No. 20272. DONDERDAG 15 APRIL Anno 1926. Officieele Kennisgeving. STADSNIEUWS. BUITENLAND. Het voornaamste nieuws van heden. prijs der aj3vertentien: SO Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs Kleine Advertentiën, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 60 Cts., bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgen9 postrecht Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer Cla. Bureau Noordeindsptein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURAKT: Voor Leiden per S maanden ƒ2.35, per week ƒ018. Buiten Leiden, waar agenten gevestigd rijn, per week„0.18. Franco per post 2.36 portokosten. 0)t nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. vergadering van den gemeenteraad van leiden op MAANDAG 19 April 1926, des namiddags te twee uur. j)e vergadering zal. zoo noodig, des avonds worden voortgezet. Te behandelen onderwerpen: lo. Onderzoek van den geloofsbrief van bet nieuw benoemd raadslid, den heer C. J. van Tol. 2o. Benoeming van een lid der Commis sie van Fabricage (vacature A. J. Oost- dam). 3o. Benoeming van een lid der Commis sie voor het Grondbedrijf (vacature A. J. Oosldam). 4o. Benoeming van een lid der Commis sie voor het Oud-Archief (vacature A. J. Oosldam). 5o. Benoeming van een gedelegeerde uit den Gemeenteraad in het bestuur der ver eeniging „Schoolkindervoeding en -Wee ding", (wegens het bedanken van den beer A. J. Oostdam). 60. Benoeming van vier Schoolartsen, voor het tijdvak 1 April 19261 April 1927. (81) 7o. Benoeming van een lid van het Be stuur der vereeniging „de Ambachts school". (73) 80. Benoeming van een lijdelijk leeraar in de oude talen aan liet Gymnasium. (82) 9o. Praeadvies op het verzoek van A. van Wamelen, om eervol ontslag als onder wijzer aan de school Schuttersveld B. (87) lOo. Vaststelling van het aan Gedepu teerde Staten uit te brengen verslag aan gaande de wijze, waarop het op de ge- meent ebegrooting voor 1925 voor school kin dervoeding en -kleeding toegestaan bedrag, is besteed. (75) llo. Voorstel tot wijziging van de begroo ting, dienst 1926, in verband met het raads besluit van 22 Februari 1926, betreffende het aangaan van een 2 tal geldleeningen, de verlaging van den rentevoet van de bij het Eigen Pensioenfonds voor de Europee- sohe Burgerlijke Ambtenaren in Ned. Indië in 1925 gesloten leening en de aflossing van het restant der 5V2 pet. obügatieleening van 1919. (76) 12o. Praeadvies op hel verzoek van de Leidsche Duinwater Maatschappij om ver gunning lot uitbreiding van hare prise d'eau onder Wassenaar. (83) 13o. Voorstel lot onderhandsche opdracht van het maken, leveren en opstellen van den ijzeren bovenbouw voor de nieuwe Janvossenbnvg, met bewegingsinrichting en andere bijbehoorende werken, aon de N.Y. Hollandsche Constructie-werkplaatsen te Leiden. (78) 14o. Voorstel tot het instellen van een rechtsvordering legen C. Hei, tot vergoeding van schade veroorzaakt door aanvaring van de Spanjaardsbrug. (74) 15o. Voorstel tot ruiling met Th. J. Genet' van een aan de gemeente toebehoorend ge deelte grond, kad. bekend onder Sectie K No. 704 ged. tegen een gedeelte grond kad. bekend onder Sectie K. Nis 3605 en 3237 beide ged. (79) 16o. Voorstel lot ruiling met M. Splinter Gzn. van een aan de gemeente toebehoorend gedeelte grond aan de Narcissenstraat, tegen een gedeelte grond, kad. bekend onder Sec tie M No. 3355 ged. (84) 17o. Voorstel: lot aankoop van een strook grond ter oppervlakte van 510 M., deel uitmakende van het perceel Sectie K No. 36; b. tot aankoop van de perceelen Sectie IC Nis 34 en 35. (80) 18o. Praeadvies op het verzoek van C. Zweislra e.a., gewezen losse werklieden der Stedelijke Lichtfabrieken, om restitutie van gestorte pensioensbijdragen. (77) 19o. Praeadvies op het verzoek van de afd. Leiden van den Centralen Bond van Transportarbeiders, om vermeerdering van bet aantal dagen, gedurende welke aan losse transportarbeiders, die van hun werkloozen- xaa zijn uitgetrokken, van gemeentewege Prisisuitkeering wordt verstrekt. (85) 20o. Voorstel om, met intrekking van de desbetreffende raadsbesluiten van 22 Fe- bniari 1926 i de aan de gemeente verschuldigde an nuïteiten voor een 6-tal premiebouwplan- nou, vanaf 1 April 1926 te berekenen, met «jjektnernüig van een rentevoet van 5.1 fOt.; b. Burg. en Welh. te machtigen (er uit- J^mig van het sub a genoemd besluit het *°odige te verrichten fc. vast te stelten den fleshojreffenden ge- «yaifldcn begrooiïngsstaaf. '(86) Tentoon3tellingswagen S.O.V. Hedenmorgen is in tegenwoordigheid van eenige autoriteiten, waarvan wij met name noemen den burgemeester jhr. mr, dr. N. C. de Gijselaar, wethouder J. B. Meijnen, den stationschef, den heer v. d. Brun en anderen, officieel de riidende tentoonstelling van de Spoorweg-Onthouders-Vereeniging geopend, welke een standplaats gevonden heeft achter de wachtkamer der N.Z.H.T.M. aan het Sta tionsplein. De secretaris van het hoofdbestuur, de heer G. L. de Haas opende de expositie met een korte toespraak, waarin hij o.m. zijn erkentelijkheid uitsprak jegens den burge meester en den heer Meijnen voor hun te genwoordigheid Ier plaatse en erop wees, hoe vooral voor het spoor- en trampersoneel in drankmisbruik of zelfs drankgebruik zulk een groot gevaar schuilt, daar één oogenblik van onachtzaamheid of onoplettendheid oor zaak kan zijn van het verlies van mensclien- 1 evens. Dat dit ook liet gevoelen is van de directie der Ned. Spoorwegen moge blijken uit het feit, dat zij dezen wagen, een oud salonrij tuig van koning Willem III, in dienst van de drankbestrijding stelde. Spr. eindigde met dc hoop uit te spreken, dat door deze tentoonstelling de banden, welke bestaan tusschen het gemeentebestuur en de plaatselijke afdeeling der S.O.V., we derom vaster aangehaald mochten worden. De burgemeester dankte den heer de Ilaas in de eerste plaats voor de lot het college van B. en W. gerichte uitnoodiging en verklaarde verder ten zeerste de wijze, waarop deze het doel der vereeniging uiteen had gezet, te apprecieeren. Zoo vaak immers wordt aan een goede zaak door een overdreven propa ganda eer kwaad dan goed gedaan, doch gij, aldus de lieer de Gijselaar, hebt ons op vol komen duidelijke wijze de bezwaren ge toond, welke gepaard gaan aan het alcoho lisme onder het spoor- en tramwegpersoneel, omdat juist deze zulk een bij uitstek verant woordelijke positie innemen. De heer de Haas gaf vervolgens een over zicht van hetgeen deze expositie zoo al biedt, waarover wij niet in den brecde zuilen uit weiden, temeer daar op het oogenblik, dat deze regelen onder de oogen van onze lezers komen, de tentoonstelling al weer tot het verleden behoort, althans voor Leiden. Op aanschouwelijke wijze was voorgesteld, hoe diverse organen als hart, maag, lever en nieren zich abnormaal ontwikkelen als ge volg van het drankmisbruik, terwijl daarne vens was aangegeven de minimale voedings waarde van bijv. een fleschje stoutbier in vergelijking tot gewone levensmiddelen. Door middel van tal van statistieken werd ten slotte nog aangetoond op welke wijze het ge- of misbruik van invloed is op het aantal bedrijfsongevallen, het sterftecijfer, enz. Verain'n „Giënnigen". Vele leden der Vereeniging van Oud- Groningers hadden gisteravond gevolg ge geven aan de uitnoodiging tot bijwoning van de bijeenkomst dier Vereeniging in „Zomerzorg". De groole zaal van „Zomerzorg", welke door de goede zorgen van den heer Baten burg feestelijk was „aangekleed", maakte een buitengewoon gezelligen indruk. Mede hierdoor heersehte er van den aanvang af een prettige stemming, welke tot het einde toe bleef. ITet bestuur der Friesche Vereeniging, dat dezen avond bij de Grönnegers op „vezide" was, werd recht hartelijk welkom geheeten. Natuurlijk was ook het muziekgezel schap „Sapplio" weer present. „Sappho" kennende behoeft het feitelijk geen vermel ding, dat het muzikale gedeelte van den feestavond keurig verzorgd was. De clou van den avond vormde de op voering van hol fooneelsluk ,,'t Pecrd van Troje", spul van 't laand in drei bedrieven, deur Germ. Eist. De auteur, een in de Leid sche Groninger Vereeniging bekende per soonlijkheid de lieer Eist trad reeds eenige malen voor de Vereeniging op is er volkomen in geslaagd een werkelijk aar dig looneclstuk in het Groninger dialect te schrijven, dat waard is nog vele malen yoor het voetlicht te worden gebracht. Het stuk, dat vrij hooge eischen aan de vertolking stelt, is vlot en goed gespeeld en dat het in den smaak van het publiek viel, bleek wel zeer duidelijk uit het hartelijk applaus na elk bedrijf. De rollen waren met zorg ingestudeerd, terwijl uit de verzorging van het geheel bleek, dat de regie in goede handen is. Zoo was het tooneel bijzonder •goed verzorgd en scheen ons de rolverdee- ling buitengewoon geslaagd. De grime was van den heer Tholen en was in orde. Na afloop werd de tooneelclub der Ver eeniging hartelijk dank gezegd voor het ge-, bodene en weiden aan de medespelende dar mes bloemen aangeboden. De avond weid besloten door een geani* meerd bal onder de beproefde leiding van den secretaris der Vereeniging, den heer Bakker. Vermelding verdient nog, dat tijdens de bijeenkomst nog eenige personen sis lid zijn toegetreden. Summa summarum een feestavond, waar op het bestuur der Vereeniging met voldoe ning kan terugzien. Naar wij vernemen is prof. dr. L. van Itallie weer in zooverre van zijn oogziekte •hersteld, dat hij zich wederom op straat mag begeven. Bij Kon. Besluit zijn voor het tijdperk van 16 April 1926, tot 15 April 1930 benoemd buiten den Voorzitter, aangewezen in art. 33, derde lid der Kieswet, bij het hoofdslembu- rcau ter verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal in: Kieskring VII (Leiden): tot lid: Aug. L. Reimeringer, weihouder, J. Hirsching, leeraar aan de II. B. S. 5-j. c., A. Couvee, J. A. Bots, allen alhier; lot plaatsvervangend lid: prof. mr. E. M. Meyers, mr. D. A. van Eek, F. G. Rosier, referendaris ter gemeente-secretarie, allen alhier. Heden herdenkt een welbekend stad genoot, de heer J. G. Wijnbeek, den dag dnt hij voor 45 jaar een zaak opende in ta bak en sigaTen, destijds in de Donkersleeg en na lal van jaren Haarlemmerstraat 91. Het was zijn wensch dat deze dag onopge merkt zou voorbijgaan; toch konden vrien den w. o. het dag. bestuur van Nut en Ver maak, en vele klanten, die reeds tal van jaren in zijn zaak komen, dit zoo maar niet laten voorbijgaan, weshalve zij van hun be langstelling blijk gaven. F. F. V. heeft bij de politie aangifte gedaan van vermissing van een nieuwen kruiwagen, staande op den Nieuwe-Rijn. Gistermiddag is de 45-jarige mej. v. L. in haar woning aan de Breestraat van een trap ter hoogte van 1 Meter naar beneden gevallen tengevolge waarvan haar linker arm uit den kom schoot, hetgeen door den Eerste-Hulpdienst weer werd verholpen. Aan het politiebureau alhier is een fiets gedeponeerd, die hedennacht onbe heerd in de Klokstceg werd aangetroffen. Toen Maandagmiddag trein 223 uit de richting Haarlem te 4.37 het station alhier binnenstoomde, was door een nalatigheid van den spoorwegwachter verzuimd de af- sluithoornen van den overweg Stationsweg- Rij nsburgerweg af te sluiten. Naar ons werd medegedeeld waren juist tevoren twee rangeerende locomotieven den spoorweg gepasseerd, waarna de beambte de hoornen omhoog haalde ten einde den wach tenden gelegenheid te geven over te steken. Hij dacht daarbij niet aan den trein, die ieder oogenblik uit Haarlem kon arriveeren. Gelukkig voor hem en voor de voorbijgan gers keek de machinist, die dezen trein reed, goed uit en slaagde or in den trein nog vóór den overweg tot stilstand te brengen, zoo dal dit incident, dank zij de waakzaamheid van den machinist nog goed afliep. Bij avond zouden wellicht ongelukken niet uitgebleven zijn. LEIDSCHE SCHOUWBURG. N„ V. Vei. Rotterdamsch-Hofstad-Tooneel. „Madame la Mode", blijspel - s- in 3 bedrijven van Simon Koster, naar een novelle van Jcan Rameau. Gabrielle de Puysseguin is een vrouwtje uit de Fransehe society-kringen, dat door de overige leden van dit illuslre gezelschap met een soort minachtende hooghartigheid behandeld wordt, wijl zij zich in het geheel niet stoort aan hetgeen Madame la Mode haar voorschrijft. Haar vergrijpen zijn in derdaad dan ook wel zeer zwaar. Stel u voor: een aristocrate, die in haar vijfjarig huwelijksleven dit gezegend ziet met de ge boorte van drie kinderen en die de onbe schaamdheid ten top voert door deze zelf te voeden! En bovendien is haar liefde lot deze zoo groot, dat zij vrijwel over niets anders spreekt en zich absoluut niet leent lot de een of andere flirtation. Haar man, Jean de Puysseguin, houdt er volgens de in deze kringen algemeen gangbare meening heel wat betere begrippen omtrent echte lijke trouw op na door zijn liaison met Carilette, een cabaret-danseres, de clou van het seizoen, waarvan Gabrielle ondanks het feit, dat iedereen het weet, geheel on kundig is. Ook als het haar door een vriend des huizes, Gerard d'Olonzac, verteld wordt, hecht zij in haar argelooze onschuld geen geloof aan zijn woorden, totdat zij op een soirée bij de familie de Cahusom getuige is van een liefdestafreeltje tusschen haar man en Carilette, waardoor haar eindelijk de schellen van de oogen vallen. Zij besluit dan op aanraden van d'Olon zac haar ontrouwen echtgenoot voor het oog der wereld met dezelfde munt te betalen en benoemt d'Olonzac tot haar amant-honoris- causa.- Deze laatste laat zich aanvankelijk deze zonderlinge promotie welgevallen, dooh naarmate hij zijn quasi-aangeboden© meer en beter leert kennen, begint hij ook meer en meer te gevoelen voor een promotie cum laude. Ondanks tal van bezwarende omstandig heden, anonieme brieven e. d. kan Jean maar niet in de schuld van zijn vrouw ge- looven, doch tenslotte doet een brief, ge adresseerd aan d'Olonzac per adres me vrouw de Puysseguin de maat oveitoopen en eischt hij van haar een verklaring van haar gedrag. Zij bekennen elkaar dan hun verhoudin gen tot d'Olonzac en Carilette, waarvan de eerste, zooals uit den inhoud van hoven- genoemden brief blijkt, slechts op schijn berust. Het slot is, zooals elk goed blijspel be hoort te eindigen, een algeheele verzoening en het begin van een nieuw en beter huwe lijksleven. Ziedaar zoo ongeveer het menu, samen gesteld door 'Jean Rameau, toebereid door Simon Koster c-n ons gisteravond voorgezet door de Rotterdamse he afdeeling van het Hofstadlooneei. Een menu dus van enkel smakelijke, licht-verteerbare spijzen, waarin het zout der fijne, geestige humor niet vergeten is. Lily Bouwmeester als Gabrielle, de goede echtgenoote, die liever een slechte was, ver overde door haar rol van onschuldig schuldig huismoedertje aller harten. Louis Gimberg, de onmisbare huisvriend, was vooral in het tweede bedrijf in de dialoog tusschen Gabrielle en hem uitste kend op dreef. Heel goed waren ook tante de Cahuson (Juliette Roos) en Philippe de Morieel (Tho Frenkel Jr.), een onuitstaan bare fat, die de lachers voortdurend aan zijn kant had. Ook de overige rollen waren uitstekend bezet. De in parterre en baignoires goed bezette Schouwburg heeft zich uitstekend geamu seerd en aan het einde van ieder bedrijf spelers en speelsters warm toegejuicht. DE ALGEMEENE TOESTAND. Een scheidsrechterlijke uitspraak inzake de Dawes-bepalingen. Duitschland en Rusland. Den 25sten Maart ji. is tusschen de Duit- sche regeering en de commissie van herstel een overeenkomst getroffen waarbij een scheidsrechterlijke uitspraak ingeroepen zal worden nopens eenige punten van het ver drag van Londen, die tot verschillenden uitleg aanleiding hadden gegeven. Het te benoemen scheidsgerecht zal moe ten uitmaken of de door Duitschland vol gens de Dawes-overeenkomst aan den agent-generaal te overhandigen betalingen, ook de schadeloosstellingen omvatten, welke Duitschland aan zijn eigen landgenooten volgens de betrokken artikelen van hel ver drag van Versailles, sinds den lslen Sep tember 1924 ter kwijting van hun liquida tie-vorderingen reeds betaald heeft, of nog betalen moet. Het scheidsgerecht zal tegen November bijeenkomen. Veel wordt thans gegist enz. over de on- derteckening van een herverzekeringsver drag tusschen Duitschland en Rusland. Daarover deelt de Duitsche regeering nu officieus mede: Er is nooit sprake van geweest, dal er tusschen Duitschland en Rusland een lier- verzekeringsverdrag gesloten zou worden. Reeds vanaf het begin der veiligheids- besprekingen worden er onderhandelingen gevoerd tusschen Duitschland en Rusland voor een nadere omschrijving der betrek kingen tusschen beide landen in zake de veiligheid en de politiek van Locarno. Van Duitsche zijde werd er nog de nadruk op gelegd, dat Locarno geen wijziging brengt in de Duitsch-Russische betrekkingen. De (officieuze) Engelsche droadlooze dienst komt nog mededeelen, dat de Duit sche regeering zelf Londen en de andere hoofdsteden op de hoogte heeft gesteld van haar besprekingen met de Sovjet-Unie. De conventie is nog niet gesloten, rnaar men heeft vernomen, dat zij niets zal be vatten, hetwelk wijziging kan brengen in de betrekkingen van een van heide partijen tot eenige andere mogendheid of mogendheden. Tegelijkertijd is aan de Britsche regee- ring volkomen duidelijk verklaard, dat Duitschland den inhoud van hel verdrag van den Volkenbond volstrekt niet uit het oog verliest of zijne verplichtingen, voort vloeiende uit de documenten, welke het te Locarno heelt geteekend, vergeel. Men kan derhalve aannemen, dat de overeen komsten van Locarno geen gevaaT loopen, dat de posdlie van Duitschland ten aanzien van art. 16 van het bondsverdrag in den zin, die le Locarno i9 aangegaan, onveran derd blijft, en dat er geen onbeperkt neutra liteitsverdrag wordt overwogen. Met het oog op de ontvangen verzeke ringen toonen de Britsche officieele kringen geene geneigdheid, van de voorgenomen Russisch-Duilsche conventie gevolgen le verwachten, welke nadeelig zijn voor de goede betrekkingen in Europa. De openhar tigheid, waarmede de inlichtingen zijn ver strekt wordt als een aangenaam contrast beschouwd met de ten tijde van het Rapollo- verdrag gevolgde procedure. Deze veran dering van methode wordt als een nieuw blijk beschouwd van de verbeterde betrek kingen tusschen Duitschland en de andere onder leeken aars van Locarno. BELGIE. Vandervelde gemolesteerd Oud-gouverneur-gene- raal Janssen f. Gisteravond heeft een groep fascisten, komende van een meeting tegen het ver- leenen van amnestie aan de Vlaamsche politieke veroordeelden en vrijlating van dr. Borms in een buitenwijk te Brussel BINNENLAND. De tariefsverlaging op de spoorwegen. Nog eenige predikanten-vergaderingen. Een politieschandaal te Baarn. De tooneeldirectenr Anton Verheyen in Indië failliet verklaard. BUITENLAND. Het Daitsch-Rossisch verdrag en de be trekkingen in Enropa. De Engelsche mijncrisis. Staking aan de post te Parijs. Incident in 't Engelsche Lagerhuis. minister Vandervelde, die met een dame naar de stad terugkeerde, omsingeld, uit gejouwd en geslagen. Zij rukten hem den hoed van het hoofd, schreeuwendeA bas les boches! en Demission! en enkelen hie* ven de Braban^onne aan. De minister die zich flink verdedigde, werd daarbij door drie Vlaamsche nationa listen geholpen. Ten slotte zijn de betoo- gers door de politie verdreven. Onder de toeschouwers wekte het geval groote ver ontwaardiging. De eerste gouverneur-generaal van Bel gisch _Congo, Camille Janssen, een der meest actieve medewerkers van koning Leopold II, is op 88-jarjgen leeftijd gestor* ven. Als jurist maakte hij achtereenvol gens deel uit van dc gemengde rechtban-' ken te Konstantinopcl en Kaïro, was ver volgens consul in Chili en Canada cu werd ook door koning Leopold met een be langrijke missie in Syrië belast. DUITSCHLAND. Het proces-K utiskfir. Ttel proces-Kuliskcr is gisteren wcc?t ver daagd lot Vrijdag, omdat Kutisker opnieuw door een flauwte getroffen werd, kort na dQ opening dor zitting. Advocaat Allsborg heeft namens zijn principaal, den bankier Jacob, aan de rechtbank verzocht zich civiele partij te mogen stellen omdat genoemde bankier zich door onware uitlatingen van Kutisker en Holzmann bij hun verhoor, in zijn eer gekrenkt acht. De rechtbank zal nader over dit verzoek beraadslagen. FRANKRIJK. Verhooging der spoortarievcn Staking van postboden. De Hoogc Raad der Spoorwegen besloot de tarieven met 6 pCt. te verhoogen. Gistermiddag brak een staking uit in het hoofdpostkantoor te Parijs. De post boden legden het werk neer en blokkeerden den hoofduitgang ract postwagens. Ken sterke politiemacht bewaakt het postkan toor en liet telefoongcbouw. Aan de loket ten is de dienst verzekerd. Dc stakende postboden hebben een ver gadering gehouden in de hal van het post kantoor, terwijl hun gedelegeerden door den directeur ontvangen werden. Ei werd geen oplossing gevonden Een aantal postmannen, meest cotrn.iu- nisten, vilde *s avonds een betoogir.g hou den ondanks liet verbod van den préfeet. De bctoogers, die niet zeer talrijk waren, werden uiteengejaagd. Bij de Opera, de Gare St. Lazare en Gare du Nord zorgde een talrijke politiemacht voor dc handha ving der orde. Er hebben eenige relletjes plaats gehad, waarbij SCO pm-soucn gear resteerd, doch slechts twee vastgehouden werden, wegens mishandeling van agenten. Er zijn eenige gewonden. ENGELAND. De mijncrisis. Een nieuwe lersche partij. Do Engel- cche delegatie ter ontwape- nings-conierentie. liet kabinet heeft gisteren in zijn we>- lijksche vergadering dr-n toestand in de mijnindustrie besproken. Later werd be kend gemaakt, dal de premier voornemens was een bespreking te hebben met de in- dustrieele commissie van het vak vereer: gingscongres. Deze commissie speel n:r men weet, een belangrijke rol als adviseur der mijnwerkers en oefent haar invloed uit ten gunste van een compromis. Gisteravond heeft deze bespreking p'en'.s gehad, die een uur duurde. Afgevaardigden der mijnwerkersfcdcratie zijn voornemens- zich naar Brussel be geven, om de vergadering der uilvc rende commissie der mijnwerkersinternnl -• ie bij te wonen, welke morgen plaats kerft. Zij wa:en niet tegenwoordig bij de i -?r■ra king van den premier en de commissie v n het vakvereenigingscongres. maar men ?e- looft, dat de premier hen wellicht zal ven*

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 1