AGENDA. BUITENLAND. J TELEGRAMMEN. LAATSTE BERICHTEN. j Maandag. „Volksgebouw": Filmavond door de Gloei lampenfabrieken le Eindhoven, voor het Instituut v. Arbeidersoutwikkeling. 8 uur. Acad. Ziekenhuis (Oorheclk. afd.): Ver. lot Tl cv. der belangen van Slcehlhoorcnden. l.edcnbijcenkomst met lichtbeelden. 8 uur. Dinsdag. Jcruiil (Groeneetoeg 16): Rijbelbespreking. 8 uur nam. Nulsgebouw (Slccnscbuur): Orde van de Ster in liet Oosten. Spr. de beer Kengen. 8 uur. Pieterskerk. Concertavond Marie de Petit. 8 uur. Zomcrzorg: Lezing van den beer J. C. Christiaansc over bet Cross-Glocknergebied, 8 uur. De apotheek van de „Hulp der Mensch- heid", Hooigracht 18, is altijd geopend, doch van n.m. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoed-rcceplen. Alleen voor leden van dat fonds. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 12 tot en met Zondag 18 April as. waargenomen door de apotheken van de heeren: A. J. Donk, Docza- straat 31, telcloon 1313 en G. F. Reyst, Sloenstraat 35, telefoon 136. DE ALGEMEENE TOESTAND. Rostand niet naar Zwitserland. Rusland beeft nogmaals verzekerd, dat let aan geen besprekingen in Zwitserland gal deelnemen FRANKRIJK. De veilig-stelling der franc. Einet is werkelijk benoemd lot minister van landbouw. Het kabinet heeft besloten do voorbeelden fo volgen van Briand en Péret, die ieder 10,000 francs hebben gestort in bet consoli- datic-fonds; elke ministers zal 5000 francs en elke onderstaatssecretaris zal 1000 francs in het fonds storten. De Selves en Ilerriot hebben ieder ook 10.000 francs gestort als vrijwillige bijdrage. Péret heeft in den ministerraad meege deeld, dat hij voornemens is met den mi nister van justitie samen te werken om het verspreiden van valsche beursberichten tegen te gaan. Do regcering zal do delinquen ten vervolgen cn in geval van betrapping op heclerdaad lot aanhouding overgaan. ENGELAND. Onrust in de metaalindustrie. De onderhandelingen, die gevolgd zijn op de afgelaste staking bij de Londenscbe druk persfirma R. Hoc en Co., tusschen patroons en arbeiders in de metaalbedrijven, bobben niet tot het gcwcnscble resultaat geleid. De ciscli van de werklieden van een loonsver booging van gemiddeld een pond por week, ts door do patroons afgewezen. Heden zal het hoofdbestuur van den algemeenen bond van metaalbewerkers nu een vergadering houden met liet organisecrend comité uit de Londenschc districten, waarin dn kwestie van een gedeeltelijke slaking in de verschil lende Londcnsehe districten onder de oogen zal worden gezien. RUSLAND. Loon en arbeidsprestatie. De Russische bladen pubiieeeren een cir culaire van bet presidium van den ccntralen zaad van vakvercenigingen in dc sovjet unie aan de besturen van de voornaamste vakbonden, waarin deze opdracht krijgen, bij de vernieuwing der collectieve arbeids contracten, die binnenkort in verschillende takken van industrie zal plaats hebben, geen eischen van loonsverboeging te stel len. Do circulaire wijst erop, dat do econo mische toestand alleen dan verhooging der huidige looncn mogetijk maakt, wanneer het gelukt, de productiviteit van don arbeid hoo ier op le voeren. GRIEKENLAND. De muiterij onderdiukt. De muiterij te Saloniki schijnt inderdaad fiidcrdrukt. Hoe de zaak precies in elkaar bectt gezeten, is nog moeilijk te zeggen, cn ovennrin, welke strekking deze muiterij heeft geleid. Er zou ook een aanslag op den trein van Pangalos hebben plaats gehad, die echter mislukte. Van Piastiras verneemt men nog altijd, picts. CHINA. Een Staatsgreep, De leiders van dc Kocomintsjoen (de ver dedigende „volkslegers" van Peking) heb ben Woe Pci Foe, het hoofd van do ver- tcnigde aanvallende legers uit het Zuideu, verzocht naar Peking te komen om orde te brengen in den politieleen toestand. Zij hebben den ex-president Tsao-koen in vrij heid gesteld. Loc Tsjoeng Lin, de bevelhebber van de Kocomintsjoen heeft zich onder do be velen van Woe Fei Foo gesteld, daar hij ontevreden was over de houding van gene*, vaal Feng, die het bevel aan Loe Tsjoeng Lin had overgedragen. President Toean Sji Joei is afgezet. De staatsgreep van do Koeominchoen werd uit gevoerd in het grootste geheim. Dc poorten der stad werden 's avonds laat gesloten en het telefoonverkeer werd gedurende ver scheidene uren stopgezet. Het hoofdkwar tier van president Toeausjijoei werd om singeld. Er werd een proclamatie aange plakt van de Koeominchoen, zeggende, dat Toeansjijoei sedert hij aan het bewind ge komen is, allerlei euveldaden begaan beeft ten nadeele van China waarvan de ergste misdaden zijn de ondertcekening der goud- frankoverceDkomst over de bokservergoe ding en de jongste schietpartij op de be- toogende studenten. De lijfgarde, die den president afzette, heeft dc uniform der Koeominchoen aan getrokken. Zij werd naar een ander gedeel te der stad verplaatst en vermengd met een andere brigade. De afgezette president had een toevlucht gezocht in de vroege ochtenduren in de ïh-anschc legatie, nog vóór den staatsgreep. VEREENIGDE STATEN. De immigratie. De immigratie-couanissie van den Senaat heeft ongeveer 20 wetsvoorstellen verworpen welke beoogden de quota der immigraticwct le verruimen, door de toelating te voorzien van dienstboden, landarbeiders, verloofden, broeders en zusters van Amerikaanschc bur gers, enz. De commissie was echter gunstig gestemd tegenover het wetsvoorstel om buitenlanders toe le laten, die eervol ontslagen zijn uit bel Amerikaansche leger, na in den wereldoor log gediend te hebben, met hun vrouwen cn kinderen. BUITENLANDSCH GEMENGD. Vliegramp. Boven hel vliegveld van Henlow (Eng.) kwamen twee vliegtuigen met elkaar in botsing. Beide vliegtuigen vlogen in brand, toen zij op den grond terecht kwamen, doordat de benzinereservoirs ontploften. Do brand weer van het vliegveld wendde wanhopige pogingen aan om den brand te blusschen, doch tevergeefs. De vliegers moeten vrijwel onmiddellijk dood geweest zijn. Het waren 2 officieren en 3 manschappen. De oogge tuigen zeggen dat dc vlammen een hoogte bereikten van 200 voet en de machines in een paar minuten in een hoop houtskool veranderden. Verduisteringen door een betaalmeester Te Kaufbeuren, (Zwaben), heeft de stede lijke betaalmeester Jall zich schuldig ge maakt een verduisteringen tol een aanzien lijk bedrag. Jail's vermogen is in beslag ge nomen, zoodal de stad geen verlies te bue- ken heeft. Jall, die naar München gevlucht was, poogde zelfmoord te plegen, llij is zwaar gewond en werd gearresteerd. Oude klokketoren ingestort. Uit Toulouse wordt bericht, dat de be roemde klokketoren van de vijftiendc- couwsche Dalbade-kerk is neergestort en met donderend geraas te midden van een huizengroep terecht is gekomen. Van deze groep, bestaande uit drie woningen, werd er een totaal vernield en de beide andere zwaar gehavend. Behalve aanzienlijke ma- tericcle schade, vallen er helaas ook slacht offers lo betreuren. Het echtpaar Denau werd gedood cn een kostganger zwaar ge wond. Hel einde van een Gaiyonne. Mile. Wanda Sylvano, die eigenlijk Gcr- maino Fouilleux hcelte en dc titelrol speelde in de bekende film La Garyonne, naar een roman van Paul Marguerite, is een paar da gen geleden dood in bed gevonden. Als filmactrice verdiende het meisje veel geld. Zij leidde een koortsig leven van luxe en plezieren. Natuurlijk had la garyonne een vriendin, een jong advocaatje, secretaresse van een Kamerlid, Mile. Ilyvrard. Als secre taresse en als advocaat verdiende deze jonge dame heel wat minder dan do filmactrice; zij was cellier even belust op luxe en genoe gen. Autorijden, fijne restaurants, schouw burgen, modeshows, kleercn (vooral de mo derne smoking voor vrouwen I) alles genoot zij met haar rijke vriendin. Maandag was het paartje weer op stap geweest; eerst een diner dan een groote revue in een der beroemde theaters, dan een nachtlokaal, dan met de prachtauto van Wanda Sylvano naar huis, naar dc prachtige appartementen der aclrice natuurlijk. Daar zou men do vreugde ten top voeren: do ópiumpijpen werden voor den dag gehaald cn de llacon met heroine. Zoo reisde men le zamen naar een of ander „paradis artificicl". 's Nachts hoorde do moedor van Mile. Fouilleux de telefoon in de kamer barer dochter maar steeds bellen, zonder dat er antwoord kwam! Er was blijkbaar iets niet in orde. De oude vrouw werd ongerust en begaf zich naar het slaapvertrek. Do deur was op slot. Mejuffrouw Hyvraid riep met gebroken stem, dat ze zich onwel voelde en de deur niet kon open krijgen. Ten slotte lukte dit baar toch r.og, maar na die laatste krachtsinspanning is zij daar in bezwijming gevallen. De moeder begaf zich onmiddellijk naar het bed om te zien wat er met haar dochter gebeurd was. Zij vond deze daar reeds dood liggen, liet advocaatje werd naar een ziekenhuis gebracht, waar zij spoedig herstelde. Er is geen redo lot rechtsvervol ging. Het is alles een ongeluk geweest. Dc meisjes waren oen beetje aangeschoten thuis gekomen en de heroine, sterker dan cocaine, had de rest gedaan. Onlploiling op een tankboot. Ten gevolge van een ontploffing op do lankboot „Gulf ol Venezuela", welke tc Port Arthur in Texas geschiedde, terwijl 00.000 barrels petroleum ingeladen werden, zijn 20 menschcn gedood en 30 gewond. De oorzaak der ramp* is onbekend. Roofmoord. To Rockendorf, nabij de Eger, heeft een afschuwelijke roofmoord plaats gehad. Een landbouwer had dezer dagen een os ver kocht voor -1000 Cechische kronen. liet geld bewaarde hij hij zich in huia en hiervan heeft waarschijnlijk iemand kennis gekre gen. Tusschen twaalf en drie uur overviel liij de slapende familieleden en vermoordde met een bijl liet 12-jarigcn zoontje, het dochtertje, alsmede een 25 jarig dienst meisje. De landbouwer zelf, zijn vrouw en het 7-jarig zoontje Jozef werden gewond, waar van vader en zoon levensgevaarlijk. Zij zijn later overleden. Men hoopt de vrouw in het leven tc behouden. Een 13-jarig zoontje, Kasper, fiad zich" onder het bed verscholen en was getuige van den massamoord, 1-Iij zag hoe het on- mensch" de kasten en laden doorzocht, om het geld te vinden. Toen de moordenaar het huis had verlaten alarmeerde liet knaapje het dorp. De achtervolging leidde cellier niet tot een resultaat, men vond slechts op een 1000 meter afstand de bebloede bijt, waarmede de misdaden waren gepleegd. De overstrooming bij Bagdad. Vijfduizend man dag en nacht werkende, zijn er tot nog toe in geslaagd Bagdad te beschermen tegen de dreigende overstroo- ming. Het peil van het water is 8 c.M. ge zakt, doch de dijkbreuk bij liet koninklijk paleis is groolor geworden: duizend ton water slroomen er thans per seconde door don tuin van het paleis. Aan het Noordcr- slation is voor millioen pd. st. aan goe deren onder water geloopen. De man van het jachl. Over Bayard Brown, den Amerikaansch n milliorair, dio bijkans 40 jaar aan boord van zijn jacht „Valfreyia" tusschen Wi- c-nlioo en Brighllingsea 'bij de Engeischa kust heeft vertoefd, meldt een Engelsch blad nog de volgende bijzonderheden: Als 36-jarigo kwam hij 37 jaar geleden aan de kust van Esaex aan, liet zijn jacht het anker uitwerpen en bleef liggen. Alleen in den oorlog liet hij het vaartuig op ver zoek van de autoriteiten dichter naar Col chester toe verhalen. Zijn bemanning van achttien koppen is oud geworden aan boord. Zijn oorspronkelijke kapitein cu machinist stierven. Jonge knapen in zijn dienst zijn vaders van gezinnen geworden. Oin vier uur '«middags ging Brown eiken dag naar de reeling en keek naar de kim. Twee zusters van hem, die eens uit Amerika overkwamen om hem op te zoeken, kregen geen vergunning om aan Tioord te komen. Een jaar vóór den oorlog werd hij door do belastingambtenaren aangeslagen voor ean inkomen van 10.000 p. st. Hij kwam hiertegen in verzet, omdat hij meende op do plaats, waar hij met zijn jacht lag, vrij van belasting te zijn, maar de hooge autoriteiten maakten uit, dat hjjl in Essex woonde en dus moest betalen. De bevolking van den omtrek beschouwde hem als eon edelmoedig man, want hij gaf voor allerlei instellingen van openbaar nut, Zijn giften wisselden tusschen een uuinje en duizend pond. Hij had daarom veel last van bedelaars van beroep. Brown had do laatste vijftien jaar een langen witten baard. Een enkelen keer kwam hij aan wal en begaf zich dan naar Lenden- Voor de menschen aan den wal was dat een gebeurtenis, en velen die hem dan aanklampten, kregen geld. „Wanneer de maan vol was, gaf hij nooit een stuiver weg." vertelde een oude zeeman aan board van het jacht. „Maar bij de kwartierstanden gaf bii links en rechts. Vóór den oorlog had hij goud en 2ilver geld in een mandje bij de hand staan, en een matroos hield dat vast, terwijl hij in het geld graaide om bc-t weg te geven." In vroeger dagen be zocht de man van het jacht sems do bewoners van kleine huisjes in de buurt en liet dan bankpapier achter. Zijn laatste daad is geweest dat hij een verscholen portret van een vrouw dat bij kans 40 jaar in een geheim laadje had gele gen, verbrandde. En dit is do sleutel van het raadsel. Het was het portret van de vrouw die hij liefhad en die hij sedert zijn vertrek uil de Yorcenigde Staten nooit meer terug had gezien. Jaren geleden is zij in Amerika gestorven, klaar de kluizenaar bleef haar nagedachtenis trouw. Als jongeman was Brown excentriek, en toen hij verliefd werd, stond die excentrici teit hem in den weg voor de vervulling van zijn wensch. Altijd trotsch op den naam van den middeteeuwschcn ridderlijken held Ba yard, dien zijn vader hem gegeven, had, had liij hel gevoel gekregen dat do pogingen van zijn familie om hem een anderen kijk op het leven te geven, een bedreiging voor zijn vrijheid waren. Hij verliet daarom Ame rika met de gelofte dat hij er nooit terug zon keeren. Zijn lijk zal gebalsemd cn naar Amerika vervoerd worden, om in den grafkelder van de familie to Brooklyn bijgezet tc worden. Schorpioen in een paascheï. Do te Parijs woonachtige ArgentijnseTio actrice Juliana Hastre ontving, toen ze haar hotel verliet oin in een restaurant in de Montpai'iiassewijk te gaan dineeien, een pakje, dat een groot chocolade-Paaschei bevatte. Toen ze 'tijdens het diner liet el open maakte, kwam er een schorpioen, gevolgd door verscheidene griezelige insecten, uit te voorschijn. De schorpioen beet de actrice in de hand. Een vriendin werd, to:«i het pakje bc- zoigd werd, als afzendster genoemd, maar men gelooft niet, dat het inderdaad van de genoemde dame afkomstig wes. De politie stelt een onderzoek in. De schulden aan Amerika. WASHINGTON, 12 April (V. D.). De bla den melden, dat de Fransche ambassadeur to Washington ter kennis van de Amerikaan sche regeering beeft gebracht, dat Frankrijk ten hoogste 25 millioen dollar per jaar in afbetaling der schulden kan betalen. In financiecle kringen fc Washington wordt dit aanbod onaannemelijk geacht. Rusland en de Volkenbond. PARIJS, 12 April (Belg. Tel. Ag.) De daily Ilcrald meldt uit Moskou dat in een manifest van de Derde Internationale de arbeiders van alle landen worden uitge- noodigd te strijden tegen den Volkenbond en deze lo verwoesten, dat hij beschouwd wordt als een organisatie van moordenaars. Een uitzetting. PARIJS, 11 April. (Belg. Tel. Ag.) De bla den bevatten een telegram uit Warschau dat de Duitsche autoriteiten graaf Stanis las Sierakowski aanzegden binnen drie maanden hel Duitsche grondgebied te verla ten. Sierakowski is Duilsch burger en ouil- atgevaardigde van den Pruisischen Land dag. Hem behooren uitgestrekte bezittingen in Oost-Pruisen. Do reden voor zijn uitzet ting is dat hij voorzitter is van den hond der nationale minderheden in Duitsch- land, Mussolini te Tripolis. PARIJS, 11 April (Belg. Tel. Ag.) De bladen bevatten het volgende telegram uit Cairo: Een telegram uit Tripolis meldt, dat bui tengewone voorzorgsmaatregelen zijn geno men voor Mussolini's veiligheid. Volgens uit Rome ontvangen instructies, weigerde bet llaliaansche consulaat in Tripolis liet visec- ren van paspoorten van wio ook. zelfs van journalisten, die naar Tripolis wilden gaan. Alle buitenlanders zijn onder speciale con trole gesteld. Dc plaatselijke autoriteiten en de fascistische organisaties, versterkt door speciale gedelegeerden, daarvoor opzettelijk uit Rome overgekomen, ovcrhecrschen feite lijk de militaire autoriteiten en de plaatse lijke politic. Datum en uur van aankomst van Mussolini worden angstvallig geheim gehouden. Hij is echter reeds Ier recde gearriveerd. I.OXDEN, 12 April (N.T.A. draadloos). Naar uit Rome verluidt wordt daar in re- geeringskringen algemeen toegegeven, dal een van de redenen van Mussolini's bezoek aan Tripolis is om na te gaan in hoeverre koloniale nederzettingen daar mogelijk zijn, omdat duizenden Italianen naar Argentinië immigrecren doch slechts enkelen naar de llaliaansche koloniën. TRIPOLIS, J2 April (Belg. Tel. Ag.) Na zich ontscheept le hebben, hectt Mussolini de consuls van Engeland, Frankrijk, België, Griekenland, Nederland en Noorwegen en vervolgens de plaalselijke autoriteiten en journalisten ontvangen. In een toespraak tot het volk verklaarde Mussolini, dat zijn reis moet worden be schouwd als een bevestiging van de kracht en de macht van het llaliaansche volk, dal bestemd is zich uit te breiden lol Afri- kaansch grondgebied. De vrede in Marokko. PARIJS, 11 April (Belg. Tel. Ag). Pain- levé confereerde vanochtend met Lopez Olivan, den Spaanschen gedelegeerde voor do conferentie te Oudjda, die vergezeld was van generaal Simon, don Franschen gedele geerde. Besloten word, dat do heide voor naamste Fransche godelegeerden Dinsdag met Olivan naar Madrid zullen vertrekken, alvorens naar Oudjda te gaan, waar zij 10 April zullen aankomen. PARIJS, 12 April. (Havas). De „Malin" geeft een nadere uiteenzetting van de Fransch-Spaansche voorwaarden voor oen vrede in Marokko. Deze voorwaarden om vatten: onderwerping der Rifbewoners en Djeballa's aan -den sultan op deze wijze dat het Rifgebied administratieve autonomie zal verkrijgen. De grens van Fransch-Marokko zal on veranderd blijven. Evcnluecle kleine wijzi gingen kunnen alleen door Frankrijk en Spanje worden aangebracht. Do vredesvoorwaarden voorzien even eens in een edelmoedige amnestie door uit wisseling der krijgsgevangenen. De rif-militie zal onder controle komen en Frankrijk cn Spanje zullen de sterkte van zijn bewapening vaststellen. De rebel len moeten ontwapend worden. Abd EI Krim zal worden uitgenoodigd het Rifgebied tegen een behoorlijke vergoeding fe verlaten. Aan de Rifbewoners is medegedeeld, dat ingeval de onderhandelingen mislukken, het offensief, waartoe reeds de bevelen zijn vastgesteld, onmiddellijk zat worden ge opend. Van den Balkan. SOFIA, 11 April. (Belg. Tel. Ag.) De syn dicale Balkanconferentie sloot gisteravond haar werkzaamheden na bet aannemen van drie resoluties waarvan een verbetering der bestaande sociale arbeidswetgeving eischt. De sprekers gceselden krachtig de houding der communisten in de Balkan- landen. Pangalos gekozen. PARIJS, 12 April (Belg. Tel. Ag.) De „Ma lin" verneemt uit Athene, dat de laatste uit slagen der verkiezingen voor het president schap aan Pangalos een overwegende meer derheid hebben bezorgd. Samenzweerend Portugal. PARIJS, 11 April, (Belg. Tel. Ag.). Hel Journal bevat liet volgende telegram uit Sebasliaan 10 April: La Vigo de Guipuzoco publiceert een telegram uit Vigo, volgens hetwelk een nieuwe poging lot revolutie in den voornacht in Portugal mislukte. Oproer makers behoorende tot de radicale partij waren voornemens het fort van Sanjose stormenderhand te nemen, er de republi- keinsche garde te inlerneeren en vervolgens naar het paleis Beiem te niarcheercn. De regeering, die ongetwijfeld op de hoogte was, had orders gegeven tot het concenlree- ren van militairen cn politie. Terwijl bom men ontploften op de hoogte van Dopirna vanwaar ook gevuurd werd, begaven de minister-president en de minister van oor log zich naar bet paleis van den civielcn gouverneur, namen daar de leiding der ordemaatregelen op zich en bevalen de on middellijke sluiting van alle cafe's en clubs en een streng in het oog houden van alle voertuigen in dc straten van Ussabon. Om drie uur 's morgens was de rust weerge keerd. L1SSEBON, 11 April. (Belg. Tel. Ag.) Deveiga Simoes vroeger gezant le Berlijn en onlangs als zoodanig benoemd le Wcenen, wordt beschuldigd van samenzwering tegen de regeering en zal ter dispositie worden gestold. Russisch wereldcongres. PARIJS, 11 April (Belg. Tc!. Ag). Het Russische wereldcongres sloot z:jn werk zaamheden met het zenden van een bood schap aan de Russische Natie, waarin hei requisitoire wordt gelezen der binnenland? sehe politiek van de communistische inters nationale en een oproep wordt gedaan aas het Russische volk, dat er op wordt geweze# dal het opheffen van liet communistische be wind niet zal voeren lot een terugkeer van het regiem van eertijds. De grond zal het eigendom blijven van hen, die zo bebou wen. Wij willen aan iedereen de mogelijk heid schenken te leven en le arbeiden int vrede. De staatsgreep in China. PEKING. 12 April (Reuter). Tot gisteren avond had Woe Pei Foe nog niet geant woord op de uitnoodiging van Koeo Min! Chun om naar Peking tc komen. De staatsgreep van Zaterdag is büjkbaaij op aandringen van Woe Pei Foe georgani seerd. De greep schijnt een wanhopig aan bod aan Woe Pci Foe le zijn om de leider? van Koco Min Chun, die krachtig? pogin gen doen zich met Woe Pei Foe te vereeni- gen, doch daar het onwaarschijnlijk is da! Woe Pei Foo zijn geallieerden zal verloten, verwacht men dat do troepen van Koeo Min Chun naar Kcigen zullen terugtrekken LONDEN. 12 April (V. 1).). Uit Peking wordt gemeld, dat een complot ontdekt i» om Tsang Tso Lin te vermoorden. De samen zweerders, die in betrekking staan met da bolsjewistenhadden hommen van Wiadiwo-, stick naar Mukdcn gebracht. Tsang heeff de deportatie gelast van den sovjet vice consul te Mukden en van verscheidene bols jewistische propagandisten. Tevens hecit hij den Sovjet-ambassadeur te Poking geadvi seerd Peking te verlaten alvorens deze sladj door hem genomen wordt. Social, arbeidersinternationale. ZURICH, 11 April (Belg. Tel. Ag.). De he' sluurscommissie der socialistische arbei ders-internationale keurde met algemeen» stemmer, de rapporten goed van secretarj en penningmeester. Een belangrijk debat had plaats over den Volkenbond, de econo mische conferentie en de ontwapeningscon-, ferentie. De redactie der resoluties werd op gedragen aan een commissie van vijf leden^ Do bestuurscommissie besloot eon commis sie te benoemen tot liet uitbrengen van een gedetailleerd verslag aan het congres der in-, tcrnationale van 1927 over liet koloniale vraagstuk. Boschbrand. PARIJS, 11 April (Belg Tel. Ag.) Vol--, gens een telegram uit Bordeaux aan de Petit- Parisien, zijn meer dan duizend hectaren j-ijnhosschen in het departement Gironde' door brand verwoest. Het bedreigde Bagdad. BAGDAD, 11 April (Reuter). Der zake kuudigen beschrijven den toestand der stad als ernstiger dan ooit. De breuk in den Tigirsdijk is reeds bijna tweehonderd yard breed. Het overstroomde gebied rondom do stad neemt snel in omvang loe en de water-, spiegel is thans reeds vijftien voet hooger dan vele doelen der stad, die slechts wordt beschermd door een aarden wal. De totaal- aangerichte schade bedraagt thans zeker reeds meer dan een millioen pond sterlini maar als liet water de stad mocht binnen dringen zal dc scbadc nog enorm veel erger worden en vreest men dan ook eon groot aantal personen om liet leven zal komen. Aan alle klassen der bevolking is bevolen hulp te verleencn bij liet versterken van den aarden wal cn menig goedgckleed inlandsclii gentleman verricht thans voor tiet eerst van zijn leven handenarbeid en werkt zwaar. Het vunr bedwongen. BERLIJN, 12 April (V. D.) net vuur in liet Californische petroleumgcbied is be-' dwongen. De schade wordt op G5 millioen dollar geschat. Spoorwegongeluk. WEIMAR, 12 April (V. D.) Hedenmor gen omstreeks half zeven is een trein van den dienst WeimarBerkaBlankenheim te Legefeld in botsing gekomen met een postauto. De postauto werd totaal vernield Behalve de chauffeur bevonden zich nog 8 passagiers in den wagen. Tweo van heg werden ernstig cn de andere zes cn de chauf feur werden licht gewond. Maylwijk teekent cassatie aan. Wij vernemen dat MareeJis Muylwijk, die» Vrijdag door het Gerechtshof te Amster dam, in verband met het drama a-an den Overtoom, tot <i jaar gevangenisstraf met aftrek van 6 maanden preventief is ver oordeeld tegen het arrest van het Hof in' cassatie is gegaan. Doodelijkc val. Te Wageningen is hedenmorgen de 32-. jarige koopman Y. Klaassen bij Jiet afrijden; van den Ilollcnwcg van zijn met potten en pannen beladen kar gevallen en gedood., De kar met de hit eronder lag 50 M. verder. De man laat vrouw cn drie kinderen achter*. Door de politie is tc Den Haag aan gehouden B., wonende te Amsterdam. Dezei bood, in gezelschap van een tweede per-» soon, eveneens uit Amsterdam, goederen te koop aan, op een wijze, welke de poli tic verdacht voorkwam. Toen de zaak onderzocht werd, bleek dat B. door de Amsterdamsche politie gezocW werd wegens een belangrijke inbraak, daar. ter stede gepleegd. De goederen, welke hij tc koop aanbood, waren van deze diefstal afkomstig. B. is gearresteerd en naar Amsterdam overgebracht. Zijn metgezel heeft nog kans gezien té ontvluchten. Hij is in een taxi gesprongen' en heeft na korten tijd deze weer verlaten met achterlating >an zijn regenjas. 2-ï 'A

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 2