20269. STADSNIEUWS. BINNENLAND. Het voornaamste nieuws van heden. EV1.4AN0AG 12 APRIL Anno 1926. LEIDSCH DAGBLAD PRtfë DER ADVERTENTIEN: 30 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lazeren prijs. Kleine Adverten'.iSn, uilsluilend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 50 Cts.. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgen9 postrecht Voor evenlueele opzending van brieven 10 Cis. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cis. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèqus- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 .£33*. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden ƒ235. per week [ƒ0.18. Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per Geck„0.18. Franco per post 2.35 portokosten. Dit nummer bestaat uit TWEE Bladen EERSTE BLAD. W atersnocd-Comité. Bij het Watersnood-comité is nog binnen gekomen van W. te Leiden f 50. Giften worden nog gaarne ingewacht Lij flen penningmeester, den heer F. Muys van de Moer, Plantsoen 49 Leiden, postgiro num- fner 57471. Een 25-jaiig jnbilenm. Heden was het 25-jaar geleden, dat onze stadgenoot H. v. d. Wallc na als zoodanig te zijn benoemd in dienst trad- al3 brug wachter in deze gemeente. In verband met de goede kameraadschap, die er steeds tus- echen hem en zijne collega's bestond, meen i)en deze laatsten dat de dag van het 25- jarig jubileum niet onopgemerkt mocht voorbijgaan. De directeur van den Markt en Havendienst de hoer L. A. Mennes, kon zich daarmede zeer goed vercenigen daar hij ■wist dat van der W. op een goeden staat yan dienst kon bogen. Behoudens de voor deze gelegenheid be stemde gratificatie van de gemeente die aan den jubilaris werd uitgereikt werd hij dan pok nog op andere wijze gehuldigd. Per auto werd hij met zijne vrouw van huis gehaald en in het Marldkantoor bij de Turfmarktsbrug ontvangen door den direc teur don adjunct-directeur de rechercheurs ^en door zijn collega brugwachters, voor zoo ver de dienst het toeliet dat deze aanwe zig konden zijn. Daar werd allereerst aan de cchtgenoole van den jubilaris een bloemstuk aangeboden Vervolgens werd hij toegesproken door den directeur den heer L. A. Mennes, die op zijn uilnemcnden staat van dienst wees en hem nog menig gelukkig jaar toewenschlc bevrijd van ziekte zooals in de jaren achter hem gelegen niet altijd het geval was. Na mens de rechercheurs wenschle de haven- rechercheurs B. Broe3 hem geluk, terwijl zijn collega II. Kapaan uit naam van het geheelc korps hem met een hartelijke toe spraak aanbood een fraaie hangklok, met «im-bam slag vergezeld van een oorkonde oevattendc de namen der medewerkenden in een kistje sigaren. De heer van der Walle dankte in v. dank baarheid getuigende woorden voor de hul diging en noodigde allen uit 's middags te Zijnen huize te komen. Hij zou hen daar gastvrij ontvangen. Werklieden ver. „Eendracht maakt Macht". Bovengenoemde vereeniging, waarvan wij in ons blad van Zaterdag reeds de portretten yan de bestuursleden opnamen en een en Mider mededeelden uit de geschiedenis de- tZör organisatie, herdacht Zaterdagavond in de concertzaal van het café-restaurant »,L'Union" aan de Steenstraat op recht fees telijke wijze haar 50-jarig bestaan. De zaal, die met medewerking van den eigenaar, den heer Rap, keurig met plantengroepen en 'bloemen was aangekleed, was geheel bezet. Boven zoowel als benedon was geen plaatsje over. Vóór het podium prijkte het mooie vaandel der vereeniging voor deze gelegen heid met bloemen oinkransd. *-r had zich onder voorzitterschap van den 2en secretaris den heer H. Velllmyzeri, Jecn feestcommissie gevormd, die reeds we ken te voren aan de voorbereiding was be gonnen. maar nu dan ook alles zóó in de puntjes had r-regeld. dat er niets aan ont brak. Te zeven uur werden de deuren al geopend. De penningmeester, geassisteerd door andere bestuursleden, hield aan den ingang zitting en verblijdde elk der binnen komende leden met een feestgave, groot f 5. Ben kranig Jazzband-orkest verwelkomde de binnenkomenden met inderdaad verdien stelijk gespeelde muziek en bleef ook in liet verdere gedeelte van den avond op lofwaar dige wijze en onvermoeid voor de feeststem ming zorgen. De voorzitter van de feestcommissie opor.de tp ruim acht uur de bijeenkomst met een hartelijk welkomstwoord, mede gericht tot besturen van zusteryèreengingen en aan donateurs. Tegelijk sprak hij woorden van dank voor de spontane medewerking van alle zijden ondervonden, waarbij hij cok het „Leidsch Dagblad" niet vergat, dat dadelijk bereid werd bevonden een kiek van het be stuur op te nemen en uitte vervolgens zijn voldoening over de talrijke opkomst. Aan het slot verzocht hij de aanwezigen bij het binnenkomen van het bestuur, dat zou wor den binnengeleid, staande een welkomstlied aan I? heffer Krachtig klonken daarop de woorden van het door den heer Velthuyzen zelf vervaardigde lied op de wijze van het Oostenrijksch Volkslied door de zaal. Onder wijl begaf zich het bestuur met zijn ver- diensfelijkon voorzitter, den heer TT Paals voorop, naar het podium, waar het op har telijke wijze door den heer Vetthuvzen werd verwelkomd en den voorzitter een krans Word aangeboden. Doch hierbij bleef het met. On hel tooneel was nog iets achter een i\ e u ^'"borgen. En toen dit werd wegge- 'J-i o kwam er een groote massief eiken- outen vaandelkas'. te voorschijn, door een «er leden zelf vervaardigd. Deze kast werd •evens hel bestuur aangeboden. e voorzitter van de vertegenwoordigde rroreenjging «Ondersteuning zij ons Doel", de heer W. Nieuwenhuis, bood ver. volgens namens zijn vereeniging een prach tige bloemenmand aan, terwijl de oud voorzitter, thans c-erelid, de heer C. O. Itacké den voorzitter met ecnige recht vriendelijke woorden ter herinnering aan dit heugelijk feest een verguld zilveren pla quette met inscriptie ter hand stelde. De aanbieding van deze huldeblijken wer den in twee tempo's onderbroken door een felicitatielied door alle aanwezigen gezon gen. Daarop kreeg de voorzitter, de heer H. Paats zelf het woord. Zichtbaar geroerd door de hartelijke toespraken en de ge schonken huldebcwijzen dankte hij daar voor hartelijk. Hij begreep dat zij niet hem maar de vereeniging golden, waar mede hij zich trouwens één gevoeld. Met eerbied gedacht hij de mannen, die 50 ja ren geleden den moet en de energie had den een vereeniging als deze op te richten, waarvan er thans niet een meer tot de levenden behoort-. Aan hun nagedachtenis bracht hij een eeresaluufc. Daarna ging hij na wie in den loop der jaren do vereeniging in goede banen hebben geleid en bestuurd, waartoe hij in heb bijzonder zijn vriend Raclié rekende, wien bij zeer dankte voor de attentie hem en de vereeniging j bewezen door de aanbieding van de kost- I bar© plaquette, die een ecreplaats in het I archief zal worden gegeven. Hij ging vervolgens na, wat de vereeni ging zonder eenige hulp van buiten in den loop der 50 jaren reeds heeft vermogen te 1 doen. In totaal werd naar ruwe schatting een bedrag van circa f 70 000 contributies geïnd en aan 1400 a 1500 personen zieken- gel duitbetaald tot een totaal bedrag van f 50 a f 60.000, terwijl bovendien aan vele nabestaanden van leden een uitkeering in eens werd gedaan. Spr. besloot zijn met aandacht gevolgde rede met een geestdriftige opwekking om de mooie banier der vereeniging trouw te zweren en „Eendracht maakt Macht" te doen bloeien en groeien tot in lengte van dagen. Na een krachtig applaus uit de vergade ring, gevolgd door een herhaald: „lang zal zij leven!" gesteund door do muziek, deel de de voorzitter nog mede dat er een col lecte zou worden gehouden, ten behoeve van het Fonds tot stichting van een Her- stellings- en Rustoord voor zieke arbeiders door heb Hoofdbestuur van den Ned. Bond voor Ziekenkassen, waarbij ook „Eendracht maakt Macht" is aangesloten. Deze col lecte, zoo werl later medegedeeld, bracht circa f 22 op. Hiermede was het officieel© gedeelte af geloopen en werden aanstalten gemaakt voor het optreden van het „Eerste Lcid- sohe Klucht- en Re vuege zeischap". Intusschen werd vanwege het bestuur aan de aanwezige mannnen een pakje met 5 sigaren uitgereikt en aan de vrouwen een zakje bonbons en bruidsuikers. In den loop van den avond werden do aanwezigen tevens nog meer dan cons ge- tracteerd op gebak en taartjes. De klucht- en revuespelers openden daar op him uitvoerig program met een paar welgekozen liederen, verdienstelijk gezon gen door het duo Ravensbergen cn Van Eg-mond, gevolgd door het optreden van mej. J. Korenhof, die een tweetal liedjes ten beste gaf. Het entree van het gezelschap was zeer goed. Mej. Korenhof kan als haar stem iets voller wordt en haar voordracht wat losser, goede kracht voor het gezelschap worden. Do tweo genoemd© heeren heb ben hun sporen op dit gebied al verdiend. Hierop volgde de opvoering van een leuk en onschuldig kluchtspel in een bedrijf van J. J. Rentmeester, getiteld „Een angst volle nacht", met allerdolste tooneeltjes, die door de vertolkers over 't algemeen zeer goed werden weergegeven. De aanwezigen hebben er oprecht van genoten, zoodafc de gulle lach tijdens de vertooning niet van de lucht was. Na do pauze waren de heeren Ravens bergen en Van Egmond weer het eerst aan het woord,waarna mej. Korenhof nog eenige liederen ten beste gaf. Daarop volg de weer een goed gekozen kluchtspel, waarin op komische wijze de macht der vrouw werd gedemonstreerd en waarin on geveer dezelfde personen optraden als m het eerste stukje. Het werd ook met even veel instemming gevolgd. Nadat de twee bovengenoemde humoris ten zich nog eens hadden laten hoorcn, werd het programma besloten met de op voering van de kluchtscène: „De Kikker- landsche lotelingen", een stukje vooral aangewezen om de stemming op te voeren tot die hoogte, welke geschikt maakt voor het bal waartoe dan de tijd was aange broken. Do voorzitter der feestcommissie vertolk, te de gevoelens der aanwezigen, toen hij in welgekozen bewoordingen aan het gezel schap een cere-mcdaille ter herinnering van dezen avond aanbood. De voorzitter, de heer Paats dankte ten slotte allen die aan het welslagen van dien avond hadden meegewerkt waarbij hij zeer prees de orde cn de goede harmonie die er den geheelen avond heerschte. Daarop ving het bal aan, waarbij ook de onvermoeide Jazz-Band haar zeer gewaar deerde medewerking verleende. Het bal stond onder leiding van den heer Ger. Nic. van Wijk. „Eendracht maakt Macht" heeft haar gouden jubileum op schitterende wijze ge vierd. Bestuur en leden kunnen met vol doening op den feestavond terugzien, wat hun den moed moge geven om op dezen weg voort te gaan naar het diamanten feest, onderwijl haar nuttig werk voor de zieke leden voortzettend. Feestavond zangkoor „Amicitia". Zaterdagavond herdacht het neutraal zang koor „Amicitia" in de groote zaal van „Zo- merzorg" haar 4-jarig bestaan. In hel openingswoord zette de voorzitter de heer R. Akkerman uiteen, wat inzonder heid met dezen feestavond werd beoogd. In de eerste plaats hoopte hij, dat als resultaat hiervan de lijst van werkende en kunstlie vende leden zou worden uitgebreid en ten tweede dat de financieelc toestand van het koor weder zou worden gebracht in het zoo zeer gewenschtc evenwicht. Hij heplte alle genoodigden, in het bijzonder het eerelid den heer A. J. de la Court, hartelijk welkom en liooplc, dat allen een genoeglijken avond zouden hebben. Hierna werd begonnen met de uilvoering van het uitgebreide programma. Aangevan gen werd met een paar koornummers. Ilier- volgde een tooneelstuk getiteld: „Knap Stel", uitgevoerd door het klein tooneel van „Nut en Vermaak". Voor afwisseling werden nog een paar nummers voor viool en piano ten gehoore gebracht, waarna voor de pauze nog een paar nummers voor dameskoor wer den uitgevoerd. Na de pauze volgde wederom een heel aar dige samenstelling van tooneel-, zang- en muzieknummers, met als slot een tooneel- spel van hetzelfde gezelschap „Arme Rijken" getiteld. In de pauze kregen de attracties een beurt, we noemen tombola, touwtrekken, grabbel ton enz. Dat dit dc gezelligheid zeer ver hoogde, behoeft geen betoog. Alles bijeen genomen was het een zeer ge slaagde avond, waardoor de kas mede'in betere conditie is gebracht. De avond werd met een hal, ook mei allraclics, besloten. Slotbal W. F. van Wijk. Wanneer het voorjaar eenmaal goed en wel zijn intrede heeft gedaan, bcteekent dit tevens liet einde van het dansscizoen. Wel wordt getracht dit tijdstip hoe langer hoe meer te verschuiven, doch er zit iets ongezelligs in om Le ervaren, wanneer het bal afgeloopen is, dat het vrijwel reeds weer volop dag is. De heer W. F. van Wijk, is de eerste van de hier ter stede gevestigde dansleeraren, die zijn leerlingen, na een emotievol seizoen, de alleszins verdiende rust heeft ingeluid met een eindbal. Zater dagavond in de groote Sladszaal, die te dien einde door dc firma Lau van de Heeren gracht feestelijk met draperieën was ver sierd en door een drietal groote schijnwer pers fantastisch werd verlicht. Doch hoeveel er in den afgeloopen win ter ook gc-foxtrott en gestept moge zijn, men bleek het dansen nog allerminst moede te zijn. Er bleek den heelen avond gedanst met een heilig vuur, een beter? zaak waardig. Voor een groot gedeelte zijn hier wel de beide bands aan debet, die den aanwezigen geen oogenblik rust gunden en hen onver biddelijk telkenmale ten dans opriepen. En plotseling, nadat een foxtrot was geannonceerd, weerklonken door de zaal de ionen vanChopin's beroemde „Marche funèbrc". En lustig draaiden en zwierden de paren als ware het de eerste de beste Jazz-bandschlager. Arme Chopin! Het moge hoogst modern zijn; wanneer klassieke muziek op een dergelijke manier mishandeld wordt ook al is het spel uit jazzband-islisch oogpunt beschouwd volmaakt prefereeren wij toch maar conservatief te blijven. Chopin's treurmarsch hoort niet op een balavond en zelfs niet op een slotbal. Alsof er bovendien nog niet voldoende „dansmoppen" zijn!! De lezer vergeve ons deze ontboezemin gen ten eerste omdat wellicht niet iedereen ze deelt, ten tweede omdat ze in s «ij* zijn met de chronologische volgorde. Zooals le doen gebruikelijk werd de avond door den heer Van Wijk geopend met een woord van welkom tot allen, in het bijzon der lol het bestuur van „Nut en Vermaak". Vervolgens wees de heer Van Wijk erop, lioe hel niel alleen de laak is van een dans- leeraar om zijn leerlingen de loxtroil- en step-passen bij le brengen, doch bovendien ook om hen verder te bekwamen in de edele danskunst door middel van het ballet, waarvan spr. een drietal in de aandacht van de aanwezigen aanbeval. Een woord van dank rich! te spr. (enslolle lol zijn leerlingen, die zijn inrichten» aan de Iloogewoerd op de dansavonden zoo bij uit stek druk bezocht hadden. Later op den avond werd de heer Van Wijk nog gehuldigd en bij monde van den heer Donk namens het huldigingscomité uit de leerlingen toegesproken, die als blijk van erkentelijkheid jegens hun leeraar hem een haard offreerden. Ook zijn echtgenoole werd niel vergelen en had twee bloemenmanden en een bou quet in ontvangst fe nemen evenmin als de pianist, Der Kinderen, die een kistje siga ren kreeg. De balletjes, f. w, de Sfafe Quadrille 1925, de Friesche boerendans en „De Bloem en de Bij", oogstien veel bijval, ook al nam de heer Van Wijk het in het laatstgenoemde mei de symboliek niet al le nauw door zoo wel de bloem als de bij oen beetje op het tooneel te laten rondfladderen. 't Was al-met-al een uiterst geanimeerd bal met een ongedwongen stemming, dat bij 's heeren Van Wijk leerlingen zeer zeker in prettige herinnering zal blijven. Prof. dr. G. A. J. f fazen, hoogleeraar in de Javaansche faal- en letterkunde aan de Universiteit, alhier, is sinds eenige weken door ongesteldheid verhinderd college te ge ven. Aangezien het zich laat aanzien, dat hij zijn colleges niet voor de groote vacanlie zal kunnen hervatten, zal voor den verderen duur van dezen academischen cursus de heer 11. Ng. Poerbatjaraka, hulpleeraar in het Ja- vaansch, zich met deze colleges belasten. Vrijdag 16 April a.s. zal liet 25 jaar geleden zijn dat de lieer L. D. Kouw, werd aangesteld als amanuensis bij de Psychia trie aan de Rijks-Universiteit alhier. Gisteren gaf de vereeniging Verecnig- de R.-K. Diletlanlcn een looneeluilvoering in de met palmen versierde zaal van liet concertgebouw L'Union. Omstreeks acht uur zette het strijkje A. Marlijn, piano en M. Aniba, viool, een vroolijke marsch in, waarna de voorzitter der vereeniging de bezoekers een hartelijk welkom toeriep. Op gevoerd werd „Het duistere punl" van G. Kadelburg en Presber, vertaald door Jac. de Vos, blijspel in 3 bedrijven, reeds ver scheidene malen gegeven onder leiding van den regisseur, den heer F. II. M. Kok werd aardig spel geleverd en dc aanwezigen heb ben genoten. Wij herinneren aan de hedenavond le geven filmvoorstelling vanwege het „Insti tuut voor Arbeidersontwikkeling" in het Volksgebouw. De „Ontwikkeling en de fabri cage van de eleclrische gloeilampen" zal zeker velen interessecren. Hedenvoormiddag is eens weer con trole uitgeoefend op de rijwielplaatjcs. Bij dc Havenbrug werden meerdere rijwielen in beslag genomen. Gisteravond omstreeks lialfacht brak op den Rijnsburgerweg ter boogie van ,.'C Poslhof" de voedingsdraad van do bo venleiding der eleclrische tram. Gelukkig bleef do draad in de beugels hangen en kwamen de uiteinden niet op de slraat terecht, hetgeen anders wellicht per soonlijke ongelukken tengevolge zou heb ben gehad. De ter plaatse aanwezige brand spuit behoefde geen dienst fe verrichten, doch met-dit-af ondervond het tramverkeer met Oegstgeest, Katwijk, Noordwijk cn Den Haag circa twee uur verlraging. Hedenmiddag omstreeks kwart voor twee had op de Haarlemmerstraat een aan rijding plaals tusschen de Ilaagscho tram en een Ford-vrachtauto van den slager van M., Vrouwcnsloeg alhier, komende uil de Sionsteeg. Dc auto werd op liet trottoir geschoven cn deerlijk gehavend aan mdialeur en vooras. In de Stedelijke Werkinrichting zijn in de afgeloopen week opgenomen 256 volwas senen cn 5 kinderen, in lotaal 211 personen. Personalia. Te Don Haag is in den ouderdom van Si jaar overleden de heer Ir. J A. Bcijcrino ciciel-ingenieur, oud-Rijksinspectcur der Spoorwegd ienslen. In den hoogen ouderdom van 01 jaar is eveneens te Den Ilaag overleden de gcp. generaal-majoor L, W. C. Gerlach. Verder is in den ouderdom van Sf jaar overleden de heer mr. J. Ph. van Rosse, oud- adminislraleur der Generale Thesaurie, oud- voorzilter van den Raad van Toezicht op dc Spoorwegdicnslen en oud-regeeringscommis- saris der Billiton-Maatschappij. De overledene was begiftigd mol het rid derkruis in de orde van den Nedertandschen Leeuw en was commandeur in de Oranjc- Nassau-orde. Voorts waren hem lal van builenland- sche onderscheidingen geschonken. Te Heemstede is, 87 jaar oud, overleden de hoer A. i. Kluppcll, oud-notaris. Tweede Kamer. De leden der Tweede Kamer zijn legen Dinsdag 20 dezer le een uur in vergade ring bijeengeroepen. Aanvulling Academisch Statuut. Bij Kon. bcsl. (Stbl. 50) worden ecnige aanvullingen gegeven van het Academisch Statuut. Bij de vakken waarvoor in de facul teit der letteren en wijsbegeerte candidaats- examen kan worden afgelegd zijn gevoegd de wijsbegeerte en de Egyptische taal- en letterkunde. Dit examen omvat voor de wijsbegeerte: 1. logica en kenleer; 2. geschiedenis der Grieksc-he wijsbegeerte; met goedvinden der faculteit kan ook een andere periode uit de geschiedenis der wijsbegeerte gekozen; 3. en i. twee vakken, zooveel mogelijk met elkander saaienhangonde, niet van wijsgee- BINNENLAND. Aanvulling van hel Academisch Statuut. Muylwijk is in hoogor beroep gegaan. Bumm*,AND. Mussolini is te Tripolis gearriveerd. Een staatsgreep in Cbina. Woe-pei-foe op den voorgrond. Eenige ernstige ongevallen, die tal van slachtoffers vragen. rigen aard en van geval lol geval vasl tc stollen door de faculteit; en voor de Egyptische taal- en letterkun de: 1. het post-classieke Grieksch (koine, papyri, enz.); 2. het Hcbrecuwsch of een andere Semitische taal; 3. een overzicht van de staalkundige geschiedenis en van da cultuurgeschiedenis der oudheid, inzonder heid van Egypte, en in verband daarmede de beginselen van de Egyptische taal, waar onder begrepen het Koptisch." Verder worden in art. 21 de volgende wij zigingen aangebracht. Het vijfde lid wordt gelezen als volgt; „5. Indien het doctoraal examen in do wijs*- begeerte is afgelegd na een candidaatscx^ amen in een andere faculteit dan die der Jetteren en wijsbegeerte, wordt de onder-A wijsbevoegdheid aan die bijvakken toege kend, welke bchooren lot de studievakken van de faculteit, waarin liet candidaats- examen is afgelegd". In het zesde lid, wordt de punt aan hel slot vervangen door ecne komma; daaraan worden toegevoegd de woorden, het' cijfei en de teekons: „behoudens hot bepaalde in lid 7." Toegevoegd wordt een nieuw zevende lid, luidende als volgt: „7. Ilij, die met goed gevolg het doctoraal examen in dc wijsbegeerte heeft afgelegd en geen ander candid aalsexamen dan dat in de wijsbegeerte, verkrijgt slechts onderwijs- Jvevoegdheid voor die, tot de faculteit der letteren cn wijsbegeerte behoorende vakken in welke hij zoowel bij het candidaatsex* amen als bij liet doctoraal examen gcëxa-< mineercl is." Nederlanders in Amerika. Blijkens ontvangen ambtelijke inlichtin gen komt hel in den laatsten tijd herhaal-* del ijk voor, dat Nederlanders in de Vereenig- de Staten van Amerika in moeilijkheden geraken, doordat zij aldaar op ongeoorloofde wijze veelal via Canada zijn binnen gekomen of wel den termijn, waarvoor hun vergunning tot verblijf in dat land werd verleend hebben, overschreden. Met hel oog hierop vestigt hot Ministerie van Buitenlandsche Zaken cr de aandacht van belanghebbenden op, dat zij. die onwet tig de Vereenigde Stalen zijn binnengeko men, pogingen daartoe doen, en zonder vergunning daar blijven wonen, zich niet alleen blootstellen aan gevangenneming met daarop volgende, uitleiding, doch ook aan strafrechterlijke vervolging, waarbij geld boete van ten hoogste 10,000 dollar cn ge vangenisstraf van ten hoogste 5 jaren kan worden opgelegd, afzonderlijk of le zamen. De toestand in de Drenlsche Venen. De overweging der regecring, of de op lossing van den toestand in dc Drcntsche Venen gevonden kan worden in de afgra vingvan de venen en het bouwrijp maken van den ondergrond, schijnt, zoo wordt uit Drente aan het ..ffdbl." gemeld, te zullen leiden tot de instelling van oen commissie. Hel is althans bekend, dat verscheidene Drentenaren oen uitnoodiging hebben ont vangen, zitting te nemen in een commissie, welke de mogelijkheid van bovenbedoelde oplossing zal moeien besludeeren. Op den huize Doorn. De beide oudste kinderen van de gemalin van deu gewezen Duitsche Keizer zijn aeza week door pastor Herbst, die daartoe uit 's-Gravenhage was gekomen, aangenomen. L'ij deze gelegenheid zijn de ondergeschik ten op den huize Doorn onthaald. Op het kasteel worden verschillende verbouwing n verricht om vertrekken te verkrijgen voor de prinsen en prinsessen Schoenaick Cnro- Jath, die tot dusver in de oranjerie waren ondergebracht. Door dc arrondissements-rechlbank te Tiet is ter vervulling eener vacature van rechter in haar college, dc volgende alfa betische lijst van aanbeveling opgemaakt: mr. II. J. E. Engelkcns, griffier bij bet kantongerecht te Vianen; mr. D. Kaars Sype- sleijn, subsistuut-grif lier bij de arrondisFC- mcnls-rechtbank te Rotterdam-, mr. E J. W. Top, substituut-grifRer bij de arrondissc^ mc-ntsrechtbank te Tiet. De N&derlandsche Bond van EarLi rs- en Kappersbedienden heeit zich afgescheiden van hei Nederl. ^Verbond van Vakvereeni- gir.gen. De gewone audiëntie var» den Minister van Oorlog za? op Donderdag 15 April 1926 plaats hebben.

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 1