GEMENGD NIEUWS. KUNST EN LETTEREN. RADIO-PROGRAMMA. KERK- EN SCH00LNIEUWS. 3170 leden legen 3853 op 31 December 1021 Het jaarverslag werd ten slotte goedgekeurd. De. secretaris, de heer J. Nauta uit Am- steradm, deelde mee, dat het volgend jaar te Amsterdam een internationaal congres van Christelijke kantoorbediende zal wor den gehouden. De heer Amelink, secretaris van het Christelijk Nationaal Vakverbond, hield 'n korte rede, waarin hij wees op den arbeid van het Christelijk Nationaal Vakverbond en meedeelde, dat de vermoedelijke ver meerdering van het ledental van het C.N.V. over het eerste kwartaal van dit jaar 600 zal bedragen. De teruggang is dus tot stand gekomen en is er thans weer vooruitgang. Na uitvoerige beraadslaging met 61 tegen 14 stemmen is aangenomen een bestuurs voorstel tot contributieverhooging. Als bestuursleden werden herkozen de heeren G. Baas Kzn. te Amsterdam. L. Bosma te Leeuwarden, W. E. van der laan te Groningen en II. van Cittort te Leiden, terwijl als zoodanig gekozen werden de heeren H. J. Vermeulen en Z. Bras Jr., hei den te Rotterdam. Mot het oog op den tijd werd besloten het onderwerp „Onze actie in do naaste toe komst in verband met de economische ver houdingen", waarover de voorzitter een in leiding zou houden, ditmaal niet aan de orde te stellen, doch te behandelen in de districtsvergadcringen. Na rondvraag werd daarop de vergadering gesloten. Bond van Kinderzangkoren. Zaterdagmorgen is te 's-Gravenhage de algemeene vergadering van den Bond van kinderzangkoren gehouden onder leidin; van den voorzitter, den heer C. A. 't Hart. Door den trein gedood. De 55-jarige hoofdconducteur G. uit Roosen daal sprong Zaterdagavond in het station D. P. te Rotterdam' uit den bagagewagen van den Parijschen trein, voor deze stil stond, en viel onder het eerste personen rijtuig. De wielen gingen hem over 't hoofd en hij was dadelijk dood. Vreemdeling uitgezet. Za terdag vervoegde zich aan het politiebu reau aan de Groote Pauwensteeg to Rot terdam een man, die een zeer fantastisch verhaal vertelde, wat later bleek waar te zijn. De man deelde mede, dat hij den vo- rigen avond in een dancing aan den Schie- damschedijk aangesproken was door zeke ren T .B., een Oostenrijker van geboorte. B. had hem voorgesteld bij een juwelier op den Schiedamsehedijk een inbraak te plegen. Hij toonde den man een revolver en zeide, allen die hem in den weg zou den staan overhoop te zullen schieten. Wa ren zij dan in het bezit van het begeerde goud en zilver, dan wilde de man met een motorboot, die in de Maas lag, naar Enge land oversteken. Waren er eventueele man nen op de motorboot, dan zouden dezen overrompeld, gekneveld en overboord ge worpen worden. Tot zoover het verhaal. Hoewel de politie het verhaal zeer fan tastisch voorkwam, trok deze op onder zoek uit. ;s Middags werd de man op den Schie damsehedijk gearresteerd en1 bij fouillee- M'ing werd op hem gevonden een pistool, j geladen met zes scherpe patronen, eenige trossen touw en een nieuwen reisgids voor De bond heeft 23 afdeelingen, waarvan er J Lenden. Do vreemdeling is ter beschikking 18 ter vergadering vertegenwoordigd waren. De jaarverslagen werden goedgekeurd- Het financieel verslag wijst een voordee- lig saldo over 1925 aan van f 187; het saldo in kas was op 1 Januari 1926 f472. Bij de bespreking van het jaarverslag werd door den afgevaardigde van de afdeeling leiden eenige critiek geoefend op de samenstelling der muziekcommissie. Bij de bespreking van het beleid van het hoofdbestuur werd gewezen op een crisis in de afd. Nijmegen, ten aanzien waarvan de vraag gesteld werd of het hoofdbestuur stappen kan doen ter voorkoming van een scheuring. De voorzitter antwoordde, dat dit punt overwogen wordt De hoofdbestuurder, die door Nijmegen werd aangewezen, heeft zich teruggetrokken. Besloten werd dat inplaats van Nijme gen af afdeeling Assen zal worden aange wezen voor het benoemen van een hoofd bestuurslid. De auder-e benoemende afdee lingen bleven dezelfde. geateld van den Vreemdelingendienst; en i zal op transport worden gesteld naar Wee- i nen. („Tel.") Dordtsche firma benadeeld. De politie te Rotterdam heeft aangehouden en in bewaring gesteld den 33-jarigen kan toorbediende J. D. uit Dordrecht, die ten na- deele van een Dordrechtsche firma een be drag van f 2000 heeft verduisterd. De man had dit geld in kleine bedragen geïnd, doch niet verantwoord. Ontrouw kassier gear resteerd. Door de recherche te Rotterdam is aangehouden de 24-jarige D. van J. uit Rijswijk, die ten nadeele van een stoomboot onderneming aan de Leuvehaven pl.m. f 5000 aan vrachtgeld heeft verduisterd. De man heeft het geld bij kleine bedragen van den walbaas en van agentschappen van de ondernemingen ontvangen en niet verant woord. Overreden en gedood. Zaler- Nadat verschillende wijzigingen waren dagmiddag heeft op den Bergweg te Rotter nfffihn<<Kl in rift r. nil! An nn Kn Uli.nKAll - aangebracht in de statuten en het huishou delijk reglement, werd de vergadering ver daagd. ttSimavi". Onder hel bestuur van de heeren dr. II. Bervoets, Zeist, voorzilter; prof. dr. N. Swellengrebel, Aerdenhout, vice-voorzit Ier; dr. G. U. Ariens Kappers, Amsterdam, tjersle secretaris; jhr. F. J. E. V3n Iennsp, Amster dam, cersle penningmeesterdr. IL Colen brander, Heemstede; dr. J. A. Jlovy, Utrecht; dr. G. Rover, Amsterdam; dr. J. v. d. Spek, den Dalder; ar. P. J. Waardenburg, Arnhem, en mej. M. D. van Hoogstraten, Zeist, Parklaan G, administratie e. heeft zich gevormd de vereeniging Siraavi (Steun In Medische Aangelegenheden \oor Inheem- schen), welke zich ten doel stelt geneeskun dige -hulpverschaffing aan en geestelijke op heffing van de Inheemsche bevolking in Nederl. Oost- en West-Tndiö. Geen Directeur-Generaal bij Landbouw? ïn zijn antwoord op het afdeelingsverslag dor Eerste Kamer over de begrooting van Binnenlandsche Zaken en Landbouw zegt de minister o.a., dat hij er toe overhelt het ambt van directeur-generaal van den Land bouw niet te herstellen. Hij geeft aanvan kelijk do voorkeur aan de instelling van een vaste commissie van advie9 voor land en (uinbouwanngeiegenaeden. Dit denk beeld is aan de groote organisaties voorge legd. Bij de vaststelling van de begrooting voor 1927 zal, naar de minister zich vleit, de zaak beslist kunnen worden. Tegen de Parasieten der Liefdadigheid. In de Memorie van Antwoord op het voor- loopig verslag der Eerste Kamer over de be- grooling van Binnenland9che Zaken, zegt de minister met betrekking tot het tegen gaan van misbruiken bij openbare inzame lingen het volgende: De vraag, of en zoo ja, welke maatregelen van regeeringswege zouden kunnen worden getroffen, len einde misbruiken bij openbare inzamelingen tegen te gaan, heeft reeds de aandacht van den minister. Hij zal gaarne overwegen in hoeverre het denkbeeld om voortaan het plaatsen van oproepingen in de nieuwsbladen, of het verspreiden van circulaires^ter verkrijging van geldelijken steun voor liefdadige doeleinden afhanke lijk te doen stellen van een vergunning, voor verwezenlijking vatbaar is, c.q. of de ge- heele materie bij de wet ware te regelen. Omtrent een en ander zal het advies van de Armencommissi, worden ingewonnen; voorts zal de minister te dezer zake met zijn ambtgenoot van Justitie in overleg tre den. De gewone audiëntie van den Minis ter van Arbeid, Handel en Nijverheid zal op Donderdag 29 April niet plaats hebben* RECLAME LIJSTENMAKERIJ ,J)E CONCURRENT". Profiteert van den grooten uitverkoop van Spiegels, Schilderstukken; omlijsten van platen, foto's enz. Voor jubileumplaten f 1.25. Alléén HAARLEMMERSTRAAT 62. 3431a dam een doodelijk ongeluk plaats, gehad. Het 7-jarig meisje J. A. S., wonende in diezelfde straat, wilde voor een aankomenden auto de straat oversteken, doch werd gegrepen. Een der wielen ging het meisje over het hoofd. In zeer ernstigen toestand is het kind naar het ziekenhuis aan den Bergweg over gebracht, waar het na aankomst reeds bleek te zijn overleden. Brand aan boord. Aan boord van het Engelsche s.s. „Athelbeach" op reis van Antwerpen naar Rotterdam, is brand uitgebroken. De brand woedt in de bunkerkolen en stookplaatsen. Men tracht het vuur met eigen middelen in bedwang te houden. De sleepboot Goliath is ter as sistentie vertrokken. Het s.s. stoomt naar de reede van Vlissingen op. Inbraak te Haar le ni. Een waker van den nachtveiligheidsdienst in cle Kromme Elleboogsteeg te Haarlem, vond op een nacht onlangs de deur open van het perceel van de koffie- en theehandel Kremer. Hij waarschuwde zijn inspecteur, die hem voor de deur posteerde, den boek houder der firma haalde en de politie waar schuwde. Eenige keeren werden kantoor en pakhuis doorzocht, maar er werd niets ver dachts gevonden. De brandkast was onaan. gei'oerd. Bovendien werden ook geen an dere sporen van braak gevonden. Heden morgen bleek echter, dat uit een toonbank lade een f 200 was ontvreemd. Des nachts had men wel gezien, dat die lade open stond. De inbreker of inbrekers hebben blijkbaar geweten, dat er geld geborgen was. f 9000 verdwenen. De eige naar van een hotel op den Amstel te Am sterdam heeft bij de politie aangifte ge daan, dat te zijnen nadeelo negen bilje# ten van f 1000 gestolen zijn. Deze bevonden zich in een enveloppe, die in een ongesloten kast lag. Tegelijk met het geld is een huis knecht verdwenen. Branden. Te Wageningen is de schuur achter het landhuis Avondwake van den heer A. A. Zeiler geheel verbrand. Een broedmachine, hooi enz. ging mede verloren. De brand is ontstaan door het omvallen van een petroleumlampje. Het verbrande was verzekerd. Toen de vrachtrijder P. Versluis le Wer kendam in den stal zijn auto aanzette, vloog deze plotseling ïn. brand. Het vuur deelde zich aan het gebouw mede, dat geheel in de asch werd gelegd. Versluis kreeg lichte brandwonden. Door onbekende oorzaak is de arbeiders woning van P. v. S. op de Molenheide tot den grond loe afgebrand. Een geit en kippen kwamen in de vlammen om. De fraude te Wehl. Omtrent de verduisteringen, gepleegd door K. T., ambtenaar ter secretarie te Wehl, verluidt nader, dat die verduisteringen gepleegd zijn in zijn kwaliteit van agent eener spaarkas. Tal van landbouwers zijn gedupeerd. De gemeente is waarschijnlijk niet benadeeld. Omtrent de hoegrootheid van de zoekge- brachle gelden valt nog niets te zeggen. Zate-rdag is een 9-jarig meiï- je, dat zich in een. treincoupé bevond, ko mende van Goes, onder de gemeente 's Heer 'Arendskcrke .uit den in ïollo yaart zijnde trein gevallen, doordat het portier plotseling openging. Het kind is, deerlijk aan het hoofd gewond, naar het ziekenhuis te Goes overgebracht. Bloedvergiftiging. Te Noorbeek (L.) is overleden tengevolge van bloedvergiftiging, ontstaan door het open krabben van een puistje aan den neus, de heer J. H. Notermans, secretaris dier ge meente. Een brutaal stukje. Op het dak van het vrachtgoederenbureau der Ned. Spoorwegen te Leeuwarden was een lood gieter aan 't werk. Een kar met eenige gereedschappen stond beneden te wachten, leder, die den man daar ijverig bezig zag, dacht natuurlijk, dat hij daai1 werkte in opdracht van den betrokken opzichter, en men liet den man rustig zijn gang gaan. Groote stukken lood werden onder groot geraas van het dak gescheurd en op de kar geladen. Met een flinke partij lood reed de man tenslotte weg. Een paar rechercheurs, die later den man met al z'n lood door de stad zagen schui ven, keken elkaar eens aan. De voerman was him niet geheel onbekend. Ze hielden hem aan en nu bleek al gauw, meldt het ,,L. Nbld.", dat de zaak niet zuiver nas. De rechercheurs stelden een onderzoek in en hoorden, dat niemand op dracht had gegegeven tot herstel van 't dak en dat dus de aangehoudene op klaar lichten dag een brutalen diefstal had ge pleegd. De man, de 34-jarige P. van D., heeft nog meer looddiefstallen op zijn geweten. De rechercheurs berekenden, dat hij den laatstcn tijd minstens een 4 h, 500 kilo van dit goedje gestolen heeft. Ben ik hier teracht? Het gebeurde bij de zitting van een armbestuur, 't Was even rustig. De heeren staken 'n si gaar op en zaten daarna, lellcrlijk en figuur lijk, te blazen. Een bescheiden tikje op de deur. Na het geroep „binnen" kijkt een dames- hoofd om den hoek en treed schuchter een elegante dame in bontjas, bonthoed en loo pend op zwart verlakte schoenen, omhullentl voeten licht gekoust, het zaaltje binnen. Nu ontwikkelt zich het volgend gesprek: Ben ik hier teracht, zegt de elegante dame, bij het armbestuur van Ja, mevrouw, antwoordt de voorzitter, gaat u zitten. De voorzitter meent een bestuurderesse van een charitatieve vereeniging voor zich te zien. Een douairière, een baronesse of zoo iets, die over een of andere partij komt spre ken. Er zijn nu eenmaal van die mensch- lievende naturen. Hij gevoelt zich prettig, 'n Koude avond, laat, in een uithoek van de stad en dan zulk een belangstelling. Hij gaat voort: Wat is er van uw dienst, mevrouw? Niels, niets meneer. Ik kom voor „moedor' Meteen wordt de mantel losgeknoopt, een pruimkleurige japon wordt zichtbaar en voor de heeren goed begrijpen, wat er gaat ge beuren, zit de voorzilter met de bedeelings- cedel van „moedar" in zijn handen, hem door de liefhebbende, elegante dochter met ■n schuchter glimlachje overgereikt. De penningmeester verricht het noodige en twee gulden rijker verlaat de „douairière" het lokaal, na een genadigen groet. Armbestuur, eenigszins onthutst, blaast weer. Toch een gezellige tijd tegenwoordig! (Tijd.) „Lieve juffrouw, ik heb hier gisteravond mijn hart verloren. U hebt het in uw bezit." Dame: „Abuis, mijnheer, maar ik wil wel onderzoeken of een der dienstbode a het misschien heeft gevonden." Ellen Key. t Te Stockholm ie 75 jaar oud, overleden de bekende Zweedsche schrijfster Ellen Key. ELLEN EET. Deze Zweedsche schrijfster, sociale werk ster en paedagoge werd in 1840 op het land goed Sandsholm geboren. De belangrijkste werken van Ellen Key zijn: Menschen, Essays, Misbruikte vrou wenklacht, De eeuw van het kind en De ethiek van liefde en huwelijk en Levens lijnen. „De Eeuw van het kind" is wellicht haar meest bekende werk. De titel is tot een gevleugeld woord geworden. Do laatste jaren leefde Ellen Key op „Strand" een buiten bij Nivastra. PAUL SCHRAMM. Vijlde Abonnements-Concerb Intern. Concert Dir. Ernst Kranss. Daar het onmogelijk ia gebleken het uit-' gestelde concert van het Bresdener Strijk kwartet nog dit eeizoen ia doen plaats vinden!, ia voor het vjjlde abonnementsconcert ge ëngageerd de beroemde Weensche pianist Paul Schramm, die gedurende de laatste maanden in on9 land overal geweldig succes had. Paul Schramm heeft voor Leiden een Beethoven-programma gekezsn, waarvan wij da bijzonderheden nog tullen melden. Abonnementsconcerten. Directie Dr. G. de Koos. Zevende seizoen. Wederom zullen in het seizoen 1926-27 vjjf abonnementsconcerten door de Hol]. Concertdirectie Dr. G. de K003 te Leiden worden gegeven. Voor deze concerten zijn weder een keur van artisten geëngageerd. Deze serie is als volgt samengesteld: Vrjjdag 22 October 1926 de Amerikaan- sche pianist Harold Bauer. Het tweede concert zal worden gegeven op Vrijdag 26 November 1926 door den Duitschen violist Josef Wolfsthal. In 1927 zal het 100 jaar geleden zijn, dat de groote Beethoven stierf, ter herinne ring waarvan in geheel Nederland herden kingsconcerten zullen worden gegeven. Op Vrijdag 28 Januari 1927 zal n.l. een Beet hoven-avond worden gegeven door net Pa- rjjsefle ensemble het Capet-Kwartet Op Vrijdag 25 Februari 1927 wordt het vierde concert gegeven door de zangeres Vera Janacopulcö. Terwijl tot besluit van dezs serie op Vrijdag 11 Maart 1927 het volledige Cor.ceit- gebouw-Orkeet onder leiding van Willem M engelberg zal optreden. De abonnementsprijs voor deze prachtige concertserie zal wederom f 10 (allee in begrepen) bedragen. Voor zoover de beschikbare plaatsruimte dit toelaat, zullen per concert losse kaarten worden verkocht tegen den prjjfe van f2.50 r'cs rechten, bohalve voor het concert te geven door het Concertgebouw-Orkest, waar van de priji3_ f5 plus rechten bedraagt. De inschrijving voor deze concerten is opengesteld bij de Firma J. M. Eggers, Eotermarkt 14, te Leiden. De concerten zullen wederom worden gegeven in de Stadsgehoorzaal. VOOR DINSDAG 27 APRIL. Hilversum, 1050 M. 12 uur en 7.30: Politiebcr. 6.307.30: Engelsche les door den heer Fred. Fry 7.45 en 10 uur: Pers berichten 8.10: R.-K. Radio-omroep. Spreker zeereerw. pater M. Molenaar M S C. te Sittard, over: De Katholieke Drankbe strijding. Medewerking van den weled. heer P Thissen, tenor, te Rumpen (Limburg) er. het H. D. O.-orkest, o. 1. v. Fr. Lupgens 3. Recit. en aria uit „Die Schöpfung", Handel „Und Gott schuf den Menschen": 2. Recit. en aria uit „Joseph", Mfihul. „Vainement Pharaon"; 3. Aria uit „Der Messias", Han del. „Er weidet seine Heerde"; 4. La donna mobile uit „Rigoletto", Verdi. Daventry, 1600 M. 10.20—12.20: Con cert door het radiokwarlet en solisten (so praan, bariton, viool) 12.201.20: Lunch- muziek 2.35: Lezing: Elementary music and musical appreciation 3.20: Lezing: The pros and cons of (he car 3.35: Or kestmuziek 4.05: Kinderuurlje 4.50: Lezing: Do we know how to pronounce English? 5.20: Dansmuziek 6.20: Tijd sein, weerber., nieuws, Fransche lezing 6. 45: Pianocomposities van Bach 7.25: Frogramma door De Rooslers 8.20: Speech door Lloyd George a. h. 10de diner van de London Head Teacher's association 8.40: Orkestconcert 8.50: Weerber., nieuws 9 uur: lezing: Music and the ordinary listener 9.20: Orkestmuziek, F. Titterton, tenor 9.5011.20: Dansmuziek Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 1150: Concert Lucieii Paris (piano, viool, cello) 4.05: Solistenconcert 7.35: Engelsche lés 8.05 Concert „Radio art et pensee". Koningswusterhausen, 1300 M. 7.50: Rokoko, A. Ehlers,cembalo. R. Langer, de clamatie; E. Prill, fluit: E. v. Catopol, so praan 9.5011.20: Dansmuziek. Brussel, 264 M. 4,20: Orkeslconcert 20: Concert, orkest en Rubeau, tenor 7.50: Lezing: Les tresors d'art de Bruxelles (les musées) 8.30: concert 9.20: Nieuwsber. Munster, 410 M. 12.351.50: Concert 3.505.20: Kamermuziek van Mendels sohn door strijkkwartet 5.20: Lezing: Tierleben in holien Norden 5.50: Lezing 6.207 uur: Ilaliaansche les 7.20: Spaansche le9 8.05: Lezing 8.35: Spaansche avond, Spaansche muziek cn zang. Tot slot „A loc toros", stierkamp. Afscheid ds. Tichelaar te Leiderdorp. Gistermiddag nam ds. Tichelaar afscheid van de Ned. Herv. Gemeente te Leiderdorp. Vocp deze gelegenheid had Zijn Eerwaarde tot tekst gekozen het 20ste vers uit het 20ste hoofdstuk uit het Evangelie van Johannes en wel deze woorden „De discipelen waren dan verblijd als zij den Ileere zagen". On derwijs de gemeente de voorzang Psalm 84, verzen 1 en 2 aanhief, beklom ds. Tiche laar den kansel. Alvorens de zegen werd uitgesproken, werden gelezen de 12 Artike len des Geloofs en Psalm 27. Na het gehou den voorgebed, zegt de scheidende leeranr. dat hij, wat hem boven op het hart ligt, voor de predikatie zal uiten, en niet daarna. In de eerste plaats zijn dank voor al de lielde en vriendschap, die hij heeft mogen ondervinden in den tijd, dat hij- hier mocht arbeiden. Dat dit zoo wa9, daarvoor komt God den Heere bovenal den dank toe. Waar om gaat gij heen, en moeten banden worden losgemaakt, zal zeker de vraag zijn. Begeerd is door mij dit niet, nog minder ge zocht, ook niet om eer of geldzucht, maar in een gelooviga beslissing is aan den roep naar een andere gemeente gehoor gegeven. Vervolgens werd de opgegeven tekst ont wikkeld. waarin de grondtoon was, dat door hem steeds de gemeente voor oogen was ge steld: Gods boodschap in het heil van Chrislus voor te stellen. Zal er vrucht op dezen arbeid zijn? Wij roemen niet, doch komen ook hierin ïn de schuld bij God. Wij kunnen planten en nat maken, doch Gods werk is het te doen groeien Na het uitspro ken den rede werd een persoonlijk af. scheidswoord gesproken tot het hoofd der gemeente en de beide wethouders, die tegen woordig waren. VeTder tot den consulent ds. Jakobs uit Hoogmade, ds. Veldhoen, ringpredikant te Alphen en ds. Beekenkamp te Leiden als bestuurslid van het kinderhuis „Voordorp" alsmede tot den kerkeraad en verschillende collega's. Deze brachten we, derkeerig hun beste wenschen en zegenbede voor ds. Tichelaar over. Ouderling M. Splin, ter voegde daarna nog eenige gevoelvolle woorden daaraan toe, waarop de schare den vertrekkenden herder en leeraar Psalm 121 het laatsle vers, toezong. Het kerkgebouw was eivol, zoodat velen zich met een staanplaats tevreden moesten stellen. Afscheid ds. Barthel te Aalsmeer. Zondagmorgen hield ds. 11. C. Barlhel, predikant bij de Doopsgezinde Gemeente te; Aalsmeer, die het beroep naar Twisk en .Medemhlik heeft aangenomen, in het vei, lingsgebouw van de C. A. V. zijn afscheids, predikatie. Het groote gebouw, waarvan ge, bruik werd gemaakt, omdat de nieuwe kerk nog niet voltooid is, bleek inderdaad te klein te zijn om de groote schare belangstellenden te bevatten. Als een bewijs dat ds. Barthel hij velen zeer gezien was, moge dienen, dat ook de burgemeester onder de aanwezigen werd opgemerkt. Nadat z.eerw. de godsdienstoefening met gebed geopend had, werd gezongen Gez. 118 1 en 3, en zeide hij: Leden en belang, stellenden van de Doopsgezinde gemeente, vrienden en vriendinnen: Bijna 10 jaar was het mij gegeven de gemeente te leiden. Looft den Heer mijne ziel cn vergeet geen van' zijn weldadigheden; geen van deze in deze 10 jaar. De dominé had tot tekst gekozen Joh. 15) 2de helft van vers 15: „Ik heb u vrienden genoemd; al wat ik van Mijn Vader heb gc-j hoord, dat heb ik u bekend gemaakt", en zeide: Dit was het afscheidswoord van Jezus van de discipelen; ik heb lang ge, zocht om een Bijbelwoord te vinden, waar-, in ik m'n afscheidsrede kon bevatten en met huivering die woorden gekozen, omdat ik mij niet gaarne zou willen verhellen om op gelijke hoogte van Jezus deze treffend?' woorden te gebruiken. Aan het einde van z'n rede bracht ds, Barthel een hartelijk woord van dank aan' den Kerkeraad voor de medewerking en d? prettige samenwerking, gedurende zijn ver, blij! in de gemeente Aalsmeer ondervon, den, aan den koster, den organist en den voorganger voor de betoonde vriendschap en de toewijding, waarop zij steeds hun taak hebben vervuld, aan de catechisanten voor de vele bewijzen van waardeering en vriendschap en aan den Jongerenkring voor de prettige en hartelijke wijze waarop zij hebben medegewerkt om het hem in het in de Govert Flinckslraat te Amsterdam brak in perceel No. 101 Donderdagavond brand uit op de vierde verdieping, waar het gezin van den sigarenmaker G. W. Kragten, bestaande uit man, vrouw en drie kinderen verblijf hield. Op onze foto ziet men links het zoontje Wilhelmus en rechts het doch tertje Catharina, die beiden bij dezen brand om het leven kwamen. Ook geven wij een foto van 't huis. waar de brand woedde. 2—2

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 6