'i lit" ff' 'ii1; 'i' (esehorit, een aanval van Tap en Ruyseh Üoor Ertl bedwongen. Nog tien minuten zijn er thans te spelen, doch van eenigè verslapping is niets te be merken. Beide -partijen zwoegen «voor „the winning goal", en daarbij zijn de Duitschers het meest succesvol. Na een goeden aanval plaatst Pöttinger naar Harder, die uit gun stige positie een onhoudbaar schot lost en den stand op 32 brengt. Tevergeefs" spannen de onzen zich in om de partijen weer op gelijken .voet te brengen. De vijandelijke verdediging is als een muur ■en wanneer Harder dan plotseling, vijf mi nuten voor het eind, bij een snellen aanval andermaal weet te scoren, is het pleit be slecht. Duitschland staat met 4—2 voor en blijft de restcerende minuten sterk in de meerderheid. Het einde komt met onveran- lerden stand. •t Over spel, spelers en leiding. Zooals wij hiervóór reeds hebben opge merkt moet de zege der Dnit-schers ver diend worden genoemd. Zonder dat do •kamp een éénzijdig karakter droeg zijn zij •toch het meest in het offensief geweest 'en droegen hun aanvallen een gevaarlijker [karakter. Evenwel moet daarbij niet wor sen vergeten dat de Oranje-ploeg, zooals ;deze oorspronkelijk was vastgesteld, aan- rmerkclijk was verzwakt door het niet mee- ,spelen van Van Linge en Van Heel. Heb [is waar dat 09k Van der Me uien afwezig jwasi maar zijn verhindering kan van wei- tuig invloed zijn geweest, gezien de schit- jterende wijze waarop zijn plaatsvervanger (Quax het Oranjedoel heeft verdedigd. Do [jeugdige Hagenaar keepte in zeer goeden (stijl, en heeft aan de vier doelpunten geen 'schuld. Uitnemend werd hij in de verdedi- 'gfiig bijgestaan door Denis, die ontelbare .«aanvallen der Duitschers heeft gebroken, [niettegenstaande hij de sterkste vleugel jder ploeg tegenover zich had. Ook Van •Kol heeft na rust goed werk gedaan, doch [in de eerste helft was de Amsterdammer 'minder goed en werd hij door don snellen I Schroder nogal eens gepasseerd. Vrij zwak [was echter onze halflinie, waarin eigenlijk alleen Krom is opgevallen. Ha'ssink en iSandberg bleken niet van voldoende inter- fnationale kracht te zijn, en vooral eerstge noemde als spil stelde teleur, zoowel in zijn aanvallende als verdedigende taak. Of nu Roem. een kansje zal maken De voor hoede, als geheel, heeft zich verdienstelijk geweerd. Het spel werd behoorlijk open gehouden, terwijl de vleugel Sigmond— Ruysch volkomen aan de verwachtingen beantwoordde. Ook Tap pasto zich ditmaal aardig aan en maakte bovendien een keu rig doelpunt. De rechtervleugel was stel lig een tikje zwakker. Wel maakte Kuehlin een zuiver doelpunt, doch overigens lag er over zijn spel een zekere matheid, en vlotte de combinatie met Gielens, die z'n gewone, weinig opvallende spel, vertoon de, niet steeds even goed. De Duitsche ploeg vormde een beter ge heel dan de onze, vooral dank zij den steun eener goede middenlinie, waarin midhalf Kohier uitblonk. Het spel werd meer kort gehouden dan bij Oranje, doch was uiterst gevaarlijk. Steeds weer werden de aanval len met keiharde schoten besloten en het •is in het bijzonder aan Quax buitenge wone capaciteiten te danken dat wij niet Tnct grootere cijfers hebben verloren. De gevaarlijke menschen waren Pöttinger cn [Harder, terwijl linksbuiten Hofmann zich uitstekend bij hen aansloot. De halflinie 'noemden wij reeds. In de verdediging viel Kutterer meer op dan Muller, die pas na Irusfc goed op dreef kwam. Keeper Ertl ten slotte was klem vast en maakte meerdere 'zuivere schoten onschadelijk. I De leiding van den kamp berustte bij ,'den Deen Andersen, die zich naar behooren 'van zijn taak heeft gekweten. )and- NEDERLANDSCHE VOETBALBOND. Uitslagen van gisteren. Interlandwedstrijd: Düsseldorf: Duitsch- Promotie en degradatie: Gorkum: Unilas- D.E.C. 2—3; Rotterdam- C.V.V.—- Haarlem" 21; Valkenswaard: De Valk—Roosendaal 62; Hoogezand: H.S.C.Sneék 01. Competitie: Afdeeling II, "4e klasse A: E.H.S.Norvicüs 41. lies. 3c klasse A: Concordia1 II—L.F.C. II 0—0. Afd. III, ls(e klasse (beslissing): Quick Z.A.C. 11 (na verlenging). N.V.B.-Beker: LugdunumAurora I2; B.M.T.—Alphen 11. Vriendschappelijk: L.F.C.-Bodegraven 9-0. Leidsche Voetbalbond. Ie klasse: U.V.S. II—Quick B. I 1—4; L M C. I—L.F.C. 111 3—3; Raceël I—Lugd. III 0—2. 2e klasse: D.V.S. II—L.F.C. IV 6—1; Lugd IV—D.L.V. 1 3—2; H.Y.S. III—Raceël II 1. Van Overal. Enschedé heeft gisleren onze verwachtin gen verre overtroffen door Be Quick in Gro ningen een 40 nederlaag toe te brengen. Voor rust ging de strijd #vrijwel gelijk op, maar na de hervatting ontplooiden de Ooste- 1 ijken een prachtig spel dat de Groningers te machtig was. Het overwicht der gasten weid steeds grooter, terwijl Be Quick boven dien spoedig uitgespeeld raakte. Kort na den aanvang der tweede helft scoorde de uitstekend spelende rechtsbuiten Nagels voor Enschedé het eerste doelpunt, en daarmede was de beslissing als het ware gevallen. De vèste der gasten werd zelden meer bedreigd, en geleidelijk werd nu de stand tot 0I op gevoerd, waarmede tevens duidelijk werd dat Be Quick in deze campioenscompetitie dil jaar bitter weinig zal presteoren. AI. V. V. behaalde haar tweede overwin ning op eigen veld maar heeft er zeer hard voor moeten werken. In dc eerste helft was zij stellig sterker dan de Stormvogels en A oorjan wist toen het overwicht in een doel punt uit te drukken. Na de draaiing speelden de IJmuidenaren echter aanmerkelijk beter en spoedig wist Visser gelijk te maken. Pas kort voor het einde deed AI.V.Y. een snellen uitval, waarbij Paffen zoowaar nog een doel punt wist te maken, aldus zijn vereeniging de zege bezorgende. De stand is nu: Enschedé Af. V. V. Stormvogels Feijenoord Be Quick 3 2 1 2—11 1 1 9—2 5 8—2 4- 2—3 .1 1—4 1—10 -Nederland 42. Kamp. v. Nederland: Groningen: Be Quick Enschedé 04; Maastricht: -M.V.Y—- Stormvogels 21. A'oor de promotie- en degradatie-competi tie won D.E.C. den returnwedstrijd tegen Unilas met 3>2, waardoor de degradatie van de Gorkummers een feit is geworden. Hil versum en D.E.C. zullen nu hebben uit te maken, wie de plaats in de eerste klasse zal innemen. De stand is hier: Hilversum 2 2 5O 4 D. E. C. 3 2 1 6—7 4 Unitas 3 3 3—7 Ook Haarlem heeft haar kans gisteren vrijwel verspeeld. Om beurten was zij met C.V.V. in den aanval, maar de Rotterdam mers hadden daarbij het eerst succes, het geen hun zonder twijfel ten zeerste heeft gesterkt. Wel maakte Haarlem, dat een tijdlang veel sterker was, na rust uit een strafschop gelijk, maar in een der laatste minuten deed C. V. V. een uitval, waarbij zij wist te scoren, zij het dan ook dat Haarlem tegen dit doelpunt, wegens een vermeend bititenspelgeVal heeft geprotes teerd. V. U. C. 2 2 6—2 '4 C. V. V. 2 1—1 2—3 2 Haarlem 2 2 36 In het Zuiden maakte De Valk korte metten met het onvolledige Eosendaal dat zij met 62 aan haar zegekar bond. Com mentaar is hierbij overbodig. De Valk 1 1 6—2 2 AI. Z. M. 1 1 2—1 2 Roosendaal 2 2 28 P. S. V. Ih het Noorden speelden H.S.C. en Sneek een matigen wedstrijd, waarin de Friezen met den oneven goal zegevierden. De kans van Sncek is dientengevolge zeer mooi geworden. Sneek 2 2 3—1 4 H. S. C. 1 1 0—1 - G. V. A. V. 1 1 1—2 - Het Oosten bracht voor de competitie nog een beslissingswedstrijd voor de laat ste plaats tusschen Z.A.C. en Quick. De Zwollenaren waren sterker, doch schoten slecht, en moesten, ook na verlenging, met een gelijk spel genoegen nemen. De w*d strijd 'zal nu opnieuw worden vastgesteld. Concordia IIL.F.C. II 00. Nadat de aanvoerder van L.F.C.. gezien het spelen van zijn laatcten wedstrijd, in intic-men kring- was „gehuldigd", stelt L.F.C. op met 4 invallers en Concordia au grand complet. I..P.C. speelt met wind mee en is direct aanvallend, maar mede door goed verdedigen \an Concordia eo het niet al t9 gevaarlijk zijn van de L.F.C.-voorhoede, wordt er niet gedoelpunt. Na een kwartier breekt v. d. Aleer echter goed door, keeper en speler komen in botsing en laatstgenoemde wordt geblesseerd. Wel probeert hij het nog, maar spoedig moet hij uitvallen. Niet ontmoedigd speelt L.F.C. verder, maar zonder dat ge doelpunt werdt breekt rust aan. Na rust heeft Concordia het voordeel van den sterken wind, maar L.F.C. houdt met 10 man braaf stand en doet dezen naam eer aan. De achterhoede, met in laatste instantie keeper Raaphorst, retourneer en alles. In de laatste minuten krijgt Concordia nog eens een penalty te nemen, maar deza wordt keihard aan den verkeerden kant van den paal naast geschoten. Spoedig is het einde en heeft L.F.C. gelijk gespeeld. Bij L.F.C. hebben allen hard gewerkt. De scheidsrechter leidde kalm en zeker. Quick Boys kampioen van den L.V.B.! Door een mooie 41 overwinning op U.V.S. n en mede door een gelijk spel van L.Al.O. tegen L.F.C. III hebben de Kat- wijkers het kampioenschap van den L.V.B. veroverd. Wel een van de meest spannende competities, daar in den laataten wedstrijd pas de beslissing is gevallen! Aan Quick Eovs onze gelukwensten! Quick Boys teilde een invaller voor De Vries, voor wien P. v. d. Berg inviel. U.VJS. had niet veel in te brengen; er lag een zekere matheid over haar spel. Direct na den aanvang begint Q. B. aan te vallen. Het spel vlot aardig en vooral de midhalf van Q. B. speelt een prima partij. Na een kwaïtier beoordeelt Roest een voorzat van J. v. Duyvenbodo verkeerd en Q. B. leidt. Door slecht schieten gaan dan verschillende kansen te loor. Uit een corner van recht* weet Vriens keurig te doelpunten. Rust 2—0. Spoedig na de pauze weten de Katwjjkers na een paar snelle doorbraken den 6tand op 40 te brengen, lot groote vreugde van de talrijke Katwijksche supporters. Een hooge voorzet van den U.V.S. rechtsbuiten stuurt van de lat net even over de doellijn en U.V.S. redt de eer (41). Vele aanvallen van Q. B. volgen nu nog; paal en lat treden herhaaldelijk reddend op voor U.V.S. en Vriens heeft ook geen geluk met z'n goede schoten. Zonder dat meer gedoelpunt wordt komt het einde met 4-1. Raceel ILugdunum III: 02. Reeds in de eerste minuut scoort Lug dunum als de zwart-witte achterhoede een fout maakt en een kwartier later werkt bij een corner de Raceël-rechtshalf in eigen doel. Hoewel Lugdunum iets 6terker blijft, kan zij niet meer scoren, waar het uitste kende keepen van Bolstïer Diet vreemd aan is. Na rust krijgt- Lugdunum wind mee, maar thans is de Racing-achterhoede er volkomen in en doelpunten koïnen er niet meer, ondanks een Lugdunum-overwickt. De zwart-witte voorhoede brengt.er weinig van terecht en maakt het de Lugdunum- achterhoede, die verre van safe was, niet moeilijk. Als de heer Burgerjon, die voor den niet opgekomen fluitist inviel, einde blaast, is de stand nog steeds CM-2.;

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 12