No. 20263. ZATERDAG 3 APRIL Anno 1926 BERICHT. Officieels Kennisgevingen^ STADSNIEUWS. Het voornaam*** nieuws van heden. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. I BLAD PRIJS DER ADVERTENTIES: 30 Cts per regel Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs Kleine Advertentiên, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zrierdags 60 Cts bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens poslrecht Voor eventueels opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cis. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden 1 2.35. per week ƒ0.18. Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18, Franco per post 2 35 portokosten. Dit nummer beslaat uit VIER Bladen EERSTE BLAD. Maandaer. 2en Paaschdaer, zal ons Blad niet verschijnen en zijn onze Bureaux gesloten. DE DIRECTIE. HINDERWET. Burgemeester cn Wethouders van Leiden Gezien een schrijven van Gedeputeerde Stater, van Zuid-Holland, houdende ver- '•zoek om toepassing van de artikelen 6 en .7 der Hinderwet' ten aanzien van een door het Gemeentebestuur van Leiden ingezon den aanvraag om vergunning lol het uit breiden van de Stedelijke Eteclriciteitsta- briek, gelegen op het terrein aan de Lange- •gracht kadastraal bekend Gemeente Leiden Seriie B. No. 2923. Geven bij dezen kennis aan het publiek, dat genoemd verzoek met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd alsmede dat op Zaterdag, den 17 April e.k. des voormiddag te halt ell nron op het Raadhuis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren legen dit verzoek in ie liren- gen. terwijl zij or de aandacht op vestigen, dat nici tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig arl. 7 der Hinderwet voor liet gemeenlebe.sluur oi een zijuor le den verschenen, Jeneinde hunne bezwaren mondeling toe te lichten. 3310 AUG. L. REJMF.RINGER, Welh., loco Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 3 AprH 192G. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien het verzoek vaa de lirma Van der Waals Co., om vergunning tot het op richten van een oodergroiidsche bewaarplaats van 4000 Liter benzine in het perceel Koordeinde No. 25, kadastraal bekend Ge meente Leiden, Sectie P No. 169, met nftopinrichting op de Oude Varkenmarkt, naast genoemd perceel. Celet op de artt. G en 7 der Hinderwet; Geren bij dezen kennis aan het publiek, dat genoemd verzoek met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie ge legd is; alsmede, dat on Zaterdag, den 17 April e.k., des voormiddags te hall elf nren np lift Raadhuis, gelegenheid zal worden gegoen om bezwaren tegen dit verzoek in to brengen, terwijl Z'j er de aandacht op vestigen, dat niet tot- beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinderwet voor het gemeentebestuur of een jtrjrer leden zijn verschenen, teneinde hun bezwaren mondeling toe te lichter.. AUG. L. EEIMERINGER, Weth. lo. Burgemeester. VAN STRIJEN. Secretaris Leiden, 3 April 192G. Postbestellingen te Leiden. Zooals bekend heeft de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Rijnland alhier er toe medegewerkt, dat liet aantal post bestellingen verminderd werd van vier tot drie. De Kamer meende, dat zulks niet tegen gewerkt moest worden, daar er een flinke bezuiniging door mogelijk werd en er, zoo als op de verschillende gehouden conferen ties met den IV-ldirecteur bleek, een rege ling getroffen kon worden, welke voor han del en industrie zeker niet schadelijk zou zijn. De postbestellingen. welke om 12 uur en om 4 uur uit het postkantoor gingen, wer den nu gecombineerd tot een, welke om 2.30 uur het postkantoor verlaat Deze bestel ling beval de correspondentie van veel meer plaateen dan die van 12 uur en slechts wef- tiig minder dan die van 4 uur. zoodat het Foordeel verkregen werd, dat deze post nog zooveel tijd voor de sluiting op de kantoren kan worden ontvangen, dat het mogelijk is deze post nog te behandelen. Nadat echter deze regeling te Leiden 15 Maart j.l wa9 ingevoerd, bereikten de Ka mer klachten over late morgenbestelling, in zonderheid des Zaterdags. Bij de daarop gehouden conferenties ble ken. dat er ecnige rechtmatige reden tot lacht was, al was het verschil met voor- neen niet zoo groot als men wel dacht. De ochtendpost was n.l. voor verschillende be- sb dingen maximaal een kwartier later ge steld. derhalve uiterlijk 7 u. 15 min Dit was noodzakelijk, doordat de Dicnst- vo or waard en voor het poslpersoneel een be paalden rusttijd voorschrijven lusschen twoe werktijden in. Nadat echter de klach ten ingekomen waren, is men op het post kantoor opnieuw aan het passen en meten gegaan, met het gelukkig gevolg, dat, na niet weinig moeite, de dienst zoo geregeld kon worden, dat de eene post weer op den ouden tijd. d.i. om zeven uur, het kantoor kan verlaten. Door eene samenloop van omstandighe den heeft echter de nieuwe regeling voor- loopig nog niet het gewenschle effect. De post uit Katwijk, Noordwijk, enz. komt na melijk tengevolge der wegverbetering, waar door de postauto een omweg moet maken, een kwartier later te Leiden aan. Dit is ech ter een kwestie van ecnige maanden. Zoo gauw deze weg weer op orde is, is ook de vertraging aan een einde. Wal de Zaterdagmorgen bestelling bestel ling betreft kan hel publiek in belangrijke mate mede werken om dezen op tijd te doen geschieden door des Vrijdagsavonds geen groote partijen drukwerk ter verzending af te geven. De avondpost heeft men ook iets kunnen vervroegen zonder aan de postbestelling op andere wijze iels te kort te doen. De medewerking van den Directeur van liet postkantoor te Leiden moet ten deze wel zeer geroemd worden. Mochten er na deze uiteenzetting nog re denen tot klacht' zijn, dan zal de Kamer deze gaarne vernemen. Ten slotte moet nog opgemerkt worden, dat dc Kamer van Koophandel te eerder be sloot tot de vermindering van de postbestel lingen van 4 op 3 mede te werken, omdat den Voorzitter officieus vanwege het Hoofd bestuur der Posterijen, Telegrafie en Tele fonie was toegezegd, dal begin 192G een belangrijke verlaging van de postlarieven verwacht zou kunnen worden. Dat deze nog geen feit is gewordc-n, moet wel sterk be treurd worden. De Giro-ehaos, het radio-slation te Koot wijk. de milliocnen postkantoren, zooals te Rotterdam. Utrecht enz. zullen echter aan do zoo exorbitant hooge tarieven wel niet vreemd zijn. Men schijnt echter de lecsen uit het ver leden wel begrepen te hebben, wat hoop geeft op de toekomst. Hel wordtoverigens hoog lijd, dat men langzamerhand zijn be lofte tot verlaging der tarieven inlost. Verkiezingen Rijnland. De uitslag van de Donderdag gehouden verkiezing van Hoofdingelanden en Hoofd ingelanden plaatsvervanger in het Hoog heemraadschap Rijnland was als volgt: Zesde district, hoofdplaats Lisse. Herko zen als Hoofdingeland de heer J. M. D. Graaf van Lijnden, en als Hoofdingeland plaatsvervanger, de heer P. Verdegaal. Veertiende district, hoofdplaats Warmond. Herkozen als Hoofdingeland E. J. Specl- 1 man en als Hoofdingeland plaatsvervanger de heer W. Warna ar. Tot hoofdingeland in het derde district, hoofdplaats Haarlemmermeer in de plaats van den heer A. Buurman, die benoemd werd tot Hoogheemraad werd benoemd de heer Biesheuvel Bzn. te Haarlemmermeer, thans Hoofdingeland, plaatsvervanger. Het nieuwe kerkje van de Oud-Katholieke gemeente. Hel is nu ongeveer een jaar geleden, dat de bekende villa „Hoekstee" aan den Zoe- terwoudsche Singel in iegendom over ging aan de Oud-Katholieke Kerk en het mooi gelegen huis met fraaien tuin ge doemd was, van bestemming te veranderen. Ongetwijfeld zullen velen dit hebben be treurd en het was dan ook voorwaar een moeilijke en bij voorbaat ondankbare laak, aan de villa, welke pastorie moest worden, een kerk te bouwen op zoodanige wijze, dat een voor het doel goed bruikbaar geheel ontstond dat zich nochtans op behoorlijke wijze aansloot bij het bestaande. Nu er langzamerhand teekening in den aanvankelijken chaos van breekwerk is ge komen en men het kerkje zoo ziet staan, hetzij vanaf de zijde Kraaicrstraat het zij vanaf den Singel, kan getuigd worden, dat niet alleen met pieötejt is te werk gegaan, doch dat een geheel van werkelijke fraaie verhouding is tot stand gekomen. Het in soberen stijl rechthoekig opgetrokken kerk gebouw met zijn helder wit gepleisterde muren waarbij het roede dak met vriende lijk torentje er op zoo sterk afsteekt sluit zich geheel aan bij de pastorie, de linker vleugel van dc vroegere villa „Hoekstee". Achter het kerkgebouw is langs de Cro- nesteinkade uit economische overwegingen een drietal (fraaie?) heerenhuizen verre zen, waarin 'het wonen wel aantrekkelijk moet wezen en welke dan ook reeds groo- lendeels verhuurd zijn. Wat het inwendige van de kerk betreft, dit is nog niet geheel gereed doch is van een sobere, voorname werking. Het orgel, de communiebank, het spreekgestoelte en de allaaropstanden verhuizen mede vanuit de oude kerk. Vrijwel al het overige is echter nieuw, zooals hel eigenlijke altaar van groen syeniet, de kerkbanken vaji teakhout in de was. de gesmeed ijzeren kronen, liet glas in lood, enz. alles van de hand van den architect den heer Bernard Buurman zelf, die daarmede zijn goeden naam als bouwmeester en ontwerper weder heeft be wezen. Het geheelc kerkje biedt plaats voor 88 bezoekers. Tusschen kerkje en pastorie dus hiermede in organisch verband bevinden zich de sa cristie en de onderrichtingskamer. Wanneer in den loop dezer maand de plechtige inwijding door den Aartsbisschop van Utrecht zal hebben plaats gehad, vin den we wellicht gelegenheid tot het doen van ecnige nadere mededcelingen. Wij deelen dit slechts voorloopig mede om de aandacht op dit vriendelijke kerkje te vestigen dal a. d. lomraerijken Singel en tegenover liet daarvan door de breede Sin gelgracht is gescheiden zoo schilderachtig is gelegen en de aanvankelijk dikwijls uit gesproken meening dat het kerkgebouw zich niet zoo aanpassen bij de villa zelf volko men logenstraft. Eet Ned. Meisjes Gilde. Op 31 Januari was liet 10 jaren geleden, dat het Ned. Meisjes Gilde werd opgericht. De Meisjes Padvindersvereenigingen in Amsterdam, Amersfoort, Rotterdam en Lei den vereenigden zich tol genoemde organi satie en alle oprichtsters, de dames M. Cij fervan Wijngaarden O. BinghamLeis, G. Hammesvan Sleenis, L. de Buy Wen- nigcrHulsebos en G. v. d. Berghvon Teyn werken nog met veel animo voor het Gilde, sommigen als Hoofdbestuursleden, anderen in haar eigen afdeelingen. Dat de meisjes padvinderij ingang gevon den heeft in Holland blijkt uit het feit, dat I er nu 36 afdeelingen zijn .tezamen 1200 leden. Om dit jubileum te gedenken, werd eene Regelings-Commissie benoemd, die een Na- tionaal kamp zou voorbereiden. Daarvoor werd aangevraagd en verkregen de toe stemming lot het kampeeren in dc leeg staande barakken in de legerplaats Milligen. Hier zal nu in de a.s. Tinkslervacanlie de groote réunie zijn en zullen alle Nederland- schc Padvindslers met elkander kennis j maken Daar zullen heel veel speciale pad vind - sters-bezigheden worden gedemonstreerd, wedstrijden gehouden, wandelingen in de 1 omgeving gemaakt; in 't kort. deze dagen i zullen getracht worden lot onvergetelijke te maken. Institnnt voor Arbeidersontwikkeling. Lang voor drieën, het aanvangsuur van i der kinderfilmvoorsfelling, stroomden giste- ren de kinderen het Volksgebouw binnen I en vulden de groote concertzaal bijna ge heel. Precies op tijd werd begonnen en tot bij haJfvijf mocht het de demonstrateur- explicateur, de heer Jef Last, gelukken de aandacht van de kleintjes gespannen te houden. Ze werden meegenomen ter visch- vangst op de Noordzee: zagen het bedrijf in werking van het oogenblik af dat de sche pen de haven van IJmuiden verlaten, tot ze cr weerkeeren en de visch aan de hal wordt verkocht. Ze maakten een reis door Java, zagen de Javaansche pottenbakkers en de hoedenvleditors aan den arbeid, de wui vende palmen, de vervoermiddelen, de wo ninginrichting bij inboorling en vreemde ling, enz. Met deze zoo bij uitstek leerzame films wisselden meer grappige af. terwijl geëindigd werd met de geschiedenis van Doornroosje, 't Komt ons voor, dat het In stituut er uitermate in geslaagd is in plaats van de voor de jeugd zoo verderfelijke sen satie-film iets goeds te stellen. liet besluur van de afd. Leiden had alle hoofden van openbare scholen en alle on derwijzers en onderwijzeressen aan die scholen werkzaam een uitnoodiging tot bij woning van de kindervoorstelling gezonden. Door één hoofd der school en één onder wijzer werd hiervan gebruik gemaakt. Gisteravond werd voor volwassenen ge speeld. Ook toen was de zaal goed bezet. De visscherijfilm. welke nu in haar geheel werd gegeven, was werkelijk prachtig en boeide tot het einde. Na de pauze werden groote momenten uit de arbeidersbeweging ver toond Eerst zagen de aanwezigen de Bel gische arbeiders demonslrceren bij gelegen heid van het 40-jarig beslaan der Belgische Werkliedenpartij. Toen men de beloogen zag loopen en zingen werden Socialisten- marsch, Acht-uren-marsch. Jeugdbed en de Internationale uit volle borst meegezongen. Daarna kwam ons eigen land. De indruk wekkend» begrafenis van Heyermans trok onder stille aandacht voorbn, kijkjes wer den gegeven op groote demonstraties te Am sterdam en voormannen als Troelstra. WT- baut. Schaper cn Van der Goes verschenen op het doek en werden hartelijk begroet. Geëindigd werd met dc vertoontng van een stukje volksleven op Schouwen in Zealand. 't Was reeds lang over 10 uur toen de voorzitter den heer Last bedankte, hem een „tot weerziens" toeriep en de vergadering sloot. Prof. dr. C. Snouck Hurgronje, hoog leeraar alhier, is dezer dagen tot doctor honoris causa van de Universiteit te Parijs benoemd. Dr. II. C. S. Locher, predikant bij de Ned. Hervormde gemeente alhier, heeft Donderdag in het Diaconessenhuis een maagoperatie ondergaan. Deze operatie liet zich naar wij vernemen eerst vrij ernstig aanzien, maar is zeer meegevallen en be stond in het verwijderen van een niet ge vaarlijke maagzweer. De oatiënt maakt het vrij goed. Bij Kon. besluit ia benoemd tot be waarder van de hypotheken, het kadaster en de scheepsbewijzen te Leeuwarden, nar. H. Iwema, landmeter van het kadaster alhier.; Gisteren was hel 25.jaar geleden dat Jac. N. de Groot, Trompstraat 36, als fa- briekschef in dienst trad van de Mineraal- waterfabriek, destijds onder de firma A. D. Uljee. Toen deze zaak met die van de firma J. P. Riedel in 1917 tot een N.V. werd ver- eonigd, bleef de Gr. werkzaam in de saam- gesmolten bedrijven, in welke hij lot den huidigen dag arbeidt, met een opgewektheid en een toewijding, welke hem tot een twee de natuur zijn geworden. Gistermorgen werden de heer de Groot, met een toespraak van den directeur, het diploma en de zilveren draagpenning der Nederlandsche Maatschappij voor Nijver heid en Handel overhandigd, gepaard met geschenken van directie, kantoor en fa- j briekspersoneel. Dat hierbij een hartelijk woord werd ge sproken hetwelk niet minder hartelijk werd beantwoord zal niemand, die de Gr. kent, verwonderen. De jubilaris, die met de beide Paasch- dagen met zijn familie uitstedig zal zijn, meende dat dit jubileum onopgemerkt zou voorbijgaan, hetwelk echter noch de opinie van de directie, noch die van hel personeel was. Aan mej. M. Zaalbergvan Dam al hier, werd het diploma maalknippen (systeem snel apparaten) uitgereikt. Benoemd is tot onderwijzeres aan een Ohr. L. O.-school te Oegstgeest mej. A. de Jong alhier. Prof dr. Carl Schödcr uit Zurich zal op 20 April a.s. 's avonds 8 uur, in hel Bota nisch Laboratorium alhier een voordracht houden over het onderwerp: „Der Schwei- zische National Park und seine Nalur- schatze". De eerstvolgende vergadering van den Gemeenteraad zal plaats hebben op Maandag 19 April. Van 1924 April e.k. wordt te Am sterdam het eerste internationale juwe lierscongres gehouden, waaraan door 15 landen met 38 verecnigingen wordt deel genomen. Ook naar Leiden zal een excur sie gemaakt worden. In het comité, dat met de voorbereiding van dit congres be last is, heeft o.m. zitting onze stadgenoot, de heer W. van Rossum du Chattel. In aansluiting op ons bericht in ons Blad van Woensdag j.l. inzake de nieuwe straatverlichting van het Noordeinde ver nemen wij nader, dat de drie proeflan- tarens halsstarrig weigerden licht te ver spreiden, hetgeen vermoedelijk zijn oorzaak vond in den datum, 1 April 1 Al was de belangstelling van de zijde van het publiek ook niet bijzonder groot, toch waren er nog wel enkelen, die zich een gang naar het Noordeinde getroost hadden. Men raakt zoo langzamerhand vertrouwd met dergelijke berichten, hetgeen ons po gen om op dezen datum onze lezers bij den neus te nemen niet vergemakkelijkt. Te Utrecht C.s. en Woerden worden vanaf 1 April omwegkaarten Woerden-Den Haag H. S. M. of omgekeerd afgegeven voor reizigers, die dit traject over Bodegraven, Leiden willen afleggen met plaatsbewijzen geldig voor het traject Woerden-Den Haag S.S. over Voorburg. De prijs dezer omweg- kaarten is voor de 1ste kl. f0.40, 2de kl. f 0.30 en 3de kl. f0.20 In Mei 1925 wendde de Landelijke Vereeniging tot Onderlinge Verzekering te gen de nadeelige gevolgen van Werkloos heid en Ziekte zich tol alle gemeentebestu ren met een circulaire, waarin werd mede gedeeld, dat deze Vereeniging met Vrijwil lige Werkloozenkas en Ziektekas was ge subsidieerd vanaf 4 Mei 1925, volgens het werkloosheidsbesluit 1917, welke Werkloo zenkas naast die der Vakvereenigingen in een lang gevoelde behoefte voorziet. Dit blijkt uit de uitkeeringen, welke in de afge- loopen winter, en nog steeds verstrekt wor den zoowel op het gebied der Werkloozen- verzekering als Ziekte-verzekering. Het gevolg hiervan was, dat in tal van plaatsen afdeelingen werden opgericht, o.a. te Hazerswoude en Katwijk. De snelle uitbreiding dezer Vereeniging in 10 maanden, bewijst haar levensvatbaar heid en de noodzakelijke behoefte om die gene bij de Verzekering onder le brengen, welke om de een of andere reden geen lid van een Vakbond, met Werkloozenkas wil len zijn, en als onverzekerden minder rech ten kunnen doen gelden. Tevens gaven vele Gemeentebesturen te kennen, dat de Verzekerden bij de Werk verschaffing de voorkeur zouden hebben, en alleen die arbeiders gesteund zouden worden, die zich persoonlijk voor de eerste weken door middel van Verzekering ge dekt hadden. Naar wij vernemen hebben zich tot heden ruim 20 inzenders opgegeven voor de, in de volgende week te houden tentoonstel ling van afgesneden bloemen, welke door de afdeeling Oegstgeest en Omstreken van de Algem. Ver. voor Bloembollencultuur, is uitgeschreven, voor de volgende week in de zalen van „Posthoff". alhier. Deze tentoonstelling zal zeker zeer mooi worden, daar de afdeeÜng „nieuwigheden" ditmaal zeer bijzonder za! zijn. Niet alleen voor de vakmensehen, doch ook voor bloe- BINNENLAND. Enkele onderwijs-vereenigingen vergader» den. De commissaris van politie te Cnlembor£ gearresteerd in verband met den dubbelen moord aldaar. De samenstelling van het Nederl Voetbal* elftal tegen Dnitschland. BUITENLAND. Frankrijk en de financieele kwestie. Het mijnconflict in Engeland dreigt eer ernstige wending te nemen. menliefhebbers zal deze tentoonstelling aantrekkingskracht bezitten, met hel oog op de afdeeling „Nieuwigheden". Men zie ver der de advertentie in het blad van Dinsdag avond.. Donderdagavond om kwart voor acht voer in den Oude'-Rijn achter den Loge- Rijndijk een motorschuit van de firma J. J. F. v. d Meer, waarop als schippers aan wezig waren de gebrs. M. en J O. uit j Katwijk-aan-Zee. I Door een defect aan de olieleiding, ver- moedelijk was het ventiel verstopt, ont- I stond Cr brand in de machinekamer. De klceren van O., die daar juist aanwezig was j om de machine stop te zetten, geraakten I in brand, terwijl hij ernstige brandwonden aan gelaat en handen opliep. Zijn broer, I die op het schip was, wist door den olie- I toevoer af te sluiten, erger te voorkomen Nadat de man voorloopig ter plaatse ver- I bonden was, werd hij door zijn patroon per auto naar zijn woning te Katwijk-aan- Zee vervoerd. Bij de politie alhier is weer een rij wiel gedeponeerd, dat onbeheerd voor dö Arbeidsbeurs aan de Garenmarkt was blij' ven staan. De politie alhier hééft in verzekerde bewaring ge-steld H. W., hier ter stede woon achtig, als verdacht van verduistering van een ledikant met toebehooren, ten nadeele van den heer B. uit Noordwijk gepleegd. Genoemde W. had in opdracht dit ledikant, dat door B. op een verkooping te Leiden ge kocht was, bij hem thuis te bezorgen, doch bleef lot dusverre in gebreke hieraan uilvoe ring te geven. Het aantal ingeschreven werkzoeken den bij de Gemeentelijke- en Districts-Ar- beidsbeurs alhier, bedroeg op 1 April j.l. 699 personen, tegen 697 of 98 minder op 2 April 1925. Geplaatst werden in dc maanden Ja nuari, Februari en Maart van dit jaai respectievelijk 105, 111 en 126 ingeschreve nen tegen 60, 83 en 52 in de overeenkom stige maanden van het vorige jaar, een totaal-vermeerdering dus van 207 personen. PREDIKBEURTEN. Leiden. Remon Geref. Gein.: Zondag voorm. lialL elf, dr. Lente; Maandag geen dienst. Evang. Luth. Gem Zondagvoorm., half- elf, dr. de Meyere: Maandagvoorm., half- elL ds. J. Ph. Makkink Ver. van Vrij. Ilcrv. (Zaal Volkshuis Zondagvoorm., halfelf, dr. K. II. Boersema. Eglise Wallonne Dimanehe matin a 10 1/2 heurea, mr. S Cler. Vrije Kath. Kerk: Zondagvoorm. halfelf, en nam. halfvijf, dienst in de Bonifacius- kapel, Slil'.e Rijn la. Kinderkerk, Remon. Kerk (ingang Mid delweg): Zoridagnam., halflwee, dr. K. II. Boerse rna Jeugddienst. Elooglandsche Kerk: Maan dagvoorm., 10 uur, dr. J. Riemen- Doopsgez. gem.: Zondagvoorm., 10 uur, ds. L. Bonga. Alphen. Ned.-Herv Kerk, Julianaslraat: Zondng-i morgen, lialflien, en nam. halfzeven, da Veldhoen Hulpgebouw Gouw3luis: Zondagnam., hallzeven. ds. De Bruin. Maandagvoorm., halflien, ds. De Bruin. Ned.-Herv. Kerk. Oudshoornsclieweg' Zondagvoorm., 10 uur, ds. Van Linschoten. Maandagvoorm., 10 uur, dezelfde. Evangelisatiegebouw Hooftstraal: Zondag voorm., lialflien, en nam., halfzeven, de heer De Wit, uit Noordwijk aan Zee; Maan dagvoorm., 10 uur, d3. Zandl, uit Delft. Gerei. Kerk. Raadhui:straal: Zondagvoor- midd., 10 uur de heer Nauta; ram. C uur, ds. Schouten. Maandagvoorm., 10 uur., ds. Wientjes. Geref. Kerk, Hooflslraat: Zondagmorgen, 10 uur, en nam. 6 uur ds. Wientjes. Maan dagvoorm. 10 uur, ds. Sclhouten. - -J

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 1