remisestand, waardoor hem den 3den prijs ontging. J. Vermeulen heeft in dit tournooi gefaald. Gerekend werd op een nek aan nek race tusschen hem en B. Slegtenh'orst. doch hoe anders is het uitgeloopen. Zijn gezondheids toestand liet zooveel te wenschen over, dat hij er na de 3de ronde reeds zoo goed al3 uit was. Deze talentvolle positiespeler, ver toont door zijn gedurfd spel een staaltje van zijn kunnen terwijl zijn kennis van het eindspel zoodanig is. dat hij hierin door allerlei finesses tracht te winnen en het den tegenstanders niet gemakkelijk maakt. Thans door zijn slechte eezondheid was het zeer moeilijk voor hem om dergelijke lange par tijen te spelen Door afmatting verloor hij dan ook tegen J Bernsen en maakte remise tegen O G v Veen Tegen den laatste ver gooide hij een vrijwel gewonnen staande stelling, met resultaat: remise Hopen wij, dat hij in de volgende wedstrijden zich ge heel zal kunnen geven. Met 3 punten uit 6 partijen bezette N A Muusse de zesde plaats, ongeoefend als hij was, kan hij met zijn resultaaat tevreden zijn. Het hek wordt gesloten door J. Beij. die zeer bescheiden 0 punten wist te behalen, en daar zeer mee tevreden was. Zijn resul taat is echter niet in verhouding tot zijn spelkennis. Hij had een plaatsje hooger wel verdiend. Zijn resultaat in de wedstrijden der 2de klasse der „Leidsche Damvereeni- ging" in het afgeloopen seizoen (22 punten uit 11 partijen) wijzen er wel op. dat hij deel kon nemen aan dit tournooi. Zijn ken nis van opening en middenspel, vooral van het laatste is vrij goed, doch door te weinig eindspelkennis verliest hij een partij, welke voorbestemd is voor remise, vandaar zijn gering aantal punten. De verhouding der spelers onderling is gedurende den geheelen wedstrijd buitenge woon goed geweest, mede door het feit, dat L. K. v. d. Vlist de functie van wedstiijd- leider bekleedde en zich van zijn taak goed heeft gekweten. Zijn kalme wijze van optreden is van veel belang geweest voor de zenuwen van enkele spelers, wat den wedstrijd een aangenaam aanzien gaf. VOETBAL. Uitslagen van gisteren. NEDERLANDSCHE VOETBALBOND. Kamp. van Nederland: F ey en oordEn schedé 23; StormvogelsBe Quick 12. Promotie: HilversumUnitas 30;. V.U.C. Haarlem 12; TransvaliaLugdunum 00; M. Z. M.De Valk 21; Roosendaal —Philips 0—3; G. V. A. V.—H. S. C. 4—0. Competitie Oosten (beslissing)Quick Z. A. G. 2—2. N. V. B.-beker: LugdunumN. A. G. 2-7; rAlpkenNed. Corinthians 50. Van Overal. De compeliLie om het nationale kampioen schap brengt ditmaal zoo ongeveer iederen Zondag een surprise, en ook gisteren zijn wij daaraan niet ontkomen, dank zij een onverwachte begeestering van het Groning- sche Be Quick, dat een bijzondere activiteit ten toon spreidde tegen Stormvogels en ten slotte zelfs met 21 wist te winnen. Voor rust was het krachtsverschil zeer klein. Kort daarna brachten de Groningers door De Haas den stand op 21 in hun voor deel, waarna zij zich geheel op verdedigen instelden, 't Gevolg was dat Stormvogels sterker werd, doch het schieten ;was slecht, zoodat er niet kon worden gescoord. In Rotterdam was Enschedé de meerdere van Feyenoord, dat met rust met 30 ach ter stond. Ook nog een kwartier na de pauze waren de Oostelijken meester van het veld. maar toen trokken zij den midvoor in de verdediging terug en kreeg Feyenoord ge legenheid haar spel te ontplooien. Steeds meer werd het Oostelijk doel nu bestormd en twee doelpunten waren er het resultaat van (dank zij Verbeek en Pijl), terwijl het bitter weinig heeft gescheeld of de match was nog in een draw geëindigd. De stand luidt nu: gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. Enschedé 4 3 1 127 M. V. V. 2 2 8—2 4 Be Quick 3 1—2 3—11 2 Stormvogels 3 12 35 1 Feyenoord 2 2 37 QUICK BOYS (KATWIJK) WON HET KAMPIOENSCHAP VAN DEN LEIDSCHEN VOETBALBOND. Hierboven het elftal. Zittend van linksnaar rechts: P. M. v. d. Berg, D. Ouwe hand, J. v. d. Berg; knielend; J. v. Duyn, Kr. v. Duyvenbode, C. Ouwehand staande J. v. Duyvenbode, Kr. v. Duyvenbode, B. v. Duyvenbode, A. Vriens. P. v. Duyvenbode. Geheel links staande: v. d. Laan, bestuurslid. Voor de promotie won Hilversum met 3-0 van Unitas, welke laatste ploeg dus geen enkel punt heeft behaald. Indien Hilversum dat gisteren, merkwaardig genoeg, in het veld zwakker was dan Unitas, nu in Am sterdam 9lechts gelijk speelt tegen D. E. G. is zij definitief eerste-klasser. gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. Hilversum 3 3 80 6 D. E. G. 3 2—1 G—7 4 Unitas 4 4 310 Nummer laatst der andere afdeeling, Haarlem, stond tegen V. U. G. aanvankelijk met 10 achter, maar was daarna meeren- deels aanvallend, dank zij uitstekend werk der middenlinie, en scoorde toen respectie velijk door B rakel en Huisman, waardoor zij dus met 21 won en een heel klein kansje op den titel behoudt, te meer waar er nog een protest loopt tegen C. V. V., dat vermoedelijk zal worden toegewezen. De stand is: gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. V. U. C. 3 2—1 7-4 4 C. V. V. 2 1—1 2—3 2 Haarlem 3 1—2 5—7 2 Onze Leidsche 3e klasser Lugdunum was te gast bij de Rotterdamsche tweede klas ser Transvalia. waar zij een gelijk spel (0-0) uit het vuur sleepte. Als wij dit schrijven ontbreken ons nog de bijzonderheden, doch zoo bezien lijkt het ons een zeer verdienste lijke prestatie. gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. Lugdunum 2 11 31 3 Transvalia 1 1 00 1 Fortuïla 1 1 13 In het Zuiden wogen Mi Z. M. en De Valk behoorlijk tegen elkaar op. De Maastrichte naren wonnen met 21, en hebben nu dus de leiding in deze competitie Nummer laatst is Roosendaal, dat met 30 tegen Philips ten onder ging. Ziehier de stand: gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. M. Z. M. 2 2 4—2 4 P. S. V. 1 1 3—0 2 De Valk 2 1—1 7—4 2 Roosendaal 3 3 311 In het Noorden kreeg H. S. C. haar tweede nederlaag te boeken, thans tegen G. V. A. V. met 40. zoodat de strijd tusschen G. V. A. V. en Sneek moet worden uitgevochten. gesn gew. gel. verl. v.L pnt. Sneek 2 2 3—1 4 G. V. A. V. 2 1 1 5—2 2 H. S. C. 2 2 0—5 Tenslotte werd in Arnhem de tweede be slissingsmatch QuickZ. A. G. gespeeld Quick nam door Engering de leiding, maar nog voor rust maakte Kou gelijk. Spoedig na de hervatting was de stand 21 voor Z.A.C. maar thans kwam Quick fanatiek opzetten en opnieuw werd de stand gelijk. Einde 2-2. Er werd nu viermaal 71/» minuut verlengd, zonder dat er gescoord werd. Reglementair moet nu door loting worden beslist, maar de kans is groot dat andermaal nog een ont moeting wordt vastgesteld. TransvaliaLugdunum 00. Een goed gespeelde wedstrijd tussohen gel ij k waardige ploegen. Lugdunum heeft gisteren haar ongeslagen record gehandhaafd door gelijk te speler- tegen de zeer goed spelende Transvalia ploeg, en wanneer vtouw Fortuna iets op haar hand was geweest, waren de twee punten zeker meegebracht Beide elftallen kuimen tevreden zijn met dezen uitslag. Aan beide zijden is vlug en fair gespeeld. Bij Transvalia waren de binnenspelers de znenschen, terwijl het bij Lugd. van de vleugels moest komen, daar in het begiu het binnentrio van Lugd. zich te veel liet dekken, waaraan deze spelers zich na de rust gelukkig wisten te onttrekken door zeer goed positiespel. Het is dan ook van 't begin tot 't eind een zeer goede en spannende wedstrijd geweest en het pu- bliek, dat er was, heeft genoten van zeer goede voetbalstaaltjes. Over den wedstrijd het volgendeLugd heeft den toss verloren, zoodat zij tegen den zeer sterken wind aftrapt. Direct na den aftrap neemt Transvalia den bal over en vliegt er direct al een kogel langs het Lugddoel. Even houdt de druk aan en d^an werkt Lugd. zich los. Met verre trap pen worden de vleugels aan het werk gezet maar de goede voorzetten worden ge re geld onderschept door de schitterend spe lende Transvalia-baoks, welke alle gevaar weten te keeren. Intusschen zit Transva lia ook niet stil en wanneer de linksbuiten een keurige voorzet geeft vangt de midvoor hem in eëns op en schiet keihard in. Heel de Transvalia-aanhang juicht al, maar v. d. Berg redt la v. d Meulen. Een werke lijk schitterend staaltje van den Lugd.-kee per. Even daarna is het dezelfde Trans- valia-speler, die tegen de lat schiet Dan komt Lugd. weer aan het woord en denken wij De Bruin te zien doelpunten wanneer hij door de achterhoede is heengesjouwd' maar zijn harde schot suist laDgs den ver keerden kant van den paal. Even daarna is I het Polanen, die de kracht van de palen op de proef stelt en nadat beide doelen nog eenige keeren in gevaar hebben verkeerd, komt de rust met blanken stand. Na dfl thee is de wind geheel gaan liggen eo

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 12