No. 20265. WOENSDAG 7 APRIL Anno 1926. Officieele Kennisgeving. STADSNIEUWS. BUITENLAND. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADTERTENTIEN: CO Cis. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Advertenliën, uitsluitend bij vooruitbetaling. Woensdags en Zaterdags 60 Cts., bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindspleln Telefoonnummers voor Oirectle en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden ƒ2.35, per week ƒ018. Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18. Franco per post 2.35 4" portokosten. Stt nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. a™"*--ws— HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat door hen -vergunning is verleend aan de Commanditair a Vennootschap Tieleman Dros en recht verkrijgenden, tot het uitbreiden van de fabriek voor het vervaardigen van verduur- Baainde levensmiddelen in het perceel Mid delstegracht, kadastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie I. Nis. 2534 en 2591. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. 'Leiden, 6 April 1926. Dr. J. Riemens in „Pniël" gehuldigd. Onder de corporaties, welke dr. J. Rie mens ter gelegenheid van zijn 25-jarige ambtsbediening bij de Ned.-Herv. Gemeente wilden huldigen, behoorden ook de vere nigingen op eenigerlei wijze werkzaam in liet Wijkgebouw „Pniël", aan de Middelste- gracht, de stichting, die het middelpunt 1 vormt van den Evangelisatie-arbeid van idezen predikant. Daartoe werkten samen het meubil air-comité van „Pniël", de Zondags school, de Naaikrans, de Meisjes\ -.-eniging, do Jongelings- en de Knapenvereeniging. Lit al deze organisaties had zich een liul- digingscomilé gevormd onder voorzitterschap ,van den heer A. de Tombe, Oude-Ifeeren- gracht. Door droeve familieomstandigheden moest de huldigingsavond indertijd worden uitgesteld. Gelukkig, dat hier uitstel geen af stel behoefde te beteekenen en dat eindelijk aan het brandend verlangen van de mede werkers en -werksters, groot en klein, om hun door allen geliefden wijkpredikant hun sympathie en waardeering te kunnen loonen, kon worden voldaan. Do ruime vergaderzaal van het Wijkge- houw was gisteravond recht feestelijk aan-: gekleed. Daarvoor hadden de lieercn Van der Wilk, behanger en stoffeerder, en De Leeuw, bloemist, gezorgd. Stemmig ge kleurde tapijten cn kleeden tooiden de wan den cn tusschen groene palmen prijkten de kleurige kinderen der lente in hun rijke pracht. Tegen acht uur, toen de zaal reeds*gevuld was met belangstellenden behalve het feestcomité, de medewerkers en -werksters en de geregelde bezoekers van het Wijkge bouw waren ook verschillende leden van den Kerkeraad aanwezig werd door het huldigingscomilé dr. Riemens met zijn echlgenoole en kinderen per auto van zijn woning gehaald en binnengeleid. Bij het binnenkomen werd den predikant door de Aanwezigen slaande toegezongen: „De Heer zal U steeds gadeslaan" cn daarna Gezang 2 vers 1 aangeheven. Nadat daarop de voorzitter gelezen had uil I Samuel 8: 110, hield deze een korte rede. waarin hij in zijn gedachten terug ging naar den tijd, dat dr. R. als jong pre dikant zijn intrede deed in zijn eerste ge meente en de groolsche verantwoordelijke laak aanvaardde, vol van idealisme en met jeugdig slrijdvuur in het hart. Hij schetste verder de moeilijkheden, waarmede ook deze predikant in den strijd van zijn eigen idealisme tegen de nuchtere werkelijkheid van het leven heeft te kampen gehad, waarin hij echter, ook al was hem niets menschelijks vreemd, door zijn God op wonderdadige wijze is gesteund en gc- jbhraagd geworden, dien God predikend aan èen wereld, die dikwijls God niet wilde ken nen; ten slotte den jubilaris dankend voor hetgeen hij arbeidende in Gods Koninkrijk ook voor Leiden en in het bijzonder voor deze Wijk heeft kunnen doen en nog doet. Ten slotte bood hij hem namens alle orga nisaties een mooicn soliedcn divan met kleed aan. Na het eindigen der toespraak van den voorzitter werd gezamenlijk slaande aange heven het laatste vers van Psalm 139. Daarna dankte dr. Riemens den voorzitter voor zijn bartel ijken toespraak. Mot name stond hij stil bij den parallel door dezen ge trokken tusschen het idealisme van den jongen predikant en de moeilijkheden aan het leven, daarbij ook wijzende op eigen ge breken cn tekortkomingen. - Daarna werd thee geschonken ea boden vriendelijke jonge meisjes gebak aan, waar na een zeer afwisselend programma werd uitgevoerd: orgelspel van den heer Van Leeuwen, solo-zang van mej. C. Wiekhard, vioolmuziek van den heer V. de Tombe, be geleid door don hoer Van Leeuwen, zang van de Zondagsschoolkinderen, een treffend tableau, voorstellende „Geloof, Hoop, Liefde", een mooie samenspraak tusschen Naomi, Orpa en Ruth, een geestige voor dracht van den heer Van Borselcn enz. enz. -Al was hel programm buiten -dewer- tong en medewelen van den jubilaris samen- ipestold, zij, die dr. Riemens kennen speur den er (och wel zijn fijnen geest i een be wijs van den invloed die van den geeste lijken leider van dat Wijkgcbouv op zijn leerlingen en medehelpers uitgaat. Na een kort slotwoord van den voorzitter, waarin allen, die tot dezen nv hadden medegewerkt werden* bedankt werd ge meenschappelijk gezongen Gezang 219 G. waarna dr. Riemens de mooie samenkomst mot dan1*" bed sloot. De Leidsche Bouwvereeniging. In de hedenmiddag gehouden algemeene vergadering van aandeelhouders der Leid sche Bouwvereeniging werd na goedkeu ring van de winst- en verliesrekening en na ruime afschrijving het dividend over 1925 vastgesteld op 5 pet. evenais het vorige jaar. Tot commissaris werd herbenoemd de heer A. L. Reimeringer, terwijl in de plaats van wijlen prof. dr. D. A. de Jong werd be noemd de heer dr. J. E. Kroon. Ten slotte werd door het bestuur mede gedeeld dat in liet afgeloopen jaar weder twintig nieuwe woningen zijn gebouwd voor goed gesitueerde arbeiders op een terrein gelegen aan de Heerenslraat op Staaiwijk. Deze woningen, welke onder architectuur van den lieer Bernard Buurman gemaakt zijn, zijn zeer solide en bieden vele gerie ven, terwijl de huur aanmerkelijk heneden den prijs van de huren der woningen van verschillende andere bouwvereenigingen blijft, hoewel de vereeniging geen finan- ciëelen steun van Rijk of gemeente geniet. Jonge Geuzen en Genzinnen in Leiden. Naast den Briel is het vooral Leiden dat de echte nazatep van de oude Geuzen na aan het hart ligt. In de eerste dagen van April worden wij daaraan elk jaar weder herinnerd. Hel' is dé afdeeling Den Haag v. de vereeniging „Kerk, Oranje en Vaderland" die deze traditie hoog houdt. Met haar groep van jonge Geuzen en Geuzinnen komt zij dan een bezoek aan de stad brengen óm de verschillende gedenkwaardigheden die aan den eersten geuzentijd herinneren hier te bezoeken. Vanmorgen kwamen onder geleide van het afdeelingsbesluur der K.O.V. een 400- tal jongens en meisjes met den trein van 8.40 aan liet station aan begroet door le den uit Leiden om daarna in optocht naar de Pieterskerk te trekken. Aan deze kerk werd het allereerst ran alle gedënkwaardig- Oicid oen l>ezoek gebracht zooals look in den drievoudigen naam der vereeniging de kerk vooropgaat. Hier weiden do oude en jonge gasten namens het Hoofdbestuur van de Herv. Gerei. Staatspartij ds. Woldendorp uil War mond welkom gchceten op dezen histori- schen plaats en aan de leiders dank gezegd dat zij ook op deze wijze het prol'eslantisch beginsel helpen uitdragen onder hel opko mend geslacht. De ouderling van de Ned. Ilerv. gemeente alhier de lieer Bloot sloot zich hierbij aan en verheugde er zich in dat het eerste bezoek in onze stad de eer biedwaardige Pieterskerk geldt. Hij herin nerde aan het drievoudig snoer God, Ne derland en Oranje dat ook door deze ver eeniging wordt vastgehouden. De op oud heidkundig gebied vaardige koster dezer kerk, de heer W. IC. L. RameAu, geleidde de jongelui verder door het kerkgebouw cn deelde hen lal van historische bijzonderhe den mee. Van hier werd de groep in vier groepen verdeeld de merkwaardigheden van stad be zichtigd beginnende met het Universiteits gebouw het Stedelijk Museum „De Laken hal" enz. Hierna werd de wandeling onderbroken door een tocht naar de uilspanning Ilortus- zichl" aan den Witte Singel waar den kna pen en meisjes de gelegenheid werd gebo den den inwendigen mensch te versterken. 's Middag6 werden eenigc musea bezich tigd. Hedenavond halfacht wordt in de groote Sladszaal een ook voor belangstellenden toegankelijke vergadering gehouden waar de heer G. Nicuwenhuysen een rede houdt. Prinses Zonneglans. Het Dorus-Rijkers-fonds is bekend. Zeker, maar toch nog niet bekend genoeg, anders zou het ongetwijfeld over voldoende baten kunnen beschikken gelet op het edele doel. Daarom is nog altijd in toepassing het: frap- pez, frappez toiijours. Reden dat de voor zitter, de heer Ilenri ter Malt in eigen per soon gisteravond een openingswoord sprak, toen de zangschool onder leiding van den heer C. B. Duyster in de Stadszaal nog eens een opvoering gaf van bovenstaande kin deroperette ten bate van dit fonds. De heer ter Hall zeide. dat Dorus Rijkers, die alleen meer dan 500 personen het leven heelt gered, een eereplaats toekomt in de Nederl. historie en met hem zooveel ande ren, die een keurcorps van nienschenred- ders vormen langs onze vaderlandsche kust. Maar zij verkeeren in armoedeDat is niet erg vleiend voor onze voorvaderen, doch aan ons de eer die fout te herstellen. Een ware bedelmarseh wordt daarom door het gnnsche land gemaakt Dat het noodig is, bewijst hoe Dorus Rijkers een pensioen heeft van f 120 per jaar, plus ouderdoms rente, zijn ondergeschikten slechts f.60 pen sioen met ouderdomsrente! Dat is alles een schande voor ons land. Pl.m. 200 menschenredders hebben hulp noodig. Het Dorus Rijkersfonds kan er nog slechts 100 steunen met f4 per week, wat op zich zelf evenwel een pluim op deil hoed is voor het Nederlandsche volk, dat zooveel te geven heeft ook voor andere doeleinden. Opgeven doet het bestuur echter niet. het hoopt, dat ook verder zal worden gegeven en gesteund en spr. deed daartoe een krach tig beroep ook op Leiden, want lijden is on aangenaam zelfs voor helden ter zee! Applaus beloonde deze g°estdriftige op wekking. Op keurige wijze werd dan de welbekende operette wederom vertolkt onder muzikale leiding van den heer Duyster. De regie was bij mevrouw Van der Lijke- Sijtsma in uitnemende handen en de cos- tuums uit het magazijn van den heer Van der Lijke waren schitterend. Den heer en mevrouw Van der Lijke komt voor hun me dewerking lof toe. evenals aan kapper v. d. Pijl voor zijn kapwerk. Gezien, hoe nog pas tweemaal met succes Prinses Zonneglans was gegaan, behoeven wij er niet verder op in te gaan. 't Was op nieuw goed. dat zij voldoende. Welverdiend en luid applaus uit de volle zaal vertolkte de algemeene instemming. Aan prinses en prins werden bloemen aangeboden. De heer ter llall sprak een slotwoord, waarin hij dank bracht aan allen, die dezen avond hadden georganiseerd, speciaal aan den heer Duyster, die, jonge oude heer als hij is, nog altijd zijn licht laat «schijnen, zijn naam ten spijt. Nog eenmaal beval hij het fonds in aller belangstelling aan. het fonds met zijn mooie edele strekking, waarvoor zal worden ge pord, gebedeld, geschooierd tot het doel is bereikt. Een opwekking, waarbij wij vanaf deze plaats ons gaarne willen aansluiten. In de pauze werden speldjes en ansicht kaarten van Dorus Rijkers verkocht. Dit bracht f 50 op. 't Was een mooie avond in dienst van goede liefdadigheid! De buurlverceniging „Eensgezindheid" aan den Zijlsingel vierde kort geleden haar 3-jarig beslaan door het houden van een feestavond, waarbij door de ouders en gc- noodigdon werd genoten van zang, voor drachten, tableaux, enz., op verdienstelijke wijze door de kinderen der leden uitgevoerd, die dus den geheelen avond in actie waren. Was dit een feestavond voor de grooten, voor de kinderen deed zich nu een gelegen heid voor, want zij mochten de opvoering van de operette „Prinses Zonneglans" be zoeken. Door de welwillende medewerking van de commissie, werd „Eensgezindheid" in de gelegenheid gesteld met een 100-tal kin deren van leden der buurtvcrccni ing de opvoering bij te wonen. Het is voor allen een schitterende avond geweest. In stille bewondering hebben d. kinderen lot aan het eind van den avond genoten van den zang, de muziek, het spel en de prach tige costumes aanschouwd. Hoogst dankbaar en voldaan keerden zij om elf uur onder go- leide van enkele dames en heeren huis waarts, om te droomen vanPrinses Zonneglans". Verschillende bladen bevatten het be richt, dat het 4de regiment infanterie tegen het einde van dit jaar naar Haarlem zou worden overgeplaatst. Naar aanleiding hiervan hebben wij ons tot bedoeld regimentsbureau gewend, waar men ons mededeelde, dat van eenige garni- zoens-verplaalsing 'hoegenaamd niets be kend was. Bij wijze van proef zal morgen de ver keerspost bij de Blauwpoortsbrug verplaatst worden naar den hoek-Haarlemmerstraat, waardoor men niet meer zulk een groote bocht zal behoeven te maken. Gaarne drin gen wij er bij het publiek op aan steeds de rechterzijde van den weg le houden. Gistermiddag omstreeks 3 uur reed op de Hoogewoerd een auto, bestuurd door A. L. de B. uit Zoeterwoude met een dusdanig roekelooze snelheid, dat de chauffeur door een agent van politie tot halt-houden ge sommeerd werd. In plaats van hieraan te voldoen, maakte de B. zich ijlings uit te voeten. Circa 2 uur later passeerde de auto wederom en de agent herkende de B. oogenblikkelijk. Zonder te aarzelen sprong hij thans op de treeplank en dwong hem aldus naar het poli tie-bureau te rijden, waar tegen den woesteling proces-verbaal werd opgemaakt wegens het overtreden van art. 184 \V. v» S. en artikel 15 der Motorr en Rijwielwel. Gisteren heelt II. van T. in dronken schap met een stoet een ruit ten huize van zijn broer Jac. v. T. in de Looiersslraat stuk geslagen. Ten nadcele van den keukenknecht I, van W. is gistermiddag uit de garderobe van „Zomerzorg" een nikkelen horloge ter waarde van f5 ontvreemd. Ingekomen is voor Schioolkindervoe-. ding cn Schoolkinderkleeding een bijdrage van f 5 van de vereeniging „Nut en Genoe gen" alhier, Voor een inzending in den jaarlijk- schen persoonlijken lantaarnplaatwedstrijd van den Bond van Nederlandsche Amateur - folografcnvereenigingen verwierf onze stad genoot, de heer D^ Bumenkamp, een zesden prijs. - j Hedenavond zal in „Zomerzorg" de vertooning der beroemde Palestina-film plaats hebben, een vertooning, die slechts in de eerste steden van ons land z: geschie- den. Wat in de laatste jaren aan cultuur op allerlei gebied in hot Heilige Land door Joodsche pioniers is gewrocht, grenst aan het wonderbaarlijke. Zooals terecht bij de opening der Joodsche Universiteit is opgemerkt, moet het door ieder goed Nederlander gewaardeerd wor den, wanneer een klein volk zich door groote daden tracht te doen eerbiedigen. Intusschen is het interessant te weten, dat vanuit Palestina op allerlei wijze pogingen worden gedaan om connecties te verkrijgen op het gebied van handel en industrie, in het bijzonder uit Nederland De beroemde redenaar, dr. Alexander Gold stein zal het werk in Palestina hedenavond toelichten. DE ALGEMEENE TOESTAND. De schadevergoedingsbetoling. Het „Berliner Tageblatt" meldt, dat de genei aal-agent van de schadevergoedinga- betalingen beowaar heeft gemaakt tegen de opschorting tot i October a.s. van de in voering der weerbelasting, waartoe in het compromis tusschen de partijen in Duitsoh- land besloten was. Het departement van buitenlandsche zaken en het rijksministerie van financiën zjjn met den generaal-agent in overleg getreden om te trachten die be zwaren op te heffen. DUITSCHLAND. Steun aan de textielindustrie. Om aan de Duitsche textielindustrie de afneming mogelijk le maken van den ten deele nog bij de boeren opgestapelden vlas oogst van 192-t en aan den landbouw tevens den afzet van de komende oogsten le waar borgen, overweegt de regeering crcdielmaat- regelen voor de textielindustrie. FRANKRIJK. De nienwe belastingen Het Huis van frankrijk. De nieuwe belastingen, tli os door Kamer ea Senaat aanvaard en met ingang van 1 April in werking komend, omvatten: een „taxo civique", een koofdelijken omslag voor dit jaar en wel ten bedrage van 40 frank voor menschen, die gesn inkomstenbelasting betalen, van CO frank voor inkomens van 7100 tot 10.000 frank; van 0.80 pet. voor inkomens van 10.100 tot 20.000 trunk; van 1 pel. voor inkomens van 20.100 tot 50.000 frank; van 1.1 pet. voor inkomens van 50.100 tot 100.000 frank; van 1.2 pet. voor inkomens van 100.100 tot 200.000 frank; van anderhalf pet. voor inkomens van 200.100 tot 600.000 frank en van 2 pet. voer inkomens boven dit bedrag. De burgerbelasting wordt verminderd van 25 tot 50 pet. naar gelang van het aantal kinderen, dat de belastingplichtige heeft Oorlogsinvalieden en gebrekkigro tengevolge van een arbeidsongeval zijn van deze be lasting vrijtgesteld. Do prjj6 van een pak tabak wordt van 1.50 Irank tot 2.50 frank verhoogd; de bekisting op zout van 10 tot 20 Irank per 100 kilo; liet porto van een gewonen brief (binnenlandsch verkeer) wordt tot 40 cen tiem verhoogd. De belasting op den omzet, die thans 1.3 pet. bedraagt, wordt tot 2 pet. verhoogd. Rechten worden geheven of verhoogd op verzekeringscontracten, beurs-operaties, preseutie-gelden ran commissaris- n van caamlooze vennootschappen, enz. Voorts op restaurant-rekeningen van 20 frank af; op alcoholische dranken, pharmaceutische pro ducten, parfumerieën. De douane-rechten Zjjn met 30 pet. verhoogd en do vrijstelling, waarvan graan, cacao, suiker en koffie profiteerden, zijn opgeheven. De hertog van Guise heeft aan alle vrienden van den fierto» van Orleans een brief gericht, waarin hij verklaart, dat hij de gcheele verantwoordelijkheid en alle rechten aanvaardt van hoofd van hel huis van Frankrijk. ENGELAND. De mijncrisis De onaf hankelijke arbeiderspartij Gevechten te Calcntta. Naar men verneemt, is de premier, die elk stadium der onderhandelingen in hel mijnbedrijf aandachtig volgt, voornemens, onmiddellijk na de nationale conferentie van mijnwerkersgedelegeerden, die Vrijdag plaats heeft, de mijnwerkers en de mijneigenaars bijeen te roepen. De mijnwerkersgedelegeer den zullen aan de nationale conferentie de inzichten der verschillende mijndislriclen hebben voorgelegd, en waarschijnlijk zal de conferenlie eenige besluiten hebben geno men. welke op die inzichten zijn gegrond. In minislerieele kringen ziet men in. dat de toestand alsdan een belangrijk stadium kan hebben bereikt. Bij de voortzetting van het congres van de onafhankelijke arbeiderspartij werd het gevaar besproken, dat dreigt ten gevolge van de nieuwe groepeering de* mogendheden. BINNENLAND. Vergaderingen op school- en kerkgebieiL BUITENLAND. De hertog van Guise pretendent voor dft Fransche koningskroon. Een moord in het Hongaarsche zwendel* gcvaL Een motie, voorgesteld door Brockway, werd aangenomen, waarin algeheele herziening van het verdrag van Versailles, annulcering van de verplichtingen van Duilschland uit hoofde van de schadeloosstelling en van de wederzijdsche oorlogsschulden wordt ge- eischt, benevens volledige hervatting van de handelsbetrekkingen met Rusland. In de motie wordt verder gezegd, dat de arbeiders in de verschillende landen hun regeeringen moeten duidelijk maken, dat op ieder drei gend oorlogsgevaar zal worden gereageerd met het organiseeren van een algemeen verzet, met weigering van het dragen en vervaardigen van wapens en van het ver- leenen van malerieele hulp van welken aard ook. Te Calcutta zijn Hindoes en Moslims weer aan het vechten. Er zijn reeds 35 doo- den en 400 gewonden. ITALIË. A Opbouwend fascisme Een anti-fascistische organisatie ontdekt. Turati, Fariuacci's opvolger als^ secreta ris-generaal van de fascistische partij, heeft aau de Giornalp d'Italia de volgende ver klaring afgelegd: „Ik meien dezer dagen de voornaamste richtsnoeren te hebben vastgesteld, waar langs de handelingen van het nieuwe di rectorium zich zullen bewegen. Er is in don algemeenen toestand en in den geest des volks ten opzichte van het bestuur een wijziging ingetreden en in de partij heerscht een geest, die oen ernstige cn weloverwogen en daarbij tevens toch zeer krachtige wijze van werken eischt. Wij staan aan den vooravond van de toepassing van de groote hervorming op vakvereeni- gingsterrein en van de vele andere wetten, die metterdaad de verwezenlijking betee- keüen van den revolutionairen geest van het fascisme. Bij velen heerscht er optimisme, gepaard met een al te simpel inzicht in den toestand. Volgens mij is het goed, zonder over dreven bezorgdheid, het oog gevestigd te houden op de nieuwe politieke behoeften der partij. In zeven jaren van strijd en overwinning heeft het fascisme een nieuwe heerschende stand geschapen van jonge lieden, die ten volle voorbereid zijn, tus schen de beproevingen door, voor de be stuurstaak en het vervullen van openbare functies en velen dezer jongelieden zijn tot dusver niet meer geweest dan zwijgende mannen van de daad, wier trots bevredigd was door het dienon van de goede zaak als eenvoudig soldaat. Deze nieuwe gene ratie moet tnans naar voren gestuwd wor den; zrj zal het kader vormen voor het nieuwe Italië. Wij bevinden ons op üet oogenblik in de schitterendste, ook in de moeilijkste periode; het tijdperk van strijd is voorbjj, dat van de verwezenlijking onz.r denkbeelden aangebroken. Ik weet, dat hel fascisme schit terend voorbereid is door het werk. dat de „Leider" van den beginne af in bet oog heeft gehad en geleid heeft met een vol maakt inricht in de groote bestemming van ons volk." Naar de Temps" uit Rome verneemt, is ïd de omstreken van Rome een anti fascistische organisatie ontdekt. Er zijn tal van huiszoekingen gehouden, en ca. 60 communisten gearresteerd. ZUID-SLA VIE. De Kabinetscrisis. Volgens den correspondent van het Ber liner Tageblatt le Belgrado zou het nieuwe Joego-Slavische kabinet worden gevormd door Marinkowitsj, den gewezen minister van buitenlandsche zaken. Hij is lid van de democratische partij. Zijn kabinet zou een coalitie-kabinet zijn. Gisleren heeft de koning de leiders der partijen ontvangen. Zij verklaarden eensgezind, dat voor hen een samenwerking met Pasjilsj niet in aan merking kon komen. GRIEKENLAND. De dictatuur van Pangalos. Volgens de bladen zal er een raad van 6 juristen benoemd worden om tijdens de afwezigheid der Kamer de wellen en beslui ten op te maken. Pangalos is voornemens tot een wetgevende hervorming over te gaan*

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 1