AMSTEL-BIER 1 RADIO-PROGRAMMA. en het bests Bier, is één gedachte Ctefcr. LAFEBEE, Firma C. ROOT Tel. 1617. UIT DE RIJNSTREEK. DOET UW SCHOENEN GOED UIT DE OMSTREKEN. VOOR ZONDAG 28 MAART. t Hilversum (1050 M.) 8.30—9.30: K.R. 0. Morgenwijding. Spreker: Dr. J. Kor?, hocgleeraar aan de Universiteit to Nijmegen. Onderwerp: Ala de tarwekorrel niet sterft. (Joës. 1224). Mej. B. Kors zingt: 1. O, ftuam suavis, Aug. Kors; 2. Liebster Herr Jcsu, Bach; 3. Gij badt op eenon berg alleen, Cath. v. Ren nes (sopraansolo's). Do heer Alb. Jensen, tenor, zingt: 1. Ave ^Maria, Cesar Franck; 2. Levenslied, Hendr. v. Oort. Aan de piano mej. Anny Kors. 10.30: Uitzending van den dienst uit do Rcmonslrantsche Kerk te Gouda. Voorganger ds. P. D. Tjalsma, Rem. Predikant te Gouda. —2.30: Symphonio-namiddagconcert in de Gem. concertzaal te Haarlem. Do Haaxlem- 8che Orkestver. o. 1. v. Nico Gerliarz. 4.45: Kerkdienst vanuit de DiependaaLscho Kerk te Hilversum. Voorganger ds. J. A. Hoekzema, Ned.-Herv. Predikant te Hilver sum. Psalm 65 vs. 2 en 3. Lezing van de twaalf artikelen des Geloof.?, waarna de gemeente zingt vers 7 van den Avondzang. Gelezen wordt Joh. 19 vs. 1630. Gebed. Tekst: Joh. 19 vb. 30: „Het is volbracht". Tusschenzangen: Psalm 103 vs. 2 en 3, Gezang 127 vs. 1 en 5. Dankgebed. Slotzang: Psalm 138 vs. 4. De Apostolische zegen. 2 Cor. 13 vs. 13. 8.00: Persberichten en Sportuitslagen. 8.10: Gewijde muziek. Soliste: Mevr. Annie v. Beek—RLstjouw, sopraan: Louis de Vries, Voordrachtskunste naar, die declameert uit de werken van J. v. d. Vondel, Bilderdqk en Beets. Het H.D.O.-Orkest o. I. v. Fr. Lupgens. Daventry, (1600 M.) 3.20: Mattheus Passion, Bach. 4.205.50: Kam er-mu ziek door het Philharmonisch pianokwartet (viool, viola, cello, piano), S. Thomas, tenor. 8.20: Klokkengelui. 8.35: Studio kerkdienst. 9.20: Zang door het kerk koor v. d. Christuskerk, Oxford. 9.20: •Weerber., nieuws. 9.35: Kerkkoor. 9.5511.05: Concert door 't orkest uit Hotel Victoria. G. Jones, bariton. Farijs „Radio-Paris" (1750 M.) 12.50: Concert Lucien Paris (piano, viool, cello). 2.05: Niouwsber. 8.35: Sportuitslagen, lezing: La chute des Visccres. 8.50—LI: Jazzmuziek Mario Cazes. Königswusterhausen (1300 M.) 10.50 —12.10: Concert door het strijkorkest van de Berlijnsche Politie. 7.50: „Der Acker- mann aus Böhmen", v. Joh. v. Saaz. 8.35: Werken van Mozart door orkest. R. Hambrigk, sopraan. Daarna niouwsber. 9.5011.20: Dansmuziek. Brussel (262 M.) 8.35: Concert. Mello B. Morga, zang. 9.05: Causerie: Les 'évènements de Ia semaine. 9.20: Con cert. 10.20: Niouwsber. Minister (410 M.) 8.20—9.20: Morgen- orkestconcert. 19.20: Les in eenheids- kortschrift. 10.00: Weekoverzicht-. 10.3511.45: Kamermuziek. 2.50: Kin- dervertellingcn. 3.20: „De Tooverfluit", opera v. Mczart. 6.00: Lezing: Paraguay. 6.20: Schaakles. 6.50 en 7.20: Lezing. 7.o0: Gewijde muziek. Orkest, orgel, alt, sopraan, tenor, bas, koor en dubbelkwertet. VOOR MAANDAG 29 MAART. Hilversum, 1050 M. -2 u. en 7.30: Po- litieber. 5—C u.Kinderuurtje door mevr. Ant. v. Dijk. 77.30: Radiopraatje door den heer R. Swierstra. Onderwerp: De laagfrequcntieversterking, lampkoppe- ling-negatieve voorspanning etc. 7.45 en 1 Ou.: Persber. 8.10: Aansluiting van dc Industrieele Club te Amsterdam. Rede van di*. F. E. Posthuma, oud-Minister v. Land bouw, over 't onderwerp: Verstandige Staatsbemoeienis. Uit te spreken voor heb departement Amsterdam v. d. Ned. Mij. voor Nijverheid en Handel. 9.15: Ka mermuziek en zang. Mevr. Betsy van BreemcnSchrik, viool, mevr. Fie Tabak- spinder, piano. Henk v. Wezel, cello, mevr. Franciska Fischer, sopraan. Daventry, 1600 M. 11.20—1.20: Con cert door het radiokwartet en solisten (so praan, bariton, piano). 1.202.20: Tijd sein. orgelconcert. 4.20: Tijdsein, lezing: Jottings from a Beehive. 4.35: Orkest- concert. 7.20: Tijdsein Big Ben, weer ber, nieuws. 7.45: Pianosonates van Beethoven. 8.20: Concert door het Knel- lcr Hall orkest. 8.40: Liederen van Sir Charles, S. Eaton, cello, S. Liddie, piano. 9.25: Kneller Hall orkest Xylophone- duefc. 9.40: Gesyncopeerde dansmuziek. 10.05: Concert door de Kjieller Hall Rhytmio combination. 10.15: Uitzending van den bokswedstrijd om het vlieggewicht kampioenschap van Europa. 10.50: Dis cussie over: What is the right job for my boy I 11 05—11.20: Concert door de Knel ler Hall Rhytmio combination. 11.20 12.20: Dansmuziek van Hotel Cecil. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 12.50: Concert Lucien Paris (piano, viool, cello). 2.03. Nieuwsber. 5.05Orkesfcconcert. 8.5010.20: Concert: L. Dragon, fluit. Fragmenten van Lakmé, Delibc9. Königswüsfevhausen, 1300 M. 6.50: „Martha", era in 4 actcn van Flotow. Daarna nieuws. Brussel, 262 M. 8.20: Concert, Hr. Noel, xylophone. 9.20: Nieuws. 9.30: Dansmuziek. 10.20: Nieuws. Munster, 410 M. 12.35—1.50: Orkest concert. Jessel, Siedc, Translateur. 3.50 —5.20: Werken van Schumann door orkest. 5.50G.20: Werken van J. H Vosz. 6.40: Sportlezing. 7 u.Lezing: Menschen- kenntni9. 7.20: Lezing: Fvauenkleidung der Gegenwart. 7.50: Goethe, Zyklus. 8.40: Concert door don fluitvirtuoos A. Lichtenstein. RECLAME. Alplien. Woensdag 31 Maart a s. her denkt de heer A. van Leeuwen den dag, dat hij voor 40 jaar in dienst kwam bij de firma N. Samsom, uitgeverszaak, alhier Al dien tijd is hij hoofdzakelijk bij de expedilie werkzaam geweest en menige drukwerkor der groot of klein is hem door de handen gegaan. 't Zal hem dien dag wellicht niet aan belangstelling ontbreken. Gistermiddag had het zoontje van v. E alhier het ongeluk, dat zijn bagagedrager tusschen de spaken van het voorwiel van zijn fiets geraakte. Hij maakte zoo'n gevaar lijke buiteling, dat hij bloedende verwon, dingen opliep en genoodzaakt was zich onder doktersbehandeling le stellen. Gemeenteraad. (V er volg). Op voorstel van B. en YV. wordt zonder hoofdelijke stemming besloten tot aankoop van 2 Ï1000 obligatiën van ds 5 pet. lea ning van Oost-Indië anno 1923 C en obli gatiën tot een nominale waarde van £1000 de 6 pet-. Staatsleening voor Nederland anno 1919, ten behoeve van het „Waarborgfonds in zake woningbouw". Voorstel van B. en W. tot overname door de gemeente van de Nutsstichting tot verbetering van de Volkshuisvesting eeoer door die Stichting aan den polder Kerk en Zannen te betalen jaarlgkscne recogmtie voor net inlaten van buitenwater ter door spoeling van riolen in het complex straten, gelegen aan de Emmalaan. Het verzoek is hierop gegrond, dat boven- vermeld stratencomplex bij ra.dsbaut van 26 Juni 192-1 is aangekocht voor de ge meente. 1 lil Waar nu dus het geheele stratencomplex eigendom der gemeente is, is de gemeente ook verplicht tot betaling van de boven bedoelde kosten. De recognitie bedraagt £150 per jaar en kan door het bestuur van den polder 1 hooger of f 1 lager worden gesteld voor eiken gulden dien de prjjS der steen kolen hooger of lager is dan £60 per 1000 K.G. franco in de loods. Op grond van deze bepaling bedroeg in 1924 de recognitie £110. De heer Van Dijk bad het beter ge vonden, dat de Nutsstichlir.g van deze zaak bij de overname van den grond melding had gemaakt; de gemeente is er nu mee in- geloopen. 'Bovendien vindt spr. de recognitie vrij hoog, wat ook verschillende andere roadselden te kennen geven. Daar echter aan de zaak niets meer is te doen, wordt het voorstel z. h. st. aangenomen. Voorstel van B. en W. tot het beschikbaar stellen van een crediet van £1169 ten be hoeve van het brandwezen. Het is gebleken, dat het gewenscht is, bij vriezend weer, do bewaarplaatsen dor motorspuiten te Aarlanderveen en aan den Groenoweg, to verwarmen, omdat tengevolge van do zeer sterke afkoeling van den motor, deze dan slechts mot zeer veel moeite en tijdverlies, op gang is te brongen. Verwarming van de bewaarplaatsen voren bedoeld door middel van het kleinste type van een voor dergelijke doeleinden speciaal vervaardigd gnsverwavmingstoestel, wordt voldoende geacht. De kosten bedragen 1100 per stuk; der halve voor 2 stuks f200. Verder is noodig aanschaffing van 10 waterproof jekkers en 4 paar gummi-laar zen voor het personeel van de automobiel- brandspuiten. De kosten hiervan worden geraamd op rond f 250. Voor reserveslangen bij de automobiel- brandspuiten is nog noodig 100 Meter slang ad £2.50 per Meter, wordt alzoo f250. Vervolgens moeten nog word d aangelegd eeu drietal alarm-apparaten en wel voor waarschuwing aan het politiebureau, het woonhuis van den heer ir. Waardenburg en (lat van den Inspecteur van Politie; het eejsto met verklikker bij de woning van den concierge Van Beek. Do kosten hiervan worden geraamd op f190. De heer Den Hertog vindt, dat, nu de wegen meer toezicht vragen, do betrokken ambtenaar niet te veel met nevenwerk be last moet worden, 't Komt spr. voor, dat zijn functie ah opperbrandmeester te veel vergt, want de wegen laten hier en daar nog wel wat te wensehen over. Spr. wijst op da boombeplanting langs den Heerenweg; deze moet z.i. beslist beter onderhouden worden, terwijl de weg in de Ridderbuurt zoo vol met kuilen en gaten zit, dat er door vreemden al rare tuimelingen zjjn ge maakt. Vorig jaar heeft spr. aangeboden zeil de gaten te dichten, als de gemeente werklieden het bazaltslng er voor gaven. De voorzitter wist niet, dat de toestand daar zoo slecht was en geeft de verze kering, dat spoedig hieraan een einde zal worden gemaakt. Do heer Den Ouden is van meening, dat het brandmeesterschap van dez.n ambté naar niet zijn geheelcn persoon eischt en wat betreft de klacht van den heer Den Hertog over de slechte wegen, antwoordt spr., dat nergens in den geheelen om trek do wegen zoo keurig in orde zijn. De heer v. 't Riet stelt voor om de spuit- huisjes vorstvrvj te maken in plaats van verwarmingstoestellen aan de schaffen. Het toezicht op deze apparaten zal wellicht prac- tiscb bezwaren opleveren. Hierop antwoordt weth. v. Leeuwen, dat vorstvrjje afsluiting niet voldoende is, in tense koude bemoeilijkt het aanslaan van den motor reeds en bovendien wordt het bezwaar van den heer v. 't Riet opgeheven omdat de verwarmingstoestellen van een zoodanige constructie zijn, dat een regelmatig toezicht niet noodig is. Zonder hoofdelijke stemming wordt nu hot voorstel aangenomen. Het voorstel van B. en W. tot het be schikbaar stellen van een crediet van £900 voor het maken van stellingen in het nieuwe archiefgebouw, wordt z. h. st. aangenomen. Voorstel van B. en YV. om de twee auto mobielspuiten te verzekeren tegen wette lijke aansprakelijkheid jegens derden voor den tjjd van één jaar. De premie bedraagt voor beide auto's f 110 per jaar. De heer Den Hertog vindt de premie verschrikkelijk hoog. De spuiten toch worden bijna nooit gelukkig gebruikt. Dergelijke premies zijn berekend naar groote steden, waar de spuiten geregeld uittrekken, maar om voor zoo'n enkel6 maal zulk eeu kooge premie te betalen, vindt spr. wel wat erg. en als er dan eens brand is, zou ik maar liever zeggen: „zachtjes aan, jongens", en niet het uiterste vergen, want een menschen- leven is tenslotte toch meer waard. De voorzitter vindt de premie ook wel hoog, maar de risico is van ons af. De heer Den heer Den Hertog vindt die risico voor onze gemeente zoo miniem en stelt voor het dit jaar maar eens zonder verzekering ts doen. welk voorstel onder steuning vindt bij den heer Den Hertog. Het voorstel-De» Hertog wordt ten slotte met 133 stemmen verworpen; véór de heeren Meijer, Bergshoef en Den Hertog. De rekeningen over 1924 van de water en lichtbedrijven en van het Grondbedrijf n orden voorloopig vastgesteld. Voorstel van B. en W. om medewerking te verleenen voor het bestraten met tegels van de speelplaats bij de Christelijke School te Aarlanderveen. Da kosten bedragen £700. Aangenomen. Voorstel van B. en YV. tot verbetering en vergrooting van de speelplaats bjj de O. L. School Schoolstraat. Do tegenwoordige oppervlakte der speel plaats pl.m. 240 vk. M., zij wordt dan door bedoelde uitbreiding pl.m. 440 vk. M. Het speelterrein wordt vergroot met een oppervlakte, welke tot nog toe als tuin gebezigd werd en om aan da speelplaats een meer gewenschten vorm te g6ven, worden een paar schuurtjes verplaatst. Om de speelplaats, wat haar verharding aanbelangt, in den meest gewenschten toe stand to brengen, dient zij te worden be straat met tegels. Do verbetering is alleen din afdoende voor het geheel, wanneer do bocmen van het thans bestaande speelterrein worden verwijderd. Wanneer dit niet gebeurt, zal men altijd last van oneffenheden en kuilen houden, omdat de boomwortels de tegels opwerken. De kosten van de inrichting van een speel terrein begroot de gemeente-architect op f I960. Do waarde van de boomen rekent bij op £200, die van uitkomende steen op f100. Do kosten zijn dan netto £1600. Wanneer de btstaar.de speelplaats enkel verstraat wordt en de boomen blijven staan, zal de uitbreiding, waarbij de bevloering van het nieuwe gedeelte met tegels is gedacht, komen op £1500. B. en YV. adviseeren tot algeheele verbetering en stellen voor daar toe een crediet van £1900 toe te staan. Do beer Bergshoef is tegen het voorstel wat betreft het uitroeien van boomen; het schoolgebouw is toch al niet fraai en de aanblik zou door wegruiming der boomen er niet gunstiger op worden. Het opwerken der steenen vindt bij hem geen overwegend bezwaar en stelt daarom voor de boomen niet te rooien. Met 124 stemmen wordt dit aangenomen; tegen do heeren De Wolf, v. Leeuwen, Noo- men en Y lasman. Versch-llendo wjjriging .i in" de gemeente- begroeting 1925 worden door den secretaris voorgelezen, waarna deze werden goedge keurd. Tot lid van de 1ste commissie lot wering van schoolverzu.m werd benoemd de heer H. Nijhoff. Tot leden der schattingscommissie op de inkomstenbelasting werden herkozen de hee ren J. F. C. Rankt*, C. Faimévis, L. Gesman en'A. van Dam. Voorstel van B. en W. tot tijdelijke aanstelling van een leeraar in het vak lichamelijke oefening aan de hoogste klas sen aan de openbare schooi aan den Oud- hoornschen weg. Z. b. st. wordt hiertoe besloten en be noemd de beer J. Wassenaar te Noordwijk. Tot onderwijzer aan de openbare school aan den Oiidhoornschtn weg wordt benoemd de heer A. W. v. Willigen, te YVormer, terwijl tot gemeentewerkman fstraatmaker) wordt benoemd B. Bekkers, te Putten. Bij de rondvraag vestigt de heer De Woll do aandacht op den treurigen toestand bij de noodwoningen aan de .Aarkade. Do toegang daartoe wordt zoo goed als geheel in beslaggenomen door woonwagens van het daarnaast gelegen woonwagenkamp. Spr. zon gaarne een afscheiding geplaatst zko. De voorzitter antwoordt hierop, dat dit reeds in bespreking is en ïq een volgende vergadering zal een desbetreffend voorstel worden ingediend. De heer Den Hertog vraagt of er geen verbetering kan komen in den toegang te water naar de Ridderbuurt. De vaart bij de Heul wordt door de resp. bewoners zoo met alle mogelijke rommel volgeworpen, dat er geen schu.t van behoorlijke grootto meer kan varen. Spr. verzoekt uitdieping van de vaart. Do voorzitter verzekert dit den heer Den Hertog. De heer Velfman is het, die op den slechten toestand wijst van de Kerkstraat en verder op den toestand bjj de Noorder Nassaustraat. Hierop antwoordt de voorzitter, dat, met betrekking tot de Kerkstraat reeds bespre kingen zjjn -gevoerd, doch door den be trokkene werden te zware eischen gesteld, zocdat- B. en W. niet do vrijmoedigheid had den dienaangaande met een voorstel te komen. Wat betreft de situatie bij de Nooider Nassaustraat, gec-ft de voorzitter toe, dat de toestand steeds meer miserabel wordt, doch 't zijn toestanden, die in den loop der jaren zjjn ontstaan. Men is echter bezig aan een plan tot riolecring en spoedig zullen voorstellen, hierop betrekking heb bend, te wachten zjjti. Niemand meer het woord verlangend, sluit de voorzitter de vergadering. Boskoop. Op 15, 16. 17 en 18 Juni zal alhier een nationale pioenenlentoonstelling gehouden worden. Hazerswonde. Donderdagavond verga derde in de zaal-Angenent de Christ. Oronjevereeniging. Door de ijverige be moeiingen van de beide Jongelingsvereeui- gingen te dezer plaatse, was het aantal leden geklommen tot 110. Nadat het reglement was vastgesteld, had de bestuursverkiezing plaats, met het gevolg, dat het voorloopig bestuur, d.1. de heeren B. Offringa, B. van Elswijk, D. de Bruyn IJzn., Jac. van Beek Szn. en C. Patijn, thans definitief werd gekozen. Do rede van den heer Offringa over „Juliana van Stolberg" viel zeer in den smaak en werd met belangstelling aange hoord. De heer Jb. van Beek sloot do vergade ring met gebed. Het bouwen van een woonhuis voor rekening van den heer A. J. A. Pannebak ker is bij ondershandsche aanbesteding op gedragen aan den heer B. J. Timmermans, het timmerwerk; aan den heer O -J. Vree burg het metselwerk en aan den heer A. v. d. YVerf, het schilderwerk. Onze voormalige dorpsgenoot, de heer D. Hortensius, laatstelijk als onder wijzer werkzaam aan do Chr. school te Lisse, is dezer dagen per stoomschip „Patria" naar Kaboemen in Ned. O.-Indië vertrokken, teneinde aldaar bij het chris telijk onderwijs te worden werkzaam ge steld. In de gehouden vergadering van dc Ant.-Rev. Kiesverecniging „Nederland en Oranje" heeft dc heer W. Lettink een on derwerp behandeld, n.l. „Koloniale Poli tiek." In die zelfde vergadering werd tot be stuurslid gekozen de heer L. Noordam. Do vergadering werd door den voorzitter, den heer D. do Bniijn IJzn., op gebruike lijke wijze geopend en gesloten. Leiderdorp. Donderdagavond gaf de Chr. zangvereeniging „Excelsior" een bui tengewone uitvoering in het Geref. kerkge bouw. Verschillende zangslukjes werden op verdienstelijke wijze voorgedragen. Deze uitvoering, die meer als propaganda voor de Vereeniging was bedoeld, werd eveneens benut lot het houden van een collecte voor de slachtoffers van den jongslen stormramp. Dezo collecte bracht f24 op. De opkomst was tamelijk. Aan de Vrije Universiteit te Amster dam slaagde gisteren onze dorpsgenoot de heer J. B van der Zijst voor het candidaats- examen theologie. Woobrngge. Door het bestuur der atd. van den Boud van Kaasproducenten alhier is een kaasdag georganiseerd en nu defini tief de kaasmaakdag vastgesteld op Woens dagmorgen 2 Juni a.s. en dat de op dien dag gemaakte kazen op 11 of 18 Augustus gekeurd zullen worden en daarna ter be zichtiging gesteld. Iedere kaas, die inge leverd wordt, verkrijgt een nummer, waar van bij het bestuur bekend is de maker of de maakster. Men kan zich tot Mei nog aanmelden bij het bestuur, waarvan secretaris is de heer O. C. van Hemessen alhier. Ook de afdecling L.T.B. te Hoogmade zal aan den Kaasdag deelnemen. Burg. Stand. Geboren: Adiiana Maria Jozephina, 1). v. B. C. Dis seldorp en E. M. Schulte. Cornelis, Z. van A. H. van Dorp en N. Ket. Overleden: Jacobus Peters Kuipers 7 m. Jan van Beijeren echtgen. van C. YV. Strookman 47 j. Frans Kroon jm. 42 j. George Hillebvand wedr. van M. van Veen 90 j. Petronella Wilhelmina de Vette, 4 weken. RECLAME. 9775 Haarlemmermeer. Vrijdagmiddag reed nabij de Cruquiusbrug alhier een met pak ken slroo beladen vrachtauto in de Ring vaart. De auto kwam op z'n kop in het water terecht, terwijl de inzittenden A. Z uit Haarlem en H. v. d. S. uit Overveen. zich in de dichte voorkast bevonden. Met veel moeite is het hun gelukt een ruit te ver brijzelen, zich naar boven te werken en be houden aan wal te komen. Van de auto, die omgeslagen is. was niet veel meer te zien dan een gedeelte van de lading. Donderdagmiddag had de bestuurder van een motorrijwiel op den hoek van den Kruisweg en den Aalsmeerderweg het on geluk in botsing te komen met een passee- rende auto Ernstig verwond en hevig bloe dende werd de man opgenomen en bij D< V. binnengedragen. Geneeskundige hulp werd onmiddellijk ingeroepen. Hilleaom. De bouwcommissie der Geref. Kerk heeft bij haar eersten rondgang om vrijwillige bijdragen voor den bouw van de nieuwe kerk ongeveer f 23.500 toegezegd ge kregen. Alle biljetten werden nog niet ont vangen. Er bestaan plannen om een bewaar school voor kinderen uit Proteslanlsche ge zinnen op te richten. De voorloopige com missie voor dit doel bestaat uit de heeren I. C. Baas, M. Bokhoven, J. C. Bol, J. D< Jansen, J. G. de Koning. \V. Ivijne, J. Schans* man, J. O. Overmeer, C. dc Vries en G. de Yrics. Katwijk. De kiezerslijst geeft de vol gende cijfers aan voor 1920 Tweede Kamer 6156, Prov. Staten 6098, Gemeenter. 6032. Vorig jaar waren deze cijfers resp. 6037, 5981, 5905. Katwijk-aan-Zee. Mr. II. Veldhorst, recht, ambtenaar alhier is bestemd voor uit-, zending naar Ned.-Indiü. Aan den afslag waren gisteren 8 booten en wel: Jb. v. d. Plas met f40 besomming aan garnalen; H. v. d. Plas met f38: G. van. Duivenbode f23; P. van Duijn f 15; D. Hoek f 14 visch; II. Messlem aker f 18 visch, L. v. d. Plas f 15 visch en K. v. d. Plas f 14 visch. Tevens waren weer eenige mandjes garna len van Texel gearriveerd, die graag koo-. pers vonden. Door B. en W. is ter vervanging van mej. A. J. Bloot tot kulpbewaarschoolhou- deres benoemd mej. E. Ncyenboer alhier. Alle verandering is geen verbetering, want met ingang van 1 April a.s. wordt het publiek telefoonstation te Katwijk aan den Rijn verplaatst van het Hulpposlkantoor al daar naar het perceel Voorstraat 67, in den winkel van C. A. van der Gugten. Aan het gemeentelijk arbeidsbureau waren als werkzoekend ingeschreven: 9 ar* beiders, 12 visschers, 8 kuipers, 1 grond-» werker, 1 opperman, 1 varensgezel, 1 stoker en 1 straalmaker, tezamen 34 personen. Naar wij vernomen zijn er plannen om het gemeentebestuur te verzoeken de winkels a,s. Donderdag (de dag voor Goe* den Vrijdag) tot des avonds 11 uur voor het publiek geopend te laten. De afdeeüng „Katwijk en Omstr. van de Ned. Vereeniging tot Bescherming van Dieren" hield haar jaarvergadering in heti hotel „Do Zwaan". Wegens het bedankea van den voorzitter, den heer W. J^tabus, en verhindering van den vice-preRlente, mevr. Slotemaker, presideerde de secretaris, do heer D. C. O. Boekhoven, de vergadering. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat er in 't afgeloopen jaar vijf bestuurs vergaderingen werden gehouden en twee ledenvergaderingen en verder nog twee film avonden. Er werd tien gulden beschikbaar gesteld door de plaatselijke geiteniokveree- niging voor de beste stalgeit. Over de af ritten aan net strand werd aan het hoofd-» bestuur een subsidie gevraagd. De begrooting! 1926 werd goedgekeurd, terwijl voor 't nazien der bescheiden werden benoemd de heeren Hageman en Brake, die zich die benoem.ng lieten welgevallen. Mevr. Fis- scher en de heer Huisken hadden de reke ningen en bescheiden van den penningmees- teresso over het afgeloopen jaar nagezien en accord bevonden. Bij monde van den heer Huisken werd hierover verslag uitge bracht. Uit het jaarverslag van de penning- meeste resse bleek, dat er een klein batig saldo was. Bij de bestuursverkiezing bleek, dat mevr. Slotemaker, wegens het niet ver trekken uit deze gemeente, haar ontsiag- aaDvrage weer introk, hetgeen de vergade ring met blijdschap aanvaardde. In de vacature van den heer W. J. Kobus werd gekozen de heer dr. Eikelenboom, die deze, benoeming aanvaardde en dcor het bestuur als voorzitter werd benoemd. Bg de rondvraag werden nog verschillende punten over jeugdwerk e.a. naar voren ge bracht. Binnenkort hoopt het bestuur weeü een vergadering te beleggen ter bespreking agenda algemeen© vergadering, waaraan verbonden zal worden een filmvertooning, ook voor niet-ledeu. Van de trawlvisscherij kwamen Vrij* dag te IJmuiden aan de markt de loggers: KW 22, met f304 70, met f312; 93, met f 247129, met f 277 en 153, met f 305 be< somming. Voor een tamelijk goed gevulde zaal van het „Paviljoen" van het Groot Bad hotel hield gisteravond ds. v. cl. Valk van Rotterdam, een rede over „Lenin en heb Bolsjewisme." Do heer Van Atten van Rotterdam als vertegenwoordiger van den „Bond voor Chr. Winterlezingen", leidde den spr. met een kort woord bij de vergadering in. De rede werd met groote aandacht ge* volgd. In „Casa Cara" kwam gisteravond dö Chr.-Hisfc. Kiesverecniging bijeen. De voor* zitter opent met het lezen van 2 Petr.7 3 13 tot het einde, waarna hij voorgaat? in gebed. Daarna leest de secr. de notulen der vorige vergadering, welke onveranderd werden goedgekeurd,, alsook het jaarver* slag. De penningmeester geeft als eindcijfer* ontv. f 538.95, uitg. f 419.25, batig saldo f 117.70. De aftredende bestuursleden werden her kozen. Als afgevaardigden voor den Ka- mevkieskring Leiden, werden gekozen de' heeren Dijkdrenfc, B. v. RijD en Jer. Var* kevisser. Voor de algem. verg. in Utrecht te liou* den op 8' April a.s. werden aangewezen' dc heeren Joh. Zwaan ,E. Remmelswaal eö B v. Rijn. Daarna werd de kabinetscrisis bcspTokeii waarna de vergadering ïnet gebed geslotcri werd. Noordwijk. Bij het alhier gevestigd* correspondentschap voor arbeidsbemiddeling zijn deze week als werkzoekenden inge schreven 44 personen, n 24 visschers. 8 losse arbeiders. 8 landarbeiders. 1 huis* knecht, 1 kamermeisje (hotel) en 2 kan* toorfcedienden. De melkprijs is hier verlaagd met 1 cent en gebracht op 14 ct. per liter. Door B en W. dezer gemeente werd tot boekhoudpr-kassier van het. electriciteits* bedrijf benoemd de heer A. Dekker, com* mies ter gemeente-secretarie alhier. Door B. en W dezer gemeente werd na gehouden aanbesteding het maken van drie diepboringën voor de waterleiding in het Langeveld alhier opgedragen aan de firma Hoogendoorn te Giessendam.

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 6