No. 20277. LEIDSCH DAGBLAD, Woensdag 21 April Derde Blad Anno 9926. UIT DE RAADZAAL^ UITJE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. LAND- EN TUINBOUW. Een onbelangrijke zitting. 'M werd de jongste zitting tot over zes juur gerekt, zij had wel heel weinig om heb lijf. De drie punten, waarover ge discus-, eieerd is; waren oude bekenden en nieuwe gezichtspunten zijn ook niet geopend. Om te beginnen was daar weer het pro test der S.D.A.P. tegen de samenstelling dor raadscommissies waarin zij ziph on voldoende vertegenwoordigd acht. Hoe vele malen is deze klacht nu al niet geuit Het succes was dit keer niet grooter dan vroe ger, dus gelijk aan nihil. In alle commis sies werd de vrijgekomen R.-K. plaats weer door een R.-K. ingenomen. 't Is bekend, hoe wij voor ons op het standpunt staan, dat in de raadscommis sies benoemd moeten worden deskundigen uit den raad, los van partijverband of wat ook. Dan alloen krijgen de adviezen waarde. De raad hier heeft echter destijds aange nomen een motie, waarin de wenschelijk- heid wordt uitgesproken van evenredige vertegenwoordiging Of er naar gehandeld wordt? Hoo het zij, 't was een heerlijk po litiek debat, dat losbrak, waarbij de R.-K. woordvoerder, al trachtte hij het nog zoo mooi voor te stellen, niets anders deed dan verdedigen de stelling: j'y suis* j'y reste. De kwestie van het teruggeven van ge storte pensioenpremies leverde evenmin iets op. Kon dit practisch gesproken, ook niet. De wet verbiedt het en o.i. zeer terecht-. Wat zou een gratificatie tot zelf de bedrag anders geweest zijn dan een terugbetaling? Hebben de betrokkenen hulp noodig, dan dient deze anders ver leend. GèdL Staten zouden zoo\n besluit ook - niet goedgekeurd hebben, daaraan bestaat geen twijfel. Zij spelen toch wel op zeer bijzondere wijze de rol van toeziende voogd, getuige hun houding bij het bepalen van de rente inzake de woningbouwanuuïteiten. 5 pCt. mocht niet, 5 1/10 pCt. Wie heeft ooit van zoo'n percentage gehoordAl moge heb wellicht niet baten, dat de raad besloot in hooger beroep te gaan, kunnen we ons voorstellen! En dan was er heb werkloosheidspraatje, dat geregeld pleegt terug te komen als de uren op de klok. Daar kan, we willen het erkennen, reden voor zijn, daar f*an ook iete anders achter zitten Zoo'n soort warm houden en doen zienwij staan toch maar geregeld op dc bres. Gelet op het feit, dat in de transportbeweging de toestand onte genzeggelijk verbetert, al kan cr verschil van meening bestaan over de vraag hoe veel, kan men moeilijk ontkomen aan den feidruk, dab in dit geval het laatste moet gelden. De raad is weer gecompleteerd door het zitting-nemen van den heer Van Tol. In de raadszaal geen onbekende. Maar toch zal hij er wel veel Veranderd vinden sinds zijn laatste kennismaking, eenige jaren terug.... Bij de rondvraag klaagde do lieer Groe- neveld opnieuw over het officieele verslag. Stel u voor, men had maar zoo een op merking van hem weggelaten, door hem In een vorige zitting gedaan. Het nage slacht zal cr straks niet van kunnen slapen Alphen. lil hotel „De Vergulde Wagen" werd gisteravond de leestavond gegeven, ge organiseerd voor leden cn genoodigden der voctbalvereeniging „Alptien". Een uilgebrciti programma werd gegeven, hetwelk eerst na middernacht was afgewerkt. De aanwezigen hebben zich kostelijk geamuseerd. Een gc- xellig bal sloot dezen avond. Leimuiden. Gemeenteraad. Voorzitter: de lieer J. A. Bakhuizen, bur gemeester. De Voorzitter opent met gebed cn doet raededteling van o.m. de navolgende inge komen stukken: Een missive van Gcdep. Staten dezer provincie, inhoudende de mededeeliug, dat tiet raadsbesluit van 26 Maart 1926, be- Uelfeiide wijzigiging van de Geraeente-be- bfgrooting, dienst 1925, tot een totaal be drag van 1219.80 is goedgekeurd. Een schrijven van den directeur-scheikun dige van den Keuringsdienst van .Waren in het district Leiden, waarbjj wordt ingezon den een overzicht van 3e werkzaamheden door den Keuringsdienst verricht over het eerste kwartaal 1926 in deze gemeente. Uit dat verslag blijkt, dat tien winkels zijn geïnspecteerd. In liet laboratorium zijn on derzocht 53 monsters eu ter plaatse 459. Afgekeurd werden 11 monsters naar hun toestand. Alle stukken worden voor kennisgeving 'aangenomen. In behandeling komt punt 2 van de agenda en wel: Vaststelling vergoeding als bedoeld in artikel 101 der Lager Onderwijswet 1920 over net jaar 1923 voor de Bijz. Scholen. Het gemiddeld aantal leerlingen der open- bava lagero school over 1923 bedroeg 43. Da kosten daarvan zijn geweest 1584.09, dus peT leerling f 13.58. Het gemiddeld aan tal leerlingen der R.-K. school bedroeg over het jaar 1923 201, zoodal die school recht heelt op een vergoeding, groot 2 maal f 13.58 f2729.5S. De School met den Bpbel had een gemiddeld aantal leer lingen van 96, zoodat die recht heelt op een vergoeding, groot 96 maal £13.58 11303.68. De eijleis worden aldus vastgesteld. Punt 3 der agenda: Wijziging instructie van den Gemeente-ontvanger. Is ingekomen eai schrijven van Gedep. Stiten dezer provincie van den navolgenden inhoud: Bij deze hébben wij de eer U te verzoeken, dat de wijziging der instructie, medegedeeld bij brief van 5 Maart 1926, No- 141, nog met de volgende bepaling ■aan te vullen: Terugbetaling der belegde ïfic-tden kan alleen geschieden tegen afgifte van een door den burgemeester en een der wethouders algegeven gedagteekende verkla ring, inhoudende dat deze de opneming tot het daarin genoemde bedrag goedkeuren. Tevens geven wij in overweging to be vorderen, dat de rekening-courant-overeen- komst met de Bank voor Nederlandse!» Gemeenten in dien zin gewijzigd wordt, opdat de redactie dier overeenkomst in overeenstemming zjj met de bovengemelde aanvulling der instructie. Do Voorzitter deelt mede, wat betrelt hun eer3te opmerking, in bovengemeld schrijven vermeld, dat deoe reeds in de bestaande instructie is opgenomen. Wat de tweede opmerking betreft, stelt -de Yoora. namens B. en W. voor, hieraan te voldoen en artikel 11 in dien geest aan te vullen. Zonder lioofdeljjke stemming besluit de Raad hiertoe. 4. Voorstel van B. en W. tot het ver leer,en van ontslag aan den beer C. van Heyningen als ontvanger der gemeente, met ingang van 1 Med a.s. Naar aanleiding van dit voorstel deelt de voorzitter namens het College mede, dat in de eerste plaats het navolgend schrijven tot den Gemeente-ontvanger is gericht naar aan leiding van het genomen Raadsbesulit van 26 Februari 1926, betreltcnde de schorsing van den gemeente-ontvanger: Wij deelen u bij dezen mede, dat de raad dezer gemeente in zijn vergadering van gisteren heelt beslo ten u met ingang van 1 Maart a.s. voor den tijd van twee maanden le schorsen uit uwe betrekking van Ontvanger der gemeente Lei- muiden, zonder behoud van jaarwedde, al- zoo tot 1 Mei 1926. De redenen van schor sing zijn gelegen in het feit van niet be hoorlijke naleving van artikel 113 der Ge meentewet, alsmede van art. 9 zijner in structie en van de verordeningen op de in vordering van plaatselijke belastingen. Wij raden u ernstig in uw eigen belang aan den tijd der schorsing te gebruiken voor het vra gen van ontslag uit uw betrekking, om zoo doende nog in de termen te kunnen vallen om pensioen te kunnen verkrijgen. Het voornemen van ons College is a.s. Maandag in de morgenuren ingevolge de bepalingen van artikel 118 der Gemeentewet uw boeken le sluiten en de kis op tc nemen. Ons College heeft ten overvloede op 7 April j.l. een schrijven tot den heer C. van Heyningen gericht, luidende als volgt: Ten vervolge op ons schrijven, d.d 27 Febr. j.l. No. 123 moeten wij nogmaals u ernstig in overweging geven uw ontslag aan to vragen ;uit uw betrekking van Ontvanger dezer ge meente en wel voor of op 15 April a.s. Mocht door u binnen dien tijd geen ontslag zijn aangevraagd zoo zullen wij ons genoodzaakt zien den Raad voor le stellen u ongevraagd ontslag uit uw ambt te geven," Naar aanleiding van het schrijven van 7 April 1926 is door ons College het navolgen de schrijven ontvangen: Leimuidcn, 15 April 1926. Weledelachtbare Hecren, In antwoord op uw schrijven, dd. 7 April j.l. deel ik u be- Icotd mode, dat er naar mijne meening geen aanleiding beslaat ontslag uit mijne betrek king als ontvanger der gemeente aan te vra gen. Wanneer, op 1 Mei a.s. dc termijn van rnijn schorsing is verstreken, hoop ik met nauwgezetheid en ijver mijne betrekking weder waar te nomen. Ik verzoek U beleefd aan den gemeenteraad gen voorslcj tot ont slag te doen. Hoogachtend w.g. C. van Heyningen. De voorzitter deelt mede. dat spreker zeer verbaasd was een dergelijk gelijpt schrij ven te ontvangen. In het College is deze zaak nogmaals in zijn geheel ter sprake ge weest, alle overwegingen zijn nagegaan in deze droeve zaak. In de openbare vergade ring zal ik, aldus spr., over deze kwestie niét veel meer mcdedeelcn. Zulks is reeds meermalen in den openbaren raad ter sprake geweest. D. en W. komen thans met het navolgen de voorstel ter talel waarvan spreker voor lezing zal doen: De Raad der gemeente Leimuiden. Gelet op zijn bestuit, d.d. 26 Februari j.l. waarbij de ontvanger dezer gemeente, de heer G. van Heyningen, met ingang van 1 Maart j.l. voor den tijd van twee maanden uit zijne betrekking werd geschorst, alzoo tol 1 Mei 1926. Gezien liet schrijven van liet College van B. cn W. dezer gemeente, dd. 27 Februari j.l. No. 123 en van 7 April j.l. No. 201. waarin den lieer van Heyningen in over weging wordt gegeven ontslag aan te vra gen uit zijne betrekking. Gelet op het bij het College van B. en W., dd. 1G April j.l. ingekomen schrijven van den heer C. van Heyningen, waarbij deze mededeelt, dat er voor hem geen aan leiding bestaat ontslag uit zijne betrekking als ontvanger der gemeente aan te vragen. Overwegende, dat de ontvanger bij arti kel 115 der Gemeentewet is opgedragen dc invordering van alle inkomsten en ont vangsten der gemeente lén zorg moet dra gen, dat die behoorlijk geschiede. Overwegende, dat ingevolge artikel 9 zijner instructie door hem geen vervolging 'cr zake van plaatselijke belastingen lan ger mag worden uitgesteld dan veertien dagen. Overwegende, dat hem bij de bepalingen der betrokken invorderingsverordeningen is voorgeschreven aanslagbiljetten uit te rei ken aan hen, die op de kohieren zijn aan geslagen. Gelet op liet schrijven, d.d. 23 Novem ber/1 December 1925 B No. 895481, )3de afd.) G. S. No. 164 van Ged. Staten der provincie Zuid-Holland, waaruit blijkt, dat dooi den Ontvanger der gemeente niet be hoorlijk is nageleefd artikel 113 der Ge meentewet, artikel 9 zijner instructie cn de bepalingen der betrokken invorderingsver- erdeningen. Gelet op de niededeelingen van het College van B. en W., dat de Ontvan ger reeds voor dat Ged. Staten dezer pro vincie controle op 13 November 1935 heb ben uitgeoefend herhaaldelijk zoowel mon deling als schriftelijk werd gewezen op zijn nalatigheid; dat hem nog bij schrijven, dd. 20 Ja nuari 192G werd verzocht ernst te maken met de inning der achterstallige belastin gen; dat echter op 13 Februari 1926 bij de opname der kas en boeken van den Ontvan ger is gebleken, dat hij niets lieeft gedaan, waaruit geconstateerd kan worden, dat het hem ernst was zijn plichten, hem op gedragen bij de Gemeentewet, alsmede zijn instructie en de bepalingen der be trekken invorderiygsverordeningen, na te komen, integendeel is ons door bet College van B. en W. medegedeeld, dat de Ontvan ger zich heeft scljiddig gemaakt aan het opzettelijk niet willen invorderen van be lastingschuld, althans belastingplichtigen heeft aangeraden hun belastingschuld niet te voldoen, aangezien volgens zijn oordeel men ten onrechte was aangeslagen. Gelet op de ernstige feiten waaraan de Ontvanger zich heeft schuldig gemaakt en daardoor do Gemeente zich ziet benadeeld in zijn financieele belangen, is dus ons Col lege van oordeel dat dc heer C. van Hey ningen niet langer in zijn functie kan wor den gehandhaafd. Besluit: den heer C. van Heyningen met ingang van 4 Mei 1926 ontslag te verleenen uit zijn betrokking als Ontvanger der gemeente. Dc Voorzitter deelt mede, dat dit het voorstel aan den Raad is en VTaagt of iemand nog het woord hierover wenscht. De heer De Rijk, het woord verzoekende vind, dat die straf van ontslag te zwaar is, temeer daar de Ontvanger geen fraude heeft gepleegd. De Voorzitter merkt den spreker op, dat de straf zeer zeker niet te zwaar is. De Ontvanger heeft geen fraude gepleegd, maar hij gaat toch niet vrij uit, omdat hij zijn plichten niet doet. Dit. is niet een zaal; van maanden, maar van jaren. Herhaalde lijk is de Ontvanger op zijn plichten gewe zen, zoowel schriftelijk als mondeling. In November 1925 hebben Gedeputeerde Staten een kascontrole laten houden, en men zou verwacht hebben, dat de Ontvan ger eindelijk zoo geschrokken was en inzag dat het nu toch ernst werd, dat hij onmid dellijk lot vervolgen enz. zou overgegaan zijn- maar niets van dat alles. Als do man verstandig was geweest had hij zijn ont slag aangevraagd. Wij hebben nu werkelijk geduld genoeg met hem gehad. Do heer Rietdijk zou eerst gaarne nog eens dc zienswijze willen hooren over de wijzo van uitreiking van de belastingbil jetten. Spr. had vernomen, dat hij juist wet liet laatste jaar geen belastingbiljetten had uitgereikt, andere jaren wet. De Voorzitter merkt op, dat de aanslag biljetten voor schoolgeld niet waren uitge reikt. Menschen die vroeger gewoon waren per week te betalen, moesten nu over dnc kwartalen tegelijk betalen. Drie kwartalen van schoolgeldkohieren had hij kalm naast zich neergelegd en is toen plotseling per kwitantie schoolgeld gaan ophalen. Spreker heeft zich verbaasd, dat dc Ontvanger op die Wijze een gedeelte van het schoolgeld heeft geind. De lieer Heenk zegt, dat hij nog met kan medegaan met het voorstel van B. en W. Hij acht de punten nog niet belangrijk ge noeg om daarop iemand te ontslaan. Dc Ontvanger heeft 28 dienstjaren. De Voorzitter merkt op dat dan eerst de boel maar in het honderd moet loopen. Het is gelukkig, dat bijtijds is ingegrepen. De tijdelijke ontvanger, die drie zitdagen heeft gehouden, heeft reeds heel wat binnen ge kregen. De Voorzitter leest voor de verschillende bedragen, die op de verschillende koliicren ontvangen zijn en in welk stadium de ver volgingen staan. Spr. wil hier nogmaals in het openbaar zeggen, dat de vervolgingen zoo ver mogelijk zullen worden uitgestrekt. Gedeputeerde Stalen hebben ons aange spoord om zoo spoedig mogelijk maatrege len te nemen cn iemand die zijn plichten niet doet, moet er uit. De heer Rietdijk zou gaarne nog willen moliveeren, waarom hij thans voor het voorstel van R. en W. zal stemmen. Hoewel hij tegen schorsing heeft gestemd, moet hij thans toegeven, dat de Ontvanger niet voor goede reden vatbaar is. Hij had ook vele goede eigenschappen, maar al de raadge vingen van B. en W. heelt hij in den wind geslagen. De heer Visser, het woord verwekende, zegt, dat spr. het eon heele moeilijke zaak vindt. Zijn administratie was in orde, de achterstand was van minder-gegoeden. De groote bedragen heeft hy toch binnen ga- kregen. Wij hebben hem twee maanden ge schorst met inhouding van traclement. Om nu dezen grooten stap te doen vindt spr. verschrikkelijk. Laten wij hem voor een jaar benoemen. De Voorzitter merkt op, dat wy hem dan eerst ontslag 'kouden moeten geven en dan voor een jaar zouden kunnen benoemen. Wanneer een Rijksambtenaar gedaan zou hebben wat de Gemeente-ontvanger alhier gedaan heeft, zou hij onmiddellijk op straat staan. Wanneer iemand belasting komt be talen, dan heelt hij geen praatjes van den Gemeente-ontvanger af te wachten of stand jes te ontvangen. Deze heeft niet te zeggen: die belasting wordt ten onrechte geheven. Eij zit er voor om 3e belastingpenningen te ontvangen. Zooals hij gehandeld hec-ft is niet goed te praten. De feiten dijn werkelijk zeer ernstig. De Voorzitter vraagt of iemand nog het woord wenscht of hoofdelijke stemming. De heer Heenk wenjcht hoofdelijke stem ming. De Voorzitter brengt thans het voorstel iu stemming, dat met 4 tegen 3 stemmen wordt aangenomen. Voor stemden de heeren Bernard, Van Dam, Koot en Rietdijk. Tegen stemden 3e faeereu Heenk, Viseer en Dc Rijk. De Voorzitter zegt nog een onder.verp ter tafel te brengen, dat niet op de agenga staat aangegeven cn wel demping van een gedeelte sloot langs den nieuwen weg. De keer Van Veen beeft vergunning verzocht de sloot voor zijn nieuw to bouwen huis te mogen dempen. Daartegen hebben B. en W-. geen bezwaar, mits het gedeelte ook by N. Kamp gedempt wordt. De Voorzitter acnt I het werkelijk een Gemeentebelang, dat die sloot aldaar gedempt wordt. Do weg wordt dan breeder, en met het oog op den ge zondheidstoestand is zulks zeer weoscheirjk. De heer Rietdijk vraagt of de gemeente het te plaatsen liek moet betalen. De heer Bernard zegt, dat do kosten van de demping van dat gedeelte sloot f200 zullen bedragen. De helft van die kosten moet dc gemeente betalen. De hekken moe ten natuurlijk door de eigenaren betaald worden. De heer Visser ziet daarin niet direct een gemeentebelang, maar het bedrag is niet zoo groot. Nadat de voorzitter deze kwestie nog maals heeft toegelicht besluit de Raad, zon der hoofdelijke stemming tot demping over te gaan. Aangezien niets meer aan de orde is gaat de voorzitter tot de rondvraag over. Daar niemand het woord verlangt, wordt de ver gadering gesloten. De afdeeling Zuid-Holland van den Ned. Bond van Gemeente-ambtenaren heett liet gemeentebestuur meegedeeld, dat Gedep. Staten van Zuid-IIolland zal gevraagd wor den, het raadsbesluit inzake den gemeente ontvanger niet goed te keuren. Waddinsveen. Maandagavond geraakte de 24-jarige M. K. in liet 2de blok alhier, te water en verdronk. Door het gemeentebestuur van Dan Haag is aanbesteed het sloopen van huizen in de Totlcnsstraat in twee perceclcn. Onze plaalsgcnoolen, de Gebr. van Slooten, waren voor perceel 2 de hoogste inschrijvers voor f3501. Uit het jaarverslag van de vereeniging „Ziekenzorg" blijkt, dat het ledental onge veer 1000 bedraagt. Van de materialen der Vereeniging werd in 1925 weer druk gebruik gemaakt. Ze waren gezamenlijk 80161 dagen in gebruik. Aan 30 leden werd 137 keer ijs verstrekt. De Vereeniging is thans vrij van schulden cn sluit hel financieel gedeelte met een batig slot van fóöl.Gl'/s. Op de alhier gehouden vakleekonschool werden de volgende prijzen behaald: 5de klasse1ste pr. G. van der Vliet; 2de pr. G. Barendrecht. 4de kt.: 1ste pr. A. Pijpers; 2de pr. W. Verstoep. 3de kl.; 1ste pr. R. Sekeris; 2de pr. A. Hoogendoorn. 2de kt.: 1ste pr. G. Houdijk; 2de pr. A. van Hevclingen. 1ste kt.: 1ste pr. H. Gerls; 2de pr. J. P. van der Ben. Zwammeidam. De alhier gehouden bazaar vanwege de Ned.-Herv. Schoolver- eeniging ten bate van het tekort dier Ver eeniging, heeft een ncllo winst van f 1401 opgeleverd. Hillegom. De openbare school d c school voor onze kinderen ,was liet onder werp van een rede, dio de lieer Klaas de Vries gehouden heeft voor de onlangs opgerichte atdeeting der Vereeniging voor Volksonder wijs. De heer Voorcn leidde namens het voorloopige bestuur den spreker in, die het schoolwezen in Duitschland vergeleek met dat hier te lande. Ondanks de tallooze bij zondere scholen blijft de openbare school de school voor onze kinderen, die daar naar liet Mallhcus-Evangelie en volgens de wet opgeleid worden tot christelijke en maat schappelijke deugden. Dc finsncicele gelijk stelling werd aan dc hand van cijfers be oordeeld cn veroordeeld wat de koston cn de kleine schooltjes betreft. Arme gemeenten trachten op de bijzondere scholen te bezui nigen door zoo weinig mogelijk voor de open bare schoot uil te geven. Dezo wordt daar de dupe van den bouw der dure bijzondere scho len. Toen de spreker liet doel der Vereeniging had aangetoond, besloot hij zijn rede, die met applaus werd beloond. In een huishoudelijke vergadering, die daarop volgde, gaven alle toehoorders zich als lid op. Er werd een be stuur gevormd, beslaande uit de hecren Voo- ren, de Geus, Hoogmoed cn Wocrlee en me vrouw dc Haas. In tegenwoordigheid van B. en VV. en verscheidene raadsleden is Dinsdagmiddag de aulosprociwagen gedemonstreerd. Dc tank van dezen wagen kan 2500 liter water be vatten; de wegbreedte die besproeid kan wor den, is 13 Meter. Natuurlijk kan ook een kleinere breedte bestreken worden Dezelfde sproeiwagen is levens als brand spuit te gebruiken. Zoodanig werden even eens proeven genomen. Dit laatste is een teil van beteekenis. De gemeente zat bij aan schaffing van do aulosprociwagen in liet be zit zijn van Iwec aulobrandspuilcn. Katwijk aan Zee. Tan de trawlvis- scherij kwam Dinsdag Ie IJmuiden aan do markt de logger KW 70 met f 635 besom ming. Noordwijk-Binnen. Door den caféhou der J. alhier werd bij de politie aangifte ge daan, dal door baldadigcn een aan zijn café bevestigde reclameplaat was vernield. De politie stelt een onderzoek in. Gisteren had een aanrijding plaats Uis- schen twee vrachtauto's op den hoek Vin- kenlaanPickéstraat, alhier. Een der auto's bekwam belangrijke schade. De oorzaak, was vermoedelijk bet niet geven van signa len. De politie stelt een onderzoek in. Noordwijkerhont. In dc gemeente raadszitting van a.s. Vrijdag komt o.a. aan de orde een voorstel van de lieeren van Dijk en anderen tot afschaffing van den Kermis-Zondag. Dit punt is sinds jaren 'n twistappel in de gemeente, waarvoor groote belangstelling beslaat'. Oegstgeest. In Lulel „Het Witte Huis" hield de vereeniging „Gemeentebelang Oegst geest" haar jaarlijksche algemcene vergade ring. De voorzitter, de heer D. J. Blok, open de dc vergadering, waarna de secrelaaris, de heer K. Simon Thomas, de notulen voorlas van de vorige vergadering, welke onveran derd wórden gearresteerd onder dankbetui ging voor do keurige redactie. Vervolgens leest de secretaris het jaarverstag voor. Uit dit verslag blijkt om.: dat deze Vereeniging nog niet een vol jaar bestaande, opgericht met 30 leden, tot heden een plaats in de gemeente inneemt met ruim 100 leden. In liet afgeloopen jaar heeft deze Vereeniging niet stit gezeten. Het bestuur is steeds werk zaam, gezien de lange lijst van werkzaam heden, in het algemeen belang van do ge meente verricht. De voorzitter brengt den secretaris hartelijk dank voor dit uitgebreid verslag. Medegedeeld wordt een bericht van ver hindering van de penningmeesteresse, mei II. Pel. -De heer Wichere Rollandct brengt daarna verslag uit over den financieelen toestand der Vereeniging. De ontvangsten bedroegen f212,13; uitgaven f 130,57; batig saldo f 75,56. Een commissie, beslaande uit mevr. Tim mermans en de hecren Weoshoff en Tem- minck, wordt verzocht de bescheiden na te zien Bij monde van den heer Temminck wordt medegedeeld, dat de bescheiden in orde zijn bevonden, waarvan de penning meesteresse mcdedceling zal worden gedaan. Op voorstel worden bij acclamatie als be stuursleden herbenoemd de heeren dr. D. J. Blok en K. Simon Thomas. Eveneens ge schiedt voor de benoeming van een voorzit ter. De herbenoemden namen hun benoe ming aan. Hierna doel de voorzitter medcdecling van verrichte werkzaamheden, naar aanleiding van de onlangs ingezonden requesten aan den gemeenteraad. Aan het einde van deze werkzaamheden is het bestuur tot de conclusie gekomen, dat do zekerste weg in dezen is, dat de Vereeni ging zich van rechtspersoonlijkheid verze kert Eenige besprekingen worden over dit punt gevoerd, waarna hel bestuur wordt op gedragen de noodigc stappen le doen ter zak van een Koninklijke goedkeuring. Eenige besprekingen worden gevoerd over: Bijeenkomsten buiten de algcmecne verga dering. Besloten is door liet bestuur om in de volgende maand een lezing te organisceren, waarvoor zich bereid heeft verklaard de directeur van bet Veitigheidsmusoum te Amsterdam. Door enkele leden wordt voorgesteld, naar aanleiding van de groote uitbreiding van df-ze gemeente besprekingen en lezingen to houden over: „Tuinaanleg en inrichtingen, zoowel in- als uitwendig van huizen", Een schoonheidscommissie kan in deze zaak zeer veel doen. Bij de rondvraag wordt besproken: Aanleg waterleiding in enkele gedeelten van de ge meente. Over dit punt geeft de heer Bakker eenige ophelderingen. Door oen der leden wordt voorgesteld do minimum-contributie met 100 pCt. tc ver- boogen, orn hiermede do Vereeniging finan cieel sterker te doen worden. Hierover wordt door enketo leden het woord gevoerd, waar uit blijkt, dat do financiën mede sterkci moeien worden, opdat ook dan de Vcrcem ging sterker wordt. Een besluit wordt hier over niet genomen. Hierna wordt gevraagd om do leden on derling meer bekendheid te geven met hen, die lid van deze Vereeniging zijn. Hiertoe zou gcwenscht zijn een lijst aan te leggen, doch de kosten hiervan zullen niet gering zijn. Dit zat nader door liet bestuur in over weging genomen worden. Om den aanvrager en enkele anderen hierin Ier wille te zijn, wordt door den secre taris de ledenlijst voorgelezen. Dc voorzitter wekt dan de leden op om het ledental te helpen uitbreiden. Na voorlezing van de ledenlijst wordt op gemerkt dat, met hel oog op de uitgaven voor „sprekers" voor le houden lezingen, cr onder de leden zeker wel zullen worden aan getroffen, die bekwaam zijn een of ander onderwerp te bespreken. Niemand meer het woord verlangende, wordt de vergadering gesloten onder dank betuiging voor de opkomst. Sassenheim. De (ram, een verhuiswa gen cn een onbekende auto langs den weg, naast elkaar. Of de verhuiswagon niet ge noeg kon of durfde uitwijken, i3 moeilijk te zeggen, maar hij botste legen de auto en vernielde daarvan ec-n treeplank en een sjiatschcrni. Wassenaar. Voor hel bouwen van een villa aan do Nieuwe fooynlaan alhier, en van een dubbele villa naast voormelde aan de Persynlaan, was laagste inschrijver: P. M. Moet, te 's-Gravonhage, voor a.: £24.990, voor b.: f27.950. Do ramingen waren respt 120.419 en f28.817. Zoeterwonde. In dc Wcipoort zijn voor de zooveelste maal weer eens verscheurende honden bezig gewee3t. Niet minder dan zes schapen van den heer K. werden door de verscheurende dieren gedood. Dit is reeds de tweede maal, dat de heer K. op deze wijze schapen moet verliezen. Gedurende de laatste dagen werd door een 5-tal landbouwers aangifte gedaan van mond- cn klauwzeer onder het vee. De ziekte breidt zich sterk uit. Naar we vernemen bestaat bij den- heer K.. uit Heemstede, het voornemen om aan den Vrouwemveg nabij het kloostir der Krui -hecren een 59-tal burgerwoonhuizen i9 bouwen. De grond is bereids anng-kocht. Friescli vee te Parijs. Op de algemcene landbouwtenloonslel- ling to Parijs zijn aan bel geëxposeerde friese lie vee toegekend de kampioensprii3 en do drie eerste prijzen voor Friesche stieren en verder behaalden inzendingen van Frie-> sche stieren nog een hvceden en enn derden prijs en twee eervolle vermeldingen,

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 9