Jo. 20279u VRIJDAG 22 APRIL Anno 1926. Officieele Kennisgeving. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van herten. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTBNTIEN: 30 Cls. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Advertenliên, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags BO CU., bij een maximum aantal woorden van 80. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 CU. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummer* voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchdque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 8 maanden ƒ8.35, per week 0.13. Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week„0.18. Franco per post 2.36 portokosten. Olt nummer bestaat uit VIER Bladen EERSTE BLAD. KOEPOKINENTING. Burgemeester en Weihouders van Lei den, brengen ter algemeene kennis, dat met ingang van Woensdag 28 April e.k. eiken Woensdag, telkens des namiddags om 2 uur, in hel Elisabethshof aan de Oude Vest gelegenheid zal worden gegeven tot koste- ioozc inénljng en herinenling. Het trouwboekje moet worden meege bracht. 4218 N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STBIJEN, Secretaris. .Leiden, 23 April 1926. Radio-mnziek per teleloon. In verband met hetgeen ter zake .reeds Boor de pers is medegedeeld, vestigt de Di- rcrieur van het Itijkslelegraatkanloor alliier er onze aandacht op, dat het initiatie! in Beze zaak niet van hem is uitgegaan, doch van den hecr'S. I. Langendijk, beheerder ,van het radio-station Meycndel (Wasse naar). Na bekomen machliging van hooger auto riteit, is het ontwerp van den heer Lan gendijk ten telegraalkantore te Leiden aan de praktijk geloetst en reeds thans kan worden gezegd, dat deze proeven uitstekend gijn geslaagd. De radio-ontvangst geschiedde op het radio-station te Meyendel. Daaraan is het groote voordeel verbonden, dal de ontvangst geschiedt zonder dat daarop de storingen, welke bepaaldelijk in bebouwde kommen voorkomen (tramsloringen en dgl.), van in vloed kunnen zijn Vanuit het radio-station Meyendel, ge schiedde overbrenging langs de beslaande tcleloongaleidingen, via het telegraafkantoor te 's-Gravenhage, naar dat te Leiden, der halve over een alsland van ruim 20 KM. Bij de proeven is echter ook reeds met vrij groote waarschijnlijkheid vastgesteld, dat overbrenging over beduidend grooter af- elanden mogelijk is, zonder dat daardoor het resulUat ook maar in hel minst nadee- lig wordt beïnvloed. De eventueel bij aangeslotenen aan het telefoonnet aan te brengen installatie is uiterst eenvoudig. Bij de proeven werd de muziek ontvan gen door middel van hoofdtelefonen; uiler bard zal het echter ook mogelijk zijn de muziek le doen weergeven door middel van ben luidspreker. In aansluiting op bovenslaand bericht van den Directeur van het'ïelegraatkan- loor alhier, kunnen wij medcdeelen, dal ook Wij eenige dagen een inslal lalie met hoofd telefoon ter beproeving hebben ontvangen. En ons oordeel geven wij gaarne; te meer daar dit niel alleen zeer gunstig is, maar gepaard gaan kan mei enthousiasme. Want enfhousiasl zijn wij over deze geheele nieuwe vinding n.l. door langs de genor c. telefoonlijn ons radio-muziek le doen ge worden. En dan vrijwel geheel vrij van Storingen; vooral hierop wenschen wij den nadruk le leggen. Zuiver kwam zoowel de muziek als hel gesproken woord uit Da- ventry bij Londen, waarop wij gedurende den proel aangesloten waren, over Dat alles zoo zuiver overkwam is een groot voordeel; een klein nadeel is dat men natuurlijk altijd gebonden is, dat te krij gen, wat gegeven wordt en men niet als bijv. Davenlry aangesloten is, even ver- tindercn kan op een ander slation. Een tklcin nadeel noemen wij dit, maar is hel eigenlijk toch ook weer geen voordeel? Het draaien aan spoelen en elke andere hianupulalie is immers overbodig ja onmo gelijk en zoo wordt iedere huiselijke oa- eer.igheid voorkomen. Huiselijke cneenigheid bij de radio, Vraagt U? ja, bij en om en door de radio, vraagt u dit maar aan iederer. radio- bezitter. Als wij dan nog verklappen, dat de prijs vour een abonnement aan den zeer lagen leant zal komen, dan vertrouwen wij, dat, wanneer hel oogenblik daar is om in le schrijven, velen hiervan een dankbaar ge bruik zullen maken. Wij hopen voor ons Lcidenaars en voor den Directeur van het Telegraafkantoor alhier, die. zoo hij al niet hel initiatief genomen mag hebben, toch de praciische uitvoering heeft uitgewerkt, dat het Hoofdbestuur van Posterijen en Tele grafie, niel le lang noodig mnge hebben, om tol werkelijkheid te brengen, ten bate van haar eigen bedrijf, deze vinding, die hier le Leiden na Den Haag voor het eerst op de geheele wereld praclisch uitvoerbaar is gebleken. Een 25-jarig jubileum. lenigen tijd geleden maakten wij mel ding van het feit, dat onze stadgenoot, de beer L. D. Kouw, wiens portret de lezers bieronder gelieven aan te trelfen, op Vrij- ag IC April j.I. zijn zilveren jubileum als manuonsis aan het sanatorium „Rhijn- b herdacht en hoe de viering van dit feit wegens uilstedigheid van prof. Jelgers- ma moest worden uitgesteld tot gisteren. De beer L. D. KOUW. Nadat de jubilaris met zijn cclitgenoole en kinderen per auto van zijn woning ge haald was werd hij in tegenwoordigheid van zijn overige familieleden, die van elders wa ren overgekomen, benevens van nagenoeg alle aan „Rhijngeest" werkzaam gestelde doctoren en assistenten allereerst toegespro ken door het hoofd van de psychiatrische kliniek, prof. Jelgersma, die in een harte lijke toespraak de groote verdiensten van dezen ijverigen amanuensis schetste en hem namens het gezamenlijk personeel een fraaie klok en een enveloppe mei inhoud aanbood. Hierna werd nog het woord gevoerd door den geneesheer-directeur van het gesticht „Endegeest" dr. van der Kolk, die zeide met veel genoegen terug le denken aan den lijd, toen de heer Kouw nog op „Endegeest" werkzaam was en zich destijds reeds deed kennen als een persoon, waarmede hij steeds op de aangenaamste wijze had sa mengewerkt. Al»is dan ook het contact lus- schen spr. en den lieer Kouw verbroken, deze prettige herinnering is hem bijgeble ven en spr. weet uil ervaring, dat zijn mede werking bij de onderzoekingen op het gebied der pathologische analomie zoo langzamer hand onmisbaar is geworden. Ook de overige assistenten vinden in den heer Kouw den man, die steeds bereid is hen, waar noodig, mei raad en daad terzij- de te staan. Nadat alle aanwezigen den jubilaris per soonlijk gelukgewenscht hadden, bleef men nog eenigen tijd gezellig bijeen, waarmede de huldiging was afgeloopen. Jubileum J. W. Kooymans Azn. Van de vriendelijke voorgevel der Chris telijke Bewaarschool, Oude Rijn 172, was hedenmorgen vroeg reeds de nationale vlag uitgestoken. En de kleine 200 leerlingen kwamen er vandaag binnen in hun Zon- dagsche pakjes. Binnen was alles met groen en bloemen versierd. De kleinste der kleu ters, die hier hun eerste schreden zeilen op hel moeilijk pad van het onderwijs, wisi le zeggen waarom deze feestelijke aankleeding van binnen en builen was aangebracht. De voorzitter van het bestuur dezer school herdacht heden den dag, waarop hij voor 25 jaar deze funclie aanvaardde, niet als een „baantje" maar als een heusche be trekking met verplichlingen en verantwoor delijkheid, feder die in eenigerlei opzichl lot deze school in betrekking slaat weet trou wens wal de school aan den heer Kooymans te danken heefl Daarom mocht deze dag niel onopgemerkt voorbijgaan, al had de ju bilaris dil zelf misschien liever gewild. En zoo kwam het dat de heer K. vergezeld van zijn dochter hedenvoormiddag door hel ove rige besluur, hel hoofd, mej. A. Blöle en de onderwijzeressen werd ontvangen en lus- schen twee rijen kinderen en onder een door deze gevormde eerepoort van groen en bloe men moest door wandelen. Ook de predi kanten der Gerei, gemeente ds Kouwen- hoven en ds. Thomas waren namens den kerkeraad aanwezig. Nadat de kleintjes een welkomstlied hadden laten hooren, werd door de ouderen den jubilaris Ps. 13f toe gezongen. De heer H. M. v. d. Bos, penningm. der vereeniging richtte zich daarna tot den ju bilaris en schelste zijne beleekenis voor de school, gewaagde van de vriendelijke lei ding als voorziller van het bestuur en bood hem een wandelstok' met zilver gemonteerd nan waarna hel hoofd, mej A. Blöle den ju bilaris dankle voor hel vele dal hij voor het onderwijs deed en hom namens het overige personeel een praehligen bloemenmand aan bood. De kinderen zongen daarop weder een feestlied, verloonden een aardig recht kin derlijk gearrangeerd tableau, gevolgd door een z g. „bellenlied". Daarop werd den ju bilaris namens de ouders der kinderen nog een mand met vruchten met bloemen ver sierd, geschonken, waarop de heer Kooy mans zichtbaar aangedaan door zooveel waardeering en liefde, woorden van dank en verootmoediging sprak. Nadat daarna hem door de aanwezigen Psalm 75: 1 was toegezongen, sloot ds. Thomas met dankgebed. Vervolgens bleef men nog eenigen tijd bijeen en werden ververschingen aangebo den, terwijl ook de kleintjes die niet moe werden om den vriendelijken jubilaris met eerbiedwaardig grijzenden baard een: „Lang zal hij leven in de glorial" toe te zingen, rijkelijk werden gelracleerd. In deze bijeenkomst hield de secretaris, de heer P. Boogaards nog een korte rede waarbij hij den wensch uitsprak dat God den voorzitter nog vele jaren mag sparen, Vereeniging „Oud-Leiden", Gistermiddag hield de vereeniging „Oud- Leiden", welke vereeniging zich len doel stelt de bevordering van de kennis van en de belangstelling in de geschiedenis van Lei den en Omstreken en het behoud der aldaar nog aanwezige bouwwerken en voorwerpen, belangrijk voor de locale- en kunstgeschie denis, bare tweejaarlijksche algemeene ver gadering in een der bovenzalen van café „In den Vergulden Turk". Naddl de voorzitter, prol. dr. L. Knapperl, de vergadering met een kort welkomstwoord had geopend, werden de notulen der vorige vergadering door den secretaris den heer S. J. le Poole LGz. gelezen en onveranderd goedgekeurd. Hierna bracht de secretaris een kort ver slag uit over de jaren 1924 en 1925, welk verslag in zijn geheel zal worden opgenomen in het eerstdaags te verschijnen Jaarboekje der Vereeniging. Het ledental, dat blijkens het# vorig twee- jaarlijksch verslag uit. December 1923 135 bedroeg, was niet onbelangrijk vooruitgegaan dank zij de medewerking van. het collegium van het L.S.C. op wiens aandrang een aan tal studenten zich bij de vereeniging aan sloot. Het bestuur wendde zijn invloed aan om de eenige luifel, die hier nog in Leiden be staat en wel aan perceel Oude Rijn 44, liet voormalig Amsterdamsche Veerhuis/te be houden Deze luilel dreigde door verbouwing van het perceel verloren le gaan. Door gel- delijken steun van het bestuur, bestaande uit de helft der kosten van verbouwing, is het gelukt deze merkwaardigheid uit vroegere tijden voor de stad te behouden. Een tweetal winterlezingen hadden plaats. De heer Ir. G. L. Driessen, directeur van Gemeentewerken alhier, hield een interes sante voordracht over „De platte grond van de gemeente Leiden, voorheen, thans en in de toekomst." Do voorzitter, prol. dr. L Knappert hield, in verband met de 350-jarige herdenking van de stichting der Lcidsche Iloogeschool, een lezing over de eeuw- en halve eeuwfeesten van de Lcidsche Universiteit, waarmede hij een belangrijke bijdrage leverde in de ge schiedenis van de Leidsche Hoogeschool. In Juli 1925 werd een excursie gemaakt naar Katwijk, naar de St. Willebrorduskerk en de Ned. Hervormde Kerk te Katwijk aan den Rijn, beiden uit het oogpunt van oud heidkunde belangwekkend, werdon bezich tigd. De heer notaris II. Eerdbeek aldaar, was de gastheer van de excursisten en me vrouw Eerdbeek gaf een belangwekkend overzicht van de geschiedenis der gemeente Katwijk, waaruit veel viel te leeren. Het verslag werd onder dankbetuiging aan den secretaris goedgekeurd. De voorzitter, een en ander releveerend uit het verslag, sprak met bijzondere waar deering over de door den lieer Driessen ge houden lezing, vooral wat hij omtrent de plattegrond van Leiden in de toekomst mee deelde was, naar het oordeel van den voor zitter, zeer interessant. Ook de mededeelin- ■n van mevrouw Eerdbeek over de geschie denis van de gemeente Katwijk, achtte de voorzitter in verband met het doel der ver eeniging van groot belang Hierna deed de penningmeester, de heer H. Th. van Sleeden rekening en verant woording van de geldmiddelen, waaruil bleek dat bet batig saldo, dat einde 1923 f 416.25 bedroeg, thans is vermeerderd tot f 873 57. Daar moet echter nog van betaald worden het eerstdaags te verschijnen Jaarboekje, waarvan de kosten worden geraamd op f 600 of f 700. De rekening werd nagezien en met de be scheiden vergeleken door de heeren Aug. L. Iteimeringer en J. J v. d. Lip, die, na accoordbevinding, voorstelden, de rekening goed te keuren en den penningmeester onder dankzegging te dcchargceren van zijn be heer. Het volgens hel huishoudelijk reglement ir, zijn geheel altredend besluur, bestaande uit de heeren prof. dr. L, Knappert, mr. dr. J. C. Overvoorde, S. J. le Poole L.Gzn., H Th. van Steeden, Felix Driessen, ds. J. A. Prins, Aug. L. Reimeringer, J W Vcrburgt en J. J. van der Lip, werden allen herbenoemd. De voorziller deelde nog mede dat van wege de Vereeniging van vrouwelijke Stu denten in het bestuur zitting heeft genomen mej. A. E. Chavannes. Hierna werd de vergadering na rondvraag gesloten. Voorstel tot uitbreiding van het Herstel lingsoord „De Leidsche Buitenschool". Tot nu toe werden kinderen uit de omge ving van hoestende luberculose-lijders niet lot de Buitenschool toegelaten, omdat het op de school behaalde voordeeL door de herhaalde besmetting tehuis, toch teniet zou worden gedaan. Toch zijn juist zulke kinderen allereerst onder de bedreigden te rekenen. De hier bestaande leemte in de praeventieve tubereulose-bestrijding te Leiden kan slechts door een internaat worden aangevuld, aldus bet bestuur der Vereen. „De Leidsche Bui tenschool". Zulk een internaat zal tevens kunnen dienen voor bedreigde kinderen, die het heen en wederreizen naar de Buitenschool wel zouden kunnen verdragen, doch door de ligging hunner woonplaats niet in staat zijn de Buitenschool te bezoeken. De school zal daardoor voor de geheele provincie in beteekenis winnen. De Vereeniging beeft nu besloten over le gaan tot uitbreiding van het Herstellings oord met een internaat van 20 bedden. Voor leslokalen is in het bestaande gebouw dan geen plaats meer, zoodat een afzonderlijk schoolgebouw zal moeten worden geslicht. De hiervoor noodige stappen zijn dezer da gen bij de gemeentelijke autoriteiten te Kat wijk gedaan, terwijl de plannen betreffende het Herstellingsoord eerstdaags in zee gaan. School en herstellingsoord zullen door een overdekte gang worden verbonden. De plannen zijn ontworpen door den heer B. Buurman, die tevens het toezicht op den bouw op zich zal nemen. Jaarvergadering Vereeniging tot Bevordering der Zendingszaak. Onder presidium van den wnd. voorzitter, den h?er C. J. Eggink, hield gisteravond bovenstaande vereeniging in een der zalen van het gebouw „Prediker" in de Janvos- sensleeg haar jaarlijksche algemeene leden vergadering. Te ruim kwart over acht opende de voor zitter de slechts matig bezochte bijeenkomst rpet het gezamenlijk doen zingen van Psalm 138 vs. 1 om vervolgens'voor te gaan in ge bed en hel lezen van Psalm 98. Na een kort welkomstwoord las de secretaris, de heer A. Spruijt, de notulen van de vorige verga dering, die daarop onder dankzegging wer den gearresteerd. Nadat eenigo ingekomen stukken zijn voorgelezen, hoofdzakelijk berichten van verhindering om dezen avond bij te wonen, I brengt de secretaris bet jaarverslag uit, I waaraan wij het volgende ontleenen: Het zendingsfeest in 1925 is als uitste kend geslaagd le beschouwen. De opkomst en samenwerking liet niets te wenschen over. Het verelag werd daarna goedgekeurd. I Uit het jaarverslag van den penning meester, uitgebracht door den heer II. van Leeuwen, bleek, dat de ontvangsten had den bedragen 1403.48'/',. waarvan aan contributies f 429.25, giften f 98.58, zen dingsfeesten f663.101/' en diversen f 105.07, terwijl de uitgaven bedroegen f 1338.83'/', waarvan f 1000 werd afgedragen aan het Ned. Zendingsgenootschap, zoodat de kas een batig saldo aanwijst van f 64.05. Bij monde van den heer de Moed werd hierna het rapport van de kascommissie uit gebracht. die adviseerde den penningmees ter voor het gevoerde beheer te dechargee- ren, waartoe onder hartelijke dankzegging werd bestolen. Tot kasnazieners voor het volgend jaar werden benoemd de heeren P. la Court en J. F. de Heer, die beiden deze benoeming aannamen. Als afgevaardigden naar de a s. bondsvergadering werden aangewezen de heeren Bey, de Moed en Witte. Aan de orde kwam thans de bestuurs verkiezing; aan de beurt van altreden wa ren de heeren Van Leeuwen, Kuiper en de Ridder, die na gehouden schriftelijke stem ming allen werden herkozen. Besloten werd aan ds. Forlgens, die heden (Vrijdag) zijn 25-jarig jubileum als zende ling viert, een schriftelijke gelukwensch le zonden Alvorens werd overgegaan tot de bespre kingen van het op a s. Hemelvaartsdag op Oud-Poelgeest le houden Zendingsfeest. werden eenige woorden aan de eerbiedige nagedachtenis van het overleden lid. den heer W P. ten Kale, gewijd. Als sprekers op het Zendingsfeest zullen optreden de heeren prof. dr. H. M van Nes alhier, eere-voorzitler der vereeniging, ds. U. Janssen, leger- en vloolpredikant in al- gemeenen dienst, zendeling J. L. D. v. d. Roest, oud-zendeling van Nieuw-Guinea. d3. W. A. Hoek. Ilerv. pred le Amsterdam en zendeling L. Bodaan. oud-zendeling in Su matra. terwijl ds J. Nauta. Herv pred. tb Katwijk-aan-Zee het slotwoord zal spreken. De Chr. Muziekver. „Alhalia" werd we derom bereid gevonden het feest met mu ziek op te luisteren De toegangsprijs werd vastgesteld voor volwassenen op 35 cents, voor kinderen op 10 cents. Niels meer aan de orde zijnde, werd de vergadering met hel gezamenlijk zingen van Gezang 229 1 en dankgebed door den heer de Heer gesloten. Vereeniging voor Ziekenhuisverpleging. Gisteravond werd de derde jaarvergade ring gehouden van de Vereeniging voor Ziekenhuisverpleging, in den foyer der Stadsgehoorzaal. Uit - de jaarverslagen, uitgebracht door secretaris en penningmeester stippen wij aan, dat het ledental van 2347 tot 5024 steeg en op 1 April 1920 reeds 0890 be droeg. Uitgekeerd werden aan een totaal van 120 leden, 2707 verpleegdagen, bedragende een totaalsom van f 6312,50. Aan operatie kosten werd uitgekeerd een bedrag van f 910. Naar het reservefonds kon een bedrag van f 4772,16 worden overgeschreven. Hel bestuur betreurde bet bedanken van BINNENLAND. De minister van oorlog, de heer v. Royen is afgetreden. Zijn opvolger is ond-minister Lambooy. Inruiming van een Kamerzetel voor mr. Schokking. Geen vrees over den economischen toe stand der Ned.-IndL bevolking. BUITENLAND. Moeilijkheden bij de regeling over de schadevergoeding der vroegere Dnitsche vorstenhuizen. Nieuwe bemiddelingspogingen in hel Engelsche mijnconflict. De Litanensche minister van bnitenl. zaken is afgezet. dr. M. D. Horst als commissaris der Vereeni ging. Van dc oprichting af was deze altijd bereid om de vereeniging met raad en daad ter zijde te staan. Het meent echter, waar het besluur de motieven bekend zijn. deze niet anders dan le kunnen eerbiedigen en rest het dr. Horst dank le zeggen voor alles wat hij voor de Vereeniging deed. Dr. V. C. M. Leesberg was bereid lijdelijk in diens plaats de Vereeniging met voor- j lichting te dienen. I Met het Algemeen Ziekenfonds werd een associatie aangegaan, eigenlijk de eenige manier om te komen tot volledige vergoeding van verplegings-, operatiekosten en alles wat daarbij komt. Immers alleen met een zoo groot mogelijk ledenaantal zal dat kunnen worden bereikt. Op voorstel van het besluur werd be-i sloten het aantal verpleegdagen, nu bedra gende 32, te brengen op 56 dagen per ver- eenigingsjaar en de vergoeding voor opera tie-kosten te brengen op 60 pCt. riiot een maximum van 50 gulden. Vergoeding voor het gebruik der operatie kamer werd voor het eerst ingevoerd en be paald op 60 pCt., tot een maximum van vijftien gulden. De contributie voor alleenstaande perso nen werd verlaagd lot 10 ct. per week. Besloten werd zich aan te sluiten bij do Federatie van Vereenigingen voor Zieken huisverpleging, ten doel hebbende elkanders leden bij verhuizing dadelijk trekkend over te nemen. De aftredende bestuursleden, de heeren P. P. de Koning en J. Romanesko, werden her kozen, terwijl in de vacature-dr. M D. Horst werd voorzien door de benoeming van dr. V. C. M. Leesberg. Besloten werd in het vervolg leden, welke verhuizen naar plaatsen, waar geen afdee- ling der Federatie 13 gevestigd, van de leden lijst af te voeren. Voorts werd een wijziging in het Huish. Regiem, vastgesteld, vermeldende, dat geen vergoeding wordt uitgekeerd voor verlos singen, tenzij deze operatief ziekenhuisver pleging noodzakelijk maken. In dit verband gingen uit de vergadering stemmen op een tarief le ontwerpen waar bij men voor gewone verlossingen uitkeering verkreeg. Het besluur zegde toe maatregelen ta treffen, bij voldoende deelname, tot een onderafdeelj. g kraamverpleging, wat dan op een bijzondere vergadering een punt van bespreking zal uitmaken. Voorts werd de aandacht van het buluur gevestigd op de we. ^helijkheid dc agenda zoo tijdig den leden loc te sturen, dat er gelegenheid i3 amend. - op de voor stellen. bij t besluur in dienen. Hrt bestuur zegde toe den leden een termijn van 8 dagen le stellen, waarin de leden zich over de voorsMlen do. het besluur inge diend. kunnen uitspreken. Van de rondvraag werd druk gebruik ge maakt. waarna de vergadering door den voorziller. den heer A J. Sehoneveld. met de beste wenschen voor den bloei der Ver eeniging werd gesloten. „Tainsladwijk". Gisteravond had het besluur der woning bouwvereniging „Tuinstadwijk" de leden opgeroepen ter jaarvergadering. Dc op komst was heel slecht: van de ongeveer 400 leden, welke de vereei iging momenteel telt, was nog geen tiende deel aanwezig De De voorzitter, de heer Tjalsma, sprak in het openingswoord zijn leedwezen hierover uit. Het mag een groot blijk van vertrouwen zijn, dat de leden alles aan het bestuur over laten, het besluur ziet het liever anders en is van meening dat de enkele keer, dat de leden ter vergadering worden opgeroepen, op hen ook de plicht rust aanwezig te zijn. De jaarverslagen van secretaris en pen ningmeester werden met dank aan de stellers goedgekeurd. Wat de begrooting be treft werd de opmerking gemaakt, dat som mige inkomsten niet duidelijk waren aan«

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 1