"Clüfcrfv Foto-Atelier De Greeuw M AGENDA. 3Cauéerven/rSofefem SPORT. 7 voor 6 BUITENLAND. TELEGRAMMEN. LAATSTE BERICHTEN. Vrijdag. J.cidsche Schouwburg: Nieuwe Ned. Too- ïieel. „Blanke Ballast". 8 uur. Leeszaal Rcuvcns (Breeslraat 27): Leden vergadering Halfvijf nam. Stadszaal: (foyer): Ned. Mij. voor Nijver heid en Handel, dep. Leiden en Mij. tot Nut v. h. Algem. dep. Leiden. Lezing van den heer Ph. C. Visser over de laatste Karako- rum-expeditie. 8 uur. Sladszaal (kleine zaal): Vierde Abonne- nciisconcort. Kwart over 8. Ver. tot Verzorging v.' kleine Kinderen: Alg. ledenvergadering ten huize van mevr. Pijuacker Hordijk, ïtijnsburgerweg 5. Half- \icr nam. Wijkgebomv „Pliébé" (O. Vest 01): Spr. de lieer de Jong. 8 uur. Zaterdag. Sladszaal (foyer): Feestavond afd. Leiden v. d. Ned. Ver. tot Afschaft, v. Alcoholh. Dranken. 8 uur. „Zpmcrzqrg"Uitvoering „Kunst n. Gave" 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apoilickeu wordt van Maandag 15 Maait lot en met Zondag 21 Maart waargenomen door da apotheek van den heer W. Pelle, Kort-Rapenburg 12, telefoon 594. Lie apotheek van de „Hulp der Mensch- heid" Hooigracht 48, is altijd geopend, doch van n.m 8 uur tot v.m 8 uur alleen voor spoed-receplen. Alleen voor leden van dal fonds. RECLAME. ZAan.„de ^teeAtAaattZö.iCcidiert;. Sé£.1936 2411 SCHIETEN. Nationale wedstrijden „Generaal Snijders". De uitslagen der wedstrijden van Woens dag luiden KorpsMarga: 1. 6e Regt. Veld Alt. Leiden 271; 2. Schietvereen. „Lisse" 260; 3. 15e Reg. Iuf. Delft 258 punten. Korps Buks: 1. Schictvcreeniging „Lisse"2. Burgenvacht Rijnsburg 394 p. Personeel Mar ga: 1. Jongenbur ger Ned. en Oranje .Alphen 60; 2. Steen bergen, Gen. Snijderg, Leiden 5933; 3. v. Vliet Burgenv. Leiden 5835; 4. Bos, W. Teil, Bodegraven 58—33; 5. Meijer D.O.B. Voorschoten 5820; 6. Worst, Gen. Snij ders, Leiden 5736; 7. Geijp, 15e R. I. Delft 57—34; 8. Kcercwecr, Gen." Snijders Leiden 5733; 9. De Lange Burgenv. Lei den 5729; 10. Van Waveren W. Teil, Bo degraven 5721; 11. v. d. Linden, Ned. en Oranje, Alphen 66—35; 12. v. Bucl Gen. 'Snijders Leiden 5634; 13. Göbel, W. Teil, Bodegraven 5631; 14. v. Ingen, \y. Teil Bodegraven 5632. Personeel Buks: l. Göbel, Willem Teil, Bodegraven 99—97; 2. Breedijk, idem idem 93—100; 3. v. d. Burg, Lisse, Lisse Ö7_93 j 4. v. d. Drift, Burgenv. Leiden 97— 85; 5. Me ijs, Burgenv. Alphen 97; C. Wen- tink Sr., Frederik Hendrik, Delft 96—98; 7. Werkhoven, D.O.B. Voorschoten 0G— f)7, 8, Kok, Burgenv. Leiden 9595; 9. Schipper, Lisse, Lisse 95; 10. v. d. Linden, Ned. en Oranje Alphen 95; 11. v. d. Buig, Lisse, Lisse 94—94; 12. Wesselin, idem idem 93—88; 13. Zaal, W. Toll, Bodegraven 03: 14- L. de Wit, VV. Teil, Leiden 93. V r ij e Baan Marga: 1. Barlhen W. Teil Leiden 72 4 maal 36, 15 maal 35; 2. Worst Gen. Snijdcvs 72 3 maal 36 13 maal 35; 3. Meijs Burgerw. Alphen 72 :l maal 36 2 maal 35; 4. De Wit W. Teil Leiden 72 5 maal 35; 5. de Uertogh Gen. Snijders Lei den 72 5 maal 35; 6. Eclcelaert idem idem 72 1 maal 35; 7. Kok Burgerw. Leiden 5 maal 35; 8. Schoor!, Lisse Lisse 71 2 maal 85; 9. Steenbergen Gen. Snijders Leiden 71 2 maal 35; 10. De Vries Burgenv. Bodegra ven 71 3 maal 34; 11. De Gunst Burgenv. Leiden 71 1 maal 33; 12. v. Buel Gen. Snij ders Leiden 71 1 maal 32; 13. Dr. Timmer mans üegslgcest 70 2 maal 35; 14 Luppes Gen. Snijders Leiden 70 2 maal 35; 15 v. d Dricfl Burgerw. Leiden 70 2 maal 34; 16 van Vliet idem idem 70 1 maal 34. Dagmedaille Worst Gen. Snijders Leiden. Rozenprijs: Barlhen W. Teil Leiden 110 rozen V r ij e Baan Buks: 1. Werkhoven D O. B. Voorschoten 200 100 en 5 'maal 90; 2 Meijs Burgerw. Alphen 200 4 maal 90; 3 Dcrogee D .0. B. Voorscholen 198 3 maal 00; 4. v. d. Drift Burgerw. Leiden 198 2 maal 06; 5. v. d. Burg Lisse Lisse 197 3 m. 98; 6. Barlhen Willem Teil Leiden 196, 1 maal 98; 7. Breedijk W. Teil Bodegraven 196 2 maal 07; 8. Dr, Timmermans D. O. B. Voorschoten 196 3 maal 96; 0. WenÜnk Sr. Frederik Hendrik Delft 196 2 maal 96; 10. De Gunst Burgerw. Leiden 196; 11. Schoorl Lisse Lisse 19597; 12. v. d. Lin- d n Burgerw. Alphen 19.197; 13. Schip per Lisse Lisse 191—95; 14. Pelt Lisse Lisse .193—92; 15. Do Wit Willem Teil Lei den 192—95. Dagmedaüle v. d. DrïTt Burgerwacht Lei den; Rozenprijs Dorogec D. O. B. Voorscho len 137 rozent - - RECLAME. lvacti ZATERDAG-RECLAME: Wie zes handdoeken koopt, ontvangt er zeven. Dus: 2443 DE ALGEMEENE TOESTAND. Na Genève Besluiten van den Raad. Behalve wat nagepraat over liet echec van Genève weinig mder nieuws. Het debat in het Engelsche Lagerhuis is op Dinsdaa bq>aald. Do regeering staat als één man achter Chamberlain, daarom zal niemand een motie van wantrouwen tegen den Minister van bui- teijlandscke zaken indienen. Gok staat het thaü3 vast, dat Woensdagavond aan Cham berlain heb eer e burgerschap van de City zal worden aangeboden. Do regeering staat op. hot standpunt, dat Chamberlain ter voorbereiding van de jongste zitting van den Volkenhond alles heelt ge daan wat in zijn vermogen was om de toe treding van Duitsciiland mogelijk te maken en dat deze poging slechts is mislukt ten gevolge van onverwacht© invloeden, die buiten hem om gingen. Dat de oppositie het daarmee allevsbehalve eer.s is, behoeft zeker geen betoog. Wanneer Chamberlain niet mee had gedaan aan het gekonkel, zich altijd daartegen had verzet De Duifcsche wensch tot instelling van een studiecommissie, die het vraagstuk der raads- uitbreiding en alle daarmee samenhangende vraagstukken zal onderzoeken, is door graaf Isjji, den raadsvoorzitter, uit naam der Japansche regeering in een voorstel be lichaamd, dat aangenomen werd. Do Raad besloot, dat tot de2© commissie-, die haar werkzaamheden onmiddellijk zal beginnen, behalve de eigenlijke raadsleden, nog de volgende landen uitgeiioodigd zullen worden om vertegenwoordigers te beno©- men: Duitscbland, Polen, Zwitserland, Argentinië en China. Voorts heeft do Raad den Canadees Ste phens gekozen tot president der commissie voor het Saargebied. De Fransche troepen zullen worden teruggenomen. Do voorbereidende bijeenkomst voor oen ontwapeningsconferentie is op 17 Mei vast gesteld to Genève. Met Rusland z.d Zwitser land in nieuwe besprekingen treden. Daar de Ver. Staten besloten hebben om zich aan to sluiten bij liet statuut van het internationaal gerechtshof in Den Haag met réserves, die door alle staten-, dio lid van hrt hoi' zijn, aanvaard moeten worden, zal de Raad van den Volkenbond, om een alge- meen© overeenstemming over dit onderwerp ta bevorderen, aan de Ver. Staten voorstellen om een conferentie van alle stalen, die lid zijn, tegen 1 September te Genève bijeen to roepen in de tegenwoordigheid der Ameri- kaanscho gedelegeerden. En tenslotte heeft de Raad nog beslotto de commissie van voorbereiding der inter nationale ekonomische conferentie bijeen te roepen. De commissio zal uit elf leden bestaan onder wie drie Duitse hers, Trende lenburg, Lammers en Eggert. De Vereen. Staten zullen uitgenoodigd worden nieuwe afgevaardigden te benoemen, aangezien de iieeren Owen Young en Barnes voor de uitnoodiging om een benoemindg te aanvaar den, bedankt hebben. BELGIE. De finantiën. Peul Iel zeide in de Kamer nog, dat de re geering haar pogingen voortzet in de rich ting, die zij ingeslagen hoeft. Hij is overtuigd dat zij daarbij de goedkeuring van het ge heele land wegdraagt. Het is den minister onmogelijk verdere bijzonderheden mede te deelon over het plan van aclie der regee ring. De wetsvoorstellen betreffende de sa- neering zijn door de Kamer aangenomen, niet onder pressie van het buitenland, doch omdat zij in het belang waren van het land. Wat dc speculanten betreft, zij mogen verzekerd zijn dal de regeering de wapens in handen heeft om hen te treffen. Zij zul len hun loon ontvangen. Minister Janssen zeide: Voor wij de on derhandelingen met de buifenlandsche ban ken hervallen, zullen wij de stabiliseering van den frank regelen en de vlottende schuld consolideeren. Ik kan niet anders. Doch ik twijfel niet, of de banken zullen mij steunen. Ik moet echlor een builenland- scho leening hebben met een langeren ter mijn dan 3 jaar. De regeering is het daar over eens; de consolideering dor vlottende schuld kan slechls een werk van langoren adem zijn. Betreffende het percentage dor slabilisalie zijn er indiscreties begaan, die een paniek veroorzaakt hebben. De minis ter zal al het mogelijke doen om den finan- cioelon toesland Ie zuiveren en verlrouwt dat hij slagen zal. DUITSCHLAND. Eet referendum moet ge* houüe:i orden Moties tegen minister Külz ver worpen. Te Berlijn hebben in het geheel 1.581.082 kiezers de referendum! ij sten voor een ont eigening inzake de vroegere vorstelijke be zittingen geteekend. Dit zijn 53.4 pCfc. van het kiezerscorps. Het beoogde resultaat is in alle geval bereikt aangezien in de steden Berlijn, Hamburg, Leipzig, Chemnitz, Dresden, Hannover, Keulen, Frankfort. Dusseldorf, Breslau, Stuttgart, Neurenberg, Munchen, Mannheim, Stettin, Dortmund, Burnswijk, 4 Halle, Cassel en Koningsbergen samen reeds meer dan d millioen stemmen werden uitgebracht. Men schat dat in het geheel ruina 10 millioen kiezers de lijsten hebben geteekend. De eigenlijke volksstemming zal nu ver moedelijk einde Maart plaats hebben.; Gisteren kwamen de twee moties van wantrouwen door de communisten en onaf hankelijk van deze, door de Duitsch-natio- nalen tegen minister Külz ingediend in den Rijksdag aan de orde. De eerste motio werd met zitten en opstaan verworpen met al leen de stemmen der voorstellers vóór. De Duitsch-nationale motie is met 252 steromen tegen 97 en 41 onthoudingen verworpen; deze uitslag werd met groot gejuich door dc regeeringspartijen ontvangen. Vóór de motio stemden slechts de Duitsch-natio- nalcD, de rolkschen en d© communist Katz. FRANKRIJK. De regeeringsverklaring Malvy bewnsteloos Een motie van vertrouwen Hinderlaag in Syrië. Gisteren heeft Briand in de Kamer de regeeringsverklaring voorgelezen. Deze verklaring zegt, dat de legeering, evenals de vorige regeeringen tot plicht heeft om te zorgen voor een volledig en onvervalscht evenwicht der begrooting. Indien zij reke nen kan oii de doorloopende actieve en vastberaden medewerking van beide Ka mers en van het land, dan zal zij zelf ook zonder vrees het hoofd kunnen bieden aan de moeilijkheden van het financieel her stel, waaraan do regeering al haar krach ten wijdt. Dc regeeriDg verzocht nu reeds het parlement vóór het recès over te gaan tot de goedkeuring der maatregelen, zon der welke het onmogelijk wordt om den terugkeer tot het normale régime en de be- grootingsvoorschriften over te gaan. De re geering heeft haast om te beginnen met het werk der nationale saneering, waarvan alle richtsnoeren harcr politiek moeten uit gaan. De regeeringsverklaring zegt, dat de je- geenng om heb volkomen evenwicht van do beerooting te verzekeren, bereid is om de reeds goedgekeurde maatregelen m hun geheel over te nemen. De regeering zal, met den wil om een daadwerkelijke overeenkomst tot stand te brengen, de onderhandelingen over de intergeallieerdc schulden voortzetten. De verklaring bevestigt ook, dat de po litiek van internationale overeenkomsten, aan welke het parlement zijn goedkeuring reeds gehecht heeft, die der regeering zal blijven. De verklaring betuigt het leedwe zen der regeering, dat het helaas niet mo gelijk geweest is te Genève de toetreding van Duitschland tot den Volkenbond tot stand te brengen, doch deze verdaging die aan géén der onderteekenaars van Locarno te wijten is, heeft hen in geen enkel op zicht verdeeld, zooals zij bevestigd hebben in een openbare verklaring, waarin zij op plechtige wijze van hun wil kond doen om het verdrag te handhaven cn den geest er van tot ontwikkeling te brengen. De economische en financieele geschillen,* waarmee de naties worstelen, de verschil len van belangen en idealen die aan deD dag komen en voor welke een oplossing gevonden moet worden, wil men tot den definitieven vrede komen, leggen meer dan ooit èn aan de regeering èn aan het parle ment waakzaamheid op, eensgezindheid en kracht in de doelstelling, continuitcit in de actie. De regeeringsverklaring verzoekt het par lement zoo spoedig mogelijk tot het dis trictskiesrecht terug te keeren. Zij betoogt dat een land, dat werkt, rust en stabiele toestanden behoeft en dat een beroep op het parlement voor een nauwe samenwerking in dien geest van ver zoening, die onmisbaar zijn voor de vrij waring van het nationaal belang. De regeeringsverklaring betuigt nog liet vaste voornemen der regeering om al do verbintenissen der vorige regeering na te leven op militair-, school-, administratief- cn sociaal gebied. De voorlezing der verklaring werd in de Kamer herhaaldelijk onderbroken door blijken van goedkeuring, van links of van rechts. De bijval was vrijwel algemeen, toen Briand zeide, dat het land rust en stabiliteit behoeft. Het slot werd toege juicht door een gedeelte der linkerzijde en hot centrum. Dc royalist Ybarnegaray interpelleerde over de benoeming van Malvy, waarbij hij benauwde oogenblikken uit den oorlog, in verband met de ontevredenheid aan het front en de afzetting van Nivelle als op perbevelhebber in herinnering riep. Een en ander wekte links een ongelooflijk tumult, dat Ybarnegaray het spreken vrijwel be lette. Nochtans hield hij voet bij stuk. Hij noemde dc benoeming een uitdaging, wat do meerderheid aldoor wilder maakte. Briand verdedigde Malvy met klem. Hij zeide, dat Malvy op bewonderenswaardige wijze zijn plicht gedaan heeft tijdens den oorlog. Hij is slachtoffer geworden van een erkende vergissing. (Felle protesten der rechterzijde). In dc vergaderingen, waarin hij verzocht werd om deel uit te maken van de regeering, stemd© hij toe, .-op voorwaar de, dat de regeering geen financieel pro gram zou aanvaarden, dat in strijd was met het program der socialistische radica len en dat het Kabinet dc goedkeuring verwerven zou van de linkergroepen in de Kamer. Daarop verdedigde Malvy zich zelf in verzoenenden geest, doch er ontstond veel lawaai. Toon hij heb spreekgestoelte zou verlaten, viel Malvy plotseling in zwijm en werd weggedragen. Links ging heftig tegen rechts te keer. Malvy zal eenige dagen rust moeten nemen. Briand stelde de kwestie van vertrouwen in verband met een motie van Cazals, welke zegt: De Kamer, vastbesloten om een poli tiek te steunen van VTede, internationale overeenstemming, fiscale rechtvaardigheid en financieele gezondmaking, spreekt haar vertrouwen in de regeering uit, in ver wachting dat zij zal zorgen voor de spoe dige aanvaarding eener evenwichtige be grooting, der militaire hervormingen cé uer verzekeringswetten. De Kamer heeft deze motie aangenons?ji met 361 tegen 164 stemmen. Een afdeeling van 50 Fransche en Sene- galcesche scherpschutters is in een hinder laag gevallen bij de hoogte van Matoba in Syrië.' 12 man zijn gedood, w.o. 2 offi cieren. ENGELAND. Staking opgeheven. De stakers bij Hoe zijn gistermiddag ten laatste voor de dreigementen van hun eigen vakvercenigingsbesturen gezwicht en heb ben besloten, Maandag het werk te hervat ten. Do patroons hebben deze verzekering op het woord der leiders aanvaaid en de plakkaten, waarbij de uitsluiting aangekon digd werd, nog 's avonds van de fabrieks- poorten laten wegnemen. Een van de vijf erkende bonden in het eleclrisclie machine bedrijf heeft zich bereid verklaard, de vijf mannen, die door hun vakvereeniging uit- gestooten waren, en die daardoor de eigen lijke aanleiding tot de staking waren ge worden, (de anderen wilden nadien niet meer met hen samenwerken) in hun bond op te nemen, zoodat er dan geen liict-aan- gc-slotcnen bij Hoe zullen werken. HONGARITE. Schtilze overleden Zadra- Yecs naar Afrika. De ingenieur Arthur Schulze die in ver band met de vervalscbing der franosbiljet- len te Berlijn in hechtenis was genomen is gistermorgen in het krankzinnigengesticht Ilerzberge overleden. Korten tijd na zijn arrestatie hadden zich verschijnselen van krankzinnigheid vertoond weshalve hij naar Ilerzberge was overgebracht. Veldbisschop Zadravecs heeft besloten zijn kerkelijke waardigheid neer te leggen en als missionaris naar Afrika te gaan. BUITENLA NDSCH GEMENGD. Werkloozeurelletjes. Te Wloclawek in Polen hebben gisteren werkloozendemonstraties plaats gehad, die een bloedig verloop namen. De politie was niet bij machte de demonstranten uiteen te jagen. De landraad riep daarop soldaten te hulp, die met scherp op de- betoogers scho len. Er werden 50 werkloozen ernstig ge wond, drie er van zijn reeds bezweken. Een groot aantal personen werd licht gewond. Een schipbreuk. liet Italiaansche stoomschip Fogernes is gisteren na een aanvaring ter hoogte van Cornwallis gezonken. Men vreest, dat 21 leden van de bemanning zijn omgekomen. Een Engelscb schip heeft 10 schipbreuke lingen opgepikt. Hevige aardbeving in Anatolië. Een ernstige aardbeving wordt gemeld uit Denizli (Anatoniè), waar zeven inboor lingen werden gedood, velen gewond, ter wijl 200 huizen werden verwoest. RECLAME. voorheen DE RAAD 2455 3 MODERNE FOXO'a 1.50. Onze Zak- spiegel-Reclame is eerstdaags geëindigd. Bezichtigt de Etalage. HOOIGRACHT 86 TEL. 1074 De samenstelling van den Volkenbondsraad. GENEVE, 19 Maart. (Belg. Tel. Ag.)'. In de door den Volkenbondsraad aangenomen resolutie wordt bepaald dat een commissie zal worden ingesteld ter bestudeering der vraagstukken betreffende de samenstelling 'van den raad, het aantal en de wijze van verkiezing zijner leden, en bevat voorts de bepaling dat de commissie bijzondere aan dacht zal wijden aan de door onverschillig welke leden van den Volkenbond tot dus verre geuite wenschen, terwijl zij gemach tigd zal zijn de regeeringen, leden van den volkenbond, die zulks wenschen, uit te noo- digen bij de commissie uiteenzettingen in te dienon. waarin zij hun standpunt of inzich ten verdedigen of ontwikkelen. De commis sie zal rekening houden metr de verschil lende reeds van te voren dooi' den raad en de assemblee besproken voorstellen. De commissie zal 10 Mei bijeenkomen en een rapport voor den raad gereedmaken dat zoo spoedig mogelijk aan de bondsleden ter ken nisneming zal worden medegedeeld. De 8-nien-dag. LONDEN, 19 Maart, (Reuter). Van ochtend liajfdrio is op het ministerie van arbeid door Engeland, Frankrijk, Italië, Duitschland en België een overeenkomst be treffende den achturendag geteekend. De bepalingen, die deze bevat, zullen eerst ïatei worden bekend gemaakt. De minister van arbeid, die de conferentie gepresideerd heeft, verklaarde, dat deze er zeer veel toe heelt bijgedragen om de overweging der geheele kwestie der werkuren van een in ternationaal standpunt beschouwd, te be vorderen. Averescu premier. BOEKAREST, 19 Mrt. (V.D.) De Koning heeft Averescu opdracht gegeven lot vor ming van een nieuw kabinet. In verband hiermee worden ernstige onlusten gevreesd. Dc politie patrouilleert door de straten. Spaansche advocaten gearresteerd. MADRID, 19 Maart (Reuter). Een nota der regeering zegt, dat do onlangs ontbonden raad van orde der advocaten te Barcelona thans een document had gepubli. ceerd, waarin tot rebellie en ongehoorzaam heid aan den door de regeering benoemden nieuwen raad werd aangezet. Nadat de civiele gouverneur van Barcelona aan de ondertee- kenaren van het stuk had verzocht hun handteekening io te trekken, doch daaraan niet werd voldaan, werden zij op srjo last onmiddellijk achter slot en grendel gezet t Ccolidge's vader overleden. NEW-YORK, 19 Maart. (Heuler).- De va der van president Coolidge is overleden. Uii China. LONDEN, 19 Maart (N. T. A. Draadloos), Naar uit Hongkong wordt gemeld nemen ck onlusten te Pakoe een hoe langer hos cru stiger karakter aan. Biljetten, waarin tot uitroeiing der vreemdelingen wordt aange hitst, zijn op de hoeken der straten nange-s plakt. Boycot-posten maken zich meester van de door de douane geïmporteerde goe-. deren. PEKING, 19 Maart (Reuter). De militai ren, die gisteren op de betoogende studenten schoten, staan in geen enkel verband tot Kuominchas of het nationalistische leger. Het waren lijfwachten van de leiders van den uitvoerenden raad. Er schijnt een zekere animositeit te hebben bestaan tusschen deze lijfwachten en dc studenten, ten gevolge eener gisteren tusschen beide partijen plaats gehad hebbende vechtpartij, waarbij ver scheidene studenten werden gekwetst. De lijfwachten weigerden de studenten door te laten en toen laatstgenoemde geweld wilden gebruiken, gingen zij hen met de ba jonetten te lijf en vuurden vervolgens A bout porlant op de betoogers. Onder de stu denten heersebte groote verontwaardiging; men zegt, dat de regeering voornemens is nieuwe maatregelen tegen hen te nemen, o.a. door de communistische leiders te ar-, resteeren. LONDEN, 19 Maart. (V. D.). Een vertraagd telegram uit Peking meldt, dat de toestand criliek is. De legatie-gebouwen wórden be waakt. PEKING, 19 Maart (Reuter) Men schal than© dat Lij het schieten tijdens de stu- dentenbetooging van gisteren minstens 20 personen gedood cn S0 gekwetst wei-den. Aardbeving. FAENZA, 19 Maart (Belg. Tel. Ag.) Du seismogralische toestellen te Bendandi hebben gisteravond een buitengemeen nevig© aardschok geregistreerd, die op 1500 K.IvL afstand, waarschijnlijk in Klein-Azië, moet hebben plaat-s gehad. De schok duurde twee uren en was zoo lievig, dat verscheidene toestellen braken. ROME, 19 Maart (Belg. Tel. Ag.) '3 Middags werd een hevige aardschok ge- voelt, op het eiland Casfcellorizo. Eén per soon is omgekomen. 3 werden zwaar ge kwetst. 70 huizen werden verwoest. He: epicentrum bevindt zich waarschijnlijk ia Zuia-Anatolië. Te Rodi werden zeer gevoe lig© golvende bewegingen waargenomen, die 40 seconden duurden, doch hier werd geen schade aangericht. i Brand in een Gerechtshof. GENT, 19 Maart. (V. D.). Het gebouw van het Gerechtshof is geheel door brand ver nield. Alle archieven giügen verloren. Een krankzinnige. STOCKTON, (California) 19 Maart. (Reu-. Ier). Een krankzinnig geworden makelaar in onroerende goederen heeft op straat vijf vrouwen en een man doodgeschoten, waar na hij in een auto sprong en verdween. De politie zette de auto van den moordenaar 11a; de moordenaar stortte mei' zijn auto in oen afgrond, zijn lijk werd gevonden. Tieinroof. PRAAG, 19 Mrt. (V.D.) In den trein PilzenStvakonice hebben twee roovers de bankbedienden aangevallen en him be roofd van 150.000 kronen. Een bankbediend© werd zwaar gewond. De gendarmerie stelt een vervolging in. Fabrieksbrand. WARSCHAU, 19 Mrt. (V.D.) De glasfa brick te Inowroclaw is door een groote brand geheel in de asch gel' gd. Alle ma gazijnen en voorraden gingen verloren. Een brandweerman werd gedood. STADSNIEUWS. Een der deelnemers aan de Algemeen» Yoorjaars-reclame, de lieer B. de Koning, opent het nieuwe seizoen al op een zeer bij zondere wijze door aan zijn welbekende manufacturenzaak, die nog kort geleden in het centrum der belangstelling van het win kelende publiek stond vanwege haar vijftig-, jarig beslaan, opnieuw uitbreiding te geven, 't Betreft bier de afdeeling stoffen, mousse- lines etc gevestigd in het perceel Donker- sleeg G, waaraan door samentrekking en ver bouwing met een naast dit perceel gelegen slecg, een belangrijke uitbreiding is verkre gen en waardoor bet winkel-interieur in niet onaanzienlijke mate aan ruimte gewonnen heeft. Ook wat het uiterlijk aanzien van dit pand betreft, valt een groote verbetering te eonslateeren, doordat de geheele onderpui vervangen is door een nieuwe met twee groote 'etalage kasten, waardoor dezeafdee- ling een winkel op zich zeli vormt, l)e bedoeling van den beer de Koning was met betrekkelijk weinig kosten de zaak toch oen modern aanzien te geven en hij is hierin zeer zeker geslaagd dank zij de goede zorgen van de heeren Buurman, architect, v. d. Poel aannemer, Lindenhof, metselaar en v, Kleef, schilder.

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 2