. Stand. Ondertrouwd: A. Schrama en E. A. Walraven P. G. Maas kant en G. A. de Bruin. Getrouwd: Th. v. d. Reep en E. Weg- mann J. Heercs en A. C. Rolvers H. J. A. Brantjes en A. E. M. van der Schoot M. J. Kuijper en J. II. van der Velden, Bevallen; P. NoppenDekkers, D. Overleden; J. Noppen d. 1 dag. Katwijk aan den Rijn. Tijdens de be zichtiging der gerestaureerde Ned.-Herv. Kerk hoopt de heer P. T. Vlaskamp, organist der Nieuwe Badkapel te Scheveningen, he denavond eenige orgelnummers ten gehoore te brengen. Katwijk-aan'Zee. De heer A. van Zurk, ambtenaar bij de directe belastingen, invoerrechten en accijnzen alhier, gaat den dienst met 1 Mei a s. met pensioen verlaten. Ds. Rutgers ontving een gift van f 100 voor de diaconie der Ned.-Herv. Gemeente. In de Oude Kerk is daarvoor f 10 gecollec teerd. Van de trawlvisscherij kwamen Za terdag te IJmuiden aan de markt de loggers KW 36 met f132; KW 53 met 1214; KW 60 met f103; KW 62 met f136; KW 105 met f279; KW 110 mei f310; KW 152 met f225; KW 166 met f391 en KW 173 met f 408 besomming. Lisse. Burgerl. Stand. Geboren: Anthonius Adrianus Z. v. A. G. Vermeulen en A. E. Obdam. Christina Cornelia, D. v. H. Groenendijk en J. E. Voges. Johanna Theresia Maria, D. v. H. J. Tim mermans en C. M. v. d. Kamp. Ondertrouwd: A. Augustinus en C. H. v. d. Meij. Overleden: Apolonia van Duin, wed. van J. de V03 84 j. Margarctha Hoogkamer 20 jaar. Noordwijk. Bij liet alhier gevestigde correspondentschap voor arbeidsbemidde ling zijn deze week als werkzoekenden in geschreven 21 personen, nl. 15 visschers, 3 kantoorbedienden, 2 losse arbeiders en 1 opperman. Noordwijkerhont. Voor onderwijzeres aan de Christel. Herv. School hebben zich 23 sollicitanten aangemeld. Na, fe Leiden een ernslige operatie te hebben ondergaan, keerde de heer N. C. v. d. Zalm, een zeer vooraanstaand persoon in deze gemeente, in zijn familiekring terug De aanleg der waterleiding geschiedt met spped, teneinde bij den aanvang van 't badseizoen half Juni, gereed te zijn. Oegstgeest. De gemeenteraad zal ver gaderen op Woensdag 28 April des avonds (e 7 uur. 1. Ingekomen stukken; 2. Wijziging Gé- meenlerekening 1924; 3. Adres M. H. A. Juta inzake stratenaanleg; 4. Advies voor stel voor toelating assistente aan de school L.B. 5. Voorstel herziening verordeningen heffing en invordering leges6. Comptabili teit; 7. Verzoek ontslag H. Wilms als lid van de Commissie van Toezicht Lager On derwijs en voorziening vacature; 8. Voopi stel inzake overname wegen in Poelgeest;! 9. Reclames schoolgeld. Voorschoten. i Burgerl, S a n 3, Geboren; Adrianus Gregorius, vaq ft Karremans en H. C. van der Krocht. In den nacht van Zaterdag op Zondag is bij den landbouwer A. v. d. M., uit een stal verbonden met de woning een kaas ge stolen. Bij de politie is aangifte gedaan. Door de politie zijn een paar kooplie den aangehouden die in het bezit waren van een partij sigaren, niet voorzien van de ver- eisebte bandarolles, welke zij bij ingezete nen getracht hadden te verkoopen. De sigaren zijn in beslag genomen en tegen hen is proces-verbaal opgemaakt. De collecte voor de zending, gehouden in de Ned.-Herv. Kerk, 1.1. Zondag heeft opgebracht f 60. Sassenheim. Burgerl. Stand. Ge boren: Franciscus Cornelis, z. v. G. W. Rewrjk en H. Caspers. Margaretha, d. v. P. W. Meeuwissen en L. C. Kriek. Mar garetha Johanna, d. v. Th. J. v. d. Meij en C, J. de Groot. Theodora Elisabeth, d. v. P. Kniest en A. A. H. Giesbergen. Maria Elisabeth Hendrica Thpresia, d. v. J. C. v. Rei son en Ik' G. Vreeburg. Ondertrouwd; D. Nieuwenhuis, 31 jr. en II. G. Oudshoorn, 25 jr. Warmond Protest a ntsch fonds voor Ziekenhuisverpleging. In de zaal van „De Stad Rome" werd door genoemd fonds do algemeene jaarver gadering gehouden. De voorzitter, de heer M. de Vries opende de vergadering en ver zocht den heer Langelaar de notulen voor te lezen, welke onveranderd werden goed gekeurd. Bij monde van den secretaris wordt het jaarverslag uitgebracht, waaruit wij het vol gende vermelden: Ook liét tweede jaar is voor de Yereeni- ging vrij gunslig geweest. Het kas-saldo toch op 31 December 192-4 bedragende f 523.45, bedroeg bij sluiting van dit verslagjaar 1776.85, wat rond een stijging aantoont van f 250. Deze winst sproot echter in hoofdzaak voort, uit het betrekkelijk gering aantal ver- pleegdagen, dat ten onze laste kwam. Er werden 189 verpleegdagen, verdeeld over 7 personen uilbetaald. Een dezer verpleegden overschreed het maximum van 50 dagen met 3. In dit bijzondere geval, wat over meerdere opnamen in het Academisch Zie kenhuis loopt, kon hiertoe door het bestuur worden overgegaan, ingevolge het bepaalde in Art. 14 van het lluishoudelij- Regle ment. Het leden aantal bedroeg op 31 Decem ber 1924 198 (betalende; wij wonnen dit jaar aan nieuwe leden 38, tolaat 236. Wij verloren 3 leden door overlijden; 17 door vertrek naar elders, terwijl 2 we gens wanbetaling geroyeerd worden, totaal 22, zoodat op 31 December 1925 het leden aantal bedroeg 214, eene vermeerdering dus van 16 leden. Een drietal bestuursvergaderingen werden gedurende het vorcenigingsjaar gehouden, waarvan 2 in combinatie met de Commissie van Toezicht. Met de andere vereenigingen voor Zieken verpleging, uit den omtrek, werd langdurig en vaag geconfereerd in zake het overne men van elkaar's leden bij verhuizing, doch Warmond heeft zich tot heden nog niet met het ontwerp kunnen vereenigen. Door den voorzitter wordt den heer Lan gelaar dank gebracht voor zijn uitvoerig verslag en aan de vergadering gevraagd of deze zich kan vereenigen met het door het bestuur ingenomen standpunt in zake de op richting der Federatie. De heer Wilbrink verklaart mede namen de andere aanwezi gen, dat zij het bestuur dankbaar zijn voor zijn beleidvol optreden en zij daarom gaarne aan bet bestuur vrij mandaat geven om in deze de juiste oplossing te zoeken. Hel doel vindt spreker prachtig en hij brengt Leider dorp hulde voor het initiatief door haar ge nomen. Punt 4 der agenda, verslag van den pen ningmeester, dat op voorstel van de Com missie van toezicht wordt goedgekeurd geeft geen aanleiding tol verdere besprekin gen. Bij monde van den heer Zekveld wordt het voorstel „den penningmeester een grati ficatie te verleenen" nader toegelicht. Deze gratificatie is niet blijvend bedoeld, maar het verleenen cn het bedrag zal telken jare door de algemeene vergadering worden over wogen. De heer Bergman zegl deze gratificalie alleen te zullen aanvaarden, als deze be doeld is als een blijk van sympathie; beta ling voor zijn werk wenscht hij niet, dit gaarne voor het goede doel over. Aldus be sloten. Uit de nu volgende bestuursverkiezing, wegens het periodiek aftreden van den heer Langelaar, blijkt dat deze met algemeene stemmen is herkozen, welke herbenoeming wordt aanvaard. De verkiezing van een lid in de Commis sie van toezicht, wegens periodieke aflre- ding van den heer R. K. van Breda, welke ingevolge artikel 10 van het Huish. Regl. niet herkiesbaar was geeft tot uilslag dal de heer C. Wilbrink Sr. gekozen werd, welke benoeming eveneens werd aanvaard. Naar aanleiding van punt 8 der agenda, deelt de voorzitter mede, dat het drukken der Statuten en Huishoudelijk Reglement nog niet heeft plaat9 gehad en ook dat hier op nog niet de Koninklijke Goedkeuring is aangevraagd. Mei het oog op eventueele wij zigingen in vérband met de aansluiting bij de Federatie vraagt Hel bestuur machtiging van de vergadering dit weder te mogen uit' stellen. Aldus besloten. Nadat door den penningmeester is uitge legd, waarom hij weder nieuwe controle- kaarten heeft ingevoerd, wordt de vergade ring gesloten, Zoeferwonde. Reeds "gemimen tijd is de verstandhouding niet in orde tusschen de familie Van der H. en de "buurtjes S. aan Kippenbrug alhier. Meermalen moest de veldwachter al eens tusschen beiden ko men. Gisteravond was weer het kookpunt bereikt V. d. H. kwam thuis en dacht dat S. hem uitlachte. Zonder eenige woorden wisseling vooraf ging hij op hem toe met eon bijl én FiMe daarmede S. Je lijf. Ge-; lukkig werd hem dit door zijn dochlcr ver ijdelt doch een vechtpartij was toch het ge volg en S. die nogal gewond werd in 't ge zicht heeft daarvan aangifte hij den veld wachter gedaan. PLUIMVEE. Zorg en behandeling van kuikens. Als wij over ccn en ander gaan spreken, dan komen wij al dadelijk tol de vraag: „Wat is noodig om de kuikens uit hel ei tot volwassen dieren groot te brengen?" nierop antwoorden wij in do eerste plaats dat wij voor dit werk een zekere male van plezier moeten hebben-, zoodra het werk een last wordt, is het oogenblik van gevaar aan gebroken. Als gij voldoende liefhebberij bezit in de welvaart van kleine leventjes, die zoocvcn uit den dop te voorschijn kwamen, dan be staat er geen gevaar, dat gij niet uw best zult doen, deze kuikentjes nu ook groot te maken. Dit kost wel werk, maar als gij ziet, dat uw arbeid niet ijdel is, zult gij alle opoffe ringen gaarne voor lief nemen. Indien gij evenwel niet gewillig zijt om koude, regen en wind te trotseeren voor uw kleine kui kentjes, om zeker te zijn, dat utv kuikentjes goed bezorgd en verzorgd zijn, dan raad ik U aan om er nooit mede te beginnen, want half-werk loopt gewoonlijk op misluk king uit. Liefde voor het werk, laaie volharding, zijn wel de eerste factoren, die noodig zijn om succes te verwachten. Het is moeilijk voor iedereen vaste regels voor te schrijven, maar als wij een goede dosis gezond ver stand gebruiken dan zal de verzorging, rein heid en behandeling zeker nicls te wenqplien overlaten. Als gij nu denkt, dat gij de kwaliteiten be zit om, zeg 12 kuikens groot te maken, dan zult gij even gemakkelijk 50, 100 en meer, kunnen groot maken,. Hel werk is heusch niet zooveel meer. Ondervinding in het kleine maakt ons bekwaam voor het groo- tere. Men krijgt er later een zekere handig heid in om met kleine kuikentjes te werken. Laten wij niet te hoogmoedig zijn om goe den raad en practisch wenken aan te ne men van personen, dio vele dingen door on dervinding geleerd hebben. Dit kost u niets; dit vermindert uw verlies en voert uw batig saldo omhoog. De man (of vrouw) die nog de oude systemen wil handhaven, zal aanstonds achterblijven. Als gij 20 jaar geleden aan menschen zoudt gezegd hebben, dat gij een aantal eendags-kuikens een reis van 36 uren wildet doen maken, dan zou men U uitge lachen hebben, indien gij zoudt mecnen, dat er één levend zou aankomen. En vandaag gebeurt dit, en de diertjes komen allen springlevend op de plaats van beslemming. Natuurlijk heelt do verpakking hiermede wel iets of laat ik zeggen veel mede le doen. Als gij een broedmachine hebt of denkt aan te schallen, dan moet gij daarbij een kunslmocder hebben, want men heeft niet altijd broedsche bennen, wanneer deze noodig zijn. Een kunstmoeder zal U van groot nut zijn en U voor schade vrijwaren. De kunstmoeders, die op do een of andere manier verwarmd kunnen worden, zijn de besle. Als gij eenmaal de kuikens hebt, doe dan uw uiterste best om deze groot te ma ken. Zie, dat de eieren van edele dieren ko men als deze uitkomen zult gij het da delijk kunnen ziendat er leven cn le venskracht en levensmoed in zit. Gij Hebt gedurende het werk der broedmachine ruim schoots tijd gehad om de kunstmoeder voor de ontvangst der kuikens gereed te maken. De thermometer slaat nu van 95 tot 100 graden. De bodem, waar het kleine goedje rondstapt zal dan 3 graden minder zijn. Houd deze warmte op, voor 7 tot 10 dagen en zie dat de warmte niet gedurende de nachtelijke uren minder wordt, dit zou ge vaar voorspellen. Dit zou kunnen maken dat de kuikens die gevaarlijke ziekte van witte diarrhee kunnen krijgen, waaraan zoovele kuikens ontijdig slerven. Als gij de kunstmoedcr voor reiniging opent, let er dan op, dat gij geen onlrissche lucht ruikt; dit is een gebrek aan versche lucht en gebrek aan zuurstof, wat de diertjes zoo noodig hebben voor de longen. Wij dienen u ook nog te zeggen, dat de bodem van de kunstmoeder met een laag kaf bedekt moet zijn, zeg 5 c.M. dik; de koude kan dan niet zoo doordringen van on der. Gij kunt de diertjes de eerste paar da gen voeden door een stuk grof papier njer te leggen, waar gij de grutjes op uitstrooit. Voer beetje bij beetje. Het geschikte kuiken- voer vindt gij steeds geadverteerd in onze Groene. Als gij melk kunt te drinken geven, dan hebben wij dit steeds beter gevonden dan water. Zorg dat de kuikens niet in de drinkbakjes kunnen slaan ook hiervoor kan men wel iets maken als men geen kui- ken-drinkbakjes heeft. Bij het fijno kuikenvocder kunt gij ook de onbevruchte eieren gebruiken, hard gekookt, fijn gemaakt met een vork, met dop en al. Het zal u betalen als gij uwe dieren bel beste voert wat de markt oplevert. Laat zuinigheid hier niet moeder wijsheid bedriegen 1 Wij verkiezen slecds droog voeder boven slobberige kost, wat meer gescliikt is voor varkens dan voor kuikens en groeiend pluimvee. Beter pluimvee, meer eieren, blijven de leuze. GEVEILDE PERCEELEN. Gehouden verkooping in bet Notarishui^ op Vrijdag 23 April 1920, ten overstaan Van: 1. A. D. Vógb, Notaris le Leiden, Hooge Rjjndtjk 204, kooper J. 11. Buningh q.q., voor f5500; Hoogewoerd 94, H. v. Leeuwen voor f4265; Kalvermarkt 11, J. Warnaar, Voor f1885; Kalvermarkt 10, D. G. 9. Poeliejoe q.q. voor f3110; 2. B. H. Stumpel, Notaris te Leiden: Largebrug 32, L. Valk, voor f 3550; Morse h- weg 57, J. SVagemaker, voor f3470; Oranjeu gracht 127, O. Schelf ere, Vooij f1300: id. 133, I. m ïoox f1325, De'Norge. r De Italiaansehe minister van Luchtvaart heeft uit Leningrad het volgend telegram van kapitein Nobile ontvangen: Uit Spitsbergen hebben wij het bericht ontvangen, dat de hangar eind April gereed zal zijn. De landingsmast zal op 2 Mei gereed zijn, behoudens onvoorziene one, tan- digheden. Eenige Italiaansche arbeiders, specialiteiten op dit gebied, die op 20 dezer, op Spitsbergen zijn aangekomen, zullen da werkzaamheden bespoedigen. Te Vadsö ia alles reeds voor da ontvangst der „Norge" gereed. De tweede commandant van de „Norga" Larssen, heeft een telegram van Aniundsenl ontvangen, waarin deze hem mededeelt, dat hij op 20 dezer op Spitsbergen is aange komen, doch dat de landingsmast en da loeds nog niet gereed zijn voor de ontvangst van het luchtschip. Om die reden heelt Lars- sel besloten het vertrek van de „Norge'' uit Gatsjina nog een week uit te stellen en eerst op 30 April te vertrekken, tenzij de weersomstandigheden dan ongunstig mochten zijn. SCHEEPSTIJDINGEN. STOOMVAART-MIJ. „NEDERLAND". KRAKATAU, htuisreis, 20 "April te Londcf verw. CELEBES, 24 April v. Amst. te Port Said. SINGKEP, thuisr., 24 April te Genua. SUMATRA, thuisreis 24 April van Tjilaljap', ROTTERDAMSCHE LLOYD. SLAMAT, uitreis, pass. 24 April Qucssant, BLITAR, 24 April van Java te R'dam. PATRIA, 24 April van R'dam le Batavia, SIANTAR, thuisreis, 26 April te Suez ver* wacht. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. NOORDERDIJK, 22 April van Los Angelos, n. R'dam. STOOMV.-MAATSCH. „OCEAAN". PATROCLUS, Japan n. R'dam, 24 April la Shanghae. HALCYON-LIJN. STAD ARNHEM, 23 April van R'dam If Hamburg. KON. PAKETVAART-MAATSCHAPPIJ, VAN CLOON, arr. 24 April te Belawan, HOLLAND—BRITSCH-INDIE-LUN. RIDDERKERK, uilr., pass. 24 April GibraJ* tar. I BOVENKERK, thuisr., 23 April v. Hamburg, HOLLAND—AFRIKA-LUN. MELISKERK, uilr., 22 April te Beira, HOLLAND—OOST-AZIE-LIJN. ALDEBARAÏJ, uitr., 24 April te Sabang, ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA-LIJN. ZIJLD1JK, thuisr., 22 April van Santos, ALHENA, 23 April van R'dam te Hamburg, JAVA—CHINA—JAP AN-LIJN. TJIKEMBANG, 24 April v. Java te Shang* hae. i KON. HOLL. LLOYD. GELRIA, thuisreis, 26 April te Santos yeS» wacht. .1 KON. WEST.-1ND. MAILDIENST. VULCANUS, thuisreis, 22 April van Cil-r racao. i ALMELO, Chili n. Amst., pass. 22 April da Azoren. KON. NED. STOOMBOOT-MIJ. ORESTES, 24 April van Constanza te Dulai kerken. NEDERL. EN VREEMDE SCHEPEN. WAAL, 23 April van San Carlae te CadiJ, KELBËRGEN, 22 April van Barry te Genua, ALBLASSERDAM, 23 April van Riga O, Gent. VECHT, 23 April van Bilbao n. R'dam, j TANGER, 22 April van Cuxhaven n. Majt rokko. RANDWIJK, 23 April van Gollo Aranci le Huelva. I WITTE ZEE, 23 April van Swansea n. Na< pels. JONGE Anthony, 23 April van R'dam W, Alicante. I NIEUWE UITGAVEN. Van A. W. Bruna en Zoou's Uiig. Mij. te Utrecht ontvingen wij: Oom Saai door Ilaliwell Sutcliffe, prijs gecart. f 1.25. Van Nijgh en v. Dilmar's Uiig. Mij. (e. R'dam, Taalwerk voor de Chr. School (slot- slukje) door J. Lens en A. Ooslerwijk. Van Gebroeders Hoitsema te Groningen „Copie en correclie", handleiding bij hel persklaar maken van handschriften en hef corrigeerenvan drukproeven, door mr. F. ff, van Ommen Kloeke, in den handel verkrijg baar van den prijs van 11.60. Van de la. Ilolkema en Warendorf (e Amsterdam Jluismuscli" door Willy Pélil- Ion, geïllustreerd door Nelly Heyligers, prijs gebonden f 2.90. Van „De Spieghel", Uitgeversbedrijf lei Amsterdam, „Onze Hollandsehe Molens". Déze goede en goedkoope uitgaven (prijs f 3.60) die moet bedragen tot het behonu van de molens in Nederland, zal zeker zijn weg wel vinden. Van W. J. Thieme en Co., Uilgevers te Zutphen „Uit het grijs verleden",door A, Sixma van HeemstraSchimmelpenninck, met platen van J. G. Kesler. „Peter de Groote" in Holland 1697-^ 1698. Een historische schels door Boris Raplschinsky. „Ilabinsaran", Eet land van den zonne straal, mijn leven onder de Balaks door H, J. Köhler. 1 Deel II van Mythen, en legenden van China,, door E. F, Chalmers Werner voori Nederland bewerkt dooT J, W. Scholman eK gekleurde illustraties van Chineesche tee kenaars „Grondbeginselen der plantenveredeling,. Bewerkt naar Baur, door J. A. Y, Riel 1. nriis geb'onden 12,25; 3-Zt -

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 7