AGENDA. KERK- EN SCH00LN1EUWS. ei tvaai LAND- EN TUINBOUW. BUITENLAND. TELEGRAMMEN. Zaterdag. Sladsza.il (foyer): 'Slolbal H. J- van Leeuwen Jr. Stadszaal (groote zaal): Uitvoering met bil Damesgymnaetiekvereen. „Concordia". 8 uur nam. Zondag. Centr. Isr. Wees- en Doorgangshuis (Stille Rijn 4): Alg. ledenvergadering. IX uur v.m. Jeruül (Ciroencslceg 16): Samenkomsten te 10 uur voorm. en halfzeven nam. Spr. de heer de Jong van Schiedam. Jeruël (MiddelBtcgraeht 3) Avondsamen. komst. Spr. de heer ds. Ed. Muller uit Den Haag. Leger dea Heils (Langebrug 4): Samen komsten te halfvier en 8 uur nam. Sprekers de heeren Wijkhuizen en Huyg. Ned. Leger dee Heils (Beestenmarkt 34): Samenkomsten to 10 uur voorni. en te half vier en 8 uur nam. odder leiding van den heer en mevr. Alink. Stadsevangelisatie (Morsehweg 59): Sa menkomst Ie 8 uur nam. R ij s w ijk (Wielerbaan): Wielerwedstrij den. Halfeen en halfdrie nam. De apotheek van de „Hulp der Mensch- heid". Hooigracht 48, is altijd geopend, doch van n.m. 8 uur tot v.m 8 uur alleen voor spoed-recepten. Alleen voor leden van dat fonds. Do avond-, nacht- e» Zondagsdienst der apotheken wordt van "Maandag 19 tot en met Zondag 25 April a.s. waargenomen door do apotheek van den heer W. Pelle, Kort Rapenburg 12, telefoon 594. Do geneeskundige Zondagsdienst te Lei- de n wordt van Zaterdagavond,. 8 uur, tot Maandagmorgen, 8 uur, waargenomen door de doctoren Boonaeker, tel. 266; Horst, tel. 22GS; Poortman, tel. 1481, 011 Timmermans, tel. 303. Te Oegatgeest wordt dezo dienst waargenomen door dr. Varekamp, tel. 1916. Losse nummers van ons Blad zijn behalve aan ons bureau ook verkrijgbaar bij de Firma A. HILLEN. Breestraat 154, Firma A. HILLEN, Stationsweg, f. J. RIJSBERGEN, Sigarenhandel. Heerenstraat 2, Fa. A. SOMERWIL Azn. Hoogew. 24 Firma A. H. WIJTENBURG, Haarlemmerstraat 2, A. M. VAN ZWICHT.; Kiosk Prinsessekade. en bij [OH. HOGERVORST, Haarl.str. 128 en des Zaterdags bij A. GERRITSEN Alphen a. d. Rijn PREDIKBEURTEN. Leiden. Ver. van Vrijz. Herv. (zaal-Volkshuis): Zondagvoorm., haltell, ds. D. Sypken9, uit Krommenie. Vrije Kath. Kerk (Stille-Rijn la): Heden- nam., 8 uur, en Zondagvoorm., halfelf, dienst in de Bonifacius-kapel. Ned. Prot. Bond (Remon. kerk, ingang Middelweg): Zondagnam., halféén, mej. IV. Snellen (kinderkerk). Evangel. Luth. Gein.: Zondagvoorm., halfelf, ds. De Mcyere. Remon. Gerei. Gem.: Zondagvoormhalf-, elf, prof. dr. fleering. Rel Soc, Vereen. (Nutszaal): Zondagnam., 7 uur, ds. G. de Leeuw, uit Dirkshorn. Eglise Wallonne: Dimanche h 10 heures el demi du matin, nir. M. Bresson. Doopsgez. Gem.: Zondagvoorm., 10 uur, ds. L. Bonga. Alphen. Ned.-Herv. Kerk, Juüanastraat: Zondag voorm., halflien, ds. N. G. Veldhoen, en nam., halfzeven, ds Hartwigsen, uit Leiden. Hulpgebouw Gouwsluis: Nam., halfzeveD, ds J de Bruin. Ned.-Herv. Kerk, Oudshoornsche weg: Voorm., 10 uur, ds. Van Linschoten. Evangelisatiegebouw Voorm., halftien, ds. Boekenkamp, uit Leiden, en nam., hall zeven, ds. Enkelaar, uit Ter-Aar. Gcref. Kerk. Raadhuisslraat: Voorm., 10 uur, en nam.. G uur, ds. Schouten. Geref. Kerk, Hooflslraat: Voorm., 10 uur, en nam., 6 uur, ds. Wientjes (II. A.). Bedegraven. Ned.-Herv. Kerk: Zondagvoorm., halflien, en nam., 6 uur, ds. Tolt Geref. Kerk: Voorm., halflien, en nam., 6 uur, ds. Dam. Geref. Gem.: Voorm., halflien, precklezen en nam., G uur, ds. Van Reenen. Hillegom. Ned.-Herv. Kerk: Zondagvoorm., 10 uur, en nam., halfvijf, (Bediening II. D), ds. Grolle. Geref, Kerk: Voorm., 10 uur (Voorber. II. A.) en nam., 5 uur, ds. Van Ilerksen. Chr. Gcref. Kerk: Voorm., 10 uur, en nam., 5 uur, ds. Zwiep. Ned. Prot.-Bond Voo, halfelf, dr. K. II. Boersema, Vrijz. Herv. predikant te Leiden. Hazerswonde. Ncd.Herv. Kerk; Zondagmorgen, halflien, en nam. halfzeven, ds. Luuring. Gerei. Kerk: Voorm., halflien, en nam. halfzeven, ds. Gispen. Katwijk aan den Rijn. Ned.-IIcrv. Kerk: Zondagvoorm., halltien, en nam. 6 uur, ds. Bollée. (Geref. Kerk: Voorm., halflien, en nam., 6 uur. ds. Meyering. Lisse. Ned.-Herv. Kerk: Zondagvoorm., 10 uur, en nhm., 5 uur, ds. G. van Dijk Azn. Geref. Kerk: Voorm., halftien, en nam. 4 uur. dr. Th. Ruy9 Jr. (Voorher.). Chr. Geref. Kerk: Voorm., halflien, en nam. 4 uur, leesdienst. Geref. Gem.: Voorm, halftien, en nam. 4 uur, ds. H. A. Mindennan. Ned.-ProL Bond; Voorm., kwart over elf, ds. A. Binnerls, uit Haarlem. Sassenheim. Ned.-Herv. Kerk: Zondagvoorm., 10 uur,, en nam. 5 urn-, ds. Krijkamp. Gcref. Kerk: Voorni. halftien en nam. 5 uur. ds. Boeijenga. Chr. Geref. Kerk: Voorm., 10 uur, en nam. 5 uur, ds. W. F. v. d. Kodde, uit Driebergen. Woubrugge. Ned.-Herv. Kerk: Zondagvoorm., halflien, en nam. halfzeven, da. Joh. Kijne. Geref. Kerk: Voorm., halflien, en nam., halfzeven, ds. H. van Dijk, uit Nes en Wierum. Ned. Herv. Kerk. Bedankt: Voor Gendt: H. Klein, te Angeren; voor Ouderkerk aan den JJssel: D. Th. Keek, te Garderen. Geref. Kerken. Beroepen: Te Raard (bij Dokkum) J. O. Kaarten, cand.' te Souburg; te Rhoon: J. A. Schep, te Dronrijp (Fr.) Vrijwillig bedankt- Ds. R. Habeckel, predikant bij de Bap tisten gemeente te Haulerwijk (Fr.) heeft vrijwillig bedankt, wegens afwijkende ge voelens omtrent de leer met een deel zijner gemeente. Zondag neemt bij afscheid. De zaak-Geelkerken. De ring-Haringvliet der Vrije Universiteit heeft bij het Provinciaal Comité Z.-Holland- Zuid der V. U., in verband met art. 2 der statuten van de vcrecniging voor Hooger Onderwijs op Geref. grondslag, bezwaar ge maakt tegen het oplredcn van een der pro fessoren (prof. dr. II. Wolfjer) in de zaak- dr. Geelkerken. Arl. 2 der slalulen luidl: Do vereeniging staat voor alle onderwijs dat in haar scho len gegeven wordt, geheel en uilsluitend op den grondslag der Gereformeerde beginse len en erkend mitsdien als grondslag voor bet onderwijs in de Godgeleerdheid de drie Formulieren van eenigheid, gelijk dio in den jare 1619 door de Nat. Synode van Dordrecht voor de Ned. Gereformeerde ker ken zijn vastgesteld; een zoodanig gezag daaraan hechlende als genoemde synode, blijkens haar eigene handelswijze en haar acten, aan de belijdenisschriften der Ned. Gereformeerde kerken heeft toegekend." Jubileum L. C. T. Bigot Onder zeer veel blijken van belangstel ling heeft gisteren de heer L. C. T. Bigot, directeur van de kweekschool voor onder wijzeressen' te Arnhem, den dag herdacht, waarop hij voor veertig jaren bij het onder wijs in functie trad. Van alle zijden uit het land waren bloemstukken en felicitaties gezonden. RECLAME. ONZE PRIMA MACCO-DAMESKOUS in alle kiemen, 80 ets. ZIJDEN DAMESKOUSEN, 1.60 1.25 1.15 1.05 95 ets. NIEUWE COLLECTIE HEERENSCKKEN EN DEERENDASSEN. JONGENS-SCHILLER-OVERHEMDEN in alle kleuren. 4298 Hollaadsche Maatschappij van Landbouw. Gisteren heefi de Roland^ clie Maatschap pij van Landbouw te Amsterdam haar llöuo algemeeno vergadering gehouden, ouder leaning van den heer D. J. do Boer» van Storapetoren. Deze zeide o.a., dat hij namens de Maat- scuappij zijn opwachting heeft gemaakt bjj den MiDi9ter van Binneolandi-che Zaken cd Landbouw. Hierbij heeft Minister Kan de toezegging gedaan, dat het met verdere bezuiniging inzake zorg voor den lanubouw gedaan zal zijn. Op de begrooting is nu een post gebracbi, waardoor de benoeming van een veeteeltconsulent voor Noord-Holland mogelijk wordt. Uit de besliste verzekering, dat de Minister een directeur-generaal van den landbouw niet noodig acht om de be langen te behartigen, concludeert spr., dat de Minister zich persoonlyk bij de verschil lende afdeelingen wil oriënteeren. Alleen blijft de vraag, of een eenheid tusschen de verse billende afdeelingen aan de directie van den landbouw op den duur kan worden gemist* vooral wanneer het eens komt vast te siaan, dat het den betrokken Minister onmogelijk zou zijn, voldoende aandacht aan de landbouwbelangen te schenken. Hierna deed de secretaris, ir. T. Huis man, eenige mededeelingen over de werk zaamheden der Maatschappij. Do heer J. Smid, oud-referendaris aan de directie van den landbouw, hield een leid Dg over de verbindend-verklaring van de collectieve arbeidsovereenkomsten in ver band met den landbouw. Bg acclamatie werd de volgende motie aangenomen, luidende: .,De vergadering enz. verklaart, dat een wettelijke regeling tot verbindend verklaring van de collectieve arbeidsovereenkomst niet in het belang ia van den landbouw, omdat liet bedrijf staat onder den invloed van de internationale concurrentie." Nadat nog verschillende zaken van intern bedrijfsbelang behandeld waren, werd de vergadering gesloten. Land- en Toinbonw-ongevallenwet. Ingediend is een wetsontwerp tot wijzi ging der Land- en Tuinbouw ongevallen wet 1922. Aan de Memorie van toelichting Wordt het volgende ontleend: Art. 106, eerste lid, der Land- en Tuin- bouwongevallenwet 1922 bepaalt, dat de administratiekosten, welke voor de BanK verbonden zijn aan de uitvoering der in die wet geregelde verzekering door be- drijfsvereenigingen, tot ten .hoogste een bedrag van f 25.000 over een kalenderjaar ten la9te van de bedrijfsvercenigingen komen. Het is gebleken, dat vorenbedoeld maxi mum van f 25.000 bij lange na niet toerei kend is en dat derhalve dc administratie kosten, welke, ware dat maximum niet ge steld, voor rekening der bedrijfsvereeni- gingen zouden komen, de aangegeven greüs aanzienlijk te boven gaat. Ook voor volgende boekjaren vallen bij de geldende wettelijke regeling tekorten te verwachten. Een wettelijke voorziening is mitsdien noodzakelijk. Het maakt bij den minister nog een punt van overweging uit op welke wijze de tekorten, geleden over de reeds afgeloopen boekjaren van het Landbouw- ongevallenfonds zullen zijn te dekken, zoo dat daaromtrent thans nog geen voorstel kan worden gedaan. Het onderhavige wets voorstel beperkt zich daarom tot voorzie ning voor het loopende boekjaar en vol gende boekjaren. Voorgesteld wordt om de be drijf svereeni- gingen te beginnen met het loopende boek jaar (1 November 1925—31 October 1926), te belasten met een bijdrage,van ten hoog ste f 125.000. Het kwam den minister voor, dat het vaststellen van een maximum be drag aanbeveling verdient, omdat vooreerst in zoodanige begrenzing voor de beheer ders van het Lr.ndbouw-ongevallenfonds een prikkel ligt om zooveel mogelijk zui nigheid te betrachten en omdat voorts door het stellen van zoodanig maximum de bedrijfsvereenigingen bekend zijn met het geen van haar kan worden gevorderd. Van de gelegenheid is voorts gebruik ge maakt om de redactie van het eerste lid van art. 106 te verduidelijken. DE ALGEMEENE TOESTAND. Volkenbondsiaad en aparte verdragen. Von Hoesch, de Duilsche gezant te Parijs, zal Duilschéland vertegenwoordigen in de commissie voor de reorganisatie van den Volkenbondsraad, die 10 Mei te Génève zal bijeenkomen. Minister Benesj zal zelf voor deze commissie naar Génöve komen als gedelegeerde van Tsjecho-Slowakije. Ook de Taadsleden Scialoja, Guani en De Mello Franco zullen deel van de commissie uit maken. Lord Cecil en Paul Boncour zullen Engeland en Frankrijk vertegenwoordigen- Unden zal niet zelf komen. Zweden zendt Sjöborg. Inmiddels is misschien voor 10 Mei het Duilsch-Russisch verdrag al gesloten! De diplomatieke correspondent van de „Daily Telegraph" schrijft, dat het nieuwe Poolseh-Roemeensche verdrag meer omvat dan het-vorig verdrag. Dat vorige had uit sluitend betrekking op een sovjet-aanval op de Oostelijke grenzen der beide stalen. Het tegenwoordig verdrag bepaalt, dat in geval van een aanval op een der partijen of een harer grenzen, de aangevallen staat het recht heeft den militairen bijstand van zijn bondgenoot in te roepen. Met andere woor den: Roemenië waarborgt Polen tegen een Duitschen en een Ljtauschen aanval even goed als tegen een Russischen aanval en Polen waarborgt Roemenië zoowel tegen een Hongaarschen of Bulgaarschen als tegen een Russischen aanval. BELGIE. Een leening aangeraden. De commissie voor de vlottende schuld, bestaande uit Kamerleden en bankiers, besloot aan de regeering den raad te ge ven een leening uit te schrijven tegen de volgende voorwaardenzij zou aangeboden worden aan de houders van geld-bons, die 1 Dec. a.s. vervallen, aan de houders van 6 maandelijksche 3chatkistbons en aan het publiek, dat met klinkende munt betaalt. De leening zou een looptijd hebben van 5 jaar onder den vorm van bons met gewaar- borgden koers over kapitaal en rente, op brengend 6 pCt. De leening is vrij van alle belastingen en van do buitengewone succesccierechten; de emissiekoers zou 95 pCt. zijn. De commissie verzoekt de regeering ook om eenige wijziging in de belastingwetge ving. DUITSCHLAND. De schadevergoeding aan de Vorstenhuizen. Inzake de schadevergoeding aan de vroe gere vorstenhuizen zijn gisteren tal van onderhandelingen gevoerd, maar resultaat is nog niet verkregen. Het eenige kleine voordeel schijnt, dat met de Pruisische re geering een accoord bereikt is. Als de soc.- dem. daaraan nu maar willen... Het lijkt nog zeer twijfelachtig, daar ook met de Duitsch-nationalen nieuwe onderhandelin gen zijn ingeluid. FRANKRIJK. v Beciooting vooz hnitenl. zaken aangenomen De vrede in Marokko. Da' Kamer fieeft de begrooting voor bui- tenl. zaken aangenomen. Briand heeft daar bij over diverse onderwerpen nog het woord gevoerd. Zoo zeide hij over den Volken bond „Ik ben vast overtuigd dat de bijeenkomst van den Volkenbond in September lot een oplossing zal komen, waardoor alle redenen voor vrees en ongerustheid zullen verval len/* Het radicale Kamerlid Franklin Bouillon kondigde aan de schuldregeling met Ame rika fel te zullen bestrijden, omdat blijk baar geen bepaling opgenomen wordt, die Frankrijk het recht waarborgt minder te be talen ingeval de Duilsche stortingen krach tens het plan-Dawcs minderen. Briand herinnerde er aan. dat de Ver. Staten, al kunnen zij niet de schriftelijke verplichting op zich nemen de arbitrage- ciausule te erkennen, welke de Fransc'he stortingen afhankelijk stelt van de Duilsche betalingen, niettemin besloten zijn openlijk uit te spreken, dat zij van Frankrijk slechts stortingen zullen eischen naar zijn finan- cieele draagkracht. Op die wijze zal Frank rijk faciliteiten verkrijgen als het in de materieele onmogelijkheid komt te veikee- r:?n zijn te goeder trouw aangegane ver plichtingen na te komen. Briand wees met nadruk op de vereischle om tol een regeling van hel schulden vraag stuk te komen. Hij toonde aan, dat de han delsschuld is opgenomen in de politieke schuld, wat de schatkist bevrijd van de zware last, die zij tegen '29 onder het oog moest zien. Briand verklaarde, dat hij ten aanzien van de te verkrijgen regeling de kwestie van vertrouwen stellen zal. Verder verzekerde Briand, dat de vredes besprekingen in Marokko ernstig gemeend zijn, die heden zouden worden hervat. Dat men in Spanje niet veel hoop heefi, bewijst volgende uitlating van Primo de Rivera Wij hadden voorzien, dat de onderhande lingen te Oedsjda op nieis zouden uitloopen en onze afgevaardigden konden al spoedig melden, dat er geen groote verwachtingen gekoesterd mochten worden. Onze regeering heeft haar deelneming echter niet willen weigereD, omdat althans blijken zou, dat Spanje geen veroverings- noch imperialisti sche plannen heeft gehad. ENGELAND. De mijncrisis. Het resultaat van de eerste bespreking da* mijneigenaars en mijnwerkers met den premier is betrekkelijk gering; bet komt hierop neer, dat beide parijen een sub commissie van negen personen hebben be noemd om verder ter onderhandelen. Deze 18 vertegenwoordigers hadden vervolgens een bespreking met Baldwin, welke bijna twee uur duurde. Officieel wordt medegedeeld, dat Bald win in de bijeenkomst met de vertegenwoor digers van beide partijen op het departement van arbeid heeft verklaard: Ik geloof wel te mogen zeggen, dat gij uzrif in een stevige knoop hebo vastgewerkt en dat het togn taak is u daaruit te bevrijden of anders de knoop door te hakken. Het blijft echter te betreuren, dat daarvoor nog slechts zoo weinig tijd beschikbaar is. Baldwin verklaarde voorts nog', dat hgi geen enkele partij, doch slechts het land vertegenwoordigt, hetgeen 6elangrijker is dan wat ook. Een ander feit* hetwelk in herinnering dient te worden gebracht* is dat, of het tot een staking komt of niet, de partijen toch op een bepaald oogenblik moeten on derhandelen. Doch onderhandelingen na een steking loepen niet noodzakelijkerwijs vlotter dan er vóór. Baldwin verzocht daarop aan Evan Wil liams een uiteenzetting van de redenen van het doodloopen der onderhandelingen te geven van het standpunt der mijneigenaars, en daarna Herbert Smith om dit namens de mijnwerkers te doen. Naai* verluidt, heeft Baldwin herhaaldelijk betoogd, dat men geen staat moet maken op een voortzetting der subsidie en dat de tijdelijke ondersteuning aan de armere mij nen, die de regeering voorwaardelijk be loofd heeft, streng beperkt zal zijn. Een bespreking van het bestuur van <Ln ropuwerkeasbond met de industrieele com missie van het vakvereenigingscongres duurde verscheidene uren. Daarna werd aan gekondigd, dat een conferentie van alle bonden, die bjj het vakvereenigingscongres aangesloten zijn, Donderdag zal bijeenge roepen werden om inlichtingen te Vers?haf fen over de kolencrisis. Dergelijke conferenties worden nooit bij eengeroepen dan in het geval eener crisis en men mag gerust aannemen, dat, indien de onderhandelingen door bemiddeling van de regeering mislukken, de conferentie zal besluiten tot een actie over te gaan, om de mijnwerkers te steunen voor het geval eener stopzetting der kolennijverheid. Bij de mijnen zijn reeds plakkaten aan geslagen met de nieuwe Iooutarieven, die op 1 Mei in werking treden. Er blijkt uit, dqt er aanmerkelijke verlagingen in alle districten worden ingevosrd, als de mijn eigenaren doorzetten. NOORWEGEN. Een arbeidsconflict. Er heeft een stemming plaats gehad on der de leden der arbeiders- en werkgevers organisaties over de nieuwe loonovereen- komsten die door de speciale bemiddelings- commissie, welke door de regeering be noemd is, worden voorgesteld. De commis sie stelde voor de loonen te vermindeven met ongeveer 18 pCL ineens en een ver dere loonsverlaging in den herfst, indien het indexcijfer een verdere daling aan toont. De werkgeversbond heeft medegedeeld, dat hij het bemiddelingsvoorstel aanneemt. De vertegenwoordigers der arbeiders ver klaarden daarentegen, dat zij het voorstel verwerpen. Hedenavond zullen dus 30.000 man tot staking overgaan. ZWITSERLAND. Staking van ambtenaren verboden. De nationale raad heeft met 103 tegen 64 stemmen het artikel in de wet regelen- de de rechtsbevoegdheid der ambtenaren aangenomen, waarin hun verboden wordt lid te zijn van vereenigingen, die staking als strijdmiddel huldigen. POLEN. De crisis Het rompkabinefc Skrynski tracht zich een meerderheid te verzekeren, o.a. ook met de monarchistische nationale partij, die begin Mei een paar plaatsen in het ka. binet zon verkrijgen. Men Vermoedt echte: dat het niet lukken zal en dat Skrzyneki uiterlijk over 14 dagen ontslag zal nemen als minister-president, maar minister van buitenland9che zaken zal blijven. Als toe komstige minister-presideDt wordt weer eec« Wittos of een van diens partijgenootei gCDoemd. Generaal Sikorski schijnt voor de poTtc-feuille van minister van binnen- landsc-he zaken in aanmerking te komen. PERU. Het Tacna-Arica-geschiL De president van Peru heeft een mede- deeling gepubliceerd, die vaststelt, dat de Ver. Staten er niet in geslaagd zijn, on danks hun goeden wil, om de kwestie van Tacna-Arica op te lossen Hij stelt daarorc voor hefc beheer over dit gebied aan den Volkenbond toe te vertrouwen om het de finitieve plebisciet voor te bereiden. BUITENLANDSCH GEMENGD. Driehonderdduizend menschen dakloos. Uit Rio dc Janeiro wordt geseind dat ten gevolge van de hevige regens in hefc noorden van Brazilië groote oversfcroomin- gen hebben plaats gehad. Drie honderd duizend menschen zijn dakloos. Ontploffing te Saloniki. De ontploffing in een particuliere fcibriek van ontploffingsmiddelen te Saloniki heeft 5 personen gedood. Er zijn verscheidene gewonden. Argentinië en de Volkenbond. BUENOS AIRES, 24 April. (Reuter). Naar gemeld wordt zal Argentinië de uitnoodi- gmg lot bijwoning van de voorloopige onte wapeningsconferentie en tot deelneming aan de studie-commissie tot reorganisatie van den Volkenbondsraad, aanvaarden. Uit Marokko. PARIJS, 21- April. (Ilavas). De „Malïn" verneemt uit Oedjda: De voorloopige onder handelingen beginnen heden opnieuw. Da Rif-afgevaardigden blijven onverzefc lelijk in hun b'eslissing om geen krijgsge vangenen voor het teekenen van den vrede vrij te laten en om concessies omtrent mili taire garanties en het bezetten van straten gische punten te doen. De rebellen hebben zich te Sidibourokkai verschanst. PARIJS, 24 April (V.D.) Generaal De Steeg is naar Madrid vertrokken om met den Koning van Spanje en Primo de Rivera de kwesties te bespreken, die zich voordoen in verband met de vredesonderhandelingen met Abdel Krim. De Ministercrisis in Polen. WARSCHAU, 24 April. (V.D.) De Mi' nistcr-President Skrzynski heeft besloten da den len Mei af to treden Voor dien tijd wordt wellicht het voorstel tot wijzi ging der grondwet, ingediend door de Chris ten-democraten, aangenomen. Volgens dit voorstel zal de president der republiek ge machtigd worden het parlement te ontbin den. In dit geval zal in Mei het parlement ontbonden worden. Ook een verdrag met Pelen? WARSCHAU, 21 April. (V. D.) Met betrek-, king tot de onderhandelingen tusschen' Duitschland en Rusland wordt in politieke kringen medegedeeld, dat de sovjet-regee* ring aan Polen het sluiten van een non- agressie-verdrag hoeft aangeboden. Tot nu los hebben nog geer officieele onderhande lingen plaats gevonden. Indien officieel* voorstellen door Rusland worden gedaan, zal Polen eischen, dat Rusland met aJ® Europeesche nabuurstaten garan'ieverdra-i gen zal sluiten. ij 2—1 "i

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 2