J*, 20270. DINSDAG 13 APRIL Anno 1926. Officieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. BINNENLAND. Het voornaamste nieuws van heden. WETENSCHAPPEN. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIEN: 30 Cta. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Advcrtenliên, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 60 Cts., bij een maximum aantal woorden van 80. Incasso volgens postreebt. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cta. Bureau Noordeindspleln Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 8 maanden ƒ2 35. per week .vvfr".0 IS, Buiten Lelden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18, Franco per post 2 35 portokosten. Bit nummer bestaat uit TWEE Bladen EERSTE BLAD. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden, 'brengen ter algerneene kennis, dal de beslis sing op liet verzoek van de N. V. Scheeps bouw- en Rcparatiewcri „De Iloop", voor heen Clebrs. Boot, om vergunning tot het uit breiden van de scheepswerf op het perceel La"c Rijndijk No. 103. kadastraal bekend gemeente Leiden, Sectie N. Nis 220 en 288, is verdaagd. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 13 April 1326. 3701 DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen tor algemeene kennis, dat door J. E. Sira h.v. J. de Haas, wonende tc Leiden, een verzoek is ingediend, om vergunning voor don verkoop van sterken drank in liet klein voor gebruik tor plaatse van verkoop in het perceel Burgsteeg 10. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 13 April 1926. 3702 Gemeentelijke H. B. S. met 5-jarigen cursus. B. en W. dezer gemeente hebben benoemd tot gecommitteerden bij de in dit jaar af te nomen eindexamens van de oeconomische afdeeling (H. B. S. A) van de gemeentelijke hoogere burgerschool met 5-jarigen cursus: a voor Nedcrlandsch en Duitsch den heer ds. J. Ph. Makkink, Ev. Luthersch pred. al hier; b. voor Engelsch en Fransch: den heer ds. L. G. M. Bresson, Waalsch pred. alhier; c voor handelswetenschappen: mej. Octavia Parmcnlier, leerares aan een bijzondere school voor U. L. O. alhier; d. voor geschie denis, aardrijkskunde en staatswetenschap pen, den heer mr. J. Draayer, referendaris aan het departement van Waterstaat tc VGravenhage; e. voor natuur- en schei kunde: den heer dr. F. L. Bergansius, con servator aan het Physiologiscli Laboratorium alhier. Het 15-jarig beslaan van de afd. Leiden der Ned. Reisvereeniging. Tor gelegenheid van het vijftienjarig be slaan van de Leidsche afdeeling der Neder- landsche Reisvereeniging bood het bestuur den leden gisteravond in de concertzaal van r nfé-reslaurant „Zomerzorg" een intiemen kunstavond aan. De zaal was voor deze gelegenheid door den heer Balenburg geheel belangloos fees telijk getooid met veelkleurige doek-guir- hndes .lampions en waaiers, waarmede men getracht had een Oostersch milieu te scheppen cn waarlijk: wij misten slechts de Chineesche lange staarten en de bijbe- hoorende sclieeve oogjes om ons geheel en al in China te wanen. En in den loop van den avond zijn wij tol de conclusie geko men, dat een reisvereeniging, althans de Leidsche, heusch niet op de Zwilsersche hoogvlakten ol op de boulevards van Parijs behoeft te vertoeven om zich te kunnen amusoeren, doch ook wel degelijk feest kan vieren in eigen home. Er heerschle reeds bij het begin van den avond een prettige stemming en deze is gedurenden den geheelen verderen avond en ook tijdens liet bal gebleven. Te ruim halfnegen opende de voorzitter, de heer J. Hardeweg de bijeenkomst met fen woord van welkom tot alle aanwezigen, in het bijzonder tot den heer Pieters, direc teur van het Centraal Bureau en afgevaar digde van het dagelijksch bestuur, die voor 15 jaar door zijn krachtige propaganda- rede in „Den Vergulden Turk" den sloot had gegeven lol de oprichting van de Leid sche afdeeling. (applaus). Een speciaal woord van welkom richtte spr. ook lot de afgevaardigde van de zuster- afdcelingen uit Amsterdam en Den Haag. Telegrafische of schriftelijke gelukwenschen waren verder nog binnengekomen van de afdeelingen Enschedé, Hilversum en Dor drecht. Met voldoening constateerde spr. dat de afdeeling zich gestadig uitbreidt, vooral in den afgeloopen winter nam het ledental sterk toe, zoodat dit momenteel ongeveer 900 bedraagt. Het gevolg hiervan was een opbloeien van het vereenigingsleven, het geen lot uiting kwam in de in den afgeloo pen winter gehouden cursussen in fotogra- idiie, Fransch en Engelsch, die goed be zocht werden. Een woord van hartelijken dank richtte spr. ook tot den exploitant van „Zomer zorg den heer Batenburg, die geheel be- iangenloos de zaal zoo schitterend versierd •had. Spr. verzocht de aanwezigen hem hier voor mot een applausje te beloonen, waar aan spontaan gevolg werd gegeven. Nadat spr. ook nog den heer Kriesl had peaankt voor de beschikbaarstelling van leende pahnengroepen, besloot hij zijn ope- mgswoord met allen een genoeglijken n<l toe ie wenschen, een wensch, die zeer zeker voor allen in vervulling is ge gaan. Hierna werd nog het woord gevoerd door do heeren Fie'crs namens het hoofdbestuur, Lobman namens de afdeeling Amsterdam en Meyers namens die ie 's-Gravenhage, waarvan de.beide laatstgenoemden hun ge lukwenschen vergezeld lieten gaan van fraaie bloemenmanden, waarmede tevens 'het officieele gedeelte afgeloopen was en een aanvang gemaak twerd met de afwer king van het feestprogramma, waarvan de verzorging was opgedragen aan den he kenden cabaretier Herman Stenz met zijn gezelschap, i. w. Cécile v. d. Werff, zange res en déclamalrice, Kitty Lakalos, danse res en Toine Couvin, acoompagnatour Het zou ons te ver voeren van het uitge breide Tépertoire van dit eminente troepje een uitvoerig exposé te geven Wij zouden trouwens niet welen, wat wel het aardigste was van al het gebodene: de luimige en ernstige liedjes van Herman Stenz met piano- of guitaarbegeleiding, de mooie dan sen van de bevallige Kitty Lakatos dan wel de liedjes en declamaties van Cécile v. d. Werff bij de door haar vervaardigde caricaluren. 't Was inderdaad een avond van echt be schaafde, intieme kunst en zeker zullen alle aanwezigen hebben ingestemd met den wensch, dien de voorzitter aan het einde van den avond uitsprak", toen hij n.l. zeide te hopen, dat het niet de laatste maal zou zijn, dat Stenz c.s. voor de afd, Leiden der N. R. V. op'rad Een gezellig dansje, dat tol diep in den nacht duurde, was het slotstuk van dezen prettigen avond. Een filmavond voor slechthoorenden. Vanwege de vereeniging tot bevordering der belangen van Slechthoorenden werd in de oorheelkundige afdeeling van het Aca demisch Ziekenhuis gisteravond een bijeen komst gehouden toegankelijk voor leden der vereeniging en genoodigden, voor het meerendeel slechthoorenden. In deze bijeenkomst, die onder leiding van dr. Van Iterson stond, werd een film vertoning gegeven, dank zij de welwil lendheid der directie van hel Casino- theater, die de film afstond terwijl assisten ten en zusters der afdeeling hunne mede werking verleenden. De voorstellingen op het doek gebracht waren van zeer verschillenden aard. Na eerst eenige momenten uit den watersnood in ons land te hebben gegeven, werden an dere natuurlafereelen en vele bijzonder heden uit het dieren- en plantenleven ver toond. Een en ander viel zeer bij hel aandach tig gehoor in den smaak. Toelichting werd niet bij deze film gegeven; welke trouwens toch niet tot haar recht zou zijn gekomen voor dit gezelschap. Tijdens de pauze werd limonade geschon ken en daarbij banket rondgediend en was er gelegenheid zich met elkander te onder houden en een en ander wal bij de film- vertooning de bijzondere aandacht had ge trokken nader te bespreken. De leerares in het liplezen, mej. Mien Driessen een vaste bezoekster van de bijeenkomsten der slecht hoorenden was ook weder aanwezig en deelde aan de belanghebbenden mee dat zij haren cursus in het liplezen weer zou begin nen. Het was een recht gezellige en prettige avond voor de bezoekers en bezoeksters die daarvoor hun erkentelijkheid betuigden'aan dr. Van Iterson en de andere medewerkers aan dezen avond. Instituut voor Arbeidersontwikkeling. De gisteravond gehouden filmvoorstelling is in alle opzichten geslaagd. Dp concertzaal in het Volksgebotiw was eivol toen de voor zitter, de lieer Tjalsma, even na 8 uur opende de aanwezigen welkom heette en daarna aan den heer C. II. II. Boogert, ingenieur bij de afdeeling „Technische Propaganda" van de Philips' gloeilampenfabriek te Eindhoven, het woord gaf. Do heer Boogert wensclite zich in deze voordracht eerst te bepalen lol de vraag hoe zich de verliclilingsmiddclen in het alge meen en de gloeilampen in het bijzonder hebben ontwikkeld, om daarna iels over de gloeilampenfabricage en de Philipsfabrieken mede te deelen. Spreker vertelde eerst liet een en ander over de. verliclitingsmiddelen bij de Assyriërs Egyptenaren, Grieken en Romeinen om daar na dieper in te gaan op de ontwikkeling der gloeilampen, waarbij hij een korte beschou wing gal over de kooldraad-, metaaldraad- vacuum- en gasvullingslampen. Nadien werd de opbouw van een Philipslarap mede aan de hand van lantaarnplaatjes verklaard. Na de pauze werd een film in twee deelen vertoond over de fabrieken, fabricage en so ciale voorzieningen, welke op duidelijke wijze geëxpliceerd werd. Een hartelijk applaus volgde op liet door den heer Boogert gesprokene en vertoonde. Met een woord van dank aan den spreker sloot de voorzitter de vergadering. De gisteren gehouden collecte ten bate van de Corlona-slichting heeft f 333.501/: op gebracht. Donderdag 15 April zal de lenloonslcl- lingswagen- der Spoorweg-Onthouders-Yer. (S. O. V.) op zijn tournée door Zuid-Holland te Leiden een dag blijven slaan en dan gratis te bezichtigen zijn voor het Spoor- en Tram personeel met hun huisgenooten. Indien de wagen aan den openbaren weg staat er is verzocht om hem achter het haltegebouw van de N. Z. H. T. M, te plaatsen is hij ook voor belangstellenden toegankelijk. De wagen zelf is een oude salon wagen van ko ning Willem III en door de directie van de Ned. Spoorwegen geschonken aan de S. O. V. die hem heeft ingericht als tentoonstelling op het gebied van spoorwegonthouding cn veel interessants te zien geeft. Door B. en W. alhier werd heden op het Raadhuis aanbesteed liet gedeeltelijk vernieuwen van de Patersbrug. Het aan lal inschrijvers bedroeg slechts drie, nl. S. Staal te Leiden voor f 4265D. Stado te IJmuiden voor f 3890 en Th. L. J. Zitman le Leiden voor f 3800. De aanbesteding had plaats ten over slaan van den wethouder de heer A. Mul der, die zijn werkzaamheden op het Raad huis weder heeft hervat. Men verzoekt ons mede te deelen, dat, alhoewel de Duitsehe pas-visa afge schaft zijn, dit nog geenszins de inwoners van deze gemeente van de verplichting ont slaat om bij den Burgemeester van Leiden aangifte le doen, wanneer zij vreemdelin gen ook van Duilsche nationaliteit in hun woning herbergen. In de voor eenige dagen geleden alhier gehouden ledenvergadering van de Leidsche Onderlinge, afdeeling van de Centrale On derlinge Ziekenkas, gevestigd te 's-Graven hage, werd het verslag en de rekening en verantwoording over 1925 behandeld, zoo als deze ter goedkeuring zijn neergelegd aan de algemeene vergadering van afge vaardigden, ie houden op li Mei a.s. te 's-Gravenhage. Door den directeur, dT. Bruning, werden verscheidene door leden gevraagde inlich tingen verstrekt, terwijl door de aanwezige leden op bezuiniging werd aangedrongen Door een misverstand was op de agenda aangekondigd de opheffing der Leidsche af deeling, doch uit de besprekingen der ver gadering bleek, dat men dit niet wenschte en dat unaniem werd blijk gegeven prijs te stellen op behoud van den tegenwoordigen directeur der afdeeling, mr. A. J. Romijn. De voorzitter der feestcommissie ter gelegenheid van het 50->arig jubileum van de wcrkliedenvcreeniging „Eendracht maakt Macht" gevormd, was niet d? 2e secretaris de heer H. Vellhuyzen, zooals werd mede gedeeld, maar het lid der vereeniging, de heer A. G. Velthuyzen. Wij meenden tegenover den laatstge noemde, die zicli zoowel bij de voorberei ding als thans bij de uitvoering der feeste lijkheden zoo verdienstelijk maakte, deze rectificatie verplicht le zijn. Gistermiddag le circa 2 uur had op de Oude-Heerengracht een botsing plaats tus- schen twee fietsers, tengevolge waarvan het voorwiel van een der beide kaïTetjes, toe- behoorende aan A K. alhier, geheel werd vernield. K. T. heeft zich bij de politie beklaagd terzake dat hij gisteren op liet vee-laad- stalion der Staatsspoorwegen door zekeren B. W. met een stuk ijzer op het hoofd is ge slagen, waardoor hij een bloedende wonde bekwam. De recherche alhier heeft aangehou den W. F. R. alhier als verdacht van dief stal van kousen ten nadeele van de firma P. -gepleegd. De burgemeester van Boskoop vestigt er den aandacht op, dat door verschillende personen getracht wordt kunstmest te ver- koopen, welke afkomstig zou zijn van een gefingeerde fabriek „Laura" en die bij on derzoek uit niets anders dan turfstrooisel bleek te bestaan. Aan het postkantoor Leiden en zijne wijk, bij- en hulppostkantoren werd, in den loop der maand Maart, op spaarbankboekjes ingelegd f 120.944,91 en terugbetaald f 131.985,41. Derhalve minder ingelegd dan terugbetaald f 11.040,53. Het aantal nieuw uitgegeven spaarbankboekjes bedroeg 148. Door tusschenkomsl dezer kantoren weid ter Directie op staatsschuldboekje® inge schreven nominaal f 3400 en afgeschreven f 200. Derhalve meer in- dan afgeschreven f3200. Het aantal nieuw uitgegeven slaals- schuldboekjes bedroeg 1. Ingekomen is voor Schoolkindervoeding en Schoolkinderkleeding van de Kleerma- kersvereeniging „Eendracht door Vriend schap" een bijdrage van f 10de lediging van de geplaatste busjes heeft opgebracht f 37.73. De voorbereiding van de ontwapenings conferentie. Uit Bern wordt gemeld: De verkeersor- ganisatie van den Volkenbond heeft on zen landgenoot dr. A. G. Kröller uitgenoo- digd om ah deskundige voor verkeerskwea- ties zitting te nemen in de gemengde com missie, die de commissie van voorbereiding voor de ontwapeningsconferentie ter zijde zal staan met adviezen over economische, financieele, sociale en vervoersvraagstuk ken. Dt. Kröller, die baar men weet ook zal deelnemen aan de eerste bijeenkomst, in het einde dezer maand alhier te houden van do voorbereidingscommissie voor de economische Volkenbondsconferentie, heeft zich bereid verklaard, ook dit beroep van den Volkenbond op zijn medewerking te aanvaarden. De gemengde commissie zal eenige da gen na de opening van dc commissie van voorbereiding zelf op 13 Mei ook haar werkzaamheden beginnen. De arbeidstijd in veenderijen. De Minister van Arbeid, H. en N. heeft aan hoofden of bestuurders van veenderijen, gelegen in de provincies Noord-Brabant, Limburg, Overijse'., Friesland, Groningen en Drente, vergund, dat tot en met 31 Juli in hun onderneming, in afwijking van het bepaalde bij art. 24 der Arbeidswet 1919: a. door mannen gedurende ten hoogste elf uren por dag en 55 uren per week; b. door jeugdige porsonen van 16 jar».n en ouder en vrouwen gedurende ten hoogste tien uren per dag en 55 uren per week; c. door jeugdige porsonon benedio 16 jaren go-durende t^n hoogste tien uren per dag en 48 uren per week, arbeid wordt verricht aan en bij de baggermachines (waaronder bog rep :n het trappen en verdeed en der gespreide veen- specie), alsmede arbeid, die verband houdt met het zoogenaamde „droogmaken" van turf; een en ander onder voorwaarde, (lat de arbeidstijd van genoemde arbeiders in zyn goheel is gelegen tusschen 5 uur v.m. en 6 uur n.m. of, in de gevallen, waarin krachtens het Werktijdenbesluit voor fa- brieken en werkplaatsen 1923 ruimere lijd- gTenzen zyn toegestaan, tusschen de daar aangegeven tydgrenzeo, en alsdan met dien j verstande, dat de arbeid van jeugdige per sonen en vrouwen op twee achtereenvolgende dagen moet zijn afgewisseld door een rusttijd van ten minste elf uren achtereen. Onbrnikbaarmaking en vervoer van vleescli en vleeschwaren. In Stcrt. No. 69 wordt gepubliceerd een beschikking van de Ministers van Arbeid, Handel en Nijverheid cn van Binnenland se he Zaken en Landbouw van 10 April 1926, tot vaststelling van de voorschriften, bedoeld in de artikelen 61 en 63 van het Koninklijk besluit van 5 Juni 1920, Staatsblad no. 285, laatstelijk gewijzigd bij Koninklijk Besluit van 28 Mei 1925, Staatsblad no. 223, tot uit voering van de artikelen 18 en 25 van de Vleeschkeuringswet, Staatsblad 1919, no. 524 Bovengenoemd art. 61 handelt over dc on- bruikbaarmaking van vleesch en vleesch- en vleeschwaren, welke als regel heeft le ge schieden in een destructor. In deze beschik kingen nu worden bepalingen vastgesteld, waaraan een dergelijke inrichting moet vol doen. Artikel 63 handelt over het vervoer van voorwaardelijk goedgekeurd en afge keurd vleesch en van onbruikbaarmaking bestemde vleeschwaren. De beschikking be val nadere bepalingen omtrent dit vervoer. Ned. Vereen, voor den Vrijhandel. In eon dozer darren gehouden algemeene vergadering van de Nederl. Vereeniging voor Vrijhandel heeft de voorzitter in een inleidend woord uiteengezet hoe de Ver eeniging ontstaan ia uit een samensmelting van de Ver. voor het Vrije Ruilverkeer en het Comité van Actie tegen de Tariefwet. De propaganda voor protectie, welke in zekere kringen van ons land weer meer dan vroeger gevoerd wordt, dwong tot meer paraat z§n van al diegenen in den lande, die overtuigd zijn, dat niets voor het eco nomisch leven van ons volk funester zijn kan dan bescherming. Spr. memoreerde de ver diensten van mr. Van Gyn en mr. Sniissaert, de voorzatter der zooeven genoemde ver- eenigingen en hij betreurde het, dat geen van beiden zich heeft laten vinden om het voorzitterschap der nieuwe vereeniging aan te nemen, al eerbiedigde fijj beider be weegredenen. De moerilykheid, waarvoor de propagan disten voor den vrijhandel vooral gesteld zullen worden, is het feit, dat het voordeel van den vrijhandel in de meeste gevallen slechts door redeneering aantoonbaar is. De protectionist kan in veel gevallen vrrj gemakkelijk met een enkel cijfer het publiek in den waan brengen, dat de door hom aanbevolen maatregel voordeel brengt; de vrjjhandelaar daarentegen moet aantoonen, dat hot voordeel, dat een tarief aan een bepaalde groep burgers geeft, beteekeut, dat een grootere groep schade lij.it, iets, dat voor velen niet zoo aanstonds bevattelijk is. Spr wees er voorts op, dat de tiak der yereeniging vermoedelijk voor een belang rijk deal ook op internationaal terrein zal liggen. Het protectionisme viert in bijna alle landen van Europa hoogtjj; door de ver snippering van groote landen na den oorlog is het aantal tarief belangrijk vermeerderd. Het kwaad van protectie is in zoo'n mate gestegen, dal de vraag onwillekeurig op komt, of we niet spoedig op een keerpunt komen. In verschillende landen klinken in derdaad gezaghebbende stemmen, dat het too niet langer kan. Het denkbeeld van een Europeesche tolunie dt in de luoht. Hoewel een der gelijke gedachte zeker niet overeenstemt met eeD gedachte aan zuiver vrijhandel, is voor tal van landen een groote tolunie toch waarschijnlijk het middel om gaandeweg BINNENLAND. De jaarvergadering van hel Nederl. Too* neelverbond wordt te Leiden in Juni ge houden. Vergadering van den Bond van Nederl Predikanten te Utrecht. Mr. Limburg lid van den Raad van State* BUITENLAND. De voorbereidende ontwapeningsconfe rentie. Weer een ministercrisis in Znid-Slavië. van het kwade punt, waarop zij thans aonr geland zijn, af te komen. In ieder geval zal de nieuwe vereeni ging behalve aan de propaganda in het eigen land, ook hieraan de volle aandacht moeten schenken. Spr. uitte den wensch, dat zeer velen in het land zullen begrijpen ora welke groote belangen hot gaat en de vereeniging in haar streven zullen steun :n. Ontslag op de mijnen. Wjj vernemen, dat op de Domaniale mijn niet minder dan 300 mijnwerkers zullen ontslagen worden. De malaise in do mijn industrie is van dit massa-ontslag de oor zaak. Naar verluidt, komen het eerst do Duitsehe mijnwerkers aan de beurt van ontslag. De overstrooming van het land van Maas en Waal. Wy vernemen, dat gisteren net verkeer over den Maasdijk, tusschen Dreumel cn Alphen, waarin do genie b$ den jongsten watersnood twee gaten had gemaakt om het water uit het Land van Maas cn Waal te doen wegstroomen, is hersteld. Alle bin nenwegen ie het Land van Maas en Waal Zyn eveneens weder berijdbaar. Het conflict bij de N.V. Electrolux. Op het Departement van Arbeid heeft gis teren de rijksbemiddelaar, de heer v. IJsscl- steijn te zijner informatie een onderhoud ge had met partijen, betrokken bij het conflict bij de N.V. „Electrolux" te Amsterdam. Den Haag en Rotterdam. De financieele controle van woningbouw verenigingen. Verschenen is het verslag over 1925 van den directeur-generaal, hoofd van de af deeling volksgezondheid, betreffende de financieele contröle van woningbouwver% eenigingen, werkende mei sleun uit 's rijks kas, enz. De sommen, lol. en mei 1925, te verbete ring van de Volkshuisvesting uit 's Rijks schatkist als voorschotten toegezegd, uitbe taald en nog niet opgenomen, zijn vermeld in het volgende overzicht: Jaar l/m. '23, toegezegd: f 700,150,320 96B; uitbetaald f G02,086,G09.588; niet opgenom.i f98,063,712.38; 1921 uilbet.: 26,081,347.75*, niet opgenom.: f71,982,364.625; 1925 toege zegd:-f 2,411,863.41. uitbel.: f 16,604,529.83, niel opgenom. f 37,789,G98.205. Totaal toegezegd: f 702,562,185.37s, uit' betaald: f641,772,487.17, niet opecnom.t f 57,789,698.20s. Bij verschillende gemeenten openbaart zich, wegens daling van den al'gemeenen rentevoet, hel streven, om de dure leeningeu ie converleercn of af te lossen. Aan het einde van het verslagjaar was in tolaal uitgekeerd voor bijdragen ten be hoeve van den bouw van noodwoningen f 11,926,079.93 en was ingevolge arl. 20 van hel Kon. besluit van 25 Juli 1918 in tolaaJ teruggestort f 1,232,183.33. Te AJmelo is overleden mr. J. H. Heerspink, oud-griffier bij het kantonge» recht te Enschedé. De dienstplichtigen der lichting 1926, met bewijs van voorgeocfcndheid, en aan gewezen voor de onderofficiers-opleiding, zullen bij dc infanterie 3 Mei voor eerste oefening onder de wapenen komen Even eens is dit het geval bij het reg. wielrijders. De vorige week werden naar Engeland uitgevoerd 4.060.800 eieren. De gewone audiëntie van den Minister van Koloniën zal op Vrijdag 16. 23 en 3G April a.s. niet plaats hebben. De Ramaer-medaüïe. De commissie (voorzitter prof. Winkler, secretaris prot Brouwer), aan welke wat opgedragen een oordeel uit te spreken co to bepalen, welke arbeid gedurende de periode 1920—1925 den grootsten invloed heeft uitgeoefend op de ontwikkeling der neurologie en psychiatrie in Nederlan l. is na uitvoerige bespreking tot een resultaat gekomen. Zy stelt, voor de Remaer-medaille 192c toe te kennen aan oor-, neus- en keelarts dr. A. de Kleijn, te Utrecht

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 1