Kleine AdverlentiSn No. 20271. LEIDSCH DAGBLAD, Woensdag 14 April Derde Blad Anno 1926 UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. GEVRAAGD: Alphen. Gistermiddaj geraakte mevr. G. in de Bruggestraat het stuur van haar auto kwijt, waardoor de auto een wielrijder omver reed, wiens karretje zoodanig in de knel kwam, dat het vrijwel waardeloos werd. De schade zal, naar wij vernemen, vergoed worden. Gisteravond passeerde de autobus van den heer v. B. nabij Gouwsluia een andere auto doch geraakte bij het uithalen daar van in den slootkant. De inzittenden moes ten in allerijl uilstappen. Touwen werden om de bus bevestigd om omslaan te voorko men. Terwijl de chauffeur de motor aan zette slaagde' men er in de wagen weer op den weg te krijgen, zoodat het ongeval zon der ongelukken afliep. Alkemade. De raad dezer gemeente vergadert op Donderdag 15 April, des na middags om halfdrie. Onderwerpen ter behandeling: 1. Vaststelling raadsbesluit tot wijziging van de algemeene politieverordening voor deze gemeente. 2. Vaststelling raadsbesluit tot aankoop van twee perceelen water van M. A. Otten en de Wed. P. van der Meer te Roelofarends- yeen. 3. Vaststelling raadsbesluit tot onders- handsche verhuring van de woning te Oude- Wetering A 96 aan het hoofd der R.-K. bij zondere school aldaar. 4 Vaststelling raadsbesluit tot het aan gaan van een geldleening, groot f 31.000 4 1/4 pCt. A pari voor gedane buitengewone werken. 5. Vaststelling raadsbesluit voor het be palen van het percentage Hoofdelijken Om slag voor het belastingjaar 1926/1927. 6 Wijziging van de begrooting, dienst 1925 7 Benoeming van een lid van de com missie van toezicht op het lager onderwijs in deze gemeente, wegens het niet aannemen der benoeming door den heer J. van der Meer Aanbeveling van B en W.: lo. J J. de Koning 2o. P. L. Straathof. 8. Reclames schoolgeld. 9. Ingekomen stukken en mededeelingen. Hazerswoude. De bazaar, georganiseerd door het dames-comitd voor Ziekenverple ging, is bezocht door 2337 personen. Het batig saldo is nog niet vastgesteld, maai vermoedelijk zal het wel een paar duizend gulden bedragen. Leiderdorp. Gisteravond hield de Coöp. Raiffeissenbank haar jaarvergadering in het lokaal Ramaker. Na opening door den voor zitter, den heer G. v. d. Valk Bouman, werden de notulen der vorige vergadering gelezen en goedgekeurd. Hierna werd dien kassier gelegenheid ge geven verslag uit te brengen over het afge- loopen jaar. Uit dit verslag bleek dat het •ledental op 31 December 1925 bedroeg 146 en het aantal Spaarbankboekjes in omloop 400. Het bedrag op de Spaarbankboekjes in gelegd was 1 176.220. Terugbetaald weid i 139.911 Eind 1925 bedroeg het spaargeld i 226.862bijgeschreven werd aan rente 18162 Aan voorschotten was verleend f2850. terugbetaald werd aan voorschot ten f 108.47. Einde 1925 was het bedrag aan voorschotten f 59.980. Aan rente in deze atdeeling werd ontvangen f 3669. In loopende rekening werd opgenomen door de leden f142.496, en bet. f 123.971. Einde 1925 hadden de leden in loopende rekening een schuld van f 207.280, en een iegoed van f5912; aan rente werd onlvan- j gen 1 10.594 en betaald f 563. Na aftrek j yan salaris en diverse kosten resleert een winst van f 1440. Besloten werd deze winst te voegen bij het reservetonds, waardoor dil fonds een bedrag aanwijst van f 14.895. Herbenoemd werd als lid van den raad van toezicht, de heer G. v. d. Valk Bouman, en tot bestuurslid de heer W. Samson. Beiden namen hun benoeming aan. Na ailoop der werkzaamheden sprak de heer W. Samson een waardeerend woord tot den voorzitter, die van af de oprichting deze funclie had vervuld, en die, al klimmen zijn jaren, al tijd nog met jeugdig vuur de zaken betref fende de Bank behartigt, daarbij den wensch voegende, dat het hem nog veie jaren gege ven moge zijn tot den bloei der bank te mo gen medewerken Hierop sloot de voorzitter met dank aan de leden voor hun tegen woordigheid de vergadering. Burgerlijke Stand. Geboren Pancras, Zoon van P. den Hollander en D. Braat Cornells Antonius, Z. van A I. Streng en C. A. Verkleij Krijntje, D. van F. Wassenburg en T. Spaargaren Bertha. D. van L. Noordervliet en J. Bal kenende. Ondertrouwd: Arie Moraal jm. 27 j. en Pieternella Versieegen jd 26 j. Overleden; N. van Oosterhout, echtgenoot Van M. A. G. Prins 59 j. Johannes van Poelgeest, echtgenoot var. J. Spijker 69 j. Waddinxvesn. Burger 1. Stand. Geboren; Maria, D. van J. Oskam en J. Kriege. Bastiaan Cornelis, Z. v. H. As- scheman en K. Wesdorp. Cornelis Johan nes, Z. v. C. van Oort en J. Bogaard. Overleden: D. de Jong, 81 j. wed. van A. de Vrij. W. Vermeij 82 j., wed. J. van Erk. I. Pitte 46 jechtgenoot v. I. Binnenkade. Met Mei a.s. wordt aan de 0. L. school een cursus in de Fransche taal geopend. Deze cursus wordt gehouden buiten de ge wone schooluren, zoodat ieder er aan kan deelnemen Aangifte kan gedaan worden ter secrtarie of bij hel hoofd der school. Binnenkort wordt overgegaan tot verbou wing der magazijnen der gemeentebedrijven alhier. De bestaande magazijnen zullen 4ên geheel worden, zoodat van de materialen een beter overzicht wordt verkregen en zij beter en doelmatiger opgeborgen kunnen worden. Zwammaidam. De joligheid van het pas in de weide gelaten vee is bekend en in deze dagen, nu de stallen weder leeg gaan, overal waar te nemen. Een onzer vee houders had echter door die grappenmakerij een aardig schadeposfje te boeken, want een zijner koeien maakte zulke dartele en gekke sprongen, dat het beest de ruggestreng brak en afgemaakt moest worden. Bij v. W. aan den Overtocht alhier heeft men in den afgeloopen nacht een zevental kippen ontvreemd. De hond heeft blijkbaar de ongewenschle bezoekers op het erf gehoord, want men heeft het dier nog hooren blaffen, doch daaraan niet de aan dacht geschonken, die nu toch wel noodig is gebleken. Haarlemmermeer. Diefstal van elcctrischen stroom. Op 11 Februari 1926 werd door den directeur van het G. E. B. en den inspecteur van po litie ten huize van den heei H. J. T. aan de Dennelaan te Zwanenburg geconstateerd dat stroom voor verlichting van de woning werd gebruikt, welke niet door den meter werd geregistreerd. De vrouw des huizes erkende na ernstige ondervraging dat zij iets aan de leiding had vcrandeid, waardoor het moge lijk werd stroom te verbruiken buiten den meter om en verklaarde zich bereid de daar door aan het G. E. B. voor vele maanden veroorzaakte schade ad f 70 te vergoeden. De directeur nam deze vergoeding aan, maar de justitie meende dat deze zaak hier mee niet als afgedaan mocht worden be schouwd om den ernst van het misdrijf. Mej. T. geb. M. stond enkele dagen gele den terecht voor den politierechter te Haar lem en werd overeenkomstig den eisch van het O. M. veroordeeld tot een gevangenis straf van zes dagen. De nieuw gebouwde o. I. school te Aalsmeer-Oost werd hedenmiddag op offi- ciëele wijze geopend. De heer I. B., verpleegde In hel beste- delingenhuis te Aalsmeer, werd Dinsdag door een fietsenden jongen aangereden. Hij viel zoo ernstig op het hoofd, dat hij be wusteloos bleef liggen. De ontboden genees heer constateerde hersenschudding. Oegstgeest. Nabij de Geversstraat is hedenmorgen omstreeks halfnegen de Noord wijksche tram uit de rails geloopen. Het verkeer had bijkans een uur vertraging. Warmond. Gemeenteraad. .Voorzitter; de burgemeester. Afwarig de heer J. K. Hegl, wegens ver blijf i" het buitenland. De vooratter opent de vergadering met gebed, waarna de secretaris de notulen leest, die worden goedgekeurd. Mededeeling had hierop plaats van inge komen stukken, waaronder de goedgekeurde rekening 1923, alsmede van de verordening op losloopende honden. Bjj het hierna in behandeling komende punt „tarief waterleiding", stellen B. en W. voor belastingvrije perceelen, zoolang het water niet goed is, voor het overwater 15 cent te laten betalen per M 3. Deze perceelen fw.o. ook het Semenarie valt en de soholen) hebben bij de laatste bepaling voor f 1.25 per kwartaal (abon nement is 12.50), nu overwater niet be taald wordt, ai het water. De beer v. Stijn zou dat onbillijk vinden. Er is gezegd, dat er gespuid moest worden, eu nu zouden ze om hun medewerking moeten betalen. Wathouder Oudshoorn merkt op, dat het niet gaat over het reeds gebruikte water, doch bjjv. met 1 Mei ingaande. De heer Molhuizen ziet geen anderen weg dan op de belasting, wat de heer v. Stipt nog beter vindt. Met 5 legeu l st wordt het voorstel aangenomen (de beer v. Stijn stemde tegen). Door de stedelijke lichtfabrieken is bericht ingezonden, dat zij genegen zijn den licht- kabel door te leggen tot aan de huizen van Kool en v. Stijn, mits de gemeente een gebruik garandeert van £140 per jaar gedurende vijf jaren. De voorzitter vindt het weinig aanlokke lijk, terwijl de reeds liggende kabel ver bo ven het vereischte kwantum uitgaat. Het leggen van de 88 meter kabel kost f 400, wat een klein bedrag is tegen zoo'n hooge garantie. De heer Molhuizen zegt, dat het principe is, dat er garantie gevraagd wordt, doch een bevredigende berekening op welken grond is hem niel gegeven. Zoo voetstoots geven wil hij het niet. want van de 1176, die eerst berekend werd. is al iets algegaan. De lieer Haverkort stelt zich de vraag of dit geen geval is om daarover arbitrage aan te vragen, want de garantie-eisch lijkt ook hem niet verdedigbaar. Wethouder Oudshoorn heeft liet ook zeer bevreemd, weshalve de zaak naar de com missie wordt verwezen. Bij het punt vaststelling vergoeding La ger Onderwijs is een adres ingekomen van de christelijke school, die met het bedrag vroeger vastgesteld, n.l. f 13 80 per leerling, uiet kan rondkomen en dat gebracht wenscht op f 16 per leerling. De heer v. Slijn heeft het onderzocht en weet dat men er op de R.-K. school wel mee rond kan komen. De secretaris licht toe, dat als maatstaf de kosten van de openbare school worden genomen. De voorzitter stelt voor dit punt verder in geheime zitting te behandelen. Goedgekeurd wordt hierop de instructie van den havenmeester, nadat op voorstel van den heer Molhuizen, de zaak betref fende dezen amblenaar in handen van B. en W. gelegd is, met beroep op den raad. Ook zal deze ambtenaar onbezoldigd veld wachter worden, om bij overtredingen ver baal te kunnen opmaken. Op een desbetreffend schrijven van B. en W. aan liet gemeentebestuur ran Alkemadc, in hoeverre deze gemeente bereid was in geval van brand hulp te verleenen, indien dit perceelen betrof in het Lageland. was geantwoord, dat dit tegen vergoeding der gemaakte kosten kon geschieden, doch dat de dichtst bijstaande spuit to Rijpwetering was geplaatst. De heer Haverkort vindt het een loyale aanbieding en wethouder Oudshoorn meent deze te moeten aannemen. De heer v. Schie licht toe dal de percee len van G. v. d. Geest, A. v. Leeuwen. J Koek, J. Koblenswey, H. v. d Maat, J. Plas- meyer, en L. P. de Haas, toch vlug kunnen bereikt worden, waarom die voorloopig val len zullen onder de hulp van Alkemade, welk gemeenlebesluur men onder dankzeg ging daarvan kennis zai geven, evenals de betrokken bewoners. De verordening regelende de jaarwedde van de gemeente-veldwachters, werd aan gehouden. Mededeoling geschiedde dat de 5 jaren, welke gegeven zijn voor de houten wonin gen aan den Heerenweg, aan den heer Rut gers thans om zijn en deze woningen moe ten worden afgebroken. Van het technisch bureau is thans aan vraag gekomen om behalve het bewoonde huis ook nog een tweede le mogen laten staan waarvoor zich een huurder heeft voorgedaan. De heer Molhuizen, vindt dat er nog al eens gegoochel^ wordt met de namen en zou eens willen talen nazien wie do eigen lijke bouwer is. Hij wijst er op dat ook met geen 2 maten gemeten moet worden, want elders (bij de Meren) wordt vergunning ge geven voor houten gebouwtjes, waarvan het aethetisch aanzicht zeer twijfelachtig is, en dal moet vooral daar voorkomen worden. De heer v. Stijn zou geen vergunning wil len geven zoolang er nog steenen huizen ge noeg waren, waarna afwijzend wordt be schikt. Eveneens wordt afwijzend beschikt op het adres ran den heer Grupstra, die een tarief van f2.50 per week voor ligplaats van zijn woonschuilje le hoog vindt en dit lager wenscht gebracht Er wordt afwijzend be schikt op grond, dat de verordening dat een maal vaststelt. Van de heeren Kool en Van Stijn is nog een aanbieding ingekomen inzake den grond met boomen voor hun perceelen, waarvoor zij zouden wenschen f 4.60 per vierk. M. en f 10 voor de boomen per sluk, waarop ook niet wordt ingegaan en welk punt in ge heime vergadering nog eens ter sprake zal komen. De heeren Molhuizen en Haverkort heb ben te klagen over de verregaande vervui ling van de slooten achler de Bijleveldtslaan en die naast „Klein Leerust" van den heei Bakker, waaraan de bewoners van de War- mundadwarsslraal niet onschuldig zijn. Het is zoo erg, dat men er ziektegevallen door vreest. Deze zaak zal onder de oogen gezien worden. 1 MolorwicI-wedstrijden te Brookkmds (Engeland). Een foto van de starl van do handicap-wedstrijden, welke 10 April le Brooklands plaats vonden. Foto van den winnaar den heer J. S. Wright (in den inzot). In dc Betuwe slaan reeds weer een groot aantal vruchlboomen in bloei. Foto gemaakt in Zoelcn. ~X*' Op de Mississippi werd 20 mijl van New Orleans hel Nedcrl. Stoomschip „Sylvanus" van de Ned. Ind. Tankboot Mij. door de tankstoomcr „Thomas Wheeler" aangevaren. Een foto van de „Sylvanus". Do heer v. Stijn ziet nog steeds veel honden losloopen, cn informeert naar de ankers van de Korenmolenbrug die liggen roesten. Er zal aandacht aan geschonken worden. Den heer Haverkort heeft het verwon derd, dat cr aan een weg waaraan geen andere huizen mogen gebouwd worden dan 60 M2. groot, wel een bollenschuur, zooals nu, mag verrijzen De Voorzitter zegt, dat de verordening het niet verbiedt, cn de schuur aan de eischen voldoet. De heer Haverkort leest er een andere bedoeling uit en vindt het toch al te gek dat een kleine, al is het ook een mooie, woning, achter in het land moet komen te staan, en een stal omdat, deze groot is, aan den weg mag staan. Het heeft hem bevreemd dat een huis- bouwer 3 maanden is tegengehouden en dit zonder slag of stoot goedgekeurd is. Het gaat niet togen die schuur maar over het uitleggen van do wet of verordening. Wethouder Oudshoorn en de heer Mol huizen zijn het met den heer Haverkort eens wat dat betreft en oordeelen een aanvulling in deze mogelijk en noodig. Ook zou de hoer Haverkort de gemeente grond bij het Warmonderhek, nu deze niet verhuurd is, ter bebouwing willen geven aan de gemeente-ambtenaren, wat za! ge- beuven. Hierna ging de raad in geheime zitting. Gevraagd met Mei of eer der een DIENSTBODE PC, v. g. g. r. cn be kwaam voor haar taak. xVanmelden liefst 's av. na 7 uur. Adres H. MENS. Haar - lommerstraat 53, Leiden. Te koop of te huur gevr ten flink ^nrgerwoonhnls met bcrgrulmto. Aanbiedin gen met uiterste prljsope. onder No. 4102 k, Bur. van alt Blad. Menbel-Stoffeeiderij Gevraagd een Stoffeerders- Jongen, eenlgszlns met 't vak bekend. J. GODDIJN, Gerecht 7, bij Muscadel- stecg. KANTOOR Kan geplaatst wo4po, Meisje, 14 iaar ongeveer, voor kleine kantoorwerk- za&in heden- Brieven met inlichtingen Bur van dit Blad ondor No. 4107 k. Nette WERKSTER gevraagd voor de schooQ- maalc. Bloemenmagazijn Haarlemmerstraat 281. Timmerfabriek Oegstgeest. Terstond gevraagd een flink halfwas TIMMERMAN bekend met fabrieksUm- morwerk. Aanmelden aan da fabriek. Oevraagd tol l Mei een flinke NOODHULP voor de keuken. Aanmelden Huize ter Wadding, bij de Vink. Gevraagd een DAGMEISJE 15 a 16 jaar, als noodhulp of vast. Eapenburg 13. Gevraagd tegen Augustus een vrij BOVENHUIS bcv. 5 kamers en keuken (eleclr. en gas). Huurprijs lusieheu f 400 en I 500. Liefst II. Rijndijk (nabij de tram) of Apothekers dijk. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 4079 Ic. JONGEN gevraagd leeftijd 14 a 15 jaar, In nlkkellnrichllng. Aanmel den Donderdagavond na 8 uur. Haarlemmerweg 62. Jongensrijwiel le koop gevraagd, liefst 20 inch o! laag frame. Adres Helnsluastraat 1, bij den Morschslngcl. Jongste Kantoorbediende gevraagd. Adres: VleeschhonwerU Haarlemmerstraat 71, Mevr. Prof. DE flAAS vraagt een (linke DIENSTBODE mei 1 of met LI Mei. Zich aanmelden tusschen 8 en 9 '8 avonds. Plantsoen 59. Gevraagd met Mei aansl. •en Bakkersjongen kunnende fietsen, P.G., bij L. r. d. SIJS, Brood-, Be schuit- en Banketbakkerij, Leiderdorp. Te koop gevraagd een nieuwe of een prima 2e handach IJzeren Roei boot. N.V. WEEN INK'S Kalk fabrieken, Morschweg, Lelden. NETTE MEISJES Ïevraagd. toom-wasch- en Strljkln- richting B. SPRONK, W. Singel 14. Flinke nette DIENSTBODE of hulp In de huishouding spoedig gevraagd door A. van den Akker, Kerkstr, 48, Voorborg. VRIENDIN Een uet meisje, 28 jaar, zoekt leuke Vriendin, liefst dienstbode. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 4057 k. Te haar gevraagd centrum stad, 1 gr. of 2 kl. kamers met keukentje (on- gem. In kl. gezin. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 4036 k. HOOFDAGENT gevraagd voor Lelden en omstreken, door Ver*.-MlJ. met Spaarkassen. Hooge provisie en toelage. BrleveD: Jasmijnstraat 86, Den Haag. Kleedermaken Voor direct gevraagd een kleedormakershalfwas en gevorderd leerling voor eerate klas maatwerk. Brlevon Bur. van dit Blad onder No. 4084 k. Oevraafd een net R.K. KINDERMEISJE niet beoeden de 15 Jaar, voor den dag. Adres; yisohmarkf Gevraagd voor Dame-alleen Ben.- oi Bovenwoning 3 karaer9 en keukentje, te gen Juni of later, gezelligen stand. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 4043 k. 2e MEISJE Gevraagd een net 2e Meisje voor den dag. Niet beneden 1# Jaar Mevrouw ZUBLOH, Botermarkt 16. Bekwaam HUISNAAISTER gevr. voor verander- on vcrstelwork, ook beslist goed moderne dames- en klnderkleeding, lingeries, kunnende vervaardigen. Briovcn m. opg. v. verl. salaris p. dag onder No. 4068 k, Bur. van dit Blad. -e Gevraagd nette KOSTGANGERS Trompstr. 15. Geen beroepskosthuls. Mevr. GOEKOOP, Kempe- naerstr. 21, vraagt «en MEISJE niet beneden 18 Jaar, voor halve dagen. Zich aan te melden 'e avond* na 7 uur. SehoenmagasUn „BIJEN KORF" vraagt NET MEISJE ter opleiding voor winkel juffrouw. NETTE MEISJES gevraagd, liefst met het vak bekend. Stoom-Wasch- ea Strljklnrichting Firma A. DIEBEN ZONEN, Wille Singel Waimoeziersjonaen gcvra3gd, niet ouder dan 10 Jaar, bü W. BAREKDSE, Sophiastraat 59a. HUIS Te huur gevraagd woning, beneden- of bovenwoning, den prlje van vijf gulden niet te bovon gaande, voor Jonge menschcn met tvreo meisjes. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 1062 k. DAGDIENSTBODE Gevraagd togen 1 Mei een nette Dagdienstbode. niet beneden de 10 Jaar. Zich aan te raeldeD des avonds na 8 uur Mevr. v DIJK, Haarlemmcrstr. 284. EENIGE JONGENS eovrangd, leeftijd 14 J., Ier Boek- en Steendrukkerij P. J. MULDER Zn., Bree- straal 70, Lelden. Zich aan tc melden tusschen 9-12.30 cn 2.30-3.30. NETTE WERKSTER gevraagd voor vast voor don Vrijdag den geheelen dag. P. PRONK. Nieuwe Rlju No. 21. NETTE JONGEN gevraagd, goed kunnende fietsen, leeftijd 13—15 Jaar. W. ROODENBURG, Nlcuw- sleeg No. 27. Mevr. TERSTEEÜ, Witte Singel 70. vraagt wegens huwelijk der tegenwoordige een DIENSTBODE die genegen is met het tweede-meisje alle voorko mende werkzaamheden te verrichten. SCHILDERSKNECHTS Gevraagd voor direct half was schildersknechts, bij JAO. JONOEXELEN, Ter- we eweg 88, Oegstgeest. Mevrouw DE GELDER. Groenhovenstr. 21, vraagt met 1 Mei een flink DIENSTMEISJE v. c. g v. Aanmelden na halfacht *s avonds. Oovraagd: KOST EN INWONING in net. burgergezin, p.G. (zonder bcwas9chiog» Brieven mot prijsopgaaf n. m. te richten aan: II. BOZEN P-OOM. Paduogslroat oo. 58, Utrecht. R.H W -Fabriek Rembrandtstr. Op do plak- Hfdeellng kunnen Meisiea, 11—1G J., en op de spoelaf- deeilng Jongens, 14—10 J.t geplaatst worden, g. g. vcr- eischt. Aflnm. dagel. 0— 3 1/2 u. Flinke DAGDIENSTBODE gevraagd In gezin met 2 kinderen, met alle werk zaamheden bekend, v. g. g. v. Brieven Ketnponaer- sirsat 42b. Geen persoon lijk bezoek.

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 9