mm woord voor jullie, want nu kreeg ik nog den brief over de post dus nu weet ik alles over den prijs van Nellie. Lien de Graaf, ik zal den brief mefc de zeer duidelijke uitlegging waar je wöont, bewaren voor als ik eens tijd en gelegen heid heb om eens bij je te komen. Als ik later weet of ik kan komen, zal ik je voor uit waarschuwen, is dat goed ant an ders ben je misschien uit. Jaantje en Cornelis Lcfeber, hoe heerlijk voor jullie, dat je allebei een boek hebt. gekregen, dat was een buitenkansje. Johanna v. d. Ham, was het jaarfeest prettig en heb je je rol goed gespeeld 7 je vertelt er mij zeker wel eens wat van. Marietje Kwaadgras, neen hoor dat kan ik onmogelijk beloven dat ik 28 April op je verjaarsvisite kom. reken daar niet op. Als ik toevallig net dien dag in Leiden was, wie weet of ik dan niet eventjes kwam fc?r liciteeren, maar ik ben dan niet in Leiden. Veel plezier dien dag met familie, en vrien dinnen. [Bep Spierenburg en 'Ali de Groot, nu staan jullie er zelfs 2 maal in, dat is veel gezelliger dan heelemaal niet. Tonnie Gerarda en Marie v. d. Reydèn, jullie staat er ook 2-maal in, doet het dan voortaan maar met je drietjes, dat mag. Louis Hartkamp, ik was blij weer eens een brief van je te krijgen en je weet, dat ik erg graag verhalen over vriend Kazan lèes, ik begrijp zoo dat hij een vroolijke speelkameraad van je is en ik begrijp als hij niet altijd evenveel zin toont om kunst jes te maken, zoo zijn ze nu eenmaal. Willem en Jan Overduyn, ik las dat Jan een heel goeden verjaardag had, heel veel gekregen, wat hij best kan gebruikèn en plezier van hebben kan. Ik weet nu ook wat jullie liefhebberijen zijn, postzegels én Willem leest zeker wel geschiedenisboeken. Catharina win Egmond, je korte briefje was ook welkom. Kijkt allen goed na", Want in de corres pondentie, hebben sontmige kinderen twee maal een antwoord, omdat ik al een deel der correspondentie had geschreven toen het tweede pak kwam cn niet genoegen antwoordde ik toen nog op al die brieven, ik vind het altijd prettig als ik jullie brie ven nog op tijd krijg om er nog dezelfde week op te antwoorden. Zoekt dus ma-ar of ik soms 2-maal je naam vermeldde in de correspondentie. Tot de volgende week. Hartelijk gegroet. Mej. A. KOOPMANS v. BOEKEREN. paal, Willy de Neys, Dirkje Hoogewoning, Niesje de Gelder, Nelly Lezwijn, Jozef Hanlio, Jasper Koevoet, Arie Koevoet, Bram Linscbocten, Marie vao Iterson, Bertha va Iterson, Frans Schimmel, Janny Jansen, Honny Hulsbergen Henning, Marie Kükler, Piet Kükler, Lena Kükler, Annie de l'Ecluse, Nita van Krimpen, Nellie Broers, Ccrrio Broers, Clazina van Venetie, een brief op een groot vel wit gelinieerd papier, geen naam er bij, er wordt in verteld van lcr geeren in de vacantie bij een tante met 2 kleine kinderen. Brieven' met goede oplossingen der vorige week ontvangen van: Gcrarda van der Reyden, Mario van der Reyden, Marie Kouprie, Marianne Kouprie, NeÜlie Kouprie, Paul Kouprie, Jasper Koe voet, Corrie Geen jaar, Annie Epskamp, Tinie Kpskamp, Frans Schimmel, Willem Brinks, Tineke van Staveren, Betsy v. Meygaarden, Jan Brugman, Ali de Groot, Bep Spierenburg, Jaap Bamouw, Liesbeth Baraouw. Een tweede pakje brieven met goede oplossingen van deze week ontvangen: Catharina van Egmond, Annie van Houten, Lien de Graaf, Jaantje Lefeber, Cornelis Lefeber, Suze Noteboom, Titus Noteboom, Willem van der Ham, Johanna van der Ham, Ali de Groot, Bep Spierenburg, Jan Over duyn, Willem Overduyn, Thomas Hofstra, Koos Hofstraat, W. van Appel, Annie Kwaad gras, Marietje Kwaadgras, Nellie Mulder, Bertha Mulder, Lucas Mulder, Tonnie van der Reyden, Gerarda van der Reyden, Annie Bavelaar, Hannie Mieloo, Jo de Jongh, Betjo Eroeksema, Hendrik Jan Bro&ksema, Louis Hartkamp, Wïetsko Osinga, Cornelis Jean Lissenberg, Jacob Passchier, Jansje Sjardyn, een brief zonder naam, een kind, dat ver- lelt, dat haar ouders nu al in Santiago zijn, wie is dat? Marianne Kouprie, Marie Kou prie, Nellie, Kouprie, Paul Kouprie, RAADSELS. Vcor allen om uit te kiezen, de grootexen 4, de kleineren 3. I. Ingezonden door Gerarda en Marie van der Reijden. .Wat is een poppetje zonder petje? II. Ingezonden door Nico van Wijk. Ik heb oogen, nog meer dan 2 en toch kar ik niet zien. Wie ben ik? Ali de Groot en Bep Spierenburg, alleen brieven der vorige week in dit pak ont vangen. Neen hoor, ik heb nog steeds geen tijd en gelegenheid gehad naar de Bijen korf te gaan, ik heb geen haast, want hij verdwijnt niet op eens weer. Ali had jc dat kleedje zelf gewerkt voor je moeders verjaardag 7 Micntje Roman cn Emmic Sloot, voortaan zal dus enkel Micntje schrijven, ja als Emmie te veel werk en lessen heeft, kan het ook niet. Was dat geen feest, Mientjc toen je broer thuiskwam uit Indië 7 Herman Zaalberg, als je geen nieuws hebt te vertellen, dan schrijf je maar geen brief er bij, een groetje alleen is ook goed. Jasper en Arie Koevoet, nu vandaag 2 brieven van jullie ontvangen, dus nu pas alles gelezen, wat jullie in de Paaschva- cantie alzoo hebt gedaan. Aardig hè al die jonge eendjes en gansjes. Ik hoop, dat jul lie ook veel kuikentjes zult krijgen. Dat ccne raadsel, dat jullie eens hebt gestuurd over die namen van uitvinders, dat was niet in orde, bij deze is wel wat geschikts. Liesbeth en Jaap Baraouw, nu 2 brieven ontvangen. Waarom had je den brief ver leden week ïnaar niet direct naar mijn Haagsche adres gezonden 7 Ik kreeg nu vandaag veel te lezen over alles, wat jullie in de vacantie deden. Die tanto H. waar je over schreef, weet ik wel wie dat is, haar zuster is met een neef van mij getrouwd. Als ik dezen zomer in Kloosterzande lo geer, dan zien we elkaar wel eens, want misschien kom ik dan eens op een dag met de auto in Aardenburg, zou dat niet aardig zijn, dan een's met elkaar te praten 7 Drie zusjes Uittenbogaard, ik begreep wel, dat het door de vacantie kwam, dat ik niete Van jullie hoorde verleden week. Het zijn 'al heerlijke dagen geweest om bui- ten en in den hooiberg te spelen. Als ik in den' zomer weer eens kom, wil ik dat toch eenfi zien, al kan ik niet mee ravotten, ilc kan heusch niet tegen een hooiberg op- klanteren of dacht je dat 7 Dirkje Hoogewoning, jij bent al mooi op iferi weg van beterschap, ik las goede be tichten iri je brief, dat deed mij echt veel (plezier. Ik - hoop van Harte voor je, dat het nu gauw weer heel zacht lenteweer Wordt, zoodat je naar buiten mag. Ik be grijp heel goed wat je schreef over dien middag dat feestelijk theeuurtje toen er een patiënt jarig was en Waar je toen aan dacht. Jetje Betram, 'Nellie Baan en Annie van [Galen, wie van de drie vlocht dat leeswij- zertje dat in den brief zat? Jullie hebt 'alle drie heel netjes geschreven en gebeur de dat liggende in bed? Zoo, is Jo weer naar hui»? De kleintjes liggen nu dezer dagen tocK zeker niet op het dak, er is niet genoeg zon. Dag allemaal het beste hoor, daar op de ziekenzaal. Jacob Paschier, dank voor je anecdote, bia&r 'dat raadsel heeft er al eens inge staan'.^ Jansje Sjardfjn, gezellig hoor dat ze bij je thuiö allen willen mee genieten van je prijs, des ;fce meer plezier heb jij er ook San.- (Wietske Osinga", ik zal eens zoeken Hoor baar je raadsel, maar o, als je eens zag hoe ontzettend veel papieren ik weer in .voorraad héb liggen! Ik hoop voor je dat je nu spoedig eens kimt 'gaan fietsen, nu je fiets zoo mooi is. Jo de Jongh", als je geen zin hebt om ter een langen brief bij te schrijven, dat neem ik nooit kwalijk, dan zet je er biaar teen: heel kort woordje bij. Gelukkig dat je been weer geheel beter is. Hannie Mieloo, dat is heel lief bedacht, dat jullie de eene plaat bij je moeder in de kamer Hangt, Hoe is het met je moeder tegenwoordig? Nellie, Bertha; en Lucas Mulder, Hebben 5ullie de vorige week nog gelezen, dat ik den brief later nog had gekregen 7 Dat be- igrijp ik best dat jullie met je moeders ver jaardag geen tijd had om raadsels op te lossen. Annie Bavelaar, je raadsel komt ook bij de stapel, die ligt te wachten om geplaatst te worden. Thomas Hofstra, dank voor je anecdote. Viertal Kouprie, dit is een tweede ant- OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT HET VORIGE NUMMER. 1. Ellebogen. 2. Babbelkousen. 3. Een man zat op een krukje of tabouret met 3 pooten, toen kwam een kwade hond en wou dien man bijten, die man stond toen op en nam het krukje om den hond weg te jagen. 4. Paaschvacantie, as, lien, Annie, schaap Vaas. 5. Als je handschoenen van je tien vin-, gers aftrekt. 6. Lisse, Gouda. 7. Napoleon. 8. Zeep. kaarsen, zout, peper, kaas, spek', rijst, meel, suiker. GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Liesbeth Barnouw, Jaap Baraouw, Gretha vaa der Zwart, Trijntje Voorma, Martha Overvliet, Jo Overvliet, Annie van den Broek, Cornelis Blaauw, Piet Nieboer, Mi- chela do Vleeshouwer, Lena de Vleeshouwer, Suus de la Rie, Leendert Elderhorst, Theo Elderhorst, Emanuel Eljou, Semien Voor- brood, Johanna Voorbrood, Jan Smit, Her man Zaalberg, Suze Bavelaar, Pieter Leen- mans, Corrie Geen jaar, Cor de Vink, Wim Teljeur, Jannetje Teljeur, Nellie Baan, Jetje Belram, Annie vao Galen, Louis de Hertogh, Corrie de Hertogh, Annie Epskamp, Tini Epskamp, Mientje Roman, Emmie Sloot, Neeltje Oudshoorn, Greta Breedgk, Leen Oudshoorn, Gerbrand Breedjjk, Corrie Uit tenbogaard, Diewertje Uittenbogaard, Ma- rgtjo Uittenbogaard, Jaantje Lek, Nico van [Wijk, Tineke van Staveren, Margrelha Dorre- m Ingezonden door Nico Kwestroo. Welk spreekwoord van 2 woorden maak je uit deze 9 letters: r, r, u, o, e, s, s, t, t. IV. Ingezonden door Annie van den Broek. Een man uit de oudheid spelde zijn naam met 5 letters. Neem er nu 2 letters af, dan blijft er zes over. V. Ingezonden door Jozef en Mien Hanno. Een plaatsnaam van 9 letters: 2, 8 is eent dame, 3, 4, 5, 6 een hemellichaam, 7, 5 een lidwoord. VL Ingezonden door Thomas Hofstra. Men mag hier zooveel bij voegen als men wil, en locb moet het minder worden, VII. Ingezonden door Coba de l'Ecluse. Het meisje was arme maar eerlijk. Wachten duurt lang. Het paard loopt in de wei. Wie van ons blijft bet langst. Neem uit alle 4 zinnetjes één woord en maak daar een spreekwoord van. VIII. Ingezonden door N.N. Ik ben een dorp niet ver van Leiden van 11 letters, 3, 8, 4 is een lichaamsdeel, 2, 9, 9, 3 een jongensnaam, 1, 2, 8, 4, 11 is een yisch, 1, 10. 4j 5, 6, 7 is niet oudbakken.

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 20