UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. op weg zijn hun achterstand op de andere afdeeling in te loopen. Ons dunkt dat hot hier slechts een kwestie van tijd meel is Goede jongere krachten zijn er genoegt De jongste meisjes (de z.g. sub-adspiran- tcn) maakten een aardigen indruk met haar oefeningen in het voortbewegen en gaven vrije oefeningen ten beste, die lang niet 1 kwaad werden vertolkt. Haar spelletje, met zang, vond eveneens groote interesse. De adspiranten gaven de bekende sierlijke springrieloefeningen, en deden verdienste lijk werk op de evcnwichtslalten. Welk een quanlilalief verschil overigens nog met de stokoefeningen der sub-Werkende-Leden! Een dergelijk nummer als de laatstgenoem de zagen wij bij de W.-L.-heeren, en het moet gezegd, dat, de varhouding in aan merking genomen, de prestaties der dames op een heel wat hooger peil stonden. Daar entegen kon ons het paard springen heel wat minder bevallen, doordat het kwieke en krachtige karakter er aan ontbrak. De Werkende Dames-Leden zagen wij achtereenvolgens in actie in knots- en vrije oefeningen en aan de brug," waarbij zij hoogst bevredigende resultaten bereikten. Veel genoegen deed het ons, te zien, dat ook „D.O S." eenigszins naar de nieuwere gym nastiek begint over te hellen, althans aan de beoefening er van gaat meedoen. De vrije oefeningen toch, welke in fraaie cos tumes en onder mooie kleurenbelichting op het looneel plaats vonden, waren een samenstel van oude en nieuwe gymnastiekI - Zij werden uitstekend ten uitvoer gebracht en wij constaleeren het met nadruk vonden bij het publiek buitengewoon voel instemming! Alvorens ons vérslag te hejluiten, dient nog te worden vermeld, dat de heer Schief- felers (leider der heCren-afdeeling) en mej. Van der Vegt (leidster der dames-afdeeling) in tegenwoordigheid van alle turnsters en turners door den heer Verschoor werden ge huldigd voor hun werk ten bate van „D.O.S." en daarbij tevens van den heer Schieffelers afscheid werd genomen. Bei den ontvingen een fraaie bloemenmand. De heer Verschoor sloot met dankzegging na nog enkele woorden van dank voor diens tegenwoordigheid te hebben gericht tot den oud-directeur, den heer De Kok, die speciaal voor deze uitvoering uit Schiedam was overgekomen. VOETBAL. Het Nedeilandsch Elftal. Van Linge weer mid half. .Gisteravond heeft de N. E. G. het na tionale elftal voor den wedstrijd legen Zwit serland als volgt samengesteld: v. d. Meulen (II.F.C.) Denis Van Kol (II. BS) (Ajax) Krom Van Linge v. Heel (U.C.II.) (Bé-Quick) (Feyen.) Giolcns Kuchlin Tap Ruysch Sigmond (llcrc.) (H.B.Sr) (A.D.O(D.F.C.) (H.F.G.) Reserves zijn: Quax (A.D.O Van Haeren (Wil hel mi na), Sandberg (II. V. V.) en Ol denburg (Stormvogels). De groote teleurstelling dezer samenstel ling is dat zij ons de zekerheid verschaft dat Buitenweg ook tegen Zwitserland nog niet van de partij zal kunnen zijn, waar door onze vertegenwoordigende ploeg ook nu nog niet op volle kracht kon worden gebracht, De N. E. C. heeft thans andermaal Tap voor de midvoorplaats uitverkoren, hoe wel wetende dat hij daar niet in staat is z'n capaciteiten volkomen te ontwikkelen en te demonstreeren. Waar er echter geen namen zijn te noemen van spelers, waarvan mét meerdere zekerheid te zeggen is dat zij op diè plaats wél zouden voldoen, moet de beslissing van de N. E. C. worden gebillijkt, hoe jammer liet op zichzelf ook moge zijn. Er bestaat nu trouwens een kansje dat het in do voorhoede beter zal vlotten dan den vorigen keer doordat Kuchlin thans weer als rechtsbinnen zal fungeeren, hetgeen, naar wij meenen, bijkans zeker een verster king beteekent. En ook over den nieuwe ling Ruysch op de linksbinnenplaats lazen wij vele loftuitingen. Hoewel klein van pos tuur schijnt hij over een groote mate van handigheid te beschikken, gepaard aan een kalm inzicht en een goed schot. Daarbü komt dat hij een oud-clubgenoot is van Sig mond. Wellicht dat zulks de combinatie nog iets ten goede komt. Over de verkiezing van Giclcns als rechtsbuiten valt eigenlijk niets te zeggen. Dezp Hercules-speler deed nim mer groolsche dingen, mair is ook nooit een directe teleurstelling geweest. De samenstelling der halflinie brengt een blijde verrassing door het weder meespelen van den Groninger yan Linge. Hoe gaarne wij onzen stadgpnoot Roem een kans had den willen zien geven wij geven toch aan den Be Quicker de voorkeur, althans indien van z'n spel nog altijd die groote be zieling en stuwkracht uitgaat, welke het alliid heeft gekenmerkt. Van Ileel is weer naar de linkshalfplaats teruggekeerd, ter wijl Krom nu als rechtshalf zal fungeeren. Als geheel lijkt ons deze linie zeer sterk. Over de achterhoede kunnen wij vrijwel zwijgen. De keuze van Denis en Van der Meulen stond vast. terwijl de gpgadigden voor de functie van linksback elkaar zóó weinig onlloopen dat er nauwelijks over valt te twisten. Van Kol. Van Haeren, Van Dijke, Telzner het is ons &1 om het even. Vast staat dat de juiste man voor deze plaats nog altijd ontbreekt. Tenslotte zij opgemerkt dat de twee te TIaarlcm gespeelde proefwedstrijden de N. E. G. schijnbaar van niet zoo heel veel nut zijn geweest. Alléén Ruysch. die gisteren in den overigens volkomen onbelangrijken kamp uitstekend op dreef was. heeft er z'n verkiezing aan te danken. Promotie en degradatie. Voor de promotie- en degradaliccompe- fitie in afdeeling II speelt Haarlem Zondag thuis tegen V. U. C. Om het kampioenschap van Nederland, Voor Zondag a.s. is door den competitie- leider de wedstrijd StormvogelsEnschedó vastgesteld voor de competitie om het kam pioenschap van Nederland. Bromley F. C. Naar wij vernemen speelt Bromley F. C., dat op 2en Paaschdag tegen A.S.C. uitkomt, op Goeden Vrijdag tegen H.V.V. en op lsten Paaschdag tegen Sparla. BILJARTEN. Om den Coupe Glorieux. Bij de te Brussel voortgezette wedstrijden werden de volgende uitslagen verkregen: Pnt. brt. h.s. gem. Luypaerts 400 33 70 12 12 Roudil 3GG 32 03 11.43 I.uypaerts 400 25 GO 16 Koopman 183 24 32 7.62 Faroux 400 13 90 30.7G Cassing 130 13 3G 10 46 Corty 400 26 57 15.38 Koopman 303 26 GG 11.63 Roudil 400 21 127 19.03 Koopman 169 20 34 8 04 Roudil -100 5 262 89.— Moons 316 4 167 79.- Van Belle 400 27 154 1481 Cassing 303 26 38 11 65 DAMMEN. „Om het kampioenschap van Leiden". Gisteravond is deze wedstrijd voortgezet, en wel de 5e ronde waarvan de vogendc partijen zijn gespeeld: U k 1 a s s e: P. v. d. Stel is vrij; J. Bern sen verliest van B. Slegtenhor9t; O. G. v. Veen, remise met J. Vermeulen; N. A. Muusse wint' van J. Beij. 2e klasse: B. de Kier verliest van P. v. Lie; M. Swcris wint van C. Altorf; H. de Water verliest van G. Teunissen; G. Guldemond verliest van .T Kleer; J. Tehng verliest van G, Brugmans; D. Eppinga ver liest van S. v, cf. Reek; S. v. d. Reek wint van C. Altorf; C. Altorf wint* van G. G-ul-- demond. De stand luidt thans: le klasse. gsp. gew. rem. vrl. pnt. O. G. v. Veen 4 5 4 1 0 9 B. Sleglenhorst 5 4 0 0 8*) J. Vermeulen 5 2 1 1 5*) J. Bernsen 5 2 1 2 5 P. v. d. Stel 5 2 0 3 4 N. A. Muusse 5 1 1 3 3 J. Beij 6 0 0 G 0 Afgebroken purlij. 2e klasse. gsp. gew. rem. vrl. pnt. S. v. d. Reek 8 5 2 1 12 C. Teunissen 6 4 1 0 9 II. Sweris 7 3 2 o 8 H. do Water 6 4 0 2 8 P. v. Lie 6 3 2 1 8 G. Brugmans 6 2 2 2 G G. Guldemond 7 2 ■2 3 6 J. Teling 7 2 2 3 6 C. Altorf 7 3 0 4 6 B. de Kier 7 3 0 4 6 J. Kleer 8 2 2 4 8 D. Eppinga 6 0 1 5 1 SCHAKEN. Winterwedstrijd Leidsch Sch»aakflenootsch. In dezen wedstrijd vielen de volgende be slissingen le groep: B. Vies—M. M. Segaar 0—1. G. Bosscha—Ir. .1. J. G. van Hock 10. W. H. v. d. Nat Jr.W. Demmendal, afgebr. partij. 2e groep: W. de BruinJ. J. Swaan Jr. 01< A. Th. CahenG. Schoppen 01. D. de JongIr. H. N. Francois 1h. D. NoteboomW. de Bruin afgebr. partij. D. de Jong—G. J. Gorter afgebr. partij. 3c groep: F. NiewoldH. G. Hofman 01. W. B. HofmanA. v. Klaveren 01. Ds. G. RijnenbergM. J. Dieben 10. A. v. KlaverenS. J. v. d. Hoeven 01. W. B. Hofman—Th. A. M. Couwcnberg, afgebr. partij. De stand is in de verschillende groepen thans aldus: I. Ir. van Hoek Va uit 3, Van der Nat 1 uit 2 (X), van Ottérlo Va uit 2, Bosscha 4 uit 4, dr. Hins l1/» uit 3, Demmendal 2V3 uit 4 (X), Bol V» uit 1 (X), Vies 0 uit 2 (XX), Dross, v. Dusseldorp 0 uit 1 (X), Segaar 21/3 uit 4. II. Bosscha Jr. 21/* uit 4 (X), Swaan l1/3 uit 3, De Bruin 2 uit 3 (X), Bloem 2 uit 4, Cahcn 0 uit 3, De Jong l1/3 uit 4, van Goor 0 uit 1 (X), Ir. Francois l1/3 uit 4 (X), Schoppen 1 uit 2 (XX), Noteboom 4 uit 4 (X), Gorter (X). IJL Hofman Jr. 31/3 uit 5, Dieben 1 uit 5, 'Couwenberg 0 uit 1 (X), Hofman Sr. 3Va uit (X), Segaar 21/3 uit 4, Niewold V/t uit 6, Ds. Rijnenberg 1 uit 3, N. N. 2 uit 2, Van der Hoeven 3 uit 4, van Klaveren 1 uit 3, Kaltofen 1 uit 1. (X beteekent afgebr. partij). In de laatste ronde werd in de eerste groep het volgende partijtje gespeeld: Wit: G. Bosscha, zwart: Ir. J. J. G. v. Hoek. Twccpaardspel in de nahand. 1. e4 e5 2. Pf3 Pc6 3. Rc4 Pf6 4. Pg5 d5 5. ed5: Pd5:? (beter is Pa5 6. d3 h6 7. Pf3 e4 8. De2 Pc4: zwart is dan wel een pion ach ter, maar heeft een iets betere stelling). 6. Pf7: Kf7: 7. Df3f Ke6 8. Pc3 Pe7 9. d4 c6 10. De4 Pg6 11. f4 Kf7 12. 0—0 ed4: 13. Pd5: Re6 14. fö Rd5: 15. fg6:y Kg8. Wit geeft mat in twee zetten door 16. De6f Re6: cn 17. Le6±. Een typische matstelling. Leidsche Studentenschaakclub. Deze schaakclub, verleden jaar opgericht, is ontbonden. Het aantal leden was niet groot genoeg om een aparte vereeniging te blijven vormen. De meeste spelers zijn lid van het Leidsch Schaakgenootschap gewcrcv den. SCHEEPSTIJDINGEN. STOOMVAART-MIJ. „NEDERLAND". BENGKAJ.1S, thuisr., 16 Mrt. v. Sabang. MAP1A, thuisr., 16 Mrt. van de Madras- kust. JAN Pz. G'OEN, Ihuisr., 20 Mrt. v.m. te Gemia verwacht. ROTTERDAMSCKE LLOYD. TAMBORA, 17 Mrt. v. Batavia n. R'dam. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. CARDIGANSHIRE, 16 Mrt. v. R'dam te Vancouver. VOLENDAM, R'dam n. New-York, 17 Mrt. van Boulogne. HOLLANDERITSCH-lftBIE-LIJN. STR-EKIIvERK, 17 Mrt. v. Antwerpen te R'dam. ."SCHIEDIJK, thuisr., 18 Mrt. te Antwer pen verwacht. HOLLAND—OOST-AZIE-LIJN. QOSTKERK, uitr., 16 Mrt: van Shanghae. JAVA—CHINA—JAPAN-LIJN. TJ1KANDI, 15 Mrt. v. Java te Yokohama. ROTTEPn ZUID-AMERIKA-LIJN. ALHENA, thuisr., 15 Mrt. v. Montevideo. HOLLAND—AFRIKA-LIJN. JAGERSFONTEIN, uitr., 15 Mrt. te Ki- lindini. HELDER, uitr., 18 Mrt. te Tcneriffc ver wacht. KON. NED. STOOMEOOT-MIJ. ALTRORA, arr. 17 Mrt. te Triëst. KON. HOLL. LLOYD. CRANIA, vertr. -18 Mrt. v. B.-Aires naar Amsterdam. STOOMV.-MAATSCH „OCrAAN". MACH A ON, 15 Mrt. v. It'dani tc Kobe. NEDERL. EN VREEMDE SCHEPEN. JONGE ANTHONY, jg Mrt. v. Trapanj n. Lipari. NAALDWIJK, Gent n. Lissabon, pass. 17 Mrt. Vlissingen. ZAAN, 16 Mrfc. v. Sicilië n. Oram JJSSEL, Dakar n. Harburg, pass. 15 Mrt. Las Palmas. SPAR, 10 Mrt. v. Norfolk n. Galveston. SCHOUWEN, 17 Mrt. v. Wellington te Lyttelton. SAN ANTONIO, m. s., Faro, pass. 16 Mrt. Peniche. HELENA, 15 Mrt. v. Amst, te Barry. KATENDRECHT, R'dam n. Batoum, pass. 15 Mrt. Zea. PARKHAVEN, 16 Mrt. v. Savannah naar Liverpool. MAAS, 16 Mrt. v. Itufisquc tc Las Palmas. ALGENIB, B.-Aires n. Hull, pass. 16 Mrt. Ouessant. Alphen. Bij den gistermorgen in hotel „De Vergulde Wagen" ten overstaan van notaris R. v. d. Berg gehouden openbaren afslag werd het heerenhuis met autogarage en tuin nabij het station Gouwsluis, het welk in. bod stond op f 7500, niet afgemijnd. Kot perceel werd niet toegewezen. „Klein Hosanna", de kinderklasse der Chr. zangvereeniging „Hosanna" gaf gister avond in het Nutsgebouw een uitvoering. Ds. de Bruin opende de samenkomst met gebed en een toepasselijk woord, waarna met de afwerking van het programma werd j aangevangen. De verschillende versjes en leuke melodietjes sloegen zoodanig in, dat de meeste moesten herhaald worden. Den directeur, den heer W. J. Mizée, komt voor dit succes een woord van lof toe, want de wijze, waarop hij met de kleintjes weet om te gaan is alleraardigst en de resultaten, welke hij daardoor behaalde, waren zeker de beste belooning voor zijn moeite. Na de pauze werd een kindercantate ge zongen, waarvan ook veel bekoring uitging De kleine solistjes kweten zich uitstekend van hun taak. De zaal was tjokvói. In hotel „h la Station" werd gister avond een vergadering gehouden om te komen tot oprichting van een zwemclub. De besprekingen droegen een voorloopig ka rakter daar men nog niet met definitieve plannen kon komen„aangezien de besprekin gen met de vereeniging „Alphensch zwem bad" zoover nog niet gevorderd waren. Het plan is het zwembad één of meer avonden voor de vereeniging beschikbaar te krijgen. Onderhandelingen met den heer Planjer uit Leiden hadden er toe geleid, dat deze heer zieh geheel belangloos beschikbaar stelde om de training op zich te nemen, het welk natuurlijk in dank werd aanvaard. Aanvankelijk gaven zich 26 personen als lid op. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren L. Schouten, P. v. Leeuwen, C. Carsjens en J. Jongeleen. Hedenmorgen werd op den hoek bij hotel „De Vergulde Wagen" een fersche terrier van aanzienlijke waarde van den heer P. alhier door een auto aangereden en gedood. Leiderdorp. Gisteravond werd een ten toonstelling gehouden van de teekeningen, door de leerlingen van de Ambachtsteeken- school in den afgeloopen cursus gemaakt. Het werk zag ér keurig en netjes uit. De burgemeester, de heer G. v. d. Valk Bouman, die met de heide wethouders en enkele raadsleden de tentoonstelling bezocht, sprak zijn voldoening uit over hetgeen de leerlin gen hadden gepresteerd, en gaf -den wensch te kennen, dat het bestuur steeds op den ingeslagen weg zal voortgaan tot bloei van de teekenschool. De heer G. Goedhart, voor zitter, dankte den burgemeester voor de woorden, door hem gesproken en wees er verder op, dat hij met blijdschap mag con- slateeren, dat steeds de teekenschool de volle-sympathie van het hoofd en verdere bestuur der gemeente mag ondervinden. De vliegenier Alen Cobham landde op het vliegveld le Croydon, nadat hij zijn groolcn vliegiocht van 16.000 mijlen naar de Kaap en terug had volbracht. Een escorle van zeven vliegmachines waarvan in een zijn vrouw, vlogen hem tegemoet cn escorteerden hem 'naar het vliegveld waar een enlhousiaste me nigte aanwezig was om hem te huldigen. Een foto van Mr. Alen Cobham te Croydon gedragen op de schouders van ziin vrienden. In den inzet Mr. Alan Cobham. Verder sprak de voorzitter zijn hartelijken dank uit aan de onderwijzers, de heeren Meerburg en Van Straten, voor het gegeven onderwijs. Deze heeren mogen ook met vol doening op hun werk terugzien. Aan de na volgende leerlingen werden prijzen, be slaande uit gereedschappen, uitgereikt. Voor bouwkundig leekenen in de 5de klasse: S. Nagtcgaal, 1ste prijs; in de 4de klasse C. Baars 1ste prijs; in de 3de klasse W. Spek 1ste prijs, C. Nagtcgaal, 2de prijs; in de 2de klasse H. Ekkel 1ste prijs, J. Zand bergen 2de prijs; in de le klasse W. Merten lslc prijs, G. v. d. Voort 2dcn prijs. Voor handteekenen 5de klasse S. Nagtcgaal, eer volle vermelding. 4de klasse W. Spek 1ste prijs, C. Nagtegaal 2de prijs; 3de klasse C. Baars 1ste prijs 2de klasse H. Ekkel lsle prijs, C. Paauw 2de prijs, J. Zandbergen 3de prijs; 1ste klasse W. Merten 1ste prijs, A. Bosman 2de prijs en II. van Groe ningen eervolle vermelding. Toen gisteren de groentehandelaar v. d. W. met zijn wagen, met paard bespan nen, in Achthoven nabij de kippenbrug zijn klanten aan het bedienen was en zijn paard onbeheerd liet staan, heeft het paard er ge bruik van gemaakt om langs den berm van den weg te gaan grazen. Op een gegeven oogenblik was het paard niet bij machte om den wagen ir^ bedwang te houden, met het gevolg dat paard en wagen van den berm ondersteboven in de sloot terecht kwa men. Met veel moeite slaagde men er in het geheele gerij uit de sloot te halen. Ongeveer 14 dagen nadat het huis was bezichtigd, en een en ander in den smaak was gevallen huurde een, echtpaar van el ders hier een woning en al spoedig konden zich hier neringdoenden beijveren om de nieuwe dovpsgenooten op hun wenken te bedienen. Een en ander kwam echter ver keerd uit, want gisteren was de familie niet meer tegenwoordig in deze gemeente. Een bakker alhier had hun nog te boek staan voor koekjes, krentenbroodjes en misschien nog meer. De huisbaas kwam nog een weck huur te kort. In Leiden had men zeil gekocht en op rekening laten zet ten. Deze leverancier kwam ook tever geefs om zijn geld. Gisteren, toen de huis baas kwam kijken waren de vogels gevlo gen. Men had den sleutel niet terug ge bracht. Men schafte nu raad, klom op het dak, verbrijzelde een ruit en kwam ten slotte zoo naar binnen, waar het veel op een ruïne geleek. Waddinxveen. De zilling van den keu- ringsraad voor de lotelingen van de lich ting 1927 zal in deze gemeente gehouden worden op 11 en 12 Mei a.s. Bij liet correspondentschap der ai beidsbemiddeling alhier staan nog slechl een tweetal losse werklieden als werkloozei ingeschreven. Burger 1. Stand. Gehuwd: .1 van der Leden en T. M. Smith. Gevonden: een haarlint en een bril Inlichtingen op het gemeentehuis. Haarlemmermeer. Dinsdagmiddag hal de schilder D. bjj den landbouwer C., au den Hoofdweg alhier, terwijl hij werkzaam heden aan een gebouw verrichtte, 'het co geluk van een ladder te vallen. Aan hel hoofd verwond werd de man opgenomen e; naar zijn woning gebracht. De ontbode! geneesheer constateerde lichte hersenschud ding. De smid J. B. aan den Spieringw^ alhier, had, terwijl hij bezig was een pi te beslaan, liet ongeluk een gedeelte vaJ een hoelnagel in het rechteroog te krpgeu De onmiddellijk ontboden geneesheer achtH opneming in het ziekenhuis te Amsterdam noodzakelijk, alwaar het oog verwijderd most worden. Men schrijft ons uit Aalsmeer: Naar aanleiding van de groote water- ramp in het algemeen en het gevaar val doorbraak van den Westpias in het bijzendv-ï in het laatst van het vorig jaar, bad bet bestuur dezer gemeente gemeend, dat hel op zijn weg lag, pogingen in het werk t! stellen, welke zouden kunnen le.den tot be tougeling van eventueel overstroomingsge vaar. Het was toch bekend, dat èn aai de dijken, welke direct het water van Je! Westpias moesten keeren èn nog meer af die, welke de binnenpolders moeten bescha men, zeer veel viel aan te merken. Ea schrijven werd verzpnden naar de Staten de Hoogheemraadschappen Rijn- en Am ."el- land en verschillende polderbesturen, i»6' verzoek het gemeentebestuur to willen if lichten omtrent den tosstand der dijken f' de eventueele maatregelen ter verbetering- Eenige- antwoorden zijn roeds binnenge!>f men, doch veel geruststelling, dat de mal nu eens krachtig aangepakt zal worden, gevel ze niet. Amst-elland zegt wel in zajn schrijve' dat het bestuur van den Z.-LegmeerpoiJe! in do herstelling der dijken heeft voorzija doch het raadslid v. Egmond kon B. en meedeelen, dat er nagenoeg niets aan djjken is verbeterd. De Hornmeerpolder snij woorddei, dat het niet op den weg van bjj polderbestuur ligt, den gemeenteraad ie'

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 6