KWATTA^ VOILE MELK REEP Deter dan Goed: DE BESTE TWEEDE KAMER. smaak! ah roo' Maandag 17 Mei 1926: 8'/? uur per dag; 8 uur per dag. Dinsdag IS Mei 192G: 8'/i uur per dag; S uur per dag. Woensdag 19 Mei 1D2G; S'/a uur per dag; S uur per dag. uonderdag 20 Mei 1926: 10 uur per dag; 10 uur pc-r dag. Viijd,ag 21 Mei 192G: 10 uur per dag; 10 uur' per dag. Zaterdag 22 Mei 192G: 11 uur per "dag; 10 uur per dag. een en ander onder voorwaarde, dab de arbeidstijd op genoemde data van Maandag tot en met' Vrijdag in zijn geheel gelegen is tusschen 7 uur des voornüddags en 7 uur des namiddags en op Zaterdag tusschen 7 uui des voormiddags en 10 uur des na middags; 1). hoofden cf bestuurders van 'de onder A genoemde ondernemingen er aan her innerd, dat: lo. indien van de vergunning gebruik wordt gemaakt overeenkomst g het b. paalde bij artikel 10, derde lid, van het Rust tijden- en Arbeidslijstenbesluit voor laibria- ken of werkplaatsen 1923, uit een geschrift, hetwelk gedurende de bedoelde tijdvakken naast de arbeidslijst moet zijn opgehangen, zoodanig, dat daarvan op gemakkelijke wijze kan worden kennis genomen, op duidelijke wijze de regeling van de arbaids- en rust tijden moet blijken; 2o. cp de dagen, waarop ingevolge deze vergunning langer dan S'/e uur per dag arbeid wordt verricht, overeenkomstig het bepaalde bij artikel 3 van vorengenoemd Rusttijden- en Arbeidslijstenbesluit, de ar beidstijd van een arbeider niet na ten hoog ste d'/s uur arbeid behoeft te worden af gewisseld door een onafgebroken rusttijd ven ten minsto een half uur, onder voorwaarde, dat zijn arbe'dslijd telkens na In hoogste 4Ve uur arbeid wordt afgewisseld door een onafgebroken rusttijd van ten minste een kwartier en bovendien na ten hoogste 6'/> uur na het begin van zijb dagelijkschcn werktijd door een onafgebroken rusttijd v:o ten minste een lialf uur. Vakonderwijs voor Bakkersgezellen. De Centrale Commissie uit hel Bakkers bedrijf, bestaande uit vertegenwoordigers van de Ncd. Ver. van Werkgevers in liet Bakkersbedrijf, den Ned. 11. IC. Bond van Broodbakkerspatroons, de Amslerdainsehe, Rotlerdamsche en Ilaagsche patroonsver- eenigingen, benevens do Algem., Christe lijke, Neutrale en B.-1C. Arbeidersorganisa ties heeft een sub-commissie ingesteld ten einde rapport uit te brengen omtrent de re geling van het vakonderwijs voor bakkers gezellen. Als voorzitter dezer commissie is aange wezen de heer II. R. Hcizcl, voorzitter der Ncdcrlandschc Vereoniging van Werk gevers in het Bakkersbedrijf, als leden de heoren H. Smitskamp, voorzitter der Haag- 1 sche Palroonsverecniging,» A. llancmaaycr, voorzitter van den Chr. Bakkersgezellen- bond en A. Ilillcbrcgt, voorzitter van den Algem. Bond van Arbeiders in het Bakkers bedrijf. terwijl als secretaris der commissie jptreedt de heer W. J van der Meer, secre taris der Nederlandsehe Vereeniging van Werkgevers in bel Bakkersbedrijf, levens secretaris der Centrale Commissie. Overweikvergniining voor slagerijen. De Minister van Arbeid, Handel en Nij verheid heelt, gelet op het bepaalde bij do artikelen 23, vijfde lid, en 97, vierde lid, der Arbeidswet 1919: A. aan hoofden of bestuurders van sla garen in alle gemeenten des Rijks vergund, dat."in het tijdvak van 29 Maart tot cn met 10 April 1926 in hunne onderneming, in afwijking van het bepaalde in de artt. 23 en 24 der Arbeidswet 1919, arbeid wordt verricht volgens onderstaande werktijdrege ling: Reep.: datum; maximum aantal werkuren voor mannen; maximum aantal werkuren voor jeugdige personen van 16 en 17 jaar en vooi vrouwen; uren waartusschen arbeid mag worden verricht: Maandag 29 Maart 1926, Dinsdag 30 Maart 1926, Woensdag 31 Maart 1926 en Donderdag 1 April 1926: op één dag 5 uren, op drio dagen 8Vs uur per dag; op één dag 5 uren, op drie dagen 8'/a uur per dag; 7 uur v.m. en 7 uur n.m. vrijdag 2 April 1926: 10 uren per dag; 10 uren per dag; 7 uur v.m. en 9 uur n.m. Zaterdag 3 April 1926: 11 uren per dag; 10 uren per dag; 7 uur v.m. cn 9 uur n.m. Dinsdag 6 April 1926 9 uren per dag; 9 uren per dag; 7 uur v.m. en 8 uur n.m. W oensdag 7 April 1926: 9 uren per dag; 9 uren per dag; 7 uur v.m. en 7 uur n.m. Donderdag 8 April 1926: 9 uren per dag; 9 uren per dag; 7 uur v.m. en 7 uur n.m. V'rrpdag 9 April 1926: 10 uren por dag; 10 uron per dag; 7 uur v.m. en 9 uur n.m. aterdag 10April 1926: 11 uien per dag; 10 uren per dag; 7 uur v.m. en 9 uur n.m. een en ander onder voorwaarde: lo. dat in de onderneming, waar van deze vergunning wordt gebruik gemaakt, geen arbeid wordt verricht op Maandag 5 April 1926; 2o. dat do arbeid van oen jeugdig per soon of een vrouw op 2 achtereenvolgen de (lagen wordt afgewisseld door een nacht rust van ten minste 11 uren achteroen; B. hoofden of bestuurders van de onder A. genoemde ondernemingen er aan her innerd, dat: lo. indien van de vergunning gebruik wordt gemaakt, overeenkomstig het bepaal de bj) artikel 10, derde lid, van het Rust- tilden- en Arbeidslijstenbesluit voer fabrie ken ot werkplaatsen 1923, uit een geschrift, hetwelk gedurende do bedoelde tijdvakken naast de: arbeidslijst moet zjjn opgehangen, zoodanig, (tot daarvan gemakkelijk kan wor den kennis genomen, op duidelijke wijze de regeling van do arbeids- en rusttijden doet blijken; 2o. op do dagen, waarop Ingevolge deze vergunning langer dan S't uur per dag arbeid wordt verricht overeenkomstig het bepaalde bij artikel 3 van vorengenoemd Rusttijden- en Arbeidslijstenbesluit, de ar beidstijd van een arbeider niet na ten hoog ste 4% uur arbeid behoeft to worden af gewisseld door een onafgebroken rusttijd van ten minste een half uur, onder voorwaarde, dat zijn arbeidstijd telkens na ten hoogste 41/2 uur arbeid wordt afgewisseld door een onafgebroken rusttijd van ten minste een kwartier en bovendien na ten hoogste 61/2' uur na het begin van zijn dagelijkschen werktijd door een onafgebroken rusttijd van ten minsto een half uur. De zaak-Geelkeiken. Ter Synode lo Assen is nog volgend be sluit genomen: Wanneer op een andere plaats dan te Amsterdam-Zuid, de predikanten ol her beraden zich openlijk aan de zijde van dr. Geelkerken en den schismalieken kerkeraad mochten stellen, moet de classis terstond op treden om to vermanen en wanneer zij des niettegenstaande mochten volharden hen schismatiek verklaren en afzetten. Mocht in een of andere classis de meerderheid met dr. Geelkerken medegaan, dan moet terstond door het Irouwe deel een tegen-, classis worden geformeerd. Attestation door een schismaticken kerkeraad afgegeven, mogen door onze kerken niet meer worden aangenomen zonder nader onderzoek. De generale synode benoemde een com missie van advies, die ook volmacht ont vangt om wanneer elders dan in Amster dam-Zuid scheuring ontstaat, van advies te dienen. Voor elk provinciaal ressort zal éen depulaat worden aangewezen, die daar bij deze commissie terzijde zal slaan, voor- zoover liet zijn provinciaal ressort betreft. Als leden der commissie van advies wor den benoemd prof. dr. F. W. Grosheide, prof. dr. II. II. Kuyper, ds. Schouten, inr. Grosheide en mr. De Wilde, terwijl voor de provinciale ressorten worden aangewe zen: voor Zuid-Holland (Noord) de. K. Dijk te 's Gravenhage-, Zuid-Holaand (Zuid) ds. Van Lummel: Zeeland ds. Telkamp: Utrecht dl'. Knajan; Gelderland ds. Kunst; Noord- Brabant en Limburg ds. Donner; Ovorijscl piof. Bouwman; Drente dr. Tijs: Friesland (Noord) ds. Klaarhamer. Friesland (Zuid) ds Koopmans; Groningen ds. Micdema Er zal een open brief aan allo kerken worden gezonden, om deze in te lichten cn te waarschuwen voor seheurmaking; deze taak wordt opgedragen aan ds. C. W. E. Dloos vaii Amslol, prof. dr. J. Ridderbos cn dl'. .1. Tijs. Gisteravond heeft in de Farkkerk de kerkeraad van Amsterdam-Zuid vergaderd. Dr. Geelkerken woonde de vergadering bij. De zes leden, welke zich legen het besluit 0111 hem to handhaven hebben verklaard, niet. De vergadering duurde te midder nacht nog voort. Naar wij vernemen zijn er reeds maat regelen getroffen, dat dat deel der ge meente, dat met dr. Geelkerken cn zijn kerkeraad niet medegaan a.s. Zondag in godsdienstoefeningen in het Concertgebouw (e Amsterdam zullen kunnen bijeenkomen. Men meldt ons. dat in zake de kerkgoe deren der Gereformeerde Kerk van Amstcr- dam-Zuid reeds plannen zijn gelanceerd om lusschon beide partijen lol oen compromis te komen. Minister-Tourist. Eerder dan iemand had kunnen verwachten heelt de nieuwe Minister van Binnenlandsciie Zaken, mr. J. B. Kan, zich tc-r plaatso op de hoogto gesteld van het Uaarlemsche annexatieplan. In tegenstelling met vele zijner voorgan gers is Minister Kan do opinio toegedaan, dat men zulko bezoeken incognito moet bren gen. Eenigs dagen geleden trok_ hij dus naar Haarlem, klom op zjjn fiets" en ging Onder algemeen gejuich stak de heer Zaalberg vervolgens de eerste spade in den grond en wierp bij do eerste schop modder in den gereedstaanden kruiwagen. Vooraf had de burgemeester van Dor drecht, de heer P. L. de Gaaij Fortman, ter wijl een werkman een eikeboompje kwam aandragen, nog voorlezing gedaan van een versje door een onbekende ingezonden. De eikeboom droeg tien zilveren vruchlen, elk inhoudende een rijks-daalder. N'a den heer Zaalberg hebben nog ver schillende autoriteilen een schop grond in den kruiwagen gedeponeerd. I11 den ouderdom van 72 jaar is te Vlij men overleden notaris P. C. Taex. Met ingang van 1 Mei zijn gepension- ncerd de generaals-majoor R. van Pautba- leon baron van Eek, insp. der genie, hoofd der Ve afd. van het Dep. v. Oorlog en jhr. E. J. hl. Wittert, der art., adj. in b. d. van de Koningin, commandant, der He divisie, met dankbetuiging voor de veeljarige en belangrijke diensten door hem aan den Lande bewezen en onder toekenning van den titulairen rang van luit.-gen. Benoemd is tot generaal-majoor kolonel P. G. van Drunen, commandant der IVe inf.-brigade" en hij levens gepensionncerd; benevens kolonel J. E. Gleysteen, comman dant der Vlle brigade cn tuit.-kol. L. C. A. Marcbant, commandant van het 18e reg. inf. RECLAME. 2385 op zijn eentje Af. Toen later te Den Haag Iemand hem vroeg, of hjy nu niet eens naar Haarlem kwam, antwoordde bij, dat hij de heelo situatie in détails kende en vertelde van zijn merkwaardigen fietstocht. Op de da vraag of hij niemand was tegengekomen, die hem kende, antwoordde do Minister: Gelukkig niet. (De Tijd). Conflict in de Steenindnstiie. In een gisteren onder leiding van den Rijksbemiddolaar II. A. van ljsselsleyn gehouden vergadering van de partijen, be trokken bij liet dreigende conflict in de steenindustrie in Gelderland cn Overijssel konden de partijen niet lot overeenstem ming komen. Van patroonszijde werd o.m. een loonsverlaging met 5 pCt. gcwenscht; van arbciderszijdc achtte men daarentegen o.a. een loonsverhooging met 5 pCt. nood zakelijk. Ten slotte heeft de Rijksbemidjlelaar in overweging gegeven bij de verdere onder handelingen omtrent een nieuw collectief arbeidscontract, de oude loonen als uit gangspunt te nemen. Do werkgevers hebben dat voorstel ech ter beslist atgewezen. Inpoldering van een gedeelte v. d. Biesbosch Gisteren is do eerste spade in den grond gestoken als eerste werkzaamheid aan den dijk van ruim ff K.M., die gelegd zal moe ten worden Ier inpoldering van de Biesch- bosch. Eerst zou de belrokken minister die eer ste spade steken, maar door ambtsbezig heden verhinderd, had hij als zijn plaats vervanger aangewezen den heer C. Zaal berg, directeur-generaal van den arbeid en voorzitter van de commissie van advies voor werkelqozensleun. Wethouder Jansen, tevens voorzitter van do Biesclibosehcommissie, lieett vooraf een rede gehouden, waarin hij een historisch overzicht gaf en het te ondernemen werk schetste. Niet minder dan 930 H.A. riet- cn griend- landen en water zullen worden ingepol derd. Het nieuw ie vormen waterschap zal straks 107ü II.A. groot zijn. Daar het gcheele eiland van Dordrecht binnen de rivierwaterkeerendo dijken ruim 3000 IF.A. groot is. zal de vruchtbare opper vlakte ervan na deze inpoldering met een derde zijn toegenomen. Zoo de plannen der vereeniging verwezenlijkt worden, zullen over enkele jaren op den ongeveer 1000 II.A. gewonnen vruchtbaren bodem 40 J 50 kleinere en groolcre boerderijen gevestigd kunnen werden. (Vervolg van gisteren.) DE REGEERINGSVERKLARING. Voortgegaan wordt met de beraadslaging r.aar aanleiding vail de Rcgeeringsverkla- ring, afgelegd in de vergadering der Kamer van 11 Maart 1926. De Kabinetsformatie. De minister-president, de heer DE GEER, zet zijn gistermiddag afgebroken rede voort en behandelt thans verder liet derde punt, de Kabinetsformatie- Dr. de Visser heeft vrijwel alle mogelijkheid uitgeput om te trachten den heer Colijn lerjjg te krijgen. Toen de terugkeer uifgeslolen was, is aan een anti-revolutionairen staatsman ge- viaagd een kabinet te formecren, maar deze weigerde. Daarna is den heer. Limburg ge vraagd. nadat spr geweigerd had 0111 het initiatief tc nemen, omdat hij als lid van het zittende kabinet daartoe geen vrijheid vond. Spr. is door mr. Limburg spoedig uitge- noodigd deel lo nemen aan een kabinet en spr. aanvaardde dit nadat de heer Colijn er geen bezwaar legen had, dat spr. in een extra-parlementair kabinet zitting nam. Op vlotte, royale wijze heeft de lieer Colijn medegewerkt om tot een oplossing te komen Aanvankelijk stelde spr. den eisch. dat min stens één anti-revolutionair zou zitting ne- allo oude en nieuw geprojecteerde grenzen %nen. Vijf bedankten achtereenvolgens voor - - - - - een uitnoodiging en daarna liet spr. zijn eisch varen. Waarom mr. Limburg niet is "estaogd. kan spr. niet meedcelen. aangezien de heer Limburg heelt meegedeeld, dat zijn onder handelingen van vertrouwelijke» aard wa len geweest. Daags nadat mr. Limburg het had opge geven, is aan mr. Kan een ondracht "cve- vrn, die echter bezwaren had. Maandag 1 klaart kreeg mr. Patijn, burgemeester van Den Haag, een opdracht Hij kree" van de Koningin één dag beraad. De heer Patijn aehllo zichzelf wegens gemis aan j.-'itiekc scholing ongeschikt en reeds dienzelfden dag bedankte hij. 's Middags erd spr. een 0 - dracht gegeven. Dat er tusschen Vi cn Maandag geconfereerd is tusschen de leden van het kabinel-Limburg is volmaakt nn- ji istl Spr. stond voor een uilerst moeilijke beslissing. Ifij aclille zichzelf ongeschikt, maar er waren er velen die weigerden cn reeds 13 weken duurde de crisis. Toen kwaan liet momenl, dat spr. het als een laf heid gevoelde als hij weigerde. Hij begreep, dat kritiek als die van mr. Heemskerk hem wachtte, maar hij besloot tot aanvaarding vooral omdat bij de kans zag lo bereiken wat hij wilde, al. een Kabinet met noodigo schakeering. Om alle moeilijkheden en geruchten te voorkomen, vroeg spr. nog één dag voor beraad, wat nog tweemaal met één dag is verlengd. Spr. wilde wederom een misluk king en da mededeeling daarover voorkomen. Niemand wist op 2 Maart iels er van, en zelfs op 3 Maart bleek 's avonds een be kend voorman der Kathol'eke partij er niets van to weten toen spr. hem ontmoette. De heer Colijn is één dag to laat ingelicht en dat kwam doordat spr. al zijn tijd van voorberaad noodig had. Ws3 er continuïteit tusschen de formatie- Limburg en die vau spr.? Het eenige voor deel was, dat spr. zijn voordeel heeh gedaan met hetgeen de heer Limburg had gedaan. De Ministers, die thans Justitie, Waterstaat en Binnenlandse!» Zaken beheeren, zaten niet in de formatie-Limburg. Alleen die van Oorlog, Koloniën en Onderwijs kwamen daar in voor. Ten slotte komt hij op tegen de kritiek van den heer Heemskerk, voorzoover die spr.'3 pa-soon trof. Wonderlijk vindt spr. do beschouwing van den lieer Heemskerk alsof dit Kabinet een Sint Nicctaas-surprise of een lot uit de loterij is. Onbillijk is het geweest het artikel van den heer Snoeck Henkemans in De Telegraaf tegen hem aan te voeren^ terwijl spr. geheel vrij is van de rivaliteit die dien schrijver evenals den heer Heemskerk kenmerkt. Spr. is nood gedwongen formateur geworden en lijj heart zelfs geprobeerd een ander als premier be reid to vinden. Dat is spr. niet gelukt, nadat iiy verschillende pogingen hgd ge waagd en zelfs had getracht iemand bereid to vinden een maand 11a het optreden van het Kabinet als premier op to treden. Spr. wijst ook de kritiek af op zgn op treden aan financiën. In het kabinet-Lim burg zou spr. ook die portefeuille hebben beheerd en het is dus geen vitium origims van dit kabinet, dat spr. deze portefeuille aanvaardt. Onjuist is ook de veronderstelling van den lieer Heemskerk, dat do Chr.-liistori- schen geen parlementair kabinet meer zuhen begeeren, omdat zjj dan dit kabinet met hun man als formateur zouden moeten missen. Van dit soort politiek heeft spr. niet veel verstand, maar hjj denkt, dat het wel anders' is. Do kritiek op mr. Heemskerk viel spr. zwaai', omdat hij den lieer Heemskerk hoog acht en hij die kritiek heelt betreurd. Eindigend adviseert spr. de Kamer van den nood een deugd te maken en dit Kabinet te steunen. Misschien dat dan tenslotte de heer Heemskerk er ook genoegen mee zou nemen dat een parlementair ervaren for mateur is opgetreden. (Applaus). Do heer VERAART (R.-K.) verdedigt het nut der coalitie en betoogt, dat de uiterste noodzaak tijdens de crisis nooit aan de orde is geween». Samenwerking van de Katho lieken en de S. D. A. P. zal alleen moge lijk zjjn onder Katholieke leiding. Ze komt pas aan de orde als formeel aan een Ka tholiek man do formatie was opgedragen. Spr zou zoodanige samenwerking verkiezen hoven een ultraparlementair Kabinet. Do S. D. A. P. stelt overigens de zaak te simplis tisch voor. 1 De heer SNOECK HENKEMANS (C.-H.) 1 wijst er op, dat de heer Nolens fn 1914 do eerste is geweest, die do aandacht der Regeering op do wcnsehelrjklieid van een gpzantschap heeft gevestigd. De Regeering heeft 't punt overwogen; de heer Nolens is I naar Rome goiveest cn toen is het voorstel gekomen. Vervolgens geeft spr. nog eenige détails J uit de geschiedenis van 1924 en 1925 be- treffende het amendement tot afschaffing van het gezantschap. Een zekere medadec- van (lcn heêr Nolens omtrent diens houding na eventueelo aanneming daarvan is no-Jit i gegeven. De personen, die zitting namen 1 in het Kabinet konden geen zekerheid vragen: hot had op den weg der Katholieke ministers j gelegen 0111 van hun voornemen kennis te geven. En dal deden ze niet. Spr. blijft volhouden, dat het principe der .Cbr.-Hist, j steeds hc-t.zelfde is geweest, dat het nimmer tegei. een regeering of een minister ging, maar-tegen een instituut. De lieer ALBARDA (S. D.) wijst er op dat de lieer Dresselhuys bij elke gelegen heid legen hel huidige kiesstelsel fulmineert. Alle pogingen 0111 een beter stelsel te vin den, zijn hopeloos; de Vrijheidsbond zal er aan moeten wennen. Vervolgens protesteerthij tegen de min- achtende wijze waarop de lieer Dresset- j liuys over de ontwapening spreekt. Hij wijst op Denemarken waar liet voorstel daartoe verleden week is aangenomen. Geroep: met één stemt) Met nadruk verdedigt spr. het recht 0111 hel systeem-Colijn te bestrijden al és de lieer Colijn niet aanwezig. Er zijn genoeg leden die hem verdedigen kunnen. Aan den lieer Veraart verwijt hij dat deze altijd wat anders wilde dan juist tot stand was gekomen. Altijd wist hij liet beier als liet te laat was. Thans heelt hij verde digd dat uiterste noodzaak aan de orde is en liet beste is, wal Iiij zich kan denken. Spr. komt er tegen op dat liet in strijd is met de S. D. A .P. oin mede (e werken aan den opbouw, liet tegendeel Is juist, tal van sociale instellingen zijn alleen verkregen door do stuwkracht der sociaal-democraten. De samenwerking met de S. D. A. P. wil de heer Nolens liefst heel lang uitstellen. Elk perspectief voor de naaste toekomst ontbrak in de rede van den lieer Notens en dat acht spr. zeer bedenkelijk. Dat de oude coalitie in 1929.een meer derheid zal krijgen, gelooft spr. niet. Ilct antipapisme zet zich voort waardoor a. r. en c. h. verliezen zullen lijden terwijl dc partij-Arts ook zat groeien. Wat zullen de Katholieken dan weer doen? Zij zijn weer niet georiënteerd als er geen andere partij- formatie is gekómen. Zij zullen verplicht zijn een uitweg lo zoeken in de richting der democratic, gelijk zij op den duur zullen ervaren. De heer HEEMSKERK (A. R heeft de rede van den Minister met veel genoegen gehoord. Nopens het gezantschap moet de Regeering haar voorstel duidelijk toelichten opdat het landsbelang er uit lilijke. Volgens spr. heelt do lieer de Geer hel persoonlijke in spr.'s kritiek eenigermate overdreven en daardoor is de Minister noo- deloos scherp geworden. Onjuist was de heer de Geer in zijn verwijt dat spr. zijn op treden in een extra-parlementair Kabinet laakte. Een politiek persoon als formateur van een extra-parlementair Kabinet kan den verkeerden indruk wekken dat liet extra-parlementaire niet heel sterk is. Zeer betreurt spr. liet dal over de mislukking van den heer Limburg niet kan worden meegedeeld. Het is toch wel noodig dat daarover mededeelingen worden gedaan. Het optreden van den lieer de Geer als Min. van Financiën zal naar spr.'s oordeel de geschiedschrijver als in strijd met Justitia blijven achten. Do heer DE VISSER (C. Fr.) verwijl nog eens uitvoerig de S. D. A. P. dat zij den klassenstrijd verloochenen. De heer MARCHANT (V. D.) betreurt ook dat geen mededeelingen zijn gedaan over de mislukking van mr. Limburg. Onjuist lijkt liet hem dal de betrokkene geheim houding wenschte maar onder deze hoeren zijn ook de heeren van Schaik en de Geer. Vervolgens richt hij- zich tot den heer Veraart wien bij zegt dat het hem koud laat wie de leiding van het democratisch blok zal hebben. Onjuist acht spr, de bewering van den lieer Nolens dat spr. hem naloopt. Uitvoerig betoogt bij nader dat de uilslag der verkil-, zingen het Colijn-régime had veroordeeld, dat vele Katholieke bladen dit erkenden' maar dat de heer Nolens toch adviseerde hem als formateur aan te wijzen. De Minister-President, dc heer DE GEER dupliceert kort. Omtrent do mislukking van den heer Limburg kan spr. geen nadere mededeelingen doen. liet is een onderlinge afspraak van degenen die er bij betrokken waren geweest dat na het communiqué niets meer zou worden meegedeeld. Nut heelt verdere mededeeling niet. Behalve dan his torisch nut. De discussie 'wordt gesloten. De vergadering wordt verdaagd tot hedeC één uur. RECLAME. Tabletten, tegen lieeschlieiil. 2374 SCHEEPSTIJDINGEN. STOOMVAART-MIJ. „NEDERLAND". BALI, third rIS Mrt. te Suez. JAVA, 17 Mrt. van Hamburg te Newcastle, RIOUW, 18 Maart van Amst. te Ionden. PRINSES JULIANA, uilr., 17 Mrt. te Sa-, bang. ROTTERDAMSHHE I'OYD. TAPANOELT, uitreis, 18 Mrt. van Suez. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. LEERDAM, R'dam n. New Orleans, 20 Mrï, te Havana 'vcrw. D1NTELD1JK, R'dam 11. Pacific Kust, pass, 18 Mrt. Vlissingen, van Antwerpen. STOOMV.-fW/> niTHH c"--» 4N". ÏEIRES1AS, 15 Mrt. van Penang n. Bas.' lavia. PERSEUS, Japan n. R'dam, 1G Mrt van Singapore. EURYMEDON, Amst. n. Java, pa-is. IS Mrt. Gibraltar. HOLLAND—BRI7RCH-TNDIE-LIJN. SCIIIEDIJK, Ihuisr., 18 Mrt. Ie Antwerpen. 1JSELDIJK, uitrIC Mrt. te Madras. HALCYON-LIJN. FLORAPARK, 17 Mrt. v. Smyrna n. Samos. STAD ZAANDAM, 17 Mrt. van Bilbao n, H'dam. STAD AMSTERDAM, 17 Mrt. van Monte-, video 11. R'dam. VALKENBURG-, 17 Mrt. van Napels n. Sali to Cabello. AGNETAPARK, 1G .Mil. van Malta te PD raeus. STAD HAARLEM, R'dam n. B.Aires 17: Mrt. van Las Palmas. nOTT*""- ZUID-AMERIKA-LIJN. WAALDIJK, 17 Mrt. v. Hamburg n. Amsf, POELDIJK, thuisreis, 16 Mrt. v. Santos. KON FAKETVAART MAATvr-napplJ. TASMAN; 17 Mil. v. Singapore n. Batavia'. HOLLAND—AFRIKA-LIJN. AMBON, uilr., 19—20 Mi l. te Dakar verw, j KON NED STOOMBOOT-MIJ. GANYMEDES. Middl. Zee 11. Amst. pas.. 17 Mrt. Gibraltar. PEBSEUS, arr. 18 Mrt. te Vinaroz. .ll'NO. arr. 18 Mrt. te Bilbao. NERO, arr. 18 Mrt. te Bilbao. ZEUS, 18 Mrt. van Gibraltar n. Oran. KON. HOLL. LLOYD. ZAANLAND, Ihuisr., pass 17 Mrt Lat Palmas. NEDERL. EN VREEMDE SCHEPEN. JONGE ANTHONY, 17 Mrt. van Lipari II. Tarragona ZWIJNDRECHT Valencia n. pass. 17 Mrt Sagres. WAAL, Bona n. Grangemouth, pass. 17 Mrt. Dungeness. SULTAN VAN LANG KAT, 17 Mrt. v. Colli stanza te Venetië. SIRRAIl, B. Aires. n. I.as Palmas, pass. 17 Mrt. Fernando Noronha. RIJN, R'dam n. Napels, pais. 17 Mrt. Gi braltar. NOORD, 17 Mrt. van Genua n. Stax. MIJDRECHT, 16 Mrt. van Bilbao te New York. ALGENIB, Rosario 11. IIull, pass. 18 Mrt Dungeness. MAAS, 16 Mrt. van Las Palmas n. Bor deaux. AMSTEL, 17 Mrt. v. Messina te La Goui lette. RECLAME. 201Ï Losse nummers van ons Blad ziin behalve aan ons bureau ook verkrijgbaar bij de Firma A. HILLEN. Breestraat 154, Firma A. HILLEN. Stationsweg. I. J. RIJSBERGEN, Sigarenhandelj' Heerenstraat 2, Fa. A. SOMERWIL Azn. Hoogew. 24 Firma A. T. H. WIJTENBURGy Haarlemmerstraat 2, 1 A. M. VAN ZWICHT. - Kiosk Prinsessekade. en bij fOH. HOGERVORST. Kaarl.str. '12^ en des Zaterdags bij A. GERRITSEN, Alphen a. d. Rij?

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 10