WOENSDAG AfKTu Anno 1926. t Officiële Kennisaeving. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. flo. 20277. LEIDSCH DAGBLAD PRUS DER AD VERTENTIEN 30 Cts per regel. Bij regelabonnemenl belangrijk lageren prijs Kleine Advertenlién, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 60 Cts.. bij een maximum aantal woorden van 80. Incasso volgens postrecht Voor evenlueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cis Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANTt Voor Leiden per 3 maanden ƒ2.35, per week .ïrfrtüV»'. 0.18, Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week' ,.,7.V „0,18, Franco per post I 2.35 portokosten. Bit nummer bestaat uit DRiE Bladen EERSTE BLAD. RAADS-COMMISSIEN. De Burgemeester van Leiden, Gelet op art. 54 der Gemeentewet; Brengt ter algemeene kennis dat de Ge meenteraad. in zijne zitting van 19 April j.l., heelt benoemd; tot lid der Commissie van Fabricage: den Heer H. W. SPENDEL, tol lid der Commissie voor 't grondbedrijf: den Heer H. W. SPENDEL, lot lid der Commissie voor 't Ond-Aichiel: den Heer Th. B. J. WILMER. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester, i Leiden, 21 April 1926. 4081 Lezing van prol. dr. Carl Schröter over hel Zwitsersche „Nationale Park". In de collegezaal van het Botanisch La boratorium in de Nonnensteeg hield gister avond voor een zeer talrijk gehoor prof dr. Carl Schröter een lezing over het Zwitser sche „Nationale Park". De vergadering werd geleid door prof. dr. Gorter, die een korte inleidende rede hield, waarin hij de spr. bij de aanwezigen inleidde en op de beteekenis van „parken" zooals prof. Schrö ter zich deze voorstelt, wees. Hierna gaf hij dezen het woord die op pakkende af#cn toe zeer humoristische wijze de slichting en hui- üigen toestand van het Nationale Park be schreef. Hij begreep, in ons land instem ming en begrip voor zijn onderwerp te zul len vinden; immers Nederland bezit zijn Vereeniging tot Behoud van Natuurmonu menten, met mannen als Oudemans, van Tien hoven en Thysse aan de spits. liet doel van de natuurbescherming in Zwitserland is niet: in te gaan tegen de ontwikkeling van de cultuur en den econo- mischcn vooruitgang. Enkel willen de Zwit sersche natuurvrienden de verarming aan natuurschoon tegengaan en van de geologi st hc en biologische schoonheden en natuur- sclialten die het land bezit nog redden wat er te redden valt. In de V. St. was men met de stichting van dergelijke „parken" reeds voorgegaan en het was claar b.v. noodig om er de buffels te be schermen die door roekeloos moorden van miliioenen, vroeger, tot een kleine duizend (in 1903) waren teruggebracht. Ook de uit roeiing van vogels om de veeren of voor de tafel heeft groote afmetingen aangenomen ïri Zuid- en Centraal-Afrika is veel grof wild nt.'*' riteeeHng bedreigd. Ooi; voor Zwitserland gold dit laatste, b.v. voor de beer, lammergier en steenbok, die niet meer voorkwamen. Dan had het berg woud van de cultuur zeer te lijden gehad: de Alpenweiden zijn immers producten van hel ingrijpen van den mensch. Aan zichzelf overgelaten zal het bergwoud het weer win nen van de weide. He alee van natuurbescherming uit liefde voor flora en fauna vond instemming. Er kwam een Zwitsersche Bond voor Natuur bescherming tot stand die nu al 30.000 le- den telt, en die op allerlei wijzen gesteund wordt door de overheid van land, kantons, en gemeenten. Vooral de jeugd is enthousiast voor het sympathieke doel, dank zij vooral de hulp van do onderwijzers, die den kinde ren liefde voor de levende schoonheid van fauna en flora en voor de mooie bergwereld inprenten. Op verschillende wijzen wordt de natuur bescherming in Zwitserland uitgeoefend: door het aankoopen van ca. 400 zwerfblok ken, die nu gespaard blijven; door den aan koop van ca. 50 over heel Zwitserland ver spreide hoornen van exceptioneel e ouderdom, afmeting en schoonheid, door het bescher men van vind-plaatsen van vroegere paal- dorpbewoning, door een wetgeving, die het doel der vereeniging bevordert, door geldc- hjken steun, en allerlei verbodsbepalingen; dour den aankoop of pachting van natuur- park gebied en. door een goed toezicht en door gestadige propaganda binnen en buiten de schpól. Hel voornaamste werk was de stichting van het Nationale Park in den Zuid-ooste- 1 ijken hoek van Zwitserland. Het bestaat uit vier deel en: een centraal gebied (Ynet inbegrip van ai Gluoza) van 97 vierk. K.M.; y f. een Westelijk gebied van 10 vierk. 3. een oostelijk gebied van 32 K.M. 2, vuorloopig voor 25 jaar gepacht uit privé- bijdragen daar de gemeente Schuls het niet voor langer wilde afslaan, en de Bondsraad t op dien korten termijn niet wilde pachten. cn 4 een Zuidelijk verbindingsstuk tus- suhen 1 en 2, n.l. Van Nüglia, groot 12,5 :f ik. K.M. Te zamen dus een aaneengeslo ten gebied van 150 vierk. K.M. Aan de hand van de veelal verrassend lraaie lantaarnplaatjes, de meeste in de na- Miirlijke kleuren, liedde prof. Schröter zijn gehoor rond in de prachtige, ongerept gelaten ^atuur van -hel Nationale Park. Het is een ifc2°H,en zeer afwisselende bergstreek, uit kaIkeesteente, gedeeltelijk uit steente opgebouwd, heigeen afwisseling geeft in flora en erosievormen. De prach tige bloemen van het Alpenland passeerden de revue, waarbij spr. gelegenheid vond op tal van botanische bijzonderheden te wijzen Mooie berg- en woudpartijen kwamen in groot aantal op het doek. En uit statistieken kan spr. aanlooncn, dat in het National Park vogel- en wildstand bevredigend snel toeneemt. Ook de steen bok is er weer (in Zwitserland zijn daar thans al 4 kleine kolonies van) al moest dan ook dit fraaie dier van stroopers worden ge kocht om in het park te kunnen worden uil- gezet. Het bezwaar van de ligging van het N Park is, dat het zoo in een uithoek des lands gelegen is. Daarentegen is het terrein zelf buitengewoon gunstig, door de schaarsche bevolking er omheen, de afgeslotenheid door liooge hergen en de zeer hooge sneeuw- en boomgrens, waardoor nog heel hoog flora ei. fauna levens- en ontwikkelingskansen vin den. Aan het slot van de mooie voordracht vond spr. nog gelegenheid te wijzen op den ideëelen kant van deze natuurbescher mingsactie. Hier is enkel liefde aanwezig voor een zuiver, onbaatzuchtig doel; liefde voor het levende, voor de schoonheid, voor het ideaal zijn de drijfveeren. Motieven van gewin of eigenbaat zijn ten ecnenmale af wezig. En de liefde voor den eigen bodem, het eigen land wordt erdoor aangekweekt. Toen prof. Schröter zijn belangwekkende, enthusiast voorgedragen rede had beëindigd, klonken luide toejuichingen. Prof. Gorter dankte de spreker voor zijn belangwekkend betoog, waarna hij de wel geslaagde bijeenkomst sloot. Feestelijke bijeenkomst van de afd. Leiden van den Nedeil. Chi. Vrouwenbond. In de groote Nuts zaal hield gisteravond de afd. Leiden van den Ned. Christ. Vrou wenbond hare jaarvergadering tevens een herdenking van hei vijfjarig beslaan der af- deeling, waardoor de bijeenkomst een fees telijk karakter kreeg. Dit bleek reeds uit de aankleeding van de zaal. Vóór liet podium waren een aantal fraaie bloemstukken ge plaatst en op elk der tafels in de zaal prijk te één of meer ruikers van tulpen en hya cinten. Ook voor belangstellenden wa9 deze ver gadering toegankelijk, waarvan verschillen de vrouwen niet-loden hadden gebruik ge maakt, zoodat de zaal geheel bezet was. Mevr. Sc-hokkingMetelerkamp had, we gens droevige familie-omstandigheden van de presidente mevr. Koekoek, de leiding van den avond. De bijeenkomst ving aan met hel gemeen schappelijk zingen van Fsailm 118: 1 en 7, waarna mevr. Schokking een gedeelte uit Joh. 3 en uit Mallh. 5 voorlas cn daarna voorging in gebed. Vervolgens hield de waarn. presidente een inleidende rede, waarin zij verklaarde waarom aan haar de leiding van dezen avond was opgedragen. De afdeeling kon evenals de Bond zelf, op een vijfjarig be slaan terugzien, zoodat dezen avond slaat in het teeken van het eerste lustrum. Et is in dien 5 jaren reeds vee! van dezen Bond uitgegaan en zijn invloed op de vrouwen van Christelijken huize valt niet te mis kennen. Spr. achtte het echter zeer te be treuren, dat het werk en het streven van den Chr. Vrouwenbond nog geen meerdere bekendheid heeft. Wij Christelijke vrouwen slaan nog dikwijls te ver af van het maat schappelijk leven, zeide spr. Toen in 1918 de revolutie wind opstak, was het ons een verdriet dat wij niet als ééne vrouw hulde konden brengen aan onze Landsvrouwe, en •toonen dat wij de revolutionaire knie nog niet hadden gebogen voor God Baal. Het gemis aan saamlioorigheid, hel ontbreken van een organisatie van Chr. vrouwen werd toen vooral sterk gevoeld. Daarbij kwam dal aan de vrouw het stembiljet was gegeven. De Chr. vrouwen hadden daar niet om gevraagd. Een deel stond daar vijandig tegenover, een ander deel onverschillig, terwijl er ook een klein aantal Christenvrouwen voor hadden ge ijverd. Maar nu hel algemeen vrouwen kiesrecht er eenmaal was, moest hel ge bruikt worden en de Christ, vrouwen had den leiding en steun noodig naar den grond slag van de erkenning van Koning Chris tus, ook op maatschappelijk gebied. Ziedaar reden te over ter rechtvaardiging voot de slichting van den Nat. Chr. Vrouwenbond, Er werd gevreesd dat de Bond een poli tiek karakter zou verkrijgen en den raad werd gegeven geen aparte organisatie van vrouwen te slichten, doch zich aan te slui ten bij de kiesverenigingen van eigen richting. De oprichters beoogden dit trouwens ook niet. Er was buiten de eigenlijke polilick nog zooveel te doen. Men kan Christin zijn op elk terrein des levens. Doch er behoort dikwijls moed toe, den stem te verheffen tegen allerlei in maatschappij en samen leving dat ons afvoert van Christus. Er is vaak zelfverloochening voor noodig het kwade bij zijn waren naam te noemen en het licht Gods, den Christen geschonken, uit ie dragen in deze donkere wereld. Deze wereld heeft echter niet alleen licht noodig, ook warmte en liefde. De gelegenheid dit te brengen hebben de Chr. vrouwen vooral, nu ook haar mede werking gevraagd wordt builen het gezin. Dat is de voornaamste reden tol de stich ting van den Bond, evenals ook van de af deeling Leiden, die, zooals spr. ten slotte uiteenzette mede een taak le vervullen heeft, daarbij vertrouwende op de hulp en den steun van Boven. Deze met den gloed der overtuiging uit gesproken rede, werd met stille aandacht aangehoord. Hierna werd door den secretaresse, mej. Van Loo, het jaarverslag der afdeeling uit gebracht, waaruit een opgewekte toon sprak al was de secretaresse nog niet vol daan. Er is in de afdeeling een flinke kern van teden, die met het bestuur meewerkt. Er werden vier winterlezingen gehouden, die goed waren bezocht, samengewerkt werd met den Chr. Meisjesbond. Er werden drie ledenvergaderingen gehouden, door een ge nomen door 30 40 leden bezocht. In een dezer vergaderingen hield mevrouw De Man een lezing. Verder werd er een verbandcursus gege ven. Er zijn reeds twee kisten vol met zwachtels voor de melaatschen op Suri name gemaakt: een kist werd reeds ver zonden en een andere is weer voor verzen ding gereed. Gelukkig hapert het nooit aan grondstoffen voor dit Christelijk liefdewerk. Na nog een en ander van de onderafdee- lingen le hebben verteld, deelde de secreta resse mede dat het aantal leden vrijwel ge- lijk is gebleven. Er bedankten 14 en er tra den 15 nieuwe leden toe. Thans lelt de af deeling 117 leden. Uit de rekening en verantwoording van de penningmeesteres, mevrouw Van Nes, waaruit mej. Van Loo ook eenige mededee- lingen deed, bleek, dat de ontvangsten in totaal hebben bedragen f447.43, de uitga ven f213.27, zoodat het batig saldo f264.16 bedraagt waarvan echter nog f 110 aan het Hoofdbestuur moet worden afgedragen. Het saldo zal straks, wanneer de afdee ling de gastvrouw der algemeene vergade ring zal zijn, goed te pas komen. Na afloop dezer huishoudelijke werk zaamheden volgde voor velen een verras sing. Door eenige jonge dames werd een eenvoudige, doch keurige oranjekleurige ba nier binnengedragen, die daarna met een kort woord door mevr. Van Geer namens een aantal leden het bestuur werd aangebo den. Mevr. Schokking aanvaardde uit naam van het bestuur deze banier gaarne en dankte daarvoor in het bijzonder mevr. Van Geer die haar bewerkt heeft. Staande cn geestdriftig werd daarop het Bondslied op de wijs van het Ylaamsch Volkslied ge zongen. Vervolgens vergastte mej. Van der Rey- den, de vergadering op eenige liederen, die door haar, evenals steeds op voortreffelijke wijze ten gehoore werden gebracht. Intusschen waren stembriefjes voor de be stuursverkiezing rondgebracht en werden ver verse hingen aangeboden. Met zoo goed als algemeene stemmen werd de secretaresse, mej. Van Loo, herko zen. Voor mevr. Van Hooidonk en mevr. Ros- kes, die aan de beurt van aftreding en niet herkiesbaar waren, werden resp. benoemd ■mevr. Van den Born en mevr. Schokking. Mevr. Schokking werd daarna met alge meene stemmen als presidente aangewezen. Zij dankte voor de benoeming en bedankte daarna mevr. Van Hooidonk en mevT. Ros- kes, voor hetgeen zij gedurende drie jaar als bestuursleden hadden gedaan in hel be lang der afdeeling. Vooral prees zij den ar beid door mevr. Van Hooidonk verricht. De presidente deelde vervolgens nog mede dat de algemeene vergadering van den Bond alhier zal worden gehouden op 20 Mei in de Graanbeurs terwijl Hoofdbestuur en afgevaardigden den avond te voren door het afééclingsbestuur zullen worden be groet. Wie der leden of van hunne familie leden afgevaardigden zal kunnen huisves ten, worden verzocht daarvan vóór 8 Mei a.s. aan haar adres of aan dat van mej. Van Loo mede deel ing te doen. Voorts zal op 6 Mei nog een ledenverga dering worden gehouden, ter bespreking van een en ander in verband met de jaarverga dering. Nadat mej. Van der Reyden vervolgens nog een tweetal nummers had gezongen, waarmede ze een welverdiend krachtig ap plaus oogstte, werden aan de hand van fraaie lichtbeelden naar de bekende platen van Burnard door mevr. Schokking de „Ge lijkenissen uil de Evangeliën" toegelicht. Officieel Handels-Adresboek. Heden ontvingen wij een exemplaar van bovenvermeld adresboek der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland, sa mengesteld en uitgegeven door den heer K. F. van der Wilk Jr. Het geheel ziet er keurig verzorgd uit en maakt een zeer goeden indruk. Wij declen belanghebbenden mede, dat dit adresboek voor de ingeschrevenen in het Handelsregister gratis wordt beschikbaar ge steld (mits afgehaald) tot 15 Mei a.s., terwijl na dien datum het restant der oplaag ver krijgbaar zal worden gesteld ad f 0.50 per ex. Sluiting Vakschool Luxe bakken en Suikertrekken. Gisteravond Md in de bakkerij van de Coöp. „Vooruit" de sluiting plaats van den Vakcursus Luxe bakken en Suikertrekken, gegeven door den Alg. Ned. Bond van Arb. in het Bakkersbedrijf, afd. Leiden. Interes sant was het te zien, hoe de verschillende werkstukken natuurgetrouw waren nage bootst, o.a. een geweldige vaas, gevuld met Aronskelken, bloemenmanden met rozen, vervaardigd van getrokken suiker. Ook bloe menmanden en kruiwagens gevuld met rozen en klein luxebrood vervaardigd van deeg, benevens een groote hoeveelheid verschillen de soorten luxe brood. Nadat alles was opgesteld en de leerlin gen er zich om heen hadden gegroepeerd, werd een foto genomen. Namens het Bondsbesluur werd door een afdcelingsbestuurder op het nut van deze vakschool gewezen; begonnen het eerste jaar met een cursus luxe bakken, werd deze hel tweede jaar uitgebreid met een cursus sui kertrekken, terwijl het derde jaar lezingen over gist, gisting en meel en warenkennis zijn gehouden voor de cursisten, terwijl te vens met hen een excursie is gemaakt naar de meelfabriek „De Sleutels", waar eenige uren zijn doorgebracht om het bedrijf in werking te zien. Hij bedankte het bestuur van de Coöp. „Vooruit" voor hare medewerking door het belangeloos beschikbaar stellen van haar bakkerij, de leeraren Schutte en Koek voor hunne leiding en bood dezen twee laatslen een enveloppe met inhoud aan en drie af- deelingsleden die op deze cursussen alles regelden elk een kistje sigaren. Tot en met Zaterdag zal in de winkels van de Coöperatie „Vooruil" aan de Haar lemmerstraat en Hcerenstraat een etalage- tentoonstelling plaats hebben van hetgeen door de leerlingen is vervaardigd, terwijl deze cursus besloten wordt met een feest avond op a.s. Zaterdag in de zaal van „Zo- merzorg", die \oor dit doel in een Japansch kleed gesloken wordt en waaraan verschil lende attracties verbonden zullen worden. Bakkerij-tentoonstelling „Sint Huhrecht". Vanwege de afdeeling Leiden van den R.-K. Bond van brood-, koek en banket bakkers, chocolade- en suikerbewerkers „Sint Hubrechl" is gisteravond in het ge bouw van don R.-K. Volksbond, Steen- schuur 15, de jaarlijksche tentoonstelling van liet door de leerlingen vervaardigde werk op de door die afdeeling georgani seerde vakcursussen geopend. De tentoonstelling, welke heden- en mor genavond van 7 tot 11 uur ook nog voor het publiek toegankelijk is gesteld, werd officieel geopend door den voorzitter, den heer J. Jasperse, chef der Leidsche Brood fabriek, die allen hartelijk welkom heette. Met voldoening kon spr. conslaleeren, dat hot op de cursussen vervaardigde werk steeds beter werd. Dat liet evenwel quanli- taticf minder is dan de laatste jaren vindt zijn oorzaak in het feit, dat ditmaal de ex positie niet gehouden wordt in samenwer king met den Christelijken Bond zooals vroeger. Het aantal leerlingen bedroeg in den afgeloopen winter circa 80, waarbij het opmerkelijk was te conslateeren, dat onge veer 60 pCt der cursisten buiten de stad woont, terwijl het meerendeel bestaat uit patroonszoons, hetgeen spr. aan den eenen kant meent te moeten betreuren, daar de cursus in de eerste plaats is ingesteld voor werklieden, doch aan den anderen kant toe juicht. Hierna gaf hij het woord aan den heer Stropkop, voorzatter van het hoofdbestuur van „Sint-Hubrecht", die aanving met te verklaren, dat hij gaarne gevolg had willen geven aan het verzoek van het afdeelings- bestuur om deze expositie officieel te openen. Over het doel ervan wilde spr. niet nader uitweiden; de tentoonstelling spreekt voor zich zelf. Uit het groot aantal leer lingen concludeerde spr., dat ook te Leiden en omgeving zich de behoefte doet gevoelen aan vakmenschen. Al zal dan ook mis schien in de toekomst het vakonderwijs nog wel op een andere leest geschoeid worden, het is in ieder geval den R.-K. Volksbond als een groote verdienste aan le rekenen, dat hij in deze het initiatief heeft genomen. Een speciaal woord van dank richtte spr. vervolgens tot de leeraren, die zich zoo ge heel belangloos va.n hun taak hadden ge kweten; van harte hoopte spr. dan ook, dat het hun gegeven mocht zijn de cursisten over eenige jaren als volslagen en kundige vaklieden aan dc maatschappij af te kunnen leveren. Hiermede verklaarde hij de tentoonstel ling voor geopend en werd deze gezamen lijk bezichtigd. Over het algemeen was uitstekend werk geleverd; vooral in hot taartwerk en in de zgn. „pièces montés" waren zeer goede in zendingen, waarbij in het bijzonder die van N. J. Baars, die op kunstzinnige wijze een getrouwe nabootsing van de fontein in het Sarphatipark te Amsterdam had vervaar digd benevens een aantal taarten cn een mooi stuk dragantwerk, voorstellende de Eifeltoren, ter opluistering ingezonden door den leermeester J. Jasperse. de aandacht trokken. Verder verdienen ook soortgelijke inzendingen van de leermeesters J. Heke laar, uit Den Haag en D. van Leeuwen van hier, die respectievelijk een mand met fruit van marsepein en een zeilend schip van brood hadden vervaardigd, epecia'.a ver melding. De uitslag van do beoordeeling door de jury luidde als volgt: Taarten (leermeester J. Jasperse): lste en 2de prijs: Th. Steinman Jr. Marsepein (leermeester J. Hekelaar, uit Den Haag): 1. N. J. Baars; 2. v. d. Zijde, Lisse; 3. Mijnders, Lisse. Garneeren, vrij model (leermeester J. JaspeTse): 1. N. J. Baars. 2. J. ten Tfaaken BINNENLAND. De Tweede Kamer aan de Indische be« grooting. Diverse vragen van Kamerleden aan de regeering en antwoord der regeering op ge stelde vragen. De gemeente-ontvanger van Leimniden is ontslagen door den Raad. Legerbcvordering. BUITENLAND. Moeilijkheden bij de onderhandelingen over den vrede in Marokko. Nienwe beschuldigingen tegen de Hon* gaarsche regeering inzake de valsche mun* terskwestie. Hevige storm in Japan; talrijke slacht offers. Minister van Staat Kellogg over dfl Amerik. politiek. Idem, verplicht model: 1. N. J. Baars; 2. Schavemaker. Warmond; 3. J. ten Hove. Dragantwerk: eervolle vermeldin gen: S. Rozier en N. J. Baars. Luxe brood (leermeester D. v. Leeu wen): 1. Schavemaker, Warmond; 2. Ver hoeven, Zoeterwoude; 3. v. d. Zijde, Lissc. Waar geen plaatsnaam is vermeld, is deze Leiden. Een woord van bijzondere hulde tot den heer II. C. van Noort alhier, die alle vooi de gehouden cursussen benoodigdo mate rialen gratis beschikbaar stelde, is bier zeeï zeker op zijn plaats. Evenals andere jaren i3 ook thans weer een gedeelte van de zaal ingenomen door een stand, ditmaal van de firma Backer en Co., die er op smaakvolle, aantrekkelijke wijze haar producten als essences, kleur stoffen en andere bakkers-ingrediënten heeft geëxposeerd. Zoowel dezen standhouder als den orga nisatoren van de tentoonstelling wcnschen wij veel succes toe. Tooneelvcr. „Door Vriendschap Vereenigd". Voor een geheel gevulde zaal van l'Union» gaf bovengenoemde vereeniging Maandag avond een feestavond. Om ruim 8 uur open de de voorzitter met con hartelijk welkom tot de aanwezigen. Hierna werd begonnen met de opvoering van „De Boemelluitenant operette in een bedrijf, waarin vooral de op passer al dadelijk de lachspieren der aanwe zigen in beweging bracht. Ook het spel def anderen was lieel goed. Dat dit insloeg bleek wel uil het daverend applaus. Hierna een voordracht door de twee jong ste leden der vereeniging, welke ook goed was. Na de pauze word opgevoerd: „Het spreek uur van den dokter". Ook dit stuk had vee! bijval. Alle spelers bleken rolvast le zijn. Ten slotte nog een komische voordracht! „Kees cn Bet op de Huwelijksreis". Tot slot was er een goed geslaagd bal, on der leiding van den heer Chr. de Graaf. De 1 Mei-viering. Het Mei-comité, samengesteld uil de be sturen van S. D. A. P., Leidsche Besluur- dersbond en Coöperatie ..Vooruit" schrijft ons het volgende-: Nu nog slechts weinige dagen scheiden van don l Meidag, zulten wel velen be langstellend zijn iets naders (e vernemen omtrent de plannen der 1 Meiviering. Het Mei-comité acht het dan ook gowenschl iel? mede te deelen omtrent deze plannen, aan welker uilvoering thans de laatste hand wordt gelegd. Het programma van de arbeiders-feestdag die dit jaar op Zaterdag valt, begint dos moTgens met een feest voor de schoolgaande kinderen der aangesloten leden in de Stads gehoorzaal. Aangezien door dc le verwachten groolc deelname het kinderfeest weer in twee ge deelten moet worden gesplitst, komt de le groep kinderen reeds om halfnogen in het Volksgebouw bijeen, vanwaar zij in optocht door muziek van „Nieuw Leven" begeleid, naar de Stadszaal trekken. De 2? grorp volgt dan later om elf uur op dezelfde wijze, In de Stadszaal krijgen de kinderen te genieten van een poppenspel, getiteld. ..Bob, de slimme aap" en worden verder leuke goocheltoeren vertoond, terwijl ver snaperingen rondgedeeld zullen worden. Terwijl aldus onder de goede zorgen van een schaar actieve vrouwen het kinderfeest in vollen gang 13, graal intusschen een an der punt van hel 1 Meiprogramma een aan vang nemen. Om elf uur komen in fel Volksgebouw a0

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 1