DONDERDAG 22 APRIL Anno 1926. STADSNIEUWS. KERK- EN SCH00LN1EUWS. Het voornaamste nieuws van heden. No. 20278. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIE?) 30 Cts per regel Bij regelabonnemenl belangrijk lageren prijs. Kleine Advertentiën, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 50 Ctsbij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht Voor eventueete opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordelndsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden f 2 35, per week Builen Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week Franco per post f 2.35 portokosten. 'ƒ0.18. 0.18. Bit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE Bi AD. Een 25-jarig jubileum. Heden herdenkt onze stadgenoot, de h^er J. J. Kanbier den dag. waarop hij voor 25 jaar als leerling in dienst trad bij de sui- kerwerkfabrieken van de gebroeders Tel aan den Morschweg. In de fraai versierde fabriekshal, waar bet personeel zich had opgesteld, werd de jubilaris met vrouw en kinderen door de directie en haar familie ontvangen. De oudste der directeuren, de heer Uk. Tel nam het woord en schetste in een harte lijke toespraak de loopl>aan van den jubi laris gedurende de 25 jaar dat hij bij de (irnia in functie was Als knaap van 15 jaar in dienst getreden heeft hij zich steeds door plichtsgetrouw heid en ijver onderscheiden en zoo is deze dag dan ook de kroon op zijn werk. Na den wensch te hebben uitgesproken dat de ju bilaris nog vele jaren met hem zou mogen samenwerken, overhandigde hij hem een gouden horloge met inscriptie benevens een enveloppe met inhoud. Het was de directie tevens aangenaam hem ook nog te kunnen overhandigen liet diploma van de Maat schappij van Nijverheid. Daarna werd na mens het gezamenlijk kantoor- en fabrieks- personeel het woord genomen door den heer G. A Yperlaan, die eveneens den jubilaris hartelijk feliciteerde met dezen voor hem zoo gedenkwaardigen en heugelijken dag en hem een enveloppe met inhoud ter hand stelde. Voorls -werd hem nog namefis dc moeder der directeuren een bloemenhulde aange boden. Namens den zeer ontroerden jubilaris dankte de heer Van Zandwijk directie en personeel voor de vele blijken van sympa thie. De jubilaris werd in de gelegenheid gesleld het verdere gedeelte van den dag in huisolijken kring door te brengen. De film in dienst der Tuberculosebestrijding. Dc Nederïandsche Centrale Vereeniging lol bestrijding der tuberculose heeft terecht ingezien, dat ook de rolprent een machtig propagandamiddel kan zijn in den strijö tegen de tuberculose als volksziekte. De bioscoop is nu eenmaal populair en men- schen, die men niet krijgen kan bij een lezing of op een tentoonstelling, bereikt men wel als een film wordt vertoond. Her haaldelijk werden dan ook hier te lande buitenlandse he films vertoond, die beoogden de tuberculose en de bestrijding dezer vree- 8clijke volksziekte in beeld te brengen Deze films, hoe verdienstelijk overigens ook, verraden steeds haar vreemden oor sprong. Meer en meer werd dan ook de be hoefde gevoeld een film te bezitten, waar mede Nederïandsche toestanden en gevallen op het doek werden gebracht, toestanden dus, die meer tot het volk spraken cn die peren indruk maakten. Het was weer het bestuur der Nederïand sche Centrale Vereeniging tot bestrijding der tuberculose, die hier het initiatief nam. en een commissie benoemde, bestaande uit do hoeren dr J. B. F. van Gils, secr.-penningm. dor vereen., arts, J. ,A. Putto, hoofdcommies van den Gezondheidsraad en den heer D. van Staveren, directeur van den gemeente- ijken schoolbioscoop te 's-Gravenhage, velke commissie zich verstond met den heer .Willy Mullens en ook diens medewerking erlangde. Meerderen stonden met raad en daad de commissie bij en zoo is r_n film werk ontstaan, waarop niet alleen de samen stellers, maar geheel Nederland trotsch mag zijn, een zeldzaam stuk propaganda in den strijd door de genoemde Vereeniging met zoo iCioole intensiviteit gevoerd. Gisteravond is deze film in verband met de tentoonstelling van het Tuberculose- Museum in de Stadsgehoorzaal, vertoond en het doet ons groot genoegen te kunnen con- statceren, dat de Foyer geheel bezet was met belangstellenden uit alle rangen en standen De voorzitter van de Leidsche Vereeniging 'el bestrijding der Tuberculose, dr. J Brui ting, heette de aanwezigen van harte wei- hom, schetste nog eens den ernst van het tuberculose vraagstuk, doch deed daarbij ook duidelijk uitkomen, dat men er gelukkig niet meer machteloos tegenover staat en dat door doelmatige maatregelen de ziekte kan wor den voorkomen en waar zij is ontstaan he breden en veelal genezen. Daarvoor was a.!f'r medewerking noodig Ook de finan- cie-ele medewerking en daarom beval hij den eerkoop van het Emmabloempje. die alhier Zaterdag zal plaats- hebben, met grootcn aandrang aan. Ieder geve daarbij naar zijn vermogen. Hierna werd de film, in vier afdeelingen Kesplitst. vertoond, die echter in innig ver band tot elkander staan. Wij worden eerst gevoerd in het een- kamerwoninkje in een armoedig steegje, ■waar een droefgeestige atmosfeer heersclitJ De man. schoenlapper, ziek. de vrouw in f wasckkuip, de kinderen bleek en één f^eds aangetast door dc kiemen der ziekte an vader, de t.b.c. Vader wil van geen consultatiebureau weten, maar tracht hel ■ca te verzetten door de borrelflesch. Een bezoek aan hel luberculose-museum. eerst met eenigc aarzeling bezichtigd, brengt den man tot een ander en beter inzicht. Hij laat zich op een consultatiebureau on derzoeken, neemt zijn dochtertje mee. We treffen hem later aan in een sanatorium, waar hij langzamerhand vooruit gaat en ten slctle als genezen kan worden ontslagen. Ook bij het dochtertje, dat op een-buiten school wordt geplaatst, heeft dc wetenschap dc kiemen der ziekte welen te overwinnen cn nis het geheclc gezin eindelijk weder compleet is, lacht hun een nieuwe, hoop voller toekomst tegen. Men heeft deze film getiteld: ..Achter de wolken schijnt dc zon".-.een titel, geheel passend bij de geschiedenis, die iu beeld wordt gebracht. Met stille aandacht werden dc sprekende beelden gevolgd. Een toelichting werd er niet bij gegeven. Dat zou ook overbodig ge weest zijn: de film spreekt voor zichzelve Moge het uit de opbrengst van den ver koop van het Emmabloempje Zaterdag blij ken. dat zij niet tevergeefs gesproken heeft! Het vreemdelingenverkeer te Leiden. In liet „Vad." van gisteravond vinden wij een beschouwing over het Vreemde lingenverkeer in verschillende groote steden van ons land, waaronder ook Leiden, be nevens een overzicht van de werkwijze der plaatselijke Verecnigingen lot Bevordering van het Vr re emdel in gen verkeer. Hetgeen dienaangaande over de Sleutel stad gezegd wordt, laten wij hieronder volgen: Lcide-n bekleedt onder de V. V.s een ge heel eenige plaats, zoowel wat haar ge schiedenis als haar huidige positie betreft. Ze heeft maar 200 leden en geen enkel subsidie en toch bezit zij zelfs een klein kapitaaltje, hoewel ze kolossaal veel doet en voor geen uitgaaf, als deze het goede doel kan bevorderen, terugdeins!. Hel bekende, kleurige kioskje op het Stationsplein wist in 1925 zijn inlichting- dienst lot 6000 inlichtingen op te voe ren, cn toch werkt daar alleen een dame. die zich met hart en ziel aan haar werk geeft en wier trots het is. het vol gend jaar de 7000 inlichtingen te halen. We hebben een poosje allergezelligst met haar gekeuveld in de kiosk en telkens steekproeven van haar kunde genomen. Ze weel vrijwel alles en voor wat ze niet kwijt wilde wezen verwees ze naar den secretaris den lieer Rollandcl Lindeman heeft zooveel vertrouwen in de directrice, dat liij nl zijn gidsen en wetenswaardigheden in de kiosk beschikbaar stelde. Men kan er evengoed elke builenlandsche reis als bin- nenlandsclie bespreken. Kortom de kiosk is voor Leiden de groote Reiskundige. Eiken dag zeker eenmaal, wipt de directrice even naar het station, om het laatste nieuws. Natuurlijk vindt men er alle builenland sche spoorweg- en tramgidsen De secretaris vertelde ons het geheim van al deze bedrijvigheid en den welstand der vereeniging. Zij is 25 jaar geleden (op 24 April) geboren uit de 3-Oclober-Veree- niging. De kiosk is een aankoop van een middeleeuwsch nachtfeest, door de vereeni ging gegeven. Het bestuur bracht er een eiken betimmering en trap in aan en maakte een zolder, waarop hel archief van de V.V. is ondergebracht. In de eerste jaren bleef de V. V. hoofdzakelijk, gevolg barer ge boorte, fuif vereeniging. Zij had wel G00 leden, maar de vreemdeling bleef te veel op den achtergrond en toen men. te zijnen be hoeve, geld op de festiviteit voor den bur ger uitspaarde, verliep het ledental snel. Toen hebben vier bestuursleden een kloeke daad verricht. Zij bouwden geheel op eigen risico een fiëlsloods bij het station. Hel ging voortreffelijk en toen de bloei der on derneming vaststond, deden zij die voor wat ze hun gekost had. aan de V.V. over. De vereeniging bouwde er later een tweede loods bij en de fielsbergplaals is de bron van inkomsten geworden De Spoorwegen werkten het plan in de hand en gebruiken de V.V.-bergplaats ook voor ue fietsen, welke zij vervoerd hebben. Het is de laak der vereeniging om al is het in Leiden nog zoo druk wegens welke festiviteit ook den prijs per fiets op 10 cts. te houden. De bezoeker van Leiden knoope dit in zijn oor, want andere stallingen voeren het tarief dan gaarne, soms tot 50 ct. per fiets op. Voor haar leden doet de V. V. eigenlijk niet veel meer dan dat zij voor hen op de concerten van Zomerzorg gratis plaatsen bespreekt. Leiden is een stad voor dagbezock, behalve voor den vreemden student. Men heeft er. zooals men weet, allerlei inter nationale studenten werken. Voor hem zorgt de V. V. als een moeder. Zij bespreekt kamers en leidt het vermaak. Er kan geen groep vreemdelingen van eenige beleekenis in de stad komen, of V. V. is er bij, hetzij met de aanbieding van een thee of van een boottocht op de meren. Dit hakt er nog al in (f 150). De bestuursleden gaan dan ge woonlijk mee en men doet ook nooit tever geefs een beroep op lier. voor het organisee- ren en leiden van belangrijke groepen vreemdelingen lar.gs de bezienswaardig heden der stad. De vereeniging heeft acht bestuursleden. Zij komen uit het bollenland, de uilgeverij, den ijzerhandel, het bankbedrijf en de manufacturen, terwijl b.v. ook de directeur der waterleiding deel er van uit maalri Men voelt echter ook in Leiden, dat de middenstand nog te veel afzijdig blijft en daarom heeft men den heer v. Deventer, directeur der Centrale, uitgenoodigd om voor den middenstand eens te komen uit leggen hel belang, dat Leiden bij een druk vreemdelingenverkeer heeft. Dezer dagen zal de lezing plaats hebben. Kortom, het vreemdelingenverkeer lijkt ons te Leiden in even goede als bekwame handen en er heeft zich in ons heele vader land geen V. V. zoo'n onafhankelijk beslaan weten te scheppen als de Leidsche. „Nut en Vermaak". Na een uiterst voorspoedig seizoen, waar in het bestuur ons herhaalde malen blijk heeft gegeven van zijn groote activiteit, heeft gisteravond de muziek- en looneel- vereeniging ,.Nut en Vermaak" het winter seizoen besloten met een intiemen dans avond in de groote Stadszaal, waaruit ons weer eens le meer is gebleken welk een kerngezond vereenigingsleven deze popu laire vereeniging bezit. Het spreekt bijna vanzelf, dat het er tjok vol was, hetgeen bij outsiders evenmin ver wondering hoeft te wekken, wanneer men weet, dat de vereeniging momenteel ruim 400 leden lelt. De stemming, die er den ge- heelen avond heerschte, was recht even redig aan deze drukte, hetgeen voor een groot deel te danken was aan de „begeisle- rende" muziek van de populaire Haagsehe „Funny Ogo-Pogo-Band". Diverse attracties als prijsdansen voor personen boven de vijf kruisjes, kaalhoofdi ge heeren en dames met bobbed of shingled hair verreweg de meerderheid! waar bij het publiek zelf de jury uitmaakte en de aardige prijzen toekende, verhoogden de gezelligheid in niet geringe mate, zoodal het velen te vroeg was. toen het klokje van ge hoorzaamheid zijn twaalf slagen liet hooren. 't Was een waardig slot van een even waardig seizoen! Door de Commissie voor de Volksge zondheid in Zuid-Holland en Zeeland is in gevolge hel Kon. Besluit tol uitvoering van de wel van 24 Juni 1925 onze oud-stadge noot. de heer Jac. van Veer. tandlechnicus tc 's-Gravenhagc. bevoegd verklaard tot de uitoefening der volledige tandprothese. Op Zaterdag 24 dezer zal 's avonds in het klein auditorium der Academie als spreker voor het Genootschap Nederland Engeland optreden de in Engeland zeer bo- kende Anglikaansche geestelijke Dean Inge. Sedert 1911 is Dean fnge deken van de St. Paul's Cathedral in Londen. In deze hoe danigheid is hij in Engeland een bekend spreker geworden-, zijn preeken oefenen door de origineele wijze, waarop zij het moderne leven critiseeren, groote aantrekkingskracht uit. Aan deze prediking heeft Dean Inge in Engeland onder den bijnaam van „the gloomy dean" een bijzondere populariteit te danken. Hij is ook een wetenschapsman cn heeft o.a van de philosophie van Plotinus studie gemaakt. Dean Inge houdt behalve te Leiden voor drachten in Den Haag, Amsterdam en Arn hem. Te Leiden za! hij spreken over „Eras mus in Engeland". Naar ons wordt medegedeeld, zal de uitvoering van „La croisade des enfants", welke morgenavond in de Stadszaal door het koor van de afd. Leiden van de Maat schappij tol' Bevordering der Toonkunst wordt gegeven, bijgewoond worden door den Fransohcn gezant in Nederland, den heer Chassain de Marcilly. Den 13den Mei zal hel 40 jaar gele den zijn, dat onze stadgenoot, de heer A. Eradus, tot chef-kellner van de Stads zaal werd aangesteld. Het zal dezen popu- lairen, alom-bekenden kellner aan belang stelling op dezen dag voorzeker niet ont breken. Gezien do verminderde druk op de waterleiding en de hinder dien de baders daarbij ondervonden, heeft het bestuur van het Badhuis „De Eendracht" alhier getracht dit euvel le ondervangen, \rat groolendeels is gelukt. Door een wijziging in bet kra- nenstelsel aan te brengen is het mogelijk, al is de druk minder, toch iederen bader van voldoende warm water te voorzien. Alleen is hel gevrenscht zooveel mogelijk voor deze periode op de dagen, in de adver tentie in dit Blad vermeld, te baden. Met ingang van heden is de boek- en muziekhandel van de firma F. L. Servaas en Zoon. verplaatst van de 3-Octoberstraat naar het perceel Breestraat 102, waarin voorheen het reisbureau van den heer Ver-( beek was gevestigd. De heer Servaas, bij velen welbekend om zijn stand op de Zaterdagsehp markt, heeft in dezen winkel een uitgebreide sorteering in kinderlectuur en muziek-studicboeken, zoowel voor eerslbeginnenden als voor meer gevorderden, terwijl ook voor dansimJzrk men er te kust en te keur kan gaan. Wij wcnsch^n den heer Servaas met deze belangrijke verplirising welke zijn zaak zeer zek^r len goedo zal komen, van harte In hooger beroep is door het Gerechts hof Le 's-Gravenhage het vonnis van de Ar rondissementsrechtbank bevestigd, waarbij aan de Verzekeringsmaatschappij „Arena", gevestigd te 's-Gravenhage de verplichting wordt opgelegd om aan mej. P. J. van S. geb. L. alhier, destijds in betrekking bij het geslicht „Endegeest" te Oegstgeest een be drag van f 4250 uit te betalen. „Arona" zal hieraan voldoen. Gelijk bekend werden de belangen van mej. van S. behartigd door mr. Averbeek, alhier. De Commissaris van Politie, alhier, verzoekt inlichtingen omtrent de herkomst van een paar zoo goed als nieuwe heeren rijgschoenen met gummie'hakken, en een grijze pet met insigne van den A.N.W.B welke kleedingstukken op 19 April j.l. des avonds zijn gevonden aan den walkant van den Korte Vliet op de grens van Leiden en Voorschoten. Door de politie is inbeslaggenomen een Waterman vulpenhouder, welke van diefstal afkomstig is. Inlichtingen te bekomen bij de Afdeeling Recherche, alhier. w Gistermorgen omstreeks halfelf hoeft de autospuit een t'evergeefschen tocht naar den Maredijk gemaakt, waar in de meubel werkplaats van den heer S. een begin van brand was gesignaleerd, ontstaan door kortsluiting onder een lijmpot, welke elec- trisch verwarmd werd. Nadat het vlam metje was uitgetrapt, kon de brandweer weer onverrichterzake huistoe. Gistermiddag ia mej. A. B. op denZoe- torwoudsohe-Singel, nabij de Fruinstraat, door een 15-jarigcn wielrijder, die groote haast' scheen te hebben, omvergereden, waardoor zij vrij ernstige kwetsuren aan haar arm bekwam. De politie doet onder zoek Ten nadeele van den lieer B k gis teren uit een voortuintje van een perceel in de Johan de Wittstraat een heerenrijwiel ontvreemd. De penningmeester der leerlingen- commissie van „Kennis is Macht" heeft af gedragen voor de schoolkindervoeding „Je- ruel" een bedrag van 122.93. zijnde de •netto-opbrengst van den op eon feestavond gehouden bloenipjesverkoop. Sedert eenige dagen wordt de red dingsbaak der Leidsche Reddingsbrigade (rood en wit geschilderd), vermist van de Leeuwenbrug (Stationsweg). Inlichtingen worden gaarne ingewacht bij den Commis saris der Reddingsbrigade. A. J. v. d. Lijke, Oude Singel 14. tel. 889. Beschermt het materiaal der Reddings brigade. Het aantal werkzoekenden ingeschre ven bij de Arbeidsbeurs op Woensdag j.l. bedraagt in totaal 492. tegen 649 op den zelfden datum van het vorig jaar. Ned.-Herv. Kerk. Beroepen: Te Zegveld: D. Plantinga, te El burg. Aangenomen: Naar Bussum: A. J. Wormgoor, te AJblasserdam; naar Souburg: J. Th. Ubbirik, te Roodeschool. Geref. Kerken. Drietal: Te Zaand:H. S. Bouma, tc Leeuwarden; G. Laarman, te Klundert :n C v. d. Woude le Gorrcdijk. Beroepen: Te Soest: J. v. d Mculen. le 's-Hertügenbosch. Chr. Geref. Kerk. Beroepen: Te 's-GravendeelJ. P. Meyering, le Nieuwpoort." Een 25-jarig jubileum te Oegstgeest. Morgen zal hel vijf cn twintig jaar ge leden zijn, dal de heer J. Fortgens door de Utrechtsche Zendingsvereeniging werd ge- I ordend ab z.endeling-lecraar en afgevaar- J digde naar Halmaheira. Daar was hij enkele j jaren werkzaam te Sindangoli, op de West kust. Vervolgens heeft hij den zendingspost Tobelo op de Oostkust waargenomen, om daarna le stichten en op te bouwen den zen dingspost Djailolo, op de Westkust. In 1920 moest de heer Fortgens repMrieercn wegens gezondheidsredenen. Terugkeer was niet gewenscht en in 1923 werd hij directeur van het internaal var. de Ned. Zendings school te Oegstgeest. Restauratie van de Ned.-Herv. Kerk te Katwijk aan den Rijn. Moest de Nod. Ilerv. gemeente le Katwijk «aan den Rijn zich geruimen tijd behelpen met een noodlokaal waarin des Zondags kerk werd gehouden wegens de algehcele restauratie der kerk, than9 is men zoover genaderd dat de datum van officieele inge bruikneming is bepaald. De kerk is zoowei van binnen als van buiten geheel gerestau reerd. En wie haar voorhec-n kende zal moeten toegeven dat dit noodig bleek, maar ook nu moeten constateeren dat de Kerk thans een waardig gebouw i9 geworden BINNENLAND. De Eerste Kamer over de Indische be* proofing. De verdachte in de Amsterdamsche moordzaak te Haarlem gevat. Hij heeft bekend. Het Nederl. voetbalelftal tegen Belgic. - BUITENLAND. De Amerikaansche Senaat aanvaardt de Italiaansche schuldregeling. Crises in Polen en Mecklenburg. De vredesonderhandelingen in Marokko schijnen vastgeloopen evenals de bespre kingen inzake de Engelsche mijncrisis. waaraan ï\lle overbodige luxe ontbreekt, maar toch ook weer dat ze past in haar om geving en haar ouden naam in eere houdt. De kerk dateert uit de 12e eeuw en is in 1378 tot parochiekerk verheven met den naam H. Johannes den Dooper. In 1500 werd er nog een doopkapel bij aangebouwd, die in 1919 door de Prov. Arch. Commissie is gerestaureerd- Verder bezit de kerk nog vele bezienswaardigheden o.a. een altaar steen waaronder haar eerste predikant Wou ter van Barneveld in 1582 is begraven die ioendertijd pastoor was en in de reformatie is overgegaan. Een heele mooie graftombe van Willem de Lypere en Maria van Rei- gerberg met hun liggende beelden welke voorheen het eigendom was van mr. O. J. E. Baron van Wassenaar van Catwijck en thans aan het Rijk behoort. Deze graftombe werd in 1663 gemaakt door Rombout Ver huist. Ook bevindt er zich noch de fam.- bank met de wapens van de fam. Baron van Wassenaar van Catwijck met de zin spreuk dér Baron „Mit gansch trouwe". Geen wonder dan ook dat de Kerkvoogdij dezer oude historische kerk in 1922 be sloot om de kerk te laten reslaureeren, hei geen echter door omstandigheden niet door ging. In 1924 werd echter definitief besloten om tot herstelling der kerk over te gaan. De voorbereidende werkzaamheden die door de kerkvoogden, bijgestaan door de nolabelen, geschiedde, duurden tot Juni 1925. Eerst toen werd tol de aanbesteding overgegaan. Het ontwerpplan der restauratie werd ver vaardigd door de heeren A. Dubbeldam en J. Lens welke laatste reeds is overleden. Zoo werd dan in Juni 1925 de aanbesteding gehouden en werd het werk gegund aan dc firma Zwanenburg en v. d. Bent, terwijl hel schilderwerk werd uitgevoerd door P. Haas noot. Het kerkmeubilair werd gemaakt door de firma J. Dubbeldam en i9 geheel in mas sief eikenhout uitgevoerd en biedt ongeveer 400 zitplaatsen. Bij de entree maakt de kerk thans een recht gezelligen indruk. Jammer dat de graftombe door hel Rijk niet gelijk tijdig onderhanden is genomen. Naar we vernemen vindt dit zijn oorzaak dat de kos ten daarvoor niet op de begrooting 1925 wa ren gebracht. De Kerkeraad hoopt en ver trouwt ook wel dat het spoedig zal plaats •hebben evenals de re9lauratie van den to ren, welke aan de gemeente behoort en hiervoor ook de onderhoudsplichtige is. Was men voorheen in 'den winter voor de ver warming aangewezen op kachels en sloven thans bezit men een centrale verwarming, welke geleverd is door de firma Zimmer man te Utrecht. De verwarming geschiedt voor de voeten door warm water en de kerkver warming door stoom geleidingen, ter wijl het geheel zich automatisch regelt De kerk wordt geheel eleclrisch verlicht door 9 groote Zeislampen welke een totaal kaars- sterkte hebben van 6200. Bovendien bevin den zich in de luifels nog enkele kleinere plafondslampjes. De electrische geleidingen werden aangelegd door den heer J. R. van Duin le Katwijk aan Zee. Nu alles zoo keu rig was gerestaureerd kon men moeilijk het orgel, een geschenk van den Baron, over slaan. Ook dit onderging een gelieelo ver andering zoowel uit als inwendig. De uit voering hiervoor beruste bij de firma J. van Gelder orgelmaker te Leiden. De organist der Kerk de heer D. Minnee Jr. zal nu wel trols zijn op zijn mooie instrument. Zoo is dan alles flink onderhanden geno men en geheel opgeknapt, en zoowel ont werpers als uitvoerders en de Kerkvoogdeft kunnen mei genoegen op het werk terugzien. Alles ademt een stemming die met het ge heel in overeenstemming is. Wij hadden het genoegen om alles zoo le bezichtigen en de president-kerkvoogd, de heer J. riaadsveld, was zoo welwillend om ons rond tc leiden. Voor belangstellenden is de kerk te be zichtigen op Maandag 26 April a.sdes na middags van 3 tot 5 uur en van 7 lot uur. Wij twijfelen niet of van die gelegen heid zullen velen «fcruik maken-. v

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 1