SLEGTENHORST's FOTOWERKEN SPRUTOL S£o. 20263. LEIDSCH DAGBLAD, Zaterdag 3 April Vierde §lad. Anno 1926. m Buitenl. Weekoverzicht. Mijn indrukken uit Amerika. Fa. BONGENAAR Ni sawa S&ija <&6B (Specialiteit in vergrootingenj BINNENLAND. In afwachting der besprekingen over den Volkenbondsraad en de ontwapening Weinig hoopvolle toekomstmuziek Succes voor Perst Gevaar van Italië Het Engelsche kolenconllict Een regeering Averescu. Op het algemeene terrein der wereldpoli tiek valt weinig bijzonders voor. Men is in afwachting van een tweetal dingen: de bij eenkomst om le pralen over do samenstel ling van den Volkenbondsraad en de z.g Voorbereidende bijeenkomst voor de ontwa pening. Doch met veel optimisme wacht men ten aanzien van geen van beide. Reeds thans is er alle aanleiding voor de vrees, dat men in het onderonsje over Je Volken- bondsraad-samenstelling, waaraan Duitsch- land zal deelnemen, alsof het reeds goed en .wel lid van den Bond was de uitnoodi- ging is reeds door de Duitsche regeering aanvaard zelfs! het evenmin eens zal worden als gedurende den pas gehouden ticndaagschen veldslag. En wat baten dan alle mooie verklaringen van voortzetten of liever instandhouden van het werk van Locarno enz? Immers niets. De strijd van to be or not to be is voor den Volkenbond ,nog pas begonnen en zelfs zonder al te veel hoop op een: to be.... De eischers hebben eenmaal half en half wat bereikt; getracht zal worden van dat halve iets heels te maken met alle sinistere gevolgen daarvan, naar we vreczen. Voor de ontwapening is de kans op succes, helaas, al evenmin groot. Er gaapt nog altijd dezelfde wijde kloof tusschen Frankrijk en Italië eenerzijds en Engeland en Amerika anderzijds. En dat geldt zelfs nog maar alleen de vraag wat behandeld worden zal, laat staan de ontwapening zelfl Leger cn vloot, of een van beide en dan speciaal het leger, nadat te Washington omtrent de Vloot bindende bepalingen zijn gemaakt, dat is het, waarom alles op 't oogenblik draait Mocht evenwel omtrent deze prala- bcle affaire overeenstemming worden ver- ikregen, tegen verwachting in wat dan echter riog? Mussolini heeft Ier gelegenheid van den 7dcn verjaardag van het fascisme het niet onder stoelen of banken gestoken, dat hij aan beperking van leger en vloot niet denkt Integendeel, zelfs wordt prijs gesteld op een zoover mogelijk weerbaar maken 'van het land. Weigert één land als Italië, dan is het lol der ontwapening bezegeld Men ziet. hoe dus in beiderlei opzicht de toekomst niet erg rooskleurig lokt. Ilopcn wc. dal de uilgesproken meening te somber i en te zwartgallig moge blijken, 't Zou ons uitermate verheugen, doch vooreerst nrcenen we %t anders dan somher le mogen zijn. Jammer genoeg wijst alles in die richting. Overigens moeten we ons weer bezig houden met Linnenlandsche aangelegenhe den van diverse landen. In de eerste plaats •is het den nieuwen Franschen minister van financiën Péret gelukt, om do financieele j ontwerpen door de Kamer heen te krijgen, .iets, wat al zijn voorgangers mislukte, 't Is VOOr r"--» C - Tron-.-l F3RIT. Maar die gclukwcnsck mag niet overdre ven worden, want ware Péret in de plaats van een zijner voorgangers geweest, dan zou ook hij gesneuveld zijn, daaraan is wei nig twijfel mogelijk. De nood van de Fran- scho franc was langzamerhand van dus danige^ omvang geworden, dab algemeen werd ingezien, dat er wat gebeuren moest cn ten einde raad heeft men toen Pérel's ^voorstellen, die in wezen heel weinig ver schillen met die van diverse voorgangers, maar aanvaard. Ziedaar in hoofdzaak de gang van zaken. De meerderheid voor de -regeering Briand wijst ook daarop. Deze is slechts weinig toegenomen, doch de onthou ding der socialisten redde de situatie. Feite lijk kan men zeggen, dat het kartel opnieuw tiit elkaar is gevallen. Reden lot juichen is Cr dan ook. goed beschouwd, niet. Zelfs is de vraag, «of Péret's financieele voorstellen wel voldoende zullen zijn. Ook dat is nog een vraag, al zal ongetwijfeld eenige ver ademing intreden. Veel zal daarbij nok af- Iiangcn van Amerika, n.l. of dat land vaart wil gezet zien achler.de regeling der schul den dan wel nog met uitstel genoegen ïieemt. Over l algemeen wordt de stemming Sn Amerika jegens Europa cr eerder slechter dan beter cp. dank zij liet sombere vooruit zicht in de twee belangrijke kwesties, waar mede wij een aanvang maakten. Door een en ander loopt zelfs de ratificatie der schuld regeling met Italië gelroffen. groot gevaar. Juist ook daar hel Italië betreft, waar het 'iascisme. komt hot ooit in de knel en daar- jover is zoo moeilijk te oordeclen. waar de censuur daar uiterst streng is, ongetwijfeld i3J) ecn buitenl. oorlog afleiding zal zoeken. riEen volk wordt niet voor niels opgezweept lot nationalistische zelfverheerlijking in een •mate als daar geschiedt. Daar moeten vroeg bf laat ongelukken van komen. Een nieuw somber beeld, waar we direct ^ttog een ander aan kunnen toevoegen: groot ^fcevaar voor ccn filanen-strijd in Engeland. Met 1 Mei moet toch liet conflict in de mijn industrie zijn opgelost tusschen werkgevers en werknemers, anders komt het daar tot de grootste staking of uitsluiting, waarvan Engeland tot dusverre getuige is geweest. Dat de regeering opnieuw door subsidie den strijd zal verschuiven, is uitgesloten. Baldwin heeft leergeld gegeven. Het batige saldo op de begrooling is er zelfs mee prijs gegeven I Wil de groote botsing vermeden worden, dan zal dit in hoofdzaak lot een kleine concessie is de regeering nog bereid moeten zijn door een regeling tusschen beide beLrokken partijen. Een maand tijd is er nog voor, maar veel is dal niet Het laat zich aanzien, dat de werkgevers niet geheel los willen laten van hun eisch tot werktijd-verlenging en daaraan denken de arbeiders niet, die zoowel op dit punt als len aanzien van loonsverlaging het rapport der kolencommissic achter zich weten, al is' nationalisatie der mijnen afge wezen. Eindigen willen wij voor heden met nog te wijzen op de kabinetswisseling in Roe menië. Bratianu heeB plaats gemaakt voor Av - AVERESCU. In hoeverre daarvan groote wijzigingen in de politiek mogen worden verwacht? Ook in den afstand van ex-kroonprins Carol? RECLAME. "Blauw. -50 cl: v Hood.... AO ct. Groen..35 d. t, Geel30 d) N.V Douur foetora TiBA-WAHfiocCH rJ-J jomz - i'Tuean _J 1031 door Cr. NEIL VAN AKEN. VI. Voor de meeste naties ran do oude we reld hcett de populaire naam „Uncle Sam" dien men gebruikt om „de Vercenigde Stalen" aan te duiden een diepere beleo- kenis gekregen dan ooit te voren. Toen de woorden voor het eerst werden gebruikt, had men niet het minste vermoeden, dat zij ooit iels anders zouden beteekencn dan een onbelangrijke grap. In den oorlog van 1812 kwamen le Troy (in den tegenwoordigen Staat New-York) eenige kisten met proviand aan. die be stemd waren voor liet Amerikaansche leger. Deze kislen waren gemerkt met de twee hoofdletters U. S. (United States). Er woonde te- Ttcv een populaire regeeringsbeambte. de lieer Samuel Wilson, die. door zijn mede burgers gewoonlijk ..Uncle Sam" genoemd werd. Een grappenmaker beweerde, dat U. S. de alkorling was van den bijnaam van den alom bekenden Uncle Sam" Wilson. Sindsdien is Amerika ..Uncle Sam" ge bleven Doch de naam heelt een geheel andere beteckenis gekregen, sinds ..Uncle Sam", eenige jaren geleden, de ..rich uncle" of suikeroom werd van de verarmde nalies der wereld in plaats van met hem te la- j chen. als. den gemoedelijkcn. jovialen, uit zijn kracht gegroeiden oom met zijn hoogen hoed. sikkebaardje en pandjesjas, wordt hij nu voorgesteld als de welvarende, gestrenge oude lieer, met een geldbuidel in do eene hand en een schuldbekentenis, voorzien van de handleekcningen van een dozijn Euro- peeschc nalies in de andere, alsoi hij zeggen wilde: „Jongens, jullie moeien goed oppas sen. anders ga ik terugvorderen wat mij toe komt. cn je krijgt geen rooden duit meer uit mijn vette portemonnaie". Er is dan ook een aanmerkelijke verandering gekomen in de houding van de wereld tegenover den rijken suikeroom, vergeleken' met de jaren vóór den oorlog. Toen gaven do volkeren der we reld er niet om wat ..Uncle Sam" dacht over hun politiek, bug financieel beleid, hun wetgeving, hun kunst of literatuur, en „Uncle Sam" gaf cr niets om wat men van hem dacht zoolang men hem maar zijn eigen weg liet gaan. Toen had Amerika een paar millioen dollar schuld aan de wereld. Doch dat is nu veranderd. Thans heeft sui keroompje een schuldbekentenis op zak van ongeveer li milliard dollar, en hebben Uncle Sam's neefjes, de Morgans, de Rocke fellers. de Mellons, de Milchels en andere bankieren privé schuldbekentenissen in hun koffers voer een waarde van ongeveer 9 milliard dollars, die zij voorgeschoten heb ben aan divers? naties der oude wereld, waaronder ook Holland. Er is nog veel meer geld in dat putje, mits jnllie in Europa aan Uncle Sam en zijn rijke familie kunt laten zien, dat je het geld niet over den balk zult gooien, dat je ja liuis mooi in orde hebt ge bracht. dat je geen revoluties duldt in je klein landje en dat je de neefjes en nichtjes van Uncle Sam netjes en vriendelijk zult behandelen als ze met bun zak vol dollars julüo een bezoek komen brengen. .Men ziet die veranderde stemming tegen over Amerika als men de wereldpers van vandaag vergelijkt met die van een dozijn jaren terug. De Amerikaansche dagbladen stellen nicl alleen veel meer belang in de gebeurtenissen van de oude wereld, doch de Europeesche pers schenkt tienmaal meer aandacht aan het nieuws uit Amerika dan vroeger Neem Holland maar als voorbeeld Vóór den oorlog had geen enkel IloJtandsch blad, voor zoover ik mij herinner, een ge regelde correspondentie uit Amerika. Thans zijn er ongeveer een half dozijn, die groote sommen geld uilgeven om direct nieuws te krijgen uit het land van den dollar. Het zelfde ziet men in de Amerikaansche pers. De grooie bladen van New-York. Chicago, Doston, Philadelphia, Delroit, San Fran cisco, Los Angeles, enz. hadden vroeger be trekkelijk weinig nieuwsberichten uit Euro pa; thans besteden zij millioencn dollars voor lange kabels;" brieven en rapporten uit alle deelen der wereld. En wat ze niet van hun eigen correspondenten in het buiten land ontvangen, wordt bun met gulle band aangeboden door de persagenten van alle naties dor wereld, die in New-Yorl; oi Washington hun respectievelijke regeeringen of handelskringen vertegenwoordigen. In een bericht over het buitenland mag geen komma verkeerd staan, er mag geen nulletje vergeten zijn. of de persagent van het land, waar het bericht op slaat, zit er met zijn ncu3 bovenop en zorgt ervoor, dat het ver beterd wordt Ieder, zelfs het kleinste Euro peesche landje, lieeft zijn persspeurhonden in New-York of Washington rondloopen, om valsche nieuwtjes den kop in te drukken en den „waren" toestand van zijn vaderland in een gunstig daglicht te stellen. Landen zooals Finland. Letland. Esthland, Rumenië. de Scandinavische landen, België, Zwitser land, allen hebben hun otficieele bureaux met duur betaalde publiciteits-experls, die er steeds voor zorgen, dat hun land een goed figuur slaat in de opinie van Uncle Sam. Amerika is tenslotte een land van groote kinderen. Ze zijn zoo gemakkelijk te be ïnvloeden voor of legen een andere natie. Toen een jaar of Iwee geleden Japan ge-> grieid prolesleerde tegen de uilsluitingspoli- iiek van Amerika, en de Japanschc ambas sadeur te Washinglon sprak van „de nood lottige gevolgen" die zulk ccn politiek kon hebben, werd Amerika op zijn beurt kwaad en sprak van de ondankbaarheid van Japan tegenover een bondgenoot cn ouden vriend. Uncle Sam was slecht gestemd.over die „impertinentie" van een vreemde mogend heid. Er was maar één ondoordacht woord of één onbezonnen daad van een Japanner tegenover een Amerikaan noodig geweest om een oorlog le doen ontslaan. Do Japan- sche ambassadeur werd teruggeroepen, en het eerste woord door zijn opvolger gespro ken na zijn landing le San Francisco was: „Ik houd van Amerika cn ik bewonder vooral zijn prachtige vrouwen". Dat was genoeg. Uncle Sam drukte hem aan zijn hart en het volk vergaf den „faux pas" van zijn voorganger. Enkele weken daarop werd Japan geteisterd door do hevige aardbeving, die millioenen dollars seliade berokkende en duizenden levens verwoestte. In minder dan vier weken bracht Amerika twee hon derd millioen dollars bijeen en schonk ze aan het geteisterde Japan. De natie, die geld spendeert om een gunstige gezindheid van Amerika tegenover haar op le wekken, doet een goede belegging, niet alleen in geval van nood. maar ook wat den handel aan gaat. Propaganda kan geschieden in den vorm van persberichten, visites van kop stukken in de diplomatieke, financieele of handelswereld, het dccoreercn van bekende Amerikaansche persoonlijkheden (België en Frankrijk verslaan die kunst), deelname aan Amerikaansche tentoonstellingen, etc. Finland weet, dat Amerika een liefhebber is van sport cn stuurt Nunr.i, Ritola en 'iJiunberg om Uncle Sam te laten zien wal liet kleine land prestceren kan op den langen duur. Ze winnen de harten der kin derlijke Amerikanen cn onmiddellijk ont slaat een geweldige vraag naar Finsche ar tikelen, Finsche literaluur en drama's: iedereen spreekt over Finland en iedereen is vol lof over iiet kranige noordland. Die drie alliletcn zijn tonnen gouds waard voor liet tand hunner geboorte, meer dan een dozijn handelsaltaché's. En Holland? Arm, kortzichtig Holland! Holland is het eenige land van beleekenis dat geen officieelen pcrsagenl heeft in Ame rika, geen officieel iniormatiekanioor, nie mand die met gezag kan optreden voor de belangen van Holland, met uitzondering van den gezant te Washington, die alleen de diplomatieke belangen vertegenwoordigt. Er zijn zooveel AmerikancD, die zich verdien stelijk hebben gemaakt tegenover Holland, doch ik weet maar van één geval gedurende den laalsten tijd, dat Holland zulke verdien sten officieel heeft erkend. Holland had een prachtige gelegenheid om dit jaar aan Ame rika haar belangstelling te toonen voor de slad, die door Hollanders werd gesticht op het eiland Manhattan, bijvoorbeeld door een grootscho tentoonstelling van Ncder- landsche producten, of door hol slichten van een Oranjehuis, doch in plaats hiervan RECLAME. 323< geeft het.... een vlaggestok! Er bestond enkele jaren geleden le Washington een handelsinformatie-bureau met ccn handels- attaché. Het werd afgeschaft uit zooge naamde bezuinigingsoverwegingen. Bijna drie jaar geleden hadden wij een geïllustrerd maandschrift ..Holland and her Colonies", dat in alle deelen des lands gretig gelezen werd. De regeering onttrok haar finaneiee- len steun cn het stierf aan bloedarmoede. Er bestond een informatie-bureau van Oost- Indië. liet word opgedoekt. Vóór den oorlog hadden de Nedcrlandschc Spoorwegen een kantoor in het drukke gedeelte der stad New-York. Het bestaat niet meer. Het eenige lichaam dat nog bestaat is de Ncderland- sche Kamer van Koophandel, die thans al do functies heeft overgenomen van de ver dwenen kantoren en bureaux, met één se cretaris cn één stenographist! En de Ka mer sluit haar deuren op 1 Januari a.s. als er geen financieele hulp komt uit Holland. Of die onverschilligheid van Holland ten opzichte van don rijken Uncle Sam nadec- lig voor ons werkt? Als antwoord kan hierop dienen één voorbeeld uit vele. Men luistere: Holland en België zijn beide geteisterd ge worden door den watersnood. De verwoes ting in Holland was tienmaal grooter dan in België. Het Amerikaansche Roode Kruis heeft aan heide .landen een kleine som geld gestuurd. Doch enkele weken coleden, kort na den watersnood, mochten wij een bericht lezen in de Amerikaansche pers. dat de Belgische regeering de vele offerlen van Amerikanen, die bereid waren millioenen te schenken om het leed te verzachten, met innige dankbaarheid moest weigeren. Ik heb nergens gelezen, dat zelfs een enkele kope ren cent aan Holland is aangeboden door mcdeliidcr.de Amerikanen Holland werd vergelen. Dat zegt boekdeelenl RECLAME. ZOMER 221S verdwijnen spoedig dooreen pot Bij Alle Crogisten Onttrekken van bosechen aan de inkomstenbelasting. Een wetsontwerp is ingediend lot wijzi ging van de wet op de inkomstenbelasting 1914. De minister van financiën herinnert in de toelichting aan de intrekking van het ontwerp, dat beoogde een nieuwe regeling te treffen len aanzien van de toepassing van de wet op de inkomstenbelasting op bosschen. Bij de behandeling van dat ont werp in de Staten-Generaal is gebleken ccn vrij algemeene instemming met de ge dachte, dat de aanwas van opgaand hout, indien daaraan belasting moest worden ge heven, toch niet door de inkomstenbelasting diende te worden getroffen. De minister sluit zich aan bij wat in de Staten-Generaal is betoogd ten aanzien van het belang van het behoud van onze bosschen. Hel onder havige ontwerp is dienende, de laatste aan do inkomstenbelasting te onttrekken. Iiak- bosschen vallen builen dit ontwerp. De vrij stelling omval ook niet de winsten.'die met het boomkweekersbedrijt behaald worden. Sicunverlsening burgerwachten. De minister van binncnlandsche zaken en landbouw heelt bepaald, dat in 192G door het rijk aan de burgerwachten sleun zal worden verleend op de volgende wijze. Verstrekking van patronen voor schiet oefeningen: 40 lot 20 patronen per met ge weer of karabijn bewapend lid, afhandelijk van de sterkle der burgerwachl; 25 pabo nen per revolver; 373 patronen per milrail- lcür. Oefeningsgelder: Hel bedrag wordl per kwartaal berekend naar liet getal leden, dat gemiddeld aan de-oefeningen heeft deelge nomen, en wel SO cent per lid. als 3 of 4 oefeningen zijn gehouden. 1120 per lid, als 5 tot en met 9 oefeningen zijn gehouden en f 1.60 per lid als 10 of meer oefeningen zijn gehouden, met dien verstande, dat nim mer meer kan worden ontvangen dan f0.40, vermenigvuldigd mei het getal gewapende leden op den laalslen dag van het kwar taal. Ivringschielwedslrijden: 10.20 subsid:c per gewapend lid. Verzekeringsraad. Ter vervulling van de in dtn Baad van Toezicht, bedoeld in art 11 der Wet op de Rijksverzekeringsbank, door het uittre der. van F .C. van Ingen Schenan, te 's-Gravenliage en J. Dekker, te Utrecht, ontstane vacatures als ar&eider-ltd en plaats vervangend arbeider-lid, zijn met ingang van 16 Maart 192G door de arbeiders-leden van den Verzekeringsraad cn hunne plaatsver vangers als zodanig aangewezen respectie velijk A. A. A. A. Sleyser en B. de Boer, beiden te 's-Gravenhage. Arbeidswet winkelbedienden. De Alg. Ned. Bond van Handels- en Kan toorbedienden heelt zich tot den Minis ter van Arbeid gewend, naar aanleiding van diens Memorie van Antwoord, waarin de minister le kennen geelt de Arbeidswet voor winkel» ran toepassing te willen ver klaren, doch de mogelijkheid open laat deze afkondiging te moeten koppelen aan ccn Rijkswet op de winkelsluiting. De „Algemeene", de invoering der wet toejuichende, verzocht den minister met nadruk, deze invoering niet te koppelen aan de afkondiging eener overigens hoogst wen- schelijke wet op de winkelsluiting. Met verwijzing naar de Conventie vat Washinglon wordt gevraagd in een af te kondigen werktijdenbesluit le bepalen, dat een man oi een vrouw in winkels niet lan ger zal mogen werken dan 8 uur pep dag cn 48 uur per week. Internationale conferentie van spoorweg ambtenaren. In de te Amsterdam gehouden vergadering is, blijkens bericht in het Volk, de volgende resolutie met algemeene stemmen aangeno men: De conferentie, samengesteld uit verte genwoordigers van vakvereenigingen die spoorwegambtenaren organiseeren, bijeen geroepen door de Iniern. Transportarbeiders- federalie en bijgewoond door gedelegeer den van 13 landen, verlegenwoordigend 1,212,302 leden, van wie' 153.362 ambtena ren, is, na kennisneming van het rapport nopens de organisatie der ambtenaren en van andere groepen van spoorwegpersoneel in de verschillende landen, alsmede van hef rapport over socialisatie en medezeggen schap in de bedrijfsleiding, gehoord ook de discussies daarop volgend, van meening, dat de nauwst mogelijke nationale en inter nationale samenwerking tusschen allen, die le werk gesleld zijn bij de spoorwegen nood zakelijk is, en dat in landen, waar aparte organisaties van ambtenaren bestaan, sa menwerking met de algemeene organisaties noodig is voor de behartiging hunner eigen belangen, zoowel als van de belangen van bet geheele spoorwegpersoneel cn die van do geheele arbeidersklasse. De conferenties nnodigl alle organisaties, die nog builen de L T. F. staan, hartelijk uit haar juiste plaats in de internationale be weging in te nemen en daardoor mede te werken aan de vestiging van den vrede ei? aan den vooruitgang in heel de wereld, als mede om de socialiratie van de transport middelen onder toezicht cn gezamenlijk be heer van de arbeiders en de vertegenwoor digers der gemeenschap in elk land te ver haasten. F. N. 2. In do bestuursvergadering van den F. N Z. is besloten aan do algemeene vergade ring voor te stellen, het Dagelijksch Bestuur uit le breiden van drie tot vijf leden en ook adviseerende leden, mits plaatsvervan gend lid zijnde, benoembaar to verklaren tot lid van het Dagelijksch Bestuur. Bij de verdeeling van werkzaamheden (verkiezing van een voorzitter, vice-voorzit- ter en derde lid van het Dagelijksch Be stuur) is besloten aan te nemen, dat de voorgestelde uitbreiding van het Dagelijksch Desluur reeds van kracht was, zoodat, be halve voorzitter en vice-voorzilter, niet één, doch drie leden werden benoemd. Daarna werden gekozen tot voorzitter dr. F. E, Poslhuma, tol vice-voo'rziller J. J. C. Ament en tol leden van hel Dagelijksch Bestuur de hecren U. Kooistra, R. C. Jonkman en IJ, IC. Koster. De secretaris werd opnieuw als penningmeester aangewezen. Aan het ICon. Ned. Landbouwcomilê zal worden geantwoord, dat hel bestuur van den F. N. Z. bereid is aan de totstandkoming eener nationale landbouwlenloonstelling in 1928 mede le werken. Bij de bespreking van hel programma van het Zevende Inlernationaal Zuivelcongres to Parijs in Mei a.s. zal de F. K. Z. zich doen vertegenwoordigen door de hecren dr. F. E. Poslhuma, .T. J. C. Ament, M. Anemal en J. A. Geluk. Beslolen wordt op de te Pa rijs le houden tentoonstelling uit te komen met een algemecnen sland en daarin aan aangesloten fabrieken en zuivolverkoopver- eenigingen gelegenheid te g-vcn producten in te zender. In verband met verzoeken in zake bij dragen voor propaganda in het buitenland (Commercial Holland. Nederland in den Vreemde, Paviljoen Jaarbeurs Milaan etc., werd besloten in de eerstvolgende verga dering principieel uit te maken, welk stand punt de F. N. Z. ten aanzien hiervan in bet algemeen moet innemen, opdat zoo noodip voor hel voeren dezer propaganda een post op de eerstvolgende begrooling kan worden uilgelrokken. In verband mei een brief van den Min, van Bincenl. Zaken en Landbouw werd be slolen, dal de F. N. Z. zich op de alge meene vergadering van hel Internationaal Landbouw-Insliluut le Rome in April a.s. zal doen vertegenwoordigen door dr. F. E, rosthuma. In zake radlo-markiberichlgeving werd beslolen den direclcur-generaal P. en T. te verzoeken om vergunning lol het uitzenden van radio-marktberichten. In zake de beslcmming van hel Slorm- schadcfonds werd medegedeeld, dat het onderzoek naar de gevallen welke voor sleunverlecning in aanmerking zouden ko men, achterhaald is door der. watersnood en dat van de zijde der betrokkenen toen is voorgesteld om de ontvangen gelden, voor zoover de gever3 daarmede accoord gaan, voor leniging van den watersnood te bestemmen. In verband hiermede is aan alle gevers in dien geest bericht gezonden met het resultaat, dat f 1283.69 is lerugj gevraagd en f4812 tot leniging van den watersnood zal worden aangewend. De algemeene vergadering is vastgesteld, op 15 Juni, te Utrecht,

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 13